World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
برای لول آپ Dk باید از چه تلنتی استفاده کنم؟؟؟؟
در پچ پانداریا هم منظورم هستش!
راستی کسی مطلب آموزشی راجع به DK در پچ 5 سراغ داره؟؟؟؟؟؟
میخوام DK آپ کنم ولی هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم!

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
بهترین تلنت برای لول اپ blood یه dead strike می زنی تارگت ات خودش و هفت جد و ابادش یه چیزی هم بده کار می شن

تلنت مور علاقه من و فان ترین تلنت دث نایت فراسته یکی از اسون ترین کلاس های بازیه :)
از اونجایی که frost 2hand تو پچ پاندا بهتره اونو توضیح می دم
1.
2تا diseases داری که همیشه باید رو سر تارگت ات باشه
wow_icon_spell_deathknight_frostfever.jpg
Frost Fever و
wow_icon_spell_deathknight_bloodplague.jpg
Blood Plague
حالا چه طوری میشه این دات هارو ریخت رو سر تارگت
با
wow_icon_spell_deathvortex.jpg
Outbreak
[FONT=Lucida Grande, Lucida Sans Unicode, sans-serif] [/FONT]که هر یه دقیقه یه بار اماده میشه تا اماده شد بزن اما یه مشکلی که هست cool down out break 1 دقیقه است ولی دات ها فقط 30 ثانیه می مونن
حالا وقتی outbreak اماده نیست blood plague رو با
wow_icon_spell_deathknight_empowerruneblade.jpg
Plague Strike
رفرش می کنی
frost fever رو نمی خواد نگرانش باشی چون با
wow_icon_spell_frost_arcticwinds.jpg
Howling Blast
که یکی از اسپل های اصلیته رفرش میشه

2.
wow_icon_ability_deathknight_soulreaper.jpg
Soul Reaper رو وقتی hp تارگت ات زیره 35% رسید می زنی
3. howling blast رو وقتی
wow_icon_spell_frost_freezingbreath.jpg
Rime
روشن شد می زنی خیلی تابلو اه وقتی روشن میشه howling blast ات تو interface نورانی میشه
4.
wow_icon_spell_deathknight_classicon.jpg
Obliterate
می زنی بیشتر سعی کن وقتی که تلنت
wow_icon_inv_sword_122.jpg
Killing Machine
فعال میشه بزنی یا موقعی که به runic power احتیاج داری
5.
wow_icon_spell_deathknight_empowerruneblade2.jpg
Frost Strike
.
هم برای خرج کردن runic power های بدست اومده از obliterate
6.
wow_icon_inv_misc_horn_02.jpg
Horn of Winter
. هم هر وقت اماده شد بزن هم باف 10% dmg اه هم 10 تا رونیک پاور مفت :)

precense هم که باید رو frost باشه

برا aoe هم
dead and decay رو می اندازی رو زمین بعد howling blast و frost strike میزنی اگر هم حال داشتی یه blood pague میندازی رو یکی از تارکت ها بعد
wow_icon_spell_shadow_plaguecloud.jpg
Pestilence
می زنی رو همه تارگت ها پخش میشه

در کل همه توضیحات بالا رو ول کن :d لپ کلام frost strike + howling blast + oblitrate رو میزاری رو 3 تا هات کی نزدیک به 3 تا انگشت رو میزاری روشنو و ده بزن فکر کن داری تیکن بازی می کنی :) فقط حواست باید به blood pague باشه که رو سر تارگت ات باشه
چنتا cool down خرکی هم داری که مهمترینشون
wow_icon_ability_deathknight_pillaroffrost.jpg
Pillar of Frost و 20% str می ده

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
برای لول آپ Dk باید از چه تلنتی استفاده کنم؟؟؟؟
در پچ پانداریا هم منظورم هستش!
راستی کسی مطلب آموزشی راجع به DK در پچ 5 سراغ داره؟؟؟؟؟؟
میخوام DK آپ کنم ولی هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم!
کلا dk بازی باهاش خیلی ساده هست شاید بشه گفت ساده ترین کلاس هست فقط باید اسپل ها رو بزنی همین LoL

pally

کاربر سایت
Aug 15, 2010
69
سلام به همه!! بعد2 ماه برگشتم دوستان الان اوضاع بتل نت چطوریه؟؟ من پارس افلاین دارم بدون وی پی ان بتل نت باز نمیشه با وی پی ان که اصلا اکانت منجمنت رو هم باز نمیکنه ولی با فری گیت باز میکنه برای امتحان چندتا اکانت الکی و تریال ساخته بودم قبلا... الان همه رو وقتی با فری گیت میخواستم وارد اکانت بشم لاک کرده و گفته ریست پسورد کن اما برای کلاینت بازیها با وی پی ان مشکلی ندارم.... هم میترسم اکانت رو بن کنه و هم از این اکسپنشن بدم میاد الان شماها چطوری وارد اکانتتون میشین و شارز میکنین؟؟؟ هیچ راهی نیست بشه با خیال راحت وارد اکانت منجمنت شد؟؟

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
توی این پچ Frost Presence برای DK Frost بهتره یا کاتا هم همینطور بود .... چون یکی از دوستام که DK باز قهاری بود میگفت Unholy Presence برای فراست بهتره؟

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
بله درست گفته
پچ کاتا فقط unholy pres چون haste ای که می داد باعث می شد haste اس از 80% بزنه بالا !!!

عزیز می خوام بدونم قدرت تانکینگ DK تو این پج خوبه یا نه؟؟؟؟؟؟
حقیقتش این اطلاعاتی که من در مورد rotation ها دارم به خاطر کلاس لیدر بودن گیلد اه mop بازی نمی کنم 1 به خاطر اینکه دوستام بازی نمی کنن 2 به خاطر اینکه پچ خوبی نیست
اما چیزی دارم می بینم و بچه ها دارن بازی می کنن dk تانک خوبیه اما نه به خوبیه پالادین و گیلد ها dk رو برا dps اش می برن
بیشتر گیلد ها main tank اشون پالادین اه البته تو 4.3.3 بعد دروید بهترین تانک بود

اما تو لول اپ یه بحث دیگست با ست فول dps و تلنت تانکی هر تارگت یه اتک ازت می خوره

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
با تشکر از راهنمایی های ارزنده دوست عزیز جنابyasergamer،ولی عزیز می خوام بدونم قدرت تانکینگ DK تو این پج خوبه یا نه؟؟؟؟؟؟

من خودم تو این پچ یه DK دارم که تنک هست خیلی خوبه به اندازه 5 نفر دمیج می زنه خیالت راحت فقط ترتیب سپل زنی رو رعایت کنی و تلنت خوب انتخاب کنی راحت با 3 نفر هم می تونین دانجن برین.
Blood Death Knight Tank Rotation, Cooldowns, and Abilities (WoW MoP 5.0.5) - Icy Veins
تو این سایت ترتیب اسپل زنی رو گفته

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
توی این پچ Frost Presence برای DK Frost بهتره یا کاتا هم همینطور بود .... چون یکی از دوستام که DK باز قهاری بود میگفت Unholy Presence برای فراست بهتره؟​
توی کاتا، با یه TWO HANDED WEAP باید Frost Presence میرفتی، با دو تا One handed weap بهتر بود که UH P بری.البته سر باس فایت های مختلف میتونست تغییر کنه این کلیت.
کلا dk بازی باهاش خیلی ساده هست شاید بشه گفت ساده ترین کلاس هست فقط باید اسپل ها رو بزنی همین LoL
rofl.کلاس های دیگه بجز اسپل زدن باید پشت pc پشتک بزنی واسشون ؟ساده ترین کلاس ؟ ...

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
توی کاتا، با یه TWO HANDED WEAP باید Frost Presence میرفتی، با دو تا One handed weap بهتر بود که UH P بری.البته سر باس فایت های مختلف میتونست تغییر کنه این کلیت.

rofl.کلاس های دیگه بجز اسپل زدن باید پشت pc پشتک بزنی واسشون ؟ساده ترین کلاس ؟ ...
اسپل زدن کلاس های دیگه به این سادگی نیست باید بدونی چطوری و کدوم ها و چه موقع بزنی ولی dk باید 1 2 3 رو فشار بدی همین هیچی نمی خواد خیلی واضح هست اگر کسی بازی کرده باشه

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
البته هدف من یکی تانکینگ هست و یکی هم آرنا!
حالا چه ریسی پیشنهاد میکنید که برای این منظور بهتر جواب بده!
(هورد فقط باشه)
orc و
tauren برای tank خوبن
orc اسپل نژادیش باعث می شه قدرت ضربه های 4 برابر بشیتر بشه (البته هیل کمتر دریافت می کنی ) قدرت استفاده از تبر هم بیشتر هست.
tauren هم که استامینش از بقیه نژادها بشیتره یه مقدار 5 درصد و اسپل نژدایش هم می کوبه زمین دورو بریات گیج می زنن.
منم خودم orc دارم خیلی خفنه
:d

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
orc و
tauren برای tank خوبن
orc اسپل نژادیش باعث می شه قدرت ضربه های 4 برابر بشیتر بشه (البته هیل کمتر دریافت می کنی ) قدرت استفاده از تبر هم بیشتر هست.
tauren هم که استامینش از بقیه نژادها بشیتره یه مقدار 5 درصد و اسپل نژدایش هم می کوبه زمین دورو بریات گیج می زنن.
منم خودم orc دارم خیلی خفنه

صد البته هیبت اورک رو کسی نداره،تارن هر کاری کنی سمشون می زنه تو ذوق!=))
البته دمشون هم یه معضل دیگس:))

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
برای Arena Bloodelf هم خوبه.Silence ـش خیلی به درد میخوره.
اسپل زدن کلاس های دیگه به این سادگی نیست باید بدونی چطوری و کدوم ها و چه موقع بزنی ولی dk باید 1 2 3 رو فشار بدی همین هیچی نمی خواد خیلی واضح هست اگر کسی بازی کرده باشه
بله بله.شما بازی کردی کاملا مشخصه!
Outbreak pestilence dnd scourge strike festering strike 2x scourge 6x empowerrune deathcoil و نگه داشتن بافGhoul و بعد Ghoul trans.و cd uh frenzy هم به جای خود.
شما چجوری اینو تو 123 جا کردی الله اعلم!!!چند ماهی هست بازی نکردم، مطمئنم یه سری چیزا رو هم فراموش کردم!

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
unholy dk بازی کردن به هیچ وجه کار اسونی نیست حتما منظور دوستمون frost بوده :)
هیچ وقت نتونستم unholy dk باز خوبی بشم حتی پچ 4.3.3 هم دث نایتم فراست /بلاد بود
melee dps فقط orc :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر