Video/Audio Codecs

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام بچه ها یه برنامه می خواهم که mkv رو به hd dvd تبدیل کنه که بشه رویه دی وی دی پلیر اجراش کرد در ضمن بشه زیرنویس فارسی هم بهش داد!!! رویه dvd9 رایت کرد نه dvd5!!! افت کیفیت هم خیلی کم باشه!!! در ضمن به صورتی باشه که بشه زیرنویس رو با دی وی دی پلیر فعال یا غیر فعال کرد!!!

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام بچه ها یه برنامه می خواهم که mkv رو به hd dvd تبدیل کنه که بشه رویه دی وی دی پلیر اجراش کرد در ضمن بشه زیرنویس فارسی هم بهش داد!!! رویه dvd9 رایت کرد نه dvd5!!! افت کیفیت هم خیلی کم باشه!!! در ضمن به صورتی باشه که بشه زیرنویس رو با دی وی دی پلیر فعال یا غیر فعال کرد!!!

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
نميشه همچين چيزی برادر.فيلم های HD کم کم رزولوشنشون 720*1280 هستش و دی وی دی 480*720 هست....پس ميبينی افت کيفيت زياده

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
یعنی mkv رو به دی وی دی تبدیل کنیم کیفیتش می شه مثل تبدیل divx avi به دی وی دی ؟
ای آقا ما هر چی ميگيم شما باز همون سؤال رو به يه صورت ديگه مطرح ميکنی!!!
دی وی دی پلير ها نميتوانند رزولوشن HD رو ساپورت کنند حالا ميخواد VOB باشه يا AVI يا هر چيزه ديگری...
اگه هم به دی وی دی تبديل بشه کيفيتش ميشه مثل دی وی دی ...ديگه واضح تر از اين نميشه گفت

shadowfax

کاربر سایت
Jan 4, 2007
67
کیفیت 1080p را فقط با سی پی یو های دو هسته ای میشه دید؟
اخه من سی پیوم سه 2mb کش است و یه فیلمی با کیفیت 1080p دارم که خیلی دوست دارم ببینم ولی نمیشه.سرعت تصویر پایینه.
هیچ راحی وجود نداره من بتونم اینا ببینم؟

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام آقا چرا ناراحت می شی خوب من خواستم بدونم hd dvd تفاوتش با bluray چییه و من اگه بخواهم hd dvd ببینم باید چه فورمتی رو دانلود کنم و می خواستم بدونم mkv فشرده hd dvd هست یا bluray !!!!

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
سلام آقا چرا ناراحت می شی خوب من خواستم بدونم hd dvd تفاوتش با bluray چییه و من اگه بخواهم hd dvd ببینم باید چه فورمتی رو دانلود کنم و می خواستم بدونم mkv فشرده hd dvd هست یا bluray !!!!
خوب گویا بعضی مسائل برای شما اشتباه تفهیم شده ! HD DVD یه optical disc storage media format جدید بود که توشیبا و DVD Forum اون رو Develop کردن و در واقع جایگزین DVD محسوب می شه از این ور هم BDA (یک کنسرسیوم متشکل از 9 شرکت اصلی و چندین و چند حامی دیگه) Blu-ray رو معرفی کرد که با هم یه جنگی داشتن و آخر سر هم توشیبا HD DVD رو Drop کرد. هر دوی این فرمت ها از لیزر آبی (فرابنفش) برای read/write استفاده می کنن و کلا با DVD های معمولی (چه 4.5 گیگ چه 9 گیگ) که از لیزر قرمز (فرو سرخ) برای R/W استفاده می کنن, تفاوت دارند. الان هم شما نمی تونی HD DVD ببینی مگر این که HD DVD Player داشته باشی. اون چیزی که شما می خوای اسمش HD Content هست, و فایل های ریپ شده از فیلم هایی که رو HD DVD و Blu-ray ذخیره شدند هم تو اینترنت پُره. MKV هم فشرده ی هیچکدوم این ها نیست بلکه یه کانتینر (Container) اُپــِن سورس هست که میشه توش فایل های صوتی و تصویری رو قرار داد. شما کافیه تو اینترنت سرچ کنی "فلان فیلم HD 720p یا 1080p" دیگه به بقیش کاری نداشته باش, اگه هم فرمت چیزی که دانلود کردی MKV بود به راحتی می تونی با KM PLayer اجراش کنی.

آخرین ویرایش:

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
دوسته عزیز من یه کیفیت فیلم می خواهم بهتر از دی وی دی 5 که روی دی وی دی 9 باشه همین ؟ و آیا این دی وی دی پلیرهای معمولی دی وی دی 9 گیگ رو اجرا می کنند یا نه؟

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
دوسته عزیز من یه کیفیت فیلم می خواهم بهتر از دی وی دی 5 که روی دی وی دی 9 باشه همین ؟ و آیا این دی وی دی پلیرهای معمولی دی وی دی 9 گیگ رو اجرا می کنند یا نه؟
آره دی وی دی 9 اجرا ميکنند.ولی شما توقع نا معقول داريد ديگه خو دی وی دی دی وی ديه ديگه وقتی ميگيم بيشتر از اين رزولوشن رو نميتونه پلير پخش کنه يعنی نميشه ديگه حالا چر دی وی دی 9 چه 5 چه ...

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
ممنون بابت جواب
فقط من جواب این سوال رو نگرفتم FLAC رو چه جوری میشه تبدیل کرد ؟
و اینکه با DAUdioK چه جوری باید MKV رو باز کنم و فایل Audio اش رو تبدیل کنم و دوباره به صورت MKV با فرمت جدید صدا در بیارم .
ممنون

FLAC رو هم با همین MKV2VOB تست کن.برای جدا کردن استریم صدا از MKV Extract استف بزن و برای دوباره Mux کردنش از MKVToolx

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر