World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
نه والا دلم میخواد 6 ماه تاخیر بخوره فعلا درگیر tfdم :D اصلا این 6 ماه دوم 2024 سرویس کرده منو انقدر بازی خوب اومده و میاد اصلا برفرض که tfd رو ول کنم throne and liberty هم که با سیزن 1 tww میاد بازی نکنم ماه بعدش new world aeternum چه کنم اخه، میدونم nw خیلی سطحش پایینه منم دله خوشی ندارم ازشون ولی واقعا لانچ nw تنها لانچ mmoی بود که حس اون mmo های قدیم رو میداد خلاصه که من نتنها منتظر نیستم بلکه دارم خدا خدا میکنم طی یک اتفاقی تاخیر بخوره که میدونم تقریبا محاله ممکنه:D

راستی کی بهتره بریم برای اماده سازی؟ برا کسی که سیزن 4 رو بازی کرده نیازه زودتر بره و ایونت اینارو بزنه یا همون 21/2 اگست توکن رو فعال کنم؟
سلام اقا.منم کنجکاو میشم بعضی وقتا به new world.اگه پلیرهاش زیاد بود حتما میگرفتم☹️. بنظرم همون نزدیکای ریلیز توکن رو فعال کن چیز خاصی نداره .یه روزه میشه جمعش کرد.من یکم بتا رو بازی کردم از دانجن هاش خوشم اومد.این delvs هم خوشم اومد ولی یخورده زیادی سادس.یخورده چشمم روشنه به این اکسپنشن😬

نه والا دلم میخواد 6 ماه تاخیر بخوره فعلا درگیر tfdم :D اصلا این 6 ماه دوم 2024 سرویس کرده منو انقدر بازی خوب اومده و میاد اصلا برفرض که tfd رو ول کنم throne and liberty هم که با سیزن 1 tww میاد بازی نکنم ماه بعدش new world aeternum چه کنم اخه، میدونم nw خیلی سطحش پایینه منم دله خوشی ندارم ازشون ولی واقعا لانچ nw تنها لانچ mmoی بود که حس اون mmo های قدیم رو میداد خلاصه که من نتنها منتظر نیستم بلکه دارم خدا خدا میکنم طی یک اتفاقی تاخیر بخوره که میدونم تقریبا محاله ممکنه:D

راستی کی بهتره بریم برای اماده سازی؟ برا کسی که سیزن 4 رو بازی کرده نیازه زودتر بره و ایونت اینارو بزنه یا همون 21/2 اگست توکن رو فعال کنم؟
راستی این throne and liberty قضیه اش چیه؟

• Like
Reactions: Kaiki
سلام اقا.منم کنجکاو میشم بعضی وقتا به new world.اگه پلیرهاش زیاد بود حتما میگرفتم☹️. بنظرم همون نزدیکای ریلیز توکن رو فعال کن چیز خاصی نداره .یه روزه میشه جمعش کرد.من یکم بتا رو بازی کردم از دانجن هاش خوشم اومد.این delvs هم خوشم اومد ولی یخورده زیادی سادس.یخورده چشمم روشنه به این اکسپنشن😬

nw هرموقع ی اپدیت جدید میده اکسپنشن جدید یا مثلا فرش استارت و پلیر جذب میکنه خیلی تجربه ی خوبیه ولی بعد از 2 هفته که همه میرن تبدیل میشه به اشغالترین mmo بیخیالش شو مگه اینه این ریمیکش ی کارای بکنن

ایول پس همین کارو میکنم ی اینترو کوئست به tww فک کنم باید بزنم فقط
بهتر بابا بذار ساده باشه به اندازه کافی توی میتیک پلاس سرویس میشیم خیلی از اینا که میتیک پلاس پوش میدن میگن دانجنا سختر شده، دراگن فلایت سخت بود ببین این دیگه چیه افیکس هارو که میدیدم از 12(22 قدیم) به بعد انگار هم tyrannical هست هم fortified پنالتی مردن هم که شده 15 ثانیه از 5 ثاینه خلاصه هر کانتنتی راحت باشه تلافیشو سره میتیک پلاس درمیارن اون دلوز هم گفته بودن انگار 13ش مثله میج تاور میمونه من خیلی وقته پیگیری نکردم شاید خیلی از اینارو عوض کرده باشن

این اگه با سیزن 1 wow نمیومد ارزش داشت یکم روش وقت بذاریم ولی حالا که تقریبا باهم میان(فاصله ی 8/9 روز) باید بیخیالش بشیم اونقدر خوب درنیومده

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: Rohshen
Throne and liberty رو من ویدیوهاش رو دیدم.تقریبا همون بلک دزرته با تم wow.یعنی مثلا گیر کاراکترا ثابته و با متریالایی که فارم میکنی همون گیر رو هی ارتقا میدی و شدیدا به نظرم پی تو وین باشه چون همون متریال رو میفروشن تو شاپ بازی.حالا شاید هم تو ریلیز عوض بشه نمیدونم.

• Poker Face
خب استوری و ساید کوئست هارو تموم کردم و درکل خوب بود ی چیزی که خیلی اذیت میکرد ریسپان تایم انمی ها و ابجکت ها سره بعضی ساید کوئست ها بود که واقعا سرویس میکرد حالا تو لانچ احتمالا بیشترم اذیت کنه چون شلوغ تره
طراحی زون ها و گرافیک واقعا به اوجش رسیده سره این اکسپنشن، بعضی جاها دهنم باز میموند فقط شهره azj kahet رو خیلی دوست نداشتم اصلا حس ی امپراطوری بزرگ رو نمیداد دلم میخواست ی چیزی تو مایه های suramar توی لیجن باشه جز این مورد بقیه شهرا و لوکیشن ها عالی بودن
دلوز هم باحاله حسه خوبی میده با اینکه فعلا تا تیر 3 نمیشه رفت ولی درکل میتونه سرگرم کننده باشه و اصلا مثله تورگاست شدولند از همون اول حال بهم زن نیست

• Like
خب استوری و ساید کوئست هارو تموم کردم و درکل خوب بود ی چیزی که خیلی اذیت میکرد ریسپان تایم انمی ها و ابجکت ها سره بعضی ساید کوئست ها بود که واقعا سرویس میکرد حالا تو لانچ احتمالا بیشترم اذیت کنه چون شلوغ تره
طراحی زون ها و گرافیک واقعا به اوجش رسیده سره این اکسپنشن، بعضی جاها دهنم باز میموند فقط شهره azj kahet رو خیلی دوست نداشتم اصلا حس ی امپراطوری بزرگ رو نمیداد دلم میخواست ی چیزی تو مایه های suramar توی لیجن باشه جز این مورد بقیه شهرا و لوکیشن ها عالی بودن
دلوز هم باحاله حسه خوبی میده با اینکه فعلا تا تیر 3 نمیشه رفت ولی درکل میتونه سرگرم کننده باشه و اصلا مثله تورگاست شدولند از همون اول حال بهم زن نیست
این hero talent میج خیلی خوبه.برای dk هم خوبه.delves هم خیلی خوشم اومده امیدوارم موندگار بشه.چشام داره الان درمیاد بس که دانجن رفتم برم بخوابم :))

• Like
این hero talent میج خیلی خوبه.برای dk هم خوبه.delves هم خیلی خوشم اومده امیدوارم موندگار بشه.چشام داره الان درمیاد بس که دانجن رفتم برم بخوابم :))
چرا ندارمت من؟ بتل تگ بدو اگه اوکیی
اره برای dk ها بهترینشه
من فعلا فقط شامن بازی کردم نمیدونم وقت میکنم بقیه روهم لول اپ کنم یا نه ولی تا اینجا راضی بودم ilvlم 573شد منم میرم بخوابم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
چرا ندارمت من؟ بتل تگ بدو اگه اوکیی
اره برای dk ها بهترینشه
من فعلا فقط شامن بازی کردم نمیدونم وقت میکنم بقیه روهم لول اپ کنم یا نه ولی تا اینجا راضی بودم ilvlم 573شد منم میرم بخوابم :D
آقا خوشحال میشم منم داشته باشمت.بتل نتت رو مینویسی لطفا؟خدایی چه سرعتی داری شما :D

• Like
آقا خوشحال میشم منم داشته باشمت.بتل نتت رو مینویسی لطفا؟خدایی چه سرعتی داری شما :D
pm کردم
کلا فوکس رو گذاشتم رو ی کلاس ایتمای که میشد با renown خرید رو گرفتم یکمم اپگرید کردم و یکمم اکشن هاوس اسلات های که پایین بودن رو خریدم هرچند اینا اصلا مهم نیست فقط کافیه به 561 اینا برسی که بتونی هیرویک دانجن مچمیکینگ کنی، ی سریا الان به 585 هم رسیدن ی سریا اصلا برن رو پاور لول کردن به 60(هات فیکس دادن و دیگه نمیشه این کارو کرد) اینا دیگه هاردکور هم رد کردن
امشبم که (ساعت 1:30) لانچ اصلی بازیه امیدوارم برای همه تجربه ی خوبی بشه و گند نزنن

• Love
pm کردم
کلا فوکس رو گذاشتم رو ی کلاس ایتمای که میشد با renown خرید رو گرفتم یکمم اپگرید کردم و یکمم اکشن هاوس اسلات های که پایین بودن رو خریدم هرچند اینا اصلا مهم نیست فقط کافیه به 561 اینا برسی که بتونی هیرویک دانجن مچمیکینگ کنی
امشبم که (ساعت 1:30) لانچ اصلی بازیه امیدوارم برای همه تجربه ی خوبی بشه و گند نزنن
آقا برام pm نیومده.تو بازیسنتر طول میکشه؟
اومد😁آره امیدوارم سرور نترکه من تازه از دیروز گرم شدم.dk mage فعلا تمرکزم این دوتان.دوسشون دارم. :x ۱۴ روز دیگه باید صبر کنیم mythic باز بشه.یهو همچیو باز میکردن دیگه☹️

• Like
راستی
آقا برام pm نیومده.تو بازیسنتر طول میکشه؟
اومد😁آره امیدوارم سرور نترکه من تازه از دیروز گرم شدم.dk mage فعلا تمرکزم این دوتان.دوسشون دارم. :x ۱۴ روز دیگه باید صبر کنیم mythic باز بشه.یهو همچیو باز میکردن دیگه☹️
نه من اول اینجا پست گذاشتم بعد اونو pm کردم :))
میدونم 90% پلیرا از اینکه پروگرس رو محدود کنن خوششون نمیاد ولی من جز اون 10%م و دوس دارم تو همه بازیا اوایل لانچ یکم فرصت برای نفس کشیدن باشه:D
راستی توی هالوفال ی کوئست هست به اسمه the last mage اینو من پیدا نمیکنم شما اینو زدین ؟

• Smile
راستی

نه من اول اینجا پست گذاشتم بعد اونو pm کردم :))
میدونم 90% پلیرا از اینکه پروگرس رو محدود کنن خوششون نمیاد ولی من جز اون 10%م و دوس دارم تو همه بازیا اوایل لانچ یکم فرصت برای نفس کشیدن باشه:D
راستی توی هالوفال ی کوئست هست به اسمه the last mage اینو من پیدا نمیکنم شما اینو زدین ؟
راستش تازه وارد هالوفال شدم.اگه دیدمش حتما خبر میدم.تجربه hunter survival رو داری؟تو مخم رفته تستش کنم :D

• Like
راستش تازه وارد هالوفال شدم.اگه دیدمش حتما خبر میدم.تجربه hunter survival رو داری؟تو مخم رفته تستش کنم :D
مرسی توی خوده شهره زده مارکرشو ولی نیستش
کلا الان وضعیت خوبی ندارن هانتر ها هیروتلنت هاشون جالب نیست ظاهرا بعد از ریورکی که شدن هم از گیم پلیشون اطلاع ندارم
ی تیر لیست از مکسیموم و بقیه پلیرای خوب wow میذارم شاید بکارت بیاد

Screenshot (340).png

• Love

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or