PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,777
نام
مراد حلیمی
نظرسنجی اضافه شد.
برای اینکه سخت تر بشه گزینه‌ی مابین قرار ندادم. :D
ممنون
ولی کاش گزینه هر دو هم بود چون هم بازی تازه اومده و به قول آریا نظرات خالص نیس هنوز :Dهم واقعا اینا بشدت به هم پیوسته هستن....یعنی یه نفر شماره1 رو بازی نکرده باشه عملا هیچی نمی فهمه از شماره2 و شدیدا در امتداد هم هستن

.

• Like
Reactions: ( Layken )

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
هرچی خواستم هیچی ننویسم ولی نتونستم متن شما در بطن خودش داره (مواردی که بولت شده در متن خودتونو توجه کنید) میگه شما که از بازی لذت بردین توانایی درک مفاهیم فلسفی رو دارین و از آی کیو بالایی برخوردارین ولی دوستانی که داستان بازی رو زیر سوال بردن نه تنها این تواناییها رو ندارن بلکه از درک پایین تو تشخیص مفاهیم رنج میبرند !!! نخیر دوست گرامی ما هم نقاط تاریک و پیچیده یه خیلی از کتابها رمانها فیلمها سریالها و در آخر بازیها رو هم میبینیم هم به نوبه خودمون درک و فهمش رو داریم ولی آیا میتونید "پروتاگونیست" و آنتاگونیست" تو بازی یعنی چی؟ آنتاگونیست شخصیتی در بازی هست که معمولا در مقابل آنتاگونیست یا قهرمان بازی قرار میگیرد ولی یکی از مشکلات گروه مخالفان اینجاست که در مقطعی این دو مفهوم خودشون رو از دست میدن ....و مطلب دوم نوع شروع داستان انتقام گیرنده هست که خیلی سطحی و شاید خنده دار هست شاید دیگه نیاز به اسپویل نباشه ولی مثل این میمونه که پسر اون پلیسی رو که تو بازی جی تی ای هدشاتش کردین تو ورژن بعدی بیاد ازتون انتقام بگیره.... !!!! اینا مشکلاتی هستن که ما به داستان بازی میگیرم و الا کی از نفهمیدن و آی کیو حرفی زد؟؟؟
دقیقا این مطلب شما که میگید پروتاگونیست و آنتاگونیست مفهموم خودشون رو از دست میدن و شما جزو ایراد حسابش کردی برای من خاص ترین نکته بازی هست چیزی که حتی واسه ادم میتونه درس باشه که خوبی و بدی به نسبت دیدت به یه اتفاق متفاوت هست اخه زیبا تر از این چی میتونه باشه؟
خیلی جالبه شما میگید بازی چون مثل بازی های دیگه یه شخصیت کاملا سفید و یه شخصیت کاملا سیاه نداره بازی مشکل داره.

پ.ن: به نظرم نظر سنجی گزینه هر دو و هیچ کدام هم لازم داره :)

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,537
نام
ایلیا
من پارت ۱ برام خاطره انگیزترین بازی هستش ولی در مجموع پارت ۲ رو بهتر میدونم ... چه از لحاظ فنی که خوب طبیعی هستش و چه داستان و روایتش
ولی این ۲ تا در کنار هم معنی و مفهوم واقعی خودشون رو به گیمر نشون میدن
در نهایت انتخاب سختی هستش ولی مجبورم به ۲ رای بدم

• Like
Reactions: Peyman_sata

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,269
نام
امیر حسین
نظرسنجی اضافه شد.
برای اینکه سخت تر بشه گزینه‌ی مابین قرار ندادم. :D
در مورد نظرسنجی ، تو پستی که بعد از تموم کردن بازی دادم گفتم...

کلیت داستان رو دوست داشتم و دقیقا قضیه ی ابی و الی و چنین رویارویی رو پسندیدم (و تو همون پست هم گفتم تا بازی رو شروع کردم گفتم کاش ابی چنین شخصی باشه...:-" )

ولی با چندتا چیز مشکل داشتم، ضرباهنگ بخش الی و کلا مراحلش و ... خوب نبود!
من عاشق این مراحل سند باکس توی U4 و TLL بودم و برام بهترین مراحل بودن، اینجا هم خیلی خوب پیاده شد! ولی جاش بد بود، هنوز میگم برای کسی که دنبال انتقامه...بیشتر شبیه ماه عسل بود:-" این مرحله یا باید شروع بازی میبود، یا بخش اول ابی:-"
جمع کردن سوپلای هم همچین دلیل جالبی نیست وقتی که ما تو مراحل خطی هم از هر جایی میتونیم چیز میز جور کنیم:-"

دوم، کاراکترهای این بخشن... من واقعا با هیچکدوم حال نکردم! مخصوصا در مقابل اکثر کاراکترهای بخش دوم!
و نوع روایت بازی های ND یکی از پایه هاش، کاراکترهای همراه خوب هست!

در کل من نمیتونم روی TLOU1 هیچ جاییش دست بزارم و بگم بد بود، حال نکردم، انتظاراتم رو برآورده نکرد و ...
ولی TLOU2 میتونم حتی بگم بخش الی رو اگر حذف کنیم چیز زیادی از دست نمیدیم :-" (جز فلش بک های فوق العاده!) (نه اینکه بد باشه، در سطح کارهای ND و مخصوصا بخش دوم بازی نبود! )

• Like
Reactions: Kiami

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
واقعا نمیشه انتخاب کرد :| از همه نظر بجز داستان، نسخه دوم بنظرم توی زمان خودش جلو تر از قسمت اول توی زمان خودشه بنظرم (بجز موسیقی که موسیقی نسخه اول تاپ های بهتری داشت :D ترک All Gone فقط :( )
ولی مسئله مهم اینجا داستانه... قلبا بخوام انتخاب کنم نسخه اول! ولی نسخه دوم شدیدا تاثیرگذار تر و مهمتره داستانش... سخته نظر دادن... هرچند بنظرم نسخه دوم در کنار پرفکت بودن هاش در همه زمینه یکی دوتا مشکل ریز هم داره توی داستان (مخصوصا الان که توی پلی ترو دوم هستم بیشتر میفهممش) ولی در کل بنظرم نسخه دوم یکم لولش برام بالاتره الان...

شاید جوه البته. اگه این نظرسنجی بمونه، یک ماه دیگه جواب میدم :D اون موقع قطعا بهتر میتونم جواب بدم.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
تلو٢ حقیقتا توی همه بخش ها نسبت به یک پیشرفت فوق العاده ای داشت تنها مشکل اما داستان ، شخصیت ها ، روابط و روایتش بود که به بدنه ی کلی بازی ضربه میزد. من بدون هیچ شکی نسخه ی یک رو انتخاب میکنم.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,164
نام
Amir
من یک نظری بدم راجب نظرسنجی :D به نظرم این قضیه که نسخه اول تلو تبدیل به بهترین بازی‌ زندگی خیلیا از جمله خودم شد یک چیز تدریجی بود و جوری نبود که بعد از اسم بازیگرا بگم: "خب این بهترین بازی زندگی منه" یعنی با مرور زمان جای خودش رو قلبم حفظ کرد مثلا تفاسیر زیادی از بازی منتشر شد و اون دی‌ال‌سی غول یهویی اومد و نظرا بی‌نهایت مثبت‌تر شد و از طرفی اصلا جو منفی‌ای مثل الان دور بازی اول نبود.(بدون اینکه بفهمیم شاید رو ناخودآگاه تاثیر گذاشته باشه) و در نهایت ارجاع هم میدم به درو کردن جوایز که گاهی خیلی رو دید آدم تاثیر میزاره؛ درکل خواستم بگم که در مورد نظرمون راجب پارت ۲ باید یکم صبر کنیم که زمان تعیین کنه چون یک اثر هنری خوب با گذر زمان هست که عیارش مشخص میشه. من به نسخه دوم رای دادم دلیلشم اینه که نسخه اول بازی بی‌نقص‌تری هست نسبت به نسخه دوم ولی دستاوردهای نسخه دوم خیلی بیشتره و از تمام جهات ناتی داگ رو جلو برد. هردو داستان رو نسبت به زمان خودشون انقلابی میدونم که رسما یک چیز جدیدی اوردن هردو ولی لول دیزاین و گیم‌پلی نسخه دوم رو بیشتر دوس دارم. موسیقی رو البته به نسخه اول رای میدم با اینکه موسیقی نسخه دوم رو هر روز پلی میدم تو گوشی. جدا از بحث‌ها، وقتی یک غولی تو یک مدیومی منتشر میشه و طی گذر زمان توی ذهن‌ها تبدیل به افسانه میشه باعث میشه که حتی اگر نسخه دوم اون اثر بهتر هم باشه باز سخت بشه اقرار کرد بهش و با دید دیگه‌ای دید چون اون نسخه اولیه یجورایی حتی توی ذهن اگزجره هم میشه. فقط زمانه که این قضیه رو مشخص میکنه.

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
برای من نسخه ی ۱ و پارت ۲ از بعد فنی یعنی اکتینگ، گرافیک ، صدا گذاری، موزیک و گیم پلی و ... جفتشون بهترین زمان خودشون و حتی آینده بودن و هستن،
از نظر داستان هم با پارت دو مشکل نداشتم ، نه اینکه بگم خوشحالم از فلان اتفاق، منظورم اینه همه چیز مثل پازل چفت و بست میشه برام تو ذهن م و مشکلی با داستان و روایتش ندارم،
تا اینجا۵۰ ۵۰ عه واسم .
تنها چیزی که پارت ۲ رو برام خاص تر میکنه،
جاه طلبی و جرات کردن برای متفاوت بودن شه، البته هر متفاوت بودنی صرفا برتر نیست،
ولی این مدلیش واقعا شجاعت میخواد،
متفاوت بودن از سایر داستان های گل و بلبل و هپی اندینگ اکثر بازی های دیگه ، که گیمر جماعت رو بد عادت کرده،
اینکه بعد از بازی تا مدت ها ذهن ت درگیره که حق با کدوم بود؟ کدوم کاراکتر کاردرست رو کرد کدوم غلط؟ اگه غلط بود از نظر ما غلط ه یا اگه داستان ش رو بدونیم بهش یه خورده حق بدیم؟
این توی فکر فرو رفتن و تفکر بعد از بازی رو عاشقشم،
چرا گیم نمیتونه مثل یه سری آثار دیگه مثل کتاب و سینما مخاطب رو به فکر ببره؟
چرا خیلی وقتا قادر نیستیم خیر رو از شر تشخیص بدیم؟ اصلا بازی خیر و شر داره؟ اصلا چرا عادت کردیم همش دنبال خیرو شر باشیم؟
این وضعیت رو دوس دارم ، اینکه سازنده مخاطب رو گوسفند فرض نکرده، گیمر میتونه فکر کنه، تجزیه تحلیل کنه، گیمر فقط یه اسلیر نیست، که از اول تا آخر فقط بکشه.
(جالبه اینا برا من نکات مثبت ه یه عده ی محدود نکته منفی WTF? )
به همین خاطر به پارت دو رای دادم.
:x

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من می‌ذارم یکی دو ماه دیگه رأی میدم! :D فعلاً تو جَو هستم و اگه بخوام انتخاب کنم می‌زنم TLoU2، ولی باید یه مدت بگذره و ببینم جو زودگذر بوده یا دائمی!
دقیقا درست میگی اریا ، برای انتخاب دور از احساس بین این دو تا باید حداقل یک سال دیگه نظر داد . الان واقعا زوده برای این انتخاب سنگین :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
برای من جفت بازی ها یکیه و به عنوان یه پکیج میبینمش ... خصوصا از نظر داستانی

اما اگه مجبور باشم انتخاب کنم ، به خاطر موفقیتشون تو اضافه کردن هورور درجه ۱ به بازی ... هوش مصنوعی بی نظیر ... و لول دیزاینی که یه کهکشان با باقی بازی ها فاصله داره .... و کارگردانی عالی و شیوه روایت انتخابم قطعا نسخه دومه

فیزیک و جزئیات رو مطرح نکردم به خاطر تفاوت سخت افزاری

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
انتخاب من Tlou II هست چون داستان Tlou I حتی اگه بنظر خیلیا بی نقص تره ولی هیچ تاثیر احساسی و جدی روی من نذاشت و یه داستان خیلی ساده و سر راست بود که از اواسط بازی برام کاملا مشخص بود که تهش چی میشه و همون هم شد.
مسلما روایت یه داستان سرراست و ساده کار بسیار ساده تری هست و احتمال بی نقص بودنش هم خیلی بیشتره ...
در مجموع من وقتی TLou I تموم شد حتی یک روز هم داستان و اتفاقاتش ذهنم رو مشغول نکرد ولی الان 3 هفته ست که Tlou II تموم شده و هنوز تو ذهنمه و هنوزم داره در مورد داستان بازی کلی بحث میشه.

یه مورد دیگه اینکه من بعد از Tlou I حتی فرداش به راحتی میتونستم یه بازی دیگه رو شروع کنم و باهاش ارتباط برقرار کنم . ولی الان با اینکه 2 بار Tlou II رو کامل بازی کردم و GoT هم پیش خرید کرده بودم ، از دیروز تا الان فقط 2 ساعت بازی کردم و خیلی هم اشتیاق ندارم زیاد بازی کنم ( با اینکه بازی جذابیه GoT )

در مورد گیمپلی و مباحث فنی هم بنظرم کاملا مشخصه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر