Trivia Center - نکات جالب بازی ها

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
سری بازیهای GTA بدلیل وسعت و بزرگی محیط ها، دارای نکات و رازهای زیادیه که شما هم حتما چندتاشونو در حین بازی دیدید. اما نکات عجیبی هم در این سری بازی از طرف بعضی گیمرها گزارش شده که چندتا نمونه اشو براتون میگم:
یه عده مدعی شدند که تونستن "پا گنده" یا همون "Yetti" رو هم تو این بازی ببینن. یا بعضیا تونستن روح مادر CJ رو رویت کنن. یه چند نفری هم ادعا کردن تونستن ببینن که CJ اصلا مرد نیست! :d

gta_easteregg1.jpg

gta_easteregg2.jpg

اما اینجا براتون از رازی در بازی خواهیم گفت که واقعا وجود داره: "مجسمه شادی در GTA IV"
این مجسمه دقیقا شبیه مجسمه آزادیه، با این تفاوت که صورت مجسمه داخل بازی دارای یک پوزخند مرموز و ترسناکه:

gta_easteregg3.jpg

این مجسمه در "جزیره شادی" وجود داره و راه رسیدن به این جزیره، قایق یا شنا کردنه. ولی برای رفتن به داخل مجسمه باید به قسمت بالای برج رفت و اینکار با یه وسیله پرنده (مثل هلی کوپتر) امکان پذیره.
قبل از ورود به داخل برج، یک درب وجود دارر که این عنوان در کنارش به چشم میخوره :
"اینجا هیچ چیز مخفی وجود نداره" (No Hidden Content This Way)

gta_easteregg4.jpg

بعد از عبور از درب، به یک نردبان خواهید رسید و با بالا رفتن از نردبان، همچین صحنه ای را مشاهده خواهید کرد :

gta_easteregg5.jpg

بله! یک قلب بزرگ و تپنده در داخل مجسمه وجود داره که بوسیله زنجیرهایی در هوا معلق نگه داشته شده و صدای تپش وهم برانگیز این قلب که در فضای برج میپیچه.

نکته دیگه اینکه این قلب به هیچ عنوان قابل نابودی نیست، با هر سلاحی که به آن شلیک کنید، هیچ اتفاقی براش نخواهد افتاد. بعضی از گیمرها با راکت انداز هم به این قلب شلیک کردن و تنها نتیجه اش این بوده که کبوتر بینوایی که در آنطرف برج زندگی میکرده، به رحمت خدا رفته!

اما واقعا این قلب چیه؟ اینجا چه میکنه؟ چرا باید در داخل مجسمه، یک قلب تپنده وجود داشته باشه؟ و از همه مهمتر چرا این قلب با زنجیر به اسارت کشده شده؟​
برای رسیدن به جواب، اول باید کل مجسمه رو بررسی کنیم:

چهره این مجسمه بسیار شبیه وزیر امورخارجه ایالات متحده (و سناتور سابق)، یعنی خانم "هیلاری کلینتونه". نکته دیگه ای که این تشبیه رو باورپذیر تر میکنه اینه که در دست راست این مجسمه، یک فنجان قهوه وجود داره (اشاره به ماجرای دخالت خانم کلینتون در ماجرای مشهور "hot coffee" است که طی اون از شرکت راکستار شکایت شد)

StatueofHappiness_GTA4_statueface.jpg

بنظر شما این چهره شبیه "هیلاری کلینتون" نیست؟

StatueofHappiness_GTA4_statue.jpg

مجسمه به همراه فنجان Hot Cofee در دست راستش

بله. در داخل مجسمه ای با چهره خندان خانم کلینتون، قلبی وجود داره که با زنجیر اسیر شده. بنظر شما این چه پیامی داره؟ آیا سازندگان بازی GTA بدین وسیله از خانم کلینتون انتقام گرفتند؟
آیا منظور اونها این بوده که "خانم کلینتون برخلاف ظاهر خندانش، دارای قلب سیاهی است که به اسارت هوای نفس دراومده؟"
آیا سازندگان، عملا خانم کلینتون رو به دورویی و دروغ متهم میکنند؟

قلب بزرگ تپنده در داخل مجسمه - بازی GTA IV

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
ایول این GTA , Hitman هم خیلی جالب بودن ! :D
یه چیز دیگه در مورد GTA. زمانی که GTA III عرضه شده بود ، یه عده حرف از شهر اشباح میزدن !! یه لوکیشن خیلی کوچیک که چند تا ساختمون داره و هیچ جنبنده ای توش نیست. لوکیشنی به صورت عادی قابل دسترس نیست و بازیکن باید از راه های عجیب غریب واردش بشه ! :D

eqdq.jpg

xxcZ.jpg

در نهایت چند سال پیش Rockstar توضیحی در این مورد داد. گفتن که این به اصطلاح Ghost Town برخلاف نظر گیمرها چیزی نبوده که قرار باشه توی بازی نهایی باشه و بعد کنسل بشه. Ghost Town در حقیقت برای مأموریت دزدی از بانک در ابتدای بازی طراحی شده بوده و بعدش دیگه نیازی به اون نداشتن و برای همین یه جای پرتی توی نقشه بازی قایمش کردن ! :D هیچ وقت هم فکر نمیکردن که گیمرها بتونن بهش دسترسی پیدا کنن !
نکته جالب اینه که یه نفر حتی نشسته یه Mod ساخته که با نصب اون یه پل برای شما ظاهر میشه و شما رو مستقیم به Ghost Town هدایت میکنه ! :D

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
یه موردی توی هیتمن برام جالب بود که خواستم بگم. حالا به اینا میگن easter egg نمیدونم به درد این تاپیک میخوره یانه. البته چون این ایستر اگ کاملا تاثیر گذار هست توی بازی فکر کردم باید بگم.

توی یکی از مراحل Hitman Absolution باید وارد یه Bar بشید و از bartender در مورد یه محلی حرف بکشید. وارد شدن به بخشی که بارتندر اونجاست سخته و نگهبان ها اجازه ورود نمیدن. کل بار به قدری شلوغ و پرجمعیت هست که به راحتی هم نمیشه نگهبانی رو کشت و لباسش رو پوشید. اینجاست که دو تن از بچه های قدیمی شرکت IO به کمکتون میان. در یک صحنه ـی جالب کین وارد داستان میشه و یه دعوای دسته جمعی توی بار راه میندازه و شما از این موقعیت استفاده میکنید تا خودتون رو به بارتندر برسونید. بعد از رفتن به نشونی مورد نظر اونجا میتونید لینچ روهم در حین تمرین تیر اندازی مشاهده کنید :D

59685517489536641067.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
در مورد اسم اچیومنت ها و تروفی ها مطلب باشه به درد تاپیک میخوره!؟من کلاً آدمیم که مونیتور و TV رو به زور میبینم دیگه نکات ریز پیش کش:D
شاید چیزی حدود 50 تا بازی رو ولی تو این زمینه بتونم یه نکاتی از توشون در بیارم:D

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
خب اولين بازي رو Super Mario Bros انتخاب کردم که ميشه گفت يکي از محبوب ترين و معروف ترين بازي ها توي همه دنيا و البته بين ما ايراني ها هست و حقش هست بازی اول تاپیک باشه ! :biggrin1:
تا حالا به طراحي روي کارتريج بازي دقت کردين ؟ عکسي که روي کارتريج قرار داره ، صحنه مرگ Mario رو نشون ميده ! :biggrin1: يعني دقيقاً جايي که داره توي مواد مذاب مي افته و البته يه آتيش هم از سر ناچاري شليک کرده !! :(

asfxzv.jpg

مرسی آریا جان از تاپیک و مطلب خوبت.

یه نکته دیگه من اضافه کنم و اینکه همونطور که تو عکس میبینیم ماریو با مشتش سنگ ها / پلتفرم های بالای سرش رو میشکنه که اکثر فکر میکنن با سرش این کار رو میکنه که تو این عکس مشت رو به بالای ماریو کاملا مشخصه.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
در مورد اسم اچیومنت ها و تروفی ها مطلب باشه به درد تاپیک میخوره!؟من کلاً آدمیم که مونیتور و TV رو به زور میبینم دیگه نکات ریز پیش کش:D
شاید چیزی حدود 50 تا بازی رو ولی تو این زمینه بتونم یه نکاتی از توشون در بیارم:D
نکات در مورد اسم اسم اچیومنت ها زیاده و گاها چیزای جالبی از توشون در میاد. برای مثلا یکی از اچیومنت های Froza Horizon اسم بود، Win Diesel :D که اشاره مستقیمی به بازی گر معروفی سری فیلم های Fast and Furious به نام Vin Diesel داره :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
در مورد اسم اچیومنت ها و تروفی ها مطلب باشه به درد تاپیک میخوره!؟من کلاً آدمیم که مونیتور و TV رو به زور میبینم دیگه نکات ریز پیش کش:biggrin1:
شاید چیزی حدود 50 تا بازی رو ولی تو این زمینه بتونم یه نکاتی از توشون در بیارم:biggrin1:
آره کلاً هرچیزی که به بازی ربط داشته باشه ! :D
فقط اگه مربوط به بازی های جدیدتر میشه و یه چیزی از داستان بازی رو لو میده ، توی اسپویلر بذارین. حتی اچیومنت ها رو ! :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
نکات در مورد اسم اسم اچیومنت ها زیاده و گاها چیزای جالبی از توشون در میاد. برای مثلا یکی از اچیومنت های Froza Horizon اسم بود، Win Diesel :D که اشاره مستقیمی به بازی گر معروفی سری فیلم های Fast and Furious به نام Vin Diesel داره :D
دقیقاً درسته
این رو من تو تاپیک خودش هم گفتم
اولین مسابقه رو که تمام کنید اچیومنتی میده که اسمش هست ...and across the line! جمله ای که Jeremy Clarkson تو برنامه Top Gear وقتی یه دور که زمان گیری میشه (حالا یا بخش ماشین ها که استیگ میرونه یا بخش مهمون هاشون) تمام میشه،میگه
وقتی تمامی جاده های بازی رو پیدا کنید و رانندگی تو همه ی جاده ها رو تجربه کنید یه اچیومنت دیگه میده Road Trip که اون هم اسم یه فیلم Road Trip البته هم فیلم سخیفه،و معنی اسمش معلومه دیگه:D
یه اچیومنت اقتصادی هم داره:D وقتی تمامی نشانه های تخفیف (اسمشون دقیق یادم نیست Discount Signs بودن) رو میگرید Black Friday رو به شما میده،اما معنیش:
Blakc Friday: The news media have long described the day after Thanksgiving as the busiest shopping day of the year
Bargain Shopper هم تقریباً تو همین مایه هاست،معنی عبارت میشه چونه زدن یا خریداری در زمانی که فروشگاه ها تخفیف میدن،این اچیومنت رو زمانی به شما میده که شما 10% تخفیف بگیرید (این چیز خاصی نبود فقط برای اینکه بگم اون ها هم این عادت ما رو دارن گذاشتمش)
اما میشه گفت جالب ترینشون:
آخرین اچیومنت Darius Who?
80861418881148382399.jpg
وقتی شما آخرین رقیبتون (Darius Flynt) رو در بازی شکست بدین این اچیومنت رو میبرید،و در واقع بردن این مسابقه به معنای اتمام بازی هست
(داریوش=Darius) حالا چرا داریوش کبیر ما!؟چرا Alexander نه؟!:-/:d به همون دلیل که ممکنه بگن چرا اسکندر،چرا داریوش نه:D
خب اینکه Racing بود برم سراغ اصل کاری ها:D عحقم DE:HR:x که حتی اسم اچیومنت هاش بی دلیل نبودن:D

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
خوب پس منم یکی دوتا از تروفی ها رو میگم :-" :d
97445076647792776874.png

Zeus May Cry
Finish the game (Hard Mode)

یکی از تروفی های بازی God of War : Ghost of Sparta هست که همینطور که توی توضیحاتش اومده باید بازی رو روی درجه ی سختی Hard تموم کنید! و معلومه از اسم کدوم بازی برگرفته شده دیگه ؟ :d Devil May Cry

60104663187564900949.png

Marco Solo
Play in the swimming pool on the Cruise Ship

این تروفی مربوط به Uncharted 3 هست، اما داستانش بر میگرده به U2 ، اگر آنچارتد 2 رو بازی کرده باشید،توی مرحله ای که بالای ساختمون هستید و یک استخر هم روی پشت بوم هست(توی نمایش E3 2009 هم بود! ) اگر بپرید توی استخر،نیت میگه "مارکو" ، کلوئی هم جواب میده "پولو" :d ولی ایندفعه وقتی توی استخر داخل کشتی (باز هم نمایش E3 ) میپرید،کسی نیست که باهاش ماروکو پولو بازی کنید :-" :d تنهای تنها میباشید! :d تروفی جالبی بود :d

دست آریا هم درد نکنه برای این تاپیک :x

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
من مدتها بود تو ذهنم بود یه تاپیک بزنم برای Easter Egg های توی بازی های کامپیوتری! آریا امیدوارم به حق پنج تن الهی امین که ایده من رو زودتر از خودم عملی کردی!
46t7z0llzl33fhqvkvc.png

حالا اشکالی نداره! مهم اینه که تاپیکش هست و توسط فرد نسبتا خوبی زده شده! واقعا این موضوع از جذاب ترین و جالب ترین موضوعات مربوط به دنیای گیمه و اگر هر کس از بازی هایی که دوست داره فقط چند تا دونه نکته پنهان بنویسه هم بعد از مدتی یه آرشیو بزرگ از نکات جالب مخفی در بازی ها جمع میشه. خلاصه اسم ما رو هم بذارید توی لیست نویسندگان آینده مطلب توی این تاپیک.
tu4d3ydzm97m02dcj2mh%5b1%5d.gif

-----------------------------------------------------------
برای شروع یکی از Easter Egg های جالب که جزو اولین چیزهاییه که یادم میاد تو بازی های PC دیدم رو میگم:

توی بازی Unreal Tournament (نسخه اصلی سال 1999) و در یکی از زمین های بازی به اسم DM-Codex (یا Codex of Wisdom) یک اتاق بزرگ هست که یه ستون وسطشه و در هر کدوم از چهار طرفش هم یک راه به قسمت های دیگه Map. در یکی از این راه ها یک آسانسور وجود داره که در سمت راست راه خروجیه. اگر شما مستقیم توی این راه وارد بشید یه در مخفی روبروی شما قرار داره که در حالت عادی مثل دیواره و دیده نمیشه، ولی اگر فعال بشه به یک حفره در داخل دیوار ختم میشه که حاوی یک Easter Egg (نکته مخفی) جالبه. برای فعال کردن این در باید در قسمت دیگه ای از اون زمین به یکی از چراغ هایی که در کنار پله ها هست شلیک کنید (چراغ های مورد نظر در عکس زیر معلوم هستند):

وقتی در باز میشه، شما وارد یه فضای کوچک در داخل دیوار می شین، و تصویر یک نفر رو روی دیوار می بینید، و این فرد هم کسی نیست جز Cliff Bleszinski، محبوب قلب مایکروفن ها، که اون زمان یکی از بهترین طراح های Map در بازی Unreal Tournament بوده (خود همون زمین Codex رو هم کلیف طراحی کرده)!

نکته جالب اینه که زیر عکس Cliff نوشته: Pretty Fly (یعنی آدم تیزهوشیه)! ولی وقتی کاربر به این نوشته شلیک می کنه (و به نوعی اعتراض خودش رو به نوشته نشون میده! :D)، نوشته عوض میشه و به جاش میاد: For a White Guy!d (یعنی: البته به نسبت سفیدپوست بودنش)!
82760256887296558125.gif

آدم تیزهوشیه!

البته به نسبت سفیدپوست بودنش!

حالا معلوم نیست که این رو خود کلیف گذاشته توی مپ، یا این که یکی دیگه از طراح ها برای این که سر به سرش بذاره همچین چیزی گذاشته، یا این که چی؟! ولی انصافا یادمه اون هفت-هشت-ده سال پیش که این رو دیدم خیلی تعجب کرده بودم و کلی اینترنت رو سرچ کرده بودم که این دیگه کیه و یعنی چی این (تصادفا هم کشفش کردم، وگرنه بلد نبودم برم توی اتاق مخفی)!
81753768437530812980.gif

توی این صفحه راجع بهش مطلب هست. :D

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
یه نکته جالب هم تو متال گیر Metal Gear Solid: Snake Eater این بود که تو مبارزه با باس اخر بازی با End اگه کنسول رو خاموش میکردی و هفته بعد میومدی یا تاریخ کنسول رو عوض میکردی و بعد دوباره از همون مبارزه شروع میکردی. غول آخر بازی به خاطر سن و سالش و این که پیر شده بود خودش میمرد:d[h=3][/h]

---------- نوشته در 09:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:24 PM ارسال شده بود ----------

مورد بعدی در بازی Duke Nukem 3D: Atomic هست که در مرحله یکی مانده به آخر اگه همون روش معروف دویدن سمت دیوار با نگه داشتن موس رو اجرا کنید به یک محلی آشنا میرسید. خودتون میتونید حدس بزنید:d

http://upcity.ir/images/45291592190758478452.jpg

دفتر کار همور سیمپسون از سریال مشهور سیمپسون ها

[h=3][/h]

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456
اسم یکی از اچیومنت های بازی(اچیومنت مربوط به ماموریت های آدمکشی) اشاره مستقیم به بازی Assassin's Creed هست
اسم اچیومنت Assassin's Greed هست:D
همچنین تعداد اون مرحله ها هم اشاره به AC داشت.(9 مرحله.به تعداد اهداف اصلی الطیر تو AC):D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
من مدتها بود تو ذهنم بود یه تاپیک بزنم برای Easter Egg های توی بازی های کامپیوتری! آریا امیدوارم به حق پنج تن الهی امین که ایده من رو زودتر از خودم عملی کردی!
46t7z0llzl33fhqvkvc.png

حالا اشکالی نداره! مهم اینه که تاپیکش هست و توسط فرد نسبتا خوبی زده شده! واقعا این موضوع از جذاب ترین و جالب ترین موضوعات مربوط به دنیای گیمه و اگر هر کس از بازی هایی که دوست داره فقط چند تا دونه نکته پنهان بنویسه هم بعد از مدتی یه آرشیو بزرگ از نکات جالب مخفی در بازی ها جمع میشه. خلاصه اسم ما رو هم بذارید توی لیست نویسندگان آینده مطلب توی این تاپیک.
tu4d3ydzm97m02dcj2mh%5b1%5d.gif
شرمنده محمود ! :( فقط جان من نفرین نکن ! :D
یادش بخیر Unreal Tournament. البته من از نسخه 2003 شروع کردم (نسخه اصلی رو خیلی کم بازی کرده بودم) و با 2003 و 2004 زندگی میکردم. ولی اون UTIII رسماً گند زد به همه چی.

یه نکته جالب هم تو متال گیر Metal Gear Solid: Snake Eater این بود که تو مبارزه با باس اخر بازی با End اگه کنسول رو خاموش میکردی و هفته بعد میومدی یا تاریخ کنسول رو عوض میکردی و بعد دوباره از همون مبارزه شروع میکردی. غول آخر بازی به خاطر سن و سالش و این که پیر شده بود خودش میمرد:d
آره اینم جالب بود ! :D کلاً MGS چیزهای جالبی توی هر نسخه داره ! :D

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
یه نکته جالب هم تو متال گیر Metal Gear Solid: Snake Eater این بود که تو مبارزه با باس اخر بازی با End اگه کنسول رو خاموش میکردی و هفته بعد میومدی یا تاریخ کنسول رو عوض میکردی و بعد دوباره از همون مبارزه شروع میکردی. غول آخر بازی به خاطر سن و سالش و این که پیر شده بود خودش میمرد:d

آره یادش بخیر. توی اون مرحله ای هم که بیگ باس توی زندان بود و می خوابید . می رفتی بیرون از بازی و بعدا لود می کردی می دیدی بازی یه چیز دیگست و تبدیل شده به یه چیزی شبیه دویل می کرای .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر