بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
سلام
من از فن هاي قديمي هستم ولي زياد پست نميذارم
اولا كه تبريك ميگم به نيماي عزيز يعني خوده ميكامي و كاميا هم شايد حدس نميزدن الكس زن باشه...
دوما علي هم دمش گرم واسه اسم و اينا
سوما نا مردا بسه ديگه
يعني اگه استيو تو بازي باشه من با زن و بچه بايد كارو زندگي رو ول كنم برم سراغ اين بازي
يعني بگم كد ورونيكا بهترين بازي عمرم بود
به خاطرش دريم كست خريدم انقدرديوونه ي رزيدنت اويل بودم
اون موقع كنكور داشتم ولي اين بازي منو كشت
كريس عزيز
آلبرت كبير
كلير گرامي و...

تراژدي عظيم استيو
حالا اگه استيو تو بازي باشه من با اين سن و سال مجبورم برگردم به ده دوازده سال پيش
...

سلام.واقعا لطف داری عزیزم.خوشحالم از آشناییتون.به نظر میاد که آدم منطقی و بامعلوماتی باشید.به حضور استیو و ادامه ی داستان کد ورونیکا هم شک نکن!;)

fosil

بابا رولیشنز 1 اصلا هیچ ربطی به رولیشنز 2 نداره.فقط یک نسخه ی فرعیه با داستانی که گرچه زیبا و هنرمندانه کار شده بود،ولی بود و نبودش هیچ فرقی نمیکرد.درست برعکس رولیشنز 2 که وجودش کاملا واجب و ضروری هست و بدون اون داستان اصلا کامل نمیشه!

آخرین ویرایش:

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
سلام.واقعا لطف داری عزیزم.خوشحالم از آشناییتون.به نظر میاد که آدم منطقی و بامعلوماتی باشید.به حضور استیو و ادامه ی داستان کد ورونیکا شک نکن!;)

fosil

بابا رولیشنز 1 اصلا هیچ ربطی به رولیشنز 2 نداره.فقط یک نسخه ی فرعیه با داستانی که گرچه زیبا و هنرمندانه کار شده بود،ولی بود و نبودش هیچ فرقی نمیکرد.درست برعکس رولیشنز 2 که وجودش کاملا واجب و ضروری هست و بدون اون داستان اصلا کامل نمیشه!

آها.که این طور.ممنونم بابت توضیحت.ولی این نسخه رو باید حتما بازی کنم.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
البته ربطای کوچکی هم داره. مثلا ناتالیا توی حادثه تراژریا بوده و بعد توسط تراسیو حمایت شده.
دوستان، 5 اپیزود اضافی لو رفته!
4 تا که مربوط به خط اصلی داستانه، دو تا هم دی.ال.سی مربوط به ناتالیا و مویرا. خب، حالا 5 اپیزود دیگه علاوه بر اینا، کشف شده!
همین الان برید به این آدرس از شاخه‌ی اصلی بازی تا به چشم ببنین:
Resident Evil Revelations 2\nativePCNext\data\detail

می‌گن قیمت بازی برای یک محصول با این کیفیت، زیادی ارزون بوده و حالا علت منطقی برای ارزون بودنش پیدا شده: قراره بقیه سود، از فروش این 5 اپیزود بعد از عرضه‌ی بازی تأمین بشه. بعد از عرضه، هنوز شش هفت ماهی توی کف باید موند!

این زوبین هم بحث برانگیز شده. از حضور ایدا صحبت می‌شه. ولی مگه سلاح اختصاصی کلیر هم، همین نبود؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
البته ربطای کوچکی هم داره. مثلا ناتالیا توی حادثه تراژریا بوده و بعد توسط تراسیو حمایت شده.
دوستان، 5 اپیزود اضافی لو رفته!
4 تا که مربوط به خط اصلی داستانه، دو تا هم دی.ال.سی مربوط به ناتالیا و مویرا. خب، حالا 5 اپیزود دیگه علاوه بر اینا، کشف شده!
همین الان برید به این آدرس از شاخه‌ی اصلی بازی تا به چشم ببنین:
Resident Evil Revelations 2\nativePCNext\data\detail

می‌گن قیمت بازی برای یک محصول با این کیفیت، زیادی ارزون بوده و حالا علت منطقی برای ارزون بودنش پیدا شده: قراره بقیه سود، از فروش این 5 اپیزود بعد از عرضه‌ی بازی تأمین بشه. بعد از عرضه، هنوز شش هفت ماهی توی کف باید موند!

این زوبین هم بحث برانگیز شده. از حضور ایدا صحبت می‌شه. ولی مگه سلاح اختصاصی کلیر هم، همین نبود؟

زوبین که مال کلیره.من از همون اول گفتم زوبین و خمپاره انداز داره!

ارتباط داستان با رولیشنز 1 هم خیلی کمه.یعنی اصلا در حدی نیست که بخواد اسمش بر مبنای اون باشه.همون ربط جزئی هم فقط به خاطر اینه که تیم سازندش خواستن یک ردی از کار قبلیشون توی بازی باشه.خیلی مسخره است که کلیت داستان که بر مبنای کد ورونیکاست رو نادیده بگیرن و فقط به خاطر چند ارتباط جزئی با رولیشنز،اسم بازی رو بذارن رولیشنز 2.علت تغییر اسمش قطعا این نبوده.همون چیزایی بوده که قبلا گفتیم!

اپیزودها جریانشون مشکوکه.منطقی به نظر نمیرسه.داستان اصلی که قطعا توی اپیزود 4 تموم میشه.پس اون 6 تای دیگه چی هستن؟یعی همش در پشت صحنه ی داستان اصلی اتفاق میفته؟منطقی به نظر نمیرسه.یعنی حاشیه ی داستان از خود داستان اصلی طولانی تره؟یعنی چی آخه؟

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
زوبین که مال کلیره.من از همون اول گفتم زوبین و خمپاره انداز داره!

ارتباط داستان با رولیشنز 1 هم خیلی کمه.یعنی اصلا در حدی نیست که بخواد اسمش بر مبنای اون باشه.اونم فقط به خاطر اینه که تیم سازندش خواستن یک ردی از کار قبلیشون توی بازی باشه.خیلی مسخره است که کلیت داستان که بر مبنای کد ورونیکاست رو نادیده بگیرن و فقط به خاطر چند ارتباط جزئی با رولیشنز،اسم بازی رو بذارن رولیشنز 2.علت تغییر اسمش قطعا این نبوده.همون چیزایی بوده که قبلا گفتیم!

اپیزودها جریانشون مشکوکه.منطقی به نظر نمیرسه.داستان اصلی که قطعا توی اپیزود 4 تموم میشه.پس اون 6 تای دیگه چی هستن؟یعی همش در پشت صحنه ی داستان اصلی اتفاق میفته؟منطقی به نظر نمیرسه.یعنی حاشیه ی داستان از خود داستان اصلی طولانی تره؟یعنی چی آخه؟

مسلما این ارتباط‌ امضای کار قبلی‌شون بوده نه چیز بیشتر! فقط یه یادآوری! به راحتی می‌شه رولیشنز 1 رو از صحنه‌ی روزگار حذف کرد. علت تغییر اسم فقط بازار بوده. و این‌که بعدا بشه رولیشنز 3 ساخت! (اوج فاجعه!! یک داستان سرنوشت ساز بین دو داستان فرعی!)

دوتاش که قبلا معرفی شدن. یکی برای مویراست و یکی ناتالیا که به صورت DLC میاد. اما اون 5 تای باقی‌مونده عجیبن! یکی دو تام نیستن! ایدا باید تو یکی‌شون باشه! و پشت سرش... فرد همیشه همراه...!

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
نیما جان یعنی چه نداره شما استاد و متخصص پیش گوی هستی زود جریانشونو در بیار اگه یدونه از پیشگوی هاتم اشتباه باشه ما میدونیمو تو و یه کمان زوبینی>:):-*

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
مسلما این ارتباط‌ امضای کار قبلی‌شون بوده نه چیز بیشتر! فقط یه یادآوری! به راحتی می‌شه رولیشنز 1 رو از صحنه‌ی روزگار حذف کرد. علت تغییر اسم فقط بازار بوده. و این‌که بعدا بشه رولیشنز 3 ساخت! (اوج فاجعه!! یک داستان سرنوشت ساز بین دو داستان فرعی!)

دوتاش که قبلا معرفی شدن. یکی برای مویراست و یکی ناتالیا که به صورت DLC میاد. اما اون 5 تای باقی‌مونده عجیبن! یکی دو تام نیستن! ایدا باید تو یکی‌شون باشه! و پشت سرش... فرد همیشه همراه...!

حضور اون یارو که کلا منتفیه.اون کلا مال داستان های فرعی و تجاریه.نه نسخه ای که قراره پایان دهنده ی خط اصلی داستان باشه.اون یارو فقط میتونه به شخصیت های منفی جدید و گذرا مثل سدلر و سیمونز بچسبه.نه شخصیت بزرگی مثل الکس.برای رویارویی با الکس،شخصیت مهمی مثل کلیر لازمه.البته برای فروش قطعا میتونه بیاد.ولی واقعا خنده داره وقتی که داستان کلا سر ماجرای کد ورونیکا و کلیر و الکس و.....هست و کلیر خودش قراره کار الکس رو تموم کنه،اون یارو یکدفعه مثل پیام بازرگانی بپره وسط و آرتیست بازی و.....واقعا مضحکه!=))

ولی بازم میگم.این همه اپیزود برای حاشیه ی داستانی که اصلش کلا توی 4 تا اپیزود خلاصه میشه اصلا منطقی نیست!

- - -ویرایش - - -

نیما جان یعنی چه نداره شما استاد و متخصص پیش گوی هستی زود جریانشونو در بیار اگه یدونه از پیشگوی هاتم اشتباه باشه ما میدونیمو تو و یه کمان زوبینی>:):-*

من جادوگر نیستم،عزیزم!:dحرفام همش با دلیل و استدلال منطقی و عقلانی هست!;)ولی در این مورد،واقعا هیچ دلیل عقلانی وجود نداره،جز فروش!:))

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
@Safety & Peace
میدونم علی. ولی خب این ملت رو که میشناسی، منتظرن یه آتو دستشون بیاد. به نظرم از این لحاظ همون بهتر که اسم بازی رو EV نزاشتن و با همون R2 ادامه اش دادن.

@Nima Redfield
لطف داری دوست من.

در مورد بحث والا من نمیدونم شروعش از کجا بوده(هرچند با توجه به سابقه اون دوستمون میشه حدس زد) ولی خب اینکه هی برگردید به شخصیتای محبوب همدیگه یا از اون بدتر به همدیگه توهین کنید اصلا کار جالبی نیست. اگه کسی در مورد موضوعی حرف میزنه که نمیخواید باهاش بحث کنید بهترین کار اینه که از کنارش بگذرید. اگر هم داره توهین میکنه میشه پستش رو گزارش کرد (هرچند نمیدونم واقعا چقدر به این گزارش ها رسیدگی میشه). البته مطمئنا بعد از اتفاقات اخیر من یکی در جایگاهی نیستم که بخوام بقیه رو در این مورد خاص نصیحت کنم ولی خب باز به نظرم گفتن یه سری مسائل بهتر از نگفتنشون بود ;)

در مورد جیک حرفت رو کاملا قبول دارم. روند داستان و خصوصا پایان کمپین Ada توی RE6 داره داد میزنه که جیک قرار بوده قهرمان جدید سری باشه. ولی خب اینجا تاکید رو ماضی بودن فعله. آره یه زمانی قرار بود جیک بشه شخصیت اصلی سری و کپکام RE6 رو هم با همین ذهنیت طراحی کرد ولی خب آیا هنوزم قرار هست که این اتفاق بیوفته؟ اصولا اگه کپکام( و به طور کلی هر شرکت دیگه ای) توی یه زمینه خودش رو ثابت کرده باشه اون نادیده گرفتن تصمیمات و برنامه های قبلیشونه. از DMC مثال میزنم چون بیشتر روش تسلط دارم. مثلا توی DMC4 قرار بود تماما نیرو شخصیت اصلی باشه ولی خب بعد از دیدن واکنشهای هوادارا کپکام برنامه اش رو تغییر داد و نصف بازی رو به دانته دادن که باعث شد نسخه نهایی DMC4 نصفه و نیمه به نظر بیاد. (بگذریم از اینکه شخصیت دانته بهترین گیم پلی توی کل سری رو داشت و اضافه کردنش به همون اندازه که برای بازی بد بود به همون اندازه هم براش مفید واقع شد) یا مثلا قرار بود DmC جایگزین DMC بشه و از این به بعد سری جدید ادامه پیدا کنه ولی خب بعد از اینکه بازی اومد و نظر هوادارا معلوم شد برنامه تغییر کرد و چند وقت دیگه قراره بعد از 7 سال DMC4SE رو ببینیم و یحتمل بعدش هم DMC5. یا از خود RE هم بخوام مثال بزنم همون جریان Shiva که از همکاری توی نابود کردن بزرگترین Villain سری به نبودن توی 3-4 نسخه بعدی سری RE رسید. مطمئنا برنامه اولیه کپکام این نبود که یکی از اشخاصی که توی نابود کردن آلبرت وسکر نقش اساسی داشته و خود کریس با اون لحن توی آخرین لحظات بازی بهش میگه "Partner" یه دفعه کلا گم و گور بشه ولی خب هوادارا از Shiva خوششون نیومد و کپکام مجبور شد طبق نظر هوادارا برنامه اش رو عوض کنه.

الان جیک هم دقیقا وضعیتش همینه. مثل Shiva که از پارتنر کریس بودن به هیچ تبدیل شد، سرنوشت جیک هم ممکنه از قهرمان آینده سری به شخصیتی که فقط توی فایل ها اسمش رو میشنویم تغییر کنه. نکته ای که اینجا باید بهش توجه داشته باشیم اینه که نه تنها کپکام بلکه هر شرکت دیگه ای دنبال اینه که بازیش فروش بره. اگر حضور شخصیتی که محبوبیتش بین هوادارا کمه احتمال کمتر شدن فروش اون عنوان رو افزایش بده مطمئنا شرکت اون شخصیت رو حذف میکنه تا جلوی زیان احتمالی خودش رو بگیره. جیک که سهله اگر کپکام احساس میکرد حضور شخص شخیص آلبرت وسکر ممکنه به فروش RE لطمه وارد کنه نه تنها توی RE5 اون رو محوریت داستان قرار نمیدادن بلکه احتمالا کم کم اون رو از توی فایل های و جریانات پشت برده هم حذف کرده و داستان رو کلا به یه سمت دیگه ای میبردن.(نادیده گرفتن DMC2 دقیقا به همین دلیله) و عینا برعکس این موضوع هم صادقه و تا الان بارها توی عناوین همین کپکام هم دیدیمش. هوادارای DMC از ورجیل خوششون میاد؟ خب چه بهتر، بیایید توی DmC یه DLC داستانی برای ورجیل قرار بدیم، اون رو توی UMvC3 اضافه کنیم، بیایید DMC4SE رو با تمرکز روی ورجیل بسازیم و.... حتی از همین سری RE هم بخوام مثال بزنم، حضور کریس، آلبرت وسکر، جیل و Nemesis توی UMvC3 و نبود Shiva در اون عنوان کاملا بیانگر همین موضوعه.

به طور کلی اگر از دید داستانی به قضیه نگاه کنیم حرفت کاملا درسته و نمیشه پسر آلبرت وسکر توی نسخه بعدی نقش اساسیی نداشته باشه (خصوصا با اون پایان RE6) ولی خب اگر از دید کپکام و به عنوان یه شرکت بازیسازی(تجاری) به جریان نگاه کنیم میبینیم که نه تنها میشه نقش اساسی نداشته باشه، بلکه اصلا ممکنه دیگه اسم جیک رو هم نشنویم.

در مورد اسم بازی و اینکه چرا RE:R2 و نه RE:EV هم فکر کنم همین توضیحات بالا بیشتر دلایل این تغییر نام احتمالی رو توضیح بده. Revelations به عنوان یه برند و مارک بین هوادارا جا افتاده، وقتی اسم Revelations میاد خود به خود مردم اون سبک کلاسیکانه تر و "کمتر اکشن، بیشتر ترس" توی ذهنشون نقش میبنده، یعنی دقیقا همون چیزی که مدتها هوادارای قدیمی از کپکام میخواستن. از دید یه شرکت تجاری استفاده از یه همچین برندی برای بازاریابی عنوانی که از قراره دقیقا توی همون سبک عرضه بشه، یه چیز کاملا طبیعی و عادیه. تازه این فقط یه طرف موضوعه، قدیمی بودن اسم Veronica و اینکه بازی قراره یه دنباله برای عنوانی باشه که 15 سال پیش اومده، خودش یکی دیگه از مسائلیه که مطمئنا هر شرکتی میخواد از اون دوری کنه. چون ممکنه خیلی از هوادارای تازه تر سری RE و به طور کلی گیمرهای جدیدتر بیخیال بازی بشن. (مشکلی که اگر زمانی Shenmue III ساخته بشه سگا و سوزوکی باید باهاش دست و پنجه نرم کنند)

تازه من همه اینا رو با این فرض گفتم که اسم نهایی بازی زمانی واقعا Enhanced Veronica بوده و بعدا تغییرش دادن (بخاطر همین هم نوشتم "تغییر نام احتمالی" )، اون عکس و عنوان اگر درست هم بوده باشه ممکن معنی های دیگه ای هم بده. مثلا ممکن بخاطر اینکه شخصیت اصلی بازی کلیر بوده از اون اسم به عنوان نام موقت پروژه استفاده کرده باشن تا زمانی که اسم اصلی بازی تعیین بشه (مثل Deep Down که هنوز که هنوزه اسم اصلیش مشخص نشده).

پس تا زمانی که بازی به صورت کامل نیاد و تمام داستانش مشخص نشه، نمیتونیم درست در مورد میزان ارتباطش با نسخه های مختلف و اینکه آیا اسم بازی واقعا EV بوده و بعدا تغییر کرده یا نه، صحبت کنیم. همونطوری که قبل از این هم دیدیم داستان ظاهرا با نسخه اول REV هم یه ارتباطهایی داره و مطمئنا جلوتر این ارتباطها بیشتر هم میشه. فعلا تنها کاری که در این مورد میتونیم انجام بدیم اینه که صبر کنیم تا زمان همه چیز رو مشخص کنه.
=======
پستم خیلی خیلی طولانی شد، دیگه بیشتر از این سرتون رو درد نمیارم :D فقط یه نکته کوچولو در مورد اپیزود اول:
دقت کردید کلیر تا زمانی که آروم بود و دست بندش رنگ سبز رو نشون میداد میتونست درهای توی زندان رو باز کنه؟ این موضوع اتفاقا باعث تعجب مویرا هم شده بود و میگفت مگه ما چکار کردیم که در باز شد؟

به نظرم حفظ آرامش و کنترل ترس هم یکی دیگه از نکاتیه که در اپیزود های بعدی ممکنه بیشتر روش مانور بدن.
=======
در پایان میخواستم یه بار دیگه ازتون خواهش کنم اگر امکانش هست بحث در مورد اپیزود های بعدی و نکات لو رفته رو به اسپویلر ها منتقل کنید. مثلا این
حضور زوبین توی بازی
یکی از نکاتی بود که مثلا من نوعی دوست داشتم توی بازی بهش برسم نه اینکه از قبل بفهمم همچین چیزی جلوتر گیرم میاد. حالا مثلا این یه نکته خیلی کوچیک بود :D اینکه ماشالله ( :D ) بدون اسپویلر در مورد شخصیت های مهم این نسخه صحبت میکنید میتونه یه بنده خدایی که از سر کنجکاوی وارد تاپیک شده رو بدجوری اسپویل کنه و تجربه اش از یکی از بهترین RE های چند سال اخیر خراب بشه.

بی زحمت اگر امکانش هست این مورد رو رعایت کنید، بازم ممنون ;)

Edit: پسر چقدر پستم طولانی شده :D یاد اون دوران خوش قدیم افتادم که با علی سیف و باقی بچه ها توی تاپیک همسایه ساعت ها حرف میزدیم 8-|:D

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
حضور اون یارو که کلا منتفیه.اون کلا مال داستان های فرعی و تجاریه.نه نسخه ای که قراره پایان دهنده ی خط اصلی داستان باشه.اون یارو فقط میتونه به شخصیت های منفی جدید و گذرا مثل سدلر و سیمونز بچسبه.نه شخصیت بزرگی مثل الکس.برای رویارویی با الکس،شخصیت مهمی مثل کلیر لازمه.البته برای فروش قطعا میتونه بیاد.ولی واقعا خنده داره وقتی که داستان کلا سر ماجرای کد ورونیکا و کلیر و الکس و.....هست و کلیر خودش قراره کار الکس رو تموم کنه،اون یارو یکدفعه مثل پیام بازرگانی بپره وسط و آرتیست بازی و.....واقعا مضحکه!=))

تو خجالت نمیکشی :d
بیام داغونت کنم؟
از تو دیگه انتظار نداشتم
اولن اون یارو اسم داره:d
دوما همین کاراکتر که میگی مال داستانهای فرعی و تجاریه خودش اینقدر پانسیل داره که یکی از بهترین کاراکترا واسه اتصال یه داستان فرعی به اصلی بوده.ما تازه توی 5 از ایدا بیشتر آگاه شدیم چرا؟
یکی از علتهاش اینه که بهتره تا یه مدت مبهم بمونه بعد آشکار بشه.این طوری داستان بازی هم قشنگتر میشه.
اصلا نمیدونم چرا حضور توی یه داستان فرعی یا تجاری رو ملاک قرار میدی.یادت نیست بهم گفتی اون خودش یه وسکر مونثه؟
حالا بگذریم
آخرشم بازی رو تا اپیزود 2 انجام دادی؟یعنی طاقت نیوردی؟فکر کنم میگفتی تا بازی کامل نیاد من ترجیح میدم بازی نکنم
ولی من خودم فعلا چیزی ندارم در مورد این بازی بگم.منتظر عرضصه کامل بازی میمونم ببینم بازیش تا چه حده.البته با توجه به اینکه همه راضین مسلمه که منم راضی میشم.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
در مورد اسم بازی و اینکه چرا RE:R2 و نه RE:EV هم فکر کنم همین توضیحات بالا بیشتر دلایل این تغییر نام احتمالی رو توضیح بده. Revelations به عنوان یه برند و مارک بین هوادارا جا افتاده، وقتی اسم Revelations میاد خود به خود مردم اون سبک کلاسیکانه تر و "کمتر اکشن، بیشتر ترس" توی ذهنشون نقش میبنده، یعنی دقیقا همون چیزی که مدتها هوادارای قدیمی از کپکام میخواستن. از دید یه شرکت تجاری استفاده از یه همچین برندی برای بازاریابی عنوانی که از قراره دقیقا توی همون سبک عرضه بشه، یه چیز کاملا طبیعی و عادیه. تازه این فقط یه طرف موضوعه، قدیمی بودن اسم Veronica و اینکه بازی قراره یه دنباله برای عنوانی باشه که 15 سال پیش اومده، خودش یکی دیگه از مسائلیه که مطمئنا هر شرکتی میخواد از اون دوری کنه. چون ممکنه خیلی از هوادارای تازه تر سری RE و به طور کلی گیمرهای جدیدتر بیخیال بازی بشن. (مشکلی که اگر زمانی Shenmue III ساخته بشه سگا و سوزوکی باید باهاش دست و پنجه نرم کنند)​

تازه من همه اینا رو با این فرض گفتم که اسم نهایی بازی زمانی واقعا Enhanced Veronica بوده و بعدا تغییرش دادن (بخاطر همین هم نوشتم "تغییر نام احتمالی" )، اون عکس و عنوان اگر درست هم بوده باشه ممکن معنی های دیگه ای هم بده. مثلا ممکن بخاطر اینکه شخصیت اصلی بازی کلیر بوده از اون اسم به عنوان نام موقت پروژه استفاده کرده باشن تا زمانی که اسم اصلی بازی تعیین بشه (مثل Deep Down که هنوز که هنوزه اسم اصلیش مشخص نشده).

علی جان برای اسم موقت پروژه طراحی لوگو انجام نمی‌شه. طراحی لوگو هرچقدر هم در چشم ساده به نظر بیاد، کلی هزینه مالی و زمانی در پی داره.
در صورتی حرفت رو در مشکل بازاریابی برای ادامه‌ی یک بازی از 15 سال پیش قبول دارم که عنوان می‌بود کد ورونیکا 2. اما عنوان هم خیلی ظریف به قبلی متصل شده بود. هوادارهای جدید شاید یه نام ورونیکا شنیده باشن فقط. نام این بازی یک ارتباط معنایی به کد ورونیکا داشت، و لوگوتایپ، یک ارتباط بصری به رولیشنز. این بهترین گزینه بود.
این تیم سازنده‌ی هر نسخه‌ی دیگه هم که باشه، از محصول قبلی خودش در اون یاد می‌کنه. ارتباطات کوچک داستانی کاملا منطقیه. و ارتباط بیشتر از این هم نمی‌شه چون تیم قبل عرضه تأیید کرد "ارتباط داستانی بین این دو نسخه وجود نداره".
در مورد اسپویلرها، من واقعا عذر می‌خوام.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
تو خجالت نمیکشی :d
بیام داغونت کنم؟
از تو دیگه انتظار نداشتم
اولن اون یارو اسم داره:d
دوما همین کاراکتر که میگی مال داستانهای فرعی و تجاریه خودش اینقدر پانسیل داره که یکی از بهترین کاراکترا واسه اتصال یه داستان فرعی به اصلی بوده.ما تازه توی 5 از ایدا بیشتر آگاه شدیم چرا؟
یکی از علتهاش اینه که بهتره تا یه مدت مبهم بمونه بعد آشکار بشه.این طوری داستان بازی هم قشنگتر میشه.
اصلا نمیدونم چرا حضور توی یه داستان فرعی یا تجاری رو ملاک قرار میدی.یادت نیست بهم گفتی اون خودش یه وسکر مونثه؟
حالا بگذریم
آخرشم بازی رو تا اپیزود 2 انجام دادی؟یعنی طاقت نیوردی؟فکر کنم میگفتی تا بازی کامل نیاد من ترجیح میدم بازی نکنم
ولی من خودم فعلا چیزی ندارم در مورد این بازی بگم.منتظر عرضصه کامل بازی میمونم ببینم بازیش تا چه حده.البته با توجه به اینکه همه راضین مسلمه که منم راضی میشم.

معین،من اصلا قصدم خراب کردن لیون نبود.حالا خوبه شکلک خنده گذاشتم!

ولی باید قبول کرد که به جز 2،تمام حضورهای لیون فرعی و قابل حذف هستند.تازه در همون 2 هم خط اصلی داستان رو کلیر پیش برد و در کد ورونیکا و رولیشنز 2 هم بیشتر و بیشتر وارد خط اصلی داستان شد.در حالی که در همون 2،لیون با ایدا یک خط داستانی جدید رو شروع کرد که در ادامه،به یک خط داستان کاملا فرعی و حاشیه ای تبدیل شد!

در ضمن،منظورت از اینکه لیون یک داستان فرعی رو به اصلی ربط داد چی بود؟اگه منظورت ارتباط 4 و 5 هست که اصلا لیون باعث ربط پیدا کردن این دو داستان نشد.اصلا این دو داستان،هیچ ارتباطی باهم ندارن.کلا فازشون جداست.اصلا داستان 5 سر لاس پلاگا نبوده.لاس پلاگا در 5 فقط پوششی بود برای گیم پلی و همچنین جذب طرفداران سبک اکشن.الآن اگه کلا داستان 4 و لاس پلاگا رو حذف کنیم،هیچ لطمه ای (تاکید میکنم هیچ لطمه ای) به داستان عظیم 5 وارد نمیشه.تو مدیون کردن مهمترین داستان کل سری به بی ربط ترین داستان کل سری واقعا خنده داره.البته اصلا منظورم این نیست که حرف تو خنده دار بوده.سوء برداشت نشه.کلی گفتم!

این رو هم اضافه کنم که لیون قطعا بهترین شخصیت پردازی کل سری رو داره و واقعا استحقاق این محبوبیت چشمگیر رو هم داره.من صرفا از لحاظ داستانی گفتم.وگرنه هیچ اشکالی به خود لیون وارد نیست!

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
ببین نیما من از لیون که حرفی نزدم:d
من از ایدا داشتم حرف میزدم
و توی اون پستت که نقل قول گرفتم فکر کردم داری از ایدا حرف میزنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر