World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
سلام
شما چه راهی پیدا کردی واسه ورود دوباره؟
بعد از 3 سال بلیز بازی کردن خیلی سختمه 2 ماه نتونستم بازی کنم
در به در دنبال id card هستم

نه
تنها راه فرار از بن شدن هست
اول یه نکته بگم شاید کسی ندونه ، نا امن ترین راه برای بازی کردن v-p.ان هست چون می تونن تشخیص بدن که از ایران هستین به راحتی هم مشخص هست و تنها چیزی که می تونه کاملا شما رو به عنوان شهروند یک کشور دیگه معرفی کنه vps هست من توصیه می کنم از چیز پی ان استفاده نکنین هم سرعت پایین هست و هم بلیزاد به راحتی می فهمه ( بلیزارد یکی از قوی ترین سیستم های سکوریتی و ساپورت رو داره ).
راهی که من باش دارم بازی می کنم اینه ، یکی از فامیل هامون تو کانادا هست گفتم برام یه اکانت ساخت با اسم و آدرس و ........... و هیچ کاری هم من از اینجا با اکانت انجام نمیدم حتی وارد کردن شارژ و سی دی کی ها همه رو اون انجام می ده (برای اینکه ریسک نکنم) تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم همش هم با pingzaper کانکت می شم فقط کسایی که استفاده می کنن نباید هی سرور عوض کنن 1 دونه انتخاب کنن که پینگش بالاتر از بقیه هست و همیشه ازش استفاده کنند حتی اگر پایین اومد سریع عوض نکنن اگر هم خواستین عوض کنین حداقل 1 روز از آخرین باری که login کریدن گذشته باشه و بیشتر از 2 تا کشور جابجایی نکین.

pally

کاربر سایت
Aug 15, 2010
69
اوه اوه دوست عزیز جناب ghost.shadow شماچجوری توسرور امریکا راحت بازی میکنین؟؟با این اوضاع عجیب!!! احتمالا تو سرور کم جمعیت هستین!! تو راید10 مشکل ندارین یا تو رید فایندر؟؟ پینگتون چنده؟؟ خب باز شما خوش شانس هستین و یک فامیل تو کانادا دارین که خیلی خوبه!! منم یک تحقیقی کردم در مورد دور زدن سیستم لوگین بلیز یک چیزی شبیه به امولاتور اگه بشه ساخت که حداقل برای 5 دقیقه جواب بده (خب ما که همیشه نمیخوایم اکانتمون باز باشه) که این شبیه ساز بتونه اسکریپتهای بلیز رو گول بزنه بعدهم ردپا رو هم پاک کنه اینم فهمیدم که بلیز سیستم اپدیت انی یا ریل تایم داره نمیدونم چطوری ساختنش وی پی اس خیلی برا یکنفر گرون درمیاد چندنفری هم فکرنکنم بشه استفاده کرد چون ای پی دوباره یکی میشه اما هنوز که هنوزه نقطه ضعف تمام سایتهای لوگینی فلشه من قبل از این ماجراهای بستن ای پی ایران داشتم سایت سازی و امنیت شبکه مطالعه میکرم تازه اول راهم نمی دونم میشه با کوکی دورش زد یا نه؟ فقط به یک ادم مطلع و با تجربه برای دور زدنش نیاز داریم که بتونه برنامه نویسی کنه بدون اشکال دوستان اگه راهی پیداکردن بهم خبربدن یا اینجا پست بذارن البته پست گذاشتن اینجا خیلی بهتره واقعا ستمه ما اینهمه در واقع 3 برابر قیمت اصلی برای این پول دادیم اخرسر هم ایپی و اکانتهامونو بن کردن

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
اول یه نکته بگم شاید کسی ندونه ، نا امن ترین راه برای بازی کردن v-p.ان هست چون می تونن تشخیص بدن که از ایران هستین به راحتی هم مشخص هست و تنها چیزی که می تونه کاملا شما رو به عنوان شهروند یک کشور دیگه معرفی کنه vps هست من توصیه می کنم از چیز پی ان استفاده نکنین هم سرعت پایین هست و هم بلیزاد به راحتی می فهمه ( بلیزارد یکی از قوی ترین سیستم های سکوریتی و ساپورت رو داره ).
راهی که من باش دارم بازی می کنم اینه ، یکی از فامیل هامون تو کانادا هست گفتم برام یه اکانت ساخت با اسم و آدرس و ........... و هیچ کاری هم من از اینجا با اکانت انجام نمیدم حتی وارد کردن شارژ و سی دی کی ها همه رو اون انجام می ده (برای اینکه ریسک نکنم) تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم همش هم با pingzaper کانکت می شم فقط کسایی که استفاده می کنن نباید هی سرور عوض کنن 1 دونه انتخاب کنن که پینگش بالاتر از بقیه هست و همیشه ازش استفاده کنند حتی اگر پایین اومد سریع عوض نکنن اگر هم خواستین عوض کنین حداقل 1 روز از آخرین باری که login کریدن گذشته باشه و بیشتر از 2 تا کشور جابجایی نکین.

اکانت من auchenticator داشت
وقتی بن شدم خودم از ترکیه بازی می کردم و یکی از دوستانم از گیم نت
وقتی می خواست از ایران لاگین بشه رمز auchenticator رو از یاهو میدادم بهش
بنده خدا از pingzaper استفاده می کرده اما همینطور که اشاره کردید و به گفته خودش قبل از بن شدن چند بار کشورش تو pingzaper رو تعویض کرده و این مشکل واسمون درست شده

حالا این بنده خدا که معرفی کردید میگه 50 درصد احتمال اوکی شدن داره که بشه و نشه پول رو هم میگیره
شانس رو حالا امتهان می کنم

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
VPS چیست و چگونه کار می کند !؟
تو اینترنت سرچ کن متوجه می شی :))

اوه اوه دوست عزیز جناب ghost.shadow شماچجوری توسرور امریکا راحت بازی میکنین؟؟با این اوضاع عجیب!!! احتمالا تو سرور کم جمعیت هستین!! تو راید10 مشکل ندارین یا تو رید فایندر؟؟ پینگتون چنده؟؟ خب باز شما خوش شانس هستین و یک فامیل تو کانادا دارین که خیلی خوبه!! منم یک تحقیقی کردم در مورد دور زدن سیستم لوگین بلیز یک چیزی شبیه به امولاتور اگه بشه ساخت که حداقل برای 5 دقیقه جواب بده (خب ما که همیشه نمیخوایم اکانتمون باز باشه) که این شبیه ساز بتونه اسکریپتهای بلیز رو گول بزنه بعدهم ردپا رو هم پاک کنه اینم فهمیدم که بلیز سیستم اپدیت انی یا ریل تایم داره نمیدونم چطوری ساختنش وی پی اس خیلی برا یکنفر گرون درمیاد چندنفری هم فکرنکنم بشه استفاده کرد چون ای پی دوباره یکی میشه اما هنوز که هنوزه نقطه ضعف تمام سایتهای لوگینی فلشه من قبل از این ماجراهای بستن ای پی ایران داشتم سایت سازی و امنیت شبکه مطالعه میکرم تازه اول راهم نمی دونم میشه با کوکی دورش زد یا نه؟ فقط به یک ادم مطلع و با تجربه برای دور زدنش نیاز داریم که بتونه برنامه نویسی کنه بدون اشکال دوستان اگه راهی پیداکردن بهم خبربدن یا اینجا پست بذارن البته پست گذاشتن اینجا خیلی بهتره واقعا ستمه ما اینهمه در واقع 3 برابر قیمت اصلی برای این پول دادیم اخرسر هم ایپی و اکانتهامونو بن کردن
من از برنامه نویسی و ... اطلاعات زیادی ندارم ولی تا اونجا که می دونم راهی نیست برای دور زدن بلیزارد شما به این توجه کنین چطور سایت بزرگی مثل بلیزارد تاحالا از هکرها ضربه نخورده این خودش نشون می ده که بلیزارد خودش ته این جور چیزهاست.من پینگم تو بازی سبز هست معمولا البته زرد و قرمز هم می شه ولی نه خیلی زیاد.کلا خوبه من که راضی هستم تا الان هم مشکلی نبوده شما می گی رید 10 نفره من می گم pvp 15 . به بالا هم مشکلی ندارم.تازه رید 25 نفری هم مشکلی نیست :d.خیلی هم راحت هست سروری هم که بازی می کنم جمعیتش mediume البته قبلا شلوغ بود الان کم شده چند وقتی هست.

اکانت من auchenticator داشت
وقتی بن شدم خودم از ترکیه بازی می کردم و یکی از دوستانم از گیم نت
وقتی می خواست از ایران لاگین بشه رمز auchenticator رو از یاهو میدادم بهش
بنده خدا از pingzaper استفاده می کرده اما همینطور که اشاره کردید و به گفته خودش قبل از بن شدن چند بار کشورش تو pingzaper رو تعویض کرده و این مشکل واسمون درست شده

حالا این بنده خدا که معرفی کردید میگه 50 درصد احتمال اوکی شدن داره که بشه و نشه پول رو هم میگیره
شانس رو حالا امتهان می کنم
همون مشخصاتی که در ترکیه هستی رو براشون بفرستی حل می شه

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام،

خب من الان حدود 3 ماهی هستش که توی کیش دارم زندگی می کنم. نکته مهم اینه که اینجا کافی نت ها راحت دارن WoW بازی می کنن بدون مشکل. پیگیری کردم. اینجا دارن از مبین نت سرویس می گیرن و نکته جالب اینه که وقتی IP رو چک می کنن ایران رو نشون نمیده. اینم یه مثال که توی Arena Net برای بازی GW2 نشون میده. یعنی شما IP تون بدون V*N ایران نیست.

من الان توی اکانتم Authenticator دارم و نکته مهم اینه که کشور من توی اکانتم ایران هستش. من الان از تو کیش بدون چیز دارم سایت بلیز رو باز می کنم.

به نظرتون میشه کانکت بشم ؟؟ ریسکش رو بپذیرم !!!!

اینم یه نمونه از IP من.

IP.jpg

Lord Adhinos

کاربر سایت
Oct 7, 2012
256
نام
محمد مهدی اسپیرز
کلاء همه میدونند که بعد از عرضه ی Catalysm و تغییر سرور بلیز به کاتا همون بلیز چند میلیون از بازی کننده هاش رو از دست داده
چونکه به عقیده ی خیلی ها از جمله من WOTLK بسیار بهتر و قشنگتر و محبوب تر از کاتا هستش

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
کلاء همه میدونند که بعد از عرضه ی Catalysm و تغییر سرور بلیز به کاتا همون بلیز چند میلیون از بازی کننده هاش رو از دست داده
چونکه به عقیده ی خیلی ها از جمله من WOTLK بسیار بهتر و قشنگتر و محبوب تر از کاتا هستش
نخیر این طوری نیست درستش اینه کلا همه می دونن بعد از اومدن MoP بازی کنندهاش زیاد شده ائن هم خیلی اگر سرو بزنی به سرورها معلومه:|

Lord Adhinos

کاربر سایت
Oct 7, 2012
256
نام
محمد مهدی اسپیرز
نخیر این طوری نیست درستش اینه کلا همه می دونن بعد از اومدن MoP بازی کنندهاش زیاد شده ائن هم خیلی اگر سرو بزنی به سرورها معلومه:|

والا ما قبلا در یک سرور ایرانی بودیم که WOTLK بود و بعد از اینکه کاتا شد 70% بازی کننده هاش پرید
بعد همه میدونن که نصف بازی کننده های بلیز هم بعد از کاتا پریدند............... حالا دیگه اینکه بعد از اومدن این MoP چی شده رو خبر ندارم

pally

کاربر سایت
Aug 15, 2010
69
خب جناب ghost.shadow خوش به حالتون که مشکلی ندارین سرورتون هم که جمعیت متوسط هست اره دور زدن بلیز میدونم سخته ولی ما باید صبرکنیم تا وضع درست بشه خب تاکی؟؟ این وضع تا کی ادامه داره؟؟ کی درست میشه؟؟ هیچکس این جوابهارو نداره بعد یک نکته دیگه تاما خومون کاری نکنیم هیچ اتفاقی نمیوفته موقع ریلیز کاتا یا اکسپنشنهای قبلی جمعیت زیاد بود چون همه میخواستند ببینند چه خبره.... پکهای قبلی خیلی قشنگ بودن... خب ما میتونیم یک نظرخواهی اینجا راه بندازیم دوستان می تونن نظرات خودشونو بگن تا ما حداقل اینجا تو جمع دوستانه خودمون بفهمیم که اوضاع چجوریه!!! من به شخصه نظرم اینه که اکسپنشنهای بلیز به ترتیب قشنگتر میشدند اما پاندا اصلا چیزی برا گفتن نداره درسته پاندا تو وارکرفت3 بوده اما شاید فقط برا چینی ها جالب باشه... بلیز بعضی مواقع افرهای خوبی میده اگه بشه بی دردسر فقط برا5 دقیقه که هم شده وارد اکانت شد... منم Authenticator دارم اما ریسک نمیخوام کنم کشور اکانتم هم ایران نیست

Lord Adhinos

کاربر سایت
Oct 7, 2012
256
نام
محمد مهدی اسپیرز
من امروز بعد از یک سال و نیم بازی نکردن WoW به سرور wozone رفتم ببینم هیرومو فروختن یا نه که دیدم نفروخته بودن و نمیدونید چقدر خوشحال شدم و حال کردم :x#:-s
اصلا کف کردم
اما متسفانه بعد از وارد بازی شدن متوجه ی یک نکته شدم......... اون هم چه نکته ای............... بله درست حدس زدید 90% بازی یادم رفته بود!!!!!
این 1 سال و نیم بازی نکردن باعث شده بود که 90% بازی یادم بره
مثلا دیگه یادم نیست چجوری به دالارن اومده بودم و چجوری میشه از دالاران خارج شد و در دالاران گیر افتادم!
اون فلایت مسترها هم بهم میگن هیچ راه ارتباطی ای در اینجا نگرفتی و نمیشه از فلایت مستر استفاده کنم
برادران کسی میشه بگه چجوری از این دالاران خراب شده خارج بشم و به اوگریمار برم؟
قبلا یادم بود ها ولی بدبختانه 1 سال و نیم بازی نکردن کار دستم داده!
میخوام با این هیروی gs 3000 ام به یک منطقه ی لول پایین برم و بزنم هرچی هیروی الانس است رو بکشم تا دل ام خنک بشه >:)
اخه قبلا که من لول پایین بودم یادمه که بعضی از این الانس های لول 80 اونموقع تا من رو میدیدن با بی رحمی من رو میکشتن
اما حالا دیگه وقت انتقامه >:)

آخرین ویرایش:

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
من امروز بعد از یک سال و نیم بازی نکردن WoW به سرور wozone رفتم ببینم هیرومو فروختن یا نه که دیدم نفروخته بودن و نمیدونید چقدر خوشحال شدم و حال کردم :x#:-s
اصلا کف کردم
اما متسفانه بعد از وارد بازی شدن متوجه ی یک نکته شدم......... اون هم چه نکته ای............... بله درست حدس زدید 90% بازی یادم رفته بود!!!!!
این 1 سال و نیم بازی نکردن باعث شده بود که 90% بازی یادم بره
مثلا دیگه یادم نیست چجوری به دالارن اومده بودم و چجوری میشه از دالاران خارج شد و در دالاران گیر افتادم!
اون فلایت مسترها هم بهم میگن هیچ راه ارتباطی ای در اینجا نگرفتی و نمیشه از فلایت مستر استفاده کنم
برادران کسی میشه بگه چجوری از این دالاران خراب شده خارج بشم و به اوگریمار برم؟
قبلا یادم بود ها ولی بدبختانه 1 سال و نیم بازی نکردن کار دستم داده!
میخوام با این هیروی gs 3000 ام به یک منطقه ی لول پایین برم و بزنم هرچی هیروی الانس است رو بکشم تا دل ام خنک بشه >:)
اخه قبلا که من لول پایین بودم یادمه که بعضی از این الانس های لول 80 اونموقع تا من رو میدیدن با بی رحمی من رو میکشتن
اما حالا دیگه وقت انتقامه >:)

1.اگه لول 80 هستی که برو کنار همون fly master
cold weather flying رو یاد بگیر و سوار مانت پرنده ات شو و به سوی اسمان ها پر بکش :)
2.یه میج پورتال وسط دالاران هست که شبیه کریستاله روش کلیک کنی تلپورت میشی پایین دالاران و بقیه راه رو تاborean thundra پیاده میری از اونجا سوار یه کشتی پرنده میشی میری خونتون

3. اگه مردی برو انتقامتو از اون لول 80 ها بگیر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر