Valve: لینوکس برای بازی بهتر از ویندوز 8 است

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
steam-500x282.jpg

Drew Bliss از شرکت Valve در طی اجلاس توسعه دهندگان که از هفته‌ی پیش در دانمارک برگزار شده است، اظهار داشته که تمامی بازی‌های جدید ساخته شده به وسیله‌ی موتور Soure-Engine به خوبی بر روی لینوکس کار خواهند کرد، وی ادامه داد که به زودی شاهد عرضه‌ی Steam بر روی لینوکس هستیم. البته از دادن اطلاعات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.

وی همچنین در طول کنفرانس هفته‌‌ی پیش اظهار داشته که لینوکس برای گیمینگ و بازی مناسب‌تر از ویندوز 8 می‌باشد.

در این چند وقته Valve و دیگر شرکت‌های توسعه دهنده بازی بر روی PC انتقادات بسیاری از ویندوز جدید ماکروسافت یعنی ویندوز 8 کرده‌اند. موضوعی که باعث شده بعضی از آن‌ها به حمایت بیشتر از لینوکس بپردازند.

Source

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
هر موقع تو جمله اول من پیدا کردی کی گفتم از گیم استور مایکرو میترسه اونوقت منم جوابتُ میدم. من واسه یوزرها میگم که خودتم قبول داری تا بیان رو لینوکس طول میکشه!!
مطمئنا اگه والو نمی ترسید انقدر خودشُ به آب و آتیش نمیزد تا تو این مدت هی 8 رو بکشه پایین
.

پس منظور از ترس چیه؟!
اگه منظورتون از ترس، اون پولیه که قراره بابت ساخت بازی رو ویندوز به ماکرو از این به بعد پرداخت بشه، من اشتباه برداشت کردم، ولی اون رو developer باید بده، نه والو که فروشگاه داره، برای بازی های خودش هم مطمئن باشید نمیاد اینقدر انتقاد کنه!

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
مطمئنا اگه والو نمی ترسید انقدر خودشُ به آب و آتیش نمیزد تا تو این مدت هی 8 رو بکشه پایین
.

پس منظور از ترس چیه؟!
اگه منظورتون از ترس، اون پولیه که قراره بابت ساخت بازی رو ویندوز به ماکرو از این به بعد پرداخت بشه، من اشتباه برداشت کردم، ولی اون رو developer باید بده، نه والو که فروشگاه داره، برای بازی های خودش هم مطمئن باشید نمیاد اینقدر انتقاد کنه!
عه. من که دارم میگم به خاطره یوزرهاش. کلا نمی خواین قبول کنین. خودتون میگین 5 میلیون یوزر داره که با هیچی عوضش نمیکنن. پس چرا والو هی باید بیاد از 8 بد بگه وقتی یوزرهاش همه جا باهاشن؟
قبول نمیکنین اگه مشکلی نداشت انقدر شروع به پایین کشیدن 8 نمی کرد. پس بحث بی فایدست

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
.

پس منظور از ترس چیه؟!
ترس مثلا ترس اپل از آندروید که میره براش سامسونگ رو سو میکنه!(البته ترس منظور این نیست که ناک اوت بشن ترس از اینه سهمی از بازار رو از دست بدن)
ترس مثلا فیس دوغ که برای رقابت با پلاس ویدیو چت راه انداخت (با اینکه پلاس سهمش خیلی خیلی خیلی کمتر از فیس دوک هست)
ترس مثلا آمریکا که شرکتای مخابراتی چینی رو سو میکنه
ترس مثلا ترس والو از ویندوز استور (+اون سهمی که از فروش بازی میده)که میاد داد و بیداد میکنه و یک شبه طرفدار لینوکس میشه
کاملاً درست میگید، بحث اینجاست که بعضی دوستان رابطه VALVE و مایکرو، اساساً یک طرفه میبینند،در حالی که هر دو طرف به هم نیاز دارند!
همینطوره بعضی ها هم رابطه مایکروسافت و سونی رو جنگ میبینند و در سنگر یکی از این شرکت ها پناه میگیرند در حالی که Sony VAIO=sony+micosoft

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
و اینست فشار زیاد Microsoft Store بر مفت خوران عالم ! :d حالا کم کم فشارا بیشترم میشه ! :d بزودی از شر استیم و سرورای چیپش راحت میشیم >:d< :d خیلی خوبه که بدشون اومده چون اینجوری استور مایکروسافت سریعتر پا میگیره ! هیچکسی تو دنیا نیست که Windows رو ول کنه به خاطر والو ! Sooooooon we'll meet again , soon

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
عه. من که دارم میگم به خاطره یوزرهاش. کلا نمی خواین قبول کنین. خودتون میگین 5 میلیون یوزر داره که با هیچی عوضش نمیکنن. پس چرا والو هی باید بیاد از 8 بد بگه وقتی یوزرهاش همه جا باهاشن؟
قبول نمیکنین اگه مشکلی نداشت انقدر شروع به پایین کشیدن 8 نمی کرد. پس بحث بی فایدست
قبول دارم مشکل داره با ویندوز 8،اینم قبول دارم داره میخواد به ماکرو فشار بیاره با این مصاحبه ها، ولی جایگاه استیم واسه pc gamer ها واقعاً چیز عجیبیه، ساپورت بی سابقه ای که اساساً جان تازه ای به pc داد، استیم رو قبول دارم چون هیچ فروشگاهی مثل اون نیست، چون همین origin رو وقتی لوگین میکنم، میفهمم استیم یعنی چی،همین استیم نبود نه alan wake روی pc میومد نه dark souls.
الان من ترجیح میدم بازی رو از استیم بخرم، به جای این که با همون پول نسخه فیزیکی بازی رو بگیرم.
باور کنید استیم خیلی جایگاه خاصی داره، وگرنه من هیچ مشکلی با ماکرو ندارم، اصلاً هم علاقه ای ندارم این مشکل بین این دو تا بیشتر بشه.

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
مگه کشکه فقط Valve بره سمت Linux ! تمام شرکت ها باید بازی ها برای Linux بهینه کنند ، تمام کاربرها که می خوان روی Linux بازی کنند باید این سیستم عامل یاد بگیرند ، تمام شرکتهای سخت افزار باید بیشتر روی درایور های Linux کار کنند ...
تازه کدوم Linux ؟ 100 جور Linux داریم ! هر بازی می خواد با یکی بهینه باشه ! از فردا هر کی رو سیستمش 5 تا Linux نصب کنه دیگه ...
همین الانش بازی سازها با کم میلی بازی روی PC میدند ، دیگه ببینند باید روی 6 جور سیتم عامل پورت بشه ، خطاها برطرف بشه ، 10 جور آپدیت بدند از خیر این 5 میلیون می گذرند ...

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
جواب ماکروسافت به Valve بابت انتقادهایی که از Win 8 داشت. این سخنان مزبوط میشه به اقای Antoine Leblond

“We want the world of desktop apps to to keep existing [outside of the Windows Store]. There’s no reason to get in the way of that. Valve can keep being Valve.”

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,946
نام
حسین
اون موتور عهد عتیقشون با اون گرافیک در حد روستا به درد همون لینوکس و بر و بچ مود ساز میخوره ... سر و ته یه نسلشون یه پورتال 2 بود و بس .... بقیشم نشستن فقط به این و اون بد و بیرا گفتن .... پیشرفت بازی سازی اینقدر تو این نسل جلو رفت که اینا با اون ادعاشون یه مشت چرت و پرت مثل لفت فور دد دادن :-&... عوض این مهمل بافی ها بشینید یه تکونی به خودتون بدین با اون رئیس خیکی تون...

موتور که حرفشو نزن امیر الاناخر های 2012 هستیم ولی ظاهرا موتور این ها تو 2004 گیر کرده !:d

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
واقعا فکر میکنی وین نبود بازی ها روی هوا میموندن!تو اون موقع ها یا روی لینوکس میسخاتن یا مک یا یونیکس ....
خیلیا با HL ....بزرگ شدن به هر حال بیشتر مایکرو به شرکت های بازیسازی مدیونه تا اونها به مایکروسافت!
پ.ن:سیستم عاملهای که بر پایه یونیکسن خیلی بهتر از سخت افزار و منابع استفاده میکنند..تستشم خیلی راحته!یک بازی روی مک و وین ۷ رو در یک سخت افزار اجرا کنین مک شاید ۲ برابر بیشتر \رفورمنس میده!(یا لینوکس اگه بود بازیش!!!) نرم افزارهای سنگین مثل Photoshop هم میشه مثال زد...
هر چند DirectX رو نمیشه نادیده گرفت ....

جالبه خودت جواب خودتو دادی !!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
موتور که حرفشو نزن امیر الاناخر های 2012 هستیم ولی ظاهرا موتور این ها تو 2004 گیر کرده
ای کاش تنها موتورشون بود ... خودشون هم تو ویندوز XP گیر کردن و نمیان بیرون!=))
بازیهای والو از لحاظ کیفیت برتریینند(شکی درش نیست) بازیسازی فقط به موتور گرافیکی نیست که:|

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
موتور که حرفشو نزن امیر الاناخر های 2012 هستیم ولی ظاهرا موتور این ها تو 2004 گیر کرده !:d
براي پي بردن به اهميت موتور، ميتوان به شاهكاري مثل MOH:warfighter مراجعه كرد!!!
بحث راجع به كيفيت بازي هاي والو واقعاً جاي تعجب داره

Butt3rfly

کاربر سایت
Oct 28, 2011
11
نام
محمدعلی
زرششششششششششششششششششک
والو که انقدر از وین8 انتقاد میکنه فعلا بیاد جواب مخاطباشو بده که سالهاست ملتو سرکار گذاشته و ادامه ی Half life رو نمیسازه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر