Tom Clancy's The Division | PC

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,199
نام
آرمين

Title: Tom Clancy's The Division
Developer:
Ubisoft Massive, Red Storm, Ubisoft Reflections, Ubisoft Annecy
Publisher: Ubisoft
Director: Ryan Barnard
Creative Director: Nicklas Cederstrom
Release Date: 8 March 2016
Platforms: PC - PS4 - XBOX ONE
MetaScore: N/A

System Requirements

MINIMUM CONFIGURATION

Supported OS: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only).
Processor: Intel Core i5-2400 | AMD FX-6100, or better.
RAM: 6GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 560 with 2 GB VRAM (current equivalent NVIDIA GeForce GTX 760) | AMD Radeon HD 7770 with 2 GB VRAM, or better – See supported List*.
Notebook support: Laptop models of these desktop cards may work as long as they are on-par in terms of performance with at least the minimum configuration. For an up-to-date list of supported hardware, please visit the FAQ for this game on our website: http://support.ubi.com
DirectX: Version 11
Hard Drive Space: 40 GB available space.
Optical Drive: DVD-ROM Dual Layer.
Peripherals Supported: Windows-compatible keyboard, mouse, headset, optional controller.
Multiplayer: Broadband connection with 256 kbps upstream, or faster.

RECOMMENDED CONFIGURATION

Supported OS: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
Processor: Intel Core i7-3770 | AMD FX-8350, or better.
RAM: 8GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon R9 290, or better – See supported List*
Notebook support: Laptop models of these desktop cards may work as long as they are on-par in terms of performance with at least the minimum configuration. For an up-to-date list of supported hardware, please visit the FAQ for this game on our website: http://support.ubi.com
DirectX: Version 11
Hard Drive Space: 40 GB available space.
Optical Drive: DVD-ROM Dual Layer.
Peripherals Supported: Windows-compatible keyboard, mouse, headset, optional controller.
Multiplayer: Broadband connection with 512 kbps upstream, or faster.


در E3 سال 2013 یوبی سافت از عنوان جدیدی از سری Tom Clancy تحت عنوان The Division رو نمایی کرد که نمایش خیره کننده آن نگاه های بسیاری را به خود جذب کرد. بازی پس از تاخیر های زیادی سرانجام قرار است در 8 مارچ سال 2016 برای هر سه پلتفرم به صورت همزمان به بازار عرضه گردد.

جمعه سیاه یا Black Friday ، روزی که پول زیادی در بین مردم جا به جا می شود، روز مناسبی برای آزمایش آمادگی مواجه با موقعیت های بحرانی برای دولت آمریکا بود، ویروسی از طریق پول منتشر می شود اما موقعیت بنا به دلایلی از کنترل خارج شده و جامعه رو به نابودی می رود. شهر New York تا جای ممکن خالی می شود و کسانی که باقی مانده اند در قرنطینه شهری می مانند، برای بقای خود می جنگند، و گروه های مختلفی هم سعی دارند که از این موقعیت به نفع خود استفاده کرده و شهر را تصاحب کنند. با این شرایط گروهک هایی تحت عنوان Division که برای مقابله با چنین شرایطی آموزش دیده اند وارد عمل می شوند، تا هم اوضاع را تحت کنترل خود در آورند و از نابودی کامل جامعه پیشگیری کنند، هم از عوامل این اتفاق شوم پرده برداری کنند.

در بالا چکیده ای از داستان بازی که تا به حال از آن صحبت شده آورده شد، در ادامه به نکات مربوط به خود بازی و گیم پلی آن می پردازیم.

اطلاعات کلی بازی:


 • سبک بازی Online-Open World-RPG معرفی شده است و توسط استودیو Massive Entertainment در حال ساخت است. موتور پایه بازی Snow Drop نام دارد که مختص این بازی ساخته شده است.
 • در حالت کلی بازی دارای دو بخش است که مجزا از هم می باشند، بخش PVE که در آن می توانید به تنهایی و یا به همراه دوستان خود به صورت Co op پیش بروید و به مقابله با AI بازی بپردازید، قسمت دوم که بخش PVE بازی را تشکیل می دهد تحت عنوان Dark Zone که در آن علاوه بر AI با سایر پلیر ها مواجه می شوید، ماموریت های داستانی بازی در هر دو منطقه جریان داشته و برای پیشبرد داستان مجبور هستید به بخش PVP بازی قدم بگذارید. قدم گذاشتن از بخش PVE به PVP بدون بارگذاری خاصی صورت می گیرد و شما باید با تجهیزات و لول خاصی از مرز این قسمت ها وارد آن شوید.
 • برای بازی کردن در هر دو قسمت که بالا اشاره شد، چه در حالت تک نفره و چه همراه با دوستان نیاز هست که همواره به سرور های بازی وصل باشید، چون مثل بازی هایی همچون Diablo III حتی Damage های شما هم بر اساس سرور تعیین می شود.
 • Companion App بازی که بازیکن بر روی تبلت می توانست کنترل یک Drone را در دست بگیرد و در اولین نمایش بازی معرفی شده بود، به دلیل بر هم زدن بالانس بازی حذف شد.
 • بازی همانند بازی های RPG دارای Loot-Level-Skill-Tallen-Perk می باشد، آیتم های بازی نیز دارای لول بندی و کیفیت هستند و بسته به لول و کیفیت آن ها کارایی های متفاوتی دارند.
 • در ابتدای بازی شما می توانید شخصیت خود را به صورت محدود که شامل جنسیت، قد و هیکل، رنگ پوست، خالکوبی و ... شخصی سازی کنید، هر پلیر می تواند تا 4 شخصیت به صورت همزمان داشته باشد که با هر کدام پیشروی جداگانه ای دارد. در طول بازی هم آیتم هایی که فقط نمای ظاهری دارند وجود دارد تا از شبیه هم بودن همه ی پلیر ها جلوگیری شود.
 • بازی دارای کلاس بندی خاصی نیست، اینطور نیست که شما مثلا کلاس تک تیر انداز بردارید و تا آخر بازی با همان بازی کنید، بلکه آیتم ها و مهارت هایی که آزاد می کنید کلاس شما را مشخص می کنند و در هر لحظه با توجه به مهارت های باز شده و اسلحه خود می توانید نوع دیگری را تجربه کنید.
 • محیط بازی شامل قسمت های بیرون و محیط های داخل ساختمان و یا مسیر های زیر زمینی می شود. نقشه کامل بازی هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد با محیط بزرگی رو برو هستیم.
 • در محیط بیرون مردم عادی را می بینیم که برای بقای خود تلاش می کنند، از شما یاری می خواهند و به شرایط اطراف واکنش نشان می دهند. همچنین در کنار مردم عادی شماری از حیوانات نیز وجود دارند که آن ها هم با توجه به موقعیت واکنش خاص خود را دارند.
 • بازی در فصل زمستان در جریان است، اما دارای چرخه کامل شب و روز و چرخه وسیع آب و هوایی نیز می باشد که در میان آن ها فقط جای هوای بارانی خالیست.

در بالا سعی شد اطلاعات کلی بازی برای جلوگیری از طولانی شدن پست اول آورده شود، اما اطلاعات دیگری که منتشر شده و در پست های تاپیک به آن ها اشاره کردم رو توی اسپویلر پایین قرار می دم:
 • توی بازی علاوه بر قابلیت های Co-oP بازی شما قابلیت این رو دارید که بازی رو تنهایی هم انجام بدید، اما توی هرکدوم ازین شرایط تنها نیستید، گروه های دیگری هم هستند که جزو دوستان شما به حساب میان، با شما همکاری می کنن و بعضی ها هم ماموریت هایی که باید انجام بدید رو تشکیل می دن.
 • یکی از گروه هایی که مشخص شده از یاران شما هستن گروه JTF یا Joint Task Force هستن که از پلیس ها، دکتر ها و پرستار ها ، آتش نشانی ها و .... تشکیل شدند. ابتدای بازی که شما وارد منهتن می شید می بینید که این گروه هم مانند شما سعی کرده که جلوی حادثه رو بگیره اما نتونسته موفق باشه و حالا شما هستین که به کمک اون ها میایین و شاید ماموریت هایی هم با کمک هم انجام بدید.
 • گروه بعدی که جزو یاران شما هستند مردم عادی هستند که نتونستن از شهر خارج بشن، درسته که نمی تونن کمک زیادی به شما کنن، اما با توجه به اعمال شما به حضورتان واکنش نشان می دهند و جو بازی را می سازند.
 • شاید گروه های دیگری هم باشند در بازی که هنوز اسمی از اون ها برده نشده
 • اما اولین گروه دشمنی که سال قبل با آن ها آشنا شدیم Cleaners هستند، این گروه هم قصد پاکسازی نیویورک رو از ویروس دارند، اما با راهی خشن، از نظر اون ها هر کسی که داخل شهر مانده آلوده به ویروس هست و باید نابود شود. هرچیزی که جلوی راه آن ها باشد می سوزانند تا ویروس را از بین ببرند.
 • گروه دیگری که در جریان E3 امسال معرفی شده، Rikers بودن، کسانی که زندانی بودند و در جریان این نابسامانی ها فرار کردند و حالا خود را پادشاه نیویورک می خوانند. این گروه همچنین در مقابل پلیس های گروه JTF قرار می گیرند و احتمالا باید شاهد درگیری جالبی میان آن ها باشیم.

 • اولین نکته ای که هست، سیستم آب و هوای بازی هست. بازی کلا توی فصل زمستان جریان داره، و خبری از فصل های دیگه نیست، اما آب و هوا مختلفی از جمله مه آلود، برفی، صاف، طوفانی توی بازی وجود داره. و تغییرات این آب و هوا هم به صورت کاملا دینامیک اتفاق می افته! مثلا قبل از اینکه برف شروع به باریدن کنه شما می بینین که آسمان ابری می شه، رنگبندی محیط عوض می شه و بعد برف می باره. توی هوای صاف با خورشید شاهد باریدن ناگهانی برف نیستید.
 • شخصیت شما هم اشاره شده که به تغییرات آب و هوایی واکنش نشون می ده، حالا این واکنش ها شاید پیچیدن شال دور گردن، پاک کردن برف از روی صورت و غیره باشه، یا شاید هم المان های دیگه ای مد نظر باشه که هنوز صحبتی ازش نشده.
 • بازی چرخه شب و روز کاملی رو داره. و همه اون حالت های آب و هوایی که بالا گفته شده می تونه توی هر زمانی از بازی اتفاق بیافته که موقعیت های جالبی هم برای بازیکن به وجود میاره.
 • سیستم های آب و هوا روی نوع بازی شما تاثیر گذار هست. مثلا توی هوای طوفانی دید شما به عنوان بازیکن و سایر NPC ها محدود می شه، و حتی توی هوا های بحرانی نشونه گیری شما رو دچار اختلال می کنه که خوب نکته جالبی هست برای این نوع از بازی
 • یکی دیگه از مسائلی که ترکیب زمان و شرایط جوی برای شما به وجود میاره، حالت های مختلف یک ماموریت هست. ممکنه یک منطقه به طور کلی دچار برق رفتگی شده باشه (Blackout) و وقتی شما به محل ماموریت می رسین، هم شب شده و هم طوفان شدیدی شروع می شه، خوب این حالت با اینکه این ماموریت توی روز و هوای صاف انجام بشه کلا تجربه ای متفاوت رو برای بازیکن رقم می زنه و ارزش انجام مجدد ماموریت هارو بالا می بره.
 • شهر نیویورک توی بازی جوری طراحی شده که حس واقعی بودن رو برسونه، وقتی از محله ای به محل دیگه ای میرید تفاوت هارو می شه احساس کرد، یک منطقه ساختمان های بلند داره، جای دیگه حالت مسکونی داره و ...
 • تایید شده که محیط های داخلی و بسته هم توی بازی وجود دارن، آپارتمان های متروکه، سقف خانه ها و برج ها، ایستگاه های مترو و تونل های زیر زمین و ... .

 • Inventory شما از 10 بخش تشکیل شده که شامل (Contaminated-Primary Weapon-Secondary Weapon-Side Arm-Back Pack-Body Armor-Gloves-Tights-Knee Pads-Gasmask) می شود.
 • Primary و Secondary اسلات ها برای تفنگ های اصلی شما هستند، تفنگ های اصلی بازی هم توی 5 دسته (Assault Rifle-SMG-LMG-DMR-Shotgun) تقسیم بندی می شن.
 • اسلحه ها و آیتم هایی که پیدا می کنید Level بندی هستن، Level اون ها هم قدرتشون رو مشخص می کنه و اینکه آیا می تونید استفاده کنید یا نه! مثلا شاید یک تفنگ با 2 لول متفاوت پیدا کردید، اونی که لول بالاتری داره قویتر هست.
 • علاوه بر لول هایی که بالا اشاره شده، هر اسلحه و آیتمی که پیدا می کنید دارای گروه بندی دیگری هم هست که بر اساس میزان یافت شدنش هست (Common-Uncommon-Rare-Epic-Legendry)، این گروه بندی ها هم میزان قدرت اسلحه یا آیم و همچنین میزان قابلیت افزودنی هارو نشون می دن، مثلا برای یک تفنگ شما در حالت Rare شاید توانایی وصل کردن فقط یک آیتم اضافه مثل دوربین رو داشته باشد، اما اگر Legendry باشه قابلیت وصل کردن 3 آیتم متفاوت رو دارا خواهید بود.
 • Side Arm ها هم مثل اسلحه های اصلی لول بندی دارند، اما تیر آن ها به دلیل نبودن سلاح سرد در بازی نامحدود هست.
 • آیتم های که پوشیدنی هم هستند مثل اسلحه ها لول بندی دارند.
 • هر بازیکن هم 2 جای خالی برای Ability های خودش داره، بعضی از اون ها هم قابلیت Craft کردن رو دارن.
 • Ability های بازی قابلیت تغییر دارند و حالت های متفاوتی برای هر کدام از اون ها در نظر گرفته شده!
 • نسخه کالکتور و Gold بازی هم معرفی شده که شامل Season Pass بازی و یه سری آیتم های دیگه ای هستن. Season Pass بازی هم قیمت 40 دلار داره و گفتن که یک سال برای بازی به طور مداوم محتوای اضافه داده می شه (اگه مثل The Crew باشه می خوام که اصلا چیزی ندن براش :d)
 • Companion App بازی که روی تبلت ها قرار بود عرضه بشه به دلیل عدم بالانس بودن برای همه کنسل شده. ولی ای کاش این قابلیت حداقل جاهایی که خارج از PvP بود همچنان حضور داشت.
 • نمایش بازی از قسمت Dark Zone بازی بوده برای امسال، منطقه هایی که قرنطینه شدن و ورود به اونا یعنی وارد شدن به قسمت آنلاین بازی (PvP)، خطرناک ترین قسمت های بازی هم همین منطقه ها هستند. البته توی این منطقه ها فقط پلیر های دیگه رو نمی بینید بلکه دشمنان دیگه که توسط A.I هم کنترل می شن اینجاها هستند و اکثرن از کلاس های بالا و سخت بازی هستند.
 • داخل Dark Zone ها شامل ماموریت های مختلفی هست، یکی اینکه بهترین تجهیزات بازی توی اون منطقه ها پیدا می شه. دوم اینکه برای انجام بخشی از ماموریت های خود بازی هم مجبورید که از این مناطق عبور کنید و از چنگ سایر پلیر ها در برید.
 • داخل Dark Zone هر پلیری که می بینید اولین بار به صورت خنثی می باشند، حالا این با شماست که بخواین با اون ها همکاری کنین یا درگیر بشید، یعنی در برخورد اول هیچ گونه دشمنی بین پلیر ها وجود ندارد. البته پلیر هایی که به بقیه حمله کنند به حالت Rogue در می آیند و جایزه ای برای از بین بردن آن ها به شما داده می شود. در این منطقه حتی می توانید به هم گروه های خود هم خیانت کنید و با خارج شدن از گروه همه ی آن ها را به قتل برسانید. اما خارج از Dark Zone این کار امکان پذیر نیست، چرا که با خارج شدن از گروه آن ها از بازی شما بیرون می روند.
 • سیستم Loot در بازی تا حدی شبیه به بازی هایی همچون Diablo می باشد، یعنی Personal Loot، وقتی دشمنی را می کشیم ، برای پلیر اول شاید یک آیتم باشد و برای پلیر دوم چیز دیگری و این دو از آیتمی که براشون Drop شده اطلاعی ندارن.
 • آیتم های خاصی که توی منطقه Dark Zone به دست میان برای استفاده شدن باید از منطقه خارج بشن ، و این خارج شدن هم باید توی منطقه خاصی که Extraction Zone نام داره انجام بگیره! در هر Dark Zone هم چندین نقطه برای اینکار در نظر گرفته شده!
 • ساخت کرکتر در بازی به اندازه بازی های RPG پیشرفته نیست که مثلا تمام جزییات چهره را بسازید، بلکه به موارد کلی مثل چهره کلی ، رنگ پوست و هیکل و ... خلاصه می شود.
 • بازی سیستم Craft هم دارد، اما جزییات زیادی ازش گفته نشده. اما اسلحه ها و تجهیزات قابلیت آپگرید و نصب تجهیزات مختلف مانند دوربین و .... رو دارند.
 • تخریب پذیری در بازی تا حدی وجود دارد، اما همه چیز برای بهم نزدن نظم بازی تخریب پذیر نیست.
 • بازی دارای فروشگاه هایی هم در سطح شهر می باشد که هنوز جزییات زیادی ازش در دسترس نیست.
 • بازی دارای منطقه های خاصی جز Dark Zone هم هست که پلیر ها قابلیت ملاقات با هم رو داشته باشند. در مورد Social Event ها هم سعی شده که فعلا چیزی گفته نشه!
 • بازی دارای چرخه ی شب و روز و تغییرات جوی هست که بر روی بازی هم تاثیرگذار هست، مثلا در شب دید دشمنان کم هست، یا موقع بارش برف سنگین خیلی از دشمنان از خیابان ها خارج می شوند.
 • بازی دارای سلاح های Melee نیست، و فقط سلاح های گرم در بازی کاربرد دارند، البته Stealth TakeDown ها احتمالا هنوز در بازی حضور دارند.
 • بازی دارای محیط های داخلی نیز هست و زیرزمینی نیز هست، اما بیشتر محیط را فضای بازی و خیابان ها تشکیل می دهند.
 • گویا بخش های Survival از بازی حذف شده اند، و دیگر سیستم آب و غذا وجود ندارد (گرچه از اول هم اون المان ها برای Boost ها بودن و ربطی به زنده ماندن نداشتند ولی انیمیشن گرفتن بطری آب خیلی هیجا انگیز بود و امیدوارم که این خبر صحت نداشته باشه چون به صورت رسمی چیزی گفته نشده)
 • تا جایی که ممکن بوده از وجود Loading در بازی جلوگیری شده، اما خوب در مواقعی مانند Respawn بعد از مردن و یا وارد شدن به محیط هایی خاص احتمال وجود لودینگ هست.
 • مردم عادی نیز در بازی وجود دارند و سعی دارند که بتونن توی این شرایط دووم بیارن، احتمالا هم بخشی از ماموریت های بازی مربوط به همین قسمت می شه!
 • یک Mini Map هم به بازی اضافه شده که در بالا و گوشه سمت چپ تصویر قرار داره، شامل اطلاعاتی مثل جهت قرار گیری دشمن، محل Extraction Zone و .... هست.
 • Faction دوم بازی گروهی از زندانی ها هستن که به Rikers معروف هست که با لباس زندان زرد رنگ و یک پالتو روی آن مشخص می شوند، گروه قبلی هم که قبلا معرفی شده بود Cleaners بودن که سلاح آتیشی و تجهیزات سنگین از مشخصه های آن ها است. گروه های دیگری هم هستند که هنوز معرفی نشده اند.
 
آخرین ویرایش:

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
دیروز یه تیزر 40 ثانیه ای از DLC اخر بازی منتشر شد. اطلاعات زیادی نداشت و تنها چیزی که مشخص بود که DLC شامل PVP mode بود. به نظر میومد که دو گروه 4 نفره بودن که علیه هم میجنگیدن. البته شایعه شده که قراره هم دشمن جدید هم به بازی اضافه بشه و هم یه یه مرحله Incursion (مثل Clear sky، Falcon lost و ...) . اینطور که معلومه امشب بین ساعت 8 تا 9 قراره DLC جدید رو توی Twitch نشون بدن و هفته ی دیگه هم PTS جدید.

The Twitch stream for The Division: Last Stand will kick off at 11am ET/5pm UK
منبع

یه نکته ی مهم رو هم بگم. یکی از این افراد توی Twicth بازی رو استریم میکنه بعد از برگشت ازدفتر Massive شدیدا تاکید داشت که پلیرها تا میتونن named weapon فارم کنن. انگار قراره برای پچ جدید buff بشن.
 

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
همونطور که مشخص بود امروز در مورد DLC بعدی توی Twitch استریم شد. اطلاعات رو خلاصه براتون میگم
- این DLC شامل PVP و PVE میشه. البته هنوز اطلاعاتی در مورد PVE ارائه نشده.
- دارک زون 7،8،9 به نقشه اضافه میشه.
- Gear score اضافه نمیشه (قابل حدس بود) و یک Incursion هم اضافه میشه.
- بخش PVP جدید شامل سه منطقه ی بزرگ هست (عکس زیر) که هرکدوم از این مناطق یه ماموریت داره و که به صورت دو گروه 8vs8 خواهد بود. وقتی هر کدوم از گروه 8 نفره تمامی مناطق رو بگیره، اون گروه برنده است.
- این سه تا مرحله توی دارک زون 7 و 8 بازی قرار داره.
- مثلا شما سه نفرید و اول matchmaking میشید تا گروهتون 4 نفره میشه و بعد برای گروه 4 نفره ی دوم matchmaking میشه. پس جای نگرانی نیست اگه تعدادتون کم باشه.
- بخش PVE بازی هنوز مشخص نشده. اینطور به نظر میاد که قراره فردا مشخص بشه.

و اما خبر بد. هنوز نه PTS مشخصه و نه زمان عرضه ی این DLC. اینطور که مشخصه بهمن ماه عرضه نمیشه.

 
آخرین ویرایش:

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,292
نام
آرین
همونطور که مشخص بود امروز در مورد DLC بعدی توی Twitch استریم شد. اطلاعات رو خلاصه براتون میگم
- این DLC شامل PVP و PVE میشه. البته هنوز اطلاعاتی در مورد PVE ارائه نشده.
- دارک زون 7،8،9 به نقشه اضافه میشه.
- Gear score اضافه نمیشه (قابل حدس بود) و یک Incursion هم اضافه میشه.
- بخش PVP جدید شامل سه منطقه ی بزرگ هست (عکس زیر) که هرکدوم از این مناطق یه ماموریت داره و که به صورت دو گروه 8vs8 خواهد بود. وقتی هر کدوم از گروه 8 نفره تمامی مناطق رو بگیره، اون گروه برنده است.
- این سه تا مرحله توی دارک زون 7 و 8 بازی قرار داره.
- مثلا شما سه نفرید و اول matchmaking میشید تا گروهتون 4 نفره میشه و بعد برای گروه جدید matchmaking میشه. پس جای نگرانی نیست.
- بخش PVE بازی هنوز مشخص نشده. اینطور به نظر میاد که قراره فردا مشخص بشه.

و اما خبر بد. هنوز نه PTS مشخصه و نه زمان عرضه ی این DLC. اینطور که مشخصه بهمن ماه عرضه نمیشه.

این دارک 7 8 9 که میگین قراره اضافه بشه،منطقه های جدیدی از نیویورکه یا همون منطقه های PVE هست که تو این آپدیت میشن دارک زون؟
 

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
این دارک 7 8 9 که میگین قراره اضافه بشه،منطقه های جدیدی از نیویورکه یا همون منطقه های PVE هست که تو این آپدیت میشن دارک زون؟
نه دوست عزیز به نقشه ی بازی اضافه میشن. این عکس خیلی بی کیفیته ولی اگه خوب به عکس دقت کنید میبینید که یه مقدار از پارک معروف نیویورک (سنترال پارک) هم توی این نقشه هست. در صورتی که توی بازی اصلا قابل دسترسی نیست.
 
 • Like
Reactions: fosil

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
امروز اطلاعات کاملتری هم از بازی اومد. پچ 1.6 و DLC همزمان عرضه میشه. حجم اطلاعات خیلی هست ولی سعی میکنم مختصر هر بخش رو توضیح بدم که حال داشته باشید بخونید:

Dark zone
- دارک زون 7 و 8 و 9 اضافه میشه.
- این سه تا دارک زون هم Landmark دارن. بر عکس قبلی ها چند مرحله دشمن رو باید از بین ببرید. هر وقت که landmark رو پاکسازی کردین ایتم هایی به عنوان جایزه به inventory میده. نیازی به اکسترکت هم نداره.
- تقریبا دو برابر دازک زون فعلی وسعت داره. ولی به صورت ارتفاعی. مثلا ساختمون های چند طبقه با پشت بوم و طبقات و ... یا زیر زمین های تو در تو. ساختمان هایی که میشه داخلشون رفت. بر عکس دارک زون فعلی که اصلا ساختمان زیادی نداره. شاید نهایت 3-4 تا که خیلی سطحی هستند.
- بین چک پوینت ها میشه Fast travel کرد.
- تعداد پلیر های دارک زون توی هر سرور هم زیاد نمیشه.

Containment Events
- یه سری منطقه تحت عنوان Containment Events به دارک زون اضافه میشه.
- این منطقه ها هر یک ساعت پر میشن و دشمن هاشون هم Elite Clearner هستند.
- سطح آلودگی توی این مناطق بالاست پس ویروس فیلتر شما توی این مناطق زیاد دووم نمیاره.

Exotics and New Gear Set
- تمامی اسلحه ها (pakhan، hungry hog و ...) و Gear ( barret chest، ninja bike massanger و ...) که اسم دارن به Exotics تبدیل میشن و رنگ مخصوص خودشون رو دارن و دیگه مثل high end زرد نیستن.
- Exotic weapons تلنت مخصوص به خودشون رو دارن. مثلا Hungry Hog تلنت Glutton رو داره. (وقتی یه کسی رو بکشید 20 درصد به دمیج اضافه میشه تا وقتی که دارید شلیک میکنید.)
- Exotic weapon sets هم معرفی میشه. یعنی باید دو تا اسلحه ی خاص داشته باشید که تلنت اسحه باز بشه. مثلا Valkyria به دو اسلحه ی Hildr و Eir تقسیم میشه. وقتی دو تاش رو داشته باشید میتونید از تلنت هاشون استفاده کنید.
- Exotic Caches هم معرفی میشه که صد در صد شانس گرفتن Exotic weapon یا Exotic gear رو به همراه داره.

Legendary Difficulty
- فقط مراحل Times Square و WarrenGate Power Plant و Napalm Production Site دارای این درجه سختی هستند. دشمن هاش LMB هستند که باهوش تر و سخت تر شدند. ترکیبی از دشمن ها معمولی ، veteran و elite هستند.
- دشمن های Legendary با درجه سختی های قبلی کاملا فرق دارن. با توجه به اسکیل و قدرت شما واکنش نشون میدن.
- ایتم هایی که با تمام کردن این درجه سختی میگیرید خاص هست و هیچ جای بازی نمیشه پیداشون کرد.(البته علاوه بر ایتم هایی که به طور معمول میده)

GEAR SET
- Alphabridge ضعیف میشه. 4 تا از Alphabridge داشته باشید میتونید از یه تلنت دیگه استفاده کنید نه سه تا
- Frontline هم ضعیف میشه. دیگه نمیتونید از مود هایی که باعث افزایش گیر میشن استفاده کنید ولی به جاش دیگه critical hit chance صفر نمیشه.
- Reclaimer بیشتر روی Support heal station تاثیر داره. 4 تا Reclaimer باعث میشه تمامی مود های Support heal فعال بشن. ولی دیگه روی آیتم های consumables تاثیری نداره.
- گیر ست جدید به نام SEEKR معرفی میشه. کارش هم اینه که وقتی 4 تاش رو داشته باشید بهتون صد در صد critical hit میده وقتی به جاهای خاص اعضای بدن دشمنتون شلیک کنید. ( آخه توی درگیری برای گرفتن صد در صد critical hit باید من حواسم به این باشه که یه تیر به پا و یه تیر به سر یارو بزنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! استراتژیک شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-w)
- قدرت Tactician’s فقط زمانی از بین میره که از یه اسکیل استفاده کنید. دیگه هر 10 ثانیه نیست.
* دیگه bleed باعث کند شدن شما نمیشه. با این حساب گیر ست Predator بی مصرف میشه.

Armor and Resistances
- بزرگترین تغییر بازی همینه.همونطور که مشخص بود Armor به طور کامل حذف میشه و توی پچ 1.6 به health رول میشه. Toughness هم فقط به health و stamnia بستگی داره.
- هنوز یه تلنت هایی هستن که بهتون Armor میدن ولی مثل قبل کارایی هم ندارن.
- اگه توی گیر ست chest یا backpack هم Health و هم armor داشته باشید Health توی گیر ست جاش رو به Resist All میده تا یه وقت دو تا Health توی گیر ست نداشته باشید.
- دیگه میتونید حتی به یه المان خاص تا 100 درصد هم Resistances بشید.

Skills and Skill Power
- دقیقا مثل toughness که توی world tire بالاتر کمتر میشه skill power هم همینطور میشه.
- First Aid مدت زمان بیشتری برای cooldown میخواد. Sticky Bomb قبل از منفجر شدن یه تاخیر دارن و بوق میزنه. Shock Turret هم دیگه دمیج بهتون نمیزنه فقط فریز میشید.
- زمان معصونیت Signature Skills هم تا 60 ثانیه بیشتر میشه. (Immune) ولی اگه به هر Signature Skills معصونیت داشته باشید دیگه نمیتونید بزنیدش. بر عکس الان.
- دمیج Tactical link هم توی PVP کم میشه. (خدا رو شکر!!!!!!!)

PvP Balancing
- دیگه از Adrenaline نمیتونید جون بیشتر بگیرید. به جاش در مدت زمان، مدام بهتون جون میده.
- اگه جون کاملی داشته باشید دیگه میتونید از Medkits برای از بین بردن status effects ( آتش یا bleeding و ...) استفاده کنید. زمان استفاده از هر Medkits هم هر 15 ثانیه شده.
- Stabillity اسحله تون وقتی در حال حرکت باشید کمتر از زمانی که با راست کلیک زوم کردید. (خیلی لازم بود)
- تلنت های On the Move و Battle Buddy و Critical Save تغییر میکنن. (مطمعنا کم میشن)
* دیگه نمیتونید به تعداد نا محدود roll (با Space) کنید. بین هر roll یک ثانیه تاخیر هست.
* موقع دویدن نمیتونید اسلحه رو پر کرد.
* هر موقع دشمنتون (پلیر های دیگه) از Medkit استفاده کردن توی مقدار جونشون که بالای سرشون، فلش زده میشه که مطمعن بشید یه وقت از چیت یا تقلب استفاده نمیکنن.
* توی PVP مقدار دمیج وارد شده بین سر کم شده و تقریبا مثل بقیه اعضای بدن هست.

Economy Changes
- Unlimited recalibration هم معرفی میشه. یه قیمت گرون میدید و تا 5 بار میتونید recalibration کنید.
- اگه به مردم کمک کنید بهتون Intel میدن.
- توی Survival دیگه برای ساختن High end Pistol نیازی به Division tech نیست.
- قیمت Gear Sets و Exotic Weapons تغییر میکنن.

The In-Game Store
- واحد پولی جدیدی به نام Premium Credits به بازی اضافه میشه. برای خرید هم باید از پول واقعی استفاده کنید. (دقیقا مثل rainbow)
- به نظر میاد یه بقالی جدید به نام Premium Vendor به بازی اضافه میشه که شامل لباس و حتی emote جدید هست.
- با Premium Credits نمیتونید Sealed Cache یا اسلحه ی جدید بخرید. فقط در حد Skin (برای اسلحه و bacpack و ...) و Emote هست.

More Changes
- توی Survival پلیر های تک نفره دیگه با پلیر های دو نفره قرار نمیگیرند.
- اگه به عنوان گروه به Survival برید وقتی هم تیمی تون down بشه برای بلند کردنش نیاز به Medkit هست.
- open world و Underground و Survival و Last Stand هر کدوشمون جایزه و caches خودشون رو دارن.


میدونم زیاده ولی خب ترجمه اش به زبان ساده طول کشید. اگه خوشت هم نیومد یه لایک کن خستگیش نمونه :D
 
آخرین ویرایش:

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
یه چند مورد به لیست بالا اضافه کردم که با * نشون دادم. حالا یا من خواب بودم و درست ندیدم یا بعدا اضافه شدن.:D یکی دو تاشون خیلی مهم هستند مخصوصا گیر ست Predator که رسما دیگه به درد نمیخوره.
 

sbAL1REZA

کاربر سایت
Jan 6, 2015
477
دوستان من این بازی رو برا ubisoft دانلود کرده بودم میخواستم بدونم ایا بخوام برای steam بگیرم چقدر باید اضافه تر دانلود کنم؟ خیلی؟
 

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,480
نام
پوریا
دوستان من این بازی رو برا ubisoft دانلود کرده بودم میخواستم بدونم ایا بخوام برای steam بگیرم چقدر باید اضافه تر دانلود کنم؟ خیلی؟
اگه سیزن پس داشته باشید و بخواین به استیم تبدیل اش کنید باید حدود 200 مگ رو دانلود کنی. ولی اگه نسخه ی روز اول رو دانلود کرده باشی با این همه آپدیت و DLC بالای 10 گیگ رو باید دانلود کنید.
 

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,177
نام
Dara
دوستان جایی هست نسخه یوپلی بک اپ شو با اخرین اپدیت دانلود کنیم؟ چند روزیه تو یوپلی سرعتم از 100 کیلوبایت بالاتر نمیره.
 

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
2,479
نام
رضا.آ
دوستان من نسخه uplay رو گرفتم و 35 گیگ دانلود کرد !
چیز دیگه ای که اضافه کرد division pts بود که داخل جزییاتش زده patch 1.5 !
اما برای دانلودش دوباره میخواد 35 گیگ از ابتدا دانلود کنه ! این چیه ؟
 

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
884
نام
ناروتو
دوستان من نسخه uplay رو گرفتم و 35 گیگ دانلود کرد !
چیز دیگه ای که اضافه کرد division pts بود که داخل جزییاتش زده patch 1.5 !
اما برای دانلودش دوباره میخواد 35 گیگ از ابتدا دانلود کنه ! این چیه ؟
دوست عزيز اصلا اونو دانلود نكن . اون يه نسخه تست بازي هست مثه dota test اول اپديتي كه ميخواد بياد رو ميفرستن روي TPS تا باز خورد ها و مشكلاتشو بگيرن بعدش ميفرستنش روي بازي اصلي كه همونيه كه شما داري.
 
 • Like
Reactions: Annunaki ™

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,110
PTS واسه پچ 1.6 فردا شروع میشه, آپدیتش هم امروز رو استیم اومد. حدود 7 گیگ هست.
 
 • Like
Reactions: Fifa 10

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟