Windows 8 ناامید کننده بود.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی

Windows-81.jpg

بر اساس صحبت های یک منبع کاملا مورد اطمینان و موثق مایکروسافت در مورد فروش سیستم عامل جدید خود بسیار نا امید شده است و تقصیر را متوجه تولیدکنندگان PC می داند.

Windows 8 شروع کند و آهسته ای داشته است. با توجه به گفته های منبع مطمئنی از سوی مایکروسافت Paul Thurrott به سایت مرتبط به ویندوز گفته است که :" فروش سیستم عامل جدید مایکروسافت براساس پیش بینی ها نبوده است و حتی گفته شده است که:" نا امید کننده بوده است."

منبع همچنین از قول مایکروسافت می گوید: مایکروسافت فروشندگان PC را مورد سرزنش قرار می دهد. اشاره شده است این کاستی بخاطر " عدم توانایی برای رساندن و عرضه" آنها بوده است. مایکروسافت به تازگی با شرکای خود برای رقابت خط تولید تبلت Surface را راه اندازی کرده است.

آپدیت: سازنده Serious Sam آقای Alen Ladavac بحثی بزرگی را در فروم Steam شروع کرده است: اگر فقط صحبت این بود که از فروشگاه ویندوز دانلود بشود مشکلی نبود. این یک مرکز خوب و مشترک برای دانلود هرچیزی در آنجاست. اما مایکروسافت قابلیت دانلود app را در این فروشگاه تایید کرده است.

مایکروسافت رسما تایید کرده است که 4 میلیون از Windows 8 به فروش رفته است، و فروش تبلت Surface " متوسط" گزارش شده است. هفته پیش بعد از مدتی طولانی Steven Sinofsky مدیر ارشد بخش ویندوز و طراح اجرایی مایکروسافت این کمپانی را بعد از 23 سال ترک کرد.( این فرد طراح ویندوز 7 و 8 نیز بوده است.)

آپدیت:40 میلیون لایسنس فروخته شده که مشخص نیست مربوط به چه مصارفی است. 40 میلیون لایسنس این معنا رو ندارد که این سیستم عامل 40 میلیون کاربر دارد. تعداد زیادی لایسنس این ویندوز توسط تولید کنندگان سخت افزار خریداری شده است برای استفاده در دستگاه های جدید خود.
تحقیقات نشان می دهد Windows 8 فقط 15 میلیون کاربر بر روی PC دارد که معادل 1 درصد از 1.5 بیلیون کامپیوتر در جهان است.

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چندین تا مشکل اساسی داره این 8

یکی اینه چرا باید ارم چندین ساله ویندوز تغییر بکنه و زشت تر بشه
چرا باید منوی اسارت زوری باشه حتی اگه دستگاه تاچ ندارید
چرا باید زشت تر بشه و قابلیت گرافیکی بالاتر برای سخت افزاری های خوب وجود نداشته باشه
چرا منوی استارت که نماد ویندوز هست باید حذف بشه
چرا dx 11.1 در زمان عرضش عرضه نشد و به تاخیر افتاد

اینا همه دلایل شکستش هست که خیلی راحت قابل رفع بودن و گرنه از لحاظ تکنیکی از 7 بهتر شده مخصوصا سرعت

اما مسلما با 8 دنیای لپ تاپ ها دگرگون می شه و یه جورایی همشون تبلت مانند: می شن که فروش اصلیشم از همین راه جبران می شه

mrspear

کاربر سایت
Jun 24, 2011
322
نام
Amir Mohamad
به نظرم مهم ترین عاملی که میتونه بهترین تغییر این ویندوز باشه سرعتشه ممکنه از نظر ظاهری به غیر از منوی استارت تغییره چندانی نکرده باشه
ولی از نظر سرعت واقعا عالی عمل کرده . وقتی با این ویندوز کار میکنم حس سبکی دارم که قبلا نداشتم.تطبیق اولیش کمی سخته
ولی وقت تطبیق داده شدی و عادت کردی به سرعت میتونی کارهات رو انجام بدی.از طرفی یکی از مزید هایی که داره هماهنگی اون با xbox
ویندوز فونه که برای دوستانی که به شبکه لایو متصل هستند و یا از ویندوز فون استفاده میکنند میتونه رابط کاربری منحصر به فردی باشه.
در کل معتقدم ویندوز 8 ویندوزیه که به درستی اسم 8 رو یدک میکشه ! در واقع بهینه شده ویندوز 7 یا ویندوز سون 2 !

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
یکی اینه چرا باید ارم چندین ساله ویندوز تغییر بکنه و زشت تر بشه
بهمون دلیلی که آرم گوگل کروم تغییر کرد و ساده شد
چرا باید منوی اسارت زوری باشه حتی اگه دستگاه تاچ ندارید
استارت زوری نیست مترو زوریه در ضمن با موس هم کار میده نه فقط با تاچ
چرا باید زشت تر بشه و قابلیت گرافیکی بالاتر برای سخت افزاری های خوب وجود نداشته باشه
؟؟؟؟
چرا منوی استارت که نماد ویندوز هست باید حذف بشه
از راست که بکشی اون گوشه است
اینا همه دلایل شکستش هست
دلیل شکستش عدم نیاز بازار هست نه اینا
به نظرم مهم ترین عاملی که میتونه بهترین تغییر این ویندوز باشه سرعتشه ممکنه از نظر ظاهری به غیر از منوی استارت تغییره چندانی نکرده باشه
ولی از نظر سرعت واقعا عالی عمل کرده . وقتی با این ویندوز کار میکنم حس سبکی دارم که قبلا نداشتم.تطبیق اولیش کمی سخته
ولی وقت تطبیق داده شدی و عادت کردی به سرعت میتونی کارهات رو انجام بدی.از طرفی یکی از مزید هایی که داره هماهنگی اون با xbox
ویندوز فونه که برای دوستانی که به شبکه لایو متصل هستند و یا از ویندوز فون استفاده میکنند میتونه رابط کاربری منحصر به فردی باشه.
در کل معتقدم ویندوز 8 ویندوزیه که به درستی اسم 8 رو یدک میکشه ! در واقع بهینه شده ویندوز 7 یا ویندوز سون 2 !
با این اوضاع خراب دلار اصلا نمیرزه (حداقل برای من) که کوچ کنم بخاطر دوتا امکان جدید/:)
یا حضرت دلار تفقدی بنما :crying1:

Jet

کاربر سایت
Oct 23, 2012
729
نام
Reza
اینا هنوز روی توسعه dx 11 تو بیشتر بازیها موندن چه برسه به 11.1 !!!!
من که هم کرک شده و هم اوریجش رو استفاده میکنم راضی ام
کلی app روش نصب کردم خیلی کاربردیه
از ابتدا شعار ماکروسافت تسعه سیستم عامل ویندوز 8 برای تبلت ها و اسمارت فون ها مخصوصا روی microsoft surface و اسمارت فون هایی بود که از این سیستم عامل استفاده کنن . نه desktop pc

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
به این حرفهای مزخرف توجه نکنیم راحت تر می تونیم با ویندوز 8 زندگی کنیم. ویندوز 8 یک سیستم عامل نا امید کننده نیست و نخواهد بود.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اینا هنوز روی توسعه dx 11 تو بیشتر بازیها موندن چه برسه به 11.1 !!!!
من که هم کرک شده و هم اوریجش رو استفاده میکنم راضی ام
کلی app روش نصب کردم خیلی کاربردیه
از ابتدا شعار ماکروسافت تسعه سیستم عامل ویندوز 8 برای تبلت ها و اسمارت فون ها مخصوصا روی microsoft surface و اسمارت فون هایی بود که از این سیستم عامل استفاده کنن . نه desktop pc

به هر حال مهم ترین بازارش DESKTOP هست

DX11.1 یه سری امکانات پایه ای داره که باعث می شه سرعت بازی ها بر مبناش با سرعت بیشتری اجرا بشن

امکانات خاص دیگه ای از جمله 3D STREAO NATIVE هم داره که طرفدارهای زیادی داره

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
من که امروز اینو نصب کردم الان دیگه ویندوز 7 واسم شده مثل xp.از همه نظر عالیه مخصوصا سرعت بالا اومدنش.بستگی داره چجوری بهش نگاه کنی الان دید نسبت به ویندوز از نگاه ایرانیا با خارجیا واستون مقایسه میکنم:
خارجیا:
1-ویندوز باید دارای نرم افزارهای کاربردی باشه تا دیگه مجبور نشیم بریم جدا واسش تهیه کنیم
2-ویندوز باید دارای کارایی و راندمان بالا روی تمام سخت افزارها باشد
3-ویندوز باید دارای پشتیبانی خوب باشد تا در صورت وجود مشکل بتونیم رفعش کنیم
4-ویندوز باید زیبا باشد و محیط آن کاربردی و قابل لمس باشد و...............
حالا ایرانیا:
1-ویندوز حتما باید دارای start باشد
2-باید بشه با سیستمای پنتیوم 3 راحتو بدون هیچ مشکلی نصب بشه
3-باید بتونیم با کارت گرافیک 128 کرایسیس 3 رو تو dx 11 اجرا کنیم
4-اگه کرک درست حسابی نداشته باشه باید در اون شرکتو تخته کرد
5-دوباره تایید میکنم حتما باید start داشته باشد(البته نرم افزارش واسه start جدا اومده ولی دیگه فایده نداره)

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
من که امروز اینو نصب کردم الان دیگه ویندوز 7 واسم شده مثل xp.از همه نظر عالیه مخصوصا سرعت بالا اومدنش.بستگی داره چجوری بهش نگاه کنی الان دید نسبت به ویندوز از نگاه ایرانیا با خارجیا واستون مقایسه میکنم:
خارجیا:
1-ویندوز باید دارای نرم افزارهای کاربردی باشه تا دیگه مجبور نشیم بریم جدا واسش تهیه کنیم
2-ویندوز باید دارای کارایی و راندمان بالا روی تمام سخت افزارها باشد
3-ویندوز باید دارای پشتیبانی خوب باشد تا در صورت وجود مشکل بتونیم رفعش کنیم
4-ویندوز باید زیبا باشد و محیط آن کاربردی و قابل لمس باشد و...............
حالا ایرانیا:
1-ویندوز حتما باید دارای start باشد
2-باید بشه با سیستمای پنتیوم 3 راحتو بدون هیچ مشکلی نصب بشه
3-باید بتونیم با کارت گرافیک 128 کرایسیس 3 رو تو dx 11 اجرا کنیم
4-اگه کرک درست حسابی نداشته باشه باید در اون شرکتو تخته کرد
5-دوباره تایید میکنم حتما باید start داشته باشد(البته نرم افزارش واسه start جدا اومده ولی دیگه فایده نداره)
بفرمایید خارج زندگی کنید، علّامه بازی هم در نیارید
ممنون

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کلا چه دوست داشته باشید یا نداشته باشید ویندوز 8 ویندوز قالب بازار میشه به نزدیکی . شاید همون اول با اون سرعتی که انتظارش دارید همه هجوم نبرند طرفه ویندوز 8 ولی به تدریج به صورت متوسط این کار انجام میشه یعنی هرکسی بخواد ویندوز بخره انتخاب اولش 8 هست یعنی مثل ویستا نیست که مشکلات داشته باشه ویندوز 8 از هر لحاظ حتی کم و زیاد برتری نسبت به 7 داره چه از لحاظ بوت و سریع بودنش و کار و اجرای نرم افزارها و چه از لحاظ فیسش و....... الان دیگه هر تبلتی یا لبتاپی بازار بیاد سیستم عمال وینودز 8 روش سواره .
الان خیلی ها انتظار رکورد زدن از ونودز 8 داشتند حالا که رکورد نزده نمیشه اسمش را شکست گذاشت چون اولا ویندوز 7 خودش عالی هست و بیشتر افراد هنوز ترجیح نمیدن پول اضافه خرج کنن برن طرفش و از طرفی دیگه فرقه ویندوز XP و 7 نیست که همه بعد از سالیان تو کفه یه اینتر فیس جدید با تغییرات جامع باشند ولی خب هرکی ویندوز دوست داره و یا میخواد بروزش کنه گزینه بهتری از ویندوز 8 نیست . خود منم الان باهاش کار میکنم سیستم عامل فوق العاده سریع و راحت و نرم و بدون مشکل هست کسی باهاش کار کنه دیگه نمیاد 7 را دوباره نصب کنه .

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
لایو تایلز و همین مترو واقعا مسخرست . برای دیزارین نمایشی قشنگه ولی وقتی باهاش کار میکنی گریت رو در میاره،وقتی داری با مرورگر پیشفرضت توی مترو کار میکنی،کافیه بخوای از یک فایل تکس هم استفاده کنی،تا قسمتی از بد بختی ها رو حس کنید ،حد اقل10-15 مورد مشکلش رو من به چشم دیدم ،واقعا خیلی نقص داره،هم نیاز به سخت افزار جدید نیاز داره ،هم نرف افزار نقص داره . عین برنج دم کشیده میمونه،میشه خردش ولی به بد بختی

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
فرخ فکر نمی کنم 7 حالا حالا کنار بره حتی ویستا که خیلی فرق با xp داشت بازم نتونست xp کنار بزنه 8 که تازه یه چیزهاییشم کمتر شده نمی گم ویندوز بدیه اما چیزی نیست که باعث بشه از 7 به 8 مهاجرت کنی مگه دستگاه تاچ داشته باشی

اینی هم که می گید modern ui هست metro ui اسم قدیمیش هست

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرخ فکر نمی کنم 7 حالا حالا کنار بره حتی ویستا که خیلی فرق با xp داشت بازم نتونست xp کنار بزنه 8 که تازه یه چیزهاییشم کمتر شده نمی گم ویندوز بدیه اما چیزی نیست که باعث بشه از 7 به 8 مهاجرت کنی مگه دستگاه تاچ داشته باشی

اینی هم که می گید modern ui هست metro ui اسم قدیمیش هست

ویستا خیلی چیزها داشت ولی کلی مشکلات داشت یکی از مشکلاتش سنگین بودنه بیش از حدش بود . ولی بگی ویندور 8 هیچی نداره اشتباهه اولین حسنش سبک بودنه فوق العادش هست نیاز به اثبات نیست الان هرکی نصب کرده از جمله خودم کاملا احساس میکنم که تمام برنامه ها سریعتر اجرا میشن و ویندوز به مراتب راونتری هست سرعت بوتش هم زیاده و فقط به قابلیتهای تاچش نیست .
دیگه کسی بخواد وندوز بخره بین 7 و 8 واقعا بنظرتون کسی میره 7 را بخره ؟! ویندوز 8 یه سیستم عامل سبک تر سریعتر و با اینترفیس بهتره و هرکی هم کار کرده ازش راضی بوده اینه که میگم شاید به اون سرعت ویندوز 7 نه ولی به زودی سیستم عامل قالب بازار میشه از لبتاب ها تا تبلت ها جدید گرفته همگی به سرعت دارن با وینودز 8 روانه بازار میشن . حداقل دیگه خارجی باشیم این حرف را بزنیم که بریم کلی خرج کنیم یه چیزی ! ولی دیگه اینجا کسی بخواد بگه هنوز ترجیه نمیدم برم طرف ویندوز 8 واقعا خنده داره :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ویستا خیلی چیزها داشت ولی کلی مشکلات داشت یکی از مشکلاتش سنگین بودنه بیش از حدش بود . ولی بگی ویندور 8 هیچی نداره اشتباهه اولین حسنش سبک بودنه فوق العادش هست نیاز به اثبات نیست الان هرکی نصب کرده از جمله خودم کاملا احساس میکنم که تمام برنامه ها سریعتر اجرا میشن و ویندوز به مراتب راونتری هست سرعت بوتش هم زیاده و فقط به قابلیتهای تاچش نیست .
دیگه کسی بخواد وندوز بخره بین 7 و 8 واقعا بنظرتون کسی میره 7 را بخره ؟! ویندوز 8 یه سیستم عامل سبک تر سریعتر و با اینترفیس بهتره و هرکی هم کار کرده ازش راضی بوده اینه که میگم شاید به اون سرعت ویندوز 7 نه ولی به زودی سیستم عامل قالب بازار میشه از لبتاب ها تا تبلت ها جدید گرفته همگی به سرعت دارن با وینودز 8 روانه بازار میشن . حداقل دیگه خارجی باشیم این حرف را بزنیم که بریم کلی خرج کنیم یه چیزی ! ولی دیگه اینجا کسی بخواد بگه هنوز ترجیه نمیدم برم طرف ویندوز 8 واقعا خنده داره :D
حقیقتش یه کندی های ریزی هم داره که جدیدا کشف کردم اما ۷ نداره سبک تر هست اما زشت تر هم هست بعد اکثرا می خوان از ۷ مهاجرت کنن به ۸ که هیچ دلیلی براشون نیست که بخوان هزینه ی بی خود کنن تازه خارج از ایران قیمت خیلی مهمه ممکنه طرف ۷ رو انتخاب کنه چون هزینه ی کمتری براش در بر داره در هر حال ۸ میاد بالا اما ۷ نمی ره ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍بایین( الان چرا دیگه \ ندارم؟)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر