PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
663
نام
امیرحسین
دوستان قبلا این سوال رو پرسیدم کسی جوابم نداد
فقط میخوام بدونم این سکانس که تریلرش رو پارسال یا بیشتر بود دادن بیرون(همون که داخل جشن الی و دینا همدیگرو میبوسین) در بازی وجود داره یا نه؟
اخه اول بازی در رابطه با همین بوسه صحبت میشه
وجود داره

• Like
Reactions: db07

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
نیمه دوم بازی دیوانه کننده هست با ذهن و روان آدم بازی میکنه
آقا نمی دونم فقط من این طوری بودم یا بقیه هم هستن یا مشکل از بنده هست که با هر ضربه که به نورا میزدیم لذت میبردم و با تنفر کامل سر صورت نورا رو نابود کردم فقط موندم وقتی که به ابی برسم با چه نفرتی سمتش حمله میکنم

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
یه سوال راجه به لباس الی تو تریلر و بازی
اونجا که نشون میده الی رو تخت نشسته و تمام بدنش کبوده آیا همون صحنه اول بازی هست که تامی میاد در میزمه براش غذا میاره ؟ که سانسور کردن لباس تنش کردن ؟ یا اونجا یه جای دیگه بازیه ؟
آقا هرکی هرجور دلش میخواد پلی میده دیگه . یکی میبینی دلش میخواد بار اول رو سریع تموم کنه برخلاف خیلیا
«آقا!» من که حرفی نزدم که این کار اشتباهه !! گفتم فقط منو یاد بچکیهامون میندازه

• Like
Reactions: kiarash2001

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
اقا من نزدیک ۸ ۹ ساعت بازی کردم و هنوز day 1 هستم، تعجب کردم اکثرا ازم جلوتر هستن، انصافا وجب ب وجب محیط رو دارم دوبار چک میکنم اصلا خسته نمیشم تمام شیشه ها رو هم میشکنم تازه :D
لعنتی این دینا چقد باهوشه ، با چند نفر درگیر بودیم و یکی داشت از پشت سر میومد اصلا حواسم بهش نبود و دینا اروم بهم گفت behind us ، من اون لحظه واقعا خر کیف شدم ازین حرکت و این هوش مصنوعی.

ی نکته دیگه اینکه ب دست الی وقتی پشت میز برای اپگرید سلاح ها وایمیسته دقت کردین چجوری میلرزه؟ :(
این صحنه رو دیدم خیلی روم تاثیر گذاشت ک ی تینیجر اینجوری عصبی شده ک لرزش دست گرفته.
من کار ب کلیات ندارم ولی این حجم از جزییات ادم رو روانی میکنه!
آقا برو کارت درسته به « تموم کردم » « تموم کردم » توجه نکن

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
من یه سری مقایسه گرافیکی
بین ps4 vs ps4pro دیدم واقعا از ناتی داگ ناامید شدم نسخه pro فقط 4kهمین
حالا من بخوام رو 1080 بازی کنم هیچگزینهی نداره که فریم ریت یا گرافیک ببرم بالاتر
الان استار وارز .تامبرایدر و.... حداقل برای پرو دوتا گزینه میزارن

ولی از حق نگذریم روی کنسول پایه شاهکار تحویل دادن

• Like
Reactions: SiminSecret

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
واقعا Level design، طراحی مراحل و encounter design توی The Last of Us Part II بهترین چیزی هست که میشه توی این سبک تحویل داد! گستره‌ی محیط، اون sense of exploration و به‌شدت Rewarding بودنش و تمام احتمالاتی که گیم‌پلی با تبعیت از محیط بی‌نهایت پیچیده‌ی بازی به گیمر هدیه میده قطعا کلاس درسی هست برای این صنعت و تمام استودیوهایی که میخوان بازی در ژانر TLoU2 بسازن. من الان رسیدم به مرحله‌ی E3 2018 و تا اینجا بدون در نظر گرفتن داستان، Voice Acting، گرافیک موسیقی و... فقط و فقط level design این اثر میتونه ۱۰/۱۰ باشه. یعنی تا اینجا حتی اگر بازی رو بدون داستان و صامت هم تحویل داده بودن، کیفیت بخش‌های دیگه بقدری بالاست که خداییش زیر ۹ به این بازی اجهاف در حق صنعت بازیه! نمیدونم چی بگم ولی تا اینجا رسما speechless بودم ازینکه یک گیم چقدر میتونه همه‌چیزش در هارمونی و هماهنگی کامل باشه اخه!
اولین رویارویی اساسی رو با Stalkerها تجربه کردم. چقدر شدید، چقدر داینامیک، چقدر وحشتناک؛ یعنی رسما ادرنالین بود که میرفت بالا مخصوصا وقتی پنهان میشدن یک گوشه و قایمکی زیر نظرت داشتن تا بهت حمله کنن و تا اسلحه میکشیدی سریع در میرفتن تا فرصت مناسب.

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
یه چیزی که خیلی ندیدم اینجا ازش تعریف کنن سیستم چک پوینت بازیه. به نظرم واقعا عالیه. جوریه که اصلا از بازی خسته نمیشی هرچند بار که موفق نشی تلاش میکنی برای پیشروی.برای مثال tlou رو با control مقایسه کنین. انقدر چک پوینتا بد بود که ادم سرشو میخواست بکوبه تو دیوار.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
اما نیما در اینکه بازی مولتی بود خیلی ها میتونستن این شاهکار تجربه کنن شکی درش نیست موافقم اما به نظرم خیلی از این نفرت پراکنی ها برای انحصاری بودنش نیست من همین الان دوست های دارم که طرفدار بقیه پلتفرم ها هستن نشستن از بازی لذت بردن خیلی هم تعریف میکنن بلکه دلایلی داره که نیاز به آسیب شناسی خیلی بزرگتری تو جامعه های مختلف داره که به نظرم نیازی هم نیست ما این بخش باز کنیم اما یک سریش به همون مواردی بر میگرده که گفتی.

من نگفتم که دلیلش فقط اینه . اما حداقل در همین فروم خودمون درصد بسیار زیادیش مربوط به همون بحث انحصاری بودن هست. این اثبات شده که اینجا وقتی میخوای یه چیزی رو بکوبی به مسائلی چنگ میزنی که حتی خودت هم باورش نداری.
سر TLOU II هم همین اتفاق افتاده. داستان ملتهب و خاصش بهونه ای شده که اگه مثلا 5 نفر واقعا بخاطر داستان باهاش مشکل دارن 20 نفر دیگه بخاطر همین بحث فنبوی بودن و ... سوار موج نفرت پراکنی بشن.
همین سابقه ی یوزراسکورها یا حتی اینایی که توییت میکنن رو دربیاری متوجه میشی که درصد خیلی زیادیشون فنبوی Xbox هستن .
بخاطر همین میگم ای کاش انحصاری نبود.

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
759
نام
Saeed
خب منم بالاخره با وجود مشغله تونستم این شاهکار رو استارت بزنم و توی همین یک ساعت اول بازی جذبش شدم بدجور! من نسخه قبلی رو روی grounded تموم کردم. بنظرتون اینم روی آخرین درجه شروع کنم یا درجه سختی رو مدیوم بیارم و از داستان و جزئیات لذت ببرم؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خب منم بالاخره با وجود مشغله تونستم این شاهکار رو استارت بزنم و توی همین یک ساعت اول بازی جذبش شدم بدجور! من نسخه قبلی رو روی grounded تموم کردم. بنظرتون اینم روی آخرین درجه شروع کنم یا درجه سختی رو مدیوم بیارم و از داستان و جزئیات لذت ببرم؟

بستگی به خودت داره
بازی چالش بالانس و باحالی داره
نه جوری سخته که خسته بشی نه آبکیه که هیجانی برات ایجاد نکنه
اگر حوصله سر و کله زدن با بازی رو داری و میتونی سر داستانش دندون رو جیگر بذاری خب سختش کن آدرنالین بچسبونی :D
در ضمن گزینه کاستوم هم واقعا عالی کار شده میتونی با گزینه هاش دقیقا باب میل خودت گیم پلی رو شخصی سازی کنی

• Like
Reactions: SaeedKING

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
خیلی شجاعت میخواد یه کارکتری مثل ابی بسازی که هم فمنیست ها ازش متنفر بشن و هم مرد های لاغراندام، تازه میفهمم این حجم از هیت نسبت به ابی و لقب هایی مثل ترنس به خاطر چیه :))

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
نیمه دوم بازی دیوانه کننده هست با ذهن و روان آدم بازی میکنه
آقا نمی دونم فقط من این طوری بودم یا بقیه هم هستن یا مشکل از بنده هست که با هر ضربه که به نورا میزدیم لذت میبردم و با تنفر کامل سر صورت نورا رو نابود کردم فقط موندم وقتی که به ابی برسم با چه نفرتی سمتش حمله میکنم
نیمه دوم بازی ؟
تازه اول بازی هستی
چقدر بازی طولانی لعنتی و چقدر عشق میکنم من فکر میکردم رسیدم آخر بازی فهمیدم تازه وارد قسمت دوم بازی شدم :D
و چقدر این بازی بی رحمه ! :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر