Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
307
وقتی جامعه رو به حد و مرزی از استیصال میرسونن که ممکنه هر چیزی رو باور کنه، پس دقیقا حق با جامعه هست و باید باور کنه و کار درست همینه. اگر باور نکنه باید تعجب کرد...
پوپولیسم پوپولیسم پوپولیسم
محسن جان حرف شما دقیقا مصداق همون عوام زده گی/فریبی هستش.یعنی چون جامعه به استیصال رسیده، باور کردن هر حرف بی منطق و عجیبی مصداق حق هستش و باید هم همین کارو بکنه!یعنی کلا عقل و منطق و تحلیل و این چیزا رو باید گذاشت کنار و فقط باید گفت بله حق با جامعه هست و شما باید اینحرفای بی پایه رو قبول کنید! B-(
بحث من اینکه 40 سال خفقان و نبودن آزادی باعث میشه افراد جامعه مطلق ذهن خودشون رو در اختیار رسانه ها/بنگاه های پروپاگاندای وابسته به دول خارجی قرار بدن.من بحثم این نیست که بله پس بریم فارس و تسنیم و تابناک رو بخونیم:|
اینکه بگیم جامعه تو شرایط استیصال ممکنه پروپاگاندا و تحلیل های چرند رو باور کنه درسته ولی اینکه بگیم باید باور کنه(!!!) و دقیقا حق با جامعست(!!!) من اسمی جز پوپولیسم و سطحی انگاری روش نمیتونم بذارم
@pouria.sh

من عقیده م بر این نیست که این مورد توسط حاکمیت اصلی تصمیم گرفته و داره انجام میشه چون سود و منفعتی توش نیست و بشدت به وجهه کلی اسیب میزنه.
این جریان و مستقل میدونم و کار گروه های تندرو که مستقل عمل میکنن و خودسر و اتش به اختیار.
حالا باید منتظر موند و دید ایا برخورد میشه یا مثل داستان اسید پاشی و ... به فراموشی سپرده میشه.
اسیدپاشی و این قضیه مسمومیت ها و تمام اتفاقات این چهار دهه چیزی جز ننگ و نکبت نیستند و نخواهند بود و عاملان و سرانش باید قطعا به سزای کارهاشون برسند
بحث من اینکه چطور میشه چنین چیزهایی انقدر برای مردم ما باورپذیر بشه و مردم ذهن خودشون رو مطلق بدن دست بنگاه های پروپاگاندای مختلف
این تو شرایط بی ثباتی و نبود نیروی امنیتی میتونه فاجعه رقم بزنه.الان نیاید بگید بله طرف داره برای نیروی نظامی حکومتی و3پاه پروپاگاندا میکنه و میگه اگه اینا نباشن کشور نابود میشه و این دقیقا هدف خود حکومته و اینا هم مزدورن:|
بحث من اینکه این بی اعتمادی میتونه به حوادث ضریب بده و حال روانی مردم رو خراب تر از اینی که هسنت بکنه

• Like
Reactions: m.a.t

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,401
نام
مــاکــان
ماکان عزیز شما بحث رو جوری مطرح کردید(مخصوصا اون بخش قرمز) که باعث میشه طرف مقابل(من یا هرکس دیگه ای که باشه)مزدور به نظر بیاد:D(یه دسته کم ناآگاه یا فریب خورده).من اصلا منکر چیزهایی که شما گفتید نمیشم ولی چون که سابقه ی رژیم سیاه هستش باعث میشه شما هر چیزی رو بتونی بهش نسبت بدی و نتیجه بگیری که حتما درست هستش؟
ظاهر جواب من جوریه که احتمالا افراد میگن این داره از حکومت دفاع میکنه(ماله کشی میکنه) و دنبال اینه که بگه نه کار رژیم نبوده و از ای حرفا.بازم میگم من اصلا قصدم دفاع از ea نبوده و نیست ولی میخوام بدونم هدف رژیم از نفرستادن دخترها به مدرسه چیه؟:-??چه سودی میتونه رژیم سیاسی ببره از نرفتن بچه ها به مدرسه؟:-??(اونم در شرایطی که دیگه نه در خیابون اعتراض هست و نه در مدارس و دانشگاه ها).چرا باید یک رژیک کاری بکنه که سریعا بخوان اونو با طالبان یکی بدونند؟(منظورم تحصیل دختران هستش):-??اونم در شرایطی که میزان باسوادی زنان توی این 4دهه رکورد زدهو اصلا با دوران قبل اصلا قابل قیاس نیست؟!
خود شما چه جور به این نتیجه رسیدید که کار خود رژیم هستش؟یعنی صرفا سابقه خراب قبلی کافیه که هرکاری رو بهش نسبت داد(بازم میگم من اینجا هدف نشون دادن تاثیر پروپاگاندا هستش نه دفاع از این حکومت)
من ممنون میشم بگید که این کار تو این شرایط چه نفعی میتونه برای رژیم داشته باشه ماکان جان؟چرا نمیتونه این حملات کار یک نیروی خارجی باشه(مثلا اسراییل یا مجاهدین یا هرکس دیگه):-??
من فکر کنم خیلی واضح گفتم که رژیمی که از این گروه های تندرو حمایت میکنه مسئولیت کامل کارهایی که انجام میده روی دوشش هست.
دوباره همین پست رو بخون:
باور کنی یا نه بخشی از حکومت تو هزاران سال قبل زندگی میکنن و خط فکریشون خیلی عقب مونده تر از اینهایی هست که فکر میکنیم.
اینکه زن باید کنج خونه بشینه ، تو ادارات و... نباید حضور داشته باشه چون موجب فَساد میشه.
نباید مستقل باشه ، حقوق جدا داشته باشه و...
از حوصله خارجه همرو لیست کردن.

و خب این گروه ها قدرت ، سرمایه و نفوذ رو از رژیمی میگیرن که حامی مستقیم اونهاست.
ردیف بودجه دارن که سال به سال میره مجلس تصویب میشه.
حالا اگه ثابت بشه که این جنایت اخیر هم مسئولیتش با این بخش از تندرو هاست که حتی دولت هم به اونها دسترسی نداره و جوابگو نیستن ، ما نباید بگیم مسئولیت مستقیم این جنایت روی دوش رژیمه؟
حالا هر اسمی که دوست داری به این گروه های سرخود بده.
رژیم حامی این خودمختارهاست ، این موارد رو ما روزانه تو دور و ور و محیطی که درش زندگی میکنیم میبینیم.
کاملا یجور تبعیض عقیدتی هست و این افراد هیچوقت پیگیری و محکوم نمیشن ، فقط صورت مسئله پاک میشه و به عوامل خارجی نسبت داده میشه.

اگه بخوای میتونی ذهنت رو با ماله کشی های افرادی مثل دروغ پرداز بزرگ راعفی پور هم سو کنی ، خب کار همچین افرادی وارونه جلوه دادن حقیقت تو اذهان جامعست.
اینکه تو این موارد دنبال سود یا منفعت رژیم بگردین و...
ببینید چه گروهی از این حرکات منفعت میبره...

شما به من بگو محکوم نشدن اسیدپاشی های اصفهان چه سودی برای رژیم داشت؟
قتلهای زنجیره ای چه سودی برای رژیم داشت؟
خب مواردی از این دست رو دروغ پردازها میگن کار دشمنان خارجیه ، بر فرض که قبول کردیم ولی اینهارو چیکار کنیم:
  • تخریب و سنگ انداختن تو روند برجام چه سودی براشون داشت؟
  • نبستن قرارداد FATF چه منفعتی براشون داشت؟
  • یکدست کردن دولت با پیکره خودشون و روی کار اومدن انقلابی ترین دولت بعد انقلاب چه منفعتی برای رژیم داشت؟
  • حجاب اجباری ، گشت ارشاد و... چه سودی براشون داشت؟
و... الی آخر

نتیجه همه اینها شد فشار هر چه بیشتر روی ملت و فاصله انداختن مداوم بین ملت و نظام که الان این حجم از نارضایتی رو میبینیم.

من این سوال رو به خودت بر میگردونم تو این چهل و اندی سال شما یک حرکت از رژیم نام ببر که نهایتا به سودش بوده باشه.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
464
پوپولیسم پوپولیسم پوپولیسم
محسن جان حرف شما دقیقا مصداق همون عوام زده گی/فریبی هستش.یعنی چون جامعه به استیصال رسیده، باور کردن هر حرف بی منطق و عجیبی مصداق حق هستش و باید هم همین کارو بکنه!یعنی کلا عقل و منطق و تحلیل و این چیزا رو باید گذاشت کنار و فقط باید گفت بله حق با جامعه هست و شما باید اینحرفای بی پایه رو قبول کنید! B-(
بحث من اینکه 40 سال خفقان و نبودن آزادی باعث میشه افراد جامعه مطلق ذهن خودشون رو در اختیار رسانه ها/بنگاه های پروپاگاندای وابسته به دول خارجی قرار بدن.من بحثم این نیست که بله پس بریم فارس و تسنیم و تابناک رو بخونیم:|
اینکه بگیم جامعه تو شرایط استیصال ممکنه پروپاگاندا و تحلیل های چرند رو باور کنه درسته ولی اینکه بگیم باید باور کنه(!!!) و دقیقا حق با جامعست(!!!) من اسمی جز پوپولیسم و سطحی انگاری روش نمیتونم بذارم

اسیدپاشی و این قضیه مسمومیت ها و تمام اتفاقات این چهار دهه چیزی جز ننگ و نکبت نیستند و نخواهند بود و عاملان و سرانش باید قطعا به سزای کارهاشون برسند
بحث من اینکه چطور میشه چنین چیزهایی انقدر برای مردم ما باورپذیر بشه و مردم ذهن خودشون رو مطلق بدن دست بنگاه های پروپاگاندای مختلف
این تو شرایط بی ثباتی و نبود نیروی امنیتی میتونه فاجعه رقم بزنه.الان نیاید بگید بله طرف داره برای نیروی نظامی حکومتی و3پاه پروپاگاندا میکنه و میگه اگه اینا نباشن کشور نابود میشه و این دقیقا هدف خود حکومته و اینا هم مزدورن:|
بحث من اینکه این بی اعتمادی میتونه به حوادث ضریب بده و حال روانی مردم رو خراب تر از اینی که هسنت بکنه
نه عزیز بی اعتمادی به این رژیم حال مردم رو خراب نمیکنه، چیزای دیگه حال مردم رو خراب کرده.

ویرایش: عزیز شما خودت اول منکر شدی؛ ولی من شدید دارم بوی ساندیس میگیرم از پستتا...

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,462
نام
علی
بیشتر تو جامعه حضور داشته باشن ؟؟؟
عزیزم اینجا ایرانه ها :D

-
طرف از یه کشور دیگه رفته دبی بخاطر اینکه پسر بوده و لباسش یکم متفاوت بود حالا یکم آرایش هم داشته گرفتنش زندانیش کردن و دیپورتش کردن
بعد انتظار داری تو ایران تو جامعه حضور داشته باشن ؟ : ))

--
اونایی که بخاطر امنیت جونشون مجبورن تو جامعه بزور نقش آدمی که نیستن رو بازی کنن که هیچی
اونایی که با دل و جرات ترن همش با استرس تو خیابون میرن

در کل نیاز نیست رفتار خاصی داشته باشی
عادی رفتار کن همین
حالا یه جوری میگی دوبی انگار سوئیسه! :D هنو کلی راه دارن تا به اروپا و جامعه ی باز برسن متاسفانه. خودمونم که فکر کنم یه سور زدیم بهشون یه سریامون و این جای تاسف دوبرابری داره.

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
379
یعنی خدایی بعد این همه مدت هنوز نفهمیدین با سای*ری ها نباید بحث کرد؟ واقعا چرا؟ فازتون چیه؟
در اینکه کار خودشونه که هیچ شکی نیست و اصلا بحث نمیخواد فقط فعلا معلوم نیست هدف اصلی از این کار چیه.
@pouria.sh

من عقیده م بر این نیست که این مورد توسط حاکمیت اصلی تصمیم گرفته و داره انجام میشه چون سود و منفعتی توش نیست و بشدت به وجهه کلی اسیب میزنه.
این جریان و مستقل میدونم و کار گروه های تندرو که مستقل عمل میکنن و خودسر و اتش به اختیار.
حالا باید منتظر موند و دید ایا برخورد میشه یا مثل داستان اسید پاشی و ... به فراموشی سپرده میشه.
اخه این چه حرفیه؟
گروهای تندرو مستقل دیگه یعنی چی؟ ما با تندرو ترین و جنا*ت کار ترین سیستم تاریخ طرفیم هرکاری ازشون بر میاد و از این بدتر هم انجام دادن.
این طرز فکر شما خطرناکه.
میشه مثل قضیه خودرو که44سال مردمو از داشتن خودرو درست حسابی محروم کردن جان و مال مردمو گرفتن ولی همش میگن تقصیر مافیای خودرو و هنوز معلوم نکردن این مافیا کی هستن چرا جلوشو نمیگیرن چرا هنوز قوی تر از همیشه ادامه میدن؟ :D
یا قاچاقچی یا دلال یا اختلاس گر و..
اینا همشون خود سیستم هستن میخورن و میچاپن میندازن گردن کسی که نمیشه یقشو گرفت.
الان اگه حرف شما رو قبول کنیم باید مثل همون مافیا خودرو چند سال شاهد همچین جن*یت های باشیم و بهش عادت کنیم؟
که یه گروهی وجود داره که با تحصیل دختران مخالفه و.. ولی هیچوقت معلوم نمیشه کی هستن یا هرچند وقت یه بار چندتا بی گناه و میارن اعت*اف اج*اریشون رو نشون میدن و میگن کار ایناست و..
مثلا سال1404صدا و سیما خبر میذاره اخرین مدرسه دخترانه هم بخاطر حمله گروهای تندرو تعطیل شد!

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,109
نام
محمد علی
محمدعلی عزیز من نفهمیدم این پست شوهی بود یا جدی؟چون هم پست منو لایک زدی و هم کسانی هستند که به کامنت شما ری اکشن خنده دادن.کدومش هست منظور شما؟:D
من اعتقاد ندارم کار خودشونه و از طرفی هم اعتقاد ندارم کار خودشون نیست.
در واقع خود در مورد اون سیستم وجود نداره (بر خلاف تصور عمومی). مجموعه‌ای از گروه‌های کاملا‌ جدا این سیستم رو تشکیل دادن که دیدگاه‌های کاملا متفاوت و اهداف گاهی متناقض دارن اما هم‌پوشانی برخی از منافع اساسی اون‌ها رو کنار هم گذاشته.

اتفاقی هم که الان داره می‌افته به نظرم حتی کار یک دسته هم نیست. یه تئوری توی جامعه شناسی هست به اسم پنجره شکسته یا همچین چیزی. یعنی وقتی یه خونه متروکه‌ای یه پنجره‌اش می‌شکنه، بعد از یه مدت بقیه شیشه‌ها هم میاد پایین.

یه تعدادی از این اتفاقات کار یه دسته است (مثلا ۵۰-۶۰ درصد موارد) و بقیه‌اش کار افرادی با انگیزه‌های کاملا مختلف. از مزاحمین بلخ تا ولایی و انقلابی و برانداز و ور انداز تا خل و چل.
اون قسمتیش که حرفه‌ای و با عوارض شدید بوده کار یه گروهه و بقیه اش کار افراد مختلف
در واقع چون این حس ایجاد شده که حاکمیت در مقابل این اتفاقات زنجیره‌ای دچار انفعال، استصیال یا همراهیه، افرادی با انگیزه‌های مختلف بر اساس برداشت خودشون حادثه رو گسترش میدن. چیزی شبیه ماجرای آتش زدن ماشین‌ها توی پاریس اما با ابعاد گسترده‌تر (مثالم نامربوطه اما به جهت بیش از حد انتزاعی بودن حرف این رو گفتم)

شخصا فکر می‌کنم محتل‌ترین حالت اینه که زرنگ‌ترین دسته از اهالی مجمع الجزایر مشترک المنافع سیستم دارن این کار رو می‌کنن و در آینده بر اساس طرف برنده نهایی ماجرای ۱۴۰۱، یه مقصر برای این اتفاقات تراشیده میشه و ما هیچ وقت عامل اصلی رو نخواهیم شناخت.
فقط یه روزی یه کاشفی برای طرف برنده این ماجراها یه صورتحساب می‌فرسته و هزینه‌هاش رو میگیره.

اگر طرف برنده این ماجرا، همین برندگان گذشته باشن، یه پوشه میاد روی میز رییس که یه عده خودسر/مزاحمین بلخ/تروریست یا هرچی این کار رو کردن و البته «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد و همزمان به لطف خدا هم دشمن جنایتکار یا دوست نادان رو بیش از پیش شناختیم و هم به برکت این اتفاقات ناآرامی‌ها و اغتشاشات خوابید و بچه‌ها هم تنبیه شدن و سرشون به درس و مشقشون گرم شد»

و اگر برندگان گذشته شکست بخورن و رییس جدید بیاد، پرونده دیگه‌ای میاد روی میزش: «این کار ولاییون تندرو بود این هم اسم و انگیزه‌هاشون و به این ترتیب برگ جدیدی از جنایاتشون رو توی تاریخ ثبت خواهیم کرد.»
در هر دو صورت، همراه این پرونده یه صورتحساب درشت هم صادر میشه.

همون طور که می‌بینی الان هر دو طرف میکروفن دار این ماجراها از این اتفاقات ابراز ناراحتی می‌کنن و البته در یک قسمت از بدنشون عروسیه. بنابراین فکر می‌کنم برنامه ریز انقدر زرنگ باشه که بتونه در هر صورتی فاکتور خودش رو نقد کنه.

البته همه این‌ها خیالبافی منه. دلیلی نداره واقعیت داشته باشه. فقط با شناخت من از آدم‌هایی که فکر می‌کنم می‌شناسمشون ( و البته شاید نمی‌شناسم و خیال می‌کنم می‌شناسم) بیشتر تطبیق داره تا تئوری‌های رایجی که انگاره می‌کنند یه عده داعشی بی مغز همه چی رو دست گرفتن.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,462
نام
علی
@pouria.sh

گمان نکنم وجهه ای مونده باشه که بخواد آسیب ببینه و قطعا اهمیتی برای حاکمیت، در هیچ سطحی، نداره. اگر به فکر وجهه بودند که روزگار این نبود! کمک به مشتی فلک زده میکنن به قیمت نادیده گرفتن منافع ملی و تو بوق و کرنام میکنن، این کمکی به وجهه شون میکنه؟ گمان نکنم. حالا اینی که گفتم مشت نمونه ی خرواره و بخوایم لیستش کنیم میره تا ثریا! نیازی به تکرارش نیست چون مطمئنم خودت از من بهتر می دونی. اینه که خیلی موافق نظرت نیستم.

BALALEHABASHI

کاربر سایت
Feb 4, 2023
116
یکی از اشکالات فروم ها تبدیل شدن اون ها به " اتاق پژواک" هست. یعنی با دو عامل " ری اکشن" و " ناظران" بعد از مدتی یک "جریان فکری خاص" اجازه پیدا میکنه آزادانه حرف بزنه و جریان فکری مقابل توسط اون دو عامل یا حذف میشوند یا رو به خودسانسوری میارن ، در اینجا اتاق پژواک شکل میگیره یعنی جریان "غالب" چون مداوما توسط "ری اکشن" های مثبت که از همفکران خود میگیرند و از طرفی مورد حمایت "ناظران" در برابر افکار مخالف هستند، گمان "کل پنداری" دارند و این تصور غلط که اکثریت مردم جامعه مانند "ما" فکر میکنند .

فرض کنید: در گروه منتظران امام سیزدهم ; مجازات توهین به دین را مساوی با مرگ میدانند و شوخی و تمسخر همجنس گرایان و رنگین پوستان را امری بدیعی و فان می پندارند. کاربر A این نظریه را مطرح میکند که دگرباشان هم باید از حقوق مساوی برخودار باشند ، بلافاصله با سیلی از ری اکشن های منفی مثل پوکر فیس روبرو میشود و سایر کاربران با گفتن جملاتی مثل " برو با شوهر فلانی حال کن" به کاربر مذکور حمله میکنند.
تا اینجا چون کاربر A بدون توهین و طبق قوانین نظر داده است شامل برخورد "ناظران" نمی شود و صرفا با سیستم "ری اکشن" ساپرس می شود.
حال اگر کاربر مذکور در مقام دفاع از خود در برابر توهین ها ، کوچکترین جمله ای بگوید که قوانین را نقض کند مثلا " متاسفم برای چنین تفکراتی WTF" با برخورد " ناظران" بن میشود . این چرخه ادامه پیدا میکند تا جایی که اتاق پژواک کامل شود.

در گروه کافه کتاب سبز ; برابری حقوق اقلیت ها امری بدیعی و توهین و تمسخر دین امری آوانگارد و با کلاس است. کاربر B با علم به این موضوع ، برای گرفتن ری اکشن مثبت از بقیه ادعا میکند " فردا میخوام با پسری که تو لب با هم همکاریم بریزم روهم" و با سیلی از ری اکشن های لاو و کول روبرو میشود، اینجا دومین کارکرد اتاق پژواک یعنی نظر سازی جعلی و کل پنداری ظاهر میشود

پ.ن: تا اینجا بهترین سیستم مدیریتی که "همه" آزاد باشند هر چی "بگن" رو در چند گروه دیدم که حتی فحاشی +18 هم آزاد است و ناظران تنها نقش هشدار دهنده و بن کردن پست های +18 رو دارند. اکثریت این گروه ها دهه 80 ای هستن.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
به نظرم فرقی نمیکنه گروه های وابسته به EA، درون سیستم، برون سیستم، رسمی غیر رسمی،

فرقی نمیکنه کار چه کسی باشه و با چه هدف یا نیتی در "اجرا" باشه، تا زمانی که ان کار بر اساس "اراده" سیستم تمامیت خواه باشه، یعنی کار سیستم تمامیت خواه حساب میشه، مسئولیت 100 درصدی با خودشه، به عنوان متهم اصلی....

بود و نبود این مرز رو EA و اراده EA مدیریت میکنه، تمام...

نظر شخصی...

*همچنین به نظرم این دست کار ها برای EA و ذات تروریستیش، منفعت و فایده زیاد داره...

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
این خارج تاپیکو نمیخواید برگردونید؟ :D
ازونجایی که خارج از تاپیک نداریم اینجا میپرسم:
کسی از درامد گیم نت و حدود سود خالصش خبر داره؟ چند روزیه تو فکرم افتاده ولی حس میکنم نسبت به سرمایه ای که لازم داره سود خوبی تداشته باشه کسی اطلاع دقیقی داره؟

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
307
من فکر کنم خیلی واضح گفتم که رژیمی که از این گروه های تندرو حمایت میکنه مسئولیت کامل کارهایی که انجام میده روی دوشش هست.
دوباره همین پست رو بخون:
حالا هر اسمی که دوست داری به این گروه های سرخود بده.
رژیم حامی این خودمختارهاست ، این موارد رو ما روزانه تو دور و ور و محیطی که درش زندگی میکنیم میبینیم.
کاملا یجور تبعیض عقیدتی هست و این افراد هیچوقت پیگیری و محکوم نمیشن ، فقط صورت مسئله پاک میشه و به عوامل خارجی نسبت داده میشه.

اگه بخوای میتونی ذهنت رو با ماله کشی های افرادی مثل دروغ پرداز بزرگ راعفی پور هم سو کنی ، خب کار همچین افرادی وارونه جلوه دادن حقیقت تو اذهان جامعست.
اینکه تو این موارد دنبال سود یا منفعت رژیم بگردین و...
ببینید چه گروهی از این حرکات منفعت میبره...

شما به من بگو محکوم نشدن اسیدپاشی های اصفهان چه سودی برای رژیم داشت؟
قتلهای زنجیره ای چه سودی برای رژیم داشت؟
خب مواردی از این دست رو دروغ پردازها میگن کار دشمنان خارجیه ، بر فرض که قبول کردیم ولی اینهارو چیکار کنیم:
  • تخریب و سنگ انداختن تو روند برجام چه سودی براشون داشت؟
  • نبستن قرارداد FATF چه منفعتی براشون داشت؟
  • یکدست کردن دولت با پیکره خودشون و روی کار اومدن انقلابی ترین دولت بعد انقلاب چه منفعتی برای رژیم داشت؟
  • حجاب اجباری ، گشت ارشاد و... چه سودی براشون داشت؟
و... الی آخر

نتیجه همه اینها شد فشار هر چه بیشتر روی ملت و فاصله انداختن مداوم بین ملت و نظام که الان این حجم از نارضایتی رو میبینیم.

من این سوال رو به خودت بر میگردونم تو این چهل و اندی سال شما یک حرکت از رژیم نام ببر که نهایتا به سودش بوده باشه.
از کدام گروه های تندرو؟منظورم همین کیس گازهای مسمومیت زا/شیمیایی هستش.الان کدوم گروه مسئولیتش رو به عهده گرفتن؟
قبول دارم میگی که با اسیدپاشان برخوردی نکرد(ننگ بر خودش و تمام عاملان اون جنایت) ولی آیا اون حادثه باعث میشه شما هرچی که اتفاق بیافته بگی کار خودشونه؟!
مثلا قبل از انقلاب ،ببین یک دیکتاتوری حاکم بود بر کشور.اعلی حضرت اونوقت(!) سابقه جنایتمثل تیرباران 9 نفر فدایی در تپه های اوین یا مثل اعدام های پس کودتای 28 مرداد رو داشتم در کارنامش + حدود 3 تا 4 هزار زندانی سیاسی.قطعا کارنامه ی ننگینی هستش و مطلقا جنایت(ولو در حد 1 نفر) جای دفاع و ماله کشی نداره(چه رژیم پهلوی و چه هر رژیم دیگه ای قبل و بعد از اون!) .ولی ببین اومدن و 400 نفر رو زنده و یکجا سوزوندن و راحت گفتن کار پهلویه در صورتی که کار اون حکومت جانی نبود!
اون موقع اگه میومدی این روایت رو زیر سوال میبردی عملا شما رو مزدور و جیره خوار پهلوی ذکر میکردن(مگه نه؟)
یا مثلا میگفتن اون اواخر رژیم در میدون ژاله چندهزار نفر رو کشته!فک کنم میگفتن حدود 3 هزار نفر ولی بقول یکی اصلا اون همه جمعیت نمیتونه تو یه میدون کشته بشه و حتی میشه برای اطمینان از 3 هزار نفر دعوت کردن که بیان و رو زمین بیافتن تا ببینیم اصلا 3 هزار جنازه اونجا جا میشه یا نه(یعنی میخوام بگم تعداد کشته هارو خیلی بردن بالا برای ضریب دادن به عواطف)
یه میگن در زمان شاه ما 150 هزار(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) زندانی سیاسی داشتیم که این ادعا دیگه حتی توسط براندازان همون زمان هم افشا شد و گفتن اونو عمدا ساختیم و رقم مطلقا واقعی نبوده!

ببین ماکان جان اشتباه نکن من بحثم نه دفاع از پهلویه و نه از رژیم اسلامی!دارم میگم که چطور میشه یه روایت (احیانا جعلی رو) با پمپاژ رسانه و پروپاگاندا بین مردم جا انداخت.اونم مردمی که 40 سال تحت بدترین شرایط بودن.اونم با سابقه خراب حاکمیت در دروغ گوی و چیزهای دیگه که نمیشه تایپ کرد!و از همه مهم تر این که جامعه چنان مستاصل شده که دیگه گویا قدرت تفکرش رو کاملا از دست داده.من هنوزم نفهمیدم رژیم از نرفتن دخترا به مدرسه چه سودی میبره؟ :-?? چون قبلا دروغ گفته پس هرچیزی رو میشه بهش نسبت داد؟:-?? شما احتمال نمیدی که این قضایا از طرف گروه های مخالف با رژیم انجام شده باشه؟:-?? چرا 40 سال پس اجازه دادن دخترا برن مدرسه؟:-??
بازم میگم این سناریوی نفرستادن یا جلوگیری از تحصیل دخترا به شدت احمقانه و مضحک هستش ولی توی شرایط استیصال حتی مسخره ترین ایده ها هم ممکنه موجه به نظر بیان!راجب موارد قبلی هم بازم میگم من نه قصدم ماله کشی هستش نه انکار.ولی میگم دیگه این یه مورد(نفرستادن دخترا به مدرسه) هییییییییچ سودی نداره برای حاکمیت.اون قبلیا از نظر خود افراد درون سیستم(نه الزاما منافع مردم) یه توجیهی(از نظر خودشون) داشت یا دسته کم خیال میکردن سودش از فایدش بیشتره یا عواقبش قابل کنترل هستش.ولی این یه مورد الان هیچ فایده ای براشون نداره

ماکان عزیز یه بخشی رو تو متن شما قرمز کردم.
ببین برادر عزیز تفکر شما هم همینه که اگه شما به رسانه های خارجی گوش ندی حتما داری رائفی پور یا صداوسیمای رژیم یا فارس و تابناک میخونی:|
یعنی اگه کسی بیاد اون روایت جمعی ایجاد شده رو زیر سوال ببره حتما مزدور یا فریب خورده و از این حرفا هستش:| یا به آشغالای رائفی پور گوش میده:|
به این میگن انجماد فکری ماکان عزیز
نه عزیز بی اعتمادی به این رژیم حال مردم رو خراب نمیکنه، چیزای دیگه حال مردم رو خراب کرده.

ویرایش: عزیز شما خودت اول منکر شدی؛ ولی من شدید دارم بوی ساندیس میگیرم از پستتا...
محسن جان صرفا با روایت جمعی همرا نشدن،از نظر شما یعنی اون فرد ساندیس خوره؟8-|
خوب فرق شما با اون بسیجی که اگه کسی مثل خودش فکر نکنه(به اصلاح ولایی نباشه)،میگه حتما مزدور غربه چیه؟:-??
متاسفانه افراد به جای تفکر و نقد یک بحث یا اندیشه های یک فرد یا گروه و جریا فقط به دنبال ایجاد هیجان های کاذب و جو های زودگذر هستند و فکر میکنند با این کار(به وجود آوردن نوعی دیکتاتوری در بیان عقاید)حتما به پیروزی هم خواهند رسید!
یعنی خدایی بعد این همه مدت هنوز نفهمیدین با سای*ری ها نباید بحث کرد؟ واقعا چرا؟ فازتون چیه؟
در اینکه کار خودشونه که هیچ شکی نیست و اصلا بحث نمیخواد فقط فعلا معلوم نیست هدف اصلی از این کار چیه.

اخه این چه حرفیه؟
گروهای تندرو مستقل دیگه یعنی چی؟ ما با تندرو ترین و جنا*ت کار ترین سیستم تاریخ طرفیم هرکاری ازشون بر میاد و از این بدتر هم انجام دادن.
این طرز فکر شما خطرناکه.
میشه مثل قضیه خودرو که44سال مردمو از داشتن خودرو درست حسابی محروم کردن جان و مال مردمو گرفتن ولی همش میگن تقصیر مافیای خودرو و هنوز معلوم نکردن این مافیا کی هستن چرا جلوشو نمیگیرن چرا هنوز قوی تر از همیشه ادامه میدن؟ :D
یا قاچاقچی یا دلال یا اختلاس گر و..
اینا همشون خود سیستم هستن میخورن و میچاپن میندازن گردن کسی که نمیشه یقشو گرفت.
الان اگه حرف شما رو قبول کنیم باید مثل همون مافیا خودرو چند سال شاهد همچین جن*یت های باشیم و بهش عادت کنیم؟
که یه گروهی وجود داره که با تحصیل دختران مخالفه و.. ولی هیچوقت معلوم نمیشه کی هستن یا هرچند وقت یه بار چندتا بی گناه و میارن اعت*اف اج*اریشون رو نشون میدن و میگن کار ایناست و..
مثلا سال1404صدا و سیما خبر میذاره اخرین مدرسه دخترانه هم بخاطر حمله گروهای تندرو تعطیل شد!
کسی که نظر مخالف شما داشت میشه سایبری؟:-? البته اگه تعریف شما اینه من مشکلی ندارم سایبری نامیده بشم:|
بله کار خودشونه و هیچ شکی هم نیست!مطلقا شکی هم نیست!! هرکی هم شک کرد خوب معلومه که مزدوره!!! اصلا شک کردن چه معنی داره!؟!
باید فقط جو ایجاد کرد و گفت بله ما داریم پیروز میشیم و انقلاب داره پیروز میشه و همشون دارن فرار میکن به ونزوئلا و چیزی تا فتح تهران نمونده و بله ما داریم یه انقلاب زنانه سازمان میدیم وَ وَ وَ ....
کسی هم بیاد بگه که ببین حرکت بدون سازمان دهی و تفکر و اندیشه نمیتونه پیروز بشه و فقط تعداد کشته ها رو بیشتر میکنه میشه مزدور و ضدعنقلاب!کما اینکه قبلا همچین بحثی داشتم در اینجا و همون موقع هم چندتا از عزیزانی که خودشون توخونه نشسته بودن و خودشون حاضر نبودن برن تو خیابون و هزینه بدن میگفتن که تو داری ناامید میکنی و از این حرفا
پست های شما هم تو همین تاپیک اغلب از جنس همون هیجانات سطحی و اولیه هستند دوست کُرد عزیز
من اعتقاد ندارم کار خودشونه و از طرفی هم اعتقاد ندارم کار خودشون نیست.
در واقع خود در مورد اون سیستم وجود نداره (بر خلاف تصور عمومی). مجموعه‌ای از گروه‌های کاملا‌ جدا این سیستم رو تشکیل دادن که دیدگاه‌های کاملا متفاوت و اهداف گاهی متناقض دارن اما هم‌پوشانی برخی از منافع اساسی اون‌ها رو کنار هم گذاشته.

اتفاقی هم که الان داره می‌افته به نظرم حتی کار یک دسته هم نیست. یه تئوری توی جامعه شناسی هست به اسم پنجره شکسته یا همچین چیزی. یعنی وقتی یه خونه متروکه‌ای یه پنجره‌اش می‌شکنه، بعد از یه مدت بقیه شیشه‌ها هم میاد پایین.

یه تعدادی از این اتفاقات کار یه دسته است (مثلا ۵۰-۶۰ درصد موارد) و بقیه‌اش کار افرادی با انگیزه‌های کاملا مختلف. از مزاحمین بلخ تا ولایی و انقلابی و برانداز و ور انداز تا خل و چل.
اون قسمتیش که حرفه‌ای و با عوارض شدید بوده کار یه گروهه و بقیه اش کار افراد مختلف
در واقع چون این حس ایجاد شده که حاکمیت در مقابل این اتفاقات زنجیره‌ای دچار انفعال، استصیال یا همراهیه، افرادی با انگیزه‌های مختلف بر اساس برداشت خودشون حادثه رو گسترش میدن. چیزی شبیه ماجرای آتش زدن ماشین‌ها توی پاریس اما با ابعاد گسترده‌تر (مثالم نامربوطه اما به جهت بیش از حد انتزاعی بودن حرف این رو گفتم)

شخصا فکر می‌کنم محتل‌ترین حالت اینه که زرنگ‌ترین دسته از اهالی مجمع الجزایر مشترک المنافع سیستم دارن این کار رو می‌کنن و در آینده بر اساس طرف برنده نهایی ماجرای ۱۴۰۱، یه مقصر برای این اتفاقات تراشیده میشه و ما هیچ وقت عامل اصلی رو نخواهیم شناخت.
فقط یه روزی یه کاشفی برای طرف برنده این ماجراها یه صورتحساب می‌فرسته و هزینه‌هاش رو میگیره.

اگر طرف برنده این ماجرا، همین برندگان گذشته باشن، یه پوشه میاد روی میز رییس که یه عده خودسر/مزاحمین بلخ/تروریست یا هرچی این کار رو کردن و البته «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد و همزمان به لطف خدا هم دشمن جنایتکار یا دوست نادان رو بیش از پیش شناختیم و هم به برکت این اتفاقات ناآرامی‌ها و اغتشاشات خوابید و بچه‌ها هم تنبیه شدن و سرشون به درس و مشقشون گرم شد»

و اگر برندگان گذشته شکست بخورن و رییس جدید بیاد، پرونده دیگه‌ای میاد روی میزش: «این کار ولاییون تندرو بود این هم اسم و انگیزه‌هاشون و به این ترتیب برگ جدیدی از جنایاتشون رو توی تاریخ ثبت خواهیم کرد.»
در هر دو صورت، همراه این پرونده یه صورتحساب درشت هم صادر میشه.

همون طور که می‌بینی الان هر دو طرف میکروفن دار این ماجراها از این اتفاقات ابراز ناراحتی می‌کنن و البته در یک قسمت از بدنشون عروسیه. بنابراین فکر می‌کنم برنامه ریز انقدر زرنگ باشه که بتونه در هر صورتی فاکتور خودش رو نقد کنه.

البته همه این‌ها خیالبافی منه. دلیلی نداره واقعیت داشته باشه. فقط با شناخت من از آدم‌هایی که فکر می‌کنم می‌شناسمشون ( و البته شاید نمی‌شناسم و خیال می‌کنم می‌شناسم) بیشتر تطبیق داره تا تئوری‌های رایجی که انگاره می‌کنند یه عده داعشی بی مغز همه چی رو دست گرفتن.
ممنون.نظر جالبی بود.نمیدونم واقعا چی بگم در مورد جز به جزئش ولی اون تئوری پنجره شکسته رو تازه الان دیدمش و رفتم که کمی مطالعش کنم
منم بحثم دفاع از حکومت مطلقا نیست و نبوده.فقط میگم دوستان حاضر نیستند به هیچ روایت یا احتمال دیگه،حتی فکر کنند!
کسی که کوچکترین مخالفتی بکنه مزدور خطاب میشه!
به نظرم فرقی نمیکنه گروه های وابسته به EA، درون سیستم، برون سیستم، رسمی غیر رسمی،

فرقی نمیکنه کار چه کسی باشه و با چه هدف یا نیتی در "اجرا" باشه، تا زمانی که ان کار بر اساس "اراده" سیستم تمامیت خواه باشه، یعنی کار سیستم تمامیت خواه حساب میشه، مسئولیت 100 درصدی با خودشه، به عنوان متهم اصلی....

بود و نبود این مرز رو EA و اراده EA مدیریت میکنه، تمام...

نظر شخصی...

*همچنین به نظرم این دست کار ها برای EA و ذات تروریستیش، منفعت و فایده زیاد داره...
آره اصلا فرقی نداره کی انجام داده باشه! به هیچ وجه اهمیتی نداره که مثلا شاید یه گروه خارجی این کارو کرده باشن! هییییچ مهم نیست!!!
این نوع تفکر که هیچ جای شکی رو نمیپذیره خیلی خطرناکه.امیدوارم دوستان کمی ذهن باز تری داشته باشند و بتونن کمی واقع گرایانه تر تحلیل کنند
هرچند که خودشون حاضر نیستند در عمل هیچ هزینه ای بدن

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
290
@pouria.sh
ابتدا دوباره تاکید میکنم که من هیچ اطمینانی به هیچکدوم از نظریه‌های مطرح شده ندارم؛ همونطور که از EA هر کاری برمیاد، از دشمنین EA هم برمیاد هر دروغی رو راجع به EA پخش کنن. ولی برسیم به بحث شما. مشکل بحث شما اینه که دنبال دلیل و انگیزه منطقی برای نهادی هستی که سابقه‌ای طولانی از رفتارهای غیرمنطقی و غیرعقلانی داره. و خب این ماهیت قدرته؛ وقتی به اندازه کافی قدرت داشته باشی، این تصور برات ایجاد میشه که مصونیت صددرصدی داری و هیچ کدوم از اعمالت عواقبی نخواهد داشت؛ توی طول تاریخ هم جنایتکاران و ظالمین بسیاری با تصور این مصونیت مرتکب اعمالی شدن که در درازمدت موجب سقوطشون شده. چه دلیل و انگیزه منطقی برای رفتارهای آغامحمدخان و یا نادرشاه میتونی ذکر کنی؟ اگه افسانه‌هایی که راجع به کالیگولا روایت میشه، واقعیت داشته باشه، کجای اعمال اون میتونی منطق رو پیدا کنی؟ خیلی از اوقات، افراد، بدون اینکه بخوان دنبال هیچ سود و منفعت بلندمدتی باشن، کاری رو انجام میدن، فقط به این دلیل که میتونن انجام بدن، یا حداقل فکر میکنن که میتونن انجام بدن.​

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
307
@pouria.sh
ابتدا دوباره تاکید میکنم که من هیچ اطمینانی به هیچکدوم از نظریه‌های مطرح شده ندارم؛ همونطور که از EA هر کاری برمیاد، از دشمنین EA هم برمیاد هر دروغی رو راجع به EA پخش کنن. ولی برسیم به بحث شما. مشکل بحث شما اینه که دنبال دلیل و انگیزه منطقی برای نهادی هستی که سابقه‌ای طولانی از رفتارهای غیرمنطقی و غیرعقلانی داره. و خب این ماهیت قدرته؛ وقتی به اندازه کافی قدرت داشته باشی، این تصور برات ایجاد میشه که مصونیت صددرصدی داری و هیچ کدوم از اعمالت عواقبی نخواهد داشت؛ توی طول تاریخ هم جنایتکاران و ظالمین بسیاری با تصور این مصونیت مرتکب اعمالی شدن که در درازمدت موجب سقوطشون شده. چه دلیل و انگیزه منطقی برای رفتارهای آغامحمدخان و یا نادرشاه میتونی ذکر کنی؟ اگه افسانه‌هایی که راجع به کالیگولا روایت میشه، واقعیت داشته باشه، کجای اعمال اون میتونی منطق رو پیدا کنی؟ خیلی از اوقات، افراد، بدون اینکه بخوان دنبال هیچ سود و منفعت بلندمدتی باشن، کاری رو انجام میدن، فقط به این دلیل که میتونن انجام بدن، یا حداقل فکر میکنن که میتونن انجام بدن.​
خدا خیرت داداش.خوشحالم بالاخره یک دوست عزیزی بدون برچسب زدن(بسیجی،مزدور،جیره خوار،فریبخورده و...)اومد و پاسخ منو داد
((سَلاخ اژدها))ی عزیز(ببخشید چون نام شما رو نمیدونم :D )، ببین من اصلا و مطلقا بحثم دفاع از رژیم(یا به قول معروف ماله کشی) نبوده و نیست و نخواهد بود.دارم میگم دوستان اصلا انقاد پذیر نیستند و فکر می کنند فقط خودشون دارند درست میگن و اگر کسی احیانا و خدایی نکرده بیاد و یک نظر نمیگم مخالف،حتی ((متفاوت)) بدن اونوقت میشن مزدور یا در بهترین حالت فریبخورده
ببین این نوع سطح فکر و دور کردن خودمون از نقد و انتقادهای سازنده فقط باعث میشه بجای اینکه یک جنبش و حرکت پویا و فعال داشته باشیم، تبدیل به اعضای یک فرقه خشک و صلب بشیم و فکر کنیم فقط فکر و ایده و احتمالات ما درسته و بقیه یا فریبکار هستند و یا ضد ما(ضدجنبش،ضدانقلاب و ...) هستند

یک مشکل دیگه ی ما سواد رسانه ای ما هستش(چه رسانه داخلی و چه خارجی).راجب داخل حرفی نمیزنم چون وضعشون کاملا برای مردم ما مشخصه ولی اون خارجی ها هم همشون به دولت های خاصی وصل هستند و ازشون بودجه میگیرند و به قول معروف دارن برای جبهه ی اونا شمشیر میزنن.تو شرایطی مثل چند ماه گذشته میتونن به شدت به حوادث ضریب بدن و یا اونو تحریف کنند و حتی به انحراف بکشونند.شما وقتی مدام ذهن خودتون رو با اونا تغذیه کنید این احتمال وجود داره کم کم حرف های اون ها رو عینا و بدون نقد ، برای خودتون به عنوان فکت تلقی کنید و چنان به این تحلیل ها(عذر میخوام که اینو میگم) چنان معتاد میشید که دیگه فکر به احتمالات دیگه براتون به شدت دشوار میشه
ببین مگه نمیگفتن انقلاب شده؟پس کو انقلاب:-??ببین من شیراززندگی میکنم، توی این 6 ماه گذشته به جز شاید یک هفته اول و چندمرتبه ی خاص دیگه ،مطلقا نه فضا شلوغ بود و نه کسی حالت انقلاب به خودش گرفته بود ولی شما تلویزیون های خارج رو که باز میکردی میگفتن الان چه میدونم روز 50ام انقلاب یا الان روز 98ام انقلاب یا الان روز 120 هستش:| تو خیابون مگس هم پر نمیزد(لااقل در شیراز):| آخه مگه میشه ما بگیم الان یک خیزش انقلابی(!!!!!!) رخ داده ولی بجز کردستان و بلوچستان(اونا هم نه همه جاشون و حتی در همه روزها)بقیه جاها خبری نیست از اعتراض ولی ما بیایم بگیم الان ماه سوم انقلاب هستیم مثلا:)8-|
اینو بیای بگی میگن آره تو حتما مزدور هستی.تازه ببین اینو کسانی میگن که خودشون در تمام این حدود 6 ماه انقلاب(!!!!!!!) مطلقا حتی یکبار هم برای اعتراض بیرون نرفتن!
بحث من اینه ما باید خودمون و افکار و اعمالمون رو نقد کنیم و ببینم چرا تا الان علی رغم هزینه هایی که مردم ما تو 40 دهه دادن هنوز اون نتیجه دلخواهمون رو نگرفتیم.نه این بیاییم جو کاذب اینجاد کنیم و بگیم بله کارشون تمومه و دارن فرار میکنن به ونزوئلا:| بعد هم بگیم که خب چی شد پس، میان میگن تو با اونایی نه با ما:|

من هنوزم نفهمیدم سود رژیم از نرفتن دختر بچه ها به مدرسه چیه! 8-|

Black_Flag

کاربر سایت
Oct 15, 2013
585
این خارج تاپیکو نمیخواید برگردونید؟ :D
ازونجایی که خارج از تاپیک نداریم اینجا میپرسم:
کسی از درامد گیم نت و حدود سود خالصش خبر داره؟ چند روزیه تو فکرم افتاده ولی حس میکنم نسبت به سرمایه ای که لازم داره سود خوبی تداشته باشه کسی اطلاع دقیقی داره؟
الان که با این وضعیت سرمایه نسبتا بالا میخواد
ولی یکی تعریف میکرد میگفت دو نفرو میشناسه براشون درامد داره در این حد که تا پارسال تورنمنت میذاشتن بیشترم فیفا
پی اس 4 یا وان جایزه میدادن
از امسالم تا حالا دو یا سه تا پی اس 5 به اینو اون دادن
حالا نمیدونم واقعا در این حد براشون درامد داره یا نه که مثلا پی اس 5 جایزه میدن

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر