اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
خیلی هم عالی
والا شناختی که من از بچه های ایکس باکس بازیسنتر دارم، براشون فرقی نداره که بازیهای ایکس باکس روی ps یا هر پلتفرم دیگه ای منتشر بشه.
و اینکه اگر یه نفر نتونه بازی که دوست داره رو، روی پلتفرمی که داره تجربه کنه، چیزی به من نمیرسه.
اساسن فروش بیشتر به ناشر و دولوپر انگیزه میده که بازیهای بیشتر و با کیفیت تر تولید کنن و همه ازش بهره ببریم. گسترده شدن دسترسی پلیرها به بازی ها مورد علاقشون هم چیزی بوده که اسپنسر از ابتدای نسل میگفت.
من و خیلی از دوستان هم بارها در تاپیک های مختلف رو این موضوع تاکید کردیم که سیاست های اسپنسر به هیچ وجه انحصارطلبانه نیست. ولی هر دفعه توسط یه سری از کاربرا ترول شدیم. :D
البته منظورم شما نیستی ولی خب رو سیاهیش بمونه برای اونایی که میگفتن مایکروسافت/اسپنسر دروغگو هستند و میخان کل صنعت رو مونوپول کنن و....
به هر حال امیدوارم که از بازیهای ایکس باکس لذت ببرید. :D
آقا فرق داره خیلی هم فرق داره :D عرضه بازی ها روی پلی استیشن یعنی نابودی Xbox. اینکه مایکروسافت بخواد بازی های سرویس محور رو برای بقیه پلتفرم ها عرضه کنه باز قابل درک هست و میشه قبول کرد، ولی عرضه عناوین داستانی و تک نفره روی پلتفرم رقیب هیچ توجیحی نداره. چیزی که واضح هست کیفیت و دوام یک کنسول به داشتن عناوین انحصاری هست، اگر قرار باشه Xbox هیچ انحصاری نداشته باشه که اصلا وجود داشتنش بی معنی میشه. البته باید منتظر موند و دید واقعا قضیه چی هست و چه برنامه ای دارن ولی اگر همه بازی ها بخواد برای پلی استیشن بیاد من خودم نسل بعد فقط پلی استیشن می گیرم و بازی های Microsoft Studios رو هم بازی می کنم :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,604
نام
Mehrdad
در مورد مولتی شدن احتمالی بازی های مایکرو 1 سال پیش نظرم رو تو این پست تو تاپیک اکتی بلیز گفتم، دیگه تکرار نمیکنم:

احتمالا مایکرو بازی هاش رو تا ابد در انحصار گیم پس نگه نمیداره، و علاقه بیشتری به گسترش بازارش داره حالا در هر شکلی، نمونه هم داره مثل ماینکرفت، از طرفی هم خیلی دوست دارم فکر کنم (:-") که مایکرو در نهایت به فکر "گسترش" بازارش هست، نه لزوما کوبیدن مالکیتش رو همه چی، در همین راستا پس در نهایت باید یه جوری بازی هاش رو، رو پلتفرمی که خود مایکرو مدعیه سهم به شدت بزرگ تری از اکس باکس داره (*پلی استیشن) هم عرضه کنه،

خیلی دوست دارم فکر کنم مایکرو با این قدرت ماورایی اقتصادی، اعتماد بنفس کامل در بازار هم داره، یعنی برخلاف تز های فک و فامیل داریوش کبیر عزیز، امیدوارم مایکرو ناشری باشه که "سود" اصلیش در بیشتر شناخته شدن و گسترش اسم تجاریش باشه (بتزدا + اکتیبلیز => اکس باکس => مایکروسافت) نه لزوما پول بشتر در اوردن، چون ماهیت مایکرو و موقعیتش طوری هست که نگرانی خاصی احتمالا از "سود" در اینده نداره، به اندازه کافی زیرساخت و منابع قبلی برای ادامه یکه تازی در دنیای تکنولوجی و اقتصاد، داره...

حتی برخلاف فک و فامیل داریوش عزیز، معتقدم مایکرو ویندوز رو طوری طراحی نکرده که یکه تاز بخش بزرگی از بازار باشه، بلکه این یک روند طبیعی بوده و مایکرو در طی این روند تبدیل به یکه تاز در بخش های تخصصی خودش در تکنولوجی، شده، همین اتفاق برای اپل و سونی و ایکس و اگرگ هم به اشکال گوناگون، رخ داده...

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,778
آقا فرق داره خیلی هم فرق داره :D عرضه بازی ها روی پلی استیشن یعنی نابودی Xbox. اینکه مایکروسافت بخواد بازی های سرویس محور رو برای بقیه پلتفرم ها عرضه کنه باز قابل درک هست و میشه قبول کرد، ولی عرضه عناوین داستانی و تک نفره روی پلتفرم رقیب هیچ توجیحی نداره. چیزی که واضح هست کیفیت و دوام یک کنسول به داشتن عناوین انحصاری هست، اگر قرار باشه Xbox هیچ انحصاری نداشته باشه که اصلا وجود داشتنش بی معنی میشه. البته باید منتظر موند و دید واقعا قضیه چی هست و چه برنامه ای دارن ولی اگر همه بازی ها بخواد برای پلی استیشن بیاد من خودم نسل بعد فقط پلی استیشن می گیرم و بازی های Microsoft Studios رو هم بازی می کنم :D

به نظر من اگر فروش کنسول برای مایکروسافت انقدر اهمیت داشت، هیچوقت بازیهاشو همزمان برای pc منتشر نمیکرد.
خیلی ها هستند که در اکوسیستم ایکس باکس هستند ولی کنسول ندارن. (مثل خود من) تنها دلیل نداشتن کنسول هم اینه که مایکروسافت مارو مجبور به خریدش نمیکنه :D
حرف شما هم کاملن منطقیه. فقط باید دید درآمد و تاثیر فروش کنسول در مدل بیزینس فعلی مایکروسافت چقدره.

با تمام این تفاسیر به نظرم این 3 تا نکته مهم وجود داره. 1- بازیهای مایکروسافت روی ps بدون اشتراک گیم پس عرضه میشن و باید خریدشون 2- قعطن و بدون شک تمام بازیها برای ps پورت نخاهند شد. 3- فاصله زمانی انتشار بازیها روی ps با اکوسیستم، اختلاف قابل توجهی خاهند داشت.

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
697
خب یه سوالی پیش میاد.وقتی بازی ها رو کنسول رقیب هم عرضه بشن چه دلیل برای خرید کنسول ایکس باکس وجود داره؟
از خودم مثال می‌زنم.من هر نسل کنار پلی استیشن ایکس باکس رو هم تهیه میکنم برای انحصاریهاش.
خب اگه قراره انحصاری دیگه وجود نداشته باشه خیلی ها فقط همون پلی استیشن رو میخرن چون قطعا هیچ وقت بازی های انحصاری سونی برای کنسول رقیب عرضه نمیشه.
درباره اکوسیستم هم که گیمپس ستون اصلی اکوسیستم ایکس باکسه.بدون شک هم هیچ وقت سونی اجازه عرضه رو کنسول خودش رو نمی‌ده.پس عملا اکوسیستم ایکس باکس هم قرار نیست کاربر های سونی رو جذب کنه
این سیاست اگه واقعا قرار بر عملی شدنش باشه مثل یه شمشیر دو لبه هست که می‌تونه همین مقدار از کاربر های ایکس باکس رو هم به سمت کنسول رقیب بفرسته

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,485
نام
Nightwing
خیلی بعیده که ip های اصلی مایکرو مثل Gears , Fable , Halo و ... بیاد رو PS (اگه این اتفاق بیفته واقعا حرکت عجیبیه) به نظرم بیشتر بازی های acti و Bethesda رو خواهیم دید.

پ.ن: Hi-Fi Rush به شدت زیبا و خوش ساخت و استقبال میشه :D

• Like
Reactions: prop

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,778
قسم عباس رو باور کنیم یا دم خروسو! کلی میشه از دل همین تاپیک و تاپیک خرید بوکمارک آورد که ایکس باکس فن ها بارها گفتن دوره این حرف ها تموم شده و باید روی هر دیوایسی مثل یخچال هم! بازی ها رو انجام داد و فقط گسترش پلتفرم هاست که مهمه! شاکی بودن از اومدن بازی های XGS روی PS یا نینتندو تناقض داره با اون گفته ها، انتظار داشتم بر طبل شادانه بکوبید که اکوسیستوم داره گسترش پیدا میکنه :D
ما مثل شما سهامدار نیستیم که بخایم بر طبل شادانه بکوبیم.
دلیلی هم نداره از اومدن بازیهای xgs روی پلتفرم های دیگه ناراحت بشیم. الان شما بشینی روی ps مثلن geow بازی کنی، چه چیزی از ما کم میشه؟
اینجا دوستان دارن تحلیل هاشون رو از دلایل و پیامدهای این تصمیم مایکروسافت به اشتراک میزارن
ولی شما سطح فکریت انقدر کودکانس و تفکرات کنسول واریوریت رو منطقت غلبه کرده که وارد هر تاپیکی میشی میخای یه vs راه بندازی.

Call me Ellie

کاربر سایت
Nov 21, 2023
73
دلیلی هم نداره از اومدن بازیهای xgs روی پلتفرم های دیگه ناراحت بشیم. الان شما بشینی روی ps مثلن geow بازی کنی، چه چیزی از ما کم میشه؟
اینجا دوستان دارن تحلیل هاشون رو از دلایل و پیامدهای این تصمیم مایکروسافت به اشتراک میزارن
ولی شما سطح فکریت انقدر کودکانس و تفکرات کنسول واریوریت رو منطقت غلبه کرده که وارد هر تاپیکی میشی میخای یه vs راه بندازی.
الان این موضوع چه ربطی به سهامدار بودن داره؟؟ اتفاقا سهامدار نیستیم که از اتفاق خوشحالیم؛ تو فک کن هربار مجبور باشی در کنار ps ایکس باکس بخری برای اینکه میخوای بازی های انحصاریشو از دست ندی؛ با این اتفاق الان عملا فقط با یه ps کارت راه میافته

• Like
Reactions: SiminSecret

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
از نظر یه سری «ایکس باکس فن» یک شخص واحد هست که نمی تونه نظرات متفاوتی داشته باشه :D مثلاً براشون سخت هست که درک کنن یک عده می تونن موافق اومدن بازی ها روی بقیه پلتفرم ها باشن ولی یک گروه دیگه مخالف این قضیه. انگار حکومت تک حزبی بر اینجا حاکمه و همه باید یک نظر واحد داشته باشن :D

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
الان این موضوع چه ربطی به سهامدار بودن داره؟؟ اتفاقا سهامدار نیستیم که از اتفاق خوشحالیم؛ تو فک کن هربار مجبور باشی در کنار ps ایکس باکس بخری برای اینکه میخوای بازی های انحصاریشو از دست ندی؛ با این اتفاق الان عملا فقط با یه ps کارت راه میافته
حالا کی گفته هیلو یا گیرز میان؟ شما همون نارگیل چین رو میگیرین دیگه!

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
586
درباره این اخباری که های فای راش و بازیهای دیگه روی کنسول های دیگه میاد، با اطلاعات خیلی محدود فهمیدم مدل بیزینس ایکس باکس مشخص هست که میخواد بازیهاش تا جایی که ممکن هست در دسترس باشه و شعارشون هم همین مفهوم رو میرسونه. اگه ایکس باکس قرار بوده یا میخواستند که کنسول پرفروشی باشه کلا باید قید پی سی و کلاود و این چیزها رو بزنند و حداقل بازیها همزمان عرضه نشه. ولی از نسل قبل تا الان دیگه بازیهای ایکس باکس روی پی سی و کلاود هم عرضه میشه، گیم پس هم اضافه شده دیگه واضح هست که فروش کنسول خیلی هم نباید بالا باشه چون خریدن کنسول هیچ برتری یا مزیت خاصی نداره(به جز جنبه اقتصادیش) وقتی همه اون امکانات روی پی سی هست. تازه الان در کنار پی سی، ایکس کلاود+ جیفورس هم هست. اینکه زمان خرید بتسدا هم گفتن بازیها case by case بررسی میشه و این اتهام مونوپولی از اون تاریخ خرید بتسدا تا انتهای خرید ABK وجود داشت، بازم با این سیاست نشون میده که درست نیست.

همه حرفهایی هم که زده شده تو همین راستا بوده که مونوپولی از طرف مایکرو وجود نداره که هیچ، حتی با خریدABK هم این اتفاق نمیوفته و حتی این استدلال مونوپولی از همون اول خرید ABK تا اخرش مردود شمرده شد و تنها ایرادی که درست بود و به خوبی هم حل شد همون مساله کلاود بود.
تازه دیگه من نمیدونم ftc چیکار میخواد بکنه یا چی برای دفاع الان داره.

از نظر من که چه بهتر، نه تنها های فای راش، ایکاش دنباله بازی های دیگه مثل دووم، ولف، Dishonored و... همچنان مولتی پلتفرم بمونه.
همونطور که سایکوناتز برای همه پلتفرم ها اومد.

حالا اینکه ضرر به دارنده های ایکس باکس، یا ضرر به برند ایکس باکس و این چیزها هست رو من نمیدونم و اهمیت خاصی هم نداره.

نکته مثبتی که من زمان خرید ABK هم گفتم این بود که شما برای تجربه بازیهای ایکس باکس هیچ لزومی برای خرید کنسولش ندارید و همه این اخبار هم مبتنی بر همین سیاست هست. حتی اگه این اخبار هم دروغ باشه بازم تو اصل ماجرا تفاوتی به وجود نمیاره، سطح دسترسی به بازیهای مایکرو خیلی خیلی بالاست و در نهایت بازم این به نفع هر گیمری هست و وجود گیم پس هم یه امتیاز خیلی خوبه دیگه.
همین الان پرسونا ۳ با گیم پس هم قابل دسترسی هست و واقعا چی بهتر از این.

اگه این اخبار درست دربیاد، هم روی کنسول های مختلف، هم روی پی سی، هم روی سرویس های مختلف کلاود گیمینگ، هم موبایل و... میشه به بازیهای مایکرو دسترسی داشت. این از نظر من مصرف کننده اصلا بد نیست.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,833
نام
مهراد
حالا کی گفته هیلو یا گیرز میان؟ شما همون نارگیل چین رو میگیرین دیگه!
شایعات دست اول میگن:

Just reminding everyone of this original leak, where SneakerSO, who said Xbox was going multi before anyone else did, gave MS no quarter. All of their games are going multi. All of them. He called out Starfield specifically.

It may start with HFR and SoT, but this is the frog boiling in the pot scenario for Xbox console owners.
اینا رو کسی گفته که صداپیشگی تروی بیکر برای ایندیانا جونز، اول شخص بودن حالت شلاق رو قبل از برگزاری ایکس باکس دایرکت لیک کرد. حتی اشاراتی هم به دث استرندینگ 2 داشت و کلی چیز
دیگه.

image.jpg

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,554
احتمالا میخوان همون کاری که زمینه چینی اش رو با نسل قبل انجام دادن تکمیل کنن یعنی از نسل دیگه احتمالا کنسول های مایکروسافت در حد همون سری اس (به عبارتی یه کنسول ارزون که به عنوان مدیا باکس و مخصوص بازی کردن گیم های گیم پس برای کژوال ها ساخته شدن) می مونن و یا حتی شاید کنسول دستی بدن که بتونن رو ساپورت native گیم پس مانور بدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر