Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
یک سوال فرض کنید که ما در خانه سه تا کنسول ایکس باکس داریم. A,B,C
روی هر سه کنسول سه کانت مجزا ثبت شده. حالا اگر من روی کنسول A که متعلق به خودم است سرویس گیم پس بگیرم یعنی سرویس گیم پس داخل خود اکانتم بخرم. چطوری میشه این اشتراک گیم پس را بین اون دو کنسول به اشتراک گذاشت به طوری که هر سه کنسول بتوانند داخل اکانت اصلی خودشان از بازی های داخل گیم پس استفاده‌ کنند؟ آیا اصلا امکان چنین کاری است ؟

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
روی هر سه کنسول سه کانت مجزا ثبت شده. حالا اگر من روی کنسول A که متعلق به خودم است سرویس گیم پس بگیرم یعنی سرویس گیم پس داخل خود اکانتم بخرم. چطوری میشه این اشتراک گیم پس را بین اون دو کنسول به اشتراک گذاشت به طوری که هر سه کنسول بتوانند داخل اکانت اصلی خودشان از بازی های داخل گیم پس استفاده‌ کنند؟ آیا اصلا امکان چنین کاری است ؟

فکر کنم سه تا همزمان نشه (ولی دوتا کنسول رو تست کردم). تا جایی که میدونم یکی از کنسول ها رو home میکنی (با هر اکانتی میتونی بازی کنی). اون دو کنسول دیگه، روی هر کدوم با اکانت که گیم پس خریدی لاگین میشی میتونی بازی های گیم پس اجرا کنی.

• Like
Reactions: ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

به صورت همزمان فقط میشه تا ۲ کنسول استفاده کنن از اکانت

ولی اگه اکانت های غیر هوم همزمان آنلاین نشن میشه تعداد کنسول بیشتری استفاده کنن از اکانت گیم پس

یعنی مثلا کنسول a هوم هست و کاری باهاش نداریم

کنسول b مثلا در حال استفاده هست و به محض اینکه از اکانت خارج بشه کنسول c میتونه استفاده کنه یا کنسول d الی آخر

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
به صورت همزمان فقط میشه تا ۲ کنسول استفاده کنن از اکانت

ولی اگه اکانت های غیر هوم همزمان آنلاین نشن میشه تعداد کنسول بیشتری استفاده کنن از اکانت گیم پس

یعنی مثلا کنسول a هوم هست و کاری باهاش نداریم

کنسول b مثلا در حال استفاده هست و به محض اینکه از اکانت خارج بشه کنسول c میتونه استفاده کنه یا کنسول d الی آخر
ممنون یه سوال جدید نمیشه بعد از لاگین شدن روی کنسول C و اعمال گیم و نصب یه بازی از گیم پس کنسول را آفلاین کنیم. و کنسول A که هوم است و کنسول B که غیر هوم است همزمان آنلاین بشنوند. کنسول C هم بازی خودش را بکنه به صورت آفلاین

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
ممنون یه سوال جدید نمیشه بعد از لاگین شدن روی کنسول C و اعمال گیم و نصب یه بازی از گیم پس کنسول را آفلاین کنیم. و کنسول A که هوم است و کنسول B که غیر هوم است همزمان آنلاین بشنوند. کنسول C هم بازی خودش را بکنه به صورت آفلاین

حالت آفلاین فقط برای کنسول هوم بود که فکر کنم الان نیست

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,880
نام
SubZero

با اکانت خودت میتونی رو هر 3 تا کنسول لاگین کنی و با اکانت خودت بازی کنی فقط نمیشه یک بازی مثلا forza horizon 4 رو روی هر 3 تا کنسول با اکانت خودت بازی کنی،بازی های متفاوت ولی میشه.
احتمال میدم(باید تست بشه) اگه با اکانت خودت رو هر 3 تا کنسول لاگین کنی بعد رو کنسول های b و c اکانت b و c لاگین بشن به ترتیب، بشه از game pass اکانت a استفاده کرد، این احتماله که گفتم باید تست بشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: digdig

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

گیم پس چند وقته آفلاین روی هیچ کدوم از ظرفیت ها کار نمیکنه و وقتی آفلاین بشین بعد چند دقیقه بازی های گیم پس غیر فعال میشن

• Like
Reactions: richard92

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
گیم پس چند وقته آفلاین روی هیچ کدوم از ظرفیت ها کار نمیکنه و وقتی آفلاین بشین بعد چند دقیقه بازی های گیم پس غیر فعال میشن
رو PC خود مایکروسافت گزینه آفلاین بازی کردن گذاشته
چک کنید شاید رو کنسول هم اضافه کرده باشن
1617726078838.png

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,682
نام
mohammad
چون میگن احتمالا مایکی با اسکوئر سر پنج شش بازی توافق کرده که بیاره رو گیمپس...

این احتمال داده میشه که وقتی قرارداد اسکوئر با سونی سر FFVIIRemake تموم بشه(نسخه pc که صد در صده)اگه نسخه کنسولی هم در کار باشه برای xbox که به احتمال زیادم هست،
انتظار میره بزودی خبری از این عنوان روی گیمپس بشه...

همچنین این احتمال برای بازی NieR Replicant ver.1.22474487139 هم وجود داره...
__
اگه عرضه شدن حتما جفتشون رو تجربه کنید

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
ببینید گیم پس روی مارکتینگ Outriders چه تاثیر عجیبی گذاشته! بعد معرفی بازی Outriders روی گیمپس سرچ کلید واژه Outriders تو گوگل چه افزایشی داشته!

EyeZwLKXIAcqlbA.jpeg

و نکته جالب دیگه قرار گرفتن بازی با وجود بازی های F2P تو لیست Most Played Games هستش!

EyeZsf5XIAI4_YM.jpeg

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
تاثیر گیمپس بسیار روی تعداد پلیر ها زیاده و این ممکنه باعث شه که ناشر ها بیشتر و بیشتر به سمت انتشار بازی DLC محور یا پرداخت های درون برنامه برن که این اگه مدیریت نشه میتونه در آینده مخرب باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر