PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
IMG_20230812_001948_027.jpg

اشلی جانسون عزیر (که در جوایز ۲۰۲۰ به خاطر بی شعوری، نفهمی، حماقت و وران پریشی یک عده که رفتند ان داستان ها را برای لورا بیلی پیش اوردند، حقش در جوایز ۲۰۲۰ لگد مال شد ) ۴۰ ساله شد

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
View attachment 302614
اومدم تو این تاپیک تمام خاطراتم زنده شد دوباره
با اختلاف بهترین بازی که تو کل عمرم بازی کردم اصلا قابل وصف نی اتمسفری که بازی داره اون حسی که به شما انتقال میده اون روایت داستانش اون گیم پلی غنی و لذت بخشش اون غم و اندوه و شادی ای که میده اون حس خشم نفرت و بخششی که به شما میده اون حسی که سلاخی کردن یه عده از افراد داخل بازی به شما میده و یهو تمام اون خشم و نفرت و لذت از سلاخی براتون قراره تغییر کنه
من هم فیلم زیاد دیدم هم بازی زیاد کردم هیچ اثری نتونست اینجوری برای من لذت بخش باشه
کاشکی شایعه ساخت نسخه 3 واقعی باشه
خطابم به دوستانیه که هم تو این تاپیک دیدم هم واقعیت طرف میگه بازی نمیکنم چون lgbt داره یا جفتشو بازی کرده بی دلیل و منطق میگه 1 بهتر بود بهش میگی چرا دلیل چرت میاره نزارین افکار پوچی که جامعه یا خانواده تو ذهنتون کاشته مانع از تجربه یا لذت بردن از این شاهکار بشه
دقیقا موافقم
به قول (بازیخوار). لست دو رو بازی کنین و بعدش افتخار کنین که گیمر هستین و تونستین یه همچین اثر شاهکاری رو تجربه کنین که بقیه نمیتونن.
برا منم بهترین هست لست

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
بازی که مشخصه توش به lgbt پرداخته شده. ولی خب مگه بازی کردنش مشکل خاصی پیش میاره که به خاطرش کسی نخواد بازیش کنه؟ عقیم نمیکنه که.
منم با اون موردای داستانیش که خیلیا حال نکردن، حال نکردم. ولی باعث نشد که از گرافیک خارق العادش و گیم پلی عالیش لذت نبرم.

• Cool
Reactions: Taha75

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
بازی که مشخصه توش به lgbt پرداخته شده. ولی خب مگه بازی کردنش مشکل خاصی پیش میاره که به خاطرش کسی نخواد بازیش کنه؟ عقیم نمیکنه که.
منم با اون موردای داستانیش که خیلیا حال نکردن، حال نکردم. ولی باعث نشد که از گرافیک خارق العادش و گیم پلی عالیش لذت نبرم.
با افتخار نسخه ۱ رو بازی بهتری میدونم... چه از لحاظ شخصیت پردازی و کاراکتر اصلی و پیشبرد داستان.در باقی وارد مثل گرافیک و گیم پلی قطعا نسخه ۲ بهتره..داستان ۲ بیشتر به درد همون حمایت از lgbt و فمنیست ها میخوره.فکرشو میکنم اعصابم خراب میشه که چرا جول رو حذف کردن.ایده نداشتی بیخود کردی شخصیت اصلی به اون فوقالعادگی رو حذف کردی به جاش فستیوال lgbt ردیف کردی تو بازی!!!

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
با افتخار نسخه ۱ رو بازی بهتری میدونم... چه از لحاظ شخصیت پردازی و کاراکتر اصلی و پیشبرد داستان.در باقی وارد مثل گرافیک و گیم پلی قطعا نسخه ۲ بهتره..داستان ۲ بیشتر به درد همون حمایت از lgbt و فمنیست ها میخوره.فکرشو میکنم اعصابم خراب میشه که چرا جول رو حذف کردن.ایده برای ادامه داستان نداشتی بیخود کردی شخصیت اصلی به اون فوق العادگی رو حذف کردی به جاش فستیوال lgbt ردیف کردی تو بازی!!!

• Like
Reactions: Mohsen GT

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
بدون اغراق من وقتى بازى رو تموم كردم يه نيمه شب اخر هفته بود بلند شدم به طور نمازين سازنده هاشو ايستاده تشويق كردم.
خانومم همون موقع اومد منو ديد يه افسوسى خورد رفت :D
با اينكه اولش هم خيلى داستان تو ذوقم خورد و تو ذهنم اين پيش داورى درست شد كه اين بازيم قربانى ترند هاى مزخرف دنيا قراره بشه ولى به حدى داستان و شخصيت ها خوب بودن و گيم پلى بازى هم لذت بخش بود كه در كنار جلوه هاى بصرى فوق العاده يه تجربه عالى رو برام رقم زد.
ولى آيا در صورت حذف نشدن جوئل ميتونستن جور ديگه ايي به شكل بهترى داستانو پيش ببرن؟ حقيقتا نميدونم ولى اين كارى كه كردن بهترين تجربه داستانى خروجيش بود حالا اينكه ميتونست ازينم بهتر باشه يا نه نميدونم.
من خودم خيلى گارد شديدى نسبت به مسائل LGBT و فمنيستى دارم ولى به نظرم تو داستان اين بازى اين مسائل به شكل زننده ايي به زور تو حلق مخاطب فرو نميشد.

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
439
اقا یک سوال...اگر به جای دینا و الی دو تا شخصیت گی مرد سیاهپوست میزاشتن بازم خوشتون میاد از داستان؟؟ :D
مثه اینه بگی اگه به جای کریتوس جاستین بیبر رو میذاشتن بازم دوس داشتین گاد اف وار رو ؟

90% یه بازی به شخصیت اول بازیه دیگه

چون الی بود لزبیـ-ن بودنشم اوکیه : دی

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
من خودم الی یک رو خیلی بیشتر از دو دوست داشتم. با مزه تر بی گناه تر و در کل خیلی راحت تر میشد باهاش ارتباط برقرار کنم. راستش تو دو دینا رو بیشتر ازش خوشم اومده بود تا الی.

• Cool

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
بنظرم نسخه دوم یکی‌ از خفن ترین و خاص ترین تجربه های گیمی هست که هرکسی می‌تونه تجربه کنه.
کافیه ابتدا نسخه اول رو بازی کنین و عاشق شخصیت جول بشین تا بعدش در شماره دوم شما در قالب ابی مجبور به ادامه بشید.
چند تا بازی وجود داره که اینقدر عمیق شما رو آزار داده؟ من که یه ده باری الکی خودم رو میکشتم تا یه جورایی انتقام جول رو بگیرم.
یک نویسنده قدرتمند وظیفه اصلیش اینه که مخاطب رو با احساسات منفی و مثبت درگیر کمه و در تمام داستانهای جذاب حتماً شخصیت های منفی بسیار عمیق و جذاب و منطقی طراحی شدن.
در شماره دوم اما برای خودم این یه تجربه خیلی عجیب بود. اینکه در اواخر بازی با ابی همدردی میکردم یعنی ناتی داگ و نیل دراکمن کارش رو به خوبی انجام داده.
دقیقاً همون وضعیتی که با سری گیم او ترونز تجربه کردم. البته بجز فصل های آخرش. زمانی که از تنفر از یک شخصیت به پرستشش میرسیدی و یا کاراکترهای مهم داستان یهویی قتل عام میشدن.
بشدت منتظر نسخه بعدی هستم چون مطمئنم تجربه بی‌نظیری پیش رومون هست.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
اقا یک سوال...اگر به جای دینا و الی دو تا شخصیت گی مرد سیاهپوست میزاشتن بازم خوشتون میاد از داستان؟؟ :D
داداش اوکی دیگه تازه من که زیاد دنبال نمیکنم متوجه شدم سه ساله داری راجع به این بازی حرف میزنی بیخیال گذشت دیگه.

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
با افتخار نسخه ۱ رو بازی بهتری میدونم... چه از لحاظ شخصیت پردازی و کاراکتر اصلی و پیشبرد داستان.در باقی وارد مثل گرافیک و گیم پلی قطعا نسخه ۲ بهتره..داستان ۲ بیشتر به درد همون حمایت از lgbt و فمنیست ها میخوره.فکرشو میکنم اعصابم خراب میشه که چرا جول رو حذف کردن.ایده برای ادامه داستان نداشتی بیخود کردی شخصیت اصلی به اون فوق العادگی رو حذف کردی به جاش فستیوال lgbt ردیف کردی تو بازی!!!
تا اونجایی که من یادمی فقط دو شخصیت لزبین توی بازی بودن این فستیوال lgbt که میفرمایید دقیقا کجاشه. شمام مشخصا مثل خیلی از هیتر های زمان عرضه بازی مشکلتون مرگ جول هست و به خاطر اون چیزهای ساده را بزرگ میکنین. توی این دنیای عظیمی که بازی ساخته حالا دو نفرشون هم هم جنس بازن دقیقا انقدر باید مهم باشه؟
توی dlc یک هم الی همچین سکانسی داره چرا اونجا کسی باهاش مشکل نداره؟ چون اونجا جول هنوز کشته نشده بوده

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
دارم بازی رو درجه سختی Grounded میرم، تقریبا یک سال و نیمه درگیر بازیم رو این درجه سختی ! :| یا من پیر شدم یا بازی دیگه خیلی سخته :/ تنها مشکلم با بازی این سگ هاش هست، لامصب قوی ترین هوش مصنوعی تاریخ رو در یک بازی های رایانه ای دارن .... بعد از یک سال و نیم هنوز Seattle Day 1 قسمت Capitol Hill هستم :| فکر کنم تو سن 60 سالگی بتونم کاملش کنم

آخرین ویرایش:

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
دارم بازی رو درجه سختی Grounded میرم، تقریبا یک سال و نیمه درگیر بازیم رو این درجه سختی ! :| یا من پیر شدم یا بازی دیگه خیلی سخته :/ تنها مشکلم با بازی این سگ هاش هست، لامصب قوی ترین هوش مصنوعی تاریخ رو در یک بازی های رایانه ای دارن .... بعد از یک سال و نیم هنوز Seattle Day 1 قسمت Capitol Hill هستم :| فکر کنم تو سن 60 سالگی بتونم کاملش کنم
تو این یک سال و نیم چند ساعت پلی دادی؟

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر