Turn 10 : بازی Forza 4 تا 5 هفته دیگر به اتمام میرسد .

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
Forza-Motorsport-4-Header-300x148.jpg

استودیو Turn 10 با خلق بازی زیبای Forza 3 توانست نامش را در زمره شرکتهای ساخت racing simolation جاودان کند .

حال Turn 10در حال ساخت سری جدید بازی خود یعنی Forza 4 میباشد ، یکی از نکات مهمی که در سری جدید در بازی نهادینه شده است مسابقات در شب میباشد که شما میتوانید لذت مسابقه دادن در شب را نیز در فروزا 4 تجربه کنید بخشی که در قسمت قبل جایش بسیار خالی بود .

در همین راستا اقای Dan Greenawalt رئیس Turn 10 در طی مصاحبه ای که با سایت CVG داشت اذعان کرد: طرفداران بازی با دیدن گرافیک بازی به حیرت در خواهند امد ، و در ادامه نیز اضافه کرد :
با موتور نورپردازی جدیدمان این امکان را در بازی بدست اوردیم که زمانهای گوناگونی را در بازی به وجود بیاریم ، ساخت جادهای مختلف و زیبا که شما در حین بازی میتوایند طلوع افتاب و غروب ان را از زاویه مابل مشاهده کنید ؛ تغییزات نور (نور خورشید) در حین مسابقه بر روی ماشین شما و تغییر و انعکاس نور در چشمانتان را احساس خواهید کرد .

اقای Greenwalt همچنین افزود : تیم Turn 10 کار تمام وقت انجام میدهد تا این پروژه سریعتر و بدون مشکل به پایان برسد .
اکنون میتوانم بگویم بازی Forza 4 اخرای کار میباشد و منتظریم ببینم کاری که انجام دادیم مطابق با قوانین شرکت ماکروسافت بوده است یا نه ؛ تا پایان بازی 5 هفته وقت لازم است .

آخرین ویرایش:

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
هنوز که هنوز GT4 کاملترین و بهترین Simulation Racing ـه . حالا یه عده به خاطر دلایل کاملا واضح forza دوست دارن خب برن همونو بازی کنن . دیگه بحث نداره که ....

دوست عزیز دیگه فن بازی تا چه حد ...
همه منتقد ها و فن های X360 و فورتزا و فن های منطقی GT میدونند که FM3 قویترین بازی سیمولیشن در سبکه ریسینگ هست

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
احساس خفنی بی پایه خیلی بد ـه
چه ربطی داشت صدرا؟؟؟خودت میدونی بهت ارادت خاصی دارم،اما واقعا حرفایی آدم میشنوه که مخش ماهی دودی میشه.آخه این یعنی چی که gt4 بهترین سیمولیشن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آسمون به زمین بیاد،زمین بره آسمون،سلطان ریسینگ سمولیشن این نسل فورتزا هست،و فعلا هم turn 10 داره یکه تازی میکنه.بعدش اومدی بحث فروش رو وسط کشیدی.انتظار داری بازی ایی که سابقش به 2 نسل قبل برمیگرده،فروشش از بازی ایی که تازه تو این نسل شناخته شد کمتر باشه؟؟؟؟؟

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
جالب ترین چیزی که اینجا دیدم این بود که فورزا همین فروش رو هم بخاطر تبلیغات داشته و GT تماما بخاطر ارزشش بوده ! ( البته شکی در این نیست که این بازی برای تمامی علاقمندان ریسینگ بازی عالی هست گرچه انتخاب های بهتری هم هست . )
یاد آوری می کنم که این ماکروسافت نبوده که هر سال هر سال توی کنفرانسش یه بازی رو نشون بده و روش هایپ کنه و بگه امسال اینو بهش اضافه کردیم ، اونو بهش اضافه کردیم .

بخاطر ازشش؟!!!!!!!!!!!
فروش GT5 مثل قضیه فروش سری COD میمونه که فقط بخاطر اعتبار نسخه های قبلیشون داره مفروشه ...
اگه ارزش داشتجزو لیست 10 ناامیدکننده سال2010 سایت IGN نبود

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,789
نام
شیخ صدرا
چه ربطی داشت صدرا؟؟؟خودت میدونی بهت ارادت خاصی دارم،اما واقعا حرفایی آدم میشنوه که مخش ماهی دودی میشه.آخه این یعنی چی که gt4 بهترین سیمولیشن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آسمون به زمین بیاد،زمین بره آسمون،سلطان ریسینگ سمولیشن این نسل فورتزا هست،و فعلا هم turn 10 داره یکه تازی میکنه.بعدش اومدی بحث فروش رو وسط کشیدی.انتظار داری بازی ایی که سابقش به 2 نسل قبل برمیگرده،فروشش از بازی ایی که تازه تو این نسل شناخته شد کمتر باشه؟؟؟؟؟
ببین من گفتم وقتی دو تا بازی هم سبک که یکیشون روی کاغذ برتری داره اونی که رو کاغذ ضعیف تره بهتر میفروشه نشون میده فرق ـی با هم ندارن به اون صورت.

خودتم میدونی GT5 چرا امتیازاش کم شد(طولانی شدن پروسه ساخت/ماشینای استاندارد/دمیج آنلاک شونده که من وقتی آریا بهم گفت چند بار خوندم تا بفهمم چی میگه) وگرنه از نظر گیم پلی و گرافیک در حالت طبیعی و تنوع بازی و قابلیتای جانبی از فورزا بهتر نبود تقریباً هم سطح بود.

حالا یه عده سر جوگیری یا چیزای دیگه GT5 ـو تا سطح ماریو کارت ریسینگ میارن پایین یه عده دیگه هم از اونور میافتن پایین و اعتقاد دارن بازی بهتر از GT5 وجود نداره.(البته نسخه های اول و سوم GT میانگینایی دارن که فک نکنم بازی ریسینگ ـی بهش برسه)

در مورد GT4 به نظر منم هنوز بازی شبیه ساز ـی نیست که در حد GT4 نسبت به زمان خودش بهتر باشه.
اون موقع GT رزولوشن HD و قابلیت آنلاین داشت....

این دوستمون الان همون دسته دوم ـه:

ign غلط کرده .مگه دست خودشه ؟ چرا قبلش با فنهای GT مشاوره نکرده ؟

• Like
Reactions: x to the z

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
گه ارزش داشتجزو لیست 10 ناامیدکننده سال2010 سایت IGN نبود
ign غلط کرده .مگه دست خودشه ؟ چرا قبلش با فنهای GT مشاوره نکرده ؟
ببین من گفتم وقتی دو تا بازی هم سبک که یکیشون روی کاغذ برتری داره اونی که رو کاغذ ضعیف تره بهتر میفروشه نشون میده فرق ـی با هم ندارن به اون صورت.

خودتم میدونی GT5 چرا امتیازاش کم شد(طولانی شدن پروسه ساخت/ماشینای استاندارد/دمیج آنلاک شونده که من وقتی آریا بهم گفت چند بار خوندم تا بفهمم چی میگه) وگرنه از نظر گیم پلی و گرافیک در حالت طبیعی و تنوع بازی و قابلیتای جانبی از فورزا بهتر نبود تقریباً هم سطح بود.

حالا یه عده سر جوگیری یا چیزای دیگه GT5 ـو تا سطح ماریو کارت ریسینگ میارن پایین یه عده دیگه هم از اونور میافتن پایین و اعتقاد دارن بازی بهتر از GT5 وجود نداره.(البته نسخه های اول و سوم GT میانگینایی دارن که فک نکنم بازی ریسینگ ـی بهش برسه)

در مورد GT4 به نظر منم هنوز بازی شبیه ساز ـی نیست که در حد GT4 نسبت به زمان خودش بهتر باشه.
یه نسل برگشتی به عقب تا شاید چیزی دستگیرت بشه ؟
همون نسل قبل هم میانگین امتیازات forza 1 از GT4 بیشتر بود . استارتش از همون موقع قدرتمند زده شد .
مگه نشنیدی .از 10 تا بازی ناامید کننده سال یکیش GT5 بود حالا هی برو بالا بیا پایین ..ننگ از این بیشتر ؟ (ign چرت میگه حتما gamespot هم چرت میگه ؟ )
IGN: قبله جدید !
والا واسه GT 5 میشه 60 تا قبله پیدا کرد .

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین

قربون دهنت برم.
صدرا خودم میدونم کسانی بودن که دستشون به فورتزا نخورده بود ولی برای له کردن gt5 شده بودن فنش!!!!!!!!از اینجور افراد همیشه بودن و هستن و کاریش نمیشه کرد.حالا میخوای نظر منو در مورد گیم پلی بدونی؟من گیم پلی gt5 رو بیشتر میپسندم.همونطور که سایتهایی هم که نقد کردن گفته بودن که طرفداران قدیمی این بازی رو راضی میکنه.اما اشکالاتی داشت که مرغ پخته رو به خنده مینداخت.آقا اومده بود فولکس استیشن و ماشین جنگ جهانی رو پریمیوم کرده بود،بعد از اونور بوگاتی مثلا استاندارد بود.این کار فقط از یک دیوانه بر میاد.از اونور پیستهایی که تو gt های قبلی بود رو با کمترین تغییر وارد بازی کرده بود که حال آدم رو بهم میزد.بله درسته که گیم پلیش برای من شیرین تر بود،اما به هیچ وجه نمیتونم بگم از فورتزا 3 بهتر بود.چون انقدر اشکالات عجیب و غریب داشت که مخ آدم سوت میکشید.این همه مانور دادن و گفتن که مسابقات نسکار و رالی داریم.top gear داریم.اما عملا هیچ استفاده ایی ازشون نشد.از اونور هم بازی ایی که این همه سال در دست ساخت بوده و این همه عاشق داشته،انقدر eventهاش کم بود که همه ما افسردگی گرفتیم.فورتزا 3 انقدر event مختلف و جذاب داره،که آدم خسته نمیشه و بازی هم وحشتناک طولانی هست.من الان 3 سال هست مدام دارم بازی میکنمش،ولی متاسفانه جی تی 5 رو بعد از چند وقت مجبور شدم بفروشم،چون همه مسابقاتش رو رفتم و هیچی دیگه نداشت.
انقدر هم آنلاینش مزخرف بود که آدم به غلط کردن میوفتاد بازی کنه.همین کیوان خودمون میخواست مسابقاتش رو ترتیب بده،ولی بخاطر همین آنلاین افتضاح بیخیال شد و حق هم داشت.

حرف نهایی من این هست که برای طرفداران قدیمی سری gt بازی gt5 گیم پلیش شیرین تر از فورتزا 3 هست،اما gt5 به هیچ عنوان بازی برتری نسبت به فورتزا نیست،اونم بخاطر مشکلاتی هست که بالا اشاره کردم.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,789
نام
شیخ صدرا
قربون دهنت برم.
صدرا خودم میدونم کسانی بودن که دستشون به فورتزا نخورده بود ولی برای له کردن gt5 شده بودن فنش!!!!!!!!از اینجور افراد همیشه بودن و هستن و کاریش نمیشه کرد.حالا میخوای نظر منو در مورد گیم پلی بدونی؟من گیم پلی gt5 رو بیشتر میپسندم.همونطور که سایتهایی هم که نقد کردن گفته بودن که طرفداران قدیمی این بازی رو راضی میکنه.اما اشکالاتی داشت که مرغ پخته رو به خنده مینداخت.آقا اومده بود فولکس استیشن و ماشین جنگ جهانی رو پریمیوم کرده بود،بعد از اونور بوگاتی مثلا استاندارد بود.این کار فقط از یک دیوانه بر میاد.از اونور پیستهایی که تو gt های قبلی بود رو با کمترین تغییر وارد بازی کرده بود که حال آدم رو بهم میزد.بله درسته که گیم پلیش برای من شیرین تر بود،اما به هیچ وجه نمیتونم بگم از فورتزا 3 بهتر بود.چون انقدر اشکالات عجیب و غریب داشت که مخ آدم سوت میکشید.این همه مانور دادن و گفتن که مسابقات نسکار و رالی داریم.top gear داریم.اما عملا هیچ استفاده ایی ازشون نشد.از اونور هم بازی ایی که این همه سال در دست ساخت بوده و این همه عاشق داشته،انقدر eventهاش کم بود که همه ما افسردگی گرفتیم.فورتزا 3 انقدر event مختلف و جذاب داره،که آدم خسته نمیشه و بازی هم وحشتناک طولانی هست.من الان 3 سال هست مدام دارم بازی میکنمش،ولی متاسفانه جی تی 5 رو بعد از چند وقت مجبور شدم بفروشم،چون همه مسابقاتش رو رفتم و هیچی دیگه نداشت.

پولیفونی یه حالتی داره یامائوچی شب میخوابه یه خوابی میبینه میاد تو استودیو میگه خوب بچه ها هوس کردم کارتینگ بزاریم تو بازی :D
ولی بازم میگم GT5 فرقی با فورزا به اون صورت نداشت حتی یه جاهایی بهتر بود ولی خوب انتظاری که از GT میره از فورزا نمیره(همین فورزا 4 مطمئن باش از نسخه سوم کم تر میشه میانگین ـش چون دیگه اون حاشیه امنیت ـو نداره)

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
توجه دوستان رو به نقد جناب u.s.a از GT5 جلب میکنم :
-البته بقول خودش افتخار داده و مستفیضمون کرده :) -
خوب بالاخره بعد از یک ماه بازی مداوم که تقریبا بیش از 200 ساعت میشه میخوام بهتون افتخار بدم و نقد خودم رو بنویسم.:dاول از همه از نکات منفی شروع میکنم.
هر بازی ایی دارای نکات مثبت و منفی هست و قطعا gt5 هم از این قاعده مسثتناء نیست.

اولین نکته ایی که در بازی جلب توجه میکنه کیفیت پائین ماشینهای استاندارد هست که در بعضی از ماشینها بیشتر به فاجعه میخوره.اما در خیلی از ماشینها مثل بوگاتی هم تقریبا هم پای پرمیوم ها طراحی شدن.دومین نکته نبود کاکپیت برای 800 ماشین استاندارد هست که برای کسانی که از کاکپیت بازی میکنن خیلی ناراحت کننده هست.

اما دومین نکته منفی-عدم توازن گرافیکی در بازی هست.به طوری که در بعضی از پیستها واقعا آدم روی صندلی میخکوب میشه ولی در بعضی مراحل حس میکنه داره با همون ps2 بازی میکنه.

سومین نکته این هست که متاسفانه cut track در بازی وحشتناک وجود داره.یعنی شما سر یه پیچ براحتی میتونی با رفتن از خاکی یا داخل چمن براحتی اول بشی.مثلا در پیست واقعی le mans که در بازی اسمش circuit de la sarthe هست-سر اون پیچ های خیلی تند شما میتونی با همون سرعت 300 تائی از وسط خاکی رد بشی و فاصله زیادی با نفراتی پشتیت ایجاد کنی.pd میتونست یا یه جور penalty که در بخش مولتی هم وجود داره در بازی قرار بده-با مثلا با گذاشتن موانع کاری کنه که شما نتونی این کلک رو پیاده کنی.و به شخصه شدیدا از این موضوع ناراحت شدم.

نکته چهارم این هست که مثلا در پیستهای بارونی یه خاکی-اگر شما با دکمه L1 پشت سرت رو ببینی می بینی که به قولی در اثر حرکت شما داره خاک بلند میشه-اما اگر از نمای کاکپیت بازی کنی و در آینه نگاه کنی میبینی که هیچ خاکی در آینه دیده نمیشه-که اینم از اون کارهای عجیب غریب PD هست.

نکته پنجم بارون هست.در بازی دکمه برف پاک کن وجود داره -اما وقتی بارون میباره-می بینید که دکمه برف پاک کن کار نمیکنه-که بازهم دلیل این کار PD رو نمیفهمم.یعنی بارون در بازی به هیچ عنوان اسکریپت نیست.خودم در ابتدا فکر کردم که اسکریپت هست-اما با یه امتحان ساده متوجه شدم اینگونه نیست.مثلا کافیه یه ماشین که برف پاک کن نداره مثل ماشینهای نسکار رو بردارید-و برید تو پیست بارونی-و میبینید که شیشه های ماشین به زیبائی هر چه تمام تر خیس آب شدن و شما قادر نیستی که دیگه جلوت رو ببینی.اما واقعا نمیفهمم چرا PD کاری کرده که ماشینهایی که برف پاک کن دارن-هنگام بارش بارون نشه ازش استفاده کرد.

نکته ششم هوش مصنوعی هست.متاسفانه هوش مصنوعی چندان جالب نیست.یعنی در ابتدای بازی که فاجعه آمیز هست.اما با رفتن به لولهای بالاتر اوضاع بهتر میشه.اما هیچ وقت به شخصه احساس سختی و رقابت در بازی رو حس نکردم.

نکته هفتم:کم بودن eventها.یعنی وقتی این بازی این همه ماشین و پیستهای مختلف و دلچسب داره میتونست براحتی انقدر event بزار که تا 1 سال گیمر سرگرم بشه.و واقعا دلیل این کار pd رو باز هم نمیفهمم-چون به قول آریا این کار اصلا هم زمان بر نبوده و مشخص نیست چرا این کار نشده

نکته هشتم:وجود سایه های دندونه دار که خیلی خیلی بد و زشت هست و بدجوری به کیفیت بصری بازی لطمه زده.
================================
خوب حال میرسیم به نکات مثبت بی انتهای بازی.

اولین نکته:وجود بیش از 1000 ماشین که نیاز هر رسینگ بازی رو بر آورده میکنه.

دومین نکته:وجود 200 ماشین پرمیوم.آیا شما عشق ماشین هستید؟آیا خیلی دوست داری یه فراری 458 ایتالیا یا bmw m3 رو از نزدیک ببینی و نمیتونی.خوب این که کاری نداره.ما به شما gt5 رو پیشنهاد میکنیم:dکافیه شما 458 ایتالیا رو بخری و بعد بازی رو از نمای کاکپیت بیاری.جزئیات واقعا دیوانه کنندس.تمامی دکمه های روی فرمان-داشبورد همه و همه با بیشترین دقت و جزئیات طراحی شدن.یعنی واقعا به یامائوچی درود فرستادم برای این همه صبر و حوصله و تلاش.
کافیه برید یه نیسان gtr بردارید و از نمای کاکپیت عقب رو نگاه کنید تا ببینید حتی به کمر بند ایمنی و حتی دکمه های اون کمر بند هم رحم نکرده و حتی اونا رو هم طراحی کرده.واقعا وقتی اینا رو میبینم جلوی بی انصافی دیگران دیوونه میشم.این همه ذوق و عشق یامائوچی واقعا جای هزار بار تشکر رو داره.اونم تو روزگاری که بازی سازها با کمترین اهمیت به مشتری بازی رو میسازن.

وقتی که به داشبورد نگاه میکنم فقط میتونم لذت ببرم.واقعا آدم فکر میکنه این پلاستیک واقعی هست.مخصوصا وقتی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار میگیره.فرمان ماشین هم همینطور.وحشتناک عالی طراحی شده.برید یه نیسان 350 z بخرید تا متوجه بشید چی میگم.
تمام دندونه ها و آج های روی فرمان طراحی شدن که تحسین هر آدم منصفی رو به دنبال داره.

کیوان : اینجاش باحاله ، دوستمون داره به Forza 3 تیکه میندازه !

نکته سوم:آیا از بازیهای رسینگی که فقط دارای آب و هوای یکسان هستن و یا فقط پیستها روز هستن خسته شدید؟من باز هم بهتون gt5 پیشنهاد میکنم.چون در اینصورت خستگی برای شما معنا نداره.وجود آب و هوای مختلف مثل بارونی و برفی و آفتابی - روز و شب و غروب-پیستهای برفی رالی
پیستهای نسکار-پیستهای واقعی مثل nurburgring تا مدتها شما رو سرگرم میکنه و ذره ایی برای شما خستگی به دنبال نداره.

نکته چهارم:وجود 4 بخش مختلف ریس در بازی+بخش همیشگی.که کارتینگ=نسکار=رالی=فرمول نام دارند.باورتون میشه؟شما میتونید اگر از مسابقه های معمولی خسته شدید به سراغ رالی یا نسکار یا کارتینگ برید.انتها و پایان در این بازی جایی نداره.وجود چندین ماشین نسکار و رالی و همینطور وجود 2 ماشین فرمول 1 فراری در قسمت پرمیوم و چندین فرمول استاندارد نیاز هر گیمر ریسینگ بازی رو بر آورده میکنه.فقط میتونم به یامائوچی آفرین بگم.

نکته پنجم:1080p بودن بازی.فقط خودتون حساب کنید.که 16 ماشین با بالاترین جزئیات+بارون+اون همه افکت پاشیدن آب در اثر حرکت ماشین با کیفیت 1080p اون هم در 60 فریم اجرا بشه:-o
[واقعا دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه.]

کیوان : عِه ؟ اما الآن مث که حرفی باقی مونده که !

نکته ششم:تا حالا بازیهای ریسینگ زیادی بازی کردم.از جمله dirt-1-2.در این شماره دوم حرکت لاستیکها بروی خاک-و تاثیرشون بروی خاک-فقط محدود با مسیر اصلی و به قولی وسط جاده هست.یعنی شما اگر به کنار جاده برید هیچ اثری از لاستیک بروی خاک نمی بینید.اما در gt5 به هیچ وجه اینطور نیست.یعنی شما ماشین رو به هر گوشه از جاده ببرید میبینید که لاستیک اثر خودش رو بروی خاک میگذاره.در مورد برف هم همینطور.و واقعا اثر لاستیک بروی برفها دیوانه کنندس.

نکته هفتم:همونطور که از پیستهای بد گفتم باید از پیستهای خوب هم بگم.تعداد زیادی از پیستها بخصوص پیستهای رالی وحشتناک عالی هستن و براحتی نمره 10 رو میگیرن.در پیست برفی رالی-خاکی جزئیات و طراحی و کیفیت بافتها عالی تر از عالی هستن.اثر نور خوشید بروی برف و تلالو اون واقعا دیوانه کننده هست-به زیبائی آدم میتونه خیسی برف رو حس کنه و هرچه آدم تحسین کنه بازم کم هست.پیستهایی مثل cape ring-high speed ring-nurburgring-autodrame nazionale monza و چندین و چند پیست دیگه گرافیک محیط واقعا عالی هست.در پیست high speed ring که یار همیشگی gt بوده و از اولین شماره همراه این بازی بوده-کافیه از کنار پیست با سرعت بالا حرکت کنید-بعد از پایان بازی به replay برید که می بینید در اثر سرعت شما حتی چمنهای کنار جاده به زیبائی به حرکت در میان.

نکته هشتم:نور پردازی.نورپردازی در بالاترین سطح ممکن هست.اثر نور خورشید بروی برف واقعا فک انداز هست.همینطور اثر نور خورشید به داخل کاکپیت هم تحسین آدم رو به همراه داره.واقعا در مورد نورپردازی هرچی بگم کم گفتم.این مورد به نظرم بهترین مورد گرافیک بازی هست.

نکته نهم:خوب میرسیم به اصل قضیه.یعنی گیم پلی و رکن اصلی بازی.آیا از انواع و اقسام رسینگ های آرکید خسته شدین؟آیا از ریسنگهای سیمولیشن که چیزی جز خستگی به همراه ندارن خسته شدین-فقط باید به سمت GRAN TURISMO 5 امپراطور بازیهای ریسینگ بیاد.

کیوان : یا مولا ! امپراطور ؟ :-s

به قاطعیت تمام اعلام میکنم-قویترین-واقعی ترین و بهترین شبیه سازی که تا بحال ساخته شده همین بازی هست.

کیوان : این تیکش باحاله !

[و اگر کسی جز این بگه خودش رو مسخره کرده.]

کیوان : حسین داری خودتو الآن مسخره میکنی ینی ؟:(

تک تک تغییرات در ماشین و سیستم بازی یا همون driving option تاثیر مستقیم بروی رانندگی شما داره.تک تک ماشینها خصوصیات خاص خودشون رو دارن.و هر پیست با توجه به مشخصات و مختصات خودش ماشین مورد نظر خودش رو میطلبه.اگر میخوای تو rome رانندگی کنی من بهت gallardo پیشنهاد میکنم-اما برای nurburgrin به هیچ وجه این ماشین رو برندار.بلکه یه zonda یا toyota supra با قیمت ناقابل 900 هزارتا بهت پیشنهاد میکنم.واقعا هیچ ایرادی به سیستم گیم پلی نست.کافی هست که 600 مگ پچ دانلود کنی تا دمیج مکانیکی اضافه بشه.اونوقت میتونی لذتی بی نهایت از بازی ببری.کافیه شما به driving option برید و گزینه های driving line و
traction control system و active stability management و به خصوص skid recovery force رو خاموش کنی.و معنی ریسینگ سخت و شبیه ساز رو درک کنی.واقعا کار هرکسی نیست با خاموش کردن این گزینه ها بازی کردن ولی اگر بتونی لذتی بی نهایت برات داره.

نکته دهم:صدا گذاری.دیدم که بعضیها به صداگذاری ایراد گرفتن-اونم بخاطر صدای برخورد ماشینها.اما انقدر آدم نباید بی انصاف باشه.کافیه مثلا یه ماشین که تازه خریدید رو به tune shop ببرید و مثلا 100 یا 200 اسب بخار قدرتش رو اضافه کنید.حالا دوباره به پیست برید و گاز بدید.می بینید که صدای موتور خیلی زیبا و عالی تغییر کرده و واقعا از دیدن این نکته به وجد اومدم.

اما مهم ترین نکته یعنی گیم پلی:چند سال پیش داشتم یه بازی سیمولیشن بازی میکردم!!!که به برادرم گفتم هیچی gt نمیشه.بهم گفت:چرا آخه gt اینجوری هست؟منم بهش گفتم:gt یه جادو داره-که آدم رو دیوونه خودش میکنه.این جادو گیم پلی gt هست.برادرم بهم گفت برو بابا جوگیر:dچندی پیش ign دقیقا به همین نکته اشاره کرد.که این بازی گیم پلیش جادو داره که در هیچ بازی دیگه ایی اینطور نیست.واقعا هرچی بخوام منظورم رو بگم-نمیتونم.و فقط باید بازی کنید تا متوجه منظورم بشید.gt حقیقتا مست میکنه-جادو میکنه و دست آخر آدمیزاد رو عاشق خودش میکنه.واقعا در کلامم نمیگنجه که بگم.

کیوان : بقیه متن ، بدون شرح است ! برو بچ تصور کنید همش قرمز رنگ شده !

همینو بگم که هیچ ریسینگی تا ابد بجز gt نمیتونه منو 6 ساعت به صورت مداوم پاش بشونه.هیچ ریسینگی نمیتونه در حالی که 8 صبح از خواب بیدار شدم و از خستگی و خواب آلودگی دارم میمیرم منو ساعت 9 پای خودش بشونه و تا 2 صبح مسابقه 4 ساعتش رو تموم کنم.نه هیچ ریسینگی و نه هیچ بازی ایی.

ببخشید که سرتون رو درد آوردم.اما من عاشقم.عاشق gt.شاید بعضیا بهم بخندن.ولی به آریا گفتم.روزی که بازی رو رفتم بخرم در بدترین شرایط مالی بودم-و رفتم 60 تومن قرض کردم و با 15 تومنی که داشتم رفتم این بازی رو خریدم.چون نمیتونستم نبودش رو تحمل کنم.وقتی بازی رو خریدم بی اختیار قطره اشکم بود که روی پک بازی افتاد.دست خودم نیست.دیووووووونشم.:xامیدوار م خستتون نکرده باشم.
==================

موفق باشیم ! :)

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
(همین فورزا 4 مطمئن باش از نسخه سوم کم تر میشه میانگین ـش چون دیگه اون حاشیه امنیت ـو نداره)
احتمالا همینطور خواهد بود کلا هر چی هر بازی یک نسخه جلوتر میره هر چقدر شاهکار باشه اون منتقد میاد فقط توجه میکنه انتظارات خودشو برآورده کرده یا نه شاید یه بازی چیز جدیدی نسبت به نسخه قبل نداشته باشه ولی تمام قسمت های نسخه قبل پیشرفت چشم گیری کرده باشن ولی امتیازش کم تر میشه

کلا این روزا امتیازهای هیچ سایتی رو قبول ندارم...

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
اقاي fooroosh خواهشا زور نزن قشنگ از اسپم دادنت معلومه كه اصلا سيمو باز نيستي(2 زار پستاتم تخصصي نيست) و تا ديدي باد داره مياد اينور داري از فورتزا دفاع ميكني اونم چه دفاعي:))

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
توجه دوستان رو به نقد جناب u.s.a از GT5 جلب میکنم :
-البته بقول خودش افتخار داده و مستفیضمون کرده :) -
==================

موفق باشیم ! :)
خب که چی کیوان؟؟؟؟؟من یه فن قدیمی جی تی هستم و گیم پلیش برام لذت بخش تر هست.
ولی چون برای من لذت بخش تر هست،باید رو اون همه اشکال چشم رو ببندم و بگم از فورتزا بهتره؟؟؟؟؟بعدشم تو اصلا منظور من از اون قسمت رو نفهمیدی
به قاطعیت تمام اعلام میکنم-قویترین-واقعی ترین و بهترین شبیه سازی که تا بحال ساخته شده همین بازی هست.

الان هم همینو میگم.بنده از لحاظ کلی نگفتم و فقط منظورم گیم پلی بود.در یه تاپیک دیگه هم گفتم که به طور مثال رانندگی در نوربرگرینگ تو جی تی 5 وحشتناک سخت هست ولی تو فورتزا اینجور نیست.الان هم میگم جی تی 5 شبیه سازی و حرکت ماشین و ..... رو بهتر ساخته بود،اما از لحاظ کلی و به طور کلی عقبتر از فورتزا قرار میگیره.انقدر درک حرفام سخته؟
بنده نمیتونم برای هر جمله ایی که مینویسم،زیرش 4 خط زیرنویس بزارم.
البته یه چیزی هم هست و اینکه GT برخلاف سریهای قبلش اصلا به صورت مدت دار قابل بازی نیست به دلیل همون چیزهایی که گفتم که یکیش EVENTها و دیگری آنلاینش هست.

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
[x to the z]اقاي fooroosh خواهشا زور نزن قشنگ از اسپم دادنت معلومه كه اصلا سيمو باز نيستي(2 زار پستاتم تخصصي نيست) و تا ديدي باد داره مياد اينور داري از فورتزا دفاع ميكني اونم چه دفاعي:))
با اجازه :
از سال 2002 من کنسول xbox رو به قیمت 700 هزار تومن از فروشگاه کیان گرفتم که البته اون موقع ps2 هم داشتم و GT بازی مورد علاقه من بود مخصوصا GT 3 . همه ی سریهای GT رو بازی کردم تا سال 2005 که forza برای xbox اومد به اسرار یکی از دوستان گرفمتش و از اون موقع کلی جذبش شدم ولی بازم GT 4 اومد رفتم سراغ اون تا نسل بعدی شروع شد و من با forza 2 و forza 3 کلا جذب این سری شدم. GT5 رو هم خریدم 70 تومن فروختم سریعا 40 تومن .
ps3 ام رو هم همین 1 ماه پیش فروختم که دوستان یادشون هست .
من عاشق سبک به قول تو سيمو هستم ولی نظرات خوشحال شما که از روی زور وارده هست آدم رو به ادامه بحث دعوت میکنه .
اگر از اول تا آخر بحث رو بخونی میبینی که پستای من تخصصی هست یا نه ..
اینو حداقل مطمعنم 90 % کسایی که الان دارن تو این تایپک راجع به Forza نظر میدن شماره یکش رو اصلا دیده باشن یا بازی کرده باشن .اون موقع تو به playstation 2 میگفتی سونی 2 .
اینقدر به این سبک علاقه دارم که همه جور اطلاعات چه از بازی چه از سازندهاشون دارم تا فی خالدونشون و چیزایی که مطمعنا تو نمیدونی .اون موقعی که با نام dead or alive توی بازیدات راجع به forza میگفتم تو کجا بودی ؟
برو عزیزم برو پای GT5 ت بشین.

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
دوست عزیز دیگه فن بازی تا چه حد ...
همه منتقد ها و فن های X360 و فورتزا و فن های منطقی GT میدونند که FM3 قویترین بازی سیمولیشن در سبکه ریسینگ هست
احتمالا منظورت از همه، فنهای 360 ـه که حتی حرفای خودشون رو هم قبول ندارند؟
اینکه GT4 در حال حاضر کاملترین بازی Sim Racing ـه، منطقی ترین حرفیه که میشه راجب بازیهای شبیه ساز ریسینگ زد .

خدائی چی فکر کردی این پست رو زدی؟آخه توهم هم حدی داره.بازی نسل قبل که حتی دمیج نداره چجوری بهترین شبیه ساز هست؟

قبلا هم گفتم،آریا که یکی از بزرگترین فنهای gt هست قبول داره فورتزا بازی کاملتری هست،ولی میگه من gt رو بیشتر دوست دارم.نظرش هم کاملا محترم هست.
---------
بعد از گیرز و هیلو حالا نوبت به فورتزا رسیده که فشار قوی به نقاط حساس بعضیا وارد کنه.
الان یعنی میخوای بگی forza3 دمیج داره؟ یعنی من احمقم ندیدم؟ سیستم دمیج GT5 و Forza3 تقربیا در حد همه و هر دو اسکریپت شدست .
چرا اینقدر این نسل این نسل میکنی؟ حداقل با حودت صادق باش! این نسل غیر از گرافیک چی داشت؟
من دارم میگم GT4 کاملترین بازی Simulation Racing ـه تا به حاله! چون از نظر گرافیکی در حد بازیهای این نسل نیست(هر چند که هنوزم در سطح خوبیه) پس از نظر شما از رده خارج حساب میشه؟ شما همه چیزو تو گرافیک میینی؟

راجب فشار هم بهتره خدمتتون عرض کنم که سر هر بحثی با هر موضوع نا مربوطی شما و امثالت بالاخره یه جوری ربطش دادید به GT5 ! مثال بزنم؟ اونوقت میفرمایید به ما فشار اومده! فشار سنج بدم خدمتتون؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر