X vs Y - Never Walk Alone (FINAL)

X vs Y - Never Walk Alone Final

• مجموع رای دهنده‌ها
    44
  • نظرسنجی بسته شده است .

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
ناتی داگ که فقط داره اکشن ادونچر میسازه در حال حاضر :D حالا اسمش رو بذاریم تلو یا آنچارتد ، جفتش با یه فرمت و فرمول مشابه داره ساخته میشه :D (نمی خوام بگم چیز بدیه، ولی اینکه میگی سبک های مختلف مخالفم ، منهای حالا جک که دیگه سراغش نمیرن. یه شایعه هم هست که بازی بعدیشون FPS سایبرپانکیه که نمی دونم چقدر درسته ولی فعلاً همونی که گفتم میشه :D)
حالا در مورد بهترین/بدترین :D این بهترین داری بین کل بازیا میگی طبیعتاً یا انحصاریا ؟ اگه جواب کلی ـه که همون آناناس :D رچت > جک
توی سبک بقا هم باز چیزای بهتری داریم :D نه از لحاظ متا و گوتی و فلان ، اینا به هزار و یک فاکتور بستگی دارن که از حوصله ی این تاپیک خارجه :D ولی صرفاً شیره ی سبک و گیم پلی رو بخوای در نظر بگیری عناوین خیلی معروف تر و بهتری هم داریم :D
اینکه چون چندتا گوتی گرفتن و متاهای خوبی دارن (قبلاً اشاره کردم اینا به خیلی چیزا بستگی داره) بگیم پس اینا دست به خاک میزنن طلا میشه و اینا فقط من باب کل کله نه بحث منطقی :D مثال نقض هم زیاد داره ، همین اکشن ادونچر خفن رو بتمن آرکام سیتی با تریلی از روش رد شد :D

حالا چون بازی مورد علاقتون اونجور که میخواستید خودنمایی نکرده دلیل نمیشه بزنید زیر میز بازی و هر چی روی میز هست بریزید زمین :D Do not be sorry , Be better :D
نه عزیزم گوتی و متا و ... برای کل کل نیست . بلکه نظر بیش ۲۰۰ و خورده ای منتقد بزرگ‌ ، کوچیک ، عام ، خاص ، نظرسنجی مردمی بزرگ و ... هستش و طبیعتا منطق جامعه گسترده ای رو شکل میده . مثلا فکر کن سال ۲۰۱۳ اون همه منتقد IGN جایزه سال رو داخل یک ویدیو با معارفی به TLOU دادن ، واسه خاطر کل کل بود ؟ یا نه طبق منطقی که داشتن نظر دادن ؟

بنده کاری به بحث شما نداشتم و صرفا این نکته حرف شما توجه من رو جلب کرد و خواستم بگم ناتی داگ پرافتخارترین استودیو بازی سازی هستش که ، بازیهاش بیشترین GOTY جایزه بهترین بازی سال رو نسبت هر استودیو دیگه ای کسب کردند :D

حالا شما هرچقدر سعی در ضعیف جلوه دادن ایشان داری ، اشتباهه و یک نکته اینکه قبل از اینکه GOW 3 عرضه بشه ، ناتی داگ با UN2 هم سونی رو از منجلاب خارج کرده بود و هم اینکه این سبک رو کلا متحول کرده بود ، حتی فروش این دو بازی کاملا گویای مساله هستش :D

Phanomtz

کاربر سایت
Jan 7, 2020
270
نام
Mohamad Reza
من خودم با بازی های ناتی داگ بزرگ شدم و در بزرگی ناتی داگ شکی نیس و قطعا اگه از سونی ناتی داگ رو جدا کنی یک الماس رو ازش جدا کردی چون تک تک بازی هاش شاهکار هستن از کرش بگیر تا همین لست 2 .

بزرگی سانتامونیکا هم همین بس که جدا از این که استدیو مادر سونی حساب میشه و تو ساخت خیلی از بازی های دیگه به بقیه استدیو های فرست پارتی کمک میکنه، مهم ترین Ip سونی دست سانتامونیکا هس و اگر کریتوس و Gow رو از سونی و پلی استیشن بگیری دیگه اسم اون کنسول پلی استیشن نیس . بخاطر همین Gow کنسول سلر سونی هس و موفقیت اون بازی رو تمام بازی های دیگه سونی هم تاثیر میذاره . بخاطر همین هس که وقتی کوری میخواست بازی رو نشون بده قبل e3 یکی از مسئولان سونی بهش گفته بود با این بازی تو پلی استیشن و این ip رو نابود میکنی .

در کل ناتی داگ و سانتا دست راست و چپ سونی هستن و هردو تو قلب ما سونی فنا جا دارن .

این عکسم ببینید و لذت ببرید

158478

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
در همین هنگام یه مایکروسافت فن حاضر در تاپیک ...

من خودم نظرم خیلی به سمت تلوعه و از هر لحاظ بنظرم بهتر از گاد ٢٠١٨ هست. هم جریان ساز بوده و هم اینکه برخلاف بازی ای مثل سولزبورن ها با وجود جریان ساز بودنش اما از فرمولی بهره برده که باعث شده از محبوبیت عمومی بالایی برخوردار باشه که باعث شده استودیوی پراوازه ی سانتامونیکا بزرگترین ip نه پلی استیشن بلکه صنعت رو با این تغییر عظیم و ریسک پذیر، دنباله روی همین مسیر بکنه. خب این ارزش کاری که ناتی با تلو بهش دست یافته فارغ از گذشته ی استودیو و مقایسه اش با بقیه خیلی خیلی بزرگه. از سوی دیگه جدا از این مسائل ،شخصا از سبکو سیاق تلو بیشتر از گاد خوشم میاد ، خیلی بیشتر. من با گاد خیلی حال کردم ولی تلو رو کاملا ترجیح میدم! خب این نظر منه. بازیسنتر هم که به هرحال انتخابش رو کرده و با تمام این احوال نمیشه این نتیجه رو زیر سوال برد. من خودم به هیچ وجه انتظار بردن گاد رو نداشتم مخصوصا با این اختلاف چون فکر میکردم این حسی که نسبت به تلو دارم کاملا فراگیری بین همه و مختص تنها من و گروه خاصی از سلایق نیست ( که البته هم همینطوره و در بیشتر نظر سنجی ها تلو از مقبولیت بیشتری برخورداره ) حالا بازیسنتر نیست دیگه چیکار کنم :D. بهرحال هر دو بازی واقعا عالی هستن.

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
یعنی امیر بخدا سر تک تک نظرسنجی ها پدر منو در آوردی :)) بابا من دلیل دارم برا کارام :D خدایی نمیخواستم رای بدم ولی دیگه دیدم نظرسنجی یه حالتی شده که گویا بعضی ها بخاطر مشکلاتی که با ND و نیل دارن اونوری رای دادن (یعنی در حدی که نک VS تلو بذارن هم باز بیان به نک رای بدن) برا همین به TLOU رای دادم . وگرنه GOW اول بشه من عشق هم میکنم فرقی برام نداشت کدوم اول شه
ابی و @Kainé و @Safety & Peace به راه راست هدایت شدن ولی تو همچنان در گمراهی آشکار به سر میبری! باشد که نور حقیقت بر تو بتابد :D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
ابی و @Kainé و @Safety & Peace به راه راست هدایت شدن ولی تو همچنان در گمراهی آشکار به سر میبری! باشد که نور حقیقت بر تو بتابد :D
دوباره اینو میذارم بدونید با چه گاد فنی طرفید :D

158507

به نظرم این یه حقیقته که کلا فرنچایز GOW تو ایران وحشتناک طرفدار داره , یعنی منی که الان مثلا خیانت کردم هم گاد فن شدیدم :D ولی از کاری که TLOU تو صنعت گیم کرد نمیشه گذشت و اتفاقا منبع الهام کوری و گاد هم شد , خب اینم حقیقته واقعا نمیشه چشم پوشی کرد . TLOU شاهکاری بود که بعد 7 سال هنوز داره راجبش بحث میشه !
این حرفی هم که مازیار گفت اگر ND نبود PS نبود شاید 2 جا بشه گفت درسته
1. crash
2 . Uncharted 2
انکار اینکه ND بهترین استدیو تاریخ سونی هست رو دیگه هیچ جوره تو کتم نمیره همین @Akiba هم دیگه قبول داره اینو
اتفاقا تاپیکشو خودم زده بودم رای گیری هم موجوده :D
ایستگاه شاهکارسازی : 10 استودیو برتر سونی

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار

View attachment 158507

به نظرم این یه حقیقته که کلا فرنچایز GOW تو ایران وحشتناک طرفدار داره , یعنی منی که الان مثلا خیانت کردم هم گاد فن شدیدم :D ولی از کاری که TLOU تو صنعت گیم کرد نمیشه گذشت و اتفاقا منبع الهام کوری و گاد هم شد , خب اینم حقیقته واقعا نمیشه چشم پوشی کرد . TLOU شاهکاری بود که بعد 7 سال هنوز داره راجبش بحث میشه !
1. crash
2 . Uncharted 2
انکار اینکه ND بهترین استدیو تاریخ سونی هست رو دیگه هیچ جوره تو کتم نمیره همین @Akiba هم دیگه قبول داره اینو
من اون چیزی که از این بحث میخواستم بهش رسیدم دیگه ،، مثلا یادته بحثهای کیلزون وانچارتد ۴ و یا بازیهای دیگه ،، یه سری از دوستان ،، هیچ وابستگی و علاقه ای به این بازی ها و استودیو ها ندارن ... ولی نمیدونم با این جو آتشین میخواستن تاپیک و رقابت گرم شه ... یا دستمون انداخته بودن...

به هر حال بدترین چیزی که از وقتی عضو شدم تو بازی سنتر دیدم ، گذاشتن استودیو ها و بازی های سونی جلوی هم با نسخه های قبلی جلوی نسخه های جدید ... فارق از اینکه کی می‌بره ، خیلی دوست داشتم ببینم کی واقعا به اون بازی علاقه داره ،، کی صرفا این کار رو به قصد ترول انجام میده ...

Phanomtz

کاربر سایت
Jan 7, 2020
270
نام
Mohamad Reza

View attachment 158507

1. crash
2 . Uncharted 2
مرسی بابت عکس واقعا با دیدنش خاطرات قدیمی باز زنده شد ?

کاری به بحث فان ندارم ولی واقعا چجوری کسی میتونه ناتی داگ یا سانتامونیکا رو ترول کنه ؟ ناتی داگ استدیو هست که هر نسل با یک ip شاهکار تونسته خودش رو ثابت کنه و هروقت بازی برای Ps داده شده جزو بهترین بازی های تاریخ و از اون طرف سانتامونیکا که با 3 گانه اول مستر تو سبک H&S بود و تونست نماد پلی استیشن رو خلق کنه و سال 2018 هم که با سری جدید تو سبک جدید بازم استاندار اون سبک شد . این یعنی چی ؟ یعنی این دوتا استدیو انقدر بزرگ هستن که هر بازی ای بدن استاندارد صنعت گیم میشن و سونی هرکدوم رو نداشت قطعا الان درجایگاه فعلیش نبود .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
1. crash
2 . Uncharted 2

در مورد رقابت این دو تا بازی خب سلیقه ها متفاوته و اینکه GOW تونست بیشتر از TLOU رای بیاره اصلا چیز عجیبی نیست . گفتم من هم بنظرم GOW 2018 در مجموع بازیه بهتریه و دلیل رای دادنم به TLOU ، عدالت بود :D
اما در مورد قسمتی که قرمز کردم ، این یه فکتِ و قابل انکار نیست L-)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
ناتی داگ که فقط داره اکشن ادونچر میسازه در حال حاضر :D حالا اسمش رو بذاریم تلو یا آنچارتد ، جفتش با یه فرمت و فرمول مشابه داره ساخته میشه :D (نمی خوام بگم چیز بدیه، ولی اینکه میگی سبک های مختلف مخالفم ، منهای حالا جک که دیگه سراغش نمیرن. یه شایعه هم هست که بازی بعدیشون FPS سایبرپانکیه که نمی دونم چقدر درسته ولی فعلاً همونی که گفتم میشه :D)
حالا در مورد بهترین/بدترین :D این بهترین داری بین کل بازیا میگی طبیعتاً یا انحصاریا ؟ اگه جواب کلی ـه که همون آناناس :D رچت > جک
توی سبک بقا هم باز چیزای بهتری داریم :D نه از لحاظ متا و گوتی و فلان ، اینا به هزار و یک فاکتور بستگی دارن که از حوصله ی این تاپیک خارجه :D ولی صرفاً شیره ی سبک و گیم پلی رو بخوای در نظر بگیری عناوین خیلی معروف تر و بهتری هم داریم :D
اینکه چون چندتا گوتی گرفتن و متاهای خوبی دارن (قبلاً اشاره کردم اینا به خیلی چیزا بستگی داره) بگیم پس اینا دست به خاک میزنن طلا میشه و اینا فقط من باب کل کله نه بحث منطقی :D مثال نقض هم زیاد داره ، همین اکشن ادونچر خفن رو بتمن آرکام سیتی با تریلی از روش رد شد :D

حالا چون بازی مورد علاقتون اونجور که میخواستید خودنمایی نکرده دلیل نمیشه بزنید زیر میز بازی و هر چی روی میز هست بریزید زمین :D Do not be sorry , Be better :D

قدم آخر دیگه نتونستی خویشتنداری کنی ... :D

بقیه که تو همین دورای اول دست رو تو داده بودن ...

یادم نیست کی بود ،، ولی گل گفت. اون کسی که گفت ، این بهترین تاپیک بازی سنتر تا به امروز بوده ...

158529

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
در اینکه ND بهترین استودیو سونی هست به نظرم شکی درش نیست! همه جوره هم خودشون رو اثبات کردن:D با این همه سابقه، IPهای مختلف تو سبک های مختلفی ساختن و همشونم عالی بوده:D

ولی با این حال خود سری بازی God Of War هم همه جوره از ساخته های ND بهتره:-" >:) (غیر از کراش:p )

در کل GOW > بازی های ND
استودیو ND > سانتا مونیکا

:-"

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
View attachment 158475

ناتی داگ نبود پلی استیشن نبود ؟ :D زمان PS1 که اینا اصن استودیوی سونی نبودن ، اون موقع حضرت پلی فونی یه تنه کشید بالا ، سر PS2 هم که اینا داشتن جک و دوستان رو میساختن که سانتا مونیکا با گاو و کریتوس مسکات جدید پلی استیشن رو به همه معرفی کردن :D سر PS3 هم که ناتی سر آنچارتد 1 زایید و همه میگفتن کلون توم ریدر ، از اونور سانتا یه تریلر از گاو 3 داد جهان ترک خورد :D از آنچارتد 2 به اینور بود که فرمول بازی موفق ساختنو پیدا کردن و اومدن توو کار که باز بخش اعظمی از اون جریان هم مدیون ICE تیم هستن که کد نویسی کابوس وار PS3 رو در حد تخمه شکوندن آسون کردن (که باز اونم میکس از برو بچه های خفن مشترک از همه طرف سونی بودن) :D
از گاو 3 به بعد سانتا به کلی مشکل داخلی و مدیریتی خورد که فاصله تا گاو 2018 انقدر شد ، از مولتی کارگردان بودن نسخه های گاو گرفته و یه چرت و پرتی به اسم اسنژن رو ریلیز کردن که فقط دست خالی نباشن و یه فروشی بکنن تا تغییر مکان و هزینه کردن استیگ روی یه پروژه ی از اول باخته که استودیو رو داشت تا مرز ورشکستگی می برد و باقی ماجرا. و گرنه خیلی قبل تر از ناتی داگ ، سانتا هر چی گاو شماره دار میساخت متا زیر 90 به خودش نمی دید اونم جایی که ناتی داگ یه 90 به زور داشت باقی همه زیر 90 :D

158306

در اینکه ND بهترین استودیو سونی هست به نظرم شکی درش نیست! همه جوره هم خودشون رو اثبات کردن:D
در هر مقطعی یکی از استودیو های سونی بهتر بودن و حالت کلی وجود نداره فکت ندین خواهشا منظورم با همست :D ممکنه یه زمانی ناتی داگ هم افت بکنه و یه استودیوی دیگه از سونی پیشتاز بشه هیچ برتری مطلق و همیشگی وجود نداره.

آخرین ویرایش:

Adidas95

کاربر سایت
Feb 7, 2016
823
نام
آرش
از عظمت سانتامونیکا همین بس که زمان پرفروش ترین کنسول تاریخ یعی پلی استیشن 2 هرکسیو میدیدی بخاطر خدای جنگ میگفت میخوام کنسول بگیرم فکرشو بکنید یه نفر میگفت بخاطر جک دارم کنسول میگیرم :D:D:D
همون پلی استیشن 3 هم حداقل من هرکیو میشناسم به خاطر خدای جنگ 3 کنسولو گرفت و سانتا اون تاثیر وحشتناک کنسول سلر بودنشو اونجا هم گذشت .... وای که اگه اون پروژه سانتامونیکا شکست نمیخورد !!!!!
.............
آقا دوست عزیزی میفرمایند از نظر من گاد بازیه بهتریه ولی چون منافقین بهش رای دادن من به تلو رای دادم! دوست دیگری میفرمایند رای من گاده ولی چون اختلاف زیاد بود به تلو رای دادام! بابا فاذا ماذا ؟!!! اینا دیگه چه دلایلیه ؟ عدالت یعنی به اونی رای بدی که از نظرت بهتره :D
.......................................
در کل تاپیک خوبی بود دمتون گرم :D
ایزی ایزی تامام تامام

158556

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
در هر مقطعی یکی از استودیو های سونی بهتر بودن و حالت کلی وجود نداره فکت ندین خواهشا منظورم با همست :D ممکنه یه زمانی ناتی داگ هم افت بکنه و یه استودیوی دیگه از سونی پیشتاز بشه هیچ برتری مطلق و همیشگی وجود نداره.
چرا حالت کلی وجود نداره؟ حالت کلی یعنی در نظر گرفتن عملکرد استودیو ها در تمام سالهای فعالیتشون در مجموع
در نتیجه
تا الان رو بخوای حساب کنی ND بهترین استودیوی سونی بوده در مجموع... حالا اینکه در آینده چه اتفاقی رخ میده رو پیش بینی نکردم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر