X vs Y - Never Walk Alone (FINAL)

X vs Y - Never Walk Alone Final

• مجموع رای دهنده‌ها
    44
  • نظرسنجی بسته شده است .

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
از عظمت سانتامونیکا همین بس که زمان پرفروش ترین کنسول تاریخ یعی پلی استیشن 2 هرکسیو میدیدی بخاطر خدای جنگ میگفت میخوام کنسول بگیرم فکرشو بکنید یه نفر میگفت بخاطر جک دارم کنسول میگیرم :D:D:D
همون پلی استیشن 3 هم حداقل من هرکیو میشناسم به خاطر خدای جنگ 3 کنسولو گرفت و سانتا اون تاثیر وحشتناک کنسول سلر بودنشو اونجا هم گذشت .... وای که اگه اون پروژه سانتامونیکا شکست نمیخورد !!!!!
.............
آقا دوست عزیزی میفرمایند از نظر من گاد بازیه بهتریه ولی چون منافقین بهش رای دادن من به تلو رای دادم! دوست دیگری میفرمایند رای من گاده ولی چون اختلاف زیاد بود به تلو رای دادام! بابا فاذا ماذا ؟!!! اینا دیگه چه دلایلیه ؟ عدالت یعنی به اونی رای بدی که از نظرت بهتره :D
.......................................
در کل تاپیک خوبی بود دمتون گرم :D
ایزی ایزی تامام تامام

View attachment 158556

این چیزی که میگی برای ایران هست که دوستمون اشاره کرد Gow تو ایران طرفدار زیاد داره! وگرنه فروش کل فرانچایز Gow تا قبل از عرضه نسخه 2018 برابر با فروش دلست بود. در عمل رقیب Gow تو ویدیو گیم بازی ای به اسم DMC بود. که باز هردوی اینها پشت اثری مثل نینجا گایدن بودند (که هرچند این سری به مرور زمان به فنا رفت)

در واقعیت چه سانتا مونیکا و چه ناتی داگ تا قبل از رنسانس فرست پارتی های سونی عظمت فعلی شون رو نداشتند و استدیوهای خیلی خفن تری مثل بانجی، بایوور، بتزدا، اپیک، راک استار نورث، تیم ولو بودند که با اثارشون کل صنعت رو شکل میدادند

چیزی که شالوده اصلی استدیوهای فرست پارتی سونی رو تا الان شکل داده دستاورد امی هنینگ و بروس استریلی و تیم ناتی داگ بود که با U2 رقم زدند و با The last of us به اوج رسید و تا الان ادامه (یعنی Gow 2018) ادامه داره

در کل میخوام بگم اون زمان ps2 و ... بازیهایی مثل GTA و فاینال فنتزی ها و رزیدنت اویل ها و متال گیرها و خیلی ها دیگه تاثیرگذاری بیشتری داشتند. ولی زمانی که از دل خوده استدیوهای فرست پارتی سونی اثری عرضه شد که پرچمدار کل صنعت باشه نتیجه دستاورد ناتی داگ بود و دلست او اس

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
حالا اینا که فقط بحث جنگ داخلیه و کلا شوخیه مگرنه گاد ۲۰۱۸ بعد از تلو و رد دد بهترین بازی نسلمه و دوبارم تمومش کردم :D گاد ۳ و یکی از نسخه‌های psp هم اخیرا دوباره رفتم سمتشون. بحث اکسپلور و ادونچر توی هم تلو و هم آنچارتد وجود داره ولی خدایی اصا جو دوتا بازی تفاوتشون در حد زمین تا آسمونه:D مثلا اون اوایل معرفی تلو یادمه سر اولین بازی بزرگسال ناتی خیلی ترس وجود داشت و اینکه تا این حد رفتن سمت دارک بودن و کلهم یه دنیای متفاوتی‌ان؛ مخصوصا پارت ۲ بیشتر به رزیدنت ایول(مصداق اصلی وحشت و بقا) شباهت داره تا آنچارتد(جدا از یکسری ست‌پیس‌ها:D) و دوست دارم پارت ۲ رو بازی کنی شاید نظرت راجب این قضیه تغییر کنه چون یک‌سری جاهای بازی واقعا ترسناکن. بتمن رو حقیقتش خیلی وقت پیش بازی کردم و خیلی باب میلم نبود و بحثی سرش ندارم. میخوام بگم که تفاوت آنچارتد و تلو به حدی هست که نتونیم بگیم وقتی یک استودیو یه اکشن ادونچر درجه یک میسازه حتما میتونه که یه چیزی مثل تلو هم بسازه و ریسک نیست براش.

مشکل اینه همتون الان دارید با متر و معیار تلوپ 2 میایید جلو :D حتی عکس و جیف هاتون هم از تلوپ 2 ـه :D
باور کنید داریم در مورد تلو 1 بحث می کنیم :D تلوپ 2 هر چقدر هم چنین و چنان ، ولی فعلاً نظرسنجی روی شماره اول داره می چرخه :D

نه عزیزم گوتی و متا و ... برای کل کل نیست . بلکه نظر بیش ۲۰۰ و خورده ای منتقد بزرگ‌ ، کوچیک ، عام ، خاص ، نظرسنجی مردمی بزرگ و ... هستش و طبیعتا منطق جامعه گسترده ای رو شکل میده . مثلا فکر کن سال ۲۰۱۳ اون همه منتقد IGN جایزه سال رو داخل یک ویدیو با معارفی به TLOU دادن ، واسه خاطر کل کل بود ؟ یا نه طبق منطقی که داشتن نظر دادن ؟

بنده کاری به بحث شما نداشتم و صرفا این نکته حرف شما توجه من رو جلب کرد و خواستم بگم ناتی داگ پرافتخارترین استودیو بازی سازی هستش که ، بازیهاش بیشترین GOTY جایزه بهترین بازی سال رو نسبت هر استودیو دیگه ای کسب کردند :D

حالا شما هرچقدر سعی در ضعیف جلوه دادن ایشان داری ، اشتباهه و یک نکته اینکه قبل از اینکه GOW 3 عرضه بشه ، ناتی داگ با UN2 هم سونی رو از منجلاب خارج کرده بود و هم اینکه این سبک رو کلا متحول کرده بود ، حتی فروش این دو بازی کاملا گویای مساله هستش :D

کل کل بین فن ها ، نه بین منتقد ها :D متا قابل استناد نیست چون سال به سال جامعه ی آماری دخیل درونش متفاوته ، چون کیفیت و تراکم بازیای هر سال با سال دیگه برابر نیست ، چون نسل به نسل و سال به سال تکنولوژی و امکانات بازیسازی متغیر هست و هزارتا علت دیگه ! یه بازی ممکنه زمان خودش در یک سال خاص کولاک کرده باشه ولی دلیل بر این نمیشه که بعد از 5-10 یا 20 سال بعد همچنان همون جایگاه رو داشته باشه :D واسه همینه میگم هزار تا بند و تبصره هست ، نه اینکه بگیم خب این 95 ـه و اون 94 پس تموم شد رفت و نتیجه معلومه :D

بازیای بیشتری ساخته ، گوتی هم زیاد برده اوکی منم نقضش نکردم ، ولی خداییش دیگه مارو اسکل فرض نکنید که می گید ناتی داگ نبود برند پلی استیشن هم نبود :D کسی نگفته بهترین نیست ، دارید میگید این نبود سونی هم نبود :D بی خیال بابا :D

در مورد فروش هم سبک HnS که سه گانه ی قبلی گاو توش دسته بندی میشد ، همیشه سبک گوشه گیر و کم فروشی بود. اما با اینحال بری با هم سبک هاش مقایسه کنی گاو خودش پر فروش تر از هم قطاراش بوده همون زمان ها :D

===

در آخر بازم میگم آقایون از باب اشتباهی وارد بحث شدید ، اصن بحث روی بهترین و بدترین بودن استودیوی ناتی داگ نیست. بحث این بود که الان ناتی داگ از اول منجی پلی استیشن بوده و ظهور کرده تا این برند رو نجات بده که تفکر اشتباهیه :D بهترین استودیو هست و بازیاش در حد زیادی تضمین شدس , فکت. ولی خدایی دیگه این منجی و اینا رو از کجا میارید ؟ :D

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
چرا حالت کلی وجود نداره؟ حالت کلی یعنی در نظر گرفتن عملکرد استودیو ها در تمام سالهای فعالیتشون در مجموع
در نتیجه
تا الان رو بخوای حساب کنی ND بهترین استودیوی سونی بوده در مجموع... حالا اینکه در آینده چه اتفاقی رخ میده رو پیش بینی نکردم!
گفتم به خاطر اینکه موفقیت ها مقطعی هست میشه گذاشتش بین 3 تا استودیو برتر تاریخ پلی استیشن در کنار پولی فونی و سانتا مانیکا. مثلا اگه رویه پیشرفت و اوج استودیو ناتی داگ با پولی فونی عوض میشد یعنی ناتی داگ عصر PS1 و PS2 بازی های با متای 93 95 96 عرضه کرده بود که پر فروش هم بودن و پولی فونی الان تو اوج بود (نسل هفت و هشت PS3 و PS4 ) نتیجه این میشد که محبوبیت پولی فونی به ناتی داگ بیشتر میشد و شما میومدی میگفتی در مجموع پولی فونی بهتره چون در حال حاضر موفق هست!
پست احسان هم که ریپلای کردم یه بار دیگه بخون کامل متوجه میشی منظور چیه. فکر نکنم نیازی باشه که بگم ناتی داگ از استودیو های مورد علاقه خودمم هست. در حال حاضر هم بله بهترین استودیو سونی ناتی داگه چون مدیریت و استراتژی قوی داشته و داره. چرا اینو میگم؟ چون میتونستن مثل سانتا مانیکا یا ساکر پانچ این چند سال اخیر درگیر ساخت پروژه هایی که کنسل شدن باشن. البته اینا هم تو یه بازه زمانی مشکلات خودشون رو با توسعه آنچارتد 4 داشتن که منجر به رفتن امی هنیگ و تغییر داستان بازی شد و لاست لگسی و مولتی پلیر پر طرفدار آنچارتد هم اونطور که باید، موفق نشدن اما خوب خودشون رو برای TLOU2 جمع کردن و این نسل از بقیه استودیوهای سونی موفق تر بودن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kainé

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
گفتم به خاطر اینکه موفقیت ها مقطعی هست میشه گذاشتش بین 3 تا استودیو برتر تاریخ پلی استیشن در کنار پولی فونی و سانتا مانیکا. مثلا اگه رویه پیشرفت و اوج استودیو ناتی داگ با پولی فونی عوض میشد یعنی ناتی داگ عصر PS1 و PS2 بازی های با متای 90 به بالا عرضه کرده بود و پولی فونی الان تو اوج بود (نسل هفت و هشت PS3 و PS4 ) نتیجه این میشد که محبوبیت پولی فونی به ناتی داگ بیشتر میشد و شما میومدی میگفتی در مجموع پولی فونی بهتره چون در حال حاضر موفق هست!
پست احسان هم که ریپلای کردم یه بار دیگه بخون کامل متوجه میشی منظور چیه. فکر نکنم نیازی باشه که بگم ناتی داگ از استودیو های مورد علاقه خودمم هست. در حال حاضر هم بله بهترین استودیو سونی ناتی داگه چون مدیریت و استراتژی قوی داشته و داره. چرا اینو میگم؟ چون میتونستن مثل سانتا مانیکا یا ساکر پانچ این چند سال اخیر درگیر ساخت پروژه هایی که کنسل شدن باشن. البته اینا هم تو یه بازه زمانی مشکلات خودشون رو با توسعه آنچارتد 4 داشتن که منجر به رفتن امی هنیگ و تغییر داستان بازی شد و لاست لگسی و مولتی پلیر پر طرفدار آنچارتد هم اونطور که باید، موفق نشدن اما خوب خودشون رو برای TLOU2 جمع کردن و این نسل از بقیه استودیوهای سونی موفق تر بودن.

ببین من متوجه هستم چی میگی ، ولی ما کاری نداریم کی پروژه ش کنسل شده یا مشکل داشته یا ... ، اتفاقی که افتاده رو باید مدنظر قرار بدیم.
در واقع 2 نسل ! ND قطعا 2 نسل اخیر ( PS3 و PS4 ) بهترین استودیوی سونی بوده چه از لحاظ تولید بازیهای موفق ، چه از لحاظ فروش بازیها ، چه از لحاظ تاثیر در موفقیت و فروش کنسول . این واقعا قابل کتمان نیست و من به همین دلیل گفتم فکته .

Phanomtz

کاربر سایت
Jan 7, 2020
270
نام
Mohamad Reza
این که یک عده میان میگن که بیشتر Gow قبلا زمان 3 گانه تو ایران طرفدار داشته واقعا خنده دار هس و بیشتر مث جوک میمونه .

شما هیچوقت نباید فروش قدیمی یک Ip رو مقایسه با بازی جدید بکنی و بگی خب قدیم چون فروش نسخه هاش انقدر نبوده پس انقدر محبوب نبوده . مثال خوب این قضیه فروش gta san andreas هس که از نظر اکثر gta باز ها محبوب ترین نسخه سری هس ولی کلا 21.5 میلیون نسخه فروخته حالا همین رو مقایسه کنین با فروش Gta v که بالای 120 میلیون نسخه فروش داشته ... پس با منطق خیلی ها Gta تازه محبوب شده و اونم قدیم بیشتر تو ایران طرفدار داشته .

سری Gow از نسخه 2005 بگیر که 4.6 میلیون نسخه تا نسخه سوم که بالای 5.2 نسخه فروش داشتن همیشه یکی از پرفروش ترین Ip های سونی در زمان خودشون بودن و مقایسش با نینجا گایدن که کلا نسخه اولش 550 هزار نسخه فروخته خنده دار هس . برای عظمت کار Gow بدونین اینو فقط Dmc 5 تو این سبک رو 3 پلتفرم با متای بالا تونسته 2.7 میلیون نسخه بفروشه این یعنی این سبک مث شوتر سوم شخص یا اکشن ادونچر نیس که فروش بالاش تضمین شده باشه و فقط باید مث 3 گانه کلاسیک همچین بازی های شاهکاری باشی تا بتونی به این رده برسی و محبوبیت جهانی پیدا کنی .

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
اومدیم یه جمله نوشتیم با این مضمون:

"گاو نباشید و به گاو رای بدید (شوخی :D )".

یه روز بن شدم بابتش. عیب نداره. اومدم بگم اگر احیاناً کسی بابت حرفم ناراحت شد من عذر میخوام. قصدی جز شوخی و خنده ی دورهمی که ماهیت این گروه بوده نداشتم. موفق باشید.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
GOW 2018 بهتر از TLOU ؟ شوخیه این ؟
من خودم نسخه های 1 تا 3 گاد آو وار رو ترجیح میدم به 2018:-" واقعا نمیدونم چطور TLoU رو کنار زد اینجا

یه روز بن شدم بابتش. عیب نداره. اومدم بگم اگر احیاناً کسی بابت حرفم ناراحت شد من عذر میخوام. قصدی جز شوخی و خنده ی دورهمی که ماهیت این گروه بوده نداشتم. موفق باشید.
هرچند آف تاپیکه ولی بعضی از بچه های اینجا به قول معروف بسیار easily offended هستن و اینم به نحوه مدیریت برمیگرده

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

Don't be a GOW, Be Better :D

(اگه منو به خاطر این بن کنید Trap Card ام رو درمیارم که ایهام GOW اشاره به خود بازی ـه :D)

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
قدم آخر دیگه نتونستی خویشتنداری کنی ... :D

بقیه که تو همین دورای اول دست رو تو داده بودن ...

یادم نیست کی بود ،، ولی گل گفت. اون کسی که گفت ، این بهترین تاپیک بازی سنتر تا به امروز بوده ...

View attachment 158529
158630

الان دقیقاً من چیکار کردم که دستم روو شده و تاپیک خراب شده ؟
منکه کار زیادی برای تاپیک نکردم ، ولی جدیداً شروع کنندگان یه حرکت توی یه تاپیک میشن خراب کننده هاش ؟ خوش به حال شما و اون دوستانتون که "تا امروز" تاپیک رو شاد و سرزنده نگه داشتین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر