xbox360 vs ps3

xbox360 vs ps3

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
من از شما خواهش میکنم اگه طرفدار X360 هستید به بیان برتری ها و اعلام اخبار "معتبر" اون سیستم بپردازید..
من این حرف را قبول دارم ولی متاسفانه از سوی دوستان طرفدار Ps3 در این سایت
این قضیه اصلا رعایت نشد و شاهد بودیم که مدام به دنبال معایب Xbox 360 بودند
ولی دیدیم که Xbox 360 که به موقع و سر وقت ارزه شد و کسی را بلاتکلیف نزاشت ودیدیم که اخبار مربوط به خرابیه دستگاه ها تنها در تعدادی خیلی خیلی اندک خلاصه شد
ولی بعضی ها حتی در این سایت قصد در بزرگ نماییه این موضوع داشتند ،همونطور که هنوزم اشکالاتی مبنی بر امتیاز کم بعضی بازی ها میگیرند در حالی که Ps3 هم از این بازی ها مثتنی نخواهد بود، البته من نمیگم قصد تلافی دارم چون خودم در مورد Ps3 هیچ گونه شایعه ای درج نکردم....
از اول هم شعارم این بود که به شایعات اهمیت ندیم و منتظر بمونیم تا واقعیت را با چشم خودمون ببینیم

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
جناب بیگ باس عزیز میشه با مدرک حرف بزنید به ما بگید این 4یا 6 دلار از هر بازی رو از کجا اوردین؟و ار ضمن وقتی کنسول به سود دهی میرسه تازه باید ضررهای گذشته رو جبران کنه و تا میاد ضررهارو جبران کنه سری جدید کنسولها میان!!!
در ضمن شما اون خبر رو که شرایط ساخت بازی برای ps3 در کره هست رو بخون تا ببینی که چطوری سونی پوست سازنده هارو میکنه!!!
پس طبق گفته شما سونی سود زیادی از بازی نمیبره و کنسولها هم که سود چشم گیری ندارن پس مثله اینکه در راه خدا اینا کار میکنن!!!!!!!!!!!!
من اگه خبری یا شایعه ای رو میگم لااقل ادرس خبر رو میگم ولی شما مثل اینکه احتیاجی به منبع و مدرک ندارین!!!!
از طرفدارای ps3 خواهش میکنم ناراحت نشن از خبرهای من چون الان در تمام سایتها همین خبرها هست و تا سونی اطلاعات نده وضع همینه .
و اون خبر مریل لینچ تو تمام دنیا سروصدا کرده چون این گروه یه گروه معتبره من نمیدونم شما با چه پشتوانه ای راحت میگی بیخیالش بشین!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

ChaosTheory

مدیر سابق
کاربر سایت
Sep 23, 2005
775
نام
آرشام.ج
اون قیمت 900 دلار رو که گروه " مریل لینچ" تخمین زده بود، دوستان کاملا بیخیال شید.. چون اولا فقط یک "تخمین و پیش بینی" بوده و اگه دوستان عنایت کنند و همون مقاله رو کامل بخونند متوجه میشند که اون مقاله دارای ایراداتی هست که فاحش ترینش همون مساله قیمت هست که اونها حدود 900 دلار اعلام کردند ولی اگه مطلب رو بخونید و ارقام رو جمع بزنید میبینید که به حدود 800 دلار میرسه که بعد از اینکه خودشون هم متوجه "سوتی" که داده بودند شدند سریعا عنوانه مقاله شون رو عوض کردند..( و عدد 800 رو هم وارد عنوان کردند).

دوست من اولا باز شما هم داری اشتباه میکنی. کلمه ی قیمت برای اون قضیه غلطه. چون بعضی ها فکر می کنند که اون 900$ قیمت ps3 هست که ماها باید بدیم که این غلطه. دوما کمپانی Merrill Lynch یکی از معروف ترین کمپانی های سرمایه گذاری در نیویورک است و اگه توی اون لیستش دقت می کردی قیمت یکی از قطعات که فکر میکنم HDD بود رو NA زده بود (این نشون میده که لیستش همچین کشکی هم نبوده چون میتونستن واسه اون هم همینجوری یه قیمت الکی بذارن) و در جمع قیمت ها هم دیگه هر کسی میدونه که جمع اونا 800$ میشد ولی این کمپانی حداکثر قیمتی که اون HDD میتونسته داشته باشه رو به جمع اضافه کرده و جمع هزینه ها شده 900$ اما چون نتونستن قیمت دقیقی از HDD بدن توی لیست NA زدن. اینی هم که میگین سریع مقالشون رو عوض کردند و گذاشتن 800$ شما حتما به سایت هایی رجوع کردی که همین فکر شما رو کردن و خودشون هزینه ها رو جمع کردند و گفتن 800$
با بقیه حرف هاتون هم کاملا موافقم.

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
نوشته شده توسط ehsan_62:
من این حرف را قبول دارم ولی متاسفانه از سوی دوستان طرفدار Ps3 در این سایت
این قضیه اصلا رعایت نشد و شاهد بودیم که مدام به دنبال معایب Xbox 360 بودند
احسان عزیز شما یک پست از من یا هر طرفدار PS3 نشان بدهید که ضد XBOX360 باشد و شایعه باشد
و MT3691 عزیز شما فکر میکنید الان که سونی داره از PS2 سود میبره فروش نداره
الان کاملا سابت میکنم بیشترین سود کنسول در این موقع هست به اینها توجه کنید:
اگر سن شما بالای 20 سال باشد یا حتی 19 سال زمان عرضه PS2 و اخبارش را به یاد دارید وقتی PS1 درسال 1995 امد چشم همه را به خود جلب کرد و پرطرفدار ترین کنسول قرن شد برای اولین بار ارزو های دنیای گیم به واقعیت تبدیل شد بازی ها 3 بعدی شدند که بزرگترین پیشرفت گیم تا به اکنون محسوب میشه تا قبل از PS1 فقط و فقط 1 بازی 3 بعدی وجود داشت که ان DOMM 3D بود و حتی بازی SONIC 3D هم یک 3 بعدی سازی کامل نبود
وقتی در سال 1999 پرده از کار های سونی بر داشته شد و معلوم شد که کنسول PS2 ادامه ای بر موفقیت بزرگ PS1 خواهد بود بر طرفداران PS1 افزوده شد سونی داشت کنسولی را میداد که 3 سال روی ان کار شده بود
بالاترین زمان موفقیت برای PS1 سال2003 بود که اغاز انقلاب بازی های PS2 بود در ان زمانها PS1 خیلی طرفدار داشت که بعد از ان زمان تبدیل به یک اهن غراضه شد که طرفداری هم نداشت دیگر کسی به ان اهمیتی هم نمیداد به ضرب المثل زیر توجه کن :
تاریک ترین موقع شب موقعیه که افتاب میخواد طلوع کنه
در ان زمان ها هم PS1 در اوج فروش قرار داشت و سونی به اینجاها رسید
الان هم اوج نقطه ی فروش PS2 هست و سال اینده هم فروشش 2 برابر میشه
میدونستین که بر روی کنسول XBOX360 از قبل از امدن XBOX داشته کار میشده و شروع فعالیت های سونی برای PS3 8 روز بعد از امدن PS2 بوده این دو هر دوتاشون انقلاب هایی بزرگ در تکلونوژی هستند که جز شرکت های بزرگی چون مایکروسافت و سونی هیچ کدام نمیتوانند همچین چیزی بیافرینند ولی سابقه ی سونی را نگاه کنید میفهمید سونی مقداری موفق تر بوده PS3 هم اوج فروشش در سال 2010 یا 2011 هست در بدو ورود PS4
حالا میخوام در مورد CELL که چند ساله داره روش کار میشه مقداری توضیح بدم:
ایمن تکلونوژی شامل 8 CPU 8 RAM مخصوص است که همه CPU ها به یک رم وصل هستند و هستهای مرکزی بر روی کار مخصوص مادربرد هسته ای PS3 در داخل ان بوجود اورده اند کارت گرافیک PS3 یک کارت گرافیک هست که اسمشو دقیق نمدونم اما میدونم از 7800 256 بالاتر هست در حالی که کارت 360 X1800 . ATI هست در بازی مدال او هانر گفته شده برای اجرای بازی فقط 3 تا از هسته های CELL ,PS3 احتیاج هسنت ولی فکر کنم
اینو مطمئن نیستم (گفته شده مدال اف هانر در XBOX360 پهنای باند کم میاره)
بازم میگم اینو شنیدم اما فکر نمکنم کنسولی در بدو ورودش گرافیک کم بیاره
حالا بگزریم البته این مختصری بود بر کارکرد PS3
تازه این اولشه بعضی ها معتقدن تا 6 سال دیگر PS3 رقیب گرافیکی نخواهد داشت
از بیگ باس عزیز هم به خاطر اطلاعات صحیح و عالیشان واقعا متشکرک واقعا اگر میشد گیل هدیه بدم الان تمام گیل هام در اختیار ایشون بود

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
ببخشید پس شما فکر میکنید کارت گرافیک xbox360 چی هست
x1800
میتونید تو گیم اسپات هم نگاه کنید
شایدم من اشتباه میکنم خدا میدونه اما تا اونجایی که من میدونم کارت گرافیکش
x1800 ati هست

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ببخشید پس شما فکر میکنید کارت گرافیک xbox360 چی هست
x1800
میتونید تو گیم اسپات هم نگاه کنید
شایدم من اشتباه میکنم خدا میدونه اما تا اونجایی که من میدونم کارت گرافیکش
x1800 ati هست
کارت گرافیک های کنسول ها با کارت های PC از نظر سخت افزاری کمی فرق دارند و هیچ وقت کارت گرافیک یک کنسول با PC یکی نبوده که شما می گی کارت XBOX360 همان X1800 هست. همان طور که چیپ ست RSX انویدیا که در PS3 به کار رفته نیز مخصوص کنسول می باشد. گیم اسپات و سایت های دیگه هم اگه این دو را کارت ATI را کنار یکدیگر گزاشته باشند فقط برای مقایسه قدرت بوده چون از یک شرکت هستند نه اینکه یکی هستند. البته اگر بخوایم از نظر قدرت هم حساب کنیم کارت X1900XTX را تقریبا معادل Custom ATI Processor به کار رفته در X360 می دونن که به تازگی معرفی شده است نه X1800 رو.

آخرین ویرایش:

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اسم کارت گرافیک xbox360 رسما xenos هست وx1800 یه کارت گرافیک ati برای pcهست!
اقای سونی این چیزهایی که شما گفتی هیچ کدوم ثابت نمیکنه که سونی از گیمها سود نمیبره .دوستان اگه کسی میدونه سونی از هر بازی که برای ps2 ساخته میشه چند در صد سهم میگیره با مدرک بگه ممنون میشم؟

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
البته اگر بخوایم از نظر قدرت هم حساب کنیم کارت X1900XTX را تقریبا معادل Custom ATI Processor به کار رفته در X360 می دونن که به تازگی معرفی شده است نه X1800 رو.
با توجه ب گفته ی ایشون X1900 XT تنها کارت گرافیکی هست که از 48 PIXEL PIPELINE تشکیل شده و همچنین به مانند کارت گرافیک XBOX 360 تنها کارت گرافیکی هست که از سیستم UNIFIED-SHADER استفاده میکنه ، این 2 تکنیک در اصل ابتکار ATI بوده که از اون به عنوان انقلابی در صنعت کارت گرافیک ها صحبت شده
که NVIDIA هم قرار هست از این 2 تکنیک در نسل بعدی کارت گرافیک ها ی خودش استفاده کنه، البته این 2 کارت گرافیک یعنی X1900XT و XEON از لحاظ CLOCK تفاوت دارند درسته که کلاک XEON از 1900 کمتره ولی در عوض سیستم 10MD EDRAM با پهنای باند خیلی زیاد جبران اون تفاضل CLOCK را انجام داره
البته باز هم ملاک مقایسه این نیست

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
با سلام...

قصد بنده تلافی کردن و از این جور کارها نیست.. این مطالب رو با دیدی کاملا دوستانه بخونید.

@برادر عزیز mt3691

من یادم نمیاد جایی لحن صحبتم در ارتباط با شما "تند " بوده باشه... در تمام شزایط هم سعی بنده بر این بود که با "احترام کامل" برخورد کنم..حالا اینها بماند..شما در مورد منبع و مدرک برای حرف هام سوال کرده بودید:

1- اون رقم "4 تا 6 دلار " رو به نقل از مجله PSM (PlayStation Magazine شماره ماه مارس (March Issue) براتون نقل کردم که در تحلیلی در مورد PS3 بیان کرده بود.

2- خبر مربوط به کره رو هم خوندم (اما اظهار نظر نمیکنم)

3- سونی و یا هیچ شرکت دیگه ای " محض رضای خدا" کار نمیکنند. بلکه به دنبال منافع و سود بیشتر و امار مالی بالاتر هستند. اما این مطلب در دنیای کنسول ثابت شده است که کنسول ها همیشه "دیر بازده" بوده اند. (این امر در مورد تمام کنسول ها صدق می کند). به همین دلیل هست که باید چند سالی بگذره تا شرکت بتونه از اونها بهره برداری کنه (با توجه به ضرر روی هر کنسول و سود کمی که از ناحیه بازیها کسب میشه).. و این مساله ایست که ماها در ایران باهاش مشکل داریم، چون عادت کردیم امروز پولمون رو یه جا سرمایه گذاری کنیم 6 ماه بعد با سودش برداشت کنیم. به طور کلی سرمایه گذاری دراز مدت در بین ایران و ایرانی چندان جایی نداشته . واسه همینه که این جور کارها به نظرمون عجیب میاد.

4- در مورد شرکت IBM و کاربردهای CELL مطالب به نقل از خود سایت IBM و مجله IT Week بوده.

5- بنده هم روی هوا حرف نمیزنم.. و واسه تک تک گفته هام مدارک " معتبر " به نقل از منابع " معتبر " دارم.در ضمن این خبرهایی که بنده براشون منبع نزاشتم همگی جزو اخباری هستند که به راحتی میشه تو هر سایتی پیدا کرد. واسه همین دیگه نیازی ندیدم که منبع رو ذکر کنم.. ولی باز هم به خواسته شما منابع رو میزارم.

6- در مورد "بر آورد" گروه مریل لینچ هم در ادامه بخونید که چرا به این راحتی اونرو رد میکنم.

@برادر عزیز ChaosTheory

شاید من نتونستم منظورم رو درست منتقل کنم... ببنده هم که نگفتم اون "رقم" اعلام شده مبلغی هست که ماها باید برای PS3 بپردازیم.. بنده عرض کردم که اونها حتی در " برآورد" هزینه ساخت هر کنسول هم دچار اشتباهاتی هستند. و تمام این صحبت ها چیزی بیش از یک " Speculation " نیست که متاسفانه ما این رو نادیده میگیریم و این حرف ها برای ما میشه "وحی منزل".. در مورد اشتباهاتشون که کم هم نیست میتونید به دو منبعی که دز انتها میدم مراجعه کنید..بنده به هیچ وجه نمیگم که منابع اعلام شده %100 معتبرهستند ولی مطالب جالبی توشون هست که پیشنهاد میکنم بخونید.. و مشکل بنده با این "برآورد ها" اینه که موسسات و افراد زیادی ( که خیلی هاشون هم اسم و رسمی داشتن) از این جور برآورد "هزینه " و "قیمت نهایی" داشته اند که تا حالا حداقل در مورد PS2 و PSP درست نبوده..الان دقیقا یادم نیست که هزینه ساخت PSP رو چقدر برآورد میکردند(رقم بالا بود) اما دقیقا یادمه که حدود "قیمت" PSP رو دور و بر 500 دلار تخمین می زدند که دیدیم چه شد... بنابراین بنده کلا با این "پیش گویی" ها مشکل دارم چون اکثرا 1- حرف جدیدی برای زدن ندارند. 2- تا حالا که این حرف ها درست نبوده.
در مورد عنوان مقاله مریل لینچ خاطرم هست که روز اولی که خبر پخش شد با این عنوان بود :
Merrill Lynch Report - PS3 to cost $900 to manufacture.
اما در حدود 24 یا 48 ساعت بعد عنوان خبر به :
)B.O.D COST 800$ ) Merrill Lynch Report - PS3 to cost $900 to manufacture
تغییر پیدا کرد.البته بنده صحت حرف شما رو نفی نمیکنم .. شاید بنده و منابعی که بهشون استناد میکنم اشتباه کردند!
در مورد رد کردن و همینطور بیان ایرادات "گزارش مریل لینچ" این دو مطلب رو بخونید بد نیست:

http://psinext.e-mpire.com/index.ph...SID=b2ecac39cf88e2d955d71322c09662b3#comments

http://www.gameshout.com/news/022006/article3343.htm

در پایان اگر باز هم به هر شکلی بی احترامی از من دیدید, عذر میخام.
پیروز و سربلند باشید.
Cheers

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اقا اگه زحمت نیست یه لینک واسه اون 4 تا 6 دلار بده ممنون میشم.

ChaosTheory

مدیر سابق
کاربر سایت
Sep 23, 2005
775
نام
آرشام.ج
شاید من نتونستم منظورم رو درست منتقل کنم... ببنده هم که نگفتم اون "رقم" اعلام شده مبلغی هست که ماها باید برای PS3 بپردازیم.. بنده عرض کردم که اونها حتی در " برآورد" هزینه ساخت هر کنسول هم دچار اشتباهاتی هستند.
ببنده کاملا نظر شما رو فهمیدم. ولی کلا خواستم بگم که کلمه ی "قیمت" برای اون 900$ غلطه و ممکنه در بعضی ها ایجاد اشتباه کنه.
در مورد Merrill Lynch بگم این کمپانی که شعبه ی اصلیش در نیویورک هست و توی خیلی از کشورهای جهان هم شعبه داره و اینقدر معروف و قدرتمند (مثل اینکه شما از میزان معروفیت این شرکت چیزی نشنیدی) و پر از اقتصاددان و ... هست که از قیمت اکثر تجهیزات مثل bd-drive و ... خبردار هستند و میشه گفت اون رقم هایی که برای اون تجهیزات اعلام کردند تقریبا درست هستند و شاید تفاوت اونها با قیمت واقعیشون فقط چند دلار ناچیز باشه. در مورد جمع زدن هم بگم دیگه هر آدمی که حتی مدرسه هم نرفته می تونه با ماشین حساب اون اعداد رو جمع کنه و ببینه که جمعشون میشه 800$ اما همون طور که گفتم تنها دلیلی که Merrill Lynch اون رو 900$ اعلام کرد هزینه نامعلوم HDD بود که اونها بیشترین هزینه رو در نظر گرفتن(100$)

در مورد اون لینکها هم که دادی:
اولی که میرفت به قسمن نظرات مردم که من تا اون رو دیدم بستمش چون اصلا نمیشه به نظرات اهمیت داد.
دومی هم همون طور که در تیترش نوشته: Sony completely denies Merrill Lynch report of a PS3 delay
و این لینک رو هم تا تیترش رو دیدم بستم.چون همون طور که میبینی سونی گفته ی Merrill Lynch در مورد تاریخ ریلیز PS3 رو تکذیب کرده , نه اون هزینه ها رو و اگه اون هزینه ها هم غلط بود سونی میتونست در همون اعلامیه هزینه ها رو هم تکذیب کنه , که نکرده.
ممنون...

آخرین ویرایش:

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
با سلام...

ابتدا از همه دوستان عذر میخام که مطالب پستی من همگی Off-Topic شدن.. این اخرین جوابیه من در این مورد خواهد بود (به علت پاره ای مشکلات و کمبود وقت)..و باز هم متذکر میشم که بحث "کاملا دوستانه" هست.

اقا اگه زحمت نیست یه لینک واسه اون 4 تا 6 دلار بده ممنون میشم

برادر عزیز خدمتتون عرض کردم که این مطلب رو در مجله PSM خوندم..اما به روی چشم . اگر فرصتی دست داد و لینکی یافت شد حتما اینجا میزارم..

در مورد اون لینکها هم که دادی:

برادر عزیز در مورد لینک دوم حرف شما صحیح است..اما در مورد لینک اول کمی "عجله" به خرج دادید... کافی بود تا کمی صفحه رو به بالا Scroll میکردید و مشاهده می کردید که یک نوشته Editorial هست و در اون پایین ملت نظرات خودشون رو در مورد اون نوشته بیان کردند.( هدف من هم این بود که شما اون مطلب رو بخونید نه نظرات ملت رو).و حرف شما در مورد حساب و کتاب و جمع زدن هم قبول اما همین مساله هست که باعث ایجاد حس شک و عدم اعتماد در من میشه . همین افراد اقتصاددان بودند که تا حالا "هزینه ها" و "قیمت های" شاخ دار برای کنسول ها "پیش بینی" می کردند.... شما مطلب "مریل لینچ" رو بخونید، چند تا "اشتباه" فاحش در اون میبینید.. ازتون خواهش میکنم که اون صفحه رو کامل بخونید. در مورد قیمت تجهیزات هم باید بگم که اون ارقام مثل همیشه "Speculation" هستند و هنوز ارقام درست و صحیح رسما اعلام نشده. اینکه تولید CELL و یا RSX و یا دیگر قطعات عملا چه مقدار هزینه بر هستند مشخص نیست و همین مساله باعث میشه که "اعتبار" اون مقاله در حد همون "پیش بینی و تخمین" بمونه ( چون تمام شرکت هایی که به نوعی درگیر کار PS3 هستند تحت یه NDA( Non-Disclosure Agreement با شرکت سونی هستند که طبق اون هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق پخش اطلاعات رو نداره مگر با اجازه سونی- که سونی فعلا هیچ گونه اطلاعاتی رو پخش نمیکنه ) .. و اگر هم " مریل لینچ" قیمت ها رو با توجه به محدوده هزینه نهایی برای مصرف کننده در مورد هر قطعه ( Consumer Price Range ) در نظر گرفته باشه ( که بعید به نظر میاد!) که باز هم رقم به دست آمده با انچه که شرکت سازنده برای ساختن اون قطعه هزینه میکنه کاملا متفاوته. بطوریکه تا چندی پیش (تا قبل از انتشار این گزارش) هزینه ساخت تقریبی هر دستگاه برای سونی در حدود 600 دلار "تخمین" زده شده بود..در پایان باز هم میگم من اعتبار چندانی برای این مطلب و مطالب بسیار زیاد مشابه قایل نیستم چون اطلاعات "رسمی" نیستند و مطمئن باشید تا این لحظه اونها همانقدر اطلاعات راجع به PS3 دارند که من و شما داریم.

پیروز و سربلند باشید.
Cheers

ChaosTheory

مدیر سابق
کاربر سایت
Sep 23, 2005
775
نام
آرشام.ج
برادر عزیز در مورد لینک دوم حرف شما صحیح است..اما در مورد لینک اول کمی "عجله" به خرج دادید... کافی بود تا کمی صفحه رو به بالا Scroll میکردید و مشاهده می کردید که یک نوشته Editorial هست و در اون پایین ملت نظرات خودشون رو در مورد اون نوشته بیان کردند.( هدف من هم این بود که شما اون مطلب رو بخونید نه نظرات ملت رو).و حرف شما در مورد حساب و کتاب و جمع زدن هم قبول اما همین مساله هست که باعث ایجاد حس شک و عدم اعتماد در من میشه . همین افراد اقتصاددان بودند که تا حالا "هزینه ها" و "قیمت های" شاخ دار برای کنسول ها "پیش بینی" می کردند.... شما مطلب "مریل لینچ" رو بخونید، چند تا "اشتباه" فاحش در اون میبینید.. ازتون خواهش میکنم که اون صفحه رو کامل بخونید. در مورد قیمت تجهیزات هم باید بگم که اون ارقام مثل همیشه "Speculation" هستند و هنوز ارقام درست و صحیح رسما اعلام نشده. اینکه تولید CELL و یا RSX و یا دیگر قطعات عملا چه مقدار هزینه بر هستند مشخص نیست و همین مساله باعث میشه که "اعتبار" اون مقاله در حد همون "پیش بینی و تخمین" بمونه ( چون تمام شرکت هایی که به نوعی درگیر کار PS3 هستند تحت یه NDA( Non-Disclosure Agreement با شرکت سونی هستند که طبق اون هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق پخش اطلاعات رو نداره مگر با اجازه سونی- که سونی فعلا هیچ گونه اطلاعاتی رو پخش نمیکنه ) .. و اگر هم " مریل لینچ" قیمت ها رو با توجه به محدوده هزینه نهایی برای مصرف کننده در مورد هر قطعه ( Consumer Price Range ) در نظر گرفته باشه ( که بعید به نظر میاد!) که باز هم رقم به دست آمده با انچه که شرکت سازنده برای ساختن اون قطعه هزینه میکنه کاملا متفاوته. بطوریکه تا چندی پیش (تا قبل از انتشار این گزارش) هزینه ساخت تقریبی هر دستگاه برای سونی در حدود 600 دلار "تخمین" زده شده بود..در پایان باز هم میگم من اعتبار چندانی برای این مطلب و مطالب بسیار زیاد مشابه قایل نیستم چون اطلاعات "رسمی" نیستند و مطمئن باشید تا این لحظه اونها همانقدر اطلاعات راجع به PS3 دارند که من و شما داریم.

اگه اشتباه نکنم اسمتون داوود هست.
داوود جان لینک اول نوشته هاش خیلی زیاده و من هم وقت نمیکنم همش رو بخونم. اما یه قسمت هاییش رو خوندم که باز هم همون فکر شما رو کرده بود و قضیه همون جمع زدن اون هزینه ها که میشه 800$ رو بیان کرده بود در حالی که دلیل این رو نمیدونسته. این نشون میده که این مقاله خودش دارای اشکاله. در ضمن این سایت یکی از Fan-Site های سونی هست و به همین دلیل اصلا نمیشه روی گفته هاش حساب کرد. لطفا اگر هم میخواین یه منبع رو اعلام کنید , منبعی رو بگین که fan نباشه.
در ضمن همون طور که گفتم اگه اون هزینه ها غلط بودن سونی می تونست توی همون اعلامیه که تاریخ ریلیز رو تکذیب کرد , هزینه ها رو هم تکذیب بکنه.
ممنون...

آخرین ویرایش:

kinopio

کاربر سایت
Feb 26, 2006
466
در مورد گزارش Merril Lynch باید عرض کنم خدمتتون که روش خیلی حساب باز نکنید چون اونها به هیچ عنوان اطلاعاتی در مورد هزینه های تولید قطعات PS3 ندارند (اونها یی هم که دارند اجازه فاش کردنش رو ندارند) پس اینها فقط یکسری حدس و گمان هستش که بنظر میرسه چندان هم حرفه ای عمل نکردند.
اما توی صفحات قبل دیدم که در مورد بازیها و سود فروش اونها برای شرکتهایی مثل سونی ، مایکروسافت و یا نینتندو صحبت شده بود. همونطور که یکی از دوستان اشاره کرده بودن لزومی نداره که شرکتهای تولید کننده کنسول حتما خودشون ناشر بازی باشن تا از فروش اون سود ببرن (البته اگه خودشون ناشر باشند قطعا سود بیشتری خواهند کرد)
برای اطلاع دوستان من نحوه تقسیم در آمد حاصل از فروش بازی ها رو براتون شرح میدم.

%20 - %16 به عنوان Royalty Fee به شرکت تولیدکننده کنسولی که بازی بر روی اون عرضه شده میرسه.
البته لازمه که بدونید در بسیاری موارد سونی و مایکروسافت برای اینکه بتونند نظر شرکتهای بازیسازی رو جلب کنند پایین ترین حد رو در نظر می گیرن و به همون راضی میشن.

%26 - %20 به فروشگاه های فروش بازی میرسه

%64 - %54 هم به ناشر بازی میرسه که اگه فروش بازی در حدی باشه که هم هزینه های ناشر رو جبران کنه و هم سودی براش داشته باشه ، اونوقت ناشر هم از انتشار اون بازی سود کرده. در غیر اینصورت ناشر ضرر میکنه.
هزینه هایی هم که ناشر میکنه معمولا چند قسمت هستند:
1. هزینه ساخت بازی به اضافه مقداری پول که باید به Developer بده.
2. هزینه تبلیغات بازی
3. هزینه تولید بازی
4. هزینه جابجایی و انتقال بازی به فروشگاه های فروشنده بازی
5. هزینه Licensing که البته در همه موارد صدق نمیکنه.

برای روشن تر شدن موضوع فروش یک نسخه از یک بازی 50 $ رو در نظر بگیرید:
10 $ - 8 $ میرسه به شرکت سازنده کنسول
13 $ - 10 $ میرسه به فروشگاه فروشنده بازی
32 $ - 27 $ میرسه به ناشر بازی

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر