xbox360 vs ps3

xbox360 vs ps3

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

The BIG Boss

کاربر سایت
با سلام...

و اما جواب شما:شما درست مي گوييد فلوتينگ پوينت(ترجمش نميدونم چي ميشه)ps3 بالاس ولي طبق گفته اقاي ميجر نلسون :

همانطور كه ميبينيد فلوتينگ پوينت 10 تا 30 درصد در بازي ها دخالت دارد ولي سوني با زرنگي از اين موضوع سوئ استفاده كرده

اینجا من فکر میکنم که این آقای نلسون یا با ساختار CELL اصلا آشنا نیست ( که به نظر بعید میاد) و یا اینکه ایشون %100 مغرضانه صحبت می کنند... عجیبه چرا ایشون ذکر نکردند که هر SPE دارای یک بخش %100 تخصص یافته VPU (Vector Processing Unit ) هست که تمام عملیاتهای پردازش سنگین و تخصصی مربوط به گرافیک ( در بازیها) در این بخش ها به سهولت انجام میشه.( همانطور که بیشتر قدرت پردازشی EE درPS2 مربوط به همین بخش VPU بود.)

و اما در مورد تعداد عملیاتهای فلوتینگ پوینت... این رقم به هیج وجه بی ارزش یا کم ارزش نیست بلکه مقایسه ای " یک بعدی " از دو پردازنده است که بنده هم این رو قبول دارم...جالبه که این مسئول مایکرو اومده همچین اظهار نظری کرده که " فلوتينگ پوينت 10 تا 30 درصد در بازي ها دخالت دارد " که این حرف ایشون هم کمی جای شک و تامل داره..

و بعد نکته جالبی که در صحبتهای همین آقای نلسون وجود داره اینه که چندین بار ذکر کردن که X360 CPU بیشتر برای کارهای " General Purpose " مناسبه و CELL رو متهم کردن که اینگونه نیست... General Purpose یعنی برای مصارف کلی ( عمومی) که بله Cell که در PS3 استفاده میشه به سبب دارا بودن همون VPU ها برای کارهای گرافیکی تخصصی شده که در مورد یک کنسول این مطلب باید یک نکته مثبت حساب بشه...حالا نمیدونم چرا ایشون این مساله رو یک نکته منفی میدونن.

و در مورد همون Demo از بازی KillZone : نمیدونم چرا دوستان همش یک طرفه قضاوت میکنن.. الان در مورد X360 همش گفته میشه که بازیها هنوز روی همون 1 هسته دارن اجرا میشن و X360 هنوز قدرت اصلی خودش رو به نمایش نزاشته... خوب در مورد PS3 هم همینطوره.. اون KillZone رو هم روی DevKit الفا PS3 اجرا کرده بودند که به نظر من باز هم رسیدن به 6 تا 7 فریم در ثانیه برای همچون گرافیک و کیفیتی بازهم بسیار عالی بوده..( در نظر داشته باشید که از قدرت واقعی CELL استفاده نمیشده)..

عزیز من نه از Ms زیاد خوشم میاد و نه از Sony فکرم نمیکنم اگر کسی بیاد حرف زشتی هم به Sony بزنه فامیل هیچ کدوم از ما در بیاد

حرف شما کاملا صحیح میباشد... اما عنایت داشته باشید که پلی استیشن برای سونی یک ریسک بزرگ محسوب میشه چون هم کنسول جدیدش هست و هم فرمت جدیدی که سونی اونرو میخاد به جهان عرضه کنه که همون Blu-ray باشه.

سونی در کنفراس E3 اعلام کرد که RSX قدرتی "بیش " از دو کارت GeForce 6800 Ultra که توسط فن آوری SLI به هم متصل شده باشند، داره و بعد از ریلیز GeForce 7800 GTX هم خود Nvidia هم اعلام کرد که RSX هنوز هم از این GPU جدید قویتر است (برخلاف بعضی اخبار که در سایتها پراکنده شده بود.)

سونی تعداد پایپ لاین های RSX رو اعلام نکرد چون خیلی ها این رو مثل مقایسه 2 تا سیب فرض میکنن که پس هر کدوم خوش آب و رنگ تر و یا بزرگ تر بود اون بهتره...

سونی در کنفرانس E3 از عبارت CELL به جای PS3 استفاده کرد چون اون موقع هنوز هم این احتمال وجود داشت که از CELL با کلاک 4 Ghz در PS3 استفاده بشه..ولی یکی بعدا این مطلب رد شد و کلاک PS3 رسما همون 3.2 Ghz اعلام شد.

در ضمن هر SPE در سرعت 3.2 Ghz کار میکند.

همانطور هم که قبلا گفتم شما اگه بگید همه دموهایی که از PS3 به نمایش در اومده از پیش رندر شده بوده من قبول میکنم به غیر از 2 تا شون ... 1- Final Fantasy VII : Tech Demo For PS3 و دیگری 2- MGS 4 که به تازگی ریلیز شد و در مصاحبه با "کوجیما" خود ایشون هم این مطلب رو تایید کردند ،هرچند که چندان چیز جالبی هم نبود.

در مورد تعداد ترانزیستورهای CELL هم که قبلا گفتم :
تعداد 234 میلیون ترانزیستور که به خاطر از مدار خارج کردن یک SPE به رقم 213 میلیون کاهش پیدا کرده.

یک خواهش دارم در مورد قدرت این 2 دستگاه دیگه صحبتی نکنیم

کل حرف من هم همین بود... اینجا شده مثل همون محکمه که متهم توش نیست و غیابی دارن رای صادر میکنن.. من هم همین رو میگم که این اقای " نلسون " که دوستان به حرفهاش استناد میکردند چرا اومده یه همچین صحبت هایی کرده درحالیکه طبق گفته خودتون تا هردوشون نباشن نمیشه مشخص کرد کدوم قویتره...بنده هم میتونم کلی از این صحبت ها از قول مقامات سونی بزارم که " ای ملت PS3 ما چنین است و چنان است" ولی این کار رو نکردم تا خود PS3 در دسترس باشه و بعد بشه در مورد حرفها تصمیم گیری کرد.

موفق و پیروز باشید.
Cheers
Happy Xmas

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Big Boss عزیز اگر میشه اسمت را به ما بگو که به اسم خودتون صدا کنیم
ما این قضیه ی کنسولها را خیلی بیش از حد جدی گرفتیم و تا حدی که وقتی به یکی از این کنسولها اتحامی وارد میشه تو خودمون میریزم و انگار که به شخصیت ما توهین شده ، البته من به شخصه سعیم این بود که فقط بتونم بهترین بازی ها را با کیفیت عالی بازی کنم و هم وطنان خودم هم از این نعمت استفاده کنند
برام مهم نیست که فلان کنسول چقدر فروش کرده یا چقدر طرف دار داره
چون ما ایرانیها در بعضی موارد باید فقط به خودمون فکر کنیم ،
البته گرچه در کشور های اروپایی و امریکایی برای تهیه یک کنسول خیلی راحت تر از
ایرانیها میتونند مانور بدند ولی در عوض اونها تهت تاثیر شدید قانون COPY WRITE هستند و برای تهیه یک DVD برای بازی حدودا 50 یا 60 دلار باید پول پرداخت کنند
من بعد از اون بحث بیهوده که اوایل این تاپیک انجام شده و خودم هم توش شرکت داشتم
سعی کردم به جای مقایسه سخت افزاریه این 2 کنسول به اطلاع رسانیه کنسول XBOX 360 بپردازم

از شما هم تشکر می کنم که تهت تاثیر شایعات مربوط به XBOX 360 دیگه قرار نگرفتید
و اطلاعات خوبی در مورد PS3 منعکس کردید

از دوست عزیز MT هم تقاضا دارم از مقایسه این 2 کنسول دست بردارند و کمک دوستان
به دنبال اطلاعاتی در ضمینه XBOX 360 بپردازند

پس هم از XBOX 360 FANBOYS هم از PS3 FANBOYS ها خواش می کنم قبول بفرمایید که به جای مقایسه بیشتر به انعکاس اخبار مربوط بپردازیم
در ضمن من نا حرف آقای میجور و نه حرف آقای کاتاراگی را قبول دارم البته نه صحبت هاشون را رد کنم نه ...
ولی بیشتر باید از زبان متخصص بیطرف نتیجه گیری کرد البته هنوز خیلی زوده که نتیجه گیری کنیم ، ولی چیزی که هست و من احتمال خیلی زیاد میدم اینه که این 2 کنسول تفاوت خیلی کمی دارند هرچی باشه از 1 نسل میباشد ، که در این ضمینه 2 تا از بزرگترین (شاید بشه گفت 2 نفر اول ) استادان این صنعت که هر کدام دنیای بازی ها را متحول کردند (JOHN CARMCK کاشف 3D GAME`S و KOJIMA خالق بازیه زیبای MGS) صحبت کردند.
چیزه مهمه دیگری هست در پس ماجرا هم 2 تا از بزرگترین شرکت های دنیا وجود دارند
بله MS و SONY با سرمایه های کلان این رقابت باعث شده که این 2 محصول برای جذب مشتری روی هر دستگاه بیش از 100 $ ضرر بزنند به خودشون
البته در مورد MS بگم که اگر در طی این 5 یا 6 سال اگر حتی 1 دونه از دستگاهاش هم فروش نره باز هم قادر خواهد بود که نسل بعدیه کنسول خودش را به بازار عرضه کنه همین باعث ترس شرکت های دیگه شده که MS دنیای نرم افزار را غبضه کرده و سیستم عامل دنیا را تونسته تا 95 % در انحصار خودش گرفته (در صد دقیقش را نمیدونم) در دنیای سخت افزار هم این طمع حاصل بشه به همین دلیل شاهد هستیم که دشمنی با MS در حد جهانی پیش رفته که بعضی ها میگویند
سیستم حفاظتیه LINUX چندین برابر WINDOWS هستش
ولی خوب که در نظر بگیریم اگر LINUX هم مانند WIN در دنیا 95% سیستم عامل ها را دارا بود قطعا HACKER ها و CRACKER هایی با همین درصد به سمت LINUX حمله ور میشدند
البته این صحبت من 1 جانبه نیست و در مورد SONY نیز صدق میکنه ، ولی شاهد هستیم که خیلی ها حتی در اطراف خودمون وقتی صحبت از MS میون میاد و آقای گیتس ، شدید مورد دهن کجی قرار میگیرد
پس ما برای تهیه دستگاه بازی وبازی های اون نباید صرفا به مسایل حاشیه ای که سازنده اون سیستم در گیر آن میباشد توجهی کنیم

پس چیزی که مسلم هست و یا احتمال زیاد میره که رقابت شدید وجود داره
و مطمین باشید که این میون یک شرکت نمیاد با اختلاف فاحشی نسبت به محصول رقیب محصول خودش را به بازار بده

در مورد صحبت یکی از دوستان که در واکنش به گفته ی من ( که XBOX 360 برای بازی بهتر از یک PC 2 میلیون تومانی هست) که اون را رد کردند بگم که میتونید به فورم های
مشکلات بازیها یه سری بزنند و ببینند که برای اجرای یک بازی بر روی PC چه 7 خانه رستمی را باید رد کنیم
به طور مثال فولان بازی بر روی کارتهای ATI خوب جواب نده و باید صبر کرد تا پچ مخصوص بیاد
در هنگام بازی سیستم RESTART میشه یا هنگ میکنه !!!
مرتب باید در قسمت SETTING یا DISPLAY تنظیمات از قبیله RES یاTEXTURE را تغییر بدیم ...
برای تهیه X1800XT که ظاهرا از R 500 ضعیف تر هستش باید حدودا 700 هزار تومان
پول پرداخت کنیم با این پول میشه 2 عدد دستگاه XBOX 360 با2 تا بازیه اصلی تهیه کرد !!!
خیلی جالبه به عنوان کسی که هم PC داشته هم PS2 و PS1
[font=Times New Roman (Arabic)][font=Times New Roman (Arabic)][font=Times New Roman (Arabic)][font=Times New Roman (Arabic)]از محصول دیگه ای طرف داری میکنم و دلایلی هم برای خودم دارم ولی باز هم نمیگم 100% کاره درست انجام میدم

[/font][/font]
[/font][/font]

آخرین ویرایش:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
احسان جان واقعاً از شما ممنونم كه ميخوايد بحث رو به بحثهاي مثبت تر و بدرد بخور تر راهنمايي كنيد.
من هم موافقم كه فعلاً كه PS3 نيومده در مورد 360 و بازيهاي مختلف و موجود اون بحث كنيم و همچنين در مورد بازيهايي كه قراره براي PS3 بياد و دموهاي اونها. ايشالا اوضاع جوري پيش بره كه PS3 هم هرچه زودتر به بازار بياد و هون موقع بتونيم بازيهاي اون رو هم ببينيم و بعد در موردشون بحث كنيم.
ايشالا بچه ها بتونند هر دو كنسول رو تهيه كنند
wink.gif
و از هر دوشون لذت ببرند. درسته كه من خودم طرفدار PS3 هستم ولي مايكروسافت و بيل گيتس رو هم خيلي قبول دارم. همچنين به امنيت سيستم عامل ويندوز سرور 2003 كه واقعاً عالي هست و نسبت به 2000 كه از نظر امنيتي فوق العاده مشكل داشت , بسيار بهتر شده, اطمينان دارم. من خودم در مورد تمامي جوانب سيستم عاملهاي XP و 2003 , در دوره هاي مايكروسافت درس خوندم و كاملاَ قبول دارم كه اين سيستم عاملها از نظر امنيتي قابل قبول هستند. همين چند روز پيش مايكروسافت گواهينامه +EAL4 رو براي تمامي سيستم عاملهاي خودش گرفت كه براي نرم افزارهايي مانند سيستم عاملها, Level 4 , سطح قابل قبول و خوبي هست.
عذر ميخوام كه بحث خارج از بحث اصلي تاپيك رو اينجا نوشتم, البته اينم بخاطر اين بود كه در پستهاي قبلي بحث از امنيت سيستم عاملها شده بود .

mt3691

کاربر سایت
دوستان يه خبر خوب براي طرفدارهاي xbox360 :

Self Booting Xbox 360 Disc/ISO Released
Posted on Tue 27 Dec 2005, 6:14 PM

This is outstanding news and of major concern for Microsoft and their Xbox 360, Team PI have released the first selfbooting Xbox 360 Iso Disc, heres the full details from the Nfo file:

*** YES YOU CAN BURN THIS ISO AND PLAY IT IN YOUR XBOX-360 ***

و همينطور تعدادي از بازيهارو كرك كردن البته قسمتي از اونهارو و از بقيه هكرها خواستن كه كارو ادامه بدن.

Playable (hackable) games on this disc: Call of Duty 2, Hexic, Kameo, King Kong. Also includes lots of game and accessory demos in video format.
Nothing ripped, just foreign videos were downsampled to fit onto a normal DVDR5!

YES you can run this! Burn the iso, put it into your xbox and be very amazed... Next, think of the posibilities of hacking this little demo disc that we might start running code on the retail xbox 360's ! :)
So the second task is done. We hope this encourages all hackers, coders and crackers out there to take up the challenge. Enjoy!

Special note to the Clear kids: Yes, we are old and lazy, and no, we are not going to do some scene war against you. Life is too short for that, and our dicks are allready large enough :)

Keep up the hard work!
Pi Putting the 360' Spin on the Xbox :-)
فكر كنم بزودي مود چيپ هم بياد.

mt3691

کاربر سایت
دوست عزيز اگه سايت يا وبلاگي سراغ داري كه سوني جواب مشتري هارو بده بگو ما هم بدونيم.ولي بهتره بدوني سوني اصلا عادت نداره رو راست باشه و هميشه مخفي كاري ميكنه حتي ميجر نلسون هم از اونا جواب خواسته ولي با اينكه به وبلاگش سر زدن جوابي ندادن.

Major Nelson Says:

Friday, May 20th, 2005 at 5:00 pm Ignore
This is great discussion. As you can imagine…the Xbox team is reading your comments and enjoying this discussion as well. My goal here is to present you, the smart consumer, with some data. You can claim that they are biased, but they are facts…like them or not. Sony is a great company at spin and showbiz…they have a whole division dedicated to developing and creating great fictional stories (Sony Pictures) for our entertainment. They have history of taking creative license with their technical performance. At Microsoft, we take a much more reserved approach…we’d rather under promise and over deliver. I ask again: Sony where is your community spokesperson/blogger to address the concerns of the gamers? Don’t you want to have a direct conversation like this with your customers? (and yes…I see Sony IP’s in my blog log..so I know you are watching me.) I also want to point out that this is great discussion…you all bring up some good points, and I’ll see if I can track down the experts on my team to get some answers

ms موفق هست براي اينكه به مشتري ارزش قائله

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
البته من يه توضيحي در مورد اين آقاي Major Nelson بدم که ایشون یه طرفدار سرسخت XBOX و XBOX360 هستن و از قدیم هم در مورد XBOX و 360 وبلاگ داشتن و همیشه هم تو وبلاگهاشون از برتری XBOX نسبت به PS صحبت میکردن ... الانم که دیگه سایت زده !

به هر حال زیاد نمیشه به حرفاش اطمینان کرد ...

xboy

کاربر سایت
اقاي احسان عزيز من كاملا با شما موافقم اما لازم مي دونم جواب سوالتون رو بدم
شماره1_ اينكه پرسيدين پي اس 3 داراي چند هسته هست ? سل داراي 8 هسته spe ( تاكيد ميكنمspe) توي اون رفرنسها هم كه توي صفحه قبل معرفي كردم ميتونيد تفاوت هسته عادي با spe ببينيد ديگه كلاه خودت رو قاضي كنيد در رابطه با اون معتبر بودن اون رفرنسها هم بگم كه مجله پاپيولار مكانيك اونها رو معرفي كرده و چون ميشه گفته مجله از معتبريترينها توي سخت افزاره 100%
از نلسون معتبرتره چون بي طرف هست تازه اقاي نلسون گفتن كه سل يك مركز پردازشي داره يعني اينكه ايشون اندازه ما وشما هم از ساختار چيپ سل اطلاع ندارند

نكته بعد spe حذف نشده (زبونم مو دراورد) بلكه براي كارهايي كه هنوز اعلام نشده رزرو شده

تو رو به خدا لينك دموي توي استوري بزارين ما هم ببينيم اين موضوع صحت نداره اگر داشت مي شد تابلو تبليغاتي ماكرو بر عليه سوني

هنوز كسي از ساختار دقيق rsx اطلاعي نداره پس ...............
"اين خط رو بنا به دلايلي حذف كردم"

دليل نمي شه چون طرفدار 360 هستيد از ويندوز پشتيباني كنيد من هر دو سيتم رو دارم واصلا ويندوز توي كاركرد عملي با لينوكس قابل مقايسه نيست لينوكس دشمني داره به نام بزگترين شركت نرم افزاري دنيا يعني ماكرو اونها 24 ساعت مشغول هك و از بين بردن سرورهاي لينوكس هستند كه تا به امروز موفق نبودن
ساختار لينوكس بر اساس سيستم عامل سري امريكا در جنگ سرد هست و اصلا با ويندوز قابل مقايسه نيست
هم اكنون 90 درصد سرورهاي دنيا قلمرو لينوكس وبرادرش يونيكس هست در حالي تنها 10 درصد سرورهاي جهان با ويندوز و مكينتاش وغيره كار ميكنند كه اغلب سرورهاي ويندوز كار در كشورهاي جهان سوم مثل كشور خودمونند
اگر دقت كنيد تو سه سوت سرورهاي ايران هك ميشند حتا سرور msn (كه متعلق به ماكروسافت)بارها هك شده و هر دفعه ماكرو كركري مي خونه كه اگه تونستيد دفعه بعد اين كار بكنيد كه باز هم هك ميشه(فكرش رو بكنيد يك بانك از سرور ويندوز استفاده كنه چه فاجعه اي) پس مارو نخندونين اما ازو قتي كه امازون سرورش رو لينوكش كرده نه تنها در 2 دوسال هك نشده بلكه 30 درصد به صودش اضافه شده
اما توي كامپيوترها خونگي وضع برعكسه و 90 به 10 ماكرو پيشه اونم بخاطر سادگي كاركرد وفراگيري
جان كارمنك سازنده نخستين گيم سه بعدي:
ps3 توي هردو سطح گرافيك و پراسس از 360 قوي تر هست(more power full ) و 360 ابزار انتشار بهتري دارد

آخرین ویرایش:

Restricted Area

کاربر سایت
این نکته رو که از لحاظ قدرت پردازشی GPU به همین نزدیک هستند رو هم چندان نمیتونم بپذیرم چون که بیشتر قدرت پردازشی پلی استیشن در همین هیولای کوچک نهفته هست..بطوری که از لجاظ تئوری RSX قدرت پردازشی در حدود 1.8 ترافلاپ رو داره که درکنار پردازنده CELL به رقم تقریبی 2 ترافلاپ میرسه ( در نظر داشته باشید که قویترین کامپیوترهایی که تا این لحظه ساخته شدن قدرتی بیش از 32 ترافلاپ " ندارند"..) و این در حالی است که قدرت کلی اعلام شده X360 از طرف خود مایکروسافت کمی بیش از 1 ترافلاپ بوده ( در مقایسه با رقم 2 ترافلاپی PS3 )..

Floating Point:

P4 > Athlon64

But in the Of power:

Athlon64>>>>>P4ّ

Obviously Xenos is more powerfull than RSX Theorically and practically!!
IBM: Xenon is a power PC type of CELL

The BIG Boss

کاربر سایت
با سلام..

Floating Point:

P4 > Athlon64

But in the Of power:

Athlon64>>>>>P4ّ

خوب حمید جان من هم که گفتم FPU یک جور مقایسه " یک بعدی" از قدرت 2 پردازنده هست... ولی باز هم با این صحبت شما نمیشه نتیجه خاصی گرفت..

Obviously Xenos is more powerfull than RSX Theorically and practically!!
IBM: Xenon is a power PC type of CELL

خوب در مورد اولی که چیزی نمیگم چون هنوز باید صبر کرد تا PS3 بیاد بازار.. من نمیدونم چطور در این نقل قول گفته شده که حتی Practically (عملا ) هم Xenos قویتر هست در حالیکه هنوز RSX در دسترس عموم برای تست کردن هم نیست..

اما دومی... حمید جان من معنی این عبارت واسم گنگ و نامفهومه... یعنی چی؟ ... اگه منظورش ساختار PowerPC بوده که توسط IBM و موتورولا و Apple در سال 91 بنیانگذاری و ابداع شد، که هر دو پردازنده CELL و Xenon بر مبنای اون معماری/ساختار (Architecture ) هستند و از این لحاظ به هم شبیه اند. خیلی عجیبه که این حرف از IBM نقل شده.. حالا بازم ممنون میشم که این مطلب رو روشن کنی چون تا حدی بی معنی میزنه..

اطلاعات تکمیلی در مورد CELL از سایت IBM :

http://www-306.ibm.com/chips/techlib/techlib.nsf/products/Cell_Broadband_Engine

(تعجب نکنید ، کد(نامی که شرکت سازنده برای اون محصول انتخاب کرده و با نامی که در بازار شناخته میشه متفاوته ) پردازنده CELL در شرکت IBM به صورت کامل Cell Broadband Engine می باشد.)

موفق و پیروز باشید.
Cheers
Happy Xmas

{ehsan}

کاربر سایت
من نمیخوام بحث را ادامه بدم فقط در مورد PS3 بگم که
1- دسته ی بازی معلوم نیست
2- ساختار Gpu معلوم نیست - طبق گفته ی خودتون
3-یک Gameplay ازش ندیدم (نه Real-time Render)
4-قیمتش معلوم نیست
5- زمان Lunch معلوم نیست ( از هر سازنده بازی برای Ps3 بپرسیم نیمدونه کی قراره Lunch بشه پس شما چگونه قاطعانه میگید که 6 ماه بعد ؟)
6-هر دفعه بخشی از کار حذف میشه (در مورد Spe نگفتم که حذف شده)

پس باز هم میگم هر 2 باید وجود داشته باشند
و باز هم میگم Spe هسته اصلی نمیباشد
حتی مقاله Game Spot هم گذاشتم که گفته بودید Game Spot اعلام کرده که ولی دیدید این نبود
Ps3 Multi-core میباشد ، دیگه واقعا نمیدونم چطوری بگم

من از کسی سوال نکردم ، در این ضمینه به اندازه خودم اطلاعات دارم

But the fact of the matter is Sony lies. They beef up their numbers to an outrageous degree, show off hypothetical scenarios which can never be delivered on, and hype things to more than they could ever be. The PS2 was supposed to deliver Toy Story graphics in real time, and the PSP was supposed to revolutionize handheld gaming. The PS2 can't even do ReBoot graphics real time, and I don't see any revolution on the PSP, just more of the same old stuff. So when one company does nothing but lie about their products, it's pretty reasonable for me to get sick of their lies.

http://www.joystiq.com

من تا الان دنباله لینک خبر TOY STORY نبودم ولی فعلا اینا میزارم سره فرصت عرض میکنم که جریان چی بوده

I learned my lesson. Sony came around a few years ago and lied out their ass about how awesome the PS2 was going to be. Where are my Toy Story quality graphics?

The PS2 was supposed to push 66 million polygons, how come it can only push a maximum of 7? Nintendo only claimed to be able to push 9 million polygons so everyone crapped all over their console prior to launch. Yet somehow, a first-generation launch title pushed more than 14 million. Since then, some games have been able to push more than 18. As you can see, there isn't much you can tell about the performance of a console by press releases. I don't ever remember a Sony press release claiming to have more jaggy edges to their 3D graphics than the competition, yet that is quite true. I am much more interested in what these systems will allow me to do. The idea of a gyroscope controller sounds just right. For years I’ve seen people tip their controller one way or another as they play, it is a natural instinct. It makes me wonder why nobody has done this before.!

Sony would march out some Japanese marketing flack or a flamboyant engineer with an impossibly Asian name to pronounce that the Playstation 2 would be able to perform impossible feats. “Toy Story in your living room, in real-time,” they pronounced
http://www.fahrvergnugen.net/archives/2005/05/19/shame-on-sony/

این یکی دیگه فکر کنم قانع کننده باشه به تاریخ خبر دقت کنید

Sony to unveil PlayStation 2
sony.02.jpg
March 1, 1999: 5:29 p.m. ET

New console system will reportedly feature graphics on par with "Toy Story"

PlayStation 2, though, is claiming to be able to handle 50 times more 3-D image data than the Dreamcast, allowing it to create characters similar in appearance to those in the Walt Disney film "Toy Story."
"People have been overwhelmed by the graphical performance, but I haven't heard it described in those terms," said John Taylor, managing director and analyst for Arcadia Investment Co.
مردم از دیدن این دمو متحیر شده بودند !!!!

PlayStation 2, though, is claiming to be able to handle 50 times more 3-D image data than the Dreamcast

http://money.cnn.com/1999/03/01/life/playstation/

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها

آخرین ویرایش:

xboy

کاربر سایت
ببين احسان خان من با تمام اون موارد1 تا 6 موافقم كسي هم نگفت 360 ضعيف تر هست منم ميدونم كه حرف شما متينه وتا اومدن اين دو كنسول بايد صبر كرد باور كن من هنوز 100% طرفدار سوني نيستم به

قول mt كه اسمشون رو نمي دونم من پيمان برادري با سوني نبستم.....

در رابطه با چند هسته بودن هم سل داراي چند هستس اما ساختارش با هسته معمولي متفاوته مثلا چيپهاي چند هسته اي معمولي چند رشته اي هستند ولي سل تك رشته اي هست اينكه سل چند هسته هست توسط تمام سايتها معتبر پذيرفته شده اما مي رسيم كه اين ساختار از هسته هاي معمولي كارامد تر هست يا نه خود شما فرموديد بايد صبر كرد تا جفتشون بياد چشم صبر ميكنيم اما ديگه تحمل نمي كنم يكي بگه ps3 از 360 ضعيفتر هست

نوشته شده توسط ehsan_62:
این یکی دیگه فکر کنم قانع کننده باشه به تاریخ خبر دقت کنید

sony.02.jpg

PlayStation 2, though, is claiming to be able to handle 50 times more 3-D image data than the Dreamcast, allowing it to create characters similar in appearance to those in the Walt Disney film "Toy Story."
"People have been overwhelmed by the graphical performance, but I haven't heard it described in those terms," said John Taylor, managing director and analyst for Arcadia Investment Co.
مردم از دیدن این دمو متحیر شده بودند !!!!

PlayStation 2, though, is claiming to be able to handle 50 times more 3-D image data than the Dreamcast

http://money.cnn.com/1999/03/01/life/playstation/

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها
خوب دوست من بابت لينك دومي كه گذاشتين خيل متشكرم من خلاصه ترجمه اون لينك رو مي زارم توي اين لينك اصلا ادعا نشده ps2 دموي توي استوري رو نمايش داده.........

ابتدا ازتون بخاطر سرچي كه كردين ممنون چون من تا بحال نمي دونستم منبع اين خبر ژاپني هست

قسمتهاي ابي ترجمست و قرمز توضيحات خودم

بعد از ماه ها مخفي كاري وسني 3 شنبه از نسل بعد پيل استين پرده بر مي داره به هر حال كمتر از يك سال پلي استيشن در امريكا خاهد بود ميكرو پراسسور پي اس 2 قويتر خاهد بود از پيشرفته ترين كيت كامپيوتري( وهنوز حتي فركانسش مشخص نيست من نميدونم چطور هنوز ps2 نمايش داده نشده مردم از ديدن اين دمو متحتير شدن!!!!!!!!!!)

روزنامه ژاپنيNihon Keizai Simbun در اين باره نوشته

اين سيستم جديد از دي ويدي استفده خاهد كرد

قيمت اين سيستم جديد در ژاپن زير (البته به ارزش ين قديم)100000 ين خاهد بود و در كشور امريكا حد اكثر $839 دلار خاهد بود (درست مثل شايعاتي كه براي قيمت ps3 هست)( مي شه از اين قيمت عجيب به معتبر نبودن خبر روزنامه Nihon پي برد در حالي كه ps2 هنگام لانچ در ژاپن زير 400 دلار بود ودر امريكا زير 300 دلار)در مورد ps2 ادعا شده كه قادره 50 برابر دريم كست اطلاعات تصاوير سه بعدي رو(چه واحد عجيب و غريبي سوني هيچ وقت به طور رسمي يك همچين چيزي نگفته وفقط شايعست) انجام بده بنا بر اين اجازه خاهد داشت ( قادر خاهد بود) شخصيتهايي مشابه فيلم والت ديزني(قصه اسباب بازي) نمايش بده(هيچ منبع رسمي در سوني ادعا نكرده كه ps2 اين قدرت رو داره وهيچ دمويي هم در كار نبوده)

بچه ها من تا همين جا به صورت خلاصه تر جمه كردم

خوب دوستان هيچ جاي اين خبر اشاره نشده كه پلي استيشن 2 دموي توي استوري رو نمايش داده يا سوني اعلام كرده پلي استيشن اين قدرت رو داره وهمش در حد شايعه بدون منبع و يا شخص خاصي هست

سوني هيچ وقت نمي ايد چند روز مونده به نمايش دستگاهش شايعه اي رو راه بندازه كه در روز نمايش ارزش دسگاهش رو بياره پايين و اين قيمت عجيب وباور نكردني رو اعلام كنه

احتمالا اين روزنامه ژاپني اين خبر رو با تباني سگا اعلام كرده تا در روز نمايش طرفداران سوني رو نا اميد كنه و چون ميدونسته ps2 از دريم كست گرونتره و نمي تونه توي نمايش از قيمتش حرف بزنه اومده اون قيمت شاخدار هم نوشته تا به كلي حريف رو از ميدون به در بكنه و مشتري بي خيال ps2 بشه

پس كلا اين خبر درست نيست

دوم اينكه سوني هيچ وقت به طور رسمي اعلام نكرده ps2 اين تواناي رو داره و در نمايش ps2 از وان حمام واردك پلاستيكي استفاده كرده كه توي مجله پي اسا ام مكانيزم مختص توكيو گيم شو 1999 مفصلا در باره نمايش دموي اردك و وان حمام در ادونسد كيت پلي استين(كيت پلي استشن پيشرفته كه هنوز نام نداشت)

من مي گم همين جا اين بحثها رو تموم كنيم وبه جاش خبر بزاريم بهتر نيست
متن كامل خبري كه شما گذاشتين
sony.02.jpg

dot.gif
dot.gif
window.onerror=function(){clickURL=document.location.href;return true;} if(!self.clickURL) clickURL=parent.location.href;

dot.gif
dot.gif
NEW YORK (CNNfn) - After months of speculation by the gaming community, Sony Corp. is expected to unveil its next generation PlayStation system Tuesday. However it will be at least a year until the system is available in the United States.
The PlayStation 2 will be powered by a microprocessor faster than those found in the most advanced PCs and will be capable of providing motion-picture quality images, according to the Japanese newspaper Nihon Keizai Simbun.
Scheduled to go on sale in Japan by March 2000, the console will use DVDs to store data. This will result in a storage capacity nearly eight times that of the CD-ROMs currently used by PlayStation machines.
Nihon said the PlayStation 2's price will be kept below 100,000 yen, which still works out to as high as a hefty $839 in the United States. (Analysts expect the cost to be substantially lower.) Any high price tag, however, might scare off gamers, who can purchase a PlayStation or a Nintendo 64 system for under $150.
Sony is the world's dominant console-gaming company, but is facing new competition these days from Sega. That company's 128-bit Dreamcast machine, due in United States this fall, has whet gamers' appetites with boasts of arcade quality graphics.

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
احتمالا اين روزنامه ژاپني اين خبر رو با تباني سگا اعلام كرده تا در روز نمايش طرفداران سوني رو نا اميد كنه و چون ميدونسته ps2 از دريم كست گرونتره و نمي تونه توي نمايش از قيمتش حرف بزنه اومده اون قيمت شاخدار هم نوشته تا به كلي حريف رو از ميدون به در بكنه و مشتري بي خيال ps2 بشه

پس كلا اين خبر درست نيست

http://www.gamespot.com/news/2451830.html

The article goes on to hype the system's capabilities, saying that it will be able to produce images with the quality of Disney/Pixar's Toy Story (remember when Nintendo said the N64 would have Jurassic Park and T2-quality effects when the Project Reality was first announced?), and that it will be able to handle 50 times more 3D data than the Dreamcast.

وهنوز حتي فركانسش مشخص نيست من نميدونم چطور هنوز ps2 نمايش داده نشده مردم از ديدن اين دمو متحتير شدن!!!!!!!!!!)

تاریخ خبر 1 روز بعد از خبره قبلی

http://www.gamespot.com/news/2451841.html

Internal Computing Power: CPU: 128 Bit "Emotion Engine"System Clock Frequency: 300 MHzCache Memory Instruction: 16KB - Data: 8KB + 16KB (ScrP)Main Memory Direct Rambus (Direct RDRAM)Memory Size: 32MBMemory Bus Bandwidth: 3.2GB per SecondCo-processor: FPU (Floating Point Unit): Floating Point Multiply, Accumulator x 1, and Floating Point Divider x 1Two Vector Units: VU0 and VU, Floating Point Multiply, Accumulator x 9, and Floating Point Divider x 3Floating Point Performance: 6.2 GFLOPS

By Staff -- GameSpot
Posted Mar 2, 1999 10:20 am PT

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
حتي ميجر نلسون هم از اونا جواب خواسته ولي با اينكه به وبلاگش سر زدن جوابي ندادن
شايد منظورش همون ظرب المثله خودمون باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xboy

کاربر سایت
نوشته شده توسط mohammad_66:
شايد منظورش همون ظرب المثله خودمون باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوست عزيز من نفهميدم كدوم ضرب المثل

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند