PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
نمیدونم واقعا چرا برای بعضیا سخته درک این موضوع که یه سریا با داستان بازی حال نکردن و این یه موضوع کاملا نرماله
بله حال نکردن با داستان کاملا عادیه اما ایراد گرفتن از بیس اصلی داستان نه.
این بازی بهترین روایت داستانی رو تو تاریخ گیم داره (داستان نه نحوه روایت).یه نفر می‌تونه بیاد بگه من اصلا حال نکردم و خوشم نیومد از داستان بازی اما این که به نحوه روایت گیر بدی و بگی حفره داستانی داره غیر منطقیه

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,051
این طبیعیه که بعضیا با یه چیزی حال میکنن بعضیا هم نه. به شخصه من با داستان بازی خیلی خیلی حال میکنم و به نظرم نمایش تضاد عشق و انتقام توی بازی خیلی زیبا روایت میشه. حالا بعضیا میان میگن آب بستن توش و جول نباید اونجوری میشد و شخصیت اصلی بازی نباید یه دختر بچه باشه و فلان. ولی خب من شخصا با نسخه ی دوم دارم حال میکنم چون تازه نسخه ی ریمستر رو خریدم و شروع کردم. امتیازات بازی هم نشون دهنده ی اینه که به عقیده ی 80 درصد جامعه ی گیمینگ این بازی در کنار بازیایی مثل God of War و یکی دوتا عنوان دیگه، بهترین بازی های تاریخ پلی استیشن هستن. حالا بازم ممکنه بعضیا با این نظر مخالف باشن که اونم باز محترمه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
شما بگو زنده شدن تامی چجوری امکان داشته با اون شلیک از نزدیک و اون دنیای آخرالزمانی که برای یه کیف جراحی باید با یه غول ب شاخ و دم مبارزه کرد؟ بعد طرف از پشت تیر خورده دورترین نقطه از محل اردوگاه و دو نفر دیگه مصدوم و بیهوش هستن و ایشون زنده میمونه این حفره نیست پس چیه؟ شما اگر مدیر هستید جای تیکه انداختن قشنگ بیاید مخالفت رو توضیح بدید با حرف بنده
بنده اینقدر بازی انجام دادم که عقده نداشته باشم و راحت میتونم نظرمو بیان کنم وقتی چیزی ضعف داره باید قبول کرد حالا شماها دوست دارید مقاومت کنید اختیارش با خودتونه
این بازی مشکل نویسندگی و کارگردانی داره دلیل فروش پایینش هم همینه
انصافاً زنده موندن تامی بعد از اون شلیک، طبیعی‌تر از اینا بود:
۱. جول از ارتفاع ۴،۵ متری سقوط می‌کنه توی میله‌ای که از اون طرف بدنش میاد بیرون و بعدش بلند می‌شه و چند دقیقه هم توی اون وضعیت راه می‌ره.
۲. حمل جول به عنوان یک انسان نه‌چندان سبک‌وزن توسط الی به عنوان یک دختربچه و رسوندنش به نقطه امن، بدون اینکه توی اون دنیای آخرالزمانی و پُر از اینفکتدهای وحشی و انسان‌های وحشی‌تر مشکلی براشون پیش بیاد.
۳. درمان جول توسط الی در قالب یک پرستار حرفه‌ای با ده‌ها سال تجربه.
۴. بلند شدن جول از زمین بعد از مدت‌ها و دویدن به سمت نجات الی، به شکلی که انگار همین الآن کله پاچه رو بر بدن زده و هیچ مشکلی نداره. بعد قتل عام ملت و با خاک یکسان شدن یه دهکده توسط دختری کم سن و سال و مردی که تا لحظاتی پیش در بستر مرگ بود.
بخوایم سختگیری کنیم، می‌شه به این اتفاقات (و بعضی موارد دیگه) توی The Last of Us گیر داد، ولی اون زمان کمتر کسی می‌اومد کل بازی رو به خاطر یکی دو بخش زیر سوال ببره. چون مهم اصل ماجرا و تجربه‌ای هست که بهمون منتقل می‌شه. وگرنه این جور مسائل توی درصد زیادی از فیلم‌ها و بازی‌ها وجود داره و آدم بخواد گیر بده، کمتر اثری سالم می‌مونه. :D

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
نمیدونم واقعا چرا برای بعضیا سخته درک این موضوع که یه سریا با داستان بازی حال نکردن و این یه موضوع کاملا نرماله
و اینکه چرا برای بعضیا هم سخته درک این موضوع که چرا یه سریا با اونایی که با داستان بازی حال نکردن،حال نکردن یه موضوع کاملا نرمالیه :)
جنگ و دعوا نداریم که.دوستان هم دارن دلیل میارن که چرا نباید به داستان بازی زیاد ایراد گرفت.فکت نیست فقط یه بحث دوستانه هست

• Like
Reactions: u.s.a

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
شما بگو زنده شدن تامی چجوری امکان داشته با اون شلیک از نزدیک و اون دنیای آخرالزمانی که برای یه کیف جراحی باید با یه غول ب شاخ و دم مبارزه کرد؟ بعد طرف از پشت تیر خورده دورترین نقطه از محل اردوگاه و دو نفر دیگه مصدوم و بیهوش هستن و ایشون زنده میمونه این حفره نیست پس چیه؟ شما اگر مدیر هستید جای تیکه انداختن قشنگ بیاید مخالفت رو توضیح بدید با حرف بنده
بنده اینقدر بازی انجام دادم که عقده نداشته باشم و راحت میتونم نظرمو بیان کنم وقتی چیزی ضعف داره باید قبول کرد حالا شماها دوست دارید مقاومت کنید اختیارش با خودتونه
این بازی مشکل نویسندگی و کارگردانی داره دلیل فروش پایینش هم همینه
یادمه دفعه اولی که بازی میکردم پشمام ریخت از اینکه تامی زنده مونده

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
و اینکه چرا برای بعضیا هم سخته درک این موضوع که چرا یه سریا با اونایی که با داستان بازی حال نکردن،حال نکردن یه موضوع کاملا نرمالیه :)
جنگ و دعوا نداریم که.دوستان هم دارن دلیل میارن که چرا نباید به داستان بازی زیاد ایراد گرفت.فکت نیست فقط یه بحث دوستانه هست
شما مختاری از هرکسی که باهاش حال میکنی خوشت بیاد و هرکی که با قیافش حال نمیکنی بدت میاد
و کاملا نرماله :)

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,766
نام
مراد حلیمی
یادمه دفعه اولی که بازی میکردم پشمام ریخت از اینکه تامی زنده مونده
گلوله داخل مغز تامی که نخورد ....سابید و رد شد از کنار سرش
ولی اون میلگرد تو لست 1 کامل وارد بدل جوئل شد و بعدشم کلی راه رفت و ادم کشت و سراخر هم که الی تو اون فضای الوده و داغون عمل جراحی روی جوئل انجام داد که تو حالت نرمال و داخل بیمارستان یه عمل جراحی سخت به حساب میاد.

این ایراداتی که میگیرید اکثرا ایراد نیستن و تو صنعت فیلم و بازی و ..... رایجن و مثه لست 1 خیلی گنده ترشو دیدیم ولی کسی ایراد نگرفت. تنها نقصی که بنظر من داستان داشت این بود که به برخی شخصیت های فرعی کم پرداخته شد و اونطور که باید و شاید تو ذهن نموندن - البته تا حدی هم برمیگشت به اینکه نسبت به شماره 1 تعداد کرکترا خیلی بیشتر بود و پرداختن کافی به همه شخصیتا مثه شماره 1 امکان نداشت یا به مهارت بیشتری احتیاج داشت.

به جز اون بنظرم تو اکثر بخش ها داستان بازی یا از لست 1 بهتر بود یا در حد 1 بود

.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
اینکه ابی با اون مهارت که همه رو جر واجر میکرد بخواد از اون فاصله تیرش خطا بره برای من یکی حداقل غیر منطقیه :-B
چرا عجیبه؟ یه قاتل فوق حرفه ای روبروشه که قصد کشتنش رو داره. طبیعه به بطور کامل نمیتونه حواسش رو معطوف تامی کنه و ممکنه تیرش بخاطر همین موضوع خطا بره.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,812
نام
شیخ صدرا
اینکه ابی با اون مهارت که همه رو جر واجر میکرد بخواد از اون فاصله تیرش خطا بره برای من یکی حداقل غیر منطقیه :-B

باشه ٣ امتياز مثبت براى تيزبينى و واقع گرايي ذهنى شما.

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
چرا عجیبه؟ یه قاتل فوق حرفه ای روبروشه که قصد کشتنش رو داره. طبیعه به بطور کامل نمیتونه حواسش رو معطوف تامی کنه و ممکنه تیرش بخاطر همین موضوع خطا بره.
یه قاتل فوق حرفه ای (الی) و یه قاتل نیمه حرفه ای (جسی) سمتش حمله کردن و جسی از در نیومده تو مغزش پاشیده شده رو دیوار. وقتی ابی میتونه اینجوری تو حرکت جسی رو بکشه دیگه با هر فرمول و قاعده ای حساب میکنم این آدم باید بتونه یه نفر رو که به پشت خوابیده روی زمین رو از فاصله یه متری بکشه
در کل ممکنه یکی مثل شما فکر کنه اون صحنه اکیه مشکلی نداشت یکی هم مثل من فکر کنه نه اکی نبوده. هرکی برداشت خودش رو داره

باشه ٣ امتياز مثبت براى تيزبينى و واقع گرايي ذهنى شما.
30 امتیاز مثبت هم برای بامزگی شما

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
دقت کردین این اورتینک ها، کوبیدن ها، ایراد های موشکافانه و به قول معروف حفره ها کلاً تو هر مدیا ای فقط مخصوص محصولاتی بودن که کم نقص و فوق العاده بودن؟
واقعاً چه اهمیتی داره که فلانی از فاصله n و زاویه x تیر خورد نمرده یا از ارتفاع افتاده بلند شده یا چجوری بعد مریضیش بدون اینکه فیزیوتراپی کنه شروع به دویدن کرده؟ :D اونم در حالی که پشت همه این اتفاقات و در ادامه شون یه داستان و محتوا عالی واسه گفتن هست. مثلاً شما ترجیح میدادین اون فداکاری های زیادی که الی بعد افتادن جول رو میله و دوره درمانش کرد رو نمی دیدین و به جاش می دیدین خیلی واقع گرایانه جول یهو تلپی میفته میمیره؟! با این فرمون خیلی از لحظات ماندگار صنعت گیم رو ما اصلاً نداشتیم!
در کل میگم، تو این استاندارد این صحبت ها طبیعیه چون انقدر خوب بودن که انتظارات بیش از حد بالا رفته و کسی بخواد بهشون گیر بده مجبوره چنین تفکرات و حرف هایی رو بزنه که هر کسی اصلاً بهش فکر نمی کنه و وقت و انرژیش رو صرف این می کنه که دوباره بشینه پای این شاهکار و لذتش ببره :D

آخرین ویرایش:

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
جالبه از شاهکار مورد نظر ایشون بریکینگ بد که بی نقص به نظرش و توقعش از داستان نویسی بالا برده:)) فقط سر یه سکانسش یه شاهنامه ایراد درآوردم ولی حتی جواب نداد ! میخوام بگم اینجور افراد صرفا دنبال هیت دادن هستن نه بحث یا دیدن واقعیت!
یعنی شما میگی بریکینگ‌بد بده؟ خدایی چقدر شماها تعصبی هستید 🤣
خوبه با منطق جواب بدی
الان سکانس تامی رو نقد کن چجوری زنده شد

• Smile
Reactions: S0lid Snake

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
خوبه با منطق جواب بدی
بریکینگ بد قسمت آخر سکانس آخر(خودم عاشق سریالم)
ما با خطرناک ترین خلاف کار تاریخ قرار داریم بعد یارو میاد
1_ماشینش جایی پارک میکنه که دوست داره ما میدونیم این بشر چیه و ممکن یه لحظه ماشین بترکه و کل ساختمون بره هوا ولی میذاریم هرجایی دوست داره پارک کنه
2_اصلا ماشین چک نمیکنیم !!! یعنی نباید ماشین این آدم دو دقیقه چک کرد !دقت کنید طرف خطرناک ترین موجودی که میشه دیدش ! و بزرگ ترین کارتل هارو به ترفندا ساده ترکونده
3_سوییچ طرف میگیریم بعد خیلی خوشگل میذاریمش رو میز جلو دستش تا بره ورش داره !!!یعنی اصلا همچین چیزی ممکن نیست خر هم باشی سوییچ میذاری جیبت نه رو میز !
4_خود اون خروج اون تفنگ از پشت ماشین و سوراخ کردن همه هم همش باگه !!! بدون نقص همرو سوراخ میکنه بعد اون پسره مثل بز میره بیرون نگاه میکنه !
5_والتر که سرطان داره و رو به موت تیر اون تفنگ میخوره بهش که بخوره به نهنگ از پا درمیاد با اون وضع نیم ساعت سرپا !
همون گادفادر 20 سال پیش دیدم چیزی ازش یادم نی ولا میدونم برم اونم ببینم دوباره میتونم یه شاهنامه ایراد بنویسم ازش !

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,812
نام
شیخ صدرا
خوبه با منطق جواب بدی

كسى نميگه بده ولى بخواى ايراد الكى بگيرى ميشه گرفت!
كما اينكه از نظر پزشكى امكان زنده موندنش هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر