Video Games Anniversary

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
REMEMBER (1).png
(by: @.Amirone )

درود بر عزیزان بازی سنتر:D

این روز‌ها بعید به نظر می‌رسد که کسی با سرگرمی‌های دیجیتالی و بازی‌های ویدئویی آشنا نباشد!
در چند دهه ی گذشته و در صنعت بازی‌های ویدیویی شاهد لحظات شگفت‌انگیز و پر احساس و فراموش نشدنی فراوانی بوده‌ایم.
برخی از بازی‌ها به دلیل لحظات ماندگارِ فوق‌العاده ی خود، همیشه در ذهن گیمرها باقی می‌مانند.
حال این لحظات می تواند رسیدن به قله ی یک کوه ، فرار از یک بیمارستان، مبارزه با یک باس، از دست دادن یک عشق ، حمله به یک کشتی، دیدن یک کلوسوس و... باشد
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده و با در دست گرفتن کنترلر و هدایت کرکتر و غرق شدن در دنیایی این آثار، خاطرات فراوانی در پستوی ذهن ما جمع گردید
بدیهی ست که هم طرفداران رسانه‌های دیجیتالی و هم گیمر‌های قدیم و جدید، حداقل برای یک بار هم که شده یک خاطره از بازی‌های ویدئویی در ذهن خود دارند و با مرور کردن بعضی از آنها، حس نوستالوژیک زیبایی را برای خود تداعی خواهند کرد.

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم!
1626700338385.png در این تاپیک سعی داریم تا در سالروز عرضه ی خاطره‌انگیزترین بازی‌های ویدئویی یاد آنها را زنده و یک بار دیگر طعم شیرین خاطرات گذشته خود را از دنیای گیم تجربه کنیم 1626700354141.png

قوانین تاپیک:
مشابهه تاپیک های گذشته، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

* طبیعتا یکی از اهداف اصلی ایجاد این تاپیک، جمع اوری کامنت های سالروز و یاد و خاطرات بازی های پلتفروم های مختلف در سالروز عرضه ی آنها از تاپیک های غیرمرتبط و همچنین متمرکز کردن اینگونه مباحث در یک تاپیک مختص به آنها می باشد
* از همه ی عزیزان (فن های تمامی Platform ها) دعوت به همکاری میکنم تا در سالروز عرضه ی بازی های موردعلاقه ی خود، تاپیک رو با قرار دادن مطالب/خاطرات/ویدوها/شات ها و... آپ کنن
* در ضمن اسپم آزاد میباشد

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
امروز تولد 69 سالگی پدر بازیهای رایانه ای و خالق بهترین فرنچایزهای صنعت گیم شیگرو میاموتو هست. پایین یک ویدیو یک دقیقه ازش پیدا کردم که احتمالا برای اوایل دهه ی ٨٠ و موقع خلق دنیای ماریو باشه که از ایده ها و انگیزه هاش برای خلق ماریو میگه.

View attachment IMG_5470.mp4

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Tomb Raider 2013 زمانی که برای اولین بار بازی کردم محو گرافیک و طراحی محیط و گیم پلی آن شدم با پازل های عالی . یادش بخیر .

کاش شماره جدیدی از این سری محبوب را بسازند

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
و بله !!
ایشونم 8 ساله گردیدن 🔥🎂

IMG_20211117_215730_copy_819x461.jpg
در آمریکا: ۱۵ نوامبر
در اتحادیهٔ اروپا: ۲۹ نوامبر
در استرالیا: ۲۹ نوامبر

ولی چه زود گذشت:D
شخصا بالای 100 بازی رو باهاش تجربه کردم و طی این مدت کلی خاطرات واسم رقم‌ زد
هیچوقت اون‌ذوق و شوق روز اولو فراموش نمیکنم!

گمانم آخرین آمار رسمی از فروش کنسول برابر با رقم عظیم 116.9 million بوده!
و اینکه طی این مدت:
گادِ جدید حدود 19.5 میل
آنچارتد 4 حدود 16 میل
و اسپایدی حدود 13.2 میل روی این کنسول فروش داشتن

پ.ن: یه ویدیوی خاطره انگیز هم بریم

View attachment rTzIANFSg5SyLS8a.mp4

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
امروز تولد ٢٠ سالگی یکی از زیباترین کنسول های نه چندان موفق نینتندو یعنی گیم کیوب هست. نینتندو برای اولین بار بود که در این کنسول بجای درگاه کارتریج به طور کامل از سی دی رام استفاده میکرد.

EF69F76B-8C8D-4EE8-AADD-34F9ED282B36.jpeg

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
دیروز تولد ١۵ سالگی نینتندو Wii بود. کنسولی که سرانجام نینتندو رو در عرصه ی کنسول های خونگی به جایگاه تثبیت شده ی گذشته اش رسوند. نینتندو بعد از اینکه به سونی پشت کرد وارد یک جنگ ناخواسته ای با سونی و پلی استیشن شد که این جنگ باعث شد تا حدود زیادی برای دو نسل از میدون کنسول های خونگی خارج بشه که در نهایت بلاخره در سال ٢٠٠۶ با عرضه Wii دوباره به این بازار برگشت.

View attachment IMG_5489.mp4

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1637481488044.png

امروز بیستمین سالگرد عرضه Super Smash Bros. Melee تو ژاپنه.
بازی ای که بدون شک یکی از اثرگذارترین لانچ تایتل های هر کنسولی تو تاریخ به حساب میاد
پرفروش ترین بازی گیم کیوب و عنوان انقلابی تو ژانر خودش
بعلاوه با اگه نگیم طولانی ترین، یکی از طولانی ترین طول های عمر تو صحنه رقابتی FGC که هنوزم بعد 20 سال کلی پلیر و لیگ های بزرگ داره

کات سین اوپنینگ بازی

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
دیروز تولد ١۵ سالگی نینتندو Wii بود. کنسولی که سرانجام نینتندو رو در عرصه ی کنسول های خونگی به جایگاه تثبیت شده ی گذشته اش رسوند. نینتندو بعد از اینکه به سونی پشت کرد وارد یک جنگ ناخواسته ای با سونی و پلی استیشن شد که این جنگ باعث شد تا حدود زیادی برای دو نسل از میدون کنسول های خونگی خارج بشه که در نهایت بلاخره در سال ٢٠٠۶ با عرضه Wii دوباره به این بازار برگشت.

View attachment 233272
توی اون دوران wii خیلی صدا کرد
طراحی خیلی خلاقانه و ساختار شکنی هم داشت
هنوز نقل قول gamespot در خصوصش رو یادمه: It Smells like Wiictory

• Like
Reactions: stanley

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,552

View attachment 234312
Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue
November 30, 1999
View attachment 234313
اولین بازی که رو ps1 تمومش کردم.الان که دیدم یه حس عجیبی با یاد آوریش بهم دست داد.اون زمان انقدر بازی برام گسترده و عجیب بود حاظرم هرچی کنسول و pc دارم بدم اون حس عجیب اون موقع با بازی کردنش تکرار بشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
اولین بازی که رو ps1 تمومش کردم.الان که دیدم یه حس عجیبی با یاد آوریش بهم دست داد.اون زمان انقدر بازی برام گسترده و عجیب بود حاظرم هرچی کنسول و pc دارم بدم اون حس عجیب اون موقع با بازی کردنش تکرار بشه.
برای منم جایگاه بسیار ویژه ای داره...
كلا از دوران Toy Story 1 رو vhs عاشق انیمیشن و دنیاش شدم، خدا میدونه چند بار دیدمشون خصوصا 1 و 2..
یكی دو سال بعد از این (buzz lightyear to the rescue) یه اسپین اف مانند هم دادن كه داستان باز و زرگ تو فضا بود.. اونم خیلی بازی كردم.. توی استوری 1 سگا هم خیلی خفن بود.. یادش بخیر اولین بار كه بازی شماره یك واسه سگا رو دیدم، در واقع تبلیغ تریلرش قبل و بعد كارتون انیمیشن های دیزنی رو vhs بود :D

اما هیچ كدوم برام Toy Story 2 رو PSone نشد.. عاشقش بودم و هستم و خواهم بود.. هیچ وقت هم عملا ولش نكردم.. فكر كنم ركورد بیشترین تموم كردنم تو كل بازی هارو داشته باشه..
ایشونم همین الانا یهویی :D
IMG_20211203_092918.jpg
همچنین رو PS3

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر