Valve: ویندوز 8 به سقوط ماکروسافت سرعت می‌بخشد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
Newell.jpg

Gabe Newell رییس شرکت Valve در آخرین مصاحبه خود اعلام داشته که کار کردن در یک شرکت کوچک و مستقل را به کار در یک شرکت بزرگ ترجیح داده و هنوز هم احساس خوبی نسبت به ویندوز 8 ندارد.
وی در مصاحبه با NY Times می‌گوید که تریجح می‌دهد شرکت Valve از بین برود ولی هرگز موقعیتی پیش نیاید که بگویند: "بیاید یک شرکت بزرگ را برای پشتیبانی مالی از خود پیدا کنیم و پس از دو یا سه سال به قرارداد خود پایان دهیم."
آقای Newell همچنین تنفر خود از ویندوز 8 را بار دیگر ابراز داشته و بر این باور است که به دست گیری بازار با سیستم عامل جدیدی که از سوی ماکروسافت عرضه شده، سرعت سقوط آن ها را بیشتر خواهد کرد. وی در این مورد می‌گوید: "ما به ماکروسافت می‌گوییم که تمام شکست هایی که در مقابل چالش های اقتصادی داشته اید را درک می‌کنیم ولی کپی کردن کارهای Apple نه تنها سقوط شما را کند نخواهد کرد، بلکه به آن سرعت بیشتری می‌بخشد."
منبع

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
شما تا دوماه دیگه که نه تا دوسال دیگه صبر کن ببین چقدر هماهنگی پیش میاد یعنی واقعا فکر میکنی این 5 میلیون کاربر فعال استیم دوماه دیگه بیخیال استیم میشن که برن هماهنگ بشن ؟ این هماهنگی بیشتر واسه کاربرای 360 مثل شماست بدرد PC Gamer هم نمیخوره ،مثلا EA برای اینکه Origin را رقیب Steam کنه بازیهای بزرگ خودش مثل BF3 ME3 را انحصاری Origin کرده ،الان مایکروسافت به جز بازیهای آرکید دیگه چی میخواد بفروشه ؟ میخواد Halo 4 را هم انحصاری Windows Store کنه که ملت بیخال استیم بشن ؟

روی Windows Store همه بازی هایی که روی پلتفرم های مایکروسافت میان هم هستن. نه فقط بازی، تمام برنامه ها باید دیر یا زود نسخه دیجیتالشون هم قرار بگیره و حق انتشار هم دقیقا برابر همون حق انتشار ویندوز هست که میدن. Indie ها هم مثل سابق. همون پولی که مثلا Autodesk برای لایسنس میده، با همون روی Windows Stre هم قرارش میده

اما در مورد بازی درسته ! افرادی که فقط PC بازی میکنن به دردشون نمیخوره. اما هرکسی که آنلاین با ویندوز و Xbox و WP سر و کار داره 90% میره روی windows store ! چرا ؟ چون هر موقع که بخوان میتونن با همون قیمت Steam دانلود کنن و مهمتر از همه پروفایل و بازی ها و GS و Store و ... که رو این پلتفرم ها انجام دادن هر موقع بخوان در دسترس هست. که اینم مطمئنا اتفاق می افته. کسی هم نگفته همه استیم رو میذارن کنار.
حالا مشکل چیه ؟! اینه که مایکروسافت اجازه نمیده Steam هم روی xbox و اینا بیاد و این میشه انحصاری کردن اکو سیستمش. من نمیگم کار درستیه یا نه اما اونایی که فقط با PC سر و کار دارن براشون فرقی نمیکنه.

=================

این حرف که لینوکس و مک تا چند ماه دیگه بازار رو میگیرن انقدر مسخره هست که جای بحث نمیذاره ! همینجوری یه چیزی پروندنه. از هر نظر ویندوز برای بازی بهترین گزینس چه با استیم چه بدون استیم. یه چیز ثابت داره که لازم نیست یه شرکت با هزینه های اضافی بیاد رو تک تک لینوکس ها هماهنگش کنه. مک هم که therm هاش هیچ تغییری نکرده و تکلیفش معلومه ! در مورد اینکه مایکرو برای PC Gaming چیکار کرده، مراجعه شود به سابقه و اینکه PC Gaming کلا محدود به پلتفرم های کجا میشه ؟
الآن هم اکوسیستم کاملا هماهنگ خودش رو راه انداخته و از هر نظر میشه بزرگترین که همه موارد رو در بر میگیره و همه جا در دسترسه. اما با این وجود برای استودیو های مستقل از نظر Therm دردسر داره. دقیقا چیزی که Mojang گفت و هیچ ربطی به ویندوز نداره. Blizzard هم همین. مشکل اینا با استیم کاملا فرق داره
دوستان یا مطالعه کنین و پست بدین یا همینجوری یه چیزی نچرونین. الآن فقط همین دوستمون DOOM IV منطق تو حرفاش هست و بیشتر چیزایی که میبینم کلا معلوم نیست چه پست هایی هست که کوچکترین اطلاعات درستی توش نیست

فعلا که والو کار انتقال Steam رو به mac و لینوکس شروع کرده و سیستم های اپل کاربرای خودشو داره و دست کم گرفته شده توسط ویندوز مایکروسافت خورد شده تازه دارند میفهمند که مک و لینوکس چی بودند.ویندوز 8 یه 4 تا بازی ارکید توش گذاشتند با عنوان هماهنگی. اگه اپل سازنده halo رو استدیوش رو به مایکرو نمی فروخت درامد مایکرو از 360 بشدت کاهش پیدا میکرد بخاطر عرضه بازی برای PC .پس یکسری چیزها رو مایکرو از صدقه سری اپل داره
این دو خط هم 4 تا جمله هست رو هوا، بدون کوچکترین اطلاعات درست

آخر هم دوباره میگم به جز قیافه ویندوز، جز بهینه شدن، هیچ فرقی با 7 نداره.

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
اونا هم نگران مسائل $ ـی خودشون هستن :d
یا اینقدر پول میدی و بازی رو روی Windows ـه ما و شبکه ی آنلاین ما منتشر میکنی ، یا میری روی Linux ـی که یوزر کامیونیتیش خیلی کمتر از ماست منتشر میکنی.
حالا این که PC Gamer ها بیخیال Win میشن و شرایط رو برای اومدن بازیها روی سیستم عامل های دیگه مهیا میکنن ، چیزی هست که باید نشست و نظاره کرد.
خب بعله Micro $oft میخواد باج سیبیل ازشون بگیره اونا هم صداشون در اومده و زیر بار نمیرن. کاملا هم حق دارن.
با این پول پرستی های ماکرو حتما هم تخفیف ها و امکانات استیم رو مهیا میکنه. امیدوار باشید میکنه...
====
حالا این همه ویندوز فون، ویندوز فون میکنید وایسید ببینید اصلا گلی به سر کسی میزنه که بخواد اصلا استفاده بشه یا مثل قبل زیر Android و iOS له و لَوَرده میشه. هماهنگی با اکو سیستم پیشکش...

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کلا یک سیستم باز داشت که با ماکروسافت خیلی حال میکردم که به فکر همه هستش از نظر سیستم عاملی داره پا میزاره جا پای اپل کلا این سیستم بسته مشکلات خاص خودش رو داره بزرگترین مشکل این هستش که اگه سیستم مشکلی هم داشته باشه شما نیمتونی از سیستم بهتر استفاده کنی و محدود میشی به یه چیز خاص و تنوع انتخاب رو میکشه هر چند از طرف دیگه امنیت بالاتر میره اما خیلی ... های دیگه رو میکشه برای همین هستش خیلی ها به لینوکس رو اوردن یا دارن میارن .

سیستم اپل با وجود سادگی خیلی محدوده حق انتخاب رو از مشتری گرفته و .... پولی که برای محصول میدی شاید اون نیاز شما رو از سیستم عامل برطرف نکنه خود همین مشکل هستش .

که الان ماکروسافت هم داره در همون راه قدم بر میداره به نظر من شاید برای ماکروسافت عالی باشه یا پول بیشتری در بیاره اما برای مشتری مثل سم میمونه مخصوصا کسایی که از کامپیوتر استفاده های متنوعی میکنن .

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
کلا یک سیستم باز داشت که با ماکروسافت خیلی حال میکردم که به فکر همه هستش از نظر سیستم عاملی داره پا میزاره جا پای اپل کلا این سیستم بسته مشکلات خاص خودش رو داره بزرگترین مشکل این هستش که اگه سیستم مشکلی هم داشته باشه شما نیمتونی از سیستم بهتر استفاده کنی و محدود میشی به یه چیز خاص و تنوع انتخاب رو میکشه هر چند از طرف دیگه امنیت بالاتر میره اما خیلی ... های دیگه رو میکشه برای همین هستش خیلی ها به لینوکس رو اوردن یا دارن میارن .

سیستم اپل با وجود سادگی خیلی محدوده حق انتخاب رو از مشتری گرفته و .... پولی که برای محصول میدی شاید اون نیاز شما رو از سیستم عامل برطرف نکنه خود همین موشکل هستش .

که الان ماکروسافت هم داره در همون راه قدم بر میداره به نظر من شاید برای ماکروسافت عالی باشه یا پول بیشتری در بیاره اما برای مشتری مثل سم میمونه مخصوصا کسایی که از کامپیوتر استفاده های متنوعی میکنن .

اتفاقا الآن برای مشتری هیچ فرقی نکرده. الآن بگو چه کاری قبلا میشد کرد که الآن نمیشه ؟
برای شرکت ها هم فرقی نداره. هیچ چیزی هم نبسته. همه چیز مثل سابقه. نه شرکتی رو مجبور کرده سیستم خودش رو بذار کنار، نه جلوی اجرا شدنشون رو OS گرفته. هیچ فرقی نکرده هیچیش. فقط Store خودش رو اضافه کرده
حالا به کجای این میگی بسته وقتی چیزیش عوض نشده و فقط همون Stor رو اضافه کرده ؟

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اتفاقا الآن برای مشتری هیچ فرقی نکرده. الآن بگو چه کاری قبلا میشد کرد که الآن نمیشه ؟
برای شرکت ها هم فرقی نداره. هیچ چیزی هم نبسته. همه چیز مثل سابقه. نه شرکتی رو مجبور کرده سیستم خودش رو بذار کنار، نه جلوی اجرا شدنشون رو OS گرفته. هیچ فرقی نکرده هیچیش. فقط Store خودش رو اضافه کرده
حالا به کجای این میگی بسته وقتی چیزیش عوض نشده و فقط همون Stor رو اضافه کرده ؟

قبل از رگ کشیدن لطفا بفرمایید من کجا گفتم سیستم win 8 محدود هستش یا چه کاری رو میشه روی 7 انجام داد روی 8 نمیشه ؟

من از بدی های سیستم بسته گفتم شما چی رو به چی ربط دادی ؟ لطفا قبل از رگ بکشید درست مطلب رو مطالعه بفرمایید .

گزینه بعدی اینکه همه این کار ها به طرف محدود کردن مشتری ها پیش میره بهتره اول یک دفعه win 95 رو نصب کنی بعد win 98 بعد بیای جلو بعد نوع آزادی کاربر در کنترل اطلاعات سیستمی رو مرور کنی بیای جلو و باز بودن دست کاربر در کنترل پردازش تغییر و.... دیگه بعد متوجه میشی برای این که امنیت رو بالا ببرن دست رسی ها رو بیشتر محدود کردن .

همین ماکروسافت چند دفعه تو دادگاه های کشور ها بخاطر محدودت انتخاب و.... دادگاه ها رو وا داده . یه تاریخچه خیلی بلند در این زمینه داره .

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
قبل از رگ کشیدن لطفا بفرمایید من کجا گفتم سیستم win 8 محدود هستش یا چه کاری رو میشه روی 7 انجام داد روی 8 نمیشه ؟

من از بدی های سیستم بسته گفتم شما چی رو به چی ربط دادی ؟ لطفا قبل از رگ بکشید درست مطلب رو مطالعه بفرمایید .

گزینه بعدی اینکه همه این کار ها به طرف محدود کردن مشتری ها پیش میره بهتره اول یک دفعه win 95 رو نصب کنی بعد win 98 بعد بیای جلو بعد نوع آزادی کاربر در کنترل اطلاعات سیستمی رو مرور کنی بیای جلو و باز بودن دست کاربر در کنترل پردازش تغییر و.... دیگه بعد متوجه میشی برای این که امنیت رو بالا ببرن دست رسی ها رو بیشتر محدود کردن .

همین ماکروسافت چند دفعه تو دادگاه های کشور ها بخاطر محدودت انتخاب و.... دادگاه ها رو وا داده . یه تاریخچه خیلی بلند در این زمینه داره .

شما انگار با خودت درگیری داری. چون نه لحنم بد بوده نه حرف بدی زدم. بحثی با افرادی مثل شما که این طرز صحبت رو دارن ندارم

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
البته از اپل فن هایی که 2 میلیون پای هر محصول اپل پیاده میشن، انتظاری بیشتر از این جمله های تکراری نمیره. ادامه بدید همتون ;)

واقعا برای من جای سوال شده که اینا از چیه Win 8 مینالن؟ اگه ما هم بدونیم حداقل میتونیم بهتر قضاوت کنیم. از نظر گیمینگ که والا به نظرم Win 8 چندین پله از دیگر ویندوز های مایکروسافت بالا بوده. اینو بر اساس کارکرد چندین ماهه ام با نسخه بتای Win 8 میگم. رو نسخه ای که ما استفاده کردیم تقریبا Xbox Live رو بطور کامل انتقال داده بودن روی ویندوز که برای کسانی مثل من خیلی جذاب و جالب بود. اصلا یه بخشی داره به اسم لایو که مستقیما وصل میشه به سرور های لایو و حتی چهره محیط هم دقیقا شبیه به داشبورد Xbox هست.

از اون طرف مایکروسافت الان مثلث تشکیل داده. اولش X360 دوم Windows Phone و بعدش هم Win 8. این سه تا محصول از سمت مایکروسافت کاملا با هم مچ هستن و به صورت آنلاین تمامی اطلاعات گیمینگ (تمامی اطلاعات همینجوریه من فقط به گیمینگش اشاره میکنم) بین هر 3 تا رد و بدل میشه. برای مثال من اچیومنت هایی که روی بازی های Windows Phone ـم میگرفتم، مستقیما میرفت روی گیمرتگم توی Xbox Live ، چون با همون ای دی خودت باید با ویندوز فون کار کنی و لازم نیست ای دی دیگه ای بسازی. وقتی هم ویندوز 8 رو نصب میکنی باز هم با همون یوزر لایوت میتونی وارد محیط ویندوز بشی که باز هم تمامی اطلاعات دو محصول ویندوز فون و ایکس باکس آپلود میشن روی سیستمت. واقعا این سیاستی که مایکروسافت در قبال این 3 تا محصول برداشته رو من فوق العاده پسندیدم و میتونم بگم حتی لحظه ای از دنیای گیم لایو دور نموندم چون در هر 3 حالت زیر دستم بود این دنیا. حالا مواردی همچون glass که توی E3 معرفی شد هم به کنار. واقعا به نظرم ویندوز 8 یه قدم اساسی در بخش گیم برداشته حالا اینا از چی گلایه میکنن نمی دونم.

اینم عکس هایی از مثلث مایکروسافت برای گیمر ها:

محیط Xbox 360

hg8aepkzlxhpsd3y6t6g.jpg

محیط لایو ویندوز 8

5racn2qfvmdpz09ggf.jpg

محیط ویندوز لایو، ویندوز فون:

x6u3f9t5vhgzvtzxhut6.jpg

این سیستم مثلثی که شما مطرح کردی , سیاست یا شیوه یا هر چی که اسمش هست , چیز خوبیه , شکی نیست ولی اصلا نوآوری یا سیستم جدیدی نیست که بخوایم جزو موارد مثبت شرکت بدونیم هر گیمری توقع یه همچین چیزی رو داره نه اینکه رو PC یه id داشته باشه رو 360 یه id دیگه .... در واقع باید اینکار رو می کرد .

مثل اینکه بگیم نکات مثبت ps3 اینکه دسته بیسیم داره , خب هنر کرده , باید اینجوری باشه .

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شما انگار با خودت درگیری داری. چون نه لحنم بد بوده نه حرف بدی زدم. بحثی با افرادی مثل شما که این طرز صحبت رو دارن ندارم

آخه مشکل اینجا هستش نقل قول شما هم اصلا ربطی به صحبت من نداره مثل اینه من دارم راجب شب صحبت میکنم شما میای میگی آقا روزه اینجوریه یک نقل قول الکی که فقط صرف اینکه الکی طرفداری کنی همین بعد میگی آقا چرا اینجروی میگی آدم خندش میگیره .

منم نگفتم لحن شما بد هستش اما از طرفداری الکی شما ناراحتم به خاطر اینکه دقیق نمیخونی طرف داره چی میگه بعد نقل قول میکنی ... میگی همین که میگی فقط یک store هستش خودش کلی فوش هستش به خاطر اینکه صحبت من کلی بود ربطی فقط به یک استور نداره به windows media player داره به IE داره به .... دیگه هم داره که مرور زمان اینها جمع میشن بعد چند سال میشه یه پتک میخوره تو سر هممون برای شما الان فقط یک store هستش که داره همراه سیستم عامل میاد .

اما من دارم میگم کم کم ماکروسافت هم راه اپل رو میخواد مثل اینکه بره شما میگی فقط داره یه استور اضافه میکنه خوب خود این اجازه نمیده دیگه رقیب رشد کنه خودش میشه حذف حق انتخاب یا سنگ اندازی برای رقیب هیچکی از رقیب خوشش نمیاد الان هم این GABE رقیب دیده ترسیده اما به مرور زمان اینجور حرکت ها که سیستمی باشه که همچیش با من سازنده باشه و هرکی خواست میتونه وسیله خودش رو بعدم بده زنگ خطری هستش برای همه سازنده ها و برنامه نویس های نرم افزاری و ... به خاطر اینکه هر نسل که بره جلو ایده های خوب رو به بهترین شکل به همراه سیستم عامل عرضه میکنه این کاربر رو در یک عمل انجام شده قرار میده .

شما چیزی که میبینی رو استفاده میکنی اگه از کامپیوتر سر در نیاری اینجوری کسایی که نرم افزار های بهتری میسازن یا کربردی تر پشت در گیر میکنن شاید کاربر در حالت عادی بگه کار من با این راه میفته اما نمیره که ببینه چیز بهتری هم هستش تا وقت نیاز از همون استفاده میکنه .

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این طرف معلوم نیست چی زده اومده اینا رو گفته!!!!:-o

یه جور گفت ویندوز 8 باعث سقوط میکروسافت میشه انگار که سال 2012 ماکروسافت داره ویندوز 98 رو میده بیرون.....
ویندوز به این خوبی....درسته یه اشکالاتی داره ولی اینقدر که این میگه بد نیست......

البته مک هم خیلی خوبه ولی هر کدوم ویژگی های خودشونو دارن......

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
با این پول پرستی های ماکرو حتما هم تخفیف ها و امکانات استیم رو مهیا میکنه. امیدوار باشید میکنه...
شما اگه به سیستم‌های آنلاین مجانی خودت رو محدود نمی‌کردی، تخفیف‌های 50 درصدی و بیشتری که هر روز، هر هفته و البته مناسبت‌های خاص(مثل همین بازگشایی مدارس) توی لایو وجود داره رو می‌دیدی و بهتر می‌تونستی قضاوت کنیم.
ایا کارمک ، بلیززارد، سازنده میانکرفت و اینا هم شبکه ای مثل استیم دارند که ویندوز 8 رو فاجعه میدونند؟
بلیزارد شبکه‌ای مثل استیم نداره؟:D سازنده‌ی ماینکرفت هم داره بازیش رو از طریق سایت خودش عرضه می‌کنه که خب قوانین جدید مایکروسافت شامل اون هم میشه. کارمک هم به عنوان یه صاحب نظر حق داره نظر خودش رو تو هر زمینه‌ای بده. شمایی که حرف از سازنده‌ی ماینکرفت می‌زنید، آیا می‌دونید این بازی در حالا که کلا روی استیم وجود نداره، روی استور مایکروسافت تو لایو تا به حال نزدیک به چهار میلیون فروخته؟
ویندوز 8 یه 4 تا بازی ارکید توش گذاشتند با عنوان هماهنگی.
یعنی جوری دارین ترول می‌کنید که اگه کسی که اطلاعات نداره وارد تاپیک بشه، احساس می‌کنه مثلا دیسک بازیای PC رو 8 اجرا نمیشه و فقط بازیای Store مایکروسافت قابل بازی هستش :)) دوست عزیز، الان اینجا فقط بحث سر فروش دیجیتال بازی‌ها از طریق Steam و موارد مشابه هستش که خودش تنها یه بخشی از بازار PC رو تشکیل میده، یعنی واقعا الان شما فکر کردین اگه Steam بره رو مک، مثلا دیسک بازیایی که تو استیم هستن رو ویندوز 8 اجرا نمیشن؟! می‌دونید پروسه‌ی پورت هزاران عنوانی که روی ویندوز هستن روی سیستم‌‌عامل‌های دیگه چند سال طول می‌کشه؟!

همین الانش بهترین بازیای قابل دانلود امسال(که دلیل اصلی شهرت استیم به خاطر همین بازیاست) از لحاظ متا، یا به طور کامل در انحصار Store مایکروسافت تو لایو هستن و یا با چند ماه تاخیر قراره پورت شن رو استیم. اگه استیم به قول دوستمون 5 میلیون کاربر فعال داره، مایکروسافت الان نزدیک به 70 میلیون X360 فرستاده خونه‌های مردم. آیا مایکروسافت با داشتن پشتوانه‌ی همین 70 میلیون و آوردن ورژن پیشرفته‌تر استور لایو روی PC، واسش کاری دار رقابت با استیم تو زمینه‌ی گیم؟ روابط مایکروسافت با بزرگترین ناشرهای فعلی بازی یعنی EA و اکتی و یوبی و ... بهتره یا روابط Valve با این شرکت‌ها؟

بنده به فن‌های سونی کاملا حق میدم دست به دامن Apple و ... بشن برای ترول مایکروسافت، چون شرکت محبوبشون در حال حاضر از لحاظ اقتصادی کلا در سطحی نیست که اسمش بخواد کنار اسم مایکروسافت قرار بگیره که این چنگ زدنا با دامن اپل و Valve و ... تو اینجور موارد طبیعیه.

آخرین ویرایش:

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
این سیستم مثلثی که شما مطرح کردی , سیاست یا شیوه یا هر چی که اسمش هست , چیز خوبیه , شکی نیست ولی اصلا نوآوری یا سیستم جدیدی نیست که بخوایم جزو موارد مثبت شرکت بدونیم هر گیمری توقع یه همچین چیزی رو داره نه اینکه رو PC یه id داشته باشه رو 360 یه id دیگه .... در واقع باید اینکار رو می کرد .

مثل اینکه بگیم نکات مثبت ps3 اینکه دسته بیسیم داره , خب هنر کرده , باید اینجوری باشه .
این سیستم مثلثی که شما اون رو هیچ میدونیین قرار نیست یک نو اوری باشه.قراره یه اکوسیستم کار امد باشه (پیش بینی میشه تا پایان سال اول عرضه 500میلیون device تویه این مثلث باشن)

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
Valve = 1/1000000 Microsoft
جالب اینجاست که بعضی ها فکر می کنن با شرکت مینو ترفن نه Microsoft =))

doostanehsoft

کاربر سایت
May 19, 2011
1,407
نام
Mojtaba
مایکروسافت و کپی برداری از اپل ؟!
می شه دقیق تر توضیح بدید؟ /:)

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
ویندوز 8 به سقوط مایکروسافت سرعت میبخشد یا کاربران بازیسنتر از همه دنیا بیشتر میفهمند آیا؟
گیب نویل هم رفت زیر سوال؟
ماکان جان، مرتبط با بحث لطفا. فن بوی بازی ممنوع یعنی الی الله ـی پست ندیم لشگر جمع کنیم. با تشکر!

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ویندوز 8 به سقوط مایکروسافت سرعت میبخشد یا کاربران بازیسنتر از همه دنیا بیشتر میفهمند آیا؟
[h=2][/h]گیب نویل هم رفت زیر سوال؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر