World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
اسپل زدن کلاس های دیگه به این سادگی نیست باید بدونی چطوری و کدوم ها و چه موقع بزنی ولی dk باید 1 2 3 رو فشار بدی همین هیچی نمی خواد خیلی واضح هست اگر کسی بازی کرده باشه
arcane mage هم بیشتر از 3 تا دکمه نیاز داره، بقیه کلاس ها که بماند.

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
arcane mage هم بیشتر از 3 تا دکمه نیاز داره، بقیه کلاس ها که بماند.

Lol
میگی mage!!!!
حداقل یکی از کلاسارو میگفتی که اسپلش از بقیه کمتر بود باز ی چیزی :))
mage ک اسپل زیاد داره باز تلنتش هر چی باشه :)
مثلا بگی (هر چی فک میکنم همشون اسپلاشون کمتر از 10تا نی :) البته 10تا ک میگم اونایی هست ک هر ثانیه داره استفاده میکنه CD کم داره...) هیچی نمیخواد بگی چون همشون اسپل زیاد دارن :))

به نظر من Race مهم نی مهم پلیِرِ که کاراکتر رو میچرخونه اگه اونطوری بود کلا همه ی تانکا و واریوربازها میومدن هورد!
اگه اونطوری بود دیگه هیچ نوبی نبود :) ک بیاد بگه Orc هیکلش خداس!!! Six pack هستش!!!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:
اخه چرا ندونسته میاید نظر میدید :)
(مخاطب نوب :) )

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
برای Arena Bloodelf هم خوبه.Silence ـش خیلی به درد میخوره.

بله بله.شما بازی کردی کاملا مشخصه!
Outbreak pestilence dnd scourge strike festering strike 2x scourge 6x empowerrune deathcoil و نگه داشتن بافGhoul و بعد Ghoul trans.و cd uh frenzy هم به جای خود.
شما چجوری اینو تو 123 جا کردی الله اعلم!!!چند ماهی هست بازی نکردم، مطمئنم یه سری چیزا رو هم فراموش کردم!
من dk blood رو گفتم هیچ نیاز به نگه داشتن باف خاصی نیست سر کار آدم فقط با چند دکمه هست من این رو الکی که از خودم در نیاوردم هیچ گونه ادعای خاصی هم ندارم کارکتر prist , druid , mage , dk , warior , shaman و جدیدا warlock دارم بازی می کنم کسی که چند کارکتر بازی کرده راحت می دونه dk یعنی جالش رو ببر اینقدر سادست.(این ها همه تو pve هست من کاری به pvp ندارم)

pally

کاربر سایت
Aug 15, 2010
69
یعنی هیچ راهی نیست بشه این اسکریپت بلیزاردو دور زد؟؟ نشد که نداره فقط بلدی میخواد که اونم کارسایت سازها و برنامه نویسهاست من با یکی دوتاشون صحبت کردم بلدنبودن عجب وضعیه ها......
یعنی ما داریم چوب حماقتهای دیگرونو میخوریم بدجوری هم داریم میخوریم

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
من dk blood رو گفتم هیچ نیاز به نگه داشتن باف خاصی نیست سر کار آدم فقط با چند دکمه هست من این رو الکی که از خودم در نیاوردم هیچ گونه ادعای خاصی هم ندارم کارکتر prist , druid , mage , dk , warior , shaman و جدیدا warlock دارم بازی می کنم کسی که چند کارکتر بازی کرده راحت می دونه dk یعنی جالش رو ببر اینقدر سادست.(این ها همه تو pve هست من کاری به pvp ندارم)
بله مشخصا شما که به stun میگی "گیج شدن"، خیلی در این زمینه اطلاعات داری.
bloodk هم ما وقتی بازی کردم که جزء ضعیف ترین تنک ها بود.حالش رو بردیم ولی تا جایی که یادم سر هیچ باسی با دوتا اسپل رد نکردیم، مجبور بودم هم برای نگه داشتن threat و هم برای survival کلی اسپل مختلف رو با تایم بندی متفاوت بزنم.
این هم که میگی نیاز به نگه داشتن هیچ باف خاصی نیست احتملا تا حالا باف Bloodshield رو ندیدی.
توی ساده ترین حالت منیج کردن rune ها برای داشتن بیشترین Death strike اونم وسط یه باس فایت کار راحتی نیست!

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
بله مشخصا شما که به stun میگی "گیج شدن"، خیلی در این زمینه اطلاعات داری.
bloodk هم ما وقتی بازی کردم که جزء ضعیف ترین تنک ها بود.حالش رو بردیم ولی تا جایی که یادم سر هیچ باسی با دوتا اسپل رد نکردیم، مجبور بودم هم برای نگه داشتن threat و هم برای survival کلی اسپل مختلف رو با تایم بندی متفاوت بزنم.
این هم که میگی نیاز به نگه داشتن هیچ باف خاصی نیست احتملا تا حالا باف Bloodshield رو ندیدی.
توی ساده ترین حالت منیج کردن rune ها برای داشتن بیشترین Death strike اونم وسط یه باس فایت کار راحتی نیست!
من نمی خوام کس دار بشه موضوع و حوصله کل کل کردن و بحث های بی جا رو ندارم اصلا شما سرورین شما آخرت بازی من نووووووب نوووووووب هیچی هم بلد نیستم شما نظر خودت رو بده منم نظر خودم اون کسی که می خواد استفاده بکنه بعدا متوجه می شه.
دوم حالا گیرم من گفتم stun یا گیج شدن فرقش چیه من بلد نبودم بگم stun ولی منظورم رو رسوندم یا نه!!!؟؟؟ درسته که با این جمله خودتون رو خوب و من رو مورد هجمه قرار دادین ولی فکر کنم این یه مقدار بچه گانه و واضح هست و نیاز به بحث نداره.
در آخر شما بهتره پاشین بیاین بازی کنین بعدا اضهار نظر کنین طبق گفته های خودتان مدتی هست بازی نکردین پس وقتی اومدین wow بعدا می شه رو نظراتتون بحث کرد چون الان دیگه حتی patch 5.0.4 هم نیست pact 5.1 اومده گفتم در جریان اتفاقا باشید.
موفق باشین استاد بزرگوار

butdaaaad

کاربر سایت
Oct 30, 2012
17
یه اکانت تا Expansion Cata دارم که به اسم یکی از آشنایانم در خارج از کشور هست.ID card طرف هم باهاش میدم.حتی یه بار اکانتم lock شد با این ID card برام بازش کردن.از ping zapper هم همیشه استفاده کردم.اگر کسی خواست پیغام خصوصی بده.

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
من نمی دونم چرا هر چی میریم حلو تر wow داره بیشتر به خاله بازی شبیه میشه امروز داشتم یه سرور tbc بازی می کردم تازه به عمق فاجعه پی بردم :|
کجاست اونهمه state که باید بالانسشون می کردیم کجاست اونهمه برنامه ریزی و wipe سر باس ها :| یه باس میزدیم روزه شکر می گرفتیم
الان فقط معضلمون شده این که ایا باس ایتمی که می خوایم رو دراپ می کنه یا نه :|

ای بابا کجا رفت اون زمانی که shaman ا mace و axe 2h دست می گرفتن :(

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من نمی دونم چرا هر چی میریم حلو تر wow داره بیشتر به خاله بازی شبیه میشه امروز داشتم یه سرور tbc بازی می کردم تازه به عمق فاجعه پی بردم :|
کجاست اونهمه state که باید بالانسشون می کردیم کجاست اونهمه برنامه ریزی و wipe سر باس ها :| یه باس میزدیم روزه شکر می گرفتیم

Tbc کجا بازی می کنی ؟ :D من هر جا میرم خالیه :|

Lol
میگی mage!!!!
حداقل یکی از کلاسارو میگفتی که اسپلش از بقیه کمتر بود باز ی چیزی
yahoo_21.gif

mage ک اسپل زیاد داره باز تلنتش هر چی باشه
yahoo_1.gif
arcane blast + arcane barrage + arcane missile چند تاس به نظرت؟ ( که توی cata کلا barrage بی خاصیت بود کاری هم به MoP ندارم که سعی کردن Arcane رو پیچیده تر کنن ولی همچنان یه کلاس Faceroll باقی مونده) یه CD هم در نظر بگیری 4 تا میشه. بقیه اسپل ها برای Arcane mage حکم دکور دارن. بله Fire mage یکی از پیچیده ترین DPS ها هست و حدود 3-4 سال من فایر بازی کردم، حتی موقعی که fire رو نرف بود.

آخرین ویرایش:

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299

سرور TBC مال کجا بود :d خیلی باحاله هنوزم باشه ولی خوب شاید دستکاری کرده باشن همه چیزاشو از این کارا زیاد می کنن سرور private ها مثلا به جا 10k دمج رو می کنن 40k .
یه چیز دیگه هم می خواستم بگم اینه که اون موقع هنوز به این شکل پلیرها با wow آشنا نبودند و چم و خم بازی رو بلد نبودند الان خیلی ها بلدند یا نه اینقدر سایت هست برای راهنمایی و .... که طرف حداقل ها رو یاد می گره پس می تونه دلیل اینکه دانجن و raid ها راحت شدن کمی این باشه.
به نظر من patch MoP بد نیست که اینقدر تو سرش می زنن مخصوصا این پچ جدید که ارتقا پیدا کرده خیلی بهتر شده بازی هم ساده نشده هنوز مرد می خواد raid ها برن خیلی سخته آسون نیست همین الان 10 نفر lvl 85 بخوان raid LK رو برن پدرشون در میاد مرد می خواد بره و بقیه Raid ilidan v رو lvl 70 که هستین برین ببینم می تونین تا آخر برینش!!!! پس بازی آسون نشده من اصلا قبول ندارم.

آخرین ویرایش:

Lord Adhinos

کاربر سایت
Oct 7, 2012
256
نام
محمد مهدی اسپیرز
خیلی وقت پیش یکدفعه داشتم World of Warcraft خشم لیچ کینگ بازی میکردم بعد با هیرو ام پیش یک نفر از این یارو ها که پول میدادی و هیرو ات رو سوار پرنده به شهر دیگه میفرستادن رفتم
بعدش یکدفعه بجای اینکه هیرو ام سوار بر پرنده به اون شهر بره یکدفعه خودش تا اون شهر پرواز کرد و رفت :))
این هم عکس هیرو ی ما در حال پرواز:

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
خیلی وقت پیش یکدفعه داشتم World of Warcraft خشم لیچ کینگ بازی میکردم بعد با هیرو ام پیش یک نفر از این یارو ها که پول میدادی و هیرو ات رو سوار پرنده به شهر دیگه میفرستادن رفتم
بعدش یکدفعه بجای اینکه هیرو ام سوار بر پرنده به اون شهر بره یکدفعه خودش تا اون شهر پرواز کرد و رفت :))
این هم عکس هیرو ی ما در حال پرواز:

دوست عزیز شما به احتمال 201 درصد لگ داشتین :)
مثل من تو سرور private
93384438928363243455.jpg

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
Tbc کجا بازی می کنی ؟
:biggrin1:
من هر جا میرم خالیه
:|
https://www.wow-one.com/
me2 پر جعیت ترین سرور tbc
LastWoW.com - Free Private Server TBC که حدود 1000 تا پلیر داره

بازی در حالت عادی تغییر زیادی نکرده به نظر من , بیشتر گسترش پیدا کرده Boss fight ها هم هنوز سخت است مگر اینکه Guild ها خوب الان باید ناراحت باشن .
من هم از MoP لذت نبردم ولی این حرف پیر مرد هاست که توی پارک ها از خاطرات زمان شاه میگن و یادی از اون دوران میکنن و نوستالژی دارند .
بازی باید تغییر کنه اگر نه تا این چند سال wow ادامه پیدا نمیکرد , دوران TBC هم دیگه تموم شده , مساله اینجاست که هر بازی آستانه تحملی داره بالاخره . مثلا کسی نمیتونه 8 سال WOW بازی کنه خسته نشه .
no country for old man !
ولی قبول کن که ساده تر شده نمونه اش همین وارلاک پچ tbc رو مثال نمی زنم همین rotaion تو پچ کاتا رو با mop مقایسه کن یه چیزی در حد شوخیه

آخرین ویرایش:

Elctro

کاربر سایت
Oct 25, 2010
56
نام
مهدی
اره منم قبول دارم که بازی کلا" از wotlk به بعد داره به سمت ساده شدن میره .
تو cata بعد هر باس که با lock میزدم دستام درد میگرفت اما تو mop تا انجا که دیدم rotaion شده بود عین arcane mage

Lord Adhinos

کاربر سایت
Oct 7, 2012
256
نام
محمد مهدی اسپیرز
لیست کامل مشکلات سرور های ایرانی:

1- لگ های بی پایان و قطع شدن پی در پی سرور
2- تا زمانی که یک نفر GS اش بالای 4000 نشه هیچکس اون را به دانجن نمیبره و یجوری به هیروهای GS زیر 4000 توهین میکنند و طعنه میزنند و محل نمیذارن که ادم از بازی ناامید میشه
3- هرکس در سرور های ایرانی GS اش زیاد میشه دیگه از اون به بعد چنان خودشو میگیره و فیس و افاده میکنه و جواب هیچکس رو نمیده که انگار به ادمین سرور تبدیل شده!
4- حسودی به هیروهای لول 80: یادمه که یک نفر بود که هیروی لول 80 فکر کنم هانتر داشت با جیراسکور بالای 4000 و من هم هیرو ام Warrior لول 80 بود یا جیراسکور 3000........... ولی نکته اینجاس که بعد از اینکه هیروی من لول 80 شد ایشون میخواست از حسودی بترکه و دائم میگفت که بیشتر از واریور ها خوشش میاد......... و دائم میخواست من رو گول بزنه و یوزر و پسووردم رو بفهمه تا هیروی من رو بدزده!!!........... که البته همونطور که خودش میگفت هیروی هانتری که داشت رو هم قبلا از یک نفر دیگه دزدیده بود!
5- نینجا کردن های پی در پی............. یکدفعه 3000 هزار گلد من رو نینجا کردن
6- جی ام های لال و بی سواد............ یادمه یکدفعه یک مشکلی داشتم ولی هرچقدر برای جی ام ها تیکت فرستادم هیچکدومشون بهم جواب ندادند
7- توانی کردن های مداوم.............. یکدفعه یک هیروی جیراسکور 1000 رو دیدم که چند ایتم بسیار قدرتمند فیل کش داشت............ خب به نظرتون این ایتم ها از چه راهی بجز توانی به دست امده بود؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر