Treyarch از انجین Black Ops 2 دفاع می کند

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
Treyarch از انجین هفت ساله ای که برای ساخت Black Ops 2 از آن استفاده شده، دفاع می کند. به عقیده ی Treyarch، بازی در 60 فریم بر ثانیه اجرا می شود و بسیار زیباست، پس چه نگرانی ای در مورد انجین وجود دارد؟

black-ops-21.jpg

David Vondehaar، یکی از اعضای Treyarch، در مصاحبه با OXM ، به این موضوع اشاره کرد که او از تغییراتی که بر روی انجین IW اجرا شده و همچنین خروجی این انجین در بازی Black Ops 2 کاملا راضی است.

هر کسی که از این انجین ایراد می گیرد باید بداند که بازی در 60 فریم بر ثانیه- چیزی که همه آن را می خواهند- اجرا می شود. و اینکه ما می توانیم (با این انجین) یک بازی زیبا بسازیم. و این ثمره ی سال ها کار کردن با این انجین است.

مردم دوست دارند در مورد این انجین حرف بزنند، اما واقعیت این است که انجین ـی که در حال حاضر برای ساخت Black Ops 2 استفاده شده هیچ شباهتی به انجین اصلی که شش سال پیش ساخته شد ندارد. ما در زمینه ی هوش مصنوعی، نور پردازی و Rendering تغییرات زیادی در این انجین بوجود آوردیم و چیز هایی مثل هسته ی مرکزی گیم پلی از نو طراحی شده اند.

Call of Duty: Black Ops 2 در سیزدهم نوامبر برای سه پلتفرم اصلی و در هنگام عرضه ی کنسول Wii U به عنوان لانچ تایتل این کنسول عرضه خواهد شد.

منبع

آخرین ویرایش:

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
60 فریم واقعا مهمه مهم اینه بازی چه کیفیتی داشته باشه تکسچرها و محیط چطور باشند
...
Treyarch از عتیقه دفاع میکنه دست برداره نوآوری کنه تو موتور نه بروز رسانی سطحی

آخرین ویرایش:

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
همه به دنیال پیشرفت هستند ولی این‌ها هنوز کم کاری خودشون رو توجیه می‌کنند.

احتمالاً برای نسل بعد هم از همین انجین استفاده می‌کنند و البته این‌دفعه توجیهشون اینه که بازی ما روی 120 فریم در ثانیه اجرا میشه و همین بسیار زیباست و البته کافیه.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,176
نام
Matthew
توی همون MW2 یا می تونیم سری Black Ops هم کم آورد دیگه

MW3 که اصلا حرف نزن گرافیک خشکی داشت

اصلا چمن ثابت بودند خیلی از جا ها شلیک می کردی فقط یه کار انجام می شد و ....

به خاطر همین باید امسال گرافیکش رو حداقل تا پای B (Fie) 3 برسونه :d

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اینکه 60 فریمه درسته، اینکه میشه باهاش صحنه های سینماتیک ساخت درست، اینکه انجین هنوز بدرد بخوره درست.
ولی خداوکیلی، اصلن Tre براش مهم هست؟ سری COD هایی که Tre میسازه از لحاظ گرافیک حتا پائین تر از سری COD هائی هستند که IW میسازه. خداروشکر 80 درصد COD هم که از پیش رندر شده و اسکریپت شده است ولی اینا زحمت نمیدن به خودشون زیاد موتورو آپگرید کنند.
یک سری افکت های روز رو حداقل به شکل کوچیک و مهندسی معکوس شده چه میدونم از این حرفا بزارن رو بازی.
نورپردازی الان اصلن قابل مقایسه نیست با پارسال چه برسه 2 یا بیشتر سال قبل، ولی اینا دارن از تکنولوژی تو این امر استفاده میکنند که مال 6 سال پیشه.

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
انصافا گرافیک BO2 تو تریلرا بهتر شده و پیشرفت کرده اما خوب از لحاظ کلی دیگه گرافیک سری کال بدجوری از بازیای روز عقب مونده و تو ذوق میزنه یعنی دیگه این موتور کشش بیشتری نداره با توجه به 60 فریم بودن بازی

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
بابا فقط یه بازی بسازید که با اکثر سیستم ها خوب اجرا بشه. من واسه ی بازی کردن شماره ی اول BO با اون گرافیک متوسط و محیط های 100% خطی مجبور شدم رزولوشن رو بذارم روی 1280x786 و بقیه ی تنظیمات رو هم در پایین ترین حالت ممکن گذاشتم و AA رو Off کردم ولی بازم بازی افت فریم داشت! نمی دونم پس این 60 فریم کجا به کار میاد وقتی فقط مقدار ماکسیمم هست؟ الان خیلی از بازی ها رو می شه روی 60 فریم اجرا کرد ولی با چه سیستمی و با چه تنظیماتی و آیا اصلاً اون بازی نیاز داره روی 60 فریم اجرا بشه؟ این مهمه. من The Witcher 2 و Crysis رو خیلی خیلی بهتر و راحت تر از BO اجرا کردم و این واقعاً واسم جای تعجب داره!
تنها چیزی که از BO2 می خوام اینه که لااقل مثل COD های IW نرم اجرا بشه. تکسچر های بی کیفیت، نورپردازی متوسط، صحنه های استاتیک، محیط های 100% خطی و کلی اشکال دیگه به کنار!

آخرین ویرایش:

HAVEK

کاربر سایت
Jul 24, 2010
325
نام
سروش
60 فریم بودن بازی به نظرم دیگه اهمیتی نداره چون الان تلویزیون های جدید تصویر رو به 60 فریم تبدیل میکنن و چیزی که مهمه ثابت بودن فریم بازی هست.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
بابا اینا خودشونم میدونن موتورشون پوسیده ولی خب قبل عرضه بازی اخه چی بگن مثلا بگن اوضاع موتورمون خوب نیست؟؟بالاخره داره برای بازیش تبلیغ میکنه دیگه که به مردم اطمینان بده که بازی مشکلی نخواهد داشت

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
60 فریم بودن بازی به نظرم دیگه اهمیتی نداره چون الان تلویزیون های جدید تصویر رو به 60 فریم تبدیل میکنن و چیزی که مهمه ثابت بودن فریم بازی هست.
چی؟ من نمی فهمم می شه واضح تر توضیح بدید؟ یعنی چی تلویزیون های جدید تصویر رو به 60 فریم تبدیل می کنن؟ وقتی خود بازی فرضاً ماکسیمم Frame Rate اش 30 باشه چه طور می خواد تصویر رو به 60 فریم در ثانیه تبدیل کنه؟! حالا Refresh Rate تلویزیون می خواد 120 هم باشه این ربطی به بازی نداره، درست نمی گم؟ اگه اشتباه می کنم بگید لطفاً.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
چی؟ من نمی فهمم می شه واضح تر توضیح بدید؟ یعنی چی تلویزیون های جدید تصویر رو به 60 فریم تبدیل می کنن؟ وقتی خود بازی فرضاً ماکسیمم Frame Rate اش 30 باشه چه طور می خواد تصویر رو به 60 فریم در ثانیه تبدیل کنه؟! حالا Refresh Rate تلویزیون می خواد 120 هم باشه این ربطی به بازی نداره، درست نمی گم؟ اگه اشتباه می کنم بگید لطفاً.
به فیلم ها که از تلویزیون یا م ا هواره پخش میشه دقت کن همه استانداردش 25 فریم هستش ولی تلویزیون های lcd (مدلای همین چند سال اخیر)تصویر رو دریافت میکنن بعد فریم های فیلم رو دو بار رندر میکنن یعی هر فریم دو بار که میشه 50 فریم.این حالت در کامی هم امکاپذیره مثلا با کارت دی وی بی هنگام پخش هم فریم ها دوبار رندر میشن
در مورد پلیر های کامپیوتر هم بعضی پلیر ها اینکار انجام میدن
این مورد در مورد گیم صادق نیست و فقط مختص فرمت های تصویری که از این تکنولوژی(motion) استفاده میکنن
Refresh Rate هم که جریانش سواست و همش تبلیغاته بیخوده چون بیشتر از 60 بی فایدست برای مثال حتی اگه در عمل 25 فریم رو بخواد بکنه 100 فریم باید 4 بار هر فریم رو رندر کنه که تصویر بدتر غیر واقعی میشه حالا در ریزولیشن های 4k چون فریم اصلی فیلم احتمالا 50 هست میتونه به 100 تبدیل کنه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر