PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
اتفاقا برا من یکی اونوقتی لذت بخشتر میشد که آخرش
ابی میتونست الی رو بکشه
:)
بهت پیشنهاد میکنم بری فیلم جوکر رو هم ببینی.دیگه منفی تر و رو مخ تر از جوکر نداریم ولی...
اتفاقا دوبار دیدمش تازه فهمیدم بابا این جوکره هم حق داشته ...چه مشکلی با الی داری ،، نکنه چون خیلی مرده ؟:))

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یه پیشنهاد به مدیر ،،، آقا وقتش نیست این قانون اسپویل و برداریم ؟؟ دیگه سر چوب بزنی ویدئوهای این بازیه که تو فضای مجازی پره !!!!
شما خودت تازه بازیو تموم کردی. هنوز 1 ماه از رلیز بازی نگذشته. قانون اسپویلر باید باشه.
هنوز خیلی ها بازیو تهیه نکردن مخصوصا با این قضیه قیمت ها!

-----------------------------------------------------------------

دقت کردین تقریبا 1 ماه از رلیز بازی گذشته، و بازی یک دونه آپدیت 1 مگی هم نداشته حتی! اینقدر بازی کامل و بی نقص و کم باگ بود!!

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
انتخاب من بی شک نسخه دوم نسخه دوم از هرجهت نسخه اول رو قورت میده به نظرم .
بعد RE4 دومین بازی برتر زندگیمه
تنها مشکل نسخه دوم این بود که خیلی کوتاه بود و سریع تموم میشه دور دوم هم که تموم شد باز گفتم آخه چرا و برای بار سوم شروع کردم :D

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
شما خودت تازه بازیو تموم کردی. هنوز 1 ماه از رلیز بازی نگذشته. قانون اسپویلر باید باشه.

دقت کردین تقریبا 1 ماه از رلیز بازی گذشته، و بازی یک دونه آپدیت 1 مگی هم نداشته حتی! اینقدر بازی کامل و بی نقص و کم باگ بود!!
دقیقا ، خیلی کم پیش میاد توقع ما رو از گیم شدید بالا برده!!

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
چقدر به نکته خوبی اشاره کردی !
اگر دقت کنید تمام بازی ها رو وقتی تموم میکنیم یکم از جوی که داریم کم میشه ولی این لعنتی برعکسه ! هر چی میگذره بیشتر درک میکنم چی بازی کردم ! حالا بگذریم از اینکه حس و حال و تاثیر اولین تجربه این بازی هیچ مثال مشابهی برام نداشته .
اینجا داشتم قطره های بارون رو میدیدم یهو دینا از رو اون یه تیکه آبی که جمع شده بود راه رفت , موج کاملا طبیعی که در آب ایجاد شد هیچ جای کفشش هم به طبیعی ترین شکل ممکن به جا موند :D (کیفیتش رو پایین اوردم)
The Last of Us™ Part II_20200715172005.mp4 - یو آپلود

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
من قسمت دوم رو ارجح می دانم نسبت به نسخه اول. به خاطر تکامل گیمپلی - باز بودن دست فرد در انتخاب روش بازی کردن اش - هوش مصنوعی قوی بازی و سکانس های به یاد ماندنی سینماتیک - ایجاد تعادل مناسب بین یک ریتم نسبتا تند و پر از اکشن با المان های سروایول هارر قسمت قبل و از همه مهم تر داستانی هنجارشکن و جسورانه و تاثیر گذار .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
دور دوم که دارم بازی می‌کنم، یه اتفاق طنزی افتاد که رتبه اول کمدی‌های کل دوران گیمری بنده رو به خودش اختصاص میده! :D
برای سه ساعت اول بازی هست و به نظرم نیاز زیادی به اسپویلر نداره، ولی به هر حال:
رسیده بودم به اون مغازه موسیقی که الی میره گیتار برمی‌داره و شروع می‌کنه به زدن و خوندن. آهنگ شروع شد و اولش خبر خاصی نبود ولی بعد از ۳۰،۴۰ ثانیه به نظرم اومد یه ذره لحن خوندن الی فرق کرده! گفتم مهم نیست، به هر حال حافظه‌ت داغونه و برای همین فکر می‌کنی دفعه قبلی یه جور دیگه بوده. :D ولی باز گذشت و دیدم خیلی داره کِش میاد و آهنگ تموم نمیشه! توهم زدم که شاید توی دور دوم مثلاً یه آهنگ متفاوتی برای این بخش در نظر گرفتن و برای همین طولانی شده، ولی لامصب هرچقدر جلو می‌رفت تموم نمی‌شد و همین‌طور در حال نواختن و خوندن بود! این وسط انیمیشن دینا هم یه جور خنده‌داری شده بود و هی کِش و قوس پیدا می‌کرد کنار الی و زیادی عشوه می‌اومد!
بالاخره بعد از ساعت‌ها که آهنگ تموم شد و برگشتیم گیم‌پلی، دیدم الله اکبر! کلاً بازی اسلو موشن شده!! :D یعنی حرکات به شدت آروم شده بود و صحبت‌های الی و دینا هم یه جوری بود که انگار در مصرف نوشیدنی زیاده‌روی کردن و دارن در حالت مستی صحبت می‌کنن!
گفتم خب لابد یه باگی چیزی به جون بازی افتاده و سِیو رو لود کردم و دوباره همون طوری بود. یه سِیو از اواخر بازی لود کردم و اونم باز همون طور آروم بود! دیگه در حالی که روانی شده بودم، کنسول رو خاموش روشن کردم و رفتم توی بازی و New Game زدم و دوباره... :|
از اونجایی که PS4 من یه ذره عجیب غریبه و مثلاً Uncharted 4 رو هم مثل آدم اجرا نمی‌کرد، گفتم خب دیگه لابد این یکی هم به مشکل خورده و توی دور دوم دیگه زیادی سنگین شده و به فنا رفته. آخرین راه حل گزینه Rebuild Database بود و کنسول بدبخت برای چند دقیقه رفت توی کما، ولی دوباره وارد بازی که شدم صحنه آهسته بود! :|
در نهایت یه سرچی زدم و دیدم بازی یه گزینه برای اسلو موشن کردن داره که من هم بعد از تموم کردن دور اول فعالش کرده بودم که ببینم چطوریه، ولی یادم رفته بود استفاده کنم! :)) نحوه فعال کردنش هم این طوریه که روی صفحه لمسی کنترلر یه انگشت از چپ به راست می‌کشیم و از اونجایی که برای گیتار زدن هم نیاز به لمس کردن کنترلر هست، وسط موسیقی بازی رو اسلو موشن کرده بودم و خودم خبر نداشتم! :))
یعنی قشنگ حس کردم وسط یکی از این فیلم‌های لورل و هاردی هستم با این حرکت زیبایی که انجام دادم! :D
یه ویدیو هم از اسب سواری در این حالت گرفتم که بنده خدا دینا به خاطر مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های منکراتی در حال سقوط از اسب هست و تعادل نداره! :D

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
منم دور دوم دارم اکشن طوری میرم گیم‌پلی خیلی داره حال میده چند تا ویدیو هم از یوتیوب دیدم از همه وسایل استفاده میکنم خیلی بیشتر لذت داره
به ریزه کاری های داستانی هم دقت بیشتری میکنم یه سری دیالوگ‌ها هم جالبه الان متوجه میشیم در مورد چیه

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
من کلا نمیدونم کدوم از اون یکی بهتره
هنوز گیج میزنم و وقتی فکرم به سمت مقایسه این دو قسمت میره سریع ذهنمو درگیر یک موضوع دیگه می کنم تا بهش فکر نکنم، نمی دونم چرا.

قسمت دوم از همه لحاظ مخصوصا لول دیزاین و گیم پلی نسبت به قسمت اول سرتر هست و در حالت کلی همه چی قسمت اول رو ارتقا داده و بالاتر هست.
ولی خب به خاطر اون تک اتفاق اول بازی و به خاطر اون تراژدی بزرگی که به وجود اومد قلبم شکسته و افسردگی گرفتم، با وجود این که گوست سوشیما دانلود شده و اماده است ولی اصلا حسی ندارم برم سمتش
برای همین فعلا من به قسمت اول رای میدم و نیاز به زمان دارم تا با این حسی که در وجودم ایجاد شده به تفاهمی برسم، با خودم و با این که چرا زندگی انقدر بی رحم هست و اصلا ما انسان ها چقدر زود همه چیو قضاوت می کنیم.

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
من کلا نمیدونم کدوم از اون یکی بهتره
هنوز گیج میزنم و وقتی فکرم به سمت مقایسه این دو قسمت میره سریع ذهنمو درگیر یک موضوع دیگه می کنم تا بهش فکر نکنم، نمی دونم چرا.

قسمت دوم از همه لحاظ مخصوصا لول دیزاین و گیم پلی نسبت به قسمت اول سرتر هست و در حالت کلی همه چی قسمت اول رو ارتقا داده و بالاتر هست.
ولی خب به خاطر اون تک اتفاق اول بازی و به خاطر اون تراژدی بزرگی که به وجود اومد قلبم شکسته و افسردگی گرفتم، با وجود این که گوست سوشیما دانلود شده و اماده است ولی اصلا حسی ندارم برم سمتش
برای همین فعلا من به قسمت اول رای میدم و نیاز به زمان دارم تا با این حسی که در وجودم ایجاد شده به تفاهمی برسم، با خودم و با این که چرا زندگی انقدر بی رحم هست و اصلا ما انسان ها چقدر زود همه چیو قضاوت می کنیم.
آقا به عنوان یک زخم خورده جسارتا یک توصیه دارم برات . نرو الان سمت گوست. من که از دیدن تریلر های اون بازی کف و خون قاطی کردم رفتم سراغش از بس لست بد عادت ام کرده کلا خورد تو ذوقم . بگذارید یک چند ماه بعد برید سراغ اون بازی . خوبی هاش به چشمتون نمیاد .

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,639
نام
hamid

نه برندارین خواهشا .. من خودم بازیو دارم ولی منتظرم ps5 بیاد 4k hdr بزنم حالشو ببرم .. خیلیام هستن

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
واقعا نمیدونم چجوری شما مثال و متوجه نمیشین |!!!! کی خواست جی تی ای رو با این بازی مقایسه کنه؟؟؟؟!!! من میگم اینقدر این داستان انتقام گیرنده بی ربط و خنده داره مثل این میونه که....../شما باورپذیر بوده براتون مرهبا ... ولی قبول کنید برای خیلیها هم اینطور نیست و حق دارن اعتراض کنند حداقد دم اون دوستمون گرم که گفت هزاران نظر مخالف نیومد بگه ده تا!!!

چرا داستان انتقام گیرنده بی ربطه! این دنیا و شرایطش جوری شده که تقریبن اکثر موارد به هم ربط داره.
مخالف بازی هم بله حق داره اعتراض کنه و بگه که با بازی مشکل داره.
ولی شما و امثال شما مشکلشون اینه دوست داشتین پایان بازی به طور معمول خوب و خوشایند تموم شه که نشده.
من برام سواله ایا قانون بوده که باید پایان بازی مطابق با سلیقه یه عده و شاد و گل و بلبلی تموم شه؟!
یه سوال وجدانی
وجدانا اون زمان که ابی با چوب گلف داشت جوئل و شکنجه میکرد داشتی لذت میبردی !! ؟؟ یا اونجایی که ابی بعد از شلیک بیرحمانه تو سر جسی و تامی بدون کوچکترین ناراحتی دنبال الی کرد و دستشو شکست و سر دینا رو با بیرحمی به زمین کوبید شما داشتی لذت میبردی و لحظات خاصی!! براتون بود ؟!؟!؟ اگر جوابت بله هست واقعا پیشنهاد میکنم با یه مشاور صحبت کنی !!!

با کمال احترام شما باید از اول بکوبی بسازی بیای بالا.
مشاوره لازم تو زمینه گیم هستی و بنظرم تا حالا تو هاون اب کوبیدی!
شما بازی بزرگسال رو با سواحل پاتایا اشتباه گرفتی و مدام دنبال لذت هستی!

شما دنیا رو 0 و 100 میبینی و این مشکل اصلی شماست.
شما برای قضاوت درست هر اتفاق باید دو طرف رو در نظر بگیری و تو موقعیت قرار بگیری بعد بگی کی بده کی خوب کی حق داره کی نه.

مثال تو این موارد زیاده و با یه تحقیق ساده تو نت میشه خیلی موارد و کشید بیرون که یه ادم میتونه با یه اتفاق تبدیل به چه هیولایی بشه و چه کارایی ازش بربیاد(بازی تا حدودی به این مورد اشاره داره) که شما خوشبختانه میتونی از همسر محترم مشاوره بگیرید برای درک بهتر این موضوع.

در اخرم بگم دیدگاه شما برای خودت محترم و همین طور مخالف های داخلی و خارجی و یوتوبر میلیاردر به قول شما.

مشکل دوستان با نظر شما مصداق اینه که من برم نوشابه بخرم و وقتی خوردم بگم چرا مزه نوشابه میده.
بازی قبل از عرضه همه جوره اعلام شد که باب سلیقه همه نیست و یه عده ممکنه باهاش حال نکنن.
چرا؟
چون قرار نیست "مثل بقیه" باشه و مشکل دوستان مخالف همین جاست!
که قهرمان ما چرا اخرش با یه دسته گل و موزیک عباس قادری تو افق شاد و شنگول محو نشده!

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,863
نام
میلاد
خب من الان یکی دو هفته هست بازی رو تموم کردم فکر کنم :D
دیگه وقتش هست نظرم رو بگم :-"
گرافیک و اتمسفر بازی واقعا عالی اصلا بعضی جاها همینجوری میموندم و نگاه میکردم دلم نمیخواست برم جلوتر.
جزئیات هم که مثل همیشه عالی واقعا آدم میمونه چقدر زحمت میکشن . مخصوصا وقتی که بازی رو تموم کردم , یک هفته بعش رفتم چند تا از encounter های بازی رو بازی کردم و هربار چیزهای جدیدی میدیدم :| ( تا قبلش حسش رو نداشتم بازی کنم :( )
یعنی قشنگ فهمیدم کلی چیز رو ندیدم توی دور اول و باید به زودی که میخوام برم سراغ پلاتش بذارم رو درجه سختی آسون و ملت رو به روش های مختلف بکشم و از جزئیات لذت ببرم.
از اینجا به بعد رو میذارم تو اسپویلر :-" :D
خب در مورد داستان , لعنتی چقدر تلخ بود . من هم که یکی دو شب قبلش برام اسپویل شد اینجا و فهمیدم جوئل میمیره :(
اون موقع که بازی رو تموم کردم هم میخواستم به بازی 0 از 10 بدم و هم 20 از 10 . هم خیلی دوست داشتم ( برای اینکه از همه نظر بهتر شده بود ) و هم خیلی بدم اومده بود.
مشکلی با قسمت ابی نداشتم که اومدن و نصف بازی رو گذاشتن با اون و خب خیلی جاها هم خوشم اومد ( مثل پل های توی آسمون , بیمارستان و rat king و خب اون village که چقدر لعنتی طراحیش قشنگ بود .
جنگل اول بازی گرافیکش فوق العاده بود ( روز اول ) و خب من روی هر دو ps4 امتحان کردم و به نظرم روی ps4 pro خیلی قشنگ تر بود ( و خب مقایسه ام درست نیست چون اونجا توی tv 4k با hdr بازی کردم و روی ps معمولی با مانیتور بدون Hdr . باید بعدا امتحان کنم ببینم دلیلش hdr بود که باعث این تفاوت شده بود یا نه ( که فکر میکنم دلیلش هم همونه )
برگردیم سر داستان
وقتی با ابی بازی کردیم تونستم درک کنم که چرا این کارو کرد و ... . اما همچنان متنفر بودم ازش! به آخر بازی که رسید و الی داشت خفه میکرد ابی رو و میخواستیم مربع بزنیم کاملا با استرس این کار رو میکردم , از یک طرف میخواستم بکشمش از یک طرف به خاطر چیز هایی که دیدیم نمیخواستم بکشم و این نشون میده چقدر خوب تونستن داستان رو نشون بدن :)>- آخر بازی هم که برگشتیم و الی نتونست گیتار بزنه و آکورد هایی که میگرفت و صدای گیتار وقتی انگشتای الی روی سیم ها به درستی قرار نمیگرفت خیلی ناراحت کننده بود.
فلش بک های الی و جوئل فوق العاده بود و قشنگ حس last part 1 رو میداد و برای من شاید بهترین جاهای بازی بود.
موسیقی هم که دیگه اصلا هیچی...!
الان که یه مدت گذشته میتونم نمره بدم :

10/10
بازی از همه نظر بهتر شده بود و کامل بود.

خب من با این که این همه تعریف کردم از part 2 ولی خب نسخه اول رو ترجیح میدم :-" نه اینکه نسخه دوم بد باشه یا ... که اصلا اینجوری نیست و خیلی هم عالی بود.
اما خب برای من last یعنی joel و ellie :( تقصیر خودشون هم هست , کاراکتری به وجود آوردن که بی نهایت دوست داشتنی بود و شخصیت اصلی part 1 بود و خب نتونستم کم بودنش توی part 2 رو تحمل کنم!
برای همین part 1 برای من شاید از 10 نمره , بیشتر باشه , صحنه ای که joel زخمی میشد و ... . آخر بازی وقتی الی رو مثل سارا توی بغلش گرفته بود و با اون موسیقی از بیمارستان میرفت بیرون :(
همونطور که گفتم تقصیر خودشونه :D یک کاراکتری رو ساختن که از همه نظر عالی بود , اصلا صداش آرام بخش بود , حرکت هاش دوست داشتنی , همه چی عالی.
با این همه نمیتونم بگم part 2 بد بود. چون از همه نظر بهتر بود و نمره کامل رو حقش بود بگیره. اما نظر من part 1 هست همچنان , با اینکه کلی با part 2 حال کردم 8->

کم کم باید برم برای پلات بازی تا کلی چیز های جدید توی بازی ببینم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر