Valve: لینوکس برای بازی بهتر از ویندوز 8 است

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
steam-500x282.jpg

Drew Bliss از شرکت Valve در طی اجلاس توسعه دهندگان که از هفته‌ی پیش در دانمارک برگزار شده است، اظهار داشته که تمامی بازی‌های جدید ساخته شده به وسیله‌ی موتور Soure-Engine به خوبی بر روی لینوکس کار خواهند کرد، وی ادامه داد که به زودی شاهد عرضه‌ی Steam بر روی لینوکس هستیم. البته از دادن اطلاعات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.

وی همچنین در طول کنفرانس هفته‌‌ی پیش اظهار داشته که لینوکس برای گیمینگ و بازی مناسب‌تر از ویندوز 8 می‌باشد.

در این چند وقته Valve و دیگر شرکت‌های توسعه دهنده بازی بر روی PC انتقادات بسیاری از ویندوز جدید ماکروسافت یعنی ویندوز 8 کرده‌اند. موضوعی که باعث شده بعضی از آن‌ها به حمایت بیشتر از لینوکس بپردازند.

Source

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
:)) تا قبل این که این نویل در مورد لینوکس حرف بزنه تعداد خیلی انگشت شماری هی لینوکس لینوکس میکردن. حالا ببین چه خبره :))
مطمئنا اگه والو نمی ترسید انقدر خودشُ به آب و آتیش نمیزد تا تو این مدت هی 8 رو بکشه پایین.
بزرگترین فروشگاه فروش بازی دیجیتال رو PC که 5 میلیون کاربر فعال پشتوانه داره از چی باید بترسه؟؟!!!
اینقدر از ترس صحبت میکنید، علت هم ارائه بدید.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
اون موتور عهد عتیقشون با اون گرافیک در حد روستا به درد همون لینوکس و بر و بچ مود ساز میخوره ... سر و ته یه نسلشون یه پورتال 2 بود و بس .... بقیشم نشستن فقط به این و اون بد و بیرا گفتن .... پیشرفت بازی سازی اینقدر تو این نسل جلو رفت که اینا با اون ادعاشون یه مشت چرت و پرت مثل لفت فور دد دادن :-&... عوض این مهمل بافی ها بشینید یه تکونی به خودتون بدین با اون رئیس خیکی تون...

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
بزرگترین فروشگاه فروش بازی دیجیتال رو PC که 5 میلیون کاربر فعال پشتوانه داره از چی باید بترسه؟؟!!!
اینقدر از ترس صحبت میکنید، علت هم ارائه بدید.
این 5 میلیون کاربر بیشترشون از کدوم سیستم عامل هستن؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,000
نام
Milad
برو به جهنم ..............(Hell)
اگه win نبود آدمای مثل شماها الان در حد یه پشه هم اعتبار نداشتن
واقعا فکر میکنی وین نبود بازی ها روی هوا میموندن!تو اون موقع ها یا روی لینوکس میسخاتن یا مک یا یونیکس ....
خیلیا با HL ....بزرگ شدن به هر حال بیشتر مایکرو به شرکت های بازیسازی مدیونه تا اونها به مایکروسافت!
پ.ن:سیستم عاملهای که بر پایه یونیکسن خیلی بهتر از سخت افزار و منابع استفاده میکنند..تستشم خیلی راحته!یک بازی روی مک و وین ۷ رو در یک سخت افزار اجرا کنین مک شاید ۲ برابر بیشتر \رفورمنس میده!(یا لینوکس اگه بود بازیش!!!) نرم افزارهای سنگین مثل Photoshop هم میشه مثال زد...
هر چند DirectX رو نمیشه نادیده گرفت ....

FOXP2

کاربر سایت
Jun 19, 2010
171
جالبه تو یه فروم گیم چقد لینوکس طرفدار داره خوب گیم روش ساپورت نمیشه اگه میشد که الان ویندوز رو کلا از بیخ ریشه نابود میکردید:p

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
این 5 میلیون کاربر بیشترشون از کدوم سیستم عامل هستن؟
یه موضوع ساده رو در نظر نمیگیرید، من الان روی اکانت steam خودم نزدیک 500 دلار بازی دارم، پس استیم هر جا بره، منم میریم، این 5 میلیون کابر فعال دقیقاً وضعیت من رو دارن، همین یه ماه دیگه black ops 2 میاد روی استیم، وقتی تو استیم فعال بشه بازی، مطمئناً هر جا استیم بره به خاطر 50 یورویی که پای بازی رفته، گیمر هم به اون جا میره.
یه موضوع دیگه اینه که PC گیمرهایی که بازی رو اورجینال خریداری میکنند، اکثراً با استیم هستند، همین الان به وضعیت Origin جلوی steam دقت کنید، این موضوع رو کاملاً درک میکنید که استیم در حال حاضر دست نیافتنیه!
راجع به بازی های valve هم دوستان بحث نکنند، بهتره! نتیجه خوبی نداره!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
یه موضوع ساده رو در نظر نمیگیرید، من الان روی اکانت steam خودم نزدیک 500 دلار بازی دارم، پس استیم هر جا بره، منم میریم، این 5 میلیون کابر فعال دقیقاً وضعیت من رو دارن، همین یه ماه دیگه black ops 2 میاد روی استیم، وقتی تو استیم فعال بشه بازی، مطمئناً هر جا استیم بره به خاطر 50 یورویی که پای بازی رفته، گیمر هم به اون جا میره.
یه موضوع دیگه اینه که PC گیمرهایی که بازی رو اورجینال خریداری میکنند، اکثراً با استیم هستند، همین الان به وضعیت Origin جلوی steam دقت کنید، این موضوع رو کاملاً درک میکنید که استیم در حال حاضر دست نیافتنیه!
البته به این راحتی هم نیست :D من آخرین آماری که دیدم آمار استفاده از سیستم عامل های مختلف مایکروسافت نزدیک 80 درصد بود و لینوکس هم کمتر از 5 درصد. اگه Valve واقعا بخواد بره طرف لینوکس چند سال طول میکشه تا تصمیمش کاملا عملی بشه. البته من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم، اینا آخرش یه جورایی به توافق میرسن و مشکلاتشون رو حل میکنن، در غیر این صورت هم Valve ضرر میکنه و هم Microsoft :D

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
هرجا بره مهم نیست . این 5 میلیونی که میگی بیشترشون از کجا اومدن؟ بیشترشون از چه سیستم عاملی استفاده میکنن. این موضوع ساده تر از اون هرجا بره منم باهاش میرمه که در نظر نمی گیری.

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
البته به این راحتی هم نیست :D من آخرین آماری که دیدم آمار استفاده از سیستم عامل های مختلف مایکروسافت نزدیک 80 درصد بود و لینوکس هم کمتر از 5 درصد. اگه Valve واقعا بخواد بره طرف لینوکس چند سال طول میکشه تا تصمیمش کاملا عملی بشه. البته من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم، اینا آخرش یه جورایی به توافق میرسن و مشکلاتشون رو حل میکنن، در غیر این صورت هم Valve ضرر میکنه و هم Microsoft :D
کاملاً درست میگید، بحث اینجاست که بعضی دوستان رابطه VALVE و مایکرو، اساساً یک طرفه میبینند،در حالی که هر دو طرف به هم نیاز دارند!

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
کاملاً درست میگید، بحث اینجاست که بعضی دوستان رابطه VALVE و مایکرو، اساساً یک طرفه میبینند،در حالی که هر دو طرف به هم نیاز دارند!
میبینی؟ چیزی که باید بیگیری نمی گیری. من فقط پرسیدم بیشترین یوزرهای استیم واسه کدوم سیستم عامله؟ نگفتی تا خود محمد گفت. پس نگو علت ارائه بده وقتی درست جواب نمیدی. موفق باشی

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
هرجا بره مهم نیست . این 5 میلیونی که میگی بیشترشون از کجا اومدن؟ بیشترشون از چه سیستم عاملی استفاده میکنن. این موضوع ساده تر از اون هرجا بره منم باهاش میرمه که در نظر نمی گیری.
اکثراً ویندوز استفاده میکنند، بحثی تو این موضوع نیست. بمنتقل شدن استیم رو لینوکس هم شبیه جک میمونه در حال حاضر. ولی ترسیدن استیم از گیم استور ماکرو هم واقعاً جک خنده داریه!
هنوز هم نگفتید VALVE از چی باید بترسه، فکر کنم بحث سر این موضوع باشه، نه سیستم عامل یوزرهای استیم!!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
شما اصلا این رو در نظر نمی گیری که App ها هستن که باعث بالا رفتن سیستم عامل میشن. نه اینکه سیستم عامل باعث بالارفتن App بشه.

شما واقعا فکر میکنی اگه یه روزی Valve بگه دیگه استیم روی ویندوز ساپورت نمیشه اون 5 میلیون به خاطر اینکه یه روزی از ویندوز استفاده میکردن میگن به جهنم، ما همچنان رو ویندوز میمونیم و از Store تازه به دوران رسیده که هنوز امتحانش رو پس نداده استفاده میکنیم؟

همین الان درصد زیادی از محبوبیت ویندوز صدقه سر ساپورت شدن گیم ها روش هست وگرنه ماکروسافت و ویندوز برا کسی تخم دو زرده نمیذارن که بگیم چون از اول رو ویندوز بودیم تا آخر عمرمون هم رو ویندوز میمونیم.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
برو به جهنم ..............(Hell)
اگه win نبود آدمای مثل شماها الان در حد یه پشه هم اعتبار نداشتن

اولاً که یکم آرامش و خودتون حفظ بفرماییدo:-)
ثانباً درست صوبت بفرمایید:)
سیومندش هم که مگه این بنده های خدا گفتن ویندوز کلاً بده!؟!؟:-/
دارن میگن ویندوز8 خوب نیست!!!تا به حال از n نفر دیگه هم شنیدم و دیدم که از Win 8 انتقاد کردن
هرجا بره مهم نیست .
اتفاقاً هر جا بره مهمه
yahoo_26.gif
(اما نه خیلی :D)
یعنی اینکه ملت بعد از PS3 به PS4 یا Xbox 720 یا Wii U برن مهم نیست!؟
yahoo_23.gif
(این یک مثال اگزجره شدس!!!)

البته اصولاً ملت برای steam فک نکم سیستم عامل عوض بکنن!:)
باز هم میگم این ها با ویندوز 8 مشکل دارن نه کلاً با ویندوز،الآن هم ویندوز 8 اومده،همه ی ملت شدن ویندوز 8 !؟!؟چقدر طول میکشه تا تبدیل به سیست عامل شماره 1 دنیا بشه و جای پدر هاش رو بگیره؟!!؟
yahoo_7.gif
شاید مثل ویستا هیچ وقت موفقیت نسخه های قبلی رو تکرار نکنه
yahoo_2.gif
(البته اوضاع ویندوز جماعت این چندسال اخیر بی نظیر و فوق العاده بوده)
هدف ویندوز 8 بیشتر هم محصولات تاچن نه PC خونه ما

آخرین ویرایش:

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
اکثراً ویندوز استفاده میکنند، بحثی تو این موضوع نیست. بمنتقل شدن استیم رو لینوکس هم شبیه جک میمونه در حال حاضر. ولی ترسیدن استیم از گیم استور ماکرو هم واقعاً جک خنده داریه!
هنوز هم نگفتید VALVE از چی باید بترسه، فکر کنم بحث سر این موضوع باشه، نه سیستم عامل یوزرهای استیم!!
هر موقع تو جمله اول من پیدا کردی کی گفتم از گیم استور مایکرو میترسه اونوقت منم جوابتُ میدم. من واسه یوزرها میگم که خودتم قبول داری تا بیان رو لینوکس طول میکشه!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر