Nintendo Xenoblade Chronicles 3

سازنده
Monolith Soft
تاریخ انتشار
July 2022
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
FQbx_LfVQAIeOcC.jpg

a75f274ac99b6274a53e1134c76dac8b.png

ناشر: Nintendo
سازنده: Monolith Soft
سبک: JRPG
تاریخ عرضه: 29 جولای 2022
پلتفرم: Switch

دنباله مستقیم سری زنوبلید که در آینده دور متصل به دنیاهای زنوبلید 1 و زنوبلید 2 رخ می دهد

Untitled-1 copy.png

سال 1998، تتسویا تاکاهاشی اولین بازی کارنامه کاری اش به عنوان کارگردان و همکاری همسرش سورایا ساگا به عنوان نویسنده و طراح را تحت عنوان Xenogears برای پلی استیشن منتشر کرد. سری Xeno از آن زمان شروع به بزرگتر شدن کرد. تاکاهاشی سال های بعد روی پلی استیشن 2 و زیر پرچم Bandai Namco سه گانه Xenosaga را ساخت. بازی هایی که علی رغم اقبال از دید منتقدین و مخاطبین، هیچ شانسی در موفقیت تجاری نداشتند. شکست ها تجاری پیاپی، تاکاهاشی و استدیوش Monolith Soft را در خطر نابودی قریب الوقوع قرار داد و ممکن بود این استدیو هیچ گاه رنگ نسل هفتم کنسول های ویدیو گیم رو نبیند. نامکو مایل به همکاری نبود و به نظر نمی آمد ناشر دیگری به سبک بازی ساختن تیم Monolith Soft علاقه داشته باشد.

هر ناشری به غیر از نینتندو. سال 2006 و در شرایطی که Monolith Soft در بدترین وضعیت خود قرار داشت، نینتندو به سراغ کمپانی آمده و پیشنهاد همکاری به آن ها برای ساخت یک بازی جدید را داد. تاکاهاشی بلافاصله شروع به ایده پردازی کرد و اولین دمو از کانسپت های تیم را در سال 2007 به نینتندو نشان داد. دموی مورد نظر نینتندو را تا حدی تحت تاثیر قرار داد که طی مدت کوتاهی مانالیث سافت به مالکیت نینتندو درآمد و کار روی پروژه اصلی بر اساس کانسپت های تاکاهاشی آغاز شد. پروژه ای که در سال 2010 تحت عنوان Xenoblade Chronicles در ژاپن عرضه شد. (و بعد دو سال تلاش مختلف از طرف فن ها برای قانع کردن نینتندو جهت لوکالیزه کردن بازی، در آمریکا و دیگر نقاط دنیا)

نسخه اول زنوبلید با وجود عرضه در آخرین سال های عمر Wii به موفقیت چه از نظر تجاری و چه از نظر جلب نظر منتقدین رسید و کار بلافاصله برای ساخت نسخه بعدی آغاز شد. 5 سال بعد Xenoblade Chronicles X برای Wii U در سال 2015 عرضه شد که فضایی به شدت متفاوت را برای سری به تصویر کشید و هیچ ارتباط معناداری به نسخه اول نداشت. با این وجود به خاطر مکانیک های غنی و دنیای جهان باز استثنایی، مورد تحسین طرفداران و منتقدین قرار گرفت. خیلی طولی نکشید تا عنوان بعدی سری زنوبلید برای سوییچ عرضه شد.

Xenoblade Chronicles 2 در انتهای سال 2017 برای نینتندو سوییچ عرضه شد و موفق ترین بازی کل سری Xeno به لحاظ تجاری شد. بازی دنیا و شخصیت های جدیدی را نسبت به زنوبلید 1 به تصویر می کشید، اما ایده ها و تعداد خاصی از پلات پوینت های کلیدی بازی ربط روشنی به زنوبلید 1 داشتند. بعد از عرضه نسخه ریمستر شده نسخه اول زنوبلید 1 روی سوییچ، کم کم طرفداران منتظر این بودند تا ببینند آینده سری چگونه ایده های زنوبلید 1 و 2 را ادامه می دهد. تا این که در ابتدای سال 2022 و طی دایرکت ماه فوریه نینتندو، Xenoblade Chronicles 3 برای عرضه در تاریخ سپتامبر 2022 برای سوییچ تایید شد. بازی ای که به وضوح المان های داستانی زنوبلید 1 و 2 را قرار است با هم ترکیب کرده و آینده آن ها را شکل دهد. طبق گفته خود تتسویا تاکاهاشی، ایده های اولیه و کلیدی بازی بین زمان اتمام ساخت زنوبلید 1 و شروع ساخت زنوبلید 2 به ذهن تیم سازنده رسیده و روش کار شده و به نظر میاد با دنباله ای روبروییم که واسه مدت طولانی روش برنامه ریزی شکل گرفته.

XenobladeChronicles3_Intro_SideImg_Noah copy.png

Untitled-2 copy.png

آدمی برای زنده موندن به چی احتیاج داره؟ به خانواده؟ به غذا؟ به آب یا به هوا؟ قبل از هر چیز ولی. آدمی برای زنده موندن به زندگی احتیاج داره. زنوبلید 3 قصه شخصیت هاییه که از بزرگترین حق شون که زندگی شون باشه خیلی وقته محروم شدند.
در سرزمین آیونیوس دو کشور کهن، سال هاست تو جنگ بی پایانی با هم قرار گرفتن. کشور Keves سرزمینی که دانش تکنیکال و روباتیک قدرتمندشون باعث شده هیولاهای مکانیکی ترسناکی رو به میدون نبرد بیارن و کشور Agnus سرزمین غنی از منابع جادویی که به واسطه تکنیک اسلحه سازی پیچیده و درک بالا از قدرت ماده جادویی Ether بسیار قدرت های خطرناکی رو تو چنگال خودشون دارند. نبرد بی پایان این دو کشور سر منابع زندگی سربازانی است که نوار Flame Clock زندگی آن ها را پر می کند. به طور خلاصه آن ها سر زندگی با همدیگر می جنگند.
6 شخصیت اصلی داستان، Noah, Mio, Eunie, Taion, Lanz, Sena سربازهای نشان خورده از دو جبهه متفاوت اند. علی رغم تفاوت محل تولدشان هر 6 نفر آن ها سربازانی اند که محکوم به تنها 10 سال زندگی اند و آغاز بیست سالگی شان زندگی شان تمام شده و میمیرند. دست سرنوشت این 6 شخصیت را به هم رسانده و طی وقایع غیر مترقبه ای نوح و میو تصمیم به همکاری به قیمت دشمنی با تمام دنیا گرفته تا بتوانند پرده از اسرار دنیای آیونیوس و ریشه نبرد بی پایان شان بردارند.

Untitled-3 copy.png

در صورت اطلاعات بیشتر آپدیت خواهد شد

اسکرین شات ها

xenoblade-chronicles-3.large.jpg switch_xenobladechronicles3_screen_01.jpg Xenoblade-Chronicles-3-Reveal-Asset-14.jpg
Xenoblade-Chronicles-3-Screenshot-010.jpg Xenoblade-Chronicles-3-fight.jpg

تریلرها
تریلر معرفی بازی

تریلر معرفی بازی - ژاپنی

تریلر تاریخ عرضه بازی

تریلر تاریخ عرضه بازی - ژاپنی

تریلر تیزر دایرکت بازی

تریلر تیزر دایرکت بازی - ژاپنی

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
Xenoblade Chronicles یکی از بهترین سری بازی های تاریخ گیم ^:)^^:)^^:)^
چیزی که خیلی دوست دارم ( Chef's kiss سری ) تغییر منو بعد از پایان بازی :x ^:)^
کاملا مشخص بزرگان Monolith Soft هم عاشق شخصیت های شاهکاری ان که خلق کردن :x ^:)^

• Like
Reactions: Z-fan

ashe

کاربر سایت
Jan 6, 2006
815
نام
سید محمد حسین
بعد از ۶ هفت ساعت بازی میتونم خیلی راحت بگم که با بهترین داستان تو این سری بازی طرف هستیم یه داستان به شدت دارک و مرموز که همین الان که دارم اینجا مینویسم دوست دارم برم سریع تر بازی کنم ببینم ادامش چی میشه.
یه نکته خوبم اینه که تو پارتی مبارزه هر ۶ نفر حضور دارن حالا در ادامه نمیدونم بازم کاراکتری اضافه بشه یا نه چون خبرشو دنبال نکردم.
بازی فوق العادست

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
حدود 2 ساعتی بازی کردم البته خیلیش کات سین بود .گرافیکش از دو نسخه قبلی بهتره حداقل توی کات سین ها که به مراتب بهتره .مبارزات ریل تایم تقریبا شبیه نسخه های قبلی هست .آرت دارید سوپر آرت دارید که با حمله به دشمن تو شکل های مختلف مثلا حمله از پشت پر میشه و میتونید استفاده کنید.ضربات کمبو مثل قبل هستش مثلا یکی break میکنه نفر بعد باید topple کنه بعدی daze و ....
از همون اول بازی بر خلاف نسخه های قبل که با یه نفر یا دو نفر بازی شروع میشد 4 تا کاراکتر و یه همراه دارید و کاراکتر اصلی noah به نظر جذاب میاد.فعلا همین تا برم جلوتر و ببینم چی میشه .کلا بازی را دستیه اگه نسخه های قبلی را رفته باشید و با مکانیزم های بازی اشنا باشید راحت و قابل فهمه .
فقط تصور اینه اگه این بازی روی ps5 با 60 فریم و 4k و لودینگ برق اسا و گرافیک غول میومد چی میشد هوش از سر ادم میبره ولی چاره ای نیست انحصاری سوییچه و باید این کاستی ها را تحمل کنیم .
گرافیک بعد از حداکثر یک ساعت عادی می شه
چیزی که صنعت گیم در غرب نابود کرده همین تاکید روی گرافیک
استودیو های غربی سعی می کنن با گرافیک فوق العاده گیمر تحت تاثیر قرار بدن و مشکلات بازی پنهان کنن
در مقابل همین سخت افزار ضعیف به نقطه قوت استودیو های نینتندو تبدیل شده
وقتی امکان ارائه گرافیک فوق العاده ( بی ارزش ترین بخش هر گیمی ) وجود نداره , استودیو های داخلی نینتندو مجبورا روی مهم ترین ویژگی گیم تمرکز کنن
گیم پلی

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
گرافیک بعد از حداکثر یک ساعت عادی می شه
چیزی که صنعت گیم در غرب نابود کرده همین تاکید روی گرافیک
استودیو های غربی سعی می کنن با گرافیک فوق العاده گیمر تحت تاثیر قرار بدن و مشکلات بازی پنهان کنن
در مقابل همین سخت افزار ضعیف به نقطه قوت استودیو های نینتندو تبدیل شده
وقتی امکان ارائه گرافیک فوق العاده ( بی ارزش ترین بخش هر گیمی ) وجود نداره , استودیو های داخلی نینتندو مجبورا روی مهم ترین ویژگی گیم تمرکز کنن
گیم پلی

من خودم به شخصه این رو قبول ندارم و گرافیک واقعا برام مهمه
ولی مشابه اتفاقی که برای کامیا و بایونتا افتاد، احتمال این که همچین فرنچایزی بدون نینتندو وجود نداشته باشه رو کمتر می پسندم تا حالا که هست و گیره به کنسول های ضعیف ترش

البته مشکل گرافیک و پرفورمنس کاملا وابسته به زمانه.
چند سال طول می کشه ولی مثل اتفاقی که برای زنوبلید 1 افتاد و به روز شد برای این بازی ها هم می افته. حتی به نظرم برای اینا راحتتره چون این قدر آرت استایل عالیه که صرفا ریمستر کردن تکسچرها و Up Res کردن و افزایش فریم ریت میتونه یه جون دوباره به همه این بازی ها بده. (البته همین الانش هم با شبیه سازها ملت این کار رو کردن تا حد زیادی و نتایجش واقعا درخشانه)

طبیعتا سوییچ آخرای عمرشه. من هیجانم داره برای دوره ای که این محدودیت ها با کنسول بعدی نینتندو کمتر میشه و اینا میتونن بیشتر خودشون رو نشون بدن خیلی زیاده
(همین ذوق رو عمیقا برای تیم های سازنده Luigi's Mansion و Zelda و حالا حتی HAL هم دارم)

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
من خودم به شخصه این رو قبول ندارم و گرافیک واقعا برام مهمه
ولی مشابه اتفاقی که برای کامیا و بایونتا افتاد، احتمال این که همچین فرنچایزی بدون نینتندو وجود نداشته باشه رو کمتر می پسندم تا حالا که هست و گیره به کنسول های ضعیف ترش

البته مشکل گرافیک و پرفورمنس کاملا وابسته به زمانه.
چند سال طول می کشه ولی مثل اتفاقی که برای زنوبلید 1 افتاد و به روز شد برای این بازی ها هم می افته. حتی به نظرم برای اینا راحتتره چون این قدر آرت استایل عالیه که صرفا ریمستر کردن تکسچرها و Up Res کردن و افزایش فریم ریت میتونه یه جون دوباره به همه این بازی ها بده. (البته همین الانش هم با شبیه سازها ملت این کار رو کردن تا حد زیادی و نتایجش واقعا درخشانه)

طبیعتا سوییچ آخرای عمرشه. من هیجانم داره برای دوره ای که این محدودیت ها با کنسول بعدی نینتندو کمتر میشه و اینا میتونن بیشتر خودشون رو نشون بدن خیلی زیاده
(همین ذوق رو عمیقا برای تیم های سازنده Luigi's Mansion و Zelda و حالا حتی HAL هم دارم)
گرافیک از زمان عرضه تا حداکثر یک ساعت بعد از تجربه بازی مهم
بعد از یک ساعت , بهترین گرافیک ممکن و معمولی ترین گرافیک در حد نسل 7 عادی می شه
اگه بایونتا 3 انحصاری سوییچ هم نبود باز هم گرافیک اش به بازی های روز نمی رسید :D
سخت افزار wii u در مقابل موبایل های 2016/17 هم جوک چه برسه به کنسول های نسل 8 , ( منهای rdr 2 ) هیچ بازی در نسل 8 ساخته نشد که به فیزیک گیم پلی botw برسه
عظمت دنیای Xenoblade Chronicles x با اون cpu رسما معجزه است
سخت افزار فاجعه هیچ وقت محدودیتی برای استودیو ها نشده و نخواهد شد , بر عکس عامل به وجود اومدن خلاقیت های بی نظیر شده

------------
apu ایفون 13 در مقابل apu سوییچ :))
Nvidia Tegra X1 T210 vs Apple A15 Bionic - GadgetVersus
1658835871407.png
رسما شوخیه :))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: bigboss12 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

1658943180434.png

پشمام
اینا عین مدل فلوت های تو خود بازی رو با کمک آدمای ماهر فلوت زنی گرفتن ساختن که باهاش بتونن عین چیزی که میخوان رو واسه سکانس های فلوت زنی نوح و میو ضبط کنن و صداشون خاصه خاص باشه.
اصن تو یه سطح دیگه است مونولیث تو زمینه موسیقی

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,196
نام
نیما
آقا میدونم خیلی خنده داره این حرفم ولی میشه XC DE رو بعد XC3 رفت ؟ حقیقتش سر هایپ نسخه 3 نمیتونم 1 رو پلی بدم :)) :)) :))
(هرچند 6 چپتر رفتم 11 تاش مونده)

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
آقا میدونم خیلی خنده داره این حرفم ولی میشه XC DE رو بعد XC3 رفت ؟ حقیقتش سر هایپ نسخه 3 نمیتونم 1 رو پلی بدم :)) :)) :))

نمیدونم والا
ولی 1 رو که میشد راحت بعد 2 رفت و با این که بهم دخل داشتن ولی جوری نبود که از بین بره داستان زنوبلید 1

اینم احتمالا همینه

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,816
نام
مرتضی
نمیدونم والا
ولی 1 رو که میشد راحت بعد 2 رفت و با این که بهم دخل داشتن ولی جوری نبود که از بین بره داستان زنوبلید 1

اینم احتمالا همینه
میگم تو پیشخرید کردی بازیو؟ پریلود داره؟ من گرفتم ولی اصن حواسم نبود چک کنم حجمش چقدره یهو اسیر نشیم :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,302
نام
مــاکــان
(هرچند 6 چپتر رفتم 11 تاش مونده)
کلا این سری با هر نسخه داستان مستقل خودش رو داره و میشه جدا بازی کرد.

ولی😂
تو خیلی ازجاهای بازی اشاره میشه به نسخه های قبل، حتی کرکترها برمیگردن و خب اگه قبلیهارو بازی کرده باشی تجربه نسخه سوم لذت بیشتری پیدا میکنه.

به فضا و دنیای بازی آشناتری، شخصیتهای قبلی که میان بکگراندشون رو میدونی و...

حالا سوال این هست که چرا میخوای با عجله بپری نسخه سوم رو بازی کنی؟
اونهم حالا که نزدیک به 40 درصد بازی رفتی.
مطمئن باش xcde ارزشش رو داره که صبر کنی.

تازه بعدا که کارت راحت تر هم هست چون میگی که نسخه دوم رو بازی کردی.

از طرف دیگه نسخه سوم تغییرات و بروزرسانی هایی تو سیستم های بازی داره که شاید برگشت از نسخه سوم به نسخه اول برات به کار سخت تری تبدیل بشه.

این هم توجه کن که بازی نه آنلاین هست که از کسی عقب بیفتی یا چیزی.
نه اچیومنت میگیری روی yuzu😅😅

بنظرم کمتر خبرهاش پیگیری کن و از جواهری که داری بازی میکنی لذت ببر.

• Like
Reactions: Z-fan and MadysoNx

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
نمیدونم والا

اینم احتمالا همینه
میشه رفت ولی 1 از لحاظ داستانی خیلی بازی خفنی هست.
من گیمپلی اش رو از 2 بیشتر دوست داشتم.

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
میگم تو پیشخرید کردی بازیو؟ پریلود داره؟ من گرفتم ولی اصن حواسم نبود چک کنم حجمش چقدره یهو اسیر نشیم :D

آره من پیش خرید کردم
یه هفته است برای پریلود اومده و تقریبا 14 گیگه

• Like
Reactions: SMM9

ashe

کاربر سایت
Jan 6, 2006
815
نام
سید محمد حسین
من دو پست قبلی گفتم بازی سر راسته الان حرفمو پس میگریم بقدری بازی مکانیسم اضافه میکنه که اگه هندل نکنی پیش خودت گوه گیجه میگیری از کلاس های مختلفی که میتونی برای کاراکترت انتخاب کنی تا مکس کردن آرت ها و ترکیبشون .تا hero mission ها که اگه تمومشون کنی کلاس های جدید باز میشه .از fusion آرتها که ترکیبات مختلف بدست میاد ازشون تا درست کردن کریستال های مختلف برای ارتقا کاراکترها و بحث اینترلینک ها که بعدا اضافه میشه و میتونید ارتقا بدید و قوی تر بشید تا بحث ارتقا کلونی ها که باعث میشه party skill بگیرید و بحث غذا ها و ترکیبات مختلفشون تا بحث کردن درباره اتفاتی که میبینید و باز شدن ساید کوئست ها از این طریق و.....
خلاصه بازی سنگینه تو این موارد و به نظرم یکسری چیزاهاش اضافه هست و بیشتر از اینکه لذت بخش باشه دست و پا گیره تازه من 12 ساعته رفتم احتمالا در ادامه بازم مکانیسم جدید اضافه بشه@-)@-)@-)@-)@-)@-)@-)@-)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر