Xbox Game Studios

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs1-jpg.169166_.jpg

سلام به همه و خوشامد میگم ورودتون به تاپیک رسمی استودیوهای ایکس باکس، بزرگترین و متنوع ترین کالکشن استودیو های فرست پارتی صنعت گیم. اینجا قرار هست یه تاپیک مرجع و جذاب برای تمام طرفدارای ایکس باکس و بازی‌هاش باشه. روی هر پلتفرمی که هستید و از هر سرویسی که استفاده می‌کنید مهم نیست، مهم اینه که همه ما ایکس باکسی هستیم.
اینجا در مورد تمام اخبار و شایعات و ... جذاب در مورد استودیوهای اختصاصی ایکس باکس و پروژه‌هایی که با همکاری دیگر شرکای مایکروسافت در خارج از تیم ایکس باکس در حال ساخت هستن صحبت می‌کنیم و اوقات خوشی رو پیش رو داریم.

برای اطلاعات تکمیلی راجب هر یک از 23 استودیوی فرست پارتی فعلی مایکروسافت به پست های دوم و سوم تاپیک در صفحه اول رجوع کنید. لینک این 2 پست در ادامه آورده شده است:

استودیوهای داخلی (Xbox Game Studios)
استودیو های داخلی (Bethesda)

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs2-jpg.169168_.jpg

آخرین ویرایش:

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
به نظر من این جالب ترینش بود:

یه کاربر عادی میاد تعداد پست هارو و ری اکشن اسکور و تاریخ عضویت و حتی تگ نویسنده این پست رو میبینه و بعد از خوندنش پیش خودش فکر میکنه که چقدر اطلاعات خوبی رو به دست آورده!
چطور آدم میتونه اینگونه با قاطعیت نظر بده که خاننده فکر کنه انگار طرف سالهاست کف "سیلیکون ولی" معامله جوش میداده و مشاور اقتصادی شرکت های غول بوده. واقعن جالبه
جاهای دیگرو کار ندارم ولی این مصداق بارز اینه که هر حرفی که در بازیسنتر میشنوید، به دور از تگ و تعداد پست و درصد قاطعیت و... فکت نیست.
مگه این بنده خدا همچین ادعایی کرد که پشت سر هم میبندی براش. هیچکدوممون فک نمی کردیم همچین کمپانی و همچین ip هایی فرست پارتی بشه فقط یکم دوزشو زیاد کرده بودن :D
چند روز دیگه وارد سال 2021 میشیم و باید آروم آروم خودمونو برای این آماده کنیم :D

The next big thing in gaming:

View attachment 188358
موزیکش مو به تن سیخ میکنه لعنتی:x:x:x>:)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
خوب دیگه چی میمونه برای ایکس باکس همینا رو هم داره برای pc مبده دیگه وگرنه انحصار کنسولی میکرد
یک مصاحبه مبخوندم از اسپنسر اینا بدشون نمیاد همه بازی هاشون مولتی پلتفرم کنه ولی اگه از اونور سونی هم بازی هاشو بفزسته ...چرا اینا نکنن اسپنسر منتظر چراغ سبز سونی هست وگرنه ماکرو مثل سونی اونقدر انحصار طلب نیست ..
یه مثال ساده واست میزنم من الان سونی فن هستم و خب انتخاب اولم ps هست برای خرید.
حالا چی باید منو وسوسه کنه که بخوام یه xbox هم بخرم؟
مسلم بدون فقط و فقط بازی های انحصاریش که من نمیتونم روی ps پلی بدمشون.
من هر نسل سعی میکنم هر دو کنسول و بخرم و ماکرو با انحصار کردن بیشتر بازیاش میتونه افراد بیشتری مثل منو ترغیب کنه که کنسولش رو بخرن.
اگه قرار باشه به فرض بازی های بتسدا رو واسه ps هم بده بنظرم این کار خریت محضه و این مدلی خیلی هارو مثل من از خرید کنسولش منصرف میکنه.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
یه مثال ساده واست میزنم من الان سونی فن هستم و خب انتخاب اولم ps هست برای خرید.
حالا چی باید منو وسوسه کنه که بخوام یه xbox هم بخرم؟
مسلم بدون فقط و فقط بازی های انحصاریش که من نمیتونم روی ps پلی بدمشون.
من هر نسل سعی میکنم هر دو کنسول و بخرم و ماکرو با انحصار کردن بیشتر بازیاش میتونه افراد بیشتری مثل منو ترغیب کنه که کنسولش رو بخرن.
اگه قرار باشه به فرض بازی های بتسدا رو واسه ps هم بده بنظرم این کار خریت محضه و این مدلی خیلی هارو مثل من از خرید کنسولش منصرف میکنه.

مساله اینه که برای ماکروسافت واقعا مهم نیست که شما بازیهاش را روی XBOX Series S/X بازی میکنی یا روی PC یا اندروید و یا IOS. برای ماکرو بیشتر اهمیت اینه که کاربر GamePass باشی همین (تازه اینم 100% نیست چون روی استیم هم میبینی بازیهاش را عرضه میکنه هزچند هدف نهایی همون عضویت در اکوسیستم ایکس باکسه)

حالا شما بر اساس توانایی مالیت و شرایطی که داری میری انتخاب میکنی پلتفرمت را. اگر اینترنت خوب داری اصلا با XCloud استریم کن. به هرحال ماکرو پولی که بابت گیم پس لازمه را ازت میگیره. تفاوت فقط در یک کنسول هست که اونم سودش اصلا در مقابل سود نرم افزاری خیلی ناچیزه.

در واقع اینا نشستن فکر کردن گفتن فرضا ما در بهترین حالت که همه چیز را انحصار کنسول کرده بودیم 30 میلیون کنسول بیشتر فروخته بودیم که اگه از هرکدوم 100 دلار سخت افزاری در می اومد میشد 3 میلیارد دلار. پس بهتره 3 میلیارد دلار سود سخت افزاری را ازش بگذریم در عوض سرویس هامون را در پلتفرم های بیشتر در دسترس بگذاریم که افراد بیشتری از سرویس هامون استفاده کنن.

الان بازی های ماکرو روی PC/XBOX/TV/Android/IOS به زودی در دسترس خواهد بود. وقتی مدیر مجموعه میگه ما میخایم شما روی Device ای که دوست دارید بدون محدودیت بازی کنید مشخصه هدف مجموعه چی هست.

حالا منی که مثلا تو ایرانم سبک سنگین میکنم براساس هزینه های اینترنت و علاقه هایی که دارم (کنسول گیمینگ) میرم برای مثال سری ایکس با اس میخرم و واقعا هم کاری ندارم که بازیش روی Xcloud هم در دسترس هست چون اینترنتش را ندارم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
مساله اینه که برای ماکروسافت واقعا مهم نیست که شما بازیهاش را روی XBOX Series S/X بازی میکنی یا روی PC یا اندروید و یا IOS. برای ماکرو بیشتر اهمیت اینه که کاربر GamePass باشی همین (تازه اینم 100% نیست چون روی استیم هم میبینی بازیهاش را عرضه میکنه هزچند هدف نهایی همون عضویت در اکوسیستم ایکس باکسه)

حالا شما بر اساس توانایی مالیت و شرایطی که داری میری انتخاب میکنی پلتفرمت را. اگر اینترنت خوب داری اصلا با XCloud استریم کن. به هرحال ماکرو پولی که بابت گیم پس لازمه را ازت میگیره. تفاوت فقط در یک کنسول هست که اونم سودش اصلا در مقابل سود نرم افزاری خیلی ناچیزه.

در واقع اینا نشستن فکر کردن گفتن فرضا ما در بهترین حالت که همه چیز را انحصار کنسول کرده بودیم 30 میلیون کنسول بیشتر فروخته بودیم که اگه از هرکدوم 100 دلار سخت افزاری در می اومد میشد 3 میلیارد دلار. پس بهتره 3 میلیارد دلار سود سخت افزاری را ازش بگذریم در عوض سرویس هامون را در پلتفرم های بیشتر در دسترس بگذاریم که افراد بیشتری از سرویس هامون استفاده کنن.

الان بازی های ماکرو روی PC/XBOX/TV/Android/IOS به زودی در دسترس خواهد بود. وقتی مدیر مجموعه میگه ما میخایم شما روی Device ای که دوست دارید بدون محدودیت بازی کنید مشخصه هدف مجموعه چی هست.

حالا منی که مثلا تو ایرانم سبک سنگین میکنم براساس هزینه های اینترنت و علاقه هایی که دارم (کنسول گیمینگ) میرم برای مثال سری ایکس با اس میخرم و واقعا هم کاری ندارم که بازیش روی Xcloud هم در دسترس هست چون اینترنتش را ندارم.
با اینکه من اینو خیلی شنیدم که میگن ولی اصلن تو کتم نمیره که ماکرو فقط دنبال اکوسیستم باشه و فروش کنسولش که برند xbox و باهاش میشناسن براش اولویت نباشه!
اگه هدف همین سرویس ها باشه پس اصلن چرا کنسولی داره به اسم xbox تولید میشه که روش ضرر هم بدن و این همه براش تبلیغ میشه؟!
اگه اولویت نیست چرا فقط همون گیم پس و اکوسیستم و تبلیغ نمیکنن؟
بنظرم این دوتا بحث جدا هستن و من بشخصه برام قابل هضم نیست ترکیب این دوتا.
میگم اگه این استدلال شما درست باشه باید ساخت کنسول و کنسل کنن و فقط بزنن تو کار سرویس.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
با اینکه من اینو خیلی شنیدم که میگن ولی اصلن تو کتم نمیره که ماکرو فقط دنبال اکوسیستم باشه و فروش کنسولش که برند xbox و باهاش میشناسن براش اولویت نباشه!
اگه هدف همین سرویس ها باشه پس اصلن چرا کنسولی داره به اسم xbox تولید میشه که روش ضرر هم بدن و این همه براش تبلیغ میشه؟!
میگم اگه این استدلال شما درست باشه باید ساخت کنسول و کنسل کنن و فقط بزنن تو کار سرویس.
چون همین الان کنسول هم رده سری اکس یا پی اس 5 بخوای بخری حداقل 1500 تا باید هزینه کرد نه 500 تا.سرویس رو هم باید بالاخره یه راه ورودی باشه دیگه؟ همه نه اینترنت سریع دارن که با اکس کلاود استریم کنن، نه پول پیسی های اند. در نتیحه همین کنسول انتخاب خیلی ها میشه

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل

ضرر که قطعا نمیدن . دیگه این نسل که اوضاعشون بد بود فکر کنم یک 50 میلیونی کنسول فروختن که اصلا رقم کمی نیست. از سونی کمتره ولی به خودی خودش رقم خوبی هست. در ضمن بالاتر گفتم اینا میخان انواع دیوایس را پوشش بدن. بالاخره یک بخشی هم دوست داره رو کنسول بازی کنه برای اونها هم باید دیوایس داشته باشند.

ولی کلا دیگه نگرش سونی و ماکرو الان حداقل کمی متفاوته. هرچند به نظر سونی هم در ادامه رویه اش به ماکرو نزدیک تر خواهد شد (این پیش بینیم هست).

گیم پس هم واقعا الان هسته تبلیغات ماکرو هست. از خود کنسول بیشتر داره پروموت میشه. دیگه چجوری باید نشون بدن تمرکز دارن روش؟ علنی دارن میگن برای پوشش گیم پس رفتیم 17-18 تا استدیو خریدیم.

ساخت کنسول هم تا زمانی که مخاطب کنسول وجود داشته باشه ادامه خواهد داشت. دقت کنید دارم میگم مخاطب کنسول نه مخاطب بازی.یک عده ذاتا کنسول پلیر هستند.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157

همون 30میلیون فقط بخشی از سودی که می رسونن پول خرید خود کنسول 1میلیون اون ها فورتنایت بازی کنن که 500هزارتا از اون ها خرج کنن خوب این پول هم باید محاسبه شه اگر بیاد کاری کنه یه نفر سالی دو‌ تا بازی بخره و اشتراک گلد پول بیشتری داره تا این که یکسال گیمپس بفروشه
خوب این ضرر برای خودش و سود برای مشتری
ولی اگه گیم پس رو به موبایل گیمری که کالاف موبایل بازی می‌کرده بفروشه سود خالصه
در کل میخوام بگم اینکه فقط گیم پس و انحصاری نکنه اشتباهه همون دونه به دونه هم که گفتن اشتباهه همش باید انحصاری بشه فروش نسخه بیشتری از بازی سود نیست در اصل ضرره
گیم پس هم واقعا الان هسته تبلیغات ماکرو هست. از خود کنسول بیشتر داره پروموت میشه. دیگه چجوری باید نشون بدن تمرکز دارن روش؟ علنی دارن میگن برای پوشش گیم پس رفتیم 17-18 تا استدیو خریدیم.
این رو ۰تا۱۰۰ رو من قبول ندارم
الان چه مدرکی هست هسته کارشونه؟ هیچ مدرکی :D

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
همون 30میلیون فقط بخشی از سودی که می رسونن پول خرید خود کنسول 1میلیون اون ها فورتنایت بازی کنن که 500هزارتا از اون ها خرج کنن خوب این پول هم باید محاسبه شه اگر بیاد کاری کنه یه نفر سالی دو‌ تا بازی بخره و اشتراک گلد پول بیشتری داره تا این که یکسال گیمپس بفروشه
خوب این ضرر برای خودش و سود برای مشتری
ولی اگه گیم پس رو به موبایل گیمری که کالاف موبایل بازی می‌کرده بفروشه سود خالصه
در کل میخوام بگم اینکه فقط گیم پس و انحصاری نکنه اشتباهه همون دونه به دونه هم که گفتن اشتباهه همش باید انحصاری بشه فروش نسخه بیشتری از بازی سود نیست در اصل ضرره

این رو ۰تا۱۰۰ رو من قبول ندارم
الان چه مدرکی هست هسته کارشونه؟ هیچ مدرکی :D
خیلی ساده هست میرن ea play رو میارن ولی هزینه اضافی ای نمیگیرن. اکانت دیزنی میدن و .... نشون از اهمیت بالای گیم پس داره.
کی میاد این همه آپشن میده ،کسی که دنبال تبلیغ محصولشه. کنسول قسطی میده ولی با گیم پس، اگه هدف صرفا کنسول بود اونو قسطی میداد ولی هدف رو گیم پسه.اگه هسته اصلی رو هم گیم پس ندونیم سطح اهمیتش برابر با کنسوله.
چون اگه گیم پس بگیره رو سایر پلتفرما،ماکرو میتونه انحصار اکوسیستمی راه بندازه و گر نه ممکنه نگاهی به خروج عناوینش از انحصار بکنه
ماکرو دنبال ول کردن بخش کنسولش نیست و گر نه خودشو ناشر میکرد و تمام. و بعدش بازیاشو براحتی به تمام پلتفرما میداد.هنوزم دنبال انحصاره ولی انحصار منطقی، نه تهاجمی.که اگه بدونن انحصار کامل باعث از دست دادن سود بالایی میشه ،انحصار رو بصورت زمانی یا محتوا و ... انجام میدن.
ماکرو حساب کتاب میکنه و گر نه میتونست فسخ کنه قراردادای بتسدا با سونی رو،ولی براش صرفه نداشت. خوشش اومد اوری رو فرستاد رو سوییچ.
ماکروسافت دنبال انحصار سفت و سختی که از 2007 شروع کرد دیگه نیست و تغییر رویه داده و به نظر هم راضی میاد.
گراندد هم تو جاییه که ds و fm 21 و re3 , hzd و .... حضور دارن.بنظرم ماکرو داره راه درستی رو میره.
بازیای ساده ای در ظاهر مثل among us و fall guys الان دارن همپی عناوین مطرح دنیا کسب در آمد دارن میکنن و اینکه ماکرو هم به دنبال ساخت این مدلی باشه،اشتباه نیست .

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
چون همین الان کنسول هم رده سری اکس یا پی اس 5 بخوای بخری حداقل 1500 تا باید هزینه کرد نه 500 تا.سرویس رو هم باید بالاخره یه راه ورودی باشه دیگه؟ همه نه اینترنت سریع دارن که با اکس کلاود استریم کنن، نه پول پیسی های اند. در نتیحه همین کنسول انتخاب خیلی ها میشه

عزیز خب منم همینو میگم دیگه.
فروش کنسول قطعن واسه ماکرو اهمیت داره و این طوری بنظرم نیست که بگه حالا نفروختیم هم مهم نیست و فقط سرویس مهمه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
ضرر که قطعا نمیدن . دیگه این نسل که اوضاعشون بد بود فکر کنم یک 50 میلیونی کنسول فروختن که اصلا رقم کمی نیست. از سونی کمتره ولی به خودی خودش رقم خوبی هست. در ضمن بالاتر گفتم اینا میخان انواع دیوایس را پوشش بدن. بالاخره یک بخشی هم دوست داره رو کنسول بازی کنه برای اونها هم باید دیوایس داشته باشند.

ولی کلا دیگه نگرش سونی و ماکرو الان حداقل کمی متفاوته. هرچند به نظر سونی هم در ادامه رویه اش به ماکرو نزدیک تر خواهد شد (این پیش بینیم هست).

ساخت کنسول هم تا زمانی که مخاطب کنسول وجود داشته باشه ادامه خواهد داشت. دقت کنید دارم میگم مخاطب کنسول نه مخاطب بازی.یک عده ذاتا کنسول پلیر هستند.
رو ساخت هر کنسول منظورم بود.
من منکر اون نوع نگاه و پوشش اکوسیستمی نیستم ولی این مساله رو دلیل این نمیدونم که دید ماکرو این باشه فروش xbox مهم نیست و فقط ورود یوزر به اکوسیستم واسشون مهم باشه که اگه بود کنسولی به اسم xbox تولید نمیشد.
کاری به سونی و نینتندو و ... ندارم.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
خیلی ساده هست میرن ea play رو میارن ولی هزینه اضافی ای نمیگیرن. اکانت دیزنی میدن و .... نشون از اهمیت بالای گیم پس داره.
کی میاد این همه آپشن میده ،کسی که دنبال تبلیغ محصولشه. کنسول قسطی میده ولی با گیم پس، اگه هدف صرفا کنسول بود اونو قسطی میداد ولی هدف رو گیم پسه.اگه هسته اصلی رو هم گیم پس ندونیم سطح اهمیتش برابر با کنسوله.
چون اگه گیم پس بگیره رو سایر پلتفرما،ماکرو میتونه انحصار اکوسیستمی راه بندازه و گر نه ممکنه نگاهی به خروج عناوینش از انحصار بکنه
ماکرو دنبال ول کردن بخش کنسولش نیست و گر نه خودشو ناشر میکرد و تمام. و بعدش بازیاشو براحتی به تمام پلتفرما میداد.هنوزم دنبال انحصاره ولی انحصار منطقی، نه تهاجمی.که اگه بدونن انحصار کامل باعث از دست دادن سود بالایی میشه ،انحصار رو بصورت زمانی یا محتوا و ... انجام میدن.
ماکرو حساب کتاب میکنه و گر نه میتونست فسخ کنه قراردادای بتسدا با سونی رو،ولی براش صرفه نداشت. خوشش اومد اوری رو فرستاد رو سوییچ.
ماکروسافت دنبال انحصار سفت و سختی که از 2007 شروع کرد دیگه نیست و تغییر رویه داده و به نظر هم راضی میاد.
گراندد هم تو جاییه که ds و fm 21 و re3 , hzd و .... حضور دارن.بنظرم ماکرو داره راه درستی رو میره.
بازیای ساده ای در ظاهر مثل among us و fall guys الان دارن همپی عناوین مطرح دنیا کسب در آمد دارن میکنن و اینکه ماکرو هم به دنبال ساخت این مدلی باشه،اشتباه نیست .
خوب زمان ۳۶۰ هم مایکروسافت بعد تریلر هر بازی لایو رو می نوشت روی دیسک می نوشت تریال چند ماهه لایو می داد یعنی می خوام بگم تقریبا تمام این کاریی که برای گیم پس می‌کنه برای لایو هم می کرد و ما نمی گیم که لایو در سطح کنسول بوده حتی، میگیم :D برداشت من از این نوع تبلیغاتش برای گیم پس برای شناخته شدن خود گیم پسه نه بیشتر و چیزی در حد لایو
و در مورد انحصاری اره این حرف درست تر از چیزی که من گفتم:-?بگذریم:D
اسپنسر یکی از خوبی های گیم پس رو گفته اینه که ما می تونیم نگاه کنیم ببینم کدوم بازی ها برای کاربرا اهمیت داره و بیشتر بازی می کنن حرفم اینه که مایکروسافت نمیاد سلیقه سازی کنه و بگه چه بازی مناسب گیمپه چی نیست یعنی سلیقه مخاطب تعیین می‌کنه چی بیاد رو گیم پس و یه چیزی هم میگفتن که من نمی دونم اصن چطور ممکنه که حالا فلان استدیو رو مجبور به ساخت یه نوع خاص از بازی می‌کنه به خاطر گیم پس که خود اسپنسر گفت که این نتایج بدی داره و انجام نمی دیم و اصن راه درستی نیست که مایکروسافت بره یه استدیو که تخصصش ساخت یه نوع بازیه بخره و بعد بگه ما به خاطر نقاط قوتش فلان تغییر رو توش به وجود نمیاریم و بعد بیاد بگه حالا بیا کاری رو بکن که تا حالا انجام ندادی خوب چرا نرفت سراغ استدیویی که کارش همینه عملا این کار میشه آتیش زدن پول

• Like
Reactions: powergaming

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
رو ساخت هر کنسول منظورم بود.
من منکر اون نوع نگاه و پوشش اکوسیستمی نیستم ولی این مساله رو دلیل این نمیدونم که دید ماکرو این باشه فروش xbox مهم نیست و فقط ورود یوزر به اکوسیستم واسشون مهم باشه که اگه بود کنسولی به اسم xbox تولید نمیشد.
کاری به سونی و نینتندو و ... ندارم.
من با شما موافقم. قطعن فروش کنسول برای مایکروسافت بسیار اهمیت داره ولی در اولویت نیست.
اگر برگردیم به پیشینه دو کمپانی سونی و مایکروسافت، از ابتدا یک اختلاف بسیار زیاد بین سیاست ها و مدل درآمد زایی این دو کمپانی وجود داشته
مایکروسافت با فروش نرم افزار رشد کرد و سونی هم با فروش سخت افزار.
در صنعت گیمینگ ، بعد از به ریاست رسیدن فیل اسپنسر، مایکروسافت کم کم داره به اصالت خودش برمیگرده و ترجیه میده به جای اینکه با سونی رقابت کنه، انرژیشو بزاره روی کاری که توش مهارت داره. یعنی فروش نرم افزار و سرویس.
مثل کاری که نینتندو انجام داد و تصمیم گرفت به جای جنگ و جدل با سگا و سونی، لیگ خودش رو بسازه که موفقم شد. در حال حاضر هم تنها رقیب نینتندو خودشه. یعنی عملن هیچ رقیبی نداره!
مایکروسافت و سونی هم شاید الان به ظاهر رقیب همدیگه باشن، ولی در آینده ای نه چندان دور فاصلشون از هم زیاد خاهد شد. تا جایی که دیگه چیزی به نام جنگ کنسولی که الان میشناسیم، وجود نداشته باشه.
البته که سونی هم با تکیه بر استودیوهای داخلیش و سیاست انحصاری به روند همیشگی خودش که در حال حاضر توش موفق هم هست ادامه خاهد داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر