اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
اون که قطعن همینطوره. ولی شما لطفن توضیح بده مشکل مایکروسافت دقیقن کجاست؟ اینکه sdk رو دیر به دست سازنده ها رسونده، میشه مشکل مایکروسافت؟
مایکروسافت که برای تاخیر در عرضه sdk توجیه کاملن منطقی داره. سازنده بازی باید تاخییر میزد تا بتونه خودشو برسونه. من ps3 رو صرفن مثال زدم. وگرنه مشکلات و سختی های بازی ساختن برای ps3 بر هیچکس پوشیده نبود و از همون ابتدا هم صدای دولوپرها در اومد.
ولی اینجا همه چیز کاملن مشخصه. صرفن کم کاری سازنده ها دلیل این مشکلاته که اونا هم با کرونا و ددلاین و این چیزها توجیه کردن و الان در حال کار روی آپدیت هستند.
هرچند که تمام این جریانات به زودی فراموش میشه و اختلاف 4 ترافلاپی خودش رو به خوبی نشون میده. با اینحال اگر هم انتقادی هست باید منطقی و منصفانه باشه و نه احساسی.
قطعا مایکروسافت مقصره ... با دونستن اینکه کنسول هنوز آماده نیست و دوکیتش 5 ماه به عرضه آماده شده و حتی DX12 Ultimate هم هنوز بخاطر نهایی نشدن مهماری RDNA 2، روی بازی های کنسول به خوبی پیاده نشده با این وجود باز هم کنسول رو عرضه کردن بدون اینکه حداقل توضیحی دراین باره بدن، وما باید اینو از اکانت های توییتری بفهمیم ... جالبه با این وجود بازهم واکنشی نشون نمیدن!
شرایط به مرور خوب میشه و من شک ندارم Series X قدرتشو تو هالیدی 2021 نشون میده ولی بازهم شاهد ضعف مدیریتی از مایکروسافت موقع لانچ بودیم...

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اگر همچین کاریو میکرد دیگه کسی Series S نمیخرید ...
به نظر من تاثیر چندانی روی فروش سریز اس نداشت که اگرم بگیم میذاشت خب مشکلش چی بود؟!به هرحال کنسول خودشو فروخته بود
کار سخت طراحی و تولید سری اس بود وقتی میتونه خیلی راحت با حذف بلوری یه اپشن جدید با ۴۰۰دلاری جلوی مشتری بذاره و با این کار و بدون هیچ دردسری مشتریای جدید جذب کنه واقعا انجام ندادنشو نمیفهمم!

• Like
Reactions: alimx360

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
سری ایکس 500 دلاری با حذف درایو حد اکثر 450 دلار میتونستن بدن (با توجه به اینکه هزینه درایو واقعا کم و ناچیزه.). ولی مشکل این وسط PS5 Digital هست که خیلی خوش قیمته و 400 دلاره. ماکرو سری ایکس دیجیتال 450 دلار میزد خیلی خراب میشد اوضاع. و همچنین 400 دلار میزد (با ضرر بسیار) اختلاف قیمت 100 دلاریش با سری اس باعث حذف کامل سری اس میشد.

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
یه چیز دیگه هم درباره سری اکس دیجیتال بگم اینه که اگه میومد به اندازه کافی این تعدد نسخه های کنسول:
سری اس
سری اکس
سری اکس دیجیتال
باعث سردرگمی افراد میشد و بنظرم مایکروسافت نخواست خیلی لانچش رو شلوغ کنه.

• Like
Reactions: arash1996

miladxinfinity

کاربر سایت
Nov 23, 2020
3
سلام دوستان آقا اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه
ایکس باکس سریز ایکس خریدم از روز اول تو اجرای بعضی بازیا مثل assassin valhalla و watch dogs legion مشکل داشتم به این صورت که میره داخل بازی و به قسمت لودینگ که میرسه یا حتی جلوتر و عقب ترش کراش میکنه یا میپره بیرون یا خاموش میشه دستگاه
خیلی راه ها را امتحان کردم اما فرقی نکرد خواستم بدونم از دوستان کسی اطلاع داره که این مشکل نرم افزاریه و امیدوار باشم با آپدیت بعدی حل بشه یا خیر مشکل سخت افزاریه ؟ ..... ماکروسافت که ظاهرا چیزی نگفته البته من خبر ندارم دقیق
از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در میون بزاره حداقل خیالم راحت بشه و در ضمن بگم مثلا دیسک بازی نسل قبلو گذاشتم اونو مشکلی نداشته

Paxton

کاربر سایت
Sep 1, 2012
2
نام
حسین
ایکس باکس سریز ایکس خریدم از روز اول تو اجرای بعضی بازیا مثل assassin valhalla و watch dogs legion مشکل داشتم به این صورت که میره داخل بازی و به قسمت لودینگ که میرسه یا حتی جلوتر و عقب ترش کراش میکنه یا میپره بیرون یا خاموش میشه دستگاه
خیلی راه ها را امتحان کردم اما فرقی نکرد خواستم بدونم از دوستان کسی اطلاع داره که این مشکل نرم افزاریه و امیدوار باشم با آپدیت بعدی حل بشه یا خیر مشکل سخت افزاریه ؟ ..... ماکروسافت که ظاهرا چیزی نگفته البته من خبر ندارم دقیق
از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در میون بزاره حداقل خیالم راحت بشه و در ضمن بگم مثلا دیسک بازی نسل قبلو گذاشتم اونو مشکلی نداشته
تازه اول لانچه و از این مشکلات زیاد پیش میاد
با آپدیت درست میشه به احتمال زیاد

• Like
Reactions: dargon9090

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
1- با پشتیبانی یوبیسافت و مایکروسافت هم درمیون بگدارید.
2- هزاربار گفتیم دم لانچ کنسول نخرید? همیشه یه مدت صبرکنید مشکلات رفع شه.
3- حالا بنظر مشکل نرم افزاریه ولی یه چک هم بکنید فروم های خارجی رو اگه میتونید.

• Like
Reactions: dargon9090

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
اگه بازیهای دیگه مشکلی نداره قطعا مشکل نرم افزاریه اگه مقدوره از سیو استفاده نکن و نیو گیم ببین باز همینطوره یا نه

• Like
Reactions: meysam028

Link.Zelda

کاربر سایت
Dec 18, 2013
367
دوستان برای آفلاین بازی کردن xbox های جدید هم این سیستم هوم کردن را دارن ؟
منظورم برای اکانت هکی نیست منظورم این قسمت تنظیمات xbox my home مثل همون قبل هست ؟
و یک سوال در باره State of Decay ، چرا ماکروسافت یه پشتیبانی درست از نظر کیفی از این بازی نمیکنه کیفیتش در حد بازی های هم سبکش بشه مثل dying light یا dead rising
3 شماره ازین بازی ساخته هنوز کیفیتش در حد یک aaa نشده !!!

آخرین ویرایش:

miladxinfinity

کاربر سایت
Nov 23, 2020
3
متاسفانه خیلی راه ها را امتحان کردم ولی مشکل پا برجاست از جمله play new game
تو فروم های خارجی هم زیاد دیدم مثل خودم این مشکلو داشته باشند ولی راه حلی براش نیست و بدترین اتفاق به نظر من سکوت ماکروسافته
امیدوارم مشکل نرم افزاری باشه
از دوستان خواهش میکنم اگر خبری راجب این قضیه دیدند حتما اطلاع رسانی کنند حالا یا اینجا یا پی وی .... خیلی بده اینجوری واقعا
ممنون

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,409
نام
aliakbar
سلام
اگه اب دستتونه بزارید زمین برید گرز ۵ اپدیت کنید که خیلی خفن شده مولتی رو تست نکردم ولی کمپین عالی شده
شخصیتای بازی رو میشه عوض کرد و به جاشون لوکاست یا درونی گذاشت
صدای شلیک و میشه تغییر داد نمیگم چطوری میشه چون خودتون تست کنید خیلی باهاله
سبک گرافیکی بازی رو میشه تغییر داد من پیکسلی و سل شید رو تست کردم خیلی باهال بود خلاصه سعی کنید همه چیش و تست کنید

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان یک سوال داشتم. الان بازی کالاف دیوتی کولد وار نسخه فیزیکی ایکس باکس وان رو بگیریم و رو کنسول سری ایکس پلی بدیم ایا با کیفیت نسل بعدی بازی اجرا میشه یا همون کیفیت نسخه وان هست؟ راجب دیجیتالی فهمیدم ولی فیزیکی متوجه نشدم. ممنون میشم جواب بدید

عکس جلد اینه. بالا گوشه اپتیمایز برای سری ایکس انگار زده

Attachments

• photo_2020-11-19_01-41-39.jpg
    photo_2020-11-19_01-41-39.jpg
    215.9 KB · مشاهده: 42
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر