بازی با عینک 3d

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
خوب با این حرفی که شما میزنید نیازی نیست که مانیتور یا Tv سه بعدی ساپورت کنه و فقط همون عینک و بازی سه بعدی کارشو میکنه؟!

پس دیگه این TV های سه بعدی چیه که جدید اومدن؟

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
تاپیکه خوب و به جایی زده شده
فکر میکنم با توجه به جدید بودنه این تکنولوژی سوالاته زیادی در این مورد وجود داشته باشه
منم شنیدم که یکی از دوستانم با عینکه 3D ( از همین معمولیها) و با LCD سونی ( معمولی)
بتمن رو سه بعدی بازی کرده( بتمنی که تازه اومده)
بد نیست دوستان بیان و نظراتشون رو بگن
از این به بعد هم اکثره بازیها دارن با این آپشن وارده بازار میشن ( GT5 یه نمونش هست)

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
منم پارسال رفته بودم کانادا رفتم سینما 3 بعدی اما تو ایران نرفتم و برای اونا خیلی طبیعی بود.و کلا یک فیلم گذاشتن دیدیم که بیشتر فیلم تو بیابون بود و پشه که رد میشد انگار اومده کنار گوشت و همچنین با کیفیت ترین صدای فیلمی بود که تا حالا شنیده بودم چون گویا صدایی هم که برای سینما استفارده کرده بودن خاص بود چون مثل این بود که واقعا پشه رفته توی گوشت.
اما برای ایران گویا باید ایستاد و به نقل از دوستمون تو یه راستای خاصی ایستاد اما اونجا مثل سینمای عادی روی صندلی مینشستیم.
-----
در کل استفاده از عینک ارزون دست ساز پیشنهاد نمیشه و یا اگه استفاده میکنید بیش از 10 دقیقه نباید باشه چون به چشم آسیب میزنه

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
پس دیگه این TV های سه بعدی چیه که جدید اومدن؟
دقيقاً .... پس اين تلويزيون هايی که سامسونگ و الجی دارن اينهمه براش تبليغ ميکنن چيه ؟؟

mahdi_mafia

کاربر سایت
May 9, 2010
602
اين عينك هاي سه بعدي به راحتي در بازار خودمنونم پيدا ميشه يا نه؟:confused:
قيمتش چه طوره؟
اگه اين طوريه كه اين تكنولوژي هست پس چرا تبليغ زيادي در اين امر نميكنن؟(استفاده در صنعت بازي)

ston cold

کاربر سایت
Mar 3, 2009
1,484
نام
amir
سلام
خب من یه سری اطلاعات دارم در اختیار دوستان میزارم

اون تی وی سه بعدی ها که میگن داره میاد باید کنسول بازی تکنولژِی ساپورت از اون تی وی رو داشته باشه و میگن ps3 میخواد کنسولی که ساپورت کنه این تکنولژِیرو بده بیرون
ینی دیگه نیازی به وسیله خاصی نیست و به راحتی میشه با اون تی وی ها تصاویر سه بعدیرو دید
برای کنسولا معمولی کیت انویدیا اومده که کیفیتش بی نظیره اما قیمتش بالاست

در مورد این عینکاهم که معروف به ابی قرمزن تو ایران راحت پیدا میشن قیمتشونم چهار پنج هزار تومنه و کیفیتی معمولیرو داره و نیازی به هیچ تی ویه مخصوصی ندارن و فقط باید بازی قابلیت 3d رو ساپرت کنه
از قرار معلوم بازی بتمن که ابدیت شده هستش و این قابلیتو داره اومده
اواتار هم یه جا خوندم هستش

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
سلام به همه بزرگان . . .

به طور کلی باید اینجوری گفت :

اگه شما میخواین واسه 360 استفاده کنین :

1-باید بازیتون جوابگوی این نیاز باشه .

2- در این مرحله 2 تا اتفاق میافته :
2-1 (با کیفیت بالا) خرید مانیتور سازگار با رفرش ریت120Hz
2-2 (با کیفیت معمولی) پوله خریدش رو ندارین.

3-عینک 3بعدی که دیگه معرفه همه هستش .

اگه اطلاعات درباره pc هم خواستین بگین .

ston cold

کاربر سایت
Mar 3, 2009
1,484
نام
amir
سلام به همه بزرگان . . .

به طور کلی باید اینجوری گفت :

اگه شما میخواین واسه 360 استفاده کنین :

1-باید بازیتون جوابگوی این نیاز باشه .

2- در این مرحله 2 تا اتفاق میافته :
2-1 (با کیفیت بالا) خرید مانیتور سازگار با رفرش ریت120Hz
2-2 (با کیفیت معمولی) پوله خریدش رو ندارین.

3-عینک 3بعدی که دیگه معرفه همه هستش .

اگه اطلاعات درباره pc هم خواستین بگین .

سلام
د.وسته من خسته نشی اینقد توضیح دادی
شما الان با 360 و عینک 3d بازی ایرو انجام دادی
دوستان خیلی مشتاقن بدونن کیفیتش چه طوریه
کلا ارزششو داره

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
میشه با عکس یه توضیح کامل از این 3d بدید؟

که چی هست و چطوریه؟

و این که این TV های چطورین؟

با اجازه از ston cold اگه نمیگی خسته نشی. . .

دلیل اینکه ما تصاویر رو به صورت 3 بعدی میبینیم فاصله بین چشم هاست . هر چشم یک زاویه از تصویر رو دریافت میکنه . مثلا اگه فقط با چشم راست و سپس فقط با چشم چپ نگاه کنید این اختلاف زاویه دید رو متوجه میشید . مغز با دریافت این دو تا تصویر که یکم با هم فرق دارن و ترکیب اونها تصویر 3 بعدی رو میسازه .

در تمام روش های نمایش 3 بعدی از همین ویژگی استفاده شده فقط روش استفاده متفاوته

روش آبی قرمز :

در این روش دو تصویر با اختلافی به اندازه فاصله چشم ها از یک محیط گرفته میشه . هر تصویر رو با یک رنگ روی یک صفحه چاپ میکنن . مثلا تصویر مربوط به چشم سمت راست رو بارنگ آبی و سمت چپ رو با رنگ قرمز چاپ میکنن . مثل این تصویر
3d_nimis2.jpg

istockphoto_1038097-3d-glasses.jpg

همونطور که میدونید رنگ آبی از شیشه قرمز عبور نمیکنه و بلعکس . پس اگه ما از عینکی استفاده کنیم که شیشه سمت راستش آبی باشه و سمت چپ قرمز . چشم راست ما فقط تصویر آبی و چشم چپ فقط تصویر قرمز رو دریافت میکنه و مغز با ترکیب این دو تصویر حالت 3 بعدی رو بوجود میاره .

روش نمایشگر 3 بعدی و عینک مخصوص :

dd9md98f8yth5inuhg0w.jpg

در این روش ابتدا تصویر مربوط به چشم راست پخش میشه وبه طور هم زمان عینک چشم چپ رو میبنده حالا تصویر سمت چپ بخش میشه و عینک چشم راست رو میبنده . حالا اگه این کار با سرعت خیلی بالا پشت سر هم انجام بشه ما میتونیم یک تصویر 3 بعدی رو ببینیم .
به همین دلیله که در این روش از نمایشگر های 120 هرتز استفاده میشه و به این صورته که در یک ثانیه 60 تصویر از چشم راست و 60 تصویر از چشم چپ بخش میشه .

روش دوم از اول بهتره چون رنگ ها هیچ تغییری پیدا نمیکنند و واقعی تر به نظر میرسه ولی یکم پر هزینه ست .

داش ston cold در جواب این سوالت شما الان با 360 و عینک 3d بازی ایرو انجام دادی دوستان خیلی مشتاقن بدونن کیفیتش چه طوریه کلا ارزششو داره باید بگم بله ارزشش رو داره ولی اگه روش دوم رو بتونی استفاده کنی آخه من از روش اول استفاده کردم و کیفیت خوبی نگرفتم ولی بازم برام باحال و جالب بود . و میخوام روش اول رو با عینک درست و TV درست امتحان کنم.

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
فکر میکنم تا اومدنه TV هایی که بهترین ساپورت رو از 3D میکنن بهتره که با همین روش اول که دوستمون گفتن سر کنیم، یه نکته هم هست:همین TV های 3D هم تا جایی که من دیدم عینک مخصوص رو لازم دارن
تو VOA دیدم که طرف از کمپانی سونی بود و خودش سفارش میکرد تا اومدنه یه TV که کامل و با قیمته مناسب باشه صبر کنید همون برنامه داشت GT 5 رو با همین LCD های 3D با عینکه مخصوص بازی میکرد و یکی از دلایل تاخیر GT 5 رو هم همین 3D شدنش اعلام کرد

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
فکر میکنم تا اومدنه TV هایی که بهترین ساپورت رو از 3D میکنن بهتره که با همین روش اول که دوستمون گفتن سر کنیم، یه نکته هم هست:همین TV های 3D هم تا جایی که من دیدم عینک مخصوص رو لازم دارن
تو VOA دیدم که طرف از کمپانی سونی بود و خودش سفارش میکرد تا اومدنه یه TV که کامل و با قیمته مناسب باشه صبر کنید همون برنامه داشت GT 5 رو با همین LCD های 3D با عینکه مخصوص بازی میکرد و یکی از دلایل تاخیر GT 5 رو هم همین 3D شدنش اعلام کرد

آره عینک مخصوص لازم داره تو شماره 2 گفتم

الان LCD که 3بعدی رو ساپرت کنه اومده نمونش هم که :

Alienware OptXTM AW2310 23" Full HD

مشخصات :
From Dell's website:
Panel Size: 23″ Widescreen, 16:9
Panel Type: TN – Twisted Nematic
Native Resolution: 1920 x 1080 (Full HD)
Contrast Ratio: 80000:1 (dynamic)
Brightness: 400 cd/m2 (typical)
Response Time: 3ms (typical) (gray-to-gray)
Viewing Angle : 170°/ 160°
Color Support : 16.7 million colors
Color Gamut: 83.4%
Refresh Rate: 120Hz (3D Capable)
Video Connectivity: DVI x1, HDMI x1
Audio Connectivity: Yes; Audio In and Out (2.0)
USB Ports : Yes: 4 USB 2.0
User Input / Controls: Touch Capacitive OSD Buttons
Stand: Tilt, Swivel and Height Adjustable

عکس :
monitor-alienware-aw2310-overview1.jpg

monitor-alienware-aw2310-overview2.jpg

monitor-alienware-aw2310-overview3.jpg

قیمت :$449.00

سایت

البته تو خوده nvidia هم دو مدل از Acer گزاشته به نام های ACER GD245HQ and GD235HZ.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر