Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,765
نام
مراد حلیمی
البته لیست که واسه 13 سال پیشه
تو این مدت رئال 5 تا چمپیونز دیگه اورده:D
خواستم‌بگم خیلی چیزا عوض شده، مثلا خدا رحمت کنه یه بازیساز هم هست که 17 ساله فوت شده:D
دقیقا
اصلا بازی که اون بازیساز باهاش معروف شد و این لیست فقط به جهت هیت ورزیدن و مسخره کردن اون بازیساز تو این تاپیک آورده شده تو سال 2011 منتشر شده :D ولی این لیست ماله سال 2009 هست.

باید قبول کرد با گذر زمان بتدریج استعدادهای جدید میان و جای قبلی ها رو میگیرن و آثار و کارای اونا به جای قبلی ها ترند میشه و ااین تو هر هنر و صنعتی رایجه (همین بازی عکس پروفایل من بعد از گذشت سالها هنوز جزو top 10 بازیهای تاریخه تو اکثر لیست ها ولی خیلی از سازنده هاش یا اصلا تو کار گیم دیگه نیستن یا آثار موفق دیگه ای نتونستن بسازن) همیشه آینده مال نسل های بعدیه و زمان تو یه دوره متوقف نخواهد شد

.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
وبسایت IGN در سال 2009 لیست 100 بازیساز برتر تاریخ را داد و @Dinosaur خودمون هم ترجمه کرده

این لیست فعلا تا به امروز مهم ترین لیست برای رتبه بندی بازیسازان صنعت بوده.به طوری که تو بیوگرافی بازیسازها هم بهش اشاره میشه

این را میگذارم برای کسانی که فکر میکنن بازیساز مورد علاقشون با چارتا بازی میره تو 10 یا 20 و تمام.خیر عزیز جان

حالا چند تا را میگذارم

با سه دهه فعالیت

View attachment 268659

ایشون هم تا اون موقع با دو تا گوتی رتبش شد این.حتی بنده خدا را تو 50 تا هم راه ندادند.

View attachment 268660

ده تا برای کسانی هست که یک جریان سازی بزرگ کردند و صنعت را واقعا متحول کردند.

این بنده خدا را که قول میدم نصف بازیبازهای ایرانی نمیشناسنش هم شد 3. نه گوتی داره نه بازی با میانگین 96

View attachment 268662

فک میکنی این لیست دقیقا چطور تهیه شده؟😁
چهار پنج نفر از تحریریه نشستن دور هم نظرشون رو گفتن. نه ملاک خاصی وجود داره نه چیز کمی هستش.

اهمیتی هم نداره لیست.
نظر خیلی ۵ نفر های دیگه اندازه اون ۵ نفر میتونه سندیت داشته باشه.

اون "مهم ترین" رو نمیدونم بر چه اساسی میگی. شاید برا خودت مهمه ولی خب چیز مهمی نیست به صورت عمومی.
ای جی ان هم یه سایتی مثل ۱۰۰۱ سایت دیگه. ویوی بالا بیانگر کیفیت مطالب یا درست تر بودن لیست هاش نیست. صرفا نشانگر اینه بهتر همگام با مین استریم و فن بیس ها حرکت کرده.

بگذریم که لیست برا ۱۳ سال پیشه. من اصلا فن میازاکی هم نیستم. بازی هاش برا من نیست.
ولی مثلا ایشون قطعا تو ۵ تا باید باشه‌ از نظر من. بالاتر از امثال میکامی.
خیلی های دیگه هم میتونن اضافه شن و خیلی های دیگه رتبه هاشون میتونه به شکل چشمگیری بهبود پیدا کنه.
و البته چون یه موضوع ۱۰۰ درصد سابژکتیو هستش، "هرکی" میتونه نظر خودش رو داشته باشه و لیست هیچ سایتی هم دست بالا نداره الزاما نسبت به هیچکدوم از اون نظرات.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دنیای هری پاتر و جنگ ستارگان به شدت مصنوعی و فاقد هرگونه جذابیت برای من هستن و حتی دیدن فیلماشونم برام حوصله سربر هستن :D
جنگ ستارگان صد در صد همینجوره برا من. ولی خداییش چطور درباره هری پاتر اینو میگی؟😁

دیگه اوریجینال بودن و خاص بودن و متفاوت بودت از سر تا پاش میریزه

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
یه سری فرنچایز ها هستن تو ایران به صورت افراطی محبوبن.

رزیدنت اویل با سی تا نسخه مختلف فک کنم جمعا ۱۲۰ میلیون نسخه فروخته مثلا.
اگه همون محبوبیتی که تو ایران داره رو، قرار بود تو سطح جهانی داشته باشه، فروش کلش یه چهارصد پونصد میلیون نسخه ای باید میشد.

مکس پین هم یه همچین وضعیتی داره.

حالا ۲ تای بالا به هرحال فرنچایز های مهمی هستن و محبوبن تو دنیا،

این project IGI رسما یه بازی تقریبا ناشناخته است،من نمیدونم چرا یهو تو ایران اینقدر محبوب شد؟😁

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,949
یه سری فرنچایز ها هستن تو ایران به صورت افراطی محبوبن.

رزیدنت اویل با سی تا نسخه مختلف فک کنم جمعا ۱۲۰ میلیون نسخه فروخته مثلا.
اگه همون محبوبیتی که تو ایران داره رو، قرار بود تو سطح جهانی داشته باشه، فروش کلش یه چهارصد پونصد میلیون نسخه ای باید میشد.

مکس پین هم یه همچین وضعیتی داره.

حالا ۲ تای بالا به هرحال فرنچایز های مهمی هستن و محبوبن تو دنیا،

این project IGI رسما یه بازی تقریبا ناشناخته است،من نمیدونم چرا یهو تو ایران اینقدر محبوب شد؟😁
مکس پین تو ایران فقط محبوبه؟
این آیپی اینقدر محبوب بود وقتی فیلم ساختن از رو بازی مرسوم نبود ازش فیلم ساختن

IGI ناشناختس؟
IMG_20220821_112108.jpg
یک نفر واک تروش پارسال پست کرد 1.5m ویو خورده بازی که برای 20 سال پیشه و کسی دیگه بازیش نمیکنه که بخواد واک تروش ببینه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان

IGI ناشناختس؟
View attachment 268742
یک نفر واک تروش پارسال پست کرد 1.5m ویو خورده بازی که برای 20 سال پیشه و کسی دیگه بازیش نمیکنه که بخواد واک تروش ببینه
مکس پین که واقعا محبوبه تو دنیا ولی IGI اصلا اینطور نیست.
بیشترین محبوبیتش برای ایران ، مخصوصا هند و کشورهای آسیایی اطرافمون هست.
ویوی یوتوب چیزی رو ثابت نمیکنه ، البته با توجه به جمعیت گیمرهای هندی کاملا قابل توجیح هست :D

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,949
ویوی یوتوب چیزی رو ثابت نمیکنه ، البته با توجه به جمعیت گیمرهای هندی کاملا قابل توجیح هست :D
یعنی حتما باید دوستان بلوند چشم آبی بازی بپسندن بقیه حساب نمیشن؟

چرا ویو چیزی ثابت نمیکنه
بازی که 20 سال پیش ریلیز شده و از اونموقع تو سکوت مطلق بوده و قطعا کسی دیگه بازیش نمیکنه که بخواد واک تروش ببینه بعد 1.5m نفر نشستن دیدن، واکترو اکثره بازیهای جدید به این ویو نمی‌رسه

بنظرم بازی ناشناخته ای بود بعد 20 سال نمیومدن ریسک کنند نسخه جدیدش بسازن و از برندینگش استفاده کنند

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

البته بگم آسیا و هند کم جایی نیستن که نشه محبوبیت توشون رو "هیچی" به حساب آورد :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
یعنی حتما باید دوستان بلوند چشم آبی بازی بپسندن بقیه حساب نمیشن؟

چرا ویو چیزی ثابت نمیکنه
بازی که 20 سال پیش ریلیز شده و از اونموقع تو سکوت مطلق بوده و قطعا کسی دیگه بازیش نمیکنه که بخواد واک تروش ببینه بعد 1.5m نفر نشستن دیدن، واکترو اکثره بازیهای جدید به این ویو نمی‌رسه

بنظرم بازی ناشناخته ای بود بعد 20 سال نمیومدن ریسک کنند نسخه جدیدش بسازن و از برندینگش استفاده کنند
من همچین چیزی نگفتم.
گفتم محبوبیت این بازی تو همین خاورمیانه و هند هست.
در اینکه بازی خیلی خوبی بود یا ارزش بازی رو باید اروپا/آمریکایی ها تعیین کنن چیزی نگفتم.
بازی همون موقع هم که منتشر شد اصلا مطرح نشد ، فن هاش اکثرا مال همین اطرافن ، اونهم برای زمانی که اصلا به حساب نمیومدن.

ویوی یوتوب اون هم فقط یکی از ویدئوها واقعا تعیین کننده نیست ، حتما بهتر میدونی که خیلی محتواهای داغونتر در یوتوب وجود داره که بخاطر دلایل مختلف ویوهای بالاتر و عجیب غریب میخورن.
حتی بازیهای موبایل سطح پایین.

• Like
Reactions: m.a.t

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین

IGI ناشناختس؟
View attachment 268742
من کجا گفتم "فقط" تو ایران محبوبه؟😁
گفتم درصد محبوبیتش تو ایران خیلی بیشتره.
اگه قرار بود تو سطح جهانی هم مثل ایران محبوب باشه، فروش هر نسخه باید سی چهل میلیونی میشد اقلا.

و IGI هم اصلا و ابدا به شکل جهانی محبوب نیست. اینکه تو یکی دو کشور حالا سریع محبوب شه، حرفم رو نقض نمیکنه. محبوبیتی که من میگم ینی یه چیز فراگیر تو جهان.

• Like
Reactions: m.a.t

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,104
نام
محمد علی
جنگ ستارگان صد در صد همینجوره برا من. ولی خداییش چطور درباره هری پاتر اینو میگی؟😁

دیگه اوریجینال بودن و خاص بودن و متفاوت بودت از سر تا پاش میریزه
World Building هری پاتر نسبت به داستان‌هایی با شهرتی در اون رده، پشم مطلقه:-"

جنگ ستارگان باز بعداً براش World Building تراشیدن.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
خب ما برگشتیم تا نظرات آنپاپیولر خودمون که فی الواقع خیلی هم پاپیولر تشریف دارن رو اینجا ول بدیم :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر