PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
نمیدونم واقعا چرا برای بعضیا سخته درک این موضوع که یه سریا با داستان بازی حال نکردن و این یه موضوع کاملا نرماله
داداش
من خودم چند ساله اینجام و همه انحصاری های سونی رو بازی کردم فقط نظرم رو گفتم از مدیر بخش که ادعاش میشه دانا هست و بلد نیست درست با یه کاربر صحبت کنه تا یکسری بچه سال میان واسه بحث و دعوا
سر همین نیومدم دیگه جواب بدم ولی چون میان استیکر می‌فرستن دیگه گفتم یه جواب بدم ولی بازم پشیمون شدم
یه زمانی بازیسنتر جوش عالی بود افراد بی جنبه و عصبی کم پیدا میشد ولی الان پر شده از فن‌های متعصب که فکر میکنن هرکسی نظرش مخالف بود باید بیان بکوبن
حداقل وقت نمیزارن چندتا مطلب در مورد داستان بازی که منتقدها اشاره کردن بخونن بعد بیان منطقی بحث کنن
طرف اومده میگه بریکینگ‌بد مشکل داره ، سریال ۵ فصلی که اکثرا ادعا میکنن باید آخرین سریال زندگیت باشه چون خیلی سریال‌ها به چشمت نمیاد ولی همین سریال هم خیلی ها بخاطر روند کند سریال و نداشتن اکشن خوششون نیومد حالا نظر هم دادن برم به طرف با استیکر خنده و مسخره کردن جواب بدم ؟
شخصیت و رفتار هرکسی مشخصه حالا طرف یه مدیر رو اسمش خورده فکر می‌کنه هرچی بگه درسته بقیه هم باید ازش پیروی کنند و اون کسی که نظر داده بکوبن
برام مهم نیست می‌خوان مسدود کنن
انجمن سر همین رفتارها روز به روز خلوتر میشه

• Like
Reactions: Paradise Lost

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
كسى نميگه بده ولى بخواى ايراد الكى بگيرى ميشه گرفت!
كما اينكه از نظر پزشكى امكان زنده موندنش هست.
ایراد الکی رو من نگرفتم خود بازی داره بهم نشون میده
برای بدست آوردن یه جعبه کمک های اولیه با ابی اون همه داستان داشتیم بعد طرف از یک متری تیر خورده دو نفر مصدوم و بیهوش افتادن و تو اون آخرالزمان چجوری تامی می‌تونست زنده بمونه؟
یکم از خودخواه بودن دست بردارید من نظرمو دادم اینکه هی ریپلای میکنید و بچه بازی در میارید عجیبه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
اینکه ابی با اون مهارت که همه رو جر واجر میکرد بخواد از اون فاصله تیرش خطا بره برای من یکی حداقل غیر منطقیه :-B
ربطی نداره
تیر هر کس تو اون شرایط میتونه خطا بره ( تو میدون تمرین و با تمرکز کامل که نبود...کلی استرس و غم و کشمکش داشت تو اون لحظه) - تازه تیرش هم مگه چقدر خطا رفت؟ در حد 1 سانتیمتر
علاوه بر این مسایل، اون همه تیر تامی که با اون مهارت و اسلحه دوربین دار هم خطا رفت وقتی میخواست الی رو بکشه.

واقعا این ایراد نیس.....ولی اگر بخواهید ایرادای این شکلی از فیلم ها و بازیها بگیرین لست 2 تقریبا کم ایرادترینشون میشه

.

• Like
Reactions: uriel

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
بریکینگ بد قسمت آخر سکانس آخر(خودم عاشق سریالم)
ما با خطرناک ترین خلاف کار تاریخ قرار داریم بعد یارو میاد
1_ماشینش جایی پارک میکنه که دوست داره ما میدونیم این بشر چیه و ممکن یه لحظه ماشین بترکه و کل ساختمون بره هوا ولی میذاریم هرجایی دوست داره پارک کنه
2_اصلا ماشین چک نمیکنیم !!! یعنی نباید ماشین این آدم دو دقیقه چک کرد !دقت کنید طرف خطرناک ترین موجودی که میشه دیدش ! و بزرگ ترین کارتل هارو به ترفندا ساده ترکونده
3_سوییچ طرف میگیریم بعد خیلی خوشگل میذاریمش رو میز جلو دستش تا بره ورش داره !!!یعنی اصلا همچین چیزی ممکن نیست خر هم باشی سوییچ میذاری جیبت نه رو میز !
4_خود اون خروج اون تفنگ از پشت ماشین و سوراخ کردن همه هم همش باگه !!! بدون نقص همرو سوراخ میکنه بعد اون پسره مثل بز میره بیرون نگاه میکنه !
5_والتر که سرطان داره و رو به موت تیر اون تفنگ میخوره بهش که بخوره به نهنگ از پا درمیاد با اون وضع نیم ساعت سرپا !
همون گادفادر 20 سال پیش دیدم چیزی ازش یادم نی ولا میدونم برم اونم ببینم دوباره میتونم یه شاهنامه ایراد بنویسم ازش !
ببین این نظرته درست ، خوب از دیدگاه شما این سکانس ضعف داشته
حالا من بیام اینجا فن بازی در بیارم بگم نه اشتباهه؟
هرکسی می‌تونه نظرشو بده دیگران هم با احترام میتونن بیان بحث کنن
ولی مسخره کردن و تند جواب دادن آخرش میشه بحث و جدلی
من مشکلم با شماها نیست با کسایی هست که ادعاشون میشه دانا هستن و ادا در میارن

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
ایراد الکی رو من نگرفتم خود بازی داره بهم نشون میده
برای بدست آوردن یه جعبه کمک های اولیه با ابی اون همه داستان داشتیم بعد طرف از یک متری تیر خورده دو نفر مصدوم و بیهوش افتادن و تو اون آخرالزمان چجوری تامی می‌تونست زنده بمونه؟
یکم از خودخواه بودن دست بردارید من نظرمو دادم اینکه هی ریپلای میکنید و بچه بازی در میارید عجیبه

داستانه! فيلمه! به قول خارجيا فيكشنه!
متوجه فرق اينا با زندگى واقعى هستيد؟
به علاوه اينكه كاملا از نظر پزشكى امكانش هست زنده بمونه.

• Like
Reactions: HalfLife G

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
پس داستان ضعف نداره اوکی
ببین آدمو به چه کارهایی مجبور می کنیدا :D :

1- تیر ابی خطا میره و میخوره به کنار چشم تامی و به مغز، ملاج یا کاسه سرش برخورد نمیکنه :

Screenshot_2024-02-19-12-30-15-332_com.google.android.youtube.jpg

2- وقتی که تامی میاد به دیدار دینا و الی تو مزرعه کاملا رد گلوله مشخصه و کاملا معلومه که از کنار چشم و گونه تامی رد شده گلوله.

Screenshot_2024-02-19-12-31-22-917_com.google.android.youtube.jpg

دیگه نمیدونم چطور میشه از این واضح تر قضیه رو شکافت و توضیح داد.....ای کاش شماها که اینقدر ایرادای عجیب غریب از بازی میگیرید، برای پاسخ گرفتنتون هم اندکی وقت میذاشتین.

.

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
ببین آدمو به چه کارهایی مجبور می کنیدا :D :

1- تیر ابی خطا میره و میخوره به کنار چشم تامی و به مغز، ملاج یا کاسه سرش برخورد نمیکنه :

View attachment 329003

2- وقتی که تامی میاد به دیدار دینا و الی تو مزرعه کاملا رد گلوله مشخصه و کاملا معلومه که از کنار چشم و گونه تامی رد شده گلوله.

View attachment 329004

دیگه نمیدونم چطور میشه از این واضح تر قضیه رو شکافت و توضیح داد.....ای کاش شماها که اینقدر ایرادای عجیب غریب از بازی میگیرید، برای پاسخ گرفتنتون هم اندکی وقت میذاشتین.

.
نه داداش ، نویسنده‌ها یادشون رفته که تامی رو کشته بودن. پلات هوله این.

سکانس دوم هم جای چنگ گربه‌ست.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
نه داداش ، نویسنده‌ها یادشون رفته که تامی رو کشته بودن. پلات هوله این.

سکانس دوم هم جای چنگ گربه‌ست.
تو کلا بلد نیستی درست بحث کنی و جواب منطقی به طرفت بدی؟؟؟ فقط بلدی مسخره بازی در بیاری؟؟؟
هنوز همون آدم ۱۴ سال پیشی. فقط حیف اون رفیقت کیوان نیست که پا به پات مسخره گی پیشه کنه :))
طرف یه ایراد گرفته. این همه کاربر هم منطقی جوابش رو دادن. فقط این وسط جنابعالی زدی به لوده گی.

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
جیگرم کباب شد..
909009.png

Grounded II: Making the Last of Us Part II رو ببینید..

این فقط یه داکیومنتری در مورد ساخت یکی از موندگارترین آثار تاریخ نیست. فراتر از اون، ترسیم روح و هویت naughty dog نه در قامت یه استودیو، بلکه یک موجود جاندار در چشم مخاطب هست. زنده، واکنش گرا و تعامل پذیر..
بعد از تماشای این مستند حالا نگاه متفاوتی به ND دارم.
انگار ND یکی از هنرمندان خوش ذوق، با اتیکت، illustrative و پیشروی مورد علاقمه (و البته در عین حال یکی از دوستان صمیمیم) و Druckmann و همکارهاش، نه کارمندانش، که بخشی/عضوی از این ماهیت پویا و در حال تنفس هستند.

هدایت و ادیت این مستند با هرکسی که بوده، خوب میدونسته داره چیکار میکنه..

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
البته اگه بخوایم هر داستان و هر مدیایی چه گیم،چه انیمه و چه سریال و کتاب رو منطقی نگاه کنیم پر از ایراد هست.
آقا یه نمونه ساده این ایرادات تو زندگی همه وجود داره! از پدربزرگی که بخاطر کوبیده زمین میلیاردی رو فروخته تا جواب های دندون شکنی که بعداً زیر دوش یاد آدم میوفته.
چطور میشه انتظار داشت که یه داستان تماماً منطقی باشه؟ اصلأ منطقی بودن یعنی چی؟
1000069508.jpg
هر چیزی در چهارچوب قوانین خودش باید ارزیابی بشه. تو اکثر انیمه ها طرف با یه حرکت ده تا برج رو خراب میکنه ولی رو صورت حریفش نمیتونه یه خراش بندازه. یا تو فیلمها کاراکتر اصلی سه تا تیر میخوره و بلند میشه و ... اما کتک خورهای داستان با تنها یه لگد و مشت چنان نقش بر زمین میشن که حتی توان حرکت هم ندارن.
تو یه بازی که با پیچوندن یه باند دور دست سلامتی به حالت اول برمیگرده دیگه خیلی عجیب نیست کاراکتر از چند متری روی میلگرد بیوفته و زنده بمونه.
البته تو دنیای واقعی هم از این جور حوادث زیاد افتاده که کسی تو شرایط عجیب زنده مونده باشه.
زنده ماندن مهماندار هواپیما بعد سقوط از ارتفاع ۱۰ هزار متری
اصلا تو دنیایی که داریم زندگی میکنیم گاهی اونقدر باگ زیاد میشه که بعضی ها به ماتریکس ربطش میدن و میگن تو شبیه ساز زندگی میکنیم.
اما در مورد داستان نسخه دوم من به همه دوستانی که بهش انتقاد دارند حق میدم. داستان و اتفاقات و حواشی به حدی زیاده که میشه ساعت ها که چه عرض کنم سالها در موردش بحث کرد و اصلأ برای من یکی همین نقطه قوت این شاهکار. هست.

من خودم اون اواخر از ابی خوشم اومد و دروغ چرا، از حالت سرد و بی احساس الی و رفتارش با جول ناراحت بودم.
برای من شوک اصلی داستان نه مرگ جول! چون یه کاربری تو بازیسنتر اسپویل کرده بود! بلکه بازی کردن در نقش ابی من رو شوکه کرد! با ۳۲ سال سن چنان بچه شده بودم که هی ابی رو به بهانه های الکی میکشتم که یکم اون عصبانیت خودم رو خالی کنم.
اما رفته رفته داستان از دید من منطقی شد و به ابی هم حق دادم و اون شخصیت عوضی و خودخواهی که فکر میکردم نبود. کما اینکه هدفش فقط کشتن قاتل پدرش بود و بس. حتی الی و بقیه رو هم ول کردن.
در مورد بخشیدن و ... هم باز ممکنه برای خود من هزار بار پیش اومده باشه که یکی رو بخشیده باشم و یکی دیگه رو بخاطر یه اشتباه کوچیک یا ... کلا از زندگیم حذف کرده باشم.

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
دوستان نسخه ریمستر نسبت به نسخه عادی بازی چقدر پیشرفت داشته ؟؟
واقعا ارزش خرید داره یا نه ؟ مراحل جدیدی به بازی اضافه شدن ؟ و اینکه تروفی های بازی تغییر کرده یا نه ؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید​

d.a.r.i.u.s.h

کاربر سایت
Jan 19, 2019
105
دوستان نسخه ریمستر نسبت به نسخه عادی بازی چقدر پیشرفت داشته ؟؟
واقعا ارزش خرید داره یا نه ؟ مراحل جدیدی به بازی اضافه شدن ؟ و اینکه تروفی های بازی تغییر کرده یا نه ؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید​
تفاوت چندان محسوسی رو نمیشه حس کرد از نظر گرافیک ، اینقدر همون نسخه ای که برای ps4 اومد فوق العاده هست که من حتی حس میکنم همون نسخه بهتر هم هست از ریمستر ... مرحله جدیدی اضافه نشده به داستان بازی ... اما قسمت No Return که اضافه شده واقعا عالی و چالشی هست ... در کل قطعا ارزش خرید داره

Adelkh

کاربر سایت
Mar 29, 2015
27
جیگرم کباب شد..
View attachment 329445

Grounded II: Making the Last of Us Part II رو ببینید..

این فقط یه داکیومنتری در مورد ساخت یکی از موندگارترین آثار تاریخ نیست. فراتر از اون، ترسیم روح و هویت naughty dog نه در قامت یه استودیو، بلکه یک موجود جاندار در چشم مخاطب هست. زنده، واکنش گرا و تعامل پذیر..
بعد از تماشای این مستند حالا نگاه متفاوتی به ND دارم.
انگار ND یکی از هنرمندان خوش ذوق، با اتیکت، illustrative و پیشروی مورد علاقمه (و البته در عین حال یکی از دوستان صمیمیم) و Druckmann و همکارهاش، نه کارمندانش، که بخشی/عضوی از این ماهیت پویا و در حال تنفس هستند.

هدایت و ادیت این مستند با هرکسی که بوده، خوب میدونسته داره چیکار میکنه..

به نظرم پشت یه پوششی از مظلومیت قایم شده بودن تو این ویدیو که کرانچ رو حتی سفیدشویی کرده بودن واسه خودشون انگار کلا همه دنیا جمع شده بودن ناتی داگ رو بزنن و یه جور فرار به جلو میدونم این حرکتو (نظر شخضیمه و امیدوارم گارد نگیرید جلوم خودم با لست زندگی کردم)

به شخصه مستندی که واسه ساخت گاد 2018 بود رو بیشتر پسندیدم.

• Smile
Reactions: milad2mars

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر