بازی با عینک 3d

rsoft

کاربر سایت
Sep 14, 2007
1,008
نام
reza
دوستان من به شدت گیج شدم.
الان اگه nVidia 3D vision kit بگیرم.برای اینکه فیلم و بازی 3D نگاه کنم.باید مونیتور 120 هم بگیرم یا نه نیازی نیست؟

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
الان اگه nVidia 3D vision kit بگیرم.برای اینکه فیلم و بازی 3D نگاه کنم.باید مونیتور 120 هم بگیرم یا نه نیازی نیست؟
نیاز بودنشو که نه نیاز نیست ولی اگه بگیرید یه کیفیت فوق العاده میگیرید!!(البته بازم باید از عینک استفاده کنید)
اعتبار یادتون نره.

• Like
Reactions: rsoft

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
یه چندتا نکته هست که تا حالا کسی به اون توجه نکرده بود که من باید بگم.اول اینکه نوع دید تصاویر 3d شکلهای متفاوتی داره که با پیشرفت تکنولوژی اونها هم پیشرفت کردن که مهترین نوع دید 3d مربوط به دو نوع اناگلیف و پولاریزه میشه. نوع اناگلیف، نوع قدیمی این تکنولوژی محسوب میشه که برای استفاده از اون، کافیه شما یه عینک ابی-قرمز استاندارد(توجه داشته باشید دوستان که عینکهای اناگلیف، باید بسیار نازک و شفاف باشن و رنگهای قرمز و ابی رو کاملا ف*یلتر کنن و هنگام مشاهده تصاویر سه بعدی با اونا نباید هیچ گونه سایه یا تصاویر دوتایی دیده بشه! اگه عینک شما یکی از این مشکلات رو داره بدونید که سرتون کلاه رفته!) و یه مانیتور معمولی به همراه یه نرم افزار 3d(برای فیلم البته) یا برای بازیها یه کارت انویدیا خوب داشته باشید.
اما نوع جدید اون شامل عینکهای پولاریزه میشه(این عینکا رنگشون به رنگ خاکستری نسبتا روشن هست) که برای استفاده از این نوع تکنولوژی 3d یا باید به سینماهای اونور اب برید یا اینکه این تجهیزات رو داشته باشید:کیت 3d انویدیا به همراه یه کارت از سری 200 به بالا. البته بسته های انویدیا، محتوای متفاوتی داره که تو بعضی از باندلهاش، کارت گرافیک هم قرار دادن.ولی معمولیترین نوعش، شامل یه مانیتور 120هرتز به همراه nvidia 3d vision kit میشه.(نکته مهمی که باید توجه داشته باشید اینه که اگه بعضیا به این فکر هستن که خب به جای اینکه من کیت انویدیا رو تهیه کنم، فقط میرم یه عینک پولاریزه میخرم و میتونم بازیها رو با این تکنولوژی 3d ببینم، فقط دارن خیال بیهوده میکنن! چون این حالت 3d انویدیا فقط زمانی که کیت مخصوصش بهش متصل باشه فعال میشه یعنی سیستم هنگام تست 3d برای تعیین نوع حالت 3d سیستم، نصب بودن یا عدم نصب کیت انویدیا رو چک میکنه!).
البته من تاحالا شخصا جایی رو برای فروش این کیت تو ایران ندیدم ولی خب فکر کنم که کم کم با افزایش تقاضای 3d وارد ایران هم بشه(البته اینم بگم من خودم از همین کیت استفاده میکنم ولی مانیتورم 60 هرتزه ولی 3d کاملا جواب میده یعنی بر خلاف گفته های خودشون این بازم یه الزام نیست ولی اگه کیفیت میخواید باید حتما یه مانیتور120 هرتز داشته باشید.)

xperator

کاربر سایت
Jul 18, 2007
112
نام
محمد حسن
آقا منم عینک 3Dگرفتم اصلا بعد به نظر نمیاد!!!!نه تو xbox360و نه تو pc!!!البته هنوز اون روش رو تو pcنرفتم.
خوب چند گرفتی ؟ از کجا گرفتی ؟ چه شکلیه ؟ چه مارکی؟ توی x360 با چه بازی امتحان کردی ؟ منظورت چیه از اینکه بد به نظر نمیاد ؟

mohammad_twe

کاربر سایت
Dec 28, 2006
281
این عینک ها که سایت pinata میفروشه اصلا به درد نمیخوره و واقعا نه به درد بازی نه به درد فیلم نگاه کردن میخوره !!!
سرمون کلاه رفت !!
اصلا حتی 1 کم هم نفهمیدم که تصویر 3d بشه !!

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
خوب چند گرفتی ؟ از کجا گرفتی ؟ چه شکلیه ؟ چه مارکی؟ توی x360 با چه بازی امتحان کردی ؟ منظورت چیه از اینکه بد به نظر نمیاد ؟
من نگفتم بد به نظر نمیاد گفتم بعدبه نظر نمیاد(اصلا نمیفهمید 3dهست یا 2d)و تو بتمن تستش کردم!!!

این عینک ها که سایت pinata میفروشه اصلا به درد نمیخوره و واقعا نه به درد بازی نه به درد فیلم نگاه کردن میخوره !!!
سرمون کلاه رفت !!

کاملا با ایشون موافقم(البته وقتی تو pcکار هایی که دوستمون گفتن انجام بدید یه چند تا تصویر میان که اوا باز خوبن)

rsoft

کاربر سایت
Sep 14, 2007
1,008
نام
reza
سرمون کلاه رفت !!
سرتون کلاه نرفته...کیفیت عینک های قرمز آبی در همون حده;)

Gunners Trust

کاربر سایت
Nov 1, 2009
6,504
نام
محمد
vr100320.jpg

سلام این عینکه ایسوس هستی که من گرفتم
نگاه کنید که فیش داره این فیش برای چی هست ؟؟؟؟ نمیشه باهاش رو کنسول 3d بازی کرد ظاهرا ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

xperator

کاربر سایت
Jul 18, 2007
112
نام
محمد حسن
خوبه پس بزار یه چند تا قربانی بدیم عینک اصل که خریدید آدرس بدین ما هم بخریم فعلا قلابی ها داره معلوم میشه :evil::biggrin1:

ارشاد

کاربر سایت
Aug 26, 2009
18
خوبه پس بزار یه چند تا قربانی بدیم عینک اصل که خریدید آدرس بدین ما هم بخریم فعلا قلابی ها داره معلوم میشه :evil::biggrin1:
عینکهای به اصطلاح red/blue که پیناتا می فروشه 3500 من بعضی جاها تا 9 تومن هم دیدیم!
این عینکها یه کیفیت پایه از 3d بهتون میده که اگه هیچ تجربه ای از این موضوع نداشتین کلاَ دستتون بیاد که اصلاَ 3d چی هست (با کیفیتش کاری ندارم)
حالا اگه به کیفیت هم اهمیت می دین باید دست بکنین تو جیبتون و کیت انویدیا که حدود 200 تومن هست رو خریداری بکنین:biggrin1:
بعضیا فکر می کنن 3 تومن خرج می کنیم کیفیت در حد 200 تومن نصیبمون میشه:-"

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
سلام اگه یه کارت گرافیک قوی بخرم(ati5970یاgtx480)با این عینکای بلو رد کیفیت خوبی میده؟اگه نه اون کیت nvidiaمیتونه تصاویر دوبعدی رو به سه بعدی تبدیل کنه؟اگه یه کیت +یه کارت قوی+یه مانیتور خوب(بالای 120)بگیرم کیفیت در حد سینمای پارک ارم میشه؟بالاتر چی؟
راستی روی خود کیت ها عینک هم میدن؟

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
سلام اگه یه کارت گرافیک قوی بخرم(ati5970یاgtx480)با این عینکای بلو رد کیفیت خوبی میده؟اگه نه اون کیت nvidiaمیتونه تصاویر دوبعدی رو به سه بعدی تبدیل کنه؟اگه یه کیت +یه کارت قوی+یه مانیتور خوب(بالای 120)بگیرم کیفیت در حد سینمای پارک ارم میشه؟بالاتر چی؟
راستی روی خود کیت ها عینک هم میدن؟
اگه شما کیت حرفه ای انویدیا رو بگیری، پارک ارم باید بیوفته جلوی سیستم شما بوق بزنه!!(درضمن کارتت حتما باید انویدیا باشه!).

عینکهای به اصطلاح red/blue که پیناتا می فروشه 3500 من بعضی جاها تا 9 تومن هم دیدیم!
این عینکها یه کیفیت پایه از 3d بهتون میده که اگه هیچ تجربه ای از این موضوع نداشتین کلاَ دستتون بیاد که اصلاَ 3d چی هست (با کیفیتش کاری ندارم)
حالا اگه به کیفیت هم اهمیت می دین باید دست بکنین تو جیبتون و کیت انویدیا که حدود 200 تومن هست رو خریداری بکنین:biggrin1:
بعضیا فکر می کنن 3 تومن خرج می کنیم کیفیت در حد 200 تومن نصیبمون میشه:-"
اگه عینک از ف*یلتر استاندارد استفاده کنه، قطعا شما یه تصویر با کیفیت و بدون نقص میبینید. این تصاویر سایه دار و بی کیفیت فقط به خاطر غیر استاندارد بودن عینک هست و بس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر