Xbox Game Studios

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs1-jpg.169166_.jpg

سلام به همه و خوشامد میگم ورودتون به تاپیک رسمی استودیوهای ایکس باکس، بزرگترین و متنوع ترین کالکشن استودیو های فرست پارتی صنعت گیم. اینجا قرار هست یه تاپیک مرجع و جذاب برای تمام طرفدارای ایکس باکس و بازی‌هاش باشه. روی هر پلتفرمی که هستید و از هر سرویسی که استفاده می‌کنید مهم نیست، مهم اینه که همه ما ایکس باکسی هستیم.
اینجا در مورد تمام اخبار و شایعات و ... جذاب در مورد استودیوهای اختصاصی ایکس باکس و پروژه‌هایی که با همکاری دیگر شرکای مایکروسافت در خارج از تیم ایکس باکس در حال ساخت هستن صحبت می‌کنیم و اوقات خوشی رو پیش رو داریم.

برای اطلاعات تکمیلی راجب هر یک از 23 استودیوی فرست پارتی فعلی مایکروسافت به پست های دوم و سوم تاپیک در صفحه اول رجوع کنید. لینک این 2 پست در ادامه آورده شده است:

استودیوهای داخلی (Xbox Game Studios)
استودیو های داخلی (Bethesda)

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs2-jpg.169168_.jpg

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
بحث سر برگشت سرمایه نبست...بحث سر اینه که شرکتی خریده بشه که بازی زیاد داشته باشه که gamepss پر بشه
گیم پس رو که نمیتونه ماکروسافت با بازیای فرست پارتی پر کنه.
استودیوهای فرست پارتی ماکرو برا اینه که بتونه طبققول اسپنسر هر سه ماهه یه بازی aaa پر کنه و گر نه اگه بخواد با استودیوهاش گیم پس پر کنه که نیاز به 40-50 استودیو حداقل داره.
تعداد استودیوهای الان ماکروسافت هم برا تحقق بخشیدن به اون قول کافیه و از 2023 و 2024 میتونن اینکارر رو کنن.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
به کم راضی نباش سبحان جان جدی من با توجه به شایعات یوبیسافت و وارنر رو هم درنظر گرفتم
داری لیست میدی، سونی و نینتندو رو هم بذار توی لیست:D
تیک تو سهامی عامه. فکرشم نکنین. شانس صفر درصد مطلق.
اولا راضی کردن کلی سهامدار خرد تا به حد مالکیت این کمپانی برسی واقعا سخته
ثانیا بالفرض محال، راضی کردی بازیای تیک تو بدرد انحصاری نمیخوان، افت فروش فضایی پیدا میکنن.
ثالثا میاحث حقوقی قضیه بسیار زیاده. یه زمانی سر مباحث مونوپولی ماکروسافت جریانها داشت غیر از جریمه های سنگین، تو بازه ای امکان داشت بخاطر رای دادگاه، تفکیک و تقسیم بشه که به اپل کمک کرد تا دادگاه ولش کنه.
حتی داخل مملکت خودمون هم این جور تصاحب رو داشتیم.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,594
نام
alireza
گیم پس رو که نمیتونه ماکروسافت با بازیای فرست پارتی پر کنه.
استودیوهای فرست پارتی ماکرو برا اینه که بتونه طبققول اسپنسر هر سه ماهه یه بازی aaa پر کنه و گر نه اگه بخواد با استودیوهاش گیم پس پر کنه که نیاز به 40-50 استودیو حداقل داره.
تعداد استودیوهای الان ماکروسافت هم برا تحقق بخشیدن به اون قول کافیه و از 2023 و 2024 میتونن اینکارر رو کنن.
خوب دوست عزیز سر همین داره خرید میکنه دیگه 😁😁 بازی بیشتر و متنوع تر برای گیم پسس....اگه گیم پس نبود هیچی نمیخرید...تمرکز مایکروسافت (نه ایکس باکس) روی سرویسهای ابری و قسمت اژور هست...و کل این کارارو بخاطر xcloud ویا هرچی که اسمش باشه انجام میدن..سرویسهای ابری هم ۴ ۵ سال دیگه رونقشون شروع میشه که مایکرو واسه اون زمان نمیخواد دستش خالی باشه

اینم واسه خنده😁

Screenshot_20210917-020501_Twitter.jpg

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
داری لیست میدی، سونی و نینتندو رو هم بذار توی لیست:D

به لحاظ قانونی میشه شرکت‌های سهامی عام رو هم بدون جلب نظر همه سهامداران خرید. فقط کافی سهامداران عمده که معمولا سهام Class A‌دارن موافقت کنن و در هیات مدیره تصویب بشه.
فکر می‌کنم نمونه چنین تصاحب‌هایی زیاد پیدا بشه.
حتی داخل مملکت خودمون هم این جور تصاحب رو داشتیم.
تصاحب این شرکتها نیاز به خرید 50 درص+1 سهم داره که میشه کلی سهامدار .که همچین چیزی نیاز به راضی کردن 25-30 سهامدار عمده داره.
تمام سهامدارای این شرکت رو من منظورم نبود، همین تعدادم خودش یه دنگ و فنگ اساسی داره،.
من شانسی به این تصاحب نمیدم.بازیای بزرگش رو نمیشه انحصاری کرد (افت درآمد فاحش) و مشکلات حقوقی بسیاری خواهد داشت برا ماکروسافت در صورت انحصار
این لیست 10 سهامدار ارشد 2k

2021-09-17_2-27-42.jpg

اینها دوباره شرکتن، دوباره باید هیات مدیره اصلی ( که بازم باید بشن افرادیکه حداقل بیش از 50 درصد سهام شرکتو دارن تصویب کنن تا سهامهایی که این شرکتها از 2k دارن بفروش برسن)
سختی کار فکر کنم الان کاملا مشخص باشه.موانع کپی رایت و غیره رو هم بزارین کنار.
یه جمعیت زیادی رو باید راضی کنی، تا بتونی شرکتی رو بخری که بزرگترین بازیش gta هست که اگه انحصارش کنی، یه درآمد عجیب غریبو از دست میدی و نیازی هم به آوردنش رو گیم پس نیست، همین الان 130 میلیون یوزر نسخه آخرش داره.

خوب دوست عزیز سر همین داره خرید میکنه دیگه 😁😁 بازی بیشتر و متنوع تر برای گیم پسس....اگه گیم پس نبود هیچی نمیخرید...تمرکز مایکروسافت (نه ایکس باکس) روی سرویسهای ابری و قسمت اژور هست...و کل این کارارو بخاطر xcloud ویا هرچی که اسمش باشه انجام میدن..سرویسهای ابری هم ۴ ۵ سال دیگه رونقشون شروع میشه که مایکرو واسه اون زمان نمیخواد دستش خالی باشه

اینم واسه خنده😁

View attachment 225134
استودیوهای ماکرو استودیوهای aaa هستند گیم پس جایی نیست که 200 تا بازی aaa بخواد. گیم پس به 5-10 تا بازی aaa روز و ما بقی بازی ایندی و a نیاز داره. (aaa روز دارم میگم، ریلیز همون سال)
بازی aaa بیشتر باعث ضرردهی گیم پس میشه . و تعدد بیشتر استودیوها برای تامین عناوین ایندی هم کار ساماندهی و مدیریت رو سخت میکنه. یه همچین چیزی که بخواد ماکرو خودش گیم پسو تامین کنه، غیر ممکنه حداقل تو بازه ده ساله.
ماکرو برا تامین aaa گیم پس استودیو کافی داره ممکنه یکی دو تا استودیو هم اضاف کنه ممکنه دو سه تا ایندی هم بگیره. ولی اینکه بخواد گیم پس بشه محصولات استودیوهای خودش، احتمالش صفره.
یه همچین اجازه ای رو بهش بخاطر قوانین انحصاری هم نخواهند داد.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,103
فعلا تمام نشانه ها به وارنر ختم میشه. حتی چند روز پیش هم دوباره از جف گراب درباره Netherrealm پرسیدن و گفت آره، استودیو رو برای فروش گذاشتن.

البته انقدر الان استودیو دارن که بگن بلوبر تیم رو خریدن هم من ناراحت نمیشم شخصا:D اما خب اومدن مورتال کامبت و بتمن و هاگوارتز لگاسی روی گیم پس فکر کنم همه رو خوشحال کنه.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
از اتفاقات تاپیک همسایه درس بگیرید
در حال حاضر و تااطلاع ثانوی مدیریت هایپ و انتظار کنید تا بعدا فیل نشید L-)

• Like
Reactions: Bax

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
بیاد کل Warner Media رو بخره خیال همه رو راحت کنه بره

پ.ن:
مالک وارنر at&t هست که میخواد برای بدهی سنگینی که داره نیاز به پول هنگفت داره برای همین DIRECTV رو فروخته( البته بخشیش رو)
در مورد WarnerMedia هم که به قیمت 85میلیارد دلار خریداری کرده ، با Discovery Communications صحبت کرده تا با Discovery ادغام و شرکت جدیدی تحت نام Warner Bros. Discovery ایجاد کنه ، که به ترتیب 70 و 30 درصد at&t و دیسکاوری درون سهم دارن
این کارها 50 میلیارد دلار پول نقد برای at&t فراهم میکنه . ولی 150 میلیارد بدهی داره.

Why AT&T's Spinoff Could Benefit Long-Term Investors | The Motley Fool

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,372
نام
Majid
و فقط هم روی گیمپس ایکس باکس بیاد (روی کلواد و گیمپس پی سی نیاد) میدونی چی میشه ۱۳۰ میلیون ایکس باکس فروش میره
حالا باز یه عده گیمپس میخرن یه عده هم خود بازیو میخرن در هر صورت شاهد فروش سرسام آور ایکس باکس خواهیم بود.
مایکرو خیلی وقته از این سیستم کشیده بیرون فک نکنم هیچوقت برگرده به حالت گذشته.
فروش کنسول که سودی نداره، درآمدی که شرکتا از سرویساشون دارن اصل کاره، الان با وجود گیمپس که روی چندین پلتفورم مختلف دردسترس هست و مردم پول میدن براش چرا بیخیال اونا بشه بخواد ایکس باکس بفروشه بهشون :D
همین الان موقع معرفیه بازیای انحصاریا اینقدی که روی گیمپس تاکید میکنن اصلا روی انحصاری کنسولی بودن تاکید ندارن چون دنبال بالا بردن مشترکای گیم پس هستن، همینکه بتونن یوزرای شرکت مقابلشونو به طرف این سرویس بکشونن کافیه، حالا بعدا طرف تصمیم میگیره رو پی سی پلی بده یا ایکس باکس بخره یا رو کلود و ...

نمونش هم تو همین فروم زیاده، خیلیا کلی مقاومت میکردن جلو گیمپس از آخر واسه یک دونه بازی میان گیمپس میگیرن یک دفعه میوفتن تو دریایی از بازیای دیگه نمیتونن بیان بیرون:D

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
به نظر مایکرو الان استدیو یا آی پی جدید نیاز نداره و اگه بخواد هزینه کنه باید یه چیزی بخره که مخاطب زیادی رو به سمت گیم پس بکشونه و حتی خرید تیک تو هم شاید در فاصله کم اینکارو نکنه و باید سال ها صبر کنه تا جی تی ای عرضه شه تا به رشد گیم پس کمک کنه.
تنها موردی که میتونه مثل بمب به صورت خیلی سریع به رشد گیم پس کمک کنه یک گزینه بیشتر به ذهنم نمیرسه که اونم به شدت خرید تخیلی خواهد بود لذا تو اسپویل میگم هایپ الکی نکنم :D
ولو ، بله درست دارید میخونید ولو در حال حاضر خفن ترین و بهترین گزینه برای سیاست های مایکرو تو صنعت گیم هست .
ادغام استور ویندوز با استیم، عرضه گیم پس روی استیم ، عرضه استیم روی کنسول ، عرضه گیم پس روی استیم دک، آی پی های ولو که همشون جواهرن
چند وقت قبل هم گیبن گفته بود میخواد بازنشسته بشه و از طرفی هم رابطه به شدت خوبی با مایکرو داره.
در کل خیلی خرید تخیلی هست و احتمالش تو نظر خودم کمتر از یک درصد هست ولی با توجه به لیک که صحبت از مونوپولی بود و بزرگ بودن خرید تنها چیزی که به ذهنم میرسه همین ولو هست.
اگه این اتفاق بیفته دو تا چیز به فنا میره یکی اپیک بنده خداست دومی هم ما ایرانیا که احتمالا استیم هم برامون تحریم شه=))

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,594
نام
alireza
استودیوهای ماکرو استودیوهای aaa هستند گیم پس جایی نیست که 200 تا بازی aaa بخواد. گیم پس به 5-10 تا بازی aaa روز و ما بقی بازی ایندی و a نیاز داره. (aaa روز دارم میگم، ریلیز همون سال)
بازی aaa بیشتر باعث ضرردهی گیم پس میشه . و تعدد بیشتر استودیوها برای تامین عناوین ایندی هم کار ساماندهی و مدیریت رو سخت میکنه. یه همچین چیزی که بخواد ماکرو خودش گیم پسو تامین کنه، غیر ممکنه حداقل تو بازه ده ساله.
ماکرو برا تامین aaa گیم پس استودیو کافی داره ممکنه یکی دو تا استودیو هم اضاف کنه ممکنه دو سه تا ایندی هم بگیره. ولی اینکه بخواد گیم پس بشه محصولات استودیوهای خودش، احتمالش صفره.
یه همچین اجازه ای رو بهش بخاطر قوانین انحصاری هم نخواهند داد.
کلا با دیدگاهتون مخالفم دوست عزیز....اتفاقا برعکس فکر‌میکنم...گیم پس‌قراره نتفیلیکس صنعت گیم بشه...پس‌نیاز داره گیمهای بیشتر و متنوعتر تو گیمپس بیاره...قراره کل صنعت به سمت استریمینگ بره (سرویس ابری)...پس نیازه که سرویس مایکروسافت انواع و اقسام بازی های فرست پارتی داشته باشه یعنی تولید محتواش بالا باشه...بعد وقتی کاربراش از ۵۰۰ میلیون (بیش از ۲ میلیارد گیمرهست تو دنیا) گذشت دیگه بحث‌اینکه ساخت بازی aaa و عرضه روی گیم پس‌به صرفه نیست هم کلا منتفی میشه (حالا بحث اضافه کردن سرویسهای مشابه مثل یوبیسافت پلاس هم هست که نیازی به خرید شرکتها نباشه و تعداد و انواع بازیها رو گیم پس رو زیاد کنه)...منظورمم این نیست که کل صنعت رو بخره....ولی کلا دنبال شرکت هایی هست که گیم زیاد دارن

همین الان رقبا رو ببینید...استدیا پرو و لونا ...در‌مقابل گیم پس جوک هستند...حالا قراره هم فرست پارتی و هم شرکتهای دیگه اضافه بشه به گیمپس. واقعا دست نیافتی میشه

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
بحث سر برگشت سرمایه نبست...بحث سر اینه که شرکتی خریده بشه که بازی زیاد داشته باشه که gamepss پر بشه

خرید استودیو هایی مثل نینجا تئوری ، پلی گراند ، آبسیدین و ... همه از صدقه سر سودی هست که از ماینکرافت بدست آوردن!

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,594
نام
alireza
خرید استودیو هایی مثل نینجا تئوری ، پلی گراند ، آبسیدین و ... همه از صدقه سر سودی هست که از ماینکرافت بدست آوردن!
عرض کردم که من با سود و زیان کاری ندارم (بحثش جداست)..بحث من سر پر کردن گیم پس هست

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
اقا چرا هیچکس از CDPR چیزی نمیگه
هم بعد از انتشار سایبرپانک سهامشون حسابی افت کرده بود
مشخص هست وضعیت مطلوب قبل رو هم ندارن
ویچر و سایبرپانک هم IP های کمی نیستن به خصوص ویچر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر