PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,049
نام
حامد
ای بابا نمی تونم بخوابم :(

150649

هیچ رقمه یعنی جا نداشت زنده بمونه ؟ نمیشد حالا کمی اسون تر کشته میشد
دلم خیلی براش تنگه خدایی
بیچاره همیشه اینجوری غمگین بود و نگران الی بود

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,514
نام
Iman
تموم شد بالاخره! بعضی جاها واقعا خسته میشدم از شدت سنگینی داستان. بعضی وقتا هم میگفتم چرا هرچی میرم تموم نمیشه ولی با خودم میگفتم لعنتی تو داری یه بازی ویدئویی رو بازی میکنی! چجوریی میشه که یه بازی انقدر خوب کار شده باشه داستانش!

چجوری تامی زنده موند دقیقا؟ تیر زد تو سرش ابی

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
دوستان متاسفانه من هنوز بازی رو انجام ندادم ( البته بیشتر منتظر هستم نسخه فیزیکی یکم ارزون تر بشه بگیرم ) حالا من اوایل میدیدم یه سری از داستان بازی بد میگن میگفتم نه بابا چرت میگن نمیشه داستان بد باشه
اما الان روز به روز تعداد کسایی که بد میگن از داستان بازی بیشتر و بیشتر داره میشه حتی کسایی که میشناسمشون و فن سونی هم هستن
میخواستم بدونم واقعا داستان بازی امکان داره اذیت بکنه ؟ من هیچی از بازی رو جدا از خبر ها و تریلر های رسمی دنبال نکردم و هیچی اسپویل نشده واسم
بستگی به شخصیت خود شما داره . نمیشه راحت توصیه کرد . از لحاظ گیمپلی و گرافیک که فوق العاده ست ولی در مورد داستان به خودت بستگی داره . اگه احساساتی هستی و دنبال قهرمان میگردی تو بازیها این بازی مناسب شما نیست. اما اگه دوست داری ذهنت درگیر بشه و میتونی منطق رو به احساست غالب کنی ممکنه حتی بهترین و خاص ترین تجربه ت بشه.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
بستگی به شخصیت خود شما داره . نمیشه راحت توصیه کرد . از لحاظ گیمپلی و گرافیک که فوق العاده ست ولی در مورد داستان به خودت بستگی داره . اگه احساساتی هستی و دنبال قهرمان میگردی تو بازیها این بازی مناسب شما نیست. اما اگه دوست داری ذهنت درگیر بشه و میتونی منطق رو به احساست غالب کنی ممکنه حتی بهترین و خاص ترین تجربه ت بشه.
راستش نمیدونم چرا ولی از قبل خودم رو حتی واسه مرگ شخصیت ها هم اماده کردم در کل هنوز هم خیلی امیدوارم که تجربه خوبی بشه برام

• Like
Reactions: Minato Arisato

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,823
نام
نـــــــویـــــــــد
تموم شد بالاخره! بعضی جاها واقعا خسته میشدم از شدت سنگینی داستان. بعضی وقتا هم میگفتم چرا هرچی میرم تموم نمیشه ولی با خودم میگفتم لعنتی تو داری یه بازی ویدئویی رو بازی میکنی! چجوریی میشه که یه بازی انقدر خوب کار شده باشه داستانش!

چجوری تامی زنده موند دقیقا؟ تیر زد تو سرش ابی

من بار دوم بیشتر دقت کردم یه جورایی انگار تیر ساییده میشه به کنار سرش و بیهوش میشه فقط اما خب راستش خودمم خیلی قانع نشدم که چطور زنده موند. تنها حالتی که به ذهنم میرسید همونه

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
خب همین الان بازی را تموم کردم. ۲۳ ساعت و نیم طول کشید برام.

فعلا با قلبی آکنده از اندوه فقط میتونم بگم یکی از بهترین بازی های ساخته شده در این نسل و احتمالا تمام ادوار برام بود.

فردا پسفردا نظر کاملم را میگم

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
بازی رو بالاخره بعد از چند روز تموم کردم

واقعا بعد از پایان بازی خیلی خیلی غمگینم! داستان بازی به شدت غمناک بود اما چیزی که منو خوشحال میکنه اینه که به همون میزان آموزنده بود. البته من از این حالتش اصلا ناراحت نیستم چون داستان دنیای واقعی ما هم دقیقا همینه.

واقعا قسمت هایی که بازی روی ابی میرفت به شدت اعصاب من رو خورد میکرد چون اصلا حاضر نبودم بهش نگاه کنم چه برسه باهاش بازی کنم :d ولی بعد از پایان بازی فلسفه همه اون قسمت ها رو فهمیدم.

داستان بازی به شکل کاملا زیرکانه و حساب شده ای الی رو تا حدودی در جایگاه ابی قرار داد در صحنه پایانی الی نسخه ای از زندگی خودش و جوعل رو در ابی و پسر بچه دید و دقیقا کاری که ابی لحظه ای که الی داشت التماسش میکرد که جول رو نکشه انجام داد رو انجام نداد (گر چه الی کاملا حق داشت که ابی رو بکشه). اگه الی ابی رو میکشت دیگه چه تقاوتی با ابی داشت؟! دقیقا اینجاست که تقاوت نیروی خیر و شر در این دنیا هویدا میشه.
در یک کلام الی در حالی که همه چیش رو از دست داد اما حاضر نشد انسانیتش رو از دست بده
داستان بازی به شدت منو غم زده کرده و هیچ بازی در طول همه این سال ها نتونسته اینقدر من رو تحت تاثیر قرار بده. غم این بازی برای همیشه در ذهنم میمونه. جدای از همه لذتی که این گیم به من داد اما ای کاش میشد داستان پارت 2 رو از ذهنم بتونم پاک کنم چون تصور اینکه جوعل عزیز کشته شده و الی دوست داشتنی هم اینطوری fu*ing except for you زندگیش رو از دست داده واقعا رنج آوره. =((
خسته نباشید میگم به تک تک اعضا تیم استدیو بزرگ ناتی داگ. عشقید همتون.^:)^

موسیقی، گرافیک، گیم پلی و .... بازی هم که حرفی برای گفتن نمیزاره. استدیو های دیگه شاید چند سال دیگه خواب امروز این بازی رو ببینن..
البته نیروی خیر و شر اشتباهه. چون حقیقتا هر دو به دنبال انتقام بودم. نمیشه گفت این شر بوده یا اون یکی! قطعا هم بازی دنبال رسوندن این مفهوم نبوده. اما چیزی که مشخصه اینه که اگرم قراره کسی شر باشه اون الی هست نه ابی. اگه جوئل و الی رو یه تیم در نظر بگیرین, پدر,معشوقه, سگ و تمام دوستان ابی توسط این دو نفر کشته شده! یعنی شما تصور کن پدری که وظیفش جراحی بود, صرفا کشته شد چون جوئل نمیخواست الی رو از دس بده!!! چرا این بیچاره باید شر حساب بشه? ابی چیکار کرد? انتقام باباشو گرفت. جون یارا و لو رو نجات داد. از جون الی ( که تمام اطرافیانش کشت) گذشت, از جون تامی (که رفیق صمیمیشو جلوش کشت) گذشت, از جون دوست دختر الی (که حامله بود) گذشت و به خاطر نجات دادن جون لو, گروهش اونو خیانت کار دوسنتن و به دنبال سرش بودن! چرا این بشر باید شر باشه?
شر بیشتر به الی میخوره. کسی که به بدترین نحو ممکن با کسی که دوستش داشت (جوئل) حرف زد. اینهمه جون بی گناه رو گرفت صرفا برا شهوت کوفتیش, معشوقشو از دس داد صرفا برا یه حس انتقام قدیمی و...! حتی ابی در لحظه ی اخر نخواست باهاش بجنگه!! چون ابی شخصیتی بی نهایت اخلاق محور و منطقی ای داره. حتی از اینکه چرا ۳ تا ساندویچ برا دو نفر برداشته ناراحته و معتقده باید صف رعایت بشه.
فقط یک لحظه خودتو بذار جای ابی. فرض کن یکی خانوادتو میکشه , تمامی دوستای زندگیتو میکشه, سگتو میکشه, عشقتو میکشه. چرا? چون تو انتقام باباتو گرفتی و کسیو کشتی که هم باباتو کشته و هم نذاشته جهان به واکسن و درمان برسه. ولی با این حال, درست در لحظه ای که جنازه ی سگ, مل و بچش و عشقتو دیدی, هم از جون تامی گذشتی و هم از جون الی!
من به شخصه شخصیتی به مثبتی و پختگی و انسانیت ابی به عمرم ندیدم...! ابی معنی حقیقی انسان رو نشون داد و الی دقیقا برعکسشو نشون داد و در نهایت نتیجشو دیدیم. نتیجش این شد که:
۱- ابی رفت با لو زندگی کنه.
۲- الی هم انگشتشو از دست داد, هم اطرافیانش, هم معشوقش و هم زندگی پر از ارامشش.
اتفاقا هدف داستان هم همین بود به نظرم.

البته این نظر من بود. نه میشه.گفت درسته نظرم و نه غلط. صرفا برداشت بنده هست.. قطعا شما هم برداشت خودتونو داشتید.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
من بار دوم بیشتر دقت کردم یه جورایی انگار تیر ساییده میشه به کنار سرش و بیهوش میشه فقط اما خب راستش خودمم خیلی قانع نشدم که چطور زنده موند. تنها حالتی که به ذهنم میرسید همونه
تیر ساییده میشه کنار صورتش. اپیلوژ بازی دقت کنی زخم بدی سمت راست صورتش هست که نشون میده جای تیره.

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
دوستان متاسفانه من هنوز بازی رو انجام ندادم ( البته بیشتر منتظر هستم نسخه فیزیکی یکم ارزون تر بشه بگیرم ) حالا من اوایل میدیدم یه سری از داستان بازی بد میگن میگفتم نه بابا چرت میگن نمیشه داستان بد باشه
اما الان روز به روز تعداد کسایی که بد میگن از داستان بازی بیشتر و بیشتر داره میشه حتی کسایی که میشناسمشون و فن سونی هم هستن
میخواستم بدونم واقعا داستان بازی امکان داره اذیت بکنه ؟ من هیچی از بازی رو جدا از خبر ها و تریلر های رسمی دنبال نکردم و هیچی اسپویل نشده واسم
به نظرم نقد دوست داشتنی بازیخوار رو نگاه کن دوست من....هیچ‌گونه اسپویلی نداره
یکی دو صفحه پیش هم بچه‌ها گذاشتنش

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
خب راستش نمیخواستم اصلا نظری بدم
راستش همین امشب که بازیو تموم کردم رفتم و نظرات بچه ها را خوندم و منم فکر میکنم همه دوستان گفتنی ها را خیلی حرفه ای گفتند. نکات قوت و نکات منفی خیلی موشکافانه توسط کاربرهای عزیز گفته شد و من بخوام دوباره همونارو بگم تکراری میشه
چیز مهمی که میخوام بگم اینه که دراکمن چندین ماه قبل از ریلیز بازی گفته بود پارت ۲ بازی هست که خیلی از کسایی که با پارت ۱ حال کرده بودن اونی نیست که دلشون میخواست..
منم میخوام در این مورد حرف بزنم:

به نظر من تیکه تیکه ی بازی درست بهم وصل شده بود که داستان بازی پیش بره شاید به نظر برخی دوستان یکجاهایی از داستان یه کم حالت هندی پیدا کرده بود که ابی جول را همون اوایل بازی اتفاقی پیدا کنه و الی هم اتقافی به موقع برسه سر صحنه کشته شدن جول و بعدش تو قسمهای نهایی ابی الی رو نکشه تا الی بیاد و ابی رو نجات بده و این سیکل ادامه پیدا کنه ولی بهرحال این داستان بازی بود که نویسنده و کارگردان بازی میخواستن به ما بگن و من هیچ مشکلی باهاش نداشتم .
اما یه نکته خیلی مهم رو بگم من کلا فضا و داستان و کرکترهای نسخه اول را خیلی بیشتر دوست داشتم.
احساس میکنم دنیای آخرالزمانی و نابود شده بیشتر به آدمهای با احساس و منطقی نیاز داره تا آدمهایی که به هر دلیل همدیگه را تیکه پاره میکنن اونم نه بخاطر مواد غذایی و .. بلکه بخاطر اعتقادات و نژاد پرستی به همین موازات دنیای آخرالزمان انقدر ترسناک و وحشت آوره که حتی ممکنه فکر انتقام رو از سر هرکسی که حتی عزیزترینش رو از دست داده بیرون کنه..
کلا ذاتا آدمی هستم که با خوندن یا بازی کردن داستانهایی مثل همین تلو پارت ۲ یا مثلا اندینگ بد بازی فارنهایت یا هوی رین یا مثلا اندینگ بد بازی دیترویت و در کل منظورم بطور کل داستانهایی که تهش یکجور پوچی و احساس تنهایی میکنی بدجور بهم میریزم.
کرکترهای تلو پارت ۲ از ابی گرفته تا خود الی و جول و تامی و بنوعی حتی شخصیتهای فرعی مثل جسی یا اوون و مل همگی دارای پارادوکس شخصیتی بودن..انگار که همشون یه چیزی رو واسه مخفی کردن از همدیگه داشتن و برای من ببینده داستان همش این انتظار رو داشتم که یه حرکت نامعقولی ازشون سر بزنه.
آخرالزمانی که دراکمن درست کرده خیلی بهم ریخته اس خیلی پیچیده اس و شایدم واقعا اگر اخرالزمانی در کار باشه همینطور باشه اما شخصا اعتقاد دارم انسان یه ذاتی داره وقتی به لحظه نابودی خودش نزدیک میشه بخشنده تر و رئوف تر میشه و همینه که همیشه در طول تاریخ دیدیم بالاخره جنگهای خونین تموم شدن قبل از اینکه نسل انسان منقرض بشه و خیلی از خونخواران تاریخ یه جایی دیگه کوتاه میان و دست از کشتن برداشتن چون همیشه یه عقلهای سلیمی تو تاریخ بوده که این هشدار را بده که ای انسانها اگر خشونت رو ادامه بدید سرنوشتتون نابودی کلی هست..
پس از نظر من اخرالزمان میتونه چیزی شبیه نسخه یک باشه که یه گروهی مثل فایرفلای ها هستن که براشون نجات دنیا مهم باشه ولی توی ۲ میبینیم که گروههایی هستن که برده داری میکنن و دین و مذهب درست کردن تا همدیگه را تیکه پاره کنن و اینش بدجوری روی اعصاب من بود.
حتی بنظر من گروه ولف ها خیلی بی دلیل ابی رو ترد میکنن و واقعا اون ولفهایی که توی کمپ خودشون به بچه ها درس میدادن و انگار دنیای جدیدی رو واسه انسانها درست کرده بودن همونها اسکار هارو از زن و بچشون قتل عام میکردن واقها این پارادوکس رو من متوجه نشدم اصلا.. توی اون دنیا لزوما نیازی نیست هرکس بابت هر اشتباهی بخواد به اون طرز جریمه بشه حتی اگر اسکار ها باشن و حتی اگر ابی باشه بخاطر پناه دادن به یه اسکار یعنی لِو!!
شاید از نظر بعضی دوستان ساده و پیش پا افتاده بنظر میاد اما من شدیدا تو زندگی شخصی خودم هم امیدوار به پایان خوب برای هر اتفاقی هستم و حس کردم تو نسخه یک آدمها و کرکترهای اون بازی خیلی قابل درک ترن و خیلی قابل اعتماد تر.
توی نسخه اول سر صحنه کشته شدن سارا یا سر کشته شدن اون دو سیاهپوست که اسمشون یادم رفته گریه ام گرفت ولی تو این بازی حقیقتا جایی نبود که بخوام گریه کنم حتی آخر بازی دلم بحال ابی بیشتر سوخت تا الی..
شاید مسخره باشه ولی پایان مثلا انچارتد ۴ رو خیلی بیشتر دوست داشتم جایی که خانواده دور هم هستن!! میدونم خنده داره ولی عمدا انچارتد رو مثال زدم چون همین ناتی داگ و دراکمن ساختنش و میتونست همون بازی هم اخر غمناکی داشته باشه!

بقیه موارد رو هم فکر میکنم بقیه دوستان گفتند
امیدوارم هرچه سریعتر داستان بازی رو بتونم فراموش کنم چون اون تنهایی الی در آخر بازی بدجوری استرس بهم وارد کرد و بنظرم بزرگترین زجر برای انسان تنها بودنشه.
در مورد گرافیک و گیم پلی بازی خب بازی پرفکت هست..یه جاهایی از بازی همش میشد از یه جایی برو بالا و بعد بیا پایین و اینا که خب چون بازی خطی هست و باید مکالمه ها بین شخصیتها شکل میگرفت شاید دیگه چاره ای واسش نبود ولی بنظرم وقت گیر و بی دلیل بود وجودش..
گان پلی بازی بیشترین قسمتی از بازی بود که واقعا ازش لذت میبردم.
مکانیزمهای بازی هم زیبا کار شده بود.

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
گویا دراکمن گفته برای این نسخه هیچ برنامه ای برای DLC داستانی ندارن...

و بنظرم کار درستی میکنن و ولی بنظرم جالب میشه یک DLC 3-4 ساعته کوتاه در مورد یکی از این چند داستان زیر بسازن
1- خط داستانی تامی و سفرش در سیاتل.
2- یک خط داستانی جدا از یکی از افراد گروه Seraphites یا همون scars... این گروه کمتر بهشون پرداخته شد و بنظرم پتانسیل خوبی دارن...
3- داستان Owen
4- خط داستانی جسی قبل رسیدنش به الی و بعد ترک کردن الی و رسیدن به تامی...

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
گویا دراکمن گفته برای این نسخه هیچ برنامه ای برای DLC داستانی ندارن...

و بنظرم کار درستی میکنن و ولی بنظرم جالب میشه یک DLC 3-4 ساعته کوتاه در مورد یکی از این چند داستان زیر بسازن
1- خط داستانی تامی و سفرش در سیاتل.
2- یک خط داستانی جدا از یکی از افراد گروه Seraphites یا همون scars... این گروه کمتر بهشون پرداخته شد و بنظرم پتانسیل خوبی دارن...
3- داستان Owen
4- خط داستانی جسی قبل رسیدنش به الی و بعد ترک کردن الی و رسیدن به تامی...

بازی بشدت به dlc حد اقل برای تامی نیاز داره کاملا موافقم
گیم پلاس رو‌روی درجه اخر سختی شروع کردم وسط های سیاتل ۱ پشیمون شدم !
دوباره هاردش کردم ولی زمین تا اسمون فرق کرده مخصوصا تو سیاتل ۲ مشخص میشه دشمنا عوض شدن !
زامبیا گولاخ تر شدن زامبی چسو تو قسمت اول نبود الان خیلی جاها بهش برمیخوری در کل خیلی سخت شده ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by a moderator:

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
بالاخره Collector's Edition ما هم رسید.

Attachments

• 103801272_10158941234798623_8268213587812329038_o.jpg
    103801272_10158941234798623_8268213587812329038_o.jpg
    130.9 KB · مشاهده: 47
  • 105553324_2306289226344190_6613797211501540759_o.jpg
    105553324_2306289226344190_6613797211501540759_o.jpg
    119.9 KB · مشاهده: 54
  • 105894646_2306289163010863_2200807842711206409_o.jpg
    105894646_2306289163010863_2200807842711206409_o.jpg
    106.7 KB · مشاهده: 57

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
بازی بشدت به dlc حد اقل برای تامی نیاز داره کاملا موافقم
گیم پلاس رو‌روی درجه اخر سختی شروع کردم وسط های سیاتل ۱ پشیمون شدم !
دوباره هاردش کردم ولی زمین تا اسمون فرق کرده مخصوصا تو سیاتل ۲ مشخص میشه دشمنا عوض شدن !
زامبیا گولاخ تر شدن زامبی چسو تو قسمت اول نبود الان خیلی جاها بهش برمیخوری در کل خیلی سخت شده ...
Sent from my iPhone using Tapatalk

من واقعا خسته شدم اینقدر پست های شما رو ادیت کردم و داخل اسپویلر گذاشتم! حتی پستی که نقل قول کردی میبینی از اسپویلر استفاده کرده ولی شما اهمیت نمیدی.
یه بار دیگه هم به شما تذکر دادم ، اگه باز هم تکرار کنید متاسفانه دسترسیتون به این تاپیک قطع میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر