PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
150544

خاطرات بالیوود برام زنده شد..
یه کارگردان بدبخت اومد از اون ماهیت گل و بلبل کلیشه ای بالیوود فاصله بگیره و ساختارشکنی کنه، ملت غیور هندوستان ریختن سینما رو آتیش زدند. :-"
نسخه غربی و مودب سینما دوستان(!) هندی رو شاهد هستیم..

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
بالاخره بعد از حدود 35 ساعت تموم شد بازی، فعلا نمیتونم حرف خاصی بزنم، یکم زمان میبره هضم کنم کل بازی رو، ولی چیزی که تجربه کردم یه بازی صرف نبود، بسیار فراتر بود! حتا صحبت ازش راحت نیست و نمیشه ساده توضیح داد چرا خوبه، چرا و چطور انقدر تاثیر میزاره، ولی مطمعنن TLoU2 یکی از بعترین بازی های عمرم بود، الان میگم قطعا بهترینشون بوده و هرچی فکر میکنم چیز مشابهی رو نمیتونم مثال بزنم، شاید بعدا نظرم تغییر کنه، برای همین میگم یکی از بهترین ها، اما انقدر پایان بازی و پایان داستان خوب بود، سست شدم اصلا!

چند ساعت بگذره، یه نقدی مینویسم برای بازی، برای خودم و میزارمش همینجا، چون واقعا دوست دارم حداقل برای خودم توضیح بدم چرا انقدر خوبه و باهاش حال کردم. و چرا از تموم شدنش انقدر ناراحتم و به سرعت دارم دوباره شروعش میکنم!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
View attachment 150544

خاطرات بالیوود برام زنده شد..
یه کارگردان بدبخت اومد از اون ماهیت گل و بلبل کلیشه ای بالیوود فاصله بگیره و ساختارشکنی کنه، ملت غیور هندوستان ریختن سینما رو آتیش زدند. :-"
نسخه غربی و مودب سینما دوستان(!) هندی رو شاهد هستیم..

اینا میتونن دلخوش به همین مقدار باشن
۰ و ۱ دادن تو متاکریتیک و جمع‌آوری امضا

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
بازی تو قسمت بقا بشدت سخت میشه هنوز موفق نشدم قسمت اولش تموم کنم با این که پلاس هستش مهمات بشدت کم حتی سیو بازی مسخرش دراورده وقتی چند نفر سایلنت هم میکش وقتی بمیری از خیلی قبل ترش میاد !!!
در حالب که روی درجه سخت اینجور نبود
فک نکنم موفق به تموم کردنش رو این درجه سختی بشم

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
یه نظری هم بدم، من شخصا فکر میکنم TLoU2 بعدها بیشتر تحویل گرفته میشه، یعین رفته رفته بیشتر مشخص میشه دقیقا چیه و چی ساختن.این هیت ها که فروکش کنه و فن های ناراضی بیخیال هیت ورزیدن بشن و در عوض بیان خود بازی رو تجربه کنن میبینن اتفاقا چه دنباله خفنی ساختن! انقدر که Last 1 در مقابلش کامل یه چیز کوچولو و جمع و جور محسوب میشه!

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
یه جای کار می لنگه
من به دوستانی که بازی رو تموم کردن و لذت بردن پیشنهاد میکنم برای تجربه مجدد بازیش نکنین. بشینین یه بار هم که شده بازی و داستانش رو از یوتیوب دنبال کنین شاید اونجا بازی رو متفاوت بشه دیدو اون موقع از خواب غفلت بیدار بشین و یه معذرت خواهی هم به برخی ها بدهکار بشین
چه کاریه خودتون تجربه کنین و در بطن و درون فضای بازی باشین و خودتون دنیاش رو شخصا حس و تجربه کنین؟
وقتی می تونین همزمان با خوردن چیپس و پفک داستان رو دنبال کنین حس بودن در دنیای بازی و پیشروی در روند داستانی اونطوری که خودتون میخواید و بازیگرش هستین و میتونین طراحی کنین چه کاریه؟
تازه وسط اون دنیای خشن یه سری هستن که زحمت میکشن و بازبی رو برای شما پلی میدن تا شما راحتتر چیپس و تخمه میل کنید موجبات خنده شما رو هم فراهم می کنن تا حوصلتون سر نره
.........
یه سری گیمر ها هستن که نظرشون برام خیلی محترمه و با سابقه و شناختی که ازشون اینجا و جاهای دیگه دارم رو حرفاشون و عقاید گیمیشون حساب باز می کنم
انتظار داشتم حداقل تعدادی پیدا بشه که بیان بگن بازی عالی بود و خیلی حال کردیم و این حرفا ولی هرکدوم که اومدن بعد تجربه‌ بازی نطر دادن انگار از یه دنیای دیگه میان، انگار این بازی دگرگونشون کرده. این چیزی که تجربه کردن سال ها تو ذهنشون می مونه چون از عمق وجود اون رو با لذت تمام تجربه کردن.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
من به دوستانی که بازی رو تموم کردن و لذت بردن پیشنهاد میکنم برای تجربه مجدد بازیش نکنین. بشینین یه بار هم که شده بازی و داستانش رو از یوتیوب دنبال کنین شاید اونجا بازی رو متفاوت بشه دیدو اون موقع از خواب غفلت بیدار بشین و یه معذرت خواهی هم به برخی ها بدهکار بشین

نکته جالب اینجاس که این دسته حس میکنن خیلی خفنن که میتونن از رو دیدن بازی داخل یوتیوب نظر بدن و نسخه بازی رو بپیچن. بعد ازون جالبتر اسم خودشونو میذارن گیمر. بعد تازه جالبترم میشه که بین این دسته، آدمایی هستن که قبلا به بقیه گفته باشن که نمیشه از رو دیدن تریلر و ویدئو بازی رو قضاوت کرد
به قول بچه‌ها بازی ۵۳ تا ۱۰ گرفته از ۱۰۶ نقدش و این همه گیمر راضی بودن از بازی اما میان میگن عالم و آدم ناراضین از بازی :D

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
caih_fotojet_(1).jpg

دلم برای Jesse و مخصوصا Owen خیلی سوخت، مظلوم ترین شخصیت های بازی بودن. =((

اگر شما هم بازیو تموم نکردید لطفا نخونین.

من چپتر اخر بازی هستم. کمتر از ۱ ساعت دیگه میرسم اندینگ. چیزی که چشم خودم دیدم و ازس برداشت کردم این بود که این وسط خیلیا قربانی چرخه ی انتقام بی هدف شدن. مل, بچش , jesse, و... ! شاید عمده دلیل رخ دادن این همه مرگ و نابودی زندگی, خود joel بود...! الی با اینکه داستان و حقیقته پایان نسخه ۱ (بیمارستان) رو فهمیده بود, ولی از روی خودخواهی و خشم و حس انتقام بی هدف رفت حرکت کرد و خیلیا رو بی دلیل به کشتن داد... ! به نظر من هیچ شخصیتی این وسط مظلوم تر از Abby نبود. کسی که پدرش برا شهوت جوئل کشته شد تو اوج نوجوونی. معشوقش کشته شد به خاطر خشم الی. دوستاش کشته شدن به دست الی. خودش از گروهش بیرون انداخته شد و افتادن دنبالش به خاطر کمک به دو نفر دیگه, جنازه ی سگشو دید و...! اما با این حال گذشت کرد و بخشید.
منتقد گیم اسپات یه حرف قشنگ زد و اونم این بود که الی با خودخواهیش همه چیو نابود کرد. من موافقم باهاش. هرچند این کارش دلیلی بر نمره کم کردن و ضعف داستان نیس. پلات داستانی این بوده. از عمد اینطوری طراحی شده طبیعتا.
من خودم هنوز به پایان نرسیدم. اخرین چپتر بازی هستم و یه ۱ ساعت دیگه تموم میشه. ببینم که چی میشه در لحظه اخر:D

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
حکایت این بازی حکایت دانشمندانی در زمان های قدیم هست که اختراع جالبی انجام می دادند ولی مردم زمان خودشان درک نمی کردند و آنها را احمق و دیوانه یا حتی جادوگر خطاب می کردند اما بعد ها معلوم می شد چه چیز ارزشمند و مهمی بوده .

این بازی هم بعد ها ارزشش درک می شود

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
بازی تمام شد. روی هارد ۳۰ ساعت تقریبا طول کشید.
به خدا قسم میخورم با تمام اتفاق‌های پیش اومده اگر باز به گذشته برگردم و توی شرایط مشابه قرار بگیرم (منظورش انتخاب بین جان الی یا ساخت واکسن و نجات دنیا)، باز هم دوباره همون کار رو انجام بدم!
این بخش و حرف پایانی الی که، دارم سعی میکنم ببخشمت بخاطر کاری که کردی و نزاشتی حیات من برای دنیا مهم باشه، و اینکه رابطه بین دو‌ شخصیت باز داشته کم کم اوکی میشده... اینا رنج تمام اتفاق‌های بعد از اون شب و مرگ جول رو برای الی و من گیمر چندیدن برابر میکنه!

جالبه منی که به هیچ عنوان اهل replay کردن بازی‌ای نیستم و پس از تموم کردنش شاید یکی دو سالی طول بکشه دوباره یک بازی‌ای رو پلی‌بک کنم (اونم اگر خیلی بهم حال داده باشه)، به محض پایان Credits، بازی رو روی NG+ دوباره و ناخوداگاه شروع کردم!! پس از پایان بازی و درک درست از تمام اتفاق‌های پیش اومده، The Last of Us Part 2 به دلیل داشتن روایت و Narrative غیرخطی، به شدت برای درک بهتر از زوایای مختلف بعد‌های شخصیتی کارکتر‌های بازی انجام دوباره‌ی اون میتونه کمکتون کنه!
فعلا یک ساعت پیش بازی رو تموم کردم و نمیتونم از فکر کردن به تمام رویدادهای پیش اومده توی این ۳۰ ساعت دست بکشم، یکمی که ریلکس‌تر شدم نظر خودمو در مورد تجربه‌ی کلی بازی بخصوص داستان خواهم گفت.
ولی به‌صورت کلی: عجب بازی‌ای، عجب تجربه‌ای، براوو دراکمن براوو برای این همه جسارت و ساختار شکنی در ساخت یکی از موفق‌ترین، بهترین و محبوب‌ترین فرنچایز‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی! براوو!

Last edited by a moderator:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,839
نام
نریمان
اگر شما هم بازیو تموم نکردید لطفا نخونین.

من چپتر اخر بازی هستم. کمتر از ۱ ساعت دیگه میرسم اندینگ. چیزی که چشم خودم دیدم و ازس برداشت کردم این بود که این وسط خیلیا قربانی چرخه ی انتقام بی هدف شدن. مل, بچش , jesse, و... ! شاید عمده دلیل رخ دادن این همه مرگ و نابودی زندگی, خود joel بود...! الی با اینکه داستان و حقیقته پایان نسخه ۱ (بیمارستان) رو فهمیده بود, ولی از روی خودخواهی و خشم و حس انتقام بی هدف رفت حرکت کرد و خیلیا رو بی دلیل به کشتن داد... ! به نظر من هیچ شخصیتی این وسط مظلوم تر از Abby نبود. کسی که پدرش برا شهوت جوئل کشته شد تو اوج نوجوونی. معشوقش کشته شد به خاطر خشم الی. دوستاش کشته شدن به دست الی. خودش از گروهش بیرون انداخته شد و افتادن دنبالش به خاطر کمک به دو نفر دیگه, جنازه ی سگشو دید و...! اما با این حال گذشت کرد و بخشید.
منتقد گیم اسپات یه حرف قشنگ زد و اونم این بود که الی با خودخواهیش همه چیو نابود کرد. من موافقم باهاش. هرچند این کارش دلیلی بر نمره کم کردن و ضعف داستان نیس. پلات داستانی این بوده. از عمد اینطوری طراحی شده طبیعتا.
من خودم هنوز به پایان نرسیدم. اخرین چپتر بازی هستم و یه ۱ ساعت دیگه تموم میشه. ببینم که چی میشه در لحظه اخر:D
پیام اصلی بازی همینه.

هر دو شخصیت اصلی بازی همینطور که بیشتر و بیشتر تشنه ی انتقام میشن، فقط دارن خوشون رو به مرز جنون و پوچی نزدیک تر میکنن. Abby تا زمانی که انتقامشو نگرفته نمیتونه وارد رابطه بشه. الی نه میتونه بخوابه نه میتونه چیزی بخوره و به تنها چیزی که فکر میکنه انتقامه.

تمام افرادی که با این دو نفر رابطه دارن یا قربانی میشن یا به سرنوشت مشابه دچار میشن. Owen اول بازی میگه I want this too. but not at any cost چون داره پدر میشه و چیزی برای از دست دادن داره. اما درنهایت خودش و بچه اش طعمه ی همین انتقام میشن. تامی تو ابتدای بازی سعی داره الی رو منصرف کنه اما همین تامی تو پایان بازی به یه موجود رقت انگیز تبدیل شده که با وجود تمام اتفاقاتی که برای خودش و رابطه اش با ماریا افتاده، به هیچ چیز جز انتقام نمیتونه فکر کنه.

فقط زمانی که Abby الی رو بخشید تونست به خودش بیاد و یه آینده و هدف برای خودش ببینه (Santa Barbara)
به همین شکل، الی هم زمانی که تصمیم گرفت از گرفتن انتقام دست بکشه، تصویر کشته شدن جوئل از ذهنش رفت و تصویر گیتار زدن جوئل تو آخرین ملاقاتشون تو ذهنش باقی موند.

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
پیام اصلی بازی همینه.

هر دو شخصیت اصلی بازی همینطور که بیشتر و بیشتر تشنه ی انتقام میشن، فقط دارن خوشون رو به مرز جنون و پوچی نزدیک تر میکنن. Abby تا زمانی که انتقامشو نگرفته نمیتونه وارد رابطه بشه. الی نه میتونه بخوابه نه میتونه چیزی بخوره و به تنها چیزی که فکر میکنه انتقامه.

تمام افرادی که با این دو نفر رابطه دارن یا قربانی میشن یا به سرنوشت مشابه دچار میشن. Owen اول بازی میگه I want this too. but not at any cost چون داره پدر میشه و چیزی برای از دست دادن داره. اما درنهایت خودش و بچه اش طعمه ی همین انتقام میشن. تامی تو ابتدای بازی سعی داره الی رو منصرف کنه اما همین تامی تو پایان بازی به یه موجود رقت انگیز تبدیل شده که با وجود تمام اتفاقاتی که برای خودش و رابطه اش با ماریا افتاده، به هیچ چیز جز انتقام نمیتونه فکر کنه.

فقط زمانی که Abby الی رو بخشید تونست به خودش بیاد و یه آینده و هدف برای خودش ببینه (Santa Barbara)
به همین شکل، الی هم زمانی که تصمیم گرفت از گرفتن انتقام دست بکشه، تصویر کشته شدن جوئل از ذهنش رفت و تصویر گیتار زدن جوئل تو آخرین ملاقاتشون تو ذهنش باقی موند.
دقیقا برداشت منم همین بود. جالب اینه که اکثرا که بازیو تجربه نکردن و نمیتونن هم تجربه کنن و میان میگن که شخصیت داستان, اینهمه رفته و اخر بخشیده و داستان حفره داره :D
دلیل این نظر شاید اینه که توی تاریخ بازیهای ویدیویی تاحالا چنین داستان هایی نبوده یا خیلی کم بوده و گیمر هم ذهنش توی دنیای ابر قهرمانی و دنیایی که قهرمان های داستانی تا ابد زنده میمونن مونده. هنوز برا خیلیا درک نشده که اگه بازی با چرخه ی انتقام شروع بشه, حتما نباید قهرمان داستان به هدف ظاهریش برسه و تمام دشمنا رو با خاک یکسان کنه :D
شاید در طول مسیر نظر شخصیت عوض بشه. چون ذهن ادما پیچیدس حقیقتا. متاسفانه این ضعف فکری و تحلیلی رو ما حتی توی نقد های یه سری منتقد هم میبینیم که امیدوارم بعد از این بازی, مسیر این پلات های داستانی اونقد گسترده بشه که ذهنیت ساده و خطی یه سری از گیمرا تغییر کنه و حقیقت رابطه ی علت و معلولی رو بفهمه. بفهمه که کسی که میخواد انتقام بگیره ممکنه در طول مسیر نظرش عوض بشه بنا به علت هایی و اقدام بعدیش معلول اون علت باشه. داستان بازیها نباید چیزی باشه که مخاطبش به صورت ظاهری لذت ببره. باید اونقد لایه داشته باشه تا گیمر بعد از پایان بازی بشینه فکر کنه و تحلیل کنه.
مطمعنم در اینده پوسته های ظاهری داستان این بازی کنار میره و خیلیا که گفتن داستان ضعیفه, در ادامه میفهمن چه اشتباهی کردن...

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
اگه بازی رو تموم کردید اینو حتما ببینید
مهدی تو تاپیک امتیازات گذاشت، من اینجا هم میذارمش چون واقعا حیفه نبینید
۲ساعته و خودمم تازه شروعش کردم اما از همون ابتدا شروع میکنن به رفع ابهامات و جواب دادن به سوالات متداول.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر