شایعه Xbox بعدی - Anaconda و Lockhart ؟

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
این شایعه طبق منابع Windows Central پخش شده که با توجه به سابقه سایت، میشه گفت تقریبا درستن:

Xbox One بدون درایو دیسک
خبری که ابتدا توسط Thurrott منتشر شده بود درست است و مایکروسافت در سال 2019 یک ورژن از Xbox One را که به صورت دیجیتالی و فاقد دیسک خواهد بود، معرفی میکند. طبق چیزی که ما شنیده ایم مایکروسافت از این کنسول احتمالا در ژانویه 2019 به همراه برنامه disc-to-digital (اینکه دیسک های خود را تحویل دهید و بازی دیجیتال بر روی اکانت خود دریافت کنید) رونمایی خواهد کرد. البته این موضوع نباید باعث نگرانی شود چون طبق شنیده های ما خانواده Xbox بعدی که با نام Scarlett شناخته میشوند، دارای درایو دیسک خواهند بود و موفقیت مایکروسافت در این برنامه تعیین میکند که آیا شرکت در آینده ورژن بدون دیسک از این کنسول ها تولید کند یا خیر.

Xbox Anaconda و Xbox Lockhart
طبق گفته منابع ما Xbox بعدی در دو نسخه و در تعطیلات 2020 عرضه خواهند شد. یک مدل ارزان تر مانند Xbox One S که با رمز Lockhart در حال حاضر شناخته میشود، و یک مدل پرمیوم تر مانند Xbox One X که در حال حاضر نام مار Anaconda بر روی آن قرار دارد. که البته این نام ها احتمالا برای Dev Kit های این کنسول ها هستند. Lockhart احتمالا قدرتی در حد One X خواهد داشت، در حالی که آناکوندا یک کنسول پیشرفته و بسیار قدرتمند از لحاظ تکنولوژی خواهد بود. همچنین اطلاع داریم که مایکروسافت در حال بررسی تکنولوژی هایی است که میزان لودینگ را به طور چشم گیر کاهش میدهد و یا حتی استفاده از SSD در پکیج کنسول ها.

f1ov_mephala_by_violetta_altory-dakzj1j.jpg

Game Core
ما از مدتی قبل خبر دادیم که مایکروسافت به شدت در حال کار بر روی Windows Core OS خود است و برای قسمت بازی نیز موارد ویژه ای در آن در نظر گرفته. تمام بازی های Xbox One، Xbox 360 و Xbox اول، برروی این کنسول قابل اجرا خواهند بود. همچنین مایکروسافت در حال کار بر روی یک پلتفرم ویژه به نام Game Core بر روی Windows Core OS است و برروی خانواده Scarlett قرار خواهد داشت. این پلتفرم باعث خواهد شد تا ساخت بازی روی Xbox و Windows 10 برای سازندگان بسیار راحت تر شود.

پلتفرم های قابل حمل
Project X Cloud به نوعی ساخته شده که بتوانید بازی های xbox خود را بر روی هر دستگاهی اجرا کنید. اگرچه وسایل جانبی برای موبایل ها به اندازه کافی خوب نیستند و بازی های FPS برروی صفحه تاچ ممکن است تجربه جالبی نباشد، اما مایکروسافت به شدت از این موضوع آگاه است و در حال حاضر مشغول همکاری با کمپانی هایی مانند Razer و دیگران است تا وسایل جانبی لازم را در اختیار همه قرار دهد.

2019 سال جالبی است
خانواده Scarlett اولین پروژه اصلی و نسل بعدی زیر نظر اسپنسر و تیم جدید مایکروسافت استودیو با بودجه بالاتر خواهد بود. چیزی که استراتژی های مایکروسافت را دنبال میکند و کمپانی میخواهد در این زمینه قدرتمند ظاهر شود. این در حالی است که کمپانی هایی مانند آمازون و Google هنوز هم مشغول بررسی بازار بازی ها و ورود به آن هستند.

Source

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
عجب، چه نوستالژیک :D

الان فقط من دوست دارم بدونم Lockhart همون وان ایکس اسلیم هست یا قراره CPU هم قوی‌تر بشه. اگر همون وان ایکس اسلیم باشه میتونن بازی‌های 4k و 30 فریم رو باهاش هدف بگیرن و با آناکوندا هم برن برای همون 4k و 60 فریم.

اگر CPU لاکهارت رو قویتر نکنن نسبت به وان ایکس میتونن با یه اینستال بیس مناسب نسل بعد رو شروع کنن. مثلا 5 تا 10 میلیون کنسول که خب عملا نسل قبل یا خانواده One رو هم ساپورت میکنه رو رزلوشن 1080. اینطوری نسل وان ایکس رو میتونن تا 2023 ادامه بدن و بعد کنسول بیس رو بکنن آناکوندا و ادامه ماجرا ...

ولی اگر متفاوت باشه CPU ماندگاری وان ایکس یک مقدار میره زیر سوال.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
عجب، چه نوستالژیک :D

الان فقط من دوست دارم بدونم Lockhart همون وان ایکس اسلیم هست یا قراره CPU هم قوی‌تر بشه. اگر همون وان ایکس اسلیم باشه میتونن بازی‌های 4k و 30 فریم رو باهاش هدف بگیرن و با آناکوندا هم برن برای همون 4k و 60 فریم.

اگر CPU لاکهارت رو قویتر نکنن نسبت به وان ایکس میتونن با یه اینستال بیس مناسب نسل بعد رو شروع کنن. مثلا 5 تا 10 میلیون کنسول که خب عملا نسل قبل یا خانواده One رو هم ساپورت میکنه رو رزلوشن 1080. اینطوری نسل وان ایکس رو میتونن تا 2023 ادامه بدن و بعد کنسول بیس رو بکنن آناکوندا و ادامه ماجرا ...

ولی اگر متفاوت باشه CPU ماندگاری وان ایکس یک مقدار میره زیر سوال.

به شدت حرکت چرتیه. اینی که دو مدل مثلا کنسول باشه یکیش در حد PS5 قدرت داشته باشه و اونیکی خیلی قوتی تر و گرون تر باشه مشکلی نیست. ولی اینی که حالت پایه در حد X1X باشه عملا باعث بوجود اومدن یک پاشنه آشیل دیگه برای نسل بعد ماکروسافت (مثل وان ارجینال در این نسل) در مقابل PS5 خواهد شد.

یعنی در بازار همچین وضعیتی پیش میاد

Lockhart
PS5
Scarlett

این باعث میشه که ماکروسافت باز مثل همین نسل نتونه از تمام قدرت کنسول قوی تر (با توجه به تکنولوژی روز) در بازی هاش استفاده کنه و مجبورا بازم بازی ها را بر اساس کنسول پایه بسازه. سونی هم دقیقا میتونه خیلی راحت تمرکز کنه روی کنسول در حد میانی این دوتا و بازی هایی با ویژوال بهتر بسازه (حالا شاید به لحاظ رزولوشن یا فریم به Scarlett ) نرسن.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,863
به نظرم آمازون و گوگل اگه میخوان وارد نبرد کنسولها شن بیان پشت یه شرکت مثل سگا بهتر هست هم از تجربیاتش استفاده کنن هم از شهرتش هم از فن بیسش وگرنه شانس زیادی ندارن

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
Lockhart دقیقا یه کنسول پایه نسل 9 میشه
Anaconda میشه یه کنسول میان نسل از نسل 9 و همون اول در دسترس قراره میگیره که دیگه خبری از میان نسل در چند سال بعدش نباشه
ONE X میشه کنسول نسل هشتی که میتونه بازی های نسل بعد رو 1080 /30 فریم اجرا کنه
کسی که قدرت بالا میخواد میره اناکوندا
کسی فقط کنسول نسل 9 میخواد میره LOCKHART
کسی که پول نسل بعد نداره مایکروسافت براش یه پیشنهاد ویژه میده و اون خرید ONE X هست که میتونه 1080P بازی های نسل بعد رو اجرا کنه
این وسط دلم به حال PS5 میسوزه که قراره بره زیر دست و پای اناکوندا :D

• Like
Reactions: shooshcity

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
ی کنسول ک بتونه تمام بازی های "Xbox One، Xbox 360 و Xbox اول" رو اجرا کنهB-)
یعنی ب درد یکی مثل من میخوره فقط کاش یکم وضعیت درست بشه بدرجوری حال میکنم
چه بازی هایی ک دلم میخواست بازی کنم. البته اگ بتونن یکم روی کیفیتشونم کار کنن و بهتر اجرا کنه چه بهتر:D

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
اگه قراره قدرتش در حد X1X باشه که دیگه کنسول نسل جدید نیست، یه چیزی مثل X1S میشه در مقایسه با وان معمولی. امیدوارم این بخش از شایعه اشتباه باشه :D
از X1X که قوی تره چون نسل بعدی حساب میشه شده حتی GPU همون 6 ترا باشه ولی CPU از نسل ZEN میشه
X1X رو شاید بخوان با 1080P برای نسل 9 ساپورت کنن این طوری یه شوک به طرف مقابل میزنن تا اون موقع X1X میشه 300 دلار و حالا میاد نسل 9 رو با 1080 و 30 فریم اجرا میکنه

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
به شدت حرکت چرتیه. اینی که دو مدل مثلا کنسول باشه یکیش در حد PS5 قدرت داشته باشه و اونیکی خیلی قوتی تر و گرون تر باشه مشکلی نیست. ولی اینی که حالت پایه در حد X1X باشه عملا باعث بوجود اومدن یک پاشنه آشیل دیگه برای نسل بعد ماکروسافت (مثل وان ارجینال در این نسل) در مقابل PS5 خواهد شد.

یعنی در بازار همچین وضعیتی پیش میاد

Lockhart
PS5
Scarlett

این باعث میشه که ماکروسافت باز مثل همین نسل نتونه از تمام قدرت کنسول قوی تر (با توجه به تکنولوژی روز) در بازی هاش استفاده کنه و مجبورا بازم بازی ها را بر اساس کنسول پایه بسازه. سونی هم دقیقا میتونه خیلی راحت تمرکز کنه روی کنسول در حد میانی این دوتا و بازی هایی با ویژوال بهتر بسازه (حالا شاید به لحاظ رزولوشن یا فریم به Scarlett ) نرسن.

ببین وان ایکس گرافیکش 4 برابر قوی‌تر از وان بود. انتظار داری آناکوندا 4 برابر قوی‌تر از لاکهارت باشه که خودش همقدرت PS5 هست (یعنی 2 برابر قوی‌تر از وان ایکس)

عملا چنین چیزی شدنی نیست. یعنی انتظار داری گرافیک لاکهارت باشه در حد 10 تا 12 ترافلاپس و گرافیک آناکوندا هم بره روی 40 تا 48 ترافلاپس؟ مگه داریم همچین چیزی؟

بعدش هم سونی همین الانش بازی‌های استودیوهای بزرگش بین نسلی هستن به احتمال زیاد. لست 2 و دد استرندینگ و... و تا بیان بازی بعدیشون رو بدن 1 یا 2 سال حداقل از اومدن PS5 گذشته. بگذریم که همین الان تو یک نسل اختلاف گرافیکی فاحشی بین وان و وان ایکس میشه دید. RDR2 رو مقایسه کن فقط رو دو تا کنسول یا خیلی از بازی‌های دیگه.

سونی هم هرچقدر بخواد تمرکز کنه روی پلی 5 باز هم نمیتونه مانع کار بازی سازهای مولتی پلتفرم بشه. اگر مایکرو بتونه کارش رو درست انجام بده هم جهش گرافیکی رو شاهد هستیم روی آناکوندا و هم وان ایکس و فروشش هدر نمیره.

بفرض این کارشون هم نتیجه نده (که بعیده) مایکرو همزمان با سونی یه کنسول در حد پلی 5 داده بیرون. یعنی عملا من خطری از این بابت احساس نمیکنم. نسل بعد میره سمت 4k و 60 فریم و جا برای وان ایکس باز میمونه همچنان. بعید میدونم تا چند سال بشه تغییر معناداری تو طراحی بازی‌ها دید.

این که میگی حماقت مایکرو هست هم یکبار شاهدش بودیم البته. تو E3 2016 اولش یه کنسول وان اس رو معرفی کردن و آخرش یه اسکورپیو و الان هم بعد از گذشت 2 سال و نیم نتیجه کارشون رو داریم می‌بینیم. :D

البته cpu لاکهارت رو میتونن دو یا 3 برابر هم قوی‌تر کنن نسبت به وان ایکس ولی خب اینطوری دو تا محصول دارن تو بازار که گرافیک و رم مشابه دارن با cpu متفاوت. یکم مسخره میشه اینطوری. شاید هم نسل جدید cpu رو استفاده بکنن ولی ضعیفتر از آناکوندا و فقط یکم قوی تر از وان ایکس باشه. خود وان ایکس هم که HDMI 2.1 داره و Future Proof هست از نظر فریم روی نمایشگرهای جدید. این هم خودش نکته مثبت کار هست. :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cj_sa and Only Xbox

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
عرضه‌ی دو مدل SKU با قدرت های متفاوت احمقانه‌ترین کاری هست که مایکروسافت مینونه انجام بده. وقتی قراره مدل پایه و ارزان قیمت هم رده‌ی ایکس باشه قدرتش آناکوندا اگر 20 ترافلاپس هم قدرت داشته باشه باز به‌درد نمیخوره چون عملا لاک‌هارت گلوگاه میشه چراکه باید تمام بازی‌های روی دو کنسول اجرا بشن یا به‌نوعی جوری ساخته بشن که روی یک کنسول 6 ترافلاپسی هم قابل اجرا باشه. درسته توی این نسل اگر بازی‌ها از پایه برای 1X ساخته بشن تفاوت فاحشی رو میشد توی گرافیک بازی‌ها دید تا اینکه برای وان 1.2 ترافلاپسی ساخته بشن و روی ایکس پورت (توی رزولوشن پایه البته، چون اجرای تمام بازی‌ها این نسل روی 4K/30fps چیزی معادل 8tf قدرت لازم داره) ولی 6ft قدرت خام چیزی نیست که من یکی از گرافیک نسل بعد انتظار داشته باشم.

یک کنسول beefy با قدرت 10-15 ترافلاپ بده بیرون و تمام.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
با وجود کنسولهای بین نسلی شرکتها همون 1080p 60fps رو هم نتونستن در بیشتر عناوین AAA تحویل بدن! اگه عناوین این نسل روی کنسولهای نسل 9 پشتیبانی بشن دستکم من میتونم 4k 60fps رو برای اونا متصور شم.
البته اون فریم بیشتر مشکل CPU بود. اینجا هم فکر کنم وقتی میگه در حد این 1X منظورش همون قدرت خامه نه CPU چون قطعا عوض میشه و هچجوره نمیشه Forward باشه.
ولی با CPU درست و حسابی فریم برای یه سری بازی، یا AI و Dense بودن محیط واسه اپن ورلد ها فکر کنم قشنگ در حد یه نسل تغییر کنه. البته AI و محیط و انیمیشن و اینا با CPU جدید واقعا پیشرفت سنگینی میکنن نسبت به این نسل. ولی ظاهری موافقم اگه 60 فریم برن زیاد از نظر ظاهری تفاوتی فکر نکنم زیاد تفاوتی کنه.

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
البته اون فریم بیشتر مشکل CPU بود. اینجا هم فکر کنم وقتی میگه در حد این 1X منظورش همون قدرت خامه نه CPU چون قطعا عوض میشه و هچجوره نمیشه Forward باشه.
ولی با CPU درست و حسابی فریم برای یه سری بازی، یا AI و Dense بودن محیط واسه اپن ورلد ها فکر کنم قشنگ در حد یه نسل تغییر کنه. البته AI و محیط و انیمیشن و اینا با CPU جدید واقعا پیشرفت سنگینی میکنن نسبت به این نسل. ولی ظاهری موافقم اگه 60 فریم برن زیاد از نظر ظاهری تفاوتی فکر نکنم زیاد تفاوتی کنه.
قیمت ها به نظرت چطور بشن؟
XIX که اون موقع 300 دلار میشه
لاکهارت تا 399 دلار میتونن جمعش کنن؟
اناکوندا که قطعا 500 دلار سرشاخشه
PS5 به نظرت بین کدوم یکی قرار میگیره به لحاظ قدرت؟

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
قیمت ها به نظرت چطور بشن؟
XIX که اون موقع 300 دلار میشه
لاکهارت تا 399 دلار میتونن جمعش کنن؟
اناکوندا که قطعا 500 دلار سرشاخشه
PS5 به نظرت بین کدوم یکی قرار میگیره به لحاظ قدرت؟

نظر خودم رو بگم 500 دلار واسه آنکوندا، Lock hart هم 100 دلار کمتر. PS5 و آناکوندا هم فکر نکنم زیاد تفاوتی داشته باشن. در هر حالت هردو دارن از چیز استفاده میکنن. مگه اینکه سونی هدفش کنسول 500 دلاری نباشه.

چند تا بازی تو این نسل میتونی نام ببری که از دیدگاه هوش مصنوعی و آزادی عمل واقعا تفاوت بزرگی ایجاد کرده باشن؟بیشتر بازیسازا با گرافیک خفن سر ما کلاه میزارن:Dبدون اینکه تو اون دو مورد پیشرفت آنچنانی داشته باشن.من حاضرم همه بازیها رو در نسل 9 روی 1080p 60fps انجام بدم اما یه دگرگونی بزرگی تو این دو مورد رخ بده.همون MGS V با اون دنیای کم محتواش منو وادار کرد 2بار 100%دش کنم:D

خب منم منظورم همینه :D این نسل مشکل CPU داشتن و از روز اولم فکر کنم خیلی ها گفتن. نسل بعد به نظرم جای جهش گرافیکی، جهش تو همین AI و محیط های خیلی بهتر ساختنه. که البته من خودم از این بیشتر استقبال میکنم :D

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
نظر خودم رو بگم 500 دلار واسه آنکوندا، Lock hart هم 100 دلار کمتر. PS5 و آناکوندا هم فکر نکنم زیاد تفاوتی داشته باشن. در هر حالت هردو دارن از چیز استفاده میکنن. مگه اینکه سونی هدفش کنسول 500 دلاری نباشه.

خب منم منظورم همینه :D این نسل مشکل CPU داشتن و از روز اولم فکر کنم خیلی ها گفتن. نسل بعد به نظرم جای جهش گرافیکی، جهش تو همین AI و محیط های خیلی بهتر ساختنه. که البته من خودم از این بیشتر استقبال میکنم :D
درسته که اناکوندا و PS5 از یک معماری چه در کارت گرافیک و چه در پردازنده استفاده مکینن اما تفاوت رو اورکلاک ها رقم میزنن تفاوت ONE با PS4 یا ONE X با سایرین سره همین اوکلاک پردازنده هست وگرنه معماری که ثابته
به نظرت اناکوندا توی فرکانس هسته ها به 3/5 GHZ میرسه؟
توی GPU هم مایکروسافت بتونه 15 ترافلاپس هدف بگیره کاره رقیب ساختس:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر