Wolfenstein II: The New Colossus

xygnxiv9h5mhcuw8wza9f.jpg

در مورد داستان بازی:

آمریکا، ۱۹۶۱
قتل ژنرال نازی‌ها Deathshead پیروزی کوتاهی برای شما به همراه داشته است. با وجود این شکست ها نازی‌ها همچنان در جهان حکومت میکنند. شما در نقش BJ Blazkowic هستید که ملقب به 'Terror-Billy' بوده و عضو مقاومت و آخرین امید بشریت برای آزادی هستید. تنها شما جرئت آن را دارید که اسلحه به دست تمام نازی ها را بکشید و انقلاب دوم آمریکا را ایجاد کنید.

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
میخواستم نقدی براتون بنویسم با این وضع مسخره ی کامنت ها که حریم خصوصی انتخاب شخصی فرد هنوز تعریف نشده هست بیخیالش شدم از اونطرفم پست های با ارزش محو میشن بین پست های بی ارزش مثل جریان یه گوجه گندیده همه سالم ها رو خراب میکنه.
بقیه دوستان بازی کردن نظرشونو بگن اینسری من اولی نباشم که بازی رو تجربه کرده چی میشه مگر:smirk:
صدردصد نگرفتی یا حال نکردی وگرنه سابقه نداشته بگی نمینویسم !

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,433
دوستان من یکمی از گیمپلی اش رو دیدم این بازی واقعا یه جور خاصیه ، سرعت گیمپلی اش و این موزیک متنش و اتمسفر محیطاش یجوری بود که تو هیچ بازی ای ندیدم... واقعا یه حس عجیبی ر میداد... اگه فقط داستانش هم خوب باشه و مشکل فنی نداشته باشه شاهکار درمیاد ، من که از این به بعد خیلی پیگیرش میشم ... گفتم که کسی اینو از نظر انداخته واقعا بیشتر ملاحظه ورزی کنه به این بازی ( :-?)

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
آره...فک کنم Quake هم از دستشون در رفته :D
یعنی روزی نیست که بهشون لعنت نفرستم بابت این قضیه:D. با اینکه Quake 3 Arena نوستالژی جاودان من هست ولی آخه بابا Quake فقط یک نسخه اش کاملا بر مینای بخش چند نفره ساخته شده بود اونم همین نسخه بود . ( البنه QW : enemy territorry رو اگه در نظر نگیریم ). اینا یا میتونستن دوباره فضای SCi Fi فوق العاده نسخه 2 و 4 رو بسازن و یه ادامه مشتی برای داستان strogg ها داشته باشن، یا اصلا برگردن به نسخه 1 و اون جو خارق العاده و وحشتناک لاوکرفتی و شیطانی اون نسخه رو بازسازی کنن اصلا. یعنی اصلاااا بابت این قضیه نمیبخشمشون که بعد از اینهمه سااال انتظار آخر سر یه عنوان مولتی پایر بتل آرنا free to play رو دارن تحویلمون میدن. هرچند که بازی به ظاهر خوبه ولی واقعا نمیدونم چرا اینا اینکارو کردن....:|.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
چرا اتفاقا چندین و چندبار به اعتراض‌هایی که به قیمت بازیهاشون شده، خیلی رک جواب دادن: اگه دوست ندارید و به نظرتون ارزش نداره، نخرید! خیلی راحت...:D
خب این قسمت از حرفت به قدری سنگین بود که من کمرم شکست:D رسما حرفی باقی نمیزاره:D دلم می خواد این قیمت بدم حرفت چیه:D مثل قیمت گذاری رو بعضی از اجناس توسط فروشنده های عزیزمونه:D
من مشکلم با نظر تو اینه که داری میگی هر چی بازی زمانش بیشتر باشه ارزش خریدش بیشتره و اگه زمانش کمتر باشه باید قیمتش کمتر باشه...اگه اولویتت زمان طولانیه میتونی بری اینجور بازیا رو بخری ولی دیگه نمیتونی بگی "چون این بازی زمانش کمه باید قیمتش کمتر باشه چون من همه چیو با زمان و تعداد ساعت‌های بازی می‌سنجم" :|
البته این قسمت رو بد متوجه شدی دقیقا حرفم این نبود من فیلمی که 150 دقیقه باشه و 100 دقیقه اولش چرت باشه رو براش 15 دلار پول بلیت نمیدم ولی خدایش برا فیلمی که 60 دقیقس با محتوایه روانی کننده هم 15 دلار نمیدم:D متوجه منظور شدی؟:D
حالا این وسط در مورد دووم گفتی حداقلش درسته هر دو بخش کیفیت انچنانی نداشت ولی باز بنظر من بهتر از یه سینگل خالیه که ارزش تکرارش هم بالا نیست:D
ونایی که 120 میلیون دلار هزینه می‌کنن و به قول خودت هر دو بخش رو با بالاترین کیفیت می‌سازن، بازار هدف خیلی بزرگتری رو نشونه گرفتن...هم افرادی که مولتی دوست دارن و هم سینگل بازا رو ترغیب به خرید می‌کنن...اینطوری خیلی بیشتر سود و فروش میکنن. حالا شاید یه استدیو و شرکت می‌خواد فقط هدف‌گذاریش روی سینگل بازا باشه... حالا عنوانی که با این کار و پایبند بودن به ریشه‌هاش، بازار هدفش نصف شده، قیمتش هم باید نصف بشه؟ :D دیگه اینطوری باید جمع کنن برن پی کارشون
نه دیگه این نمیشه اینجوری تعریفش کرد طرف اینقدر سرمایه داره با همین مقدار سرمایه بهترین کارشو بده تحویل و فقط یه سینگل خدا بده مشکلی نیست اما مشکل زمانی هست که گیمر میره قیمت رو به نسبت محتوا میبینه و نمیخره در صورتی که اگه قیمت منصفانه بود میخرید این جریان فقط درمورد بازی نیست درمورد گوشی و خیلی چیزا دیگه هم هست
خب حالا اگه قیمت منصفانه بود فروشش زیاد میشد سر جریان حرفی که بالا گفتم مطمئن باش خیلی از گیمرها بخاطر قیمت بالا بازی رو نمیخرن الان حتما میگی نخرن بدرک؟:D
یادمه یه بار یه بحثی شد یکی از بچه ها گفت وقتی امار برای شرکت ها پایین تر از انتظار میره میان برا بازی یه تخفیف گنده میزنن اینطوری دوباره امار فروش میره بالا:D خب برادر گل این چی رو میرسونه؟ محتوا نسبت به قیمت!!!! اینا چرا همون اول قیمت منصفانه ندادن؟
چرا gta از چارت فروش نمیوفته بخاطر محتوا نسبت به قیمت:D
صلا قابل قبول نیست چون ارزش بازی صرفا با اضافه شدن مولتی بالاتر نمیره و خیلی المان‌های مهمتری هستن که خیلیای دیگه از جمله خودم، بهشون اهمیت میدیم و خیلی بیشتر از مدت زمان بازی واسمون مهمه
داداش میفهمی این حرفت مثل چی میمونه برا من مثل این که بهمون اینقدر نون بدن با قیمت بالا که اگه یکی اومد تو نون یه خورده سیب زمینی هم مخلوط کرد بگیم به به چقدر خوبه درصورتی که با این قیمت باید بهت گوشت کبایی بدن
عجب مسال مسخره ای زدم حودم هنگ کردم البته امیدوارم منظور رو رسونده باشم

بعدشم تو هنوز بازیو تجربه نکرده چطور میتونی بگی کم‌کاری صورت گرفته؟ چون مولتی نداره و همه تمرکزشون رو گذاشتن روی سینگل کم‌کاری کردن؟ راستی ارزش تکرار بازیو از کجا متوجه شدی؟ :D
داداش بنظر تو یک بازیه تمام خطی ارزش تکرارش بیشتره یا بازیی که تصمیماتت لحظه به لحظه بازی رو عوض میکنه؟:D

آخرین ویرایش:

moein_engineer

کاربر سایت
Apr 20, 2008
259
دوستانی که بازیو تجربه کردن لطف کنن بگن بازی چه جوریاست...( چرا ناز می کنن اخه!؟:-?)....ضمنا بازی میخرین 200 خب تموم کنید با یک مقدار پایینتر بفروشین....اون مقدار که پایینتر فروختین هزینه اون لذت و استفاده ای بوده که از بازی بردین....دیگه بحثه چیه؟...ولی هر کس بازی کرده بیاد یک نیمچه نقدی بنویسه. ثواب داره

• Like
Reactions: Milad_HW and all4u

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
مشکل اینه که خیلی چیزهای اشتباه و غلطی که تو ذهنمون هست رو فکر می کنیم حقیقت مطلقه و ذهن رو کلا دیوار کشی می کنیم که تغییر نکنه!
تو وقتی داری میگی یه بازی داستان محور با یه بخش کمپین داستانی عمیق و یه تیم عظیم پشتش و روایت و داستان و کلی امکانات تو بخش کمپین "ارزش" فول پرایس بودن رو نداره و یه بازی چندنفره داره، چرا چون اون میتونه 100 ساعت سرگرمت کنه این یکی 10 ساعت! ارزش بازی سازی رو بنظرم داری پایین میاری!
مفهوم "محتوا" که تو ساعت گیم پلی نیست! بازی ای مثل کاپ هد فول پرایس نیست ولی بخاطر سخت بالاش ممکنه خیلی بیشتر از یه بازی دیگه سرگرمت کنه ولی این میشه محتوا پس بگیم باید فول پرایس باشه؟ اینکه یه کار تکراری رو 10000 بار انجام بدی میشه محتوا؟
یکی از دلایلی که سازنده ها سمت بازی های چندنفره میره سختی و هزینه زیاد ساخت یه کمپین درست حسابی هست! بعد چنین بازی ای فول پرایس نباشه؟
اینکه بازی های چندنفره می تونن ساعت های بیشتری سرگرم کننده باشن اصلا حرف اشتباهی نیست ولی به نظرم این محتوا به حساب نمیاد!

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
خوب. خواستم یه ربع بازی کنم که به 1 ساعت و 20 دقیقه طول کشید :D
اول از همه اتمسفر: روانی! شاید روانی ترین اتمسفری بود که تاحالا دیدم. یه کمدی سیاه عظیم بر بازی حاکمه. از دیالوگ ها بگیر تا موزیک و برخی از کات سین ها و از همه مهمتر شخصیت ها! شاید بتونم بگم تاریک ترین کمدی ای تو عمرم دیدم! شخصیت پردازی ها بی نظیر هست. چیز زیادی هنوز از محیط ندیدم, اکثرا توی محیط های بسته بودم. دیالوگ های بازی لذت بخشه. بعد از hell blade فکر نمیکردم دیالوگ های هیچ بازی ای منو ببره تو فضا. ولی خوب این بازی باهام همین کارو کرد. چیزی که بیش از همه باهاش حال کردم, خشونت مریض گونه ی بازی هست. تا بازی نکنین نه میفهمید چی میگم و نه من میتونم توضیح بدم براتون :D

موزیک: عجیب! توی هیچ بازی ای نیست مثلش! یه سری موزیک تند و هیجانی بر همه جای بازی حاکمه.تاحالا چیزی به اسم سکوت رو تجربه نکردم. کلا سبک موزیک بازی با تم روانی و مریض گونه ی بازی کاملا همخونی داره.

گرافیک: شاید انتظارم خیلی بیشتر بود. شایدم من انتظارمو بالا بردم.گرافیت بازی خیلی خوبه. ولی من عالی می خواستم. چون بازی خطی هست. ولی تاحالا از bethesda در این زمینه معمولا خیری ندیدم :D برای نظر دادن در مورد گرافیک هنوز زوده.چون محیط های دیگه ی بازی رو ندیدم هنوز. پس صرفا میگم یه بازی با گررافیک خیلی خوب هست. فیزیک بازی نرم و خوبه. قابلیت انفجار و اتیش گرفتن واقعا عالیه.برخی اجسام هم قابلیت تخریب دارن. اما مشکلی که شاید اگه حساس باشین تو ذوق بزنه , افت فریم گاه به گاه توی کات سین ها هست. بازی کلا نرم و روون هست ولی تو برخی کات سین ها یه مقدار افت فریم دیدم که خوب اصلا اسیبی به بازی و لذتتون از بازی نمیزنه.

گیم پلی: جزو نرم و روون ترین گیم پلی هایی بود که توی یه اکشن دیدم. گان پلی بازی فوق العادس. تنوع اسلحه ها عالیه. شلیک با اسلحه حس فوق العاده ای داره و قشنگ اسلحه رو حس میکنین. داستان بازی تا اینجای کار واقعاااا درگیر کننده بوده. پر از صحنه های سینمایی , کمدی, خشن, روانی گونه و خون آلود. پر از فلش بک ها به کودکی شخصیت اصلی و برگشتش به زمان حال! از نظر داستانی خیلی مرموز هست و روایت داستان با فلش بک ها و ارومی جلو میره. تو بازی هم قابلیت مخفی کاری هست هم بزن و بکش! هوش مصنوعی فوق العادس.هیچ نقصی توش ندیدم تا اینجای کار. سیستم سلامتی بازی جالب بود (اولین وولفنشتاینی هست که بعد از اولین نسخه ی بازی که چندین سال پیش روی پیسی اومد بازی کردم) . سیستم سلامتی جوریه که جون شما تا 50 هست.اگه کمتر از اون بشه به مرور بیشتر میشه و با استفاده از جعبه ی کمک های اولیه جونتون از 50 بیشتر میشه ولی بعد از چند ثانیه بر میگرده به همون 50. خشونت و خون خونریزی در بازی در بالاترین سطح هست و قطعا در این زمینه شما رو راضی نگه میداره.

این فعلا تجربه ی 1 ساعت و 20 دقیقه ای من بود. زیاد جلو نرفتم. جز گرافیک, بازی دقیقا همون چیزی بود که دلم میخواست. تا اینجا 9 میدم به بازی. اما یه حسی بهم میگه که متا بین 82 تا 85 میشه.
توضیحات تکمیلی با پیش رفتن در بازی خدمتتون عرض میشه :D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
والا مشکلات اقتصادی ما و ارزش پول آشغال ما که از کشور بورگینافاسو هم پایین تره ربطی به تیم سازنده نداره ! ( اونا اصلا ما رو داخل آدم حساب نمیارن و خرید های بازی هایی که این جا میشه به اسم امارات و ترکیه میشه و نه ایران و این جا نماینگی و هیچ چیزی خاص دیگه ای وجود نداره ) حتما هم یه بازی نباید که بخش آنلاین داشته باشه تا ارزش خرید داشته باشه یا نه !

تیم سازنده هم توانایی ساخت آفلاین و آنلاین رو در کنار هم نداره چون تعداد نفراتشون به اون حد نیست و در ضمن کار این تیم سازنده آفلاین ، آفلاین ، آفلاین هستش .......

وقتی به ریال حقوق میگیریم و به دلار + دلالی + هزار تا کوفت زهر مار دیگه خرید میکنیم و پول اضافه به دلار اصلی میاد روی اجناسی که از اون ور آب میان خب شکی نیست که بازی خریدن این جا به راحتی نیست و بازی که 200000 هزار تومن هم اگه در نظربگیریم مشخصه که گرونه ! اصولا این جا چی گرون نیست ! قبرم میخوایم بخریم گرون شده ! کلا مردن هم گرفتاری داره !!!!!!!!

کلا بخوایم قبول کنیم و قبول نکنیم نسل های جدید دارن میان و بازی های آنلاین دار روز به روز بیشتر و بیشتر طرفدار پیدا میکنن و بازی های آفلاین واقعا کم شدن و اگه هم باشن تیم های سازنده یه چیز سر سری میدن بیرون و کلک کار رو میکنن .

من خودم رو میگم و کاری به کسای دیگه ندارم که عشق آنلاینن و با آنلاین حال میکنن ( بیخود اعصابشون رو خورد نکنن و این همه بازی آنلاین زیاده شده و گوست ریکون و rainbow six که نسل هفتم که بخش داستانی بی نظیر آفلاین داشتن در نسل هشتم هم آنلاین شدن :-&:((:| و بازی های آفلاین دارن همین طور سقوط آزاد میکنن و خلاصه عصبانیت نداره و این همه بازی آنلاین !!! والا ما عشق آفلاین باز ها داریم سال به سال ضرر میبینیم ) من هر بازی که بخش آفلاین داره و بخش آنلاین هم داشته باشه شاید یکی دو ماه برم آنلاین بازی کنم و بعد دلم رو میزنه و اصلا دیگه نمیتونم برم طرفش !! ( البته میدونم که اکثریت این طور نیستن به خصوص نسل های جدید تر که ... بگذریم :|) من همین TLOU رو بخش آنلاینش رو دو ماهی بازی کردم و واقعا هم حرفه ای شده بودم و عالی بازی میکردم ولی بعد دلم رو میزد سریع ! یعنی هر چقدر میخواستم بازم ادامه بدم دیگه دلم راضی نمیشد ! همون بتلفیلد 4 هم خیلی بازی کردم و حرفه ای شده بودم ولی بعد دلم رو زد .... بازم میگم و هزاران بار میگم آنلاین خوبه ولی در کنار آفلاین و هر دو در کنار هم یکسان رشد کنن و پیشرفت کنن ولی هر چند همیشه این بخش آفلاینه که بیشتر و بیشتر باعث میشه صنعت گیم یه تکونی به خودش بده ! درست مثل منتشر شدن بازی هالف لایف 2 که کل صنعت گیم رو تو شوک فرو برد و همین طور TLOU و همین طور RDR و مکس پین و مافیا و خیلی بازی های دیگه در زمان خودشون باعث شدن صنعت گیم چند پله ای رو به جلو حرکت کنه و همین طور گیرز اف وار در نسل هفتم که وقتی منتشر شد همه شوکه شدن بودن از گرافیک و آنچارتد 2 و ...... و بازی های دیگه .

آخه چیه همش ! میری یه بازیکن رو میگیری تو یه محیط و قابلیت آپگرید لباس و اسلحه و و این چیزا و بعدش کل کل کشتن و لول بالاتر و بالاتر و اسلحه بهتر و من بهترینم و من کارم درسته و من میزنم میکشم و هدشاتر دیوانه ام و ...... !!!

من بشینم یک سال یه بازی رو آنلاین بازی کنم !! محاله ! برای من این طوره !

من برام یه بخش داستانی و قوطه ور شدن تو دنیای اون بازی و چالش برانگیز بودن اون بازی و این چیزاش از هزار تا بازی آنلاین مهم تر هستش !

صنعت گیم مدیون بازی های آفلاینه ! بازی هایی مثل هالف لایف 2 و مافیا و TLOU و GTA و RDR و رزیدنت اویل های قدیمی و آنچارتد و مکس پین و اسکایرم و ویچر ها و زلدا و صد ها بازی آفلاین دیگه هستش که باعث شده صنعت گیم پیشرفت کنه و بره جلو !!

بازی آنلاین !! ؟؟ خیلی هم خوبه ولی تو هزار تا پست گفتم باید باشه ولی در کنار بخش آفلاین و بخش آفلاین نباید قربانی بخش آنلاین بشه !! بخش آنلاین خوبه و کنار دوستان دیگه میشینیم و بازی میکنیم و حالش رو میبریم و شرکت ها و استدیو ها هم اشکالی نداره پول پارو میکنن و بازم اشکالی نداره ولی خب این همه سود میکنن برن به بازی های آفلاین هم اهمیت بدن .

حالا دوستان آنلاین باز عشق آنلاین جواب بدن !!؟؟ چه طوره که این همه بازی آنلاین اومده و در کنارش بخش داستانی آشغال داشته کسی ناراحت نشده ؟؟! ولی یه بازی حالا میخواد بیاد که بخش آفلاین خالص داره انقدر ناراحت کننده هست براشون !!

والا من TLOU بخش آنلاین رو این همه بازی کردم هیچ خاطره ای ازش برام به جا نموند ولی همون بخش داستانی TLOU صد ها و صد ها قسمت هاش هست که برام خاطره شده و تو ذهنم مونده ! یا بازی دارکنس که صحنه کشته شدن جنی بدترین و تلخ ترین خاطره بازی های کامپیوتری برای من هستش .

من یه چیزی به دوستان بگم و همین بازی DEAD SPACE 2 که یکی از سازندگان قبلیش گفته بود 60 میلیون دلار هزینه ساخت داشته و فروش خوب 4 میلیونی داشته ولی استدیوش سود آن چنانی نکرده و از این صحبت ها !!! ( اگه نسخه 2 سود نمیکرد که آخه نسخه سومش ساخته نمیشد !!! و صد البته نسخه سوم به خاطر حرص و طمع بیشتر رفتن کواپ محور و آنلاین محورش کردن و با سر خوردن زمین ) نسخه دومش سود کرد خیلی هم خوب سود کرد ! من شک ندارم ولی ناشر گفت ایول این نسخه 1 و 2 که خوب سود کرده و حالا که اسم این باز سر زبون ها افتاد از نامش استفاده کنیم و بریم همین بازی رو هم ببریم به طرف کواپ و آنلاین !!!:| که خب این بار با سر خوردن زمین و بازی ترسناک رو چه به کواپ و آنلاین آخه :-&:|:))

بذارید بگم داستان چیه ! یه زمانی بازی های آفلاین ساخته میشدن با هزینه زیاد و بازی اگه خوب بود صد در صد فروش خوبی هم میکرد و ناشر و استدیوش هم سود میکردن ولی از یه زمانی به بعد با گسترش اینترنت و پر سرعت شدن اینترنت و همین طور بعد سازنده ها دیدن میتونن یه چند تا مپ بسازن و اسلحه و وسایل نقلیه و آپگرید کردن اسلحه اینا بعدش میبینین با هزینه ساخت بسیار کم تر میتونن سود وحشتناک بیشتری به جیب بزنن ! البته این وسط تقاضای بازار و گیمر های نسل جدید چنین چیزی رو به دنبال خودش داره و کلا گیمر های جدید و جدید تر فکر کنم یه روزی برسه بگن !! ....... بابا ؟؟ این بازی های آفلاین چی بودن ؟ چه شکلی بودن ؟ بازی آفلاین یعنی چی اصلا ؟ :| بعد منم یوتیوب رو نشونش میدم و بازی های آفلاین رو بهش نشن میدم !!

بابا حتی بازی بسیار بسیار معروف و پر آوازه ماشین GT هم که زمانی اون کریر معروفش زبان زد عام و خاص بود شد این نسخه جدیدش آنلاین !!! :)) این نسل هشتم والا کسایی که باید معترض باشن آفلاین باز ها هستن و نه آنلاین باز ها !!!

یه زمانی میرفتیم کلوب و بش کریر GT رو دوستان دیگه بازیش میکردن و ما هم نگاه میکردیم و انقدر بخش کریرش شوکه کننده بود یعنی موقع دیدن کریر GT و گرافیکش اون موقع دقیقا این طوری بودیم :eek:

من شک ندارم همون بازی DEAD SPACE 2 هم سود خوبی کرده بود ولی ناشرش میخواست سود بیشتر و بیشتر و بیشتر و بیشتر کنه !! حرص و طمع کمپانی ها و انسان ها بی نهایته !

همون VALVE عوضی به خاطر همون هالف لایف معروف شد ! بازیش فروشش هم عالی بود و سود عالی هم به جیب زد ولی از وقتی استیم زد و از این طریق سود دیوانه واری کسب کرد دیگه بیخیال ساخت بازی های داستانی و آفلاین محور شد ! و سرانش هیچ اهمیتی به ما ندادن و هیچ ارزشی برای ما قائل نشدن و شاهکار هالف لایف رو نیمه کاره رها کردن و به کمای ابدی رفت !

انقدر گول این سازنده ها رو نخورین و همش میگن با بی پولیم و بدبختیم و گناه داریم و از این صحبت ها !! اکثریتشون ( نه همشون ) حرص و طمع دیوانه واری گرفته و میخوان پول بیشتر و بیشتر و بیشتر در بیارن و بعد میبینن کمپانی روبروشون یه بازی آنلاین آشغال ساخته که هزینه ساختش کمه ! ولی در عمل سود میکنه همون بازی دیوانه وار و خب ناشر های دیگه میگن چرا که نه ؟؟ ما هم همین کار رو میکنیم و سود میکنیم و سود میکینم و سود میکنیم !! نه یکم !! نه دو کم !! بلکه هزاران هزار برابر ...........

امیدوار نسل نهم نسل بهتری باشه ! ولی خب چشم من زیاد آب نمیخوره و شرایط شاید پیچیده و پیچیده تر هم بشه ......

سلام
من کل متن تون رو خوندم و با 90% اش موافقم از جمله اینکه سازنده ها فهمیدند که با ساخت یکی دوتا مپ و چنتا پلیر رو به جون هم انداختند میتونند سودی خوب کسب کنند و ...

ولی خب چون کامنت شما خیلی نا امید کننده بود تصمیم گرفتم چنتا مثال نقض بزنم و بگم این جریان هم در حال از بین رفتن هست. برای نمونه از اخرین مثالتون GT بگم که استدیو پولی فونی امد کلا همه چی رو دایورت کرد روی بخش انلاین و الان چوبش رو داره میخوره و فروش هفته اول بریتانیا ش یک سوم نسخه GT5 بود با اینکه وضعیت اینستال بیس PS4 نسبت به اون زمان PS3 خیلی بهتره
یا اصلا همین گیرز و کلیف بی که مثال زدید دقیقا همچین عقیده ای داشت بازیهای سیگل پلیر دورانشون تموم شده و بازی تمام مولتی lawbreakers رو ساخت تازه اونم نه تمام قیمت اما نتیجه این شد که دو ماه بعده عرضه تعداد پلیرهای بازی ش به ده نفر رسیده و حالا با کلی بدبختی بازی ایی که پلیر نداره هم باید ساپورت کنه!! نمونه های دیگه مثل evolve و battleborn ... هم هستند که با همین رویکرد عرضه شدند و شکست بدی خوردند
و یا شکست تجاری SFV در مقابل بازیهایی فایتینگ دیگه ایی مثل MKX و Injustice 2

مثال واقعا زیاده برای گفتند در کل به نظرم این موج که سازنده ها همه بخوان یک مولتی پلیر arena 5v5 بسازند و کلی سود کنند گذشته و باید یک چیز پدر مادر دار مثل overwatch بسازند و یا اینکه مثل pubg یک ایده نسبتا جدید داشته باشند و خب هر دوره یک موج جدید داریم مثل الان که لوت باکس ها داره فراگیر میشه... اما به هر جهت بازیهای سیگل پلیر هیچ وقت نابود نخواهند شد و مطمعنم ولفنشتاین هم از لحاظ مالی اگر کیفیت لازم رو داشته باشه میتونه موفق عمل کنه

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
سلام
من کل متن تون رو خوندم و با 90% اش موافقم از جمله اینکه سازنده ها فهمیدند که با ساخت یکی دوتا مپ و چنتا پلیر رو به جون هم انداختند میتونند سودی خوب کسب کنند و ...

ولی خب چون کامنت شما خیلی نا امید کننده بود تصمیم گرفتم چنتا مثال نقض بزنم و بگم این جریان هم در حال از بین رفتن هست. برای نمونه از اخرین مثالتون GT بگم که استدیو پولی فونی امد کلا همه چی رو دایورت کرد روی بخش انلاین و الان چوبش رو داره میخوره و فروش هفته اول بریتانیا ش یک سوم نسخه GT5 بود با اینکه وضعیت اینستال بیس PS4 نسبت به اون زمان PS3 خیلی بهتره
یا اصلا همین گیرز و کلیف بی که مثال زدید دقیقا همچین عقیده ای داشت بازیهای سیگل پلیر دورانشون تموم شده و بازی تمام مولتی lawbreakers رو ساخت تازه اونم نه تمام قیمت اما نتیجه این شد که دو ماه بعده عرضه تعداد پلیرهای بازی ش به ده نفر رسیده و حالا با کلی بدبختی بازی ایی که پلیر نداره هم باید ساپورت کنه!! نمونه های دیگه مثل evolve و battleborn ... هم هستند که با همین رویکرد عرضه شدند و شکست بدی خوردند
و یا شکست تجاری SFV در مقابل بازیهایی فایتینگ دیگه ایی مثل MKX و Injustice 2

مثال واقعا زیاده برای گفتند در کل به نظرم این موج که سازنده ها همه بخوان یک مولتی پلیر arena 5v5 بسازند و کلی سود کنند گذشته و باید یک چیز پدر مادر دار مثل overwatch بسازند و یا اینکه مثل pubg یک ایده نسبتا جدید داشته باشند و خب هر دوره یک موج جدید داریم مثل الان که لوت باکس ها داره فراگیر میشه... اما به هر جهت بازیهای سیگل پلیر هیچ وقت نابود نخواهند شد و مطمعنم ولفنشتاین هم از لحاظ مالی اگر کیفیت لازم رو داشته باشه میتونه موفق عمل کنه
دقیقا همینه . بازی کیفیتش خوب باشه میفروشه . آفلاین آنلاین نداره . نمونش همین finalfantasy آخری که با این که امتیاز های خیلی بالا نگرفت ولی بازم خیلی خوب فروخته .
بعضی بازیساز ها فکر میکنن چون مثلا فلان بازی های آنلاین پر سود بودن هر بازی رو آنلاین کنن موفق میشه . در هر صورت خیلی حرکت زشتی شده میان بخش سینگل رو کلا حذف میکنن بعد 60$ میفروشن . الان طوری شده قیمت بازی ها 60$ ثابت مونده ولی محتوا کم میشه .

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
اتفاقا الان مردم دادن بازی های تمام انلاین پس میزنن اگه اینجوری نبود اکتی مجبور نمیشد به دستینی ۲ بخش داستانی اصافه کنه و تازه بازیش ۵۰ درصد نسبت به نسخه ۱ افت کنه ! یا Titanfall2 نسبت به ۱ در نطر بگیرید یا Starwars 2 Bttle اکثرا میبینید نسبت به نسخه های قبلشون افت شدیدی تو فروش تجربه کردن حتی با نمرات بهتر ! مخاطب الان بخش داستانی میخواد تو بازی ها و براش مهمتره تا بخش انلاین خالی وگرنه اون نبوغ و تخصص بلیزارد هست که بخش انلاینشون همیشه سرگرم کنندس

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
اتفاقا الان مردم دادن بازی های تمام انلاین پس میزنن اگه اینجوری نبود اکتی مجبور نمیشد به دستینی ۲ بخش داستانی اصافه کنه و تازه بازیش ۵۰ درصد نسبت به نسخه ۱ افت کنه ! یا Titanfall2 نسبت به ۱ در نطر بگیرید یا Starwars 2 Bttle اکثرا میبینید نسبت به نسخه های قبلشون افت شدیدی تو فروش تجربه کردن حتی با نمرات بهتر ! مخاطب الان بخش داستانی میخواد تو بازی ها و براش مهمتره تا بخش انلاین خالی وگرنه اون نبوغ و تخصص بلیزارد هست که بخش انلاینشون همیشه سرگرم کنندس
d2 همین الانش رکورد فروش داشته تو 2017 و پرفروش ترین بازی سال بوده فروش کمترشم نسبت به 1 بخاطر هایپ عظیمی بود که پشت نسخه اول بود!فروش دیجیتالیم بازیم اینقدری بالا بوده که از نسخه اول زده جلو تو بازه زمانی مشابه و حتی تو پیش فروشم رکورد زده بود!
شما تو تاپیک دستینیم اومدی گفتی بازی حتی تو چارتم نیست در حالیکه همین الانش رتبتش تو چارت خیلی بالاست و فروش بالاییم داشته!بخش داستانیم کسی مجبور نشد اضافه کنه نسخه اول بخش داستانی داشت ولی بخشای فرعی داستانی تو گریمور کارت روایت میشد که اومدن تغییرش دادن و به خود بازی اضافش کردن!
شما وقتی اطلاعاتت کمه یا بازیی رو بازی نکردی مجبور نیستی فکت صادر کنی دوست عزیز!شما انلاین باز نیستی برای خودت باش فکت صادر نکن اطلاعات غلطم نده!

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
d2 همین الانش رکورد فروش داشته تو 2017 و پرفروش ترین بازی سال بوده فروش کمترشم نسبت به 1 بخاطر هایپ عظیمی بود که پشت نسخه اول بود!فروش دیجیتالیم بازیم اینقدری بالا بوده که از نسخه اول زده جلو تو بازه زمانی مشابه و حتی تو پیش فروشم رکورد زده بود!
شما تو تاپیک دستینیم اومدی گفتی بازی حتی تو چارتم نیست در حالیکه همین الانش رتبتش تو چارت خیلی بالاست و فروش بالاییم داشته!بخش داستانیم کسی مجبور نشد اضافه کنه نسخه اول بخش داستانی داشت ولی بخشای فرعی داستانی تو گریمور کارت روایت میشد که اومدن تغییرش دادن و به خود بازی اضافش کردن!
شما وقتی اطلاعاتت کمه یا بازیی رو بازی نکردی مجبور نیستی فکت صادر کنی دوست عزیز!شما انلاین باز نیستی برای خودت باش فکت صادر نکن اطلاعات غلطم نده!
هیچ رکوردی نزده رفیق بازی که از نسخه اولش کمتر فروخته و تو چارت ها اکثرا تو رتبه های پایینه بسیار ناامید کننده ظاهر شده من خودم خبرش خوندم و هیچ حرفی از خودم نزدم صما از خودت حرف درمیاری پرفروش ترین بوده تو ۲۰۱۷ لینک حرفت بیار منم میارم ببینیم کی مستند حرف زده شما فن بازی هستی دلیل نمیشه که هر حرفی بزنی

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
618
نام
Parsa
هیچ رکوردی نزده رفیق بازی که از نسخه اولش کمتر فروخته و تو چارت ها اکثرا تو رتبه های پایینه بسیار ناامید کننده ظاهر شده من خودم خبرش خوندم و هیچ حرفی از خودم نزدم صما از خودت حرف درمیاری پرفروش ترین بوده تو ۲۰۱۷ لینک حرفت بیار منم میارم ببینیم کی مستند حرف زده شما فن بازی هستی دلیل نمیشه که هر حرفی بزنی
آمار فروش کنسول ها و بازی ها
شما پست اخر همین تاپیک رو نگاه کن بعد بگو کم فروخته و تو چارت نیست
با اینکه برای خودم بخش افلاین خیلی مهم تر از بخش انلاین بازیه ولی حرفتون در مورد فروش بازی های تماما انلاین مثل دستینی درست نیست!

• Like
Reactions: amir code

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
چیزی که مشخصه اونی که از رو هوا داره حرف میزنه شمایی نه من!تو همین فروم تو این تاپیک پست اخر درباره فروش D2 صحبت شده چک کن.نکنه اون دوستی که مدتهاست امار فروش کنسول و بازیارو اعلام میکنه هم اشتباه نوشته؟نه تنها فروش دیجیتالی بازی بیشتر بوده بلکه سود بیشتریم نسبت به نسخه اول داشته نسبت به عرضه جفتشون.
Destiny 2 is the best selling game of 2017 after just one month on sale
NPD SALES NUMBERS SHOW DESTINY 2 TOOK SEPTEMBER 2017'S TOP SPOT
حداقل قبل فکت صادر کردن چهارتا جستجو کن گوگل برای همه بازه میتونی توش سرچ کنی میدونستی؟لول

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر