دادگاه دستور توقیف هکر پلی‌استیشن3 را صادر کرد

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
دادگاهی در آمریکا روز پنج‌شنبه دستور توقیف و جلوگیری از ادامه فعالیت George "Geohot" Hotz، کسی که موفق شده بود با دور زدن سیستم امنیتی پلی‌استیشن3 اجرای بازی‌های کپی و غیرقانونی را روی این دستگاه امکان‌پذیر کرده بود صادر کرد.

به گفته قاضی سوزان ایلسون، شرکت سونی مدارک کافی به این دادگاه ارائه کرده است تا ثابت کند اقدامات آقای هاتز "امکان بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به این شرکت" را به‌وجود آورده است و بنابراین دستور توقیف موقیت آقای هاتز را صادر کرده است.

همچنین سونی مدارکی را ارائه کرده است که ثابت می‌کند آقای هاتز قانون بین‌المللی کپی‌رایت را نقض کرده است.

طبق دستور این دادگاه هاتز دیگر نخواهد توانست هیچ فعالیتی در قبال کنسول پلی‌استیشن3 داشته باشد.

آقای هاتز در دفاع از خود گفته بود دادگاه کالیفرنیا در حوزه‌ای نیست که بتواند پیگیری این پرونده را به عهده داشته باشد؛ هرچند قاضی ایلستون با این ادعا مخالفت کرده و گفته است پس از بررسی تمام مدارک مشخص شد اقدامات آقای هاتز در حوزه اختیارات این دادگاه قرار می‌گیرد.

دادگاه همچنین اجازه توقیف تمام رایانه‌ها، هاردهای ذخیره اطلاعاتی، و همه وسائل الکترونیکی که قابلیت ذخیره اطلاعات دارند و در مالکیت آقای هاتز هستند را نیز به سونی داده است.

برخلاف ادعای سونی و رای دادگاه، آقای هاتز تاکنون حمایت از Piracy و ناقضان کپی‌رایت را رد کرده است.

geohot-ps3.jpg

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
حرف اونایی که میگن سونی از حقش دفاع کرده خیلی جالبه و هکر ها رو مقصر میدونن.
یعنی همه شما ها بازی ها تون رو اورجینال میگیرن.یعنی تا حالا یک بار هم بازی کپی بازی نکردین.یعنی تاحالا کنسولتون رو کپی خور نکردین؟
خودتون حق هزار تا شرکت حالا هر چقدر کم یا زیاد میخورن بعد به این هکر بیچاره گیر دادید.
سونی باید بفهمه که ادم از شکست هاش درس میگیره نه اینکه ایتکارا رو بکنه.
حالا انگار که فقط یک هکر تو دنیاست.هزار تا هکر وجود داره که هیچ ترسی از سونی ندارنو
به جای اینکه شکایت کنه بره کنسول بعدیش رو قویتر بکنه.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
حرف اونایی که میگن سونی از حقش دفاع کرده خیلی جالبه و هکر ها رو مقصر میدونن.
یعنی همه شما ها بازی ها تون رو اورجینال میگیرن.یعنی تا حالا یک بار هم بازی کپی بازی نکردین.یعنی تاحالا کنسولتون رو کپی خور نکردین؟
خودتون حق هزار تا شرکت حالا هر چقدر کم یا زیاد میخورن بعد به این هکر بیچاره گیر دادید.
سونی باید بفهمه که ادم از شکست هاش درس میگیره نه اینکه ایتکارا رو بکنه.
حالا انگار که فقط یک هکر تو دنیاست.هزار تا هکر وجود داره که هیچ ترسی از سونی ندارنو
به جای اینکه شکایت کنه بره کنسول بعدیش رو قویتر بکنه.

:((:((:((:((:((

خدا کی شما میخوای بفهمی که اون های که میگن سونی از حقش دفاع کرده واقعا از حقش دفاع کرده این چه ربطی به ما داره این که بگیم سونی خر هستش یه بچه بازی و.... واقعا جک هستش .

دلیل نمیشه برای این که من میخوام کپی استفاده کنم بگم حق سونی نبوده که از حقش دفاع کنه .

فعلا که بعد از 4 سال 5 سال این بشر بوده که تونسته هک کنه نه اون 1000 تای دیگه .

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اقا به قران كسي اينارو نميگه ! :d

من نميگم كسي كپي استفااده نكنه
اما اونم حقشه جلوشو بگيره !
همونطور كه حق ماست طبق شرايط مملكت كپي استفاده كنيم !!

حقش سوني مطرحه اينجا
نه حق مصرف كننده ها !!
اين به بحث ديگست به جانه خودم :d

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
از حقش که 100% دفاع کرده این که توش شکی نیست ولی خیلی از دوستانی که میگن این وضع بازار و وضع مالی مساعد اورجینال خری نیست از یه طرف حق دارن و از طرفی نه من بعد از 4 سال ps 3 داشتن قشنگ یادمه وقتی بازی AC 1 رو اون اوایل لانچ 100 تومان پول دادم هنوز خودم باورم نمیشه(از west) تو شک هستم..!خدایش این انصافه.؟؟حالا خیلی ها میگن می خواستی ندی ولی وضع بازار اینطوری بود 100 تومان نه 80 نه 70 (که عمرآ گیر می آوردی)چه فرقی به حال منی میکرد که باید بازی رو از قیمت اصلی بیشتر میخریدم..؟تو این قسمت با اون دوستانی که میگن اورجینال خری مساعد بازار ایران نیست موافقم.ولی از جهتی وقتی میبینم شاهکاری مثل HR با قیمت جهانی60 هزار تومان فروخته میشه و خدایش هم کمشه..!و آدم دلش نمیاد این بازی رو غیر از اورجینال چیز دیگه ای بگیره تو این زمینه موافق اورجینال خری هستم و مثالهای زیاد مثل mappak ها و online بازی کردن .خلاصه این بحث سر دراز داره..!

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,548
نام
کورش
یاد کمپانی بت سازی USA افتادم که بت جدیدی (جورج هاتز) را به بازار ما جهان سومی ها فرستاده.نه بابا از این آمریکاییها پدرسوخته تر خودشونند(مثل جورج هاتز)

اتفاقا بت سازی کار ما ایرانیها ست(جهان سومی ها) و امریکایی ها ستاره سازی میکنند نه بت سازی و میدونیم ستاره ها رو شما هر طوری بخوای میتونی نقد کنی. بین بت سازی و ستاره سازی هم تفاوت از زمین تا اسمون ـه. اون ها حتی جرج واشنگتن و ابراهام لینکلن هم براشون بت نیست و میتونی راحت در موردش حرف بزنی. پس اول یک سوزن به خودمون بعد یک جوالدوز به دیگران.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اتفاقا بت سازی کار ما ایرانیها ست(جهان سومی ها) و امریکایی ها ستاره سازی میکنند نه بت سازی و میدونیم ستاره ها رو شما هر طوری بخوای میتونی نقد کنی. بین بت سازی و ستاره سازی هم تفاوت از زمین تا اسمون ـه. اون ها حتی جرج واشنگتن و ابراهام لینکلن هم براشون بت نیست و میتونی راحت در موردش حرف بزنی. پس اول یک سوزن به خودمون بعد یک جوالدوز به دیگران.

شدیدا تایید میشه.قربون ادم چیز فهم:-*:x:x:x

ElinaGamerGirl

کاربر سایت
Dec 17, 2010
23
نام
Elina.A
از حقش که 100% دفاع کرده این که توش شکی نیست ولی خیلی از دوستانی که میگن این وضع بازار و وضع مالی مساعد اورجینال خری نیست از یه طرف حق دارن و از طرفی نه من بعد از 4 سال ps 3 داشتن قشنگ یادمه وقتی بازی AC 1 رو اون اوایل لانچ 100 تومان پول دادم هنوز خودم باورم نمیشه(از west) تو شک هستم..!خدایش این انصافه.؟؟حالا خیلی ها میگن می خواستی ندی ولی وضع بازار اینطوری بود 100 تومان نه 80 نه 70 (که عمرآ گیر می آوردی)چه فرقی به حال منی میکرد که باید بازی رو از قیمت اصلی بیشتر میخریدم..؟تو این قسمت با اون دوستانی که میگن اورجینال خری مساعد بازار ایران نیست موافقم.ولی از جهتی وقتی میبینم شاهکاری مثل HR با قیمت جهانی60 هزار تومان فروخته میشه و خدایش هم کمشه..!و آدم دلش نمیاد این بازی رو غیر از اورجینال چیز دیگه ای بگیره تو این زمینه موافق اورجینال خری هستم و مثالهای زیاد مثل mappak ها و online بازی کردن .خلاصه این بحث سر دراز داره..!
موافقم 100%

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اقا به قران كسي اينارو نميگه ! :d

من نميگم كسي كپي استفااده نكنه
اما اونم حقشه جلوشو بگيره !
همونطور كه حق ماست طبق شرايط مملكت كپي استفاده كنيم !!

حقش سوني مطرحه اينجا
نه حق مصرف كننده ها !!
اين به بحث ديگست به جانه خودم :d

داستان همين جا ديگه كسي كه كپي مصرف مي كنه مجرم شناخته مي شه سوني رفته هكر بدخت ازش شكايت كرده چون مي ترسه نتونه در اينده جلشو بگيره

ازم خواستن مثال خونه رو درستشو بگم يه چيزي شبيه اين مي شه كه من مي فهمم خونه يكي هست كه درشو درست قفل نمي كنه تو خونه ي طرفم مي رم اما دست به هيچي نمي زنم ميام اينو به يه نفر ديگه مي گم طرفم مي ره خونشو خالي مي كنه در حقيقت اينجا 2 نفر از همه بيشتر مقصر هستن كسي كه در خونهشو خوب قفل نكرده و كسي كه دزدي كرده كسي كه اينو فهميده اما هيچ استفاده ي مالي رو انجام نداده نمي شه به جرمي متهمش كرد

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
دوستانی که به سونی ایراد میگیرن نمیتونه جلوی هک روبگیره و عرضه نداره و بچه بازی در میاره :
با آپدیت جدید هک کردن و ساخت CFW از نظر تئوریک امکان پذیر ولی عملا بسیار سخت هستش. با یک روش کاملا هوشمندانه و دقیق طوری جلوی هک رو بسته که حتی کسانی که ادعا میکردن FAIL EPIC هم قبول کردن که خیلی کار براشون سخت شده.
پس دیگه نگیم که به جای این کارا بره امنیتش رو درست کنه.
سونی دنبال چیز دیگه ایه از این شکایت و نگرانِ امنیت PS3 نیست.
برای آینده و نسل بعد داره بدعتِ برخورد قاطعانه و سخت گیرانه با هکر هارو میزاره تا شاید یکبار برای همیشه تکلیفِ همه روشن بشه.
فکر میکنم تو آینده نزدیک کمپانی های رقیبِ سونی هم به این شکایت بپیوندن....
در مورد آیدیتِ امنیتیی جدیدِ سونی هم اینجا جاش نبود که بگم ولی خیلی جالب عمل کرده و هر گونه آپدیت به CFW های جدید میتونه برای همیشه تو همون فرمور گیرتون بندازه و دیگه نتونید Upgrade یا Downgrade کنید، حتی به OFW.

داستان همين جا ديگه كسي كه كپي مصرف مي كنه مجرم شناخته مي شه سوني رفته هكر بدخت ازش شكايت كرده چون مي ترسه نتونه در اينده جلشو بگيره

ازم خواستن مثال خونه رو درستشو بگم يه چيزي شبيه اين مي شه كه من مي فهمم خونه يكي هست كه درشو درست قفل نمي كنه تو خونه ي طرفم مي رم اما دست به هيچي نمي زنم ميام اينو به يه نفر ديگه مي گم طرفم مي ره خونشو خالي مي كنه در حقيقت اينجا 2 نفر از همه بيشتر مقصر هستن كسي كه در خونهشو خوب قفل نكرده و كسي كه دزدي كرده كسي كه اينو فهميده اما هيچ استفاده ي مالي رو انجام نداده نمي شه به جرمي متهمش كرد
خب این صحبتِ شما چند تا ایراد داره :
1- در رو بسته و شما از پنجره رفتی تو خونش
2- طرف گفته تو حق نداری دنبال راهِ ورود به خونه من بگردی (Reverse Engineering) و اگر این کار رو بکنی میتونم ازت شکایت کنم، تو هم این معاهده رو (EULA همونی که همیشه نخونده Accept میزنیم و قبول میکنیم) قبول کردی (موقع خرید و آپدیتِ کنسول و وصل شدن به PSN)
پس کرتکبِ جرم شدی ;)
پ.ن : EULA = End User License Agreement

آخرین ویرایش:

kenworth

کاربر سایت
Aug 8, 2009
146
نام
alireza
نقد و آمریکا مثل قطبهای همنام میمانند,همدیگر را دفع میکنند. این را تو دادگاه فرمالیته گیتس دیدیم. شاید اگر دادگاه واقعی را برگذار میشد باید کُل ثروتش را میداد و کار به امور خیریه نمیرسید.آنهاییکه اسم بردید بت نبودند مشاهیر بودند . بت محصول غول رسانه ای آمریکا برای تحت تاثیر دادن فرهنگ انفعالی ما جهان سومی هاست, مثل این پسرک که بت "فروم ها" شده و حجابی شده برای جلوه گری "ستاره" هایی مانند مریم میرزاخانی که جزو ده مغز برتر قاره آمریکا(ی شمالی) , بعد جوانهای ما ( با هزاران تاسف)تو فرومها با دیدن این پسرک تو سر خودشان میزنند که آره ما چقدر کودنیم ما چقدر بی مغزیم.میبینید که آمریکا ستاره های ما را (که به استخدام خودش درآورده) پشت بتهای (رسانه ای- مثل جابز و هاتز و ....) خودش مخفی میکنه.
راجع به جوالدوز گفتی ,محل سکونتهای کاربران را ببین که اکثرا توهین به ایران است و اگر منظورتان این است که حرف نا به سزایی گفتم که حرفهای رکیکتر از آن را در سایت مشاهده میکنم. ولی بیزحمت آن واژه را حذف کن . بنده پستم را پاک کردم که آین کلمه حذف شود که نشد.
در ضمن ستاره ساختنی نیست مگر این که برای بت سازی به کار بِره

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,548
نام
کورش
نقد و آمریکا مثل قطبهای همنام میمانند,همدیگر را دفع میکنند. این را تو دادگاه فرمالیته گیتس دیدیم. شاید اگر دادگاه واقعی را برگذار میشد باید کُل ثروتش را میداد و کار به امور خیریه نمیرسید.آنهاییکه اسم بردید بت نبودند مشاهیر بودند . بت محصول غول رسانه ای آمریکا برای تحت تاثیر دادن فرهنگ انفعالی ما جهان سومی هاست, مثل این پسرک که بت "فروم ها" شده و حجابی شده برای جلوه گری "ستاره" هایی مانند مریم میرزاخانی که جزو ده مغز برتر قاره آمریکا(ی شمالی) , بعد جوانهای ما ( با هزاران تاسف)تو فرومها با دیدن این پسرک تو سر خودشان میزنند که آره ما چقدر کودنیم ما چقدر بی مغزیم.میبینید که آمریکا ستاره های ما را (که به استخدام خودش درآورده) پشت بتهای (رسانه ای- مثل جابز و هاتز و ....) خودش مخفی میکنه.
راجع به جوالدوز گفتی ,محل سکونتهای کاربران را ببین که اکثرا توهین به ایران است و اگر منظورتان این است که حرف نا به سزایی گفتم که حرفهای رکیکتر از آن را در سایت مشاهده میکنم. ولی بیزحمت آن واژه را حذف کن . بنده پستم را پاک کردم که آین کلمه حذف شود که نشد.
در ضمن ستاره ساختنی نیست مگر این که برای بت سازی به کار بِره
متاسفانه یک نوع اشفتگی کلام در نوشته های شما حس میکنم که بنظر میرسه یک حالت ضد امپریـالیســتی متاثر از افکار چپـی در کنار ناسـیونالـیسـم افراطی اون رو بوجود اورده و از اونجایی که اینجا فروم بازی ـه نه محل بحث سـیاســی و بحث کم کم به طرف محدوده ای که نباید کشیده بشه (سـیـاسـت) میره ترجیح میدم بحث ادامه پیدا نکنه. لطفا بقیه دوستان هم اگر صحبتی دارن در چارچوب موضوع و قضیه شکایت سونی باشه نه چیز دیگه.
ممنون.

• Like
Reactions: Genesis

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين

کلاس فلسفه راه انداختین همش مثال میزنین؟!:d
متاسفانه یک نوع اشفتگی کلام در نوشته های شما حس میکنم که بنظر میرسه یک حالت ضد امپریـالیســتی متاثر از افکار چپـی در کنار ناسـیونالـیسـم افراطی اون رو بوجود اورده
هاووون؟!:d

• Like
Reactions: .:Soheil:.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر