دادگاه دستور توقیف هکر پلی‌استیشن3 را صادر کرد

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
دادگاهی در آمریکا روز پنج‌شنبه دستور توقیف و جلوگیری از ادامه فعالیت George "Geohot" Hotz، کسی که موفق شده بود با دور زدن سیستم امنیتی پلی‌استیشن3 اجرای بازی‌های کپی و غیرقانونی را روی این دستگاه امکان‌پذیر کرده بود صادر کرد.

به گفته قاضی سوزان ایلسون، شرکت سونی مدارک کافی به این دادگاه ارائه کرده است تا ثابت کند اقدامات آقای هاتز "امکان بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به این شرکت" را به‌وجود آورده است و بنابراین دستور توقیف موقیت آقای هاتز را صادر کرده است.

همچنین سونی مدارکی را ارائه کرده است که ثابت می‌کند آقای هاتز قانون بین‌المللی کپی‌رایت را نقض کرده است.

طبق دستور این دادگاه هاتز دیگر نخواهد توانست هیچ فعالیتی در قبال کنسول پلی‌استیشن3 داشته باشد.

آقای هاتز در دفاع از خود گفته بود دادگاه کالیفرنیا در حوزه‌ای نیست که بتواند پیگیری این پرونده را به عهده داشته باشد؛ هرچند قاضی ایلستون با این ادعا مخالفت کرده و گفته است پس از بررسی تمام مدارک مشخص شد اقدامات آقای هاتز در حوزه اختیارات این دادگاه قرار می‌گیرد.

دادگاه همچنین اجازه توقیف تمام رایانه‌ها، هاردهای ذخیره اطلاعاتی، و همه وسائل الکترونیکی که قابلیت ذخیره اطلاعات دارند و در مالکیت آقای هاتز هستند را نیز به سونی داده است.

برخلاف ادعای سونی و رای دادگاه، آقای هاتز تاکنون حمایت از Piracy و ناقضان کپی‌رایت را رد کرده است.

geohot-ps3.jpg

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
راست مي گه ديگه هي گفت هيچ كس نمي تونه هكش بكنه حالا كه شده ديد نمي تونه جلشو بگيره داره بچه بازي در مياره نمي دونم سوني چه عشقي داره اين نسل هر چي طرفدار داره رو بپرونه من يكي كه كفرم دراومده از كاراش

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
عزيز من چرا حرفاي بي ربط ميزنيد !!!
به قران زشته برا بزرگترين سايت گيم ايران :)

فكر كن تو بگو هيچكس نميتونه وارد منزل من بشه
اما اگر يكي وارد شد شما ميشيني نگاش ميكني براش چايي مياري؟ يا ميندازيش بيرون؟
يعني چي بچه بازي؟
اگر يكي از حق خودش دفاع كنه بچه بازيه؟ #:-s

• Like
Reactions: game.fun

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
خوب اصلا قبول خونه مال شما! :d وسایلی که میاری تو خونه باید بدونه اجازه از فروشگاه هایی که لوازم خونه میفروشند برداری؟ :d (به قولی همون دزدی میشه دیگه! )
شما هم PS3 مال خودت! ولی فقط PS3 رو خریدی پس میتونی راحت توی menu ـش بگردی و بری نت و ... :d همینطور که توی خونه ی خالی میتونی کشتی بگیری و از بقیه ی امکانات استفاده کنی :d

• Like
Reactions: vivanred

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
مي دونيد طرفداري سوني خيلي شبيه طرفداراي... هستن هر چي سوني مي گن تاييد مي كنيد برادر من مثال چيز به چيز چه ربطي داره خود سوني اوايل مي گفت هر كي هك كنه ما يه ps3 مجاني بهش مي ديم حالا چي شده كه زده زيرش بازم دروغ رفته شكايت مي كنه تازه از بچه بازي يه دلاري كه براي طرف فرستاده اگه بگذريم

همين ماكروسافت مياد هكرها استخدام مي كنه و پرورشون مي ده به اين مي گن تمدن حتي نينتندو يا اپل هم از اين كارها نكردن شركت به اون بزرگي و دستگاه بازي رو با منزل خودتون مقايسه مي كنيد گذاشتن منطق زير پا زشته نه اين چيزا

• Like
Reactions: 54M113

Venice

کاربر سایت
Jan 18, 2011
166
نام
شایان
مي دونيد طرفداري سوني خيلي شبيه طرفداراي... هستن هر چي سوني مي گن تاييد مي كنيد برادر من مثال چيز به چيز چه ربطي داره خود سوني اوايل مي گفت هر كي هك كنه ما يه ps3 مجاني بهش مي ديم حالا چي شده كه زده زيرش بازم دروغ رفته شكايت مي كنه تازه از بچه بازي يه دلاري كه براي طرف فرستاده اگه بگذريم

همين ماكروسافت مياد هكرها استخدام مي كنه و پرورشون مي ده به اين مي گن تمدن حتي نينتندو يا اپل هم از اين كارها نكردن شركت به اون بزرگي و دستگاه بازي رو با منزل خودتون مقايسه مي كنيد گذاشتن منطق زير پا زشته نه اين چيزا

الان منبع جملات بالا کجاست؟
اون مثالی هم که دوستمون زد کاملا بجا بود
ولی...!

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اي بابا من يه مثال زدم فقط :))

شما وقتي كنسول خريدي با حق كپي خريدي؟
كه بعدا مثلا بتوني با كپي خورش بري انلاين بزني؟

چرا هيچكس قبول نميكنه كار خلافه؟

حالا خوبه هكرها به دادگاه شكايت نميكن كه اون كنسولي كه سوني قول داده بود در قبال هك شدن كنسولش به هك كننده بده چي شد :))

عزيزم من طرفدار پي اس نيستم
من پي اس 1 و 2 داشتم ازش خيلي لت بردم
اما شماره 3 رو نداشتم
اونم ايشالله به زودي ميگيرم

اما حرفم نميدونم كجاش اشتباهه يا كجاش حق به جانب بوده كه به عنوان يك فن پي اس حساب ميشه !!!!

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
خوب اصلا قبول خونه مال شما! :d وسایلی که میاری تو خونه باید بدونه اجازه از فروشگاه هایی که لوازم خونه میفروشند برداری؟ :d (به قولی همون دزدی میشه دیگه! )
شما هم PS3 مال خودت! ولی فقط PS3 رو خریدی پس میتونی راحت توی menu ـش بگردی و بری نت و ... :d همینطور که توی خونه ی خالی میتونی کشتی بگیری و از بقیه ی امکانات استفاده کنی :d
فروشگاه؟ تو یک فروشگاه معتبر سونی که نمایندگی اصلی باشه به من نشون بده!!! نه دیگه نشد صاحبش نیستم میدونی چرا؟ چون میگه نباید با 2 تومن خونه رو پر کنی باید با 70 تومن پرش کنی! حالا ما هم میگیم آره سونی درست میگه نباید جنس 2 تومنی بخریم باید در حمایت از سونی(که خریدارای ایرانی رو آدم حساب نمیکنه تحریم کرده اون هم نه بخاطر کپی) بریم مبل 2 تومنی رو 70 تومن بخریم! وقتی جنسش هست مگه دیوانه هستم نخرم؟ تازه از کهنه پوشی و دست دوم خری خیلی بهتره! (بلوری دست دوم!) دزد؟؟ پس با اجازت همه ی ما دزدیم که تا الان داشتیم با pc گیم میزدیم! عمرا کسی باشه که بگه من تا الان همش با پی سی ارجینال گیم زدم!! یه عمر با pc گیم زدیم هیچ کی صداش در نیومد! الان که ps3 هک شد یهو همه میگیم آی ما چه دزدهای بدی هستیم بابا همه نرم افزار هایی که رو pc نصب کردی دزدیه به خدا !حالا دل هممون فقط بخاطر سونی سوخته ! با این قضیه کنار بیایید ps3 هک شد رفت این قدر تعصب روش نداشته باشید!

آخرین ویرایش:

joorab

کاربر سایت
Jul 13, 2006
212
نام
امین
به نظر من اگه این کار یعنی هک ps3 تو یه کشوری انجام بشه که اونجا قوانین کپی رایت وجود داره و همچنین از همه مهمتر گارانتی و خدمات پس از فروش و این چیزا اون وقت کار هکر خلاف قوانین اون مملکت یا ممالکه اما اگه تو یه کشوری که وقتی 500 تومن پول پای یه کنسول و بازی اورجینالش میدی اما هیچ تضمینی برای سالم بودن و درست کار کردن و هیچ گارانتیی دریافت نمیکنی نه تنها هک شدنش هیچ ایرادی نداره بلکه منصفانه هم هست.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
دزد؟؟ پس با اجازت همه ی ما دزدیم که تا الان داشتیم با pc گیم میزدیم! عمرا کسی باشه که بگه من تا الان همش با پی سی ارجینال گیم زدم!! یه عمر با pc گیم زدیم هیچ کی صداش در نیومد! الان که ps3 هک شد یهو همه میگیم آی ما چه دزدهای بدی هستیم بابا همه نرم افزار هایی که رو pc نصب کردی دزدیه به خدا !حالا دل هممون فقط بخاطر سونی سوخته ! با این قضیه کنار بیایید ps3 هک شد رفت این قدر تعصب روش نداشته باشید!
آره دقیقا هممون دزد هستیم که ویندوزمون کپیه + همه برنامه هاش! :d منم نمیگم کپی نزنید! میگم حالا که کپی میزنید ( و میزنیم و ... ) نباید بیایم بگیم سونی بچست که رفته شکایت کارده یا خاک تو سرش که شکایت کرده! بزارید حقش رو بخورند و ...

بعد جنس 60 تومنی رو شما 70 تومن میخرید! یعنی فقط 10 تومن گرونتر! نه اینکه جنس 60 تومنی رو میخری 2 تومن که میشه 58 تومن ارزون تر! :d

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
افرين به شماها !!!
منم همينو ميگم ديگه !!!

بله ماها همه كپي خور هستيم و استقاده ميكنيم
كسي نميتونه منكرش بشه

سوني هم نگفته كپي نكنيد !

فقط تا جايي كه تونسته داره سعي ميكنه محدوديت ايجاد كنه اونم از طريق انلاين !!

هر كسي انلاين براش مهم نيست كپي كنه حالشو ببره :)

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اي بابا من يه مثال زدم فقط :))

شما وقتي كنسول خريدي با حق كپي خريدي؟
كه بعدا مثلا بتوني با كپي خورش بري انلاين بزني؟

چرا هيچكس قبول نميكنه كار خلافه؟

حالا خوبه هكرها به دادگاه شكايت نميكن كه اون كنسولي كه سوني قول داده بود در قبال هك شدن كنسولش به هك كننده بده چي شد :))

عزيزم من طرفدار پي اس نيستم
من پي اس 1 و 2 داشتم ازش خيلي لت بردم
اما شماره 3 رو نداشتم
اونم ايشالله به زودي ميگيرم

اما حرفم نميدونم كجاش اشتباهه يا كجاش حق به جانب بوده كه به عنوان يك فن پي اس حساب ميشه !!!!

هر كسي كه كپي مي خره يا كپي بازي مي كنه مي توني بگي كاراش درست نيست يا حتي بندازنش زندان اما شما بازم بي راهه رفته مشكلتون اينحانست يه چيزه ديگه رو به چيز ديگه اي ربط مي دين يه شخصي اومده قفل دستگاه رو شكونده به خاطر امنيت كم دستگاه خود سازنده نيومده بازي كپي بفروشه يا شما رو وارد به استفاده ازش بكنه اين جرم نيست كسي كه استفاده مي كنه ازش مجرم شناخته مي شه سوني هم مطمئن باش با كلي پول و نفوذ تونسته تا اينجا پيش بره و الا خيلي زودتر از اين ها حكمش صادر مي شد

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
سونی ،ماکروسافت ، اپل و... خیلی خیلی بشتر از اون چیزی که حقشون هست سود میبرن..

آیا قانونی هست که سود مشخصی رو برای اونها تعیین کنه..؟
بازی که خود سازنده میگه 10 میلیون دلار براش هزینه کرده رو با قیمت 59 دلار با تیراژ بالای 3 میلیون می دونید چقدر در آمد داره..؟ اگر 19 دلار هزینه متفرقه رو برای هر بازی ازش کم کنیم فروش 3 میلیونی بازی 120 میلیون دلار درآمد داره که خودتون حساب کنید چند برابر اون 10 میلیون دلار هزینه ساخت میشه..

این سود تو هیچ جای دنیا مرسوم نیست ولی چون این صنعت دست چند شرکت خاص هست پس مردم باید با ساز اونها برقصن و سود بالای 1000 درصد به جیب سازنده ها حواله کنند.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
سونی ،ماکروسافت ، اپل و... خیلی خیلی بشتر از اون چیزی که حقشون هست سود میبرن..

آیا قانونی هست که سود مشخصی رو برای اونها تعیین کنه..؟
بازی که خود سازنده میگه 10 میلیون دلار براش هزینه کرده رو با قیمت 59 دلار با تیراژ بالای 3 میلیون می دونید چقدر در آمد داره..؟ اگر 19 دلار هزینه متفرقه رو برای هر بازی ازش کم کنیم فروش 3 میلیونی بازی 120 میلیون دلار درآمد داره که خودتون حساب کنید چند برابر اون 10 میلیون دلار هزینه ساخت میشه..

این سود تو هیچ جای دنیا مرسوم نیست ولی چون این صنعت دست چند شرکت خاص هست پس مردم باید با ساز اونها برقصن و سود بالای 1000 درصد به جیب سازنده ها حواله کنند.
ای ول خدایش دقیقا حرف دل من زدی دمت گرم بابا دلتون به حال خودمون بسوزه که بازی مثل gow3را بجای 70 تومان تو همون روز های اول تا 150 تومان هم بعضی ها پول دادن
سونی هم مثل ماکروسافت و اپل اون ها سود که می کنند هیچی بیشتراز اون هم گیرشون میایند
در ضمن همه که تو تمام جای دنیا از کپی استفاده نمی کنند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر