PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
فقط یه نکته که الان به ذهنم و نمیدونم اینجا در موردش حرفی زده شد یا نه اینکه اصلا جای بروس استرلی حس نشد
نمیدونم اگه بود بازی جایی برا بهتر شدن داشت یا نه؟ من که فک نمیکنم چون واقعا دیگه بهتر از اینی وجود نداره
یعنی به ظاهر بود و نبودش فرقی نداشته و شاید دلیل رفتنش هم همینه:D
ناتی داگ یه تیمه، حتی اگه بگیم نیل هم بره جای خالیش حس نمیشه ، بی راه نگفتیم ...
یه سوال وجدانی
وجدانا اون زمان که ابی با چوب گلف داشت جوئل و شکنجه میکرد داشتی لذت میبردی !! ؟؟ یا اونجایی که ابی بعد از شلیک بیرحمانه تو سر جسی و تامی بدون کوچکترین ناراحتی دنبال الی کرد و دستشو شکست و سر دینا رو با بیرحمی به زمین کوبید شما داشتی لذت میبردی و لحظات خاصی!! براتون بود ؟!؟!؟ اگر جوابت بله هست واقعا پیشنهاد میکنم با یه مشاور صحبت کنی !!!
یه سوال وجدانی
وجدانا اون زمان که ابی با چوب گلف داشت جوئل و شکنجه میکرد داشتی لذت میبردی !! ؟؟ یا اونجایی که ابی بعد از شلیک بیرحمانه تو سر جسی و تامی بدون کوچکترین ناراحتی دنبال الی کرد و دستشو شکست و سر دینا رو با بیرحمی به زمین کوبید شما داشتی لذت میبردی و لحظات خاصی!! براتون بود ؟!؟!؟ اگر جوابت بله هست واقعا پیشنهاد میکنم با یه مشاور صحبت کنی !!!
نگاه با کمال احترام شما بیشتر به اون مشاوره احتیاج داری ...
آدما بعضی مواقع از پذیرش حوادث بد و تلخ سر باز میزنن ... و در بستر عدالت خواهی و انتقام جویی دنبال مقصر میگردن ... حالا اتفاقی که تو لست میفته، بازی اون زمینه دلخواه مخاطب زخم خورده رو فراهم نمیکنه ،، برای همین دنبال مقصر جدید میگرده که نه مشکل از بازیه و مقصر نویسنده و کارگردانه ، وگرنه باید حق به حق دار می‌رسید ،، حالا این حق رو کی تایین می‌کنه رو نمیدونم ...

یکی از دلایلی که حوادث طبیعی خیلی تلخ بوده برای بشر همینه که کسی نمیتونه دلیل و مقصری براش پیدا کنه ....

.............

یکی از داستان هایی که از دو زاویه دید روایت می‌شه و هیچ کس هم این وسط خیر و شر نیست ، شاهنامه تو داستان رستم و سهراب هست ... اما تو شاهنامه رستم به عنوان قهرمان داستان سرانجام تبدیل به شخصیت بد و شر ماجرا میشه ... دراکمن این بلا رو سر الی نیورد ... اگه الی، ابی رو میکشت ، تایید همه کارهای اشتباه ابی بود ،، اینکه اصلا ابی اشتباه کرد که الی رو نکشت ... یه بحثی هست خیلی ها میگن چطور بعد از شناختی که ابی پیدا میکنیم و با شخصیتش و انگیزه های آشنا میشیم چطور بازم ممکنه اینقدر ازش متنفر باشیم و بخوایم بکشیمش
اما علاوه بر این برای من این بخش هم غیر قابل باوره که کسی بخواد به این قیمت که الی شخصیتی به مراتب بدتر و سخیف تر از ابی به نظر برسه ... بازم اون کار رو بکنه و از میسر نشدنش ناراحت باشه .‌..

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
لذت نمیبردم ولی وقتی بازی کاری کنه که کسی رو که ازش تنفر پیدا کردی کمی درک کنی این یعنی هنر سازنده. یعنی مثل همه اون بازی های دیگه که شخصیت بدش کاری میکنه و ازش متنفر میشی اینجا اصلا این طور نیست. حتی نمیدونی تو اگه جای ابی بودی کار دیگه ای میکردی یا نه. همین تاپیت اون روز های اول ببین چقدر به ابی بد و بیراه گفته میشد و الان چقدر واکنش ها کمتره.
در ضمن طبق منطق شما هر کسی فیلمی میبینه یا بازی میکنه که دارای همچین صحنه هایی هست باید بره روانشناس. با این تفاسیر شما با 40 50 درصد از فیلم ها و بازی ها مخالفی.
من که نه تنها تو تمام ۲۰ ساعتی که با ابی بازی کردم به اون حق نمیدادم بلکه همش داشتم بهش فحش میدادم !! ده بار هم فرستادمش تو شکم اسکارها تا بزنن لهش کنن من دلم خنک بشه ،، نه اتفاقا من فیلمهای خشن و نقش منقی رو خیلی دوست دارم ولی بازم اصلا نتونستم با ابی همزادپنداری کنم

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
ناتی داگ یه تیمه، حتی اگه بگیم نیل هم بره جای خالیش حس نمیشه ، بی راه نگفتیم ...

نگاه با کمال احترام شما بیشتر به اون مشاوره احتیاج داری ...
آدما بعضی مواقع از پذیرش حوادث بد و تلخ سر باز میزنن ... و در بستر عدالت خواهی و انتقام جویی دنبال مقصر میگردن ... حالا اتفاقی که تو لست میفته، بازی اون زمینه دلخواه مخاطب زخم خورده رو فراهم نمیکنه ،، برای همین دنبال مقصر جدید میگرده که نه مشکل از بازیه و مقصر نویسنده و کارگردانه ، وگرنه باید حق به حق دار می‌رسید ،، حالا این حق رو کی تایین می‌کنه رو نمیدونم ...

یکی از دلایلی که حوادث طبیعی خیلی تلخ بوده برای بشر همینه که کسی نمیتونه دلیل و مقصری براش پیدا کنه ....

.............

یکی از داستان هایی که از دو زاویه دید روایت می‌شه و هیچ کس هم این وسط خیر و شر نیست ، شاهنامه تو داستان رستم و سهراب هست ... اما تو شاهنامه رستم به عنوان قهرمان داستان سرانجام تبدیل به شخصیت بد و شر ماجرا میشه ... دراکمن این بلا رو سر الی نیورد ... اگه الی، ابی رو میکشت ، تایید همه کارهای اشتباه ابی بود ،، اینکه اصلا ابی اشتباه کرد که الی رو نکشت ... یه بحثی هست خیلی ها میگن چطور بعد از شناختی که ابی پیدا میکنیم و با شخصیتش و انگیزه های آشنا میشیم چطور بازم نکنه اینقدر ازش متنفر باشیم و بخوایم بکشیمش
اما علاوه بر این برای من این بخش هم غیر قابل باوره که کسی بخواد به این قیمت که الی شخصیتی به مراتب بدتر و سخیف تر از ابی به نظر برسه ... بازم اون کار رو بکنه و از میسر نشدنش ناراحت باشه .‌..
من هیچ ابایی ندارم اتفاقا همسرم روانشناس هستن و من مدام ازشون سوال میکنم در موارد مختلف ولی راجه به شاهنامه رستم و سهراب مردونه جنگیدن نه اینکه با نامردی ده به یک بیان یکی رو بکشن !!!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
من که نه تنها تو تمام ۲۰ ساعتی که با ابی بازی کردم به اون حق نمیدادم بلکه همش داشتم بهش فحش میدادم !! ده بار هم فرستادمش تو شکم اسکارها تا بزنن لهش کنن من دلم خنک بشه ،، نه اتفاقا من فیلمهای خشن و نقش منقی رو خیلی دوست دارم ولی بازم اقلا نتونستم با ابی همزادپنداری کنم
روایت داستان، توضیح جریانات و انگیزه ی کاراکتر ها، شخصیت پردازی و خلاصه همه اجزای داستان و حتی گیم پلی توسط کارگردان به خدمت گرفته شده تا اولا مخاطب رو قانع کنه و کار کاراکترها رو با دلیل و منطق ببینیمش، و قبولش کنیم ، اینکه بدونیم هیچ شخصیت مطلقا خیر تو بازی نیست ، هیچ شخصیت مطلقا شر هم تو بازی نیست، مثلا فلان کاراکتر که تو صف میزنه یا فحش میده و کلا شخصیت خوبی نداره ولی توی وجهه ای از شخصیت ش با پدر مسن خودش خوش رفتاره مهربونه .
کارگردان تو کارش موفق بوده و غالب مخاطبین و منتقد ها و غیره درک کردن کارش و داستان بازی رو ، اینکه شما قانع نشدی یا درک نکردی دلیل بر این نمیشه که داستان بازی بده و البته نمیدونم هم مشکل کجاست!!!

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
به نظر شما اگه مثلا بجای جوئل مثلا دینا میمرد یا تا همونجا اوکی بجای مردن جوئل یک پاشو از دست میداد یا بجای بازی با ابی الی و تامی میرفتن دنبال انتقام آیا بازی لذتبخش نمیشد ؟!

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
به نظر شما اگه مثلا بجای جوئل مثلا دینا میمرد یا تا همونجا اوکی بجای مردن جوئل یک پاشو از دست میداد یا بجای بازی با ابی الی و تامی میرفتن دنبال انتقام آیا بازی لذتبخش نمیشد ؟!
خیلی لذت بخش میشد ... متاسفانه نویسنده های بازی به ذهنشون نرسیده این سناریو !!!

آخرش ابی رو 2 و 3 نفری لت و پار میکردن ... به به ، چه حالی میداد

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,876
نام
malek
اتفاقا برا من یکی اونوقتی لذت بخشتر میشد که آخرش
ابی میتونست الی رو بکشه
:)
بهت پیشنهاد میکنم بری فیلم جوکر رو هم ببینی.دیگه منفی تر و رو مخ تر از جوکر نداریم ولی...

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
من از این بازی خیلی لذت بردم و نظرم رو در مورد داستانش تو‌ تاپیک اسپویل گفتم چند روزه شدید ذهنمو درگیر کرده هم به خاطر پایانش و هم فضای دارکش و یه جوری ناراحتم ولی چیزی که الان داره ناراحتیم رو تشدید میکنه اینه که اگه شماره ۳ ساخته بشه با این وضع اقتصادی احتملا خیلیامون نتونیم تجربش کنیم من جمله خودم

• Like
Reactions: only sony

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
نظر من 2 هست
همه چیش عالی بود و داستانش رو هم خیلی حال کردم با وجود اینکه دپرس کننده بود :|
از Abby هم بشدت خوشم اومد
ولی نامرد کارگردان با تریلر سینماتیک بد تو سر توپی به همه زد و همه رفتن سر کوچه :D
همه فکر کردن دینا کشته میشه و الی میره دنبال انتقامش
از جمله خودم :D

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
خیلی لذت بخش میشد ... متاسفانه نویسنده های بازی به ذهنشون نرسیده این سناریو !!!

آخرش ابی رو 2 و 3 نفری لت و پار میکردن ... به به ، چه حالی میداد
آخ گفتی ،،، دل منو یه چند هزارنفری تو سراسر جهان حسابی خنک میشد مثل فیلمهای هندی :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر