PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
دقیقا منم همین حالت رو دارم، حتی به خاطر پلات آسان ش هم نتونستم خودم رو راضی کنم دوباره اون همه درد و رنج و غم و استرس رو تجربه کنم....
فشار و خستگی که گیم پلیش تحمیل میکنه به کنار

فقط متوجه نشدم چطور اینقدر زود سه سال شد
باور کنید اشتباه می کنید و آب دستتونه بذارید زمین برید دوباره سراغش، من گردن می گیرم :D منم دقیقاً همین فکر رو می کردم و این حس رو داشتم ولی تجربه بازی برای بار دوم کاملاً متفاوته؛ چون کمی با منطق بیشتر، دور از تعصب و آگاهی و درک بالاتری از داستان، پلی می دید به شکل عمیق تری غرق گیم پلی گاد، اتمسفر، محیط، داستان و گرافیک محشر بازی می شید و بیشتر می فهمید چقدر این گیم خفن و درجه یکه و حتی لذت بیشتری می برید به خصوص زمانی که پلاتش کنید. همین الان که گفتم هوس کردم سه باره برمش :D

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
The Last of Us Part II به نظرم بهترین جانشین تو صنعت گیم برای اویل ۴ اورجینال ! و البته رو سطح گروندد این جانشینی به اوج خودش میرسه بازیو تا حالا ۷ بار رفتم تو ۳ سال اخیر میشه میانگین تقریبا ۲ بار و یه جورایی داره برام روتین میشه سالی یک بار برمش بازی به معنی واقعی کلمه تو یه لول دیگس و اصلا جوریه که وقتی استارت میزنی با عشق تا آخر میری این خاصیت برای من فقط تو اویل ۴ اینطوری بود و به نظر بعد ۱۵ سال جانشین واقعی اویل ۴ پیدا کردم ! بازی رو نیو گیم عادی و گروندد جوری هر یه تیکه بازی که رد میکنی لذت خالص و مراحل فلش بک اینا شاید رو نرمال هارد خسته کننده باشن ولی رو گروندد به شدت آرامش بخشن و نوع طراحی بازی جوری که لذت تموم کردن هر چپتر فوق العادس مثلا سیاتل روز ۱ تموم میکنی میگی حالا نوبت روز دوم و مراحل بی نظیرش بعد ۳ و ... طراحی دشمنا بی نقص هوش مصنوعی بی نظیر و نکته دیگه اینه بازی واقعا از زمان خودش جلوتر و هیچی شبیهش نیست با اختلاف هم فعلا نزدیک ترین گرافیک به دنیا واقعی ارائه میده !
به طور کلی به عنوان کسی که تمام بازیا ناتی داگ از u2 تا حالا رو زمان عرضه بازی کردم بدون شک tlou p2 با اختلاف فاحش بهترین بازی ناتی داگ تو زمان عرضش بوده و u2 و tlou 1 و ... هیچکدوم به این شکل وحشتناک تو زمان خودشون از بقیه جلوتر نبودن !

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
منم سالگرد پدرم نزدیکه (۱۳ سال شد) میخوام این بازی رو یبار دیگه برم چون حس حالش هم مناسبه این ایام هست و یه جورایی با الی هم دردیم

البته دوست دارم صبر کنم اپدیت نسل ۹ براش بیاد بازی کنم

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
باور کنید اشتباه می کنید و آب دستتونه بذارید زمین برید دوباره سراغش، من گردن می گیرم :D منم دقیقاً همین فکر رو می کردم و این حس رو داشتم ولی تجربه بازی برای بار دوم کاملاً متفاوته؛ چون کمی با منطق بیشتر، دور از تعصب و آگاهی و درک بالاتری از داستان، پلی می دید به شکل عمیق تری غرق گیم پلی گاد، اتمسفر، محیط، داستان و گرافیک محشر بازی می شید و بیشتر می فهمید چقدر این گیم خفن و درجه یکه و حتی لذت بیشتری می برید به خصوص زمانی که پلاتش کنید. همین الان که گفتم هوس کردم سه باره برمش :D
من بار اول که تموم کردم اسپویل بودم، پس با این دیدگاهی که میگی پیش رفتم برای همینم خیلی خوشم اومد

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
دقیقا منم همین حالت رو دارم، حتی به خاطر پلات آسان ش هم نتونستم خودم رو راضی کنم دوباره اون همه درد و رنج و غم و استرس رو تجربه کنم....
فشار و خستگی که گیم پلیش تحمیل میکنه به کنار

فقط متوجه نشدم چطور اینقدر زود سه سال شد
واقعا حیفه انقدر با جدی گرفتن داستانش تجربه دوباره همچین شاهکاری رو از دست بدین. منم دفعه اول مثل همه شوکه بودم و تو مخم بود پایانش ولی از دفعه دوم به بعد تازه فهمیدن چقدر این بازی یه پکیج شاهکاره از همه لحاظ همونطور که دوستان دیگه‌ام گفتن طراحی مرحله و لذت تیراندازی رو‌ دست این بازی نیومده هنوز از همه بازی ها هم نسل بعدی تره با اختلاف

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
273
امروز تو مترو یه دختری رو دیدم چه قیافه چه هیکلی، کپی پیست ابی بود...😅 اگه یه کشور ادم وار بودیم ازش درخواست عکس میکردم
خب درخواست میکردی.

نهایت نهایتش همون بلایی که سر جول آورد سر تو میاورد.

Scooby

کاربر سایت
Oct 20, 2011
177
نام
Hamed
به خاطر اون نقد و بررسی خفن متین ایزدی از لست 2 و به لطف پسرخاله که پلی خودش رو یک هفته در اختیارم گذاشت و دوران خانه نشینی کرونا من موفق شدم یکی از بهترین بازی های تمام دوران عمرم رو تجربه کنم. به عنوان کسی که نسخه قبل رو بازی نکرده بود و فقط از داستانش اطلاع داشتم، تجربه ای که ناتی داگ واسه گیمر آماده کرده بود بی نظیر بود. چه داستانی و چه گیم پلی.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
به خاطر اون نقد و بررسی خفن متین ایزدی از لست 2 و به لطف پسرخاله که پلی خودش رو یک هفته در اختیارم گذاشت و دوران خانه نشینی کرونا من موفق شدم یکی از بهترین بازی های تمام دوران عمرم رو تجربه کنم. به عنوان کسی که نسخه قبل رو بازی نکرده بود و فقط از داستانش اطلاع داشتم، تجربه ای که ناتی داگ واسه گیمر آماده کرده بود بی نظیر بود. چه داستانی و چه گیم پلی.
نقد متین ایزدی رو لینکش رو داری بدی من؟
نقد یکش رو توی دوهفته نامه دنیای بازی خونده بودم اما موقع انتشار نسخه دوم این ماهنامه تعطیل بود مگه اینکه تو سایتی جایی گذاشته باشه.

• Like
Reactions: Scooby

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
نقد متین ایزدی رو لینکش رو داری بدی من؟
نقد یکش رو توی دوهفته نامه دنیای بازی خونده بودم اما موقع انتشار نسخه دوم این ماهنامه تعطیل بود مگه اینکه تو سایتی جایی گذاشته باشه.
تو یوتوب (بازیخوار) سرچ کن، میاره
درضمن فقط متین ایزدی نیست
استاد طه رسولی و استاد متین ایزدی، (اسطوره های من تو نقد بازی)
همه ی نقدهاشون عالیه، مال tlou2 هم یه شاهکاره

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
تو یوتوب (بازیخوار) سرچ کن، میاره
درضمن فقط متین ایزدی نیست
استاد طه رسولی و استاد متین ایزدی، (اسطوره های من تو نقد بازی)
همه ی نقدهاشون عالیه، مال tlou2 هم یه شاهکاره

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk
رفتم دیدمش
هم به موافقان و هم به مخالفان بازی اکیدا و شدیدا توصیه‌میکنم این نقد و بررسی رو ببینن!

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
نظرم راجب داستان و پایان بازی بعد از 3 سال :

دو سه سال از عرضه بازی گذشت و من تا همین چند روز پیش نمیدونستم واقعا الی خوبه یا ابی ، ولی چند روز فکرم درگیرش هست و بعد از دو سه سال تونستم با خودم کنار بیام ، بنظرم حق با الی بود و باید ابی رو مث سگ میکشت ، هر چقدرم ابی ادم خوبی بود ولی بازم حقش این بود بمیره کاش آخر بازی ابی کشته میشد :D
تنها کسی ک این وسط حقش مردن نبود مِل بود ک واقعا بی ازار بود .

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
نظرم راجب داستان و پایان بازی بعد از 3 سال :

دو سه سال از عرضه بازی گذشت و من تا همین چند روز پیش نمیدونستم واقعا الی خوبه یا ابی ، ولی چند روز فکرم درگیرش هست و بعد از دو سه سال تونستم با خودم کنار بیام ، بنظرم حق با الی بود و باید ابی رو مث سگ میکشت ، هر چقدرم ابی ادم خوبی بود ولی بازم حقش این بود بمیره کاش آخر بازی ابی کشته میشد :D
تنها کسی ک این وسط حقش مردن نبود مِل بود ک واقعا بی ازار بود .

3 که هیچی، 30 سال هم بگذره نمیشه تصمیم گرفت.. اصلا همه هدف همین بوده که مخاطب برسه به اون تناقض. اونجایی که مفاهیم خیر و شر کلاسیک از کار بیفته. بنظرم "انتقام" صرفا ابزاری بود برای به تصویر کشیدن کانسپتی بزرگتر... *انسان در مقابل انسان*
(all quiet on the western front که اخیرا ورژن جدیدش اکران شد هم خیلی تمرکز داشت روی این موضوع.)
خب، طبیعتا اینجا کفه Ellie به مراتب سنگینتر بوده چون مخاطب باهاش از سالها قبل خاطره داره (و نظرم شخصیم اینه که کلا کرکتر جذابتری هست نسبت به Abby) و این باعث شد خیلی ها عجولانه، مغرضانه و در اثر غلیان احساسات (نسبت به Joel) حق رو به الی بدند.
______

در مورد Mell هم موافق نیستم خیلی..
مل هرچند بی آزار اما شخص ضعیفی بود و توی چنین جهانی این پاشنه آشیل بزرگی محسوب میشه.

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
desktop-wallpaper-the-last-of-us-2.jpg
اومدم تو این تاپیک تمام خاطراتم زنده شد دوباره
با اختلاف بهترین بازی که تو کل عمرم بازی کردم اصلا قابل وصف نی اتمسفری که بازی داره اون حسی که به شما انتقال میده اون روایت داستانش اون گیم پلی غنی و لذت بخشش اون غم و اندوه و شادی ای که میده اون حس خشم نفرت و بخششی که به شما میده اون حسی که سلاخی کردن یه عده از افراد داخل بازی به شما میده و یهو تمام اون خشم و نفرت و لذت از سلاخی براتون قراره تغییر کنه
من هم فیلم زیاد دیدم هم بازی زیاد کردم هیچ اثری نتونست اینجوری برای من لذت بخش باشه
کاشکی شایعه ساخت نسخه 3 واقعی باشه
خطابم به دوستانیه که هم تو این تاپیک دیدم هم واقعیت طرف میگه بازی نمیکنم چون lgbt داره یا جفتشو بازی کرده بی دلیل و منطق میگه 1 بهتر بود بهش میگی چرا دلیل چرت میاره نزارین افکار پوچی که جامعه یا خانواده تو ذهنتون کاشته مانع از تجربه یا لذت بردن از این شاهکار بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر