PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
@Dinosaur
آریا راستش بگو، سر و سری با ناتی داگ داری؟ :D یه بخش از بازی برای خودته اصلا :D
الله اکبر! :| سومین نفری هستی که این رو میگی و دیگه مغزم داره منهدم میشه از شدت کنجکاوی که ببینم جریان چیه! :|
(لطفاً کسی به طور ظریف و لطیف و اینا هم اشاره نکنه جریان چیه تا خودم برم سراغش! :D)

این خوبه که!
دیوار از کلاهبردار جماعت پر شده.
اگهی میزنن قیمت و میزنن 800 تومن ولی با این پیشفرض که بیعانه واریز کنید تا براتون ارسال شه.
یا میزنن حراج بازی ها به علت تغییر شغل با بیعانه ارسال میشه.

خلاصه مراقب باشید.
آره از اون مدل کلاهبرداری‌ها که متأسفانه خیلی زیاده. من همیشه حضوری خرید و فروش می‌کنم که مشکلات به حداقل برسه، ولی حتی حضوری هم شنیدم کلاهبرداری‌های خوشگلی می‌کنن با طراحی صفحه پرداخت موبایل جعلی و...
ولی دیگه واقعاً این مدلی رو ندیده بودم که تبلیغ بذارن و داخلش داستان رو لو بدن.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
دوستانی که هنوز بازی رو نخریدن و دنبال نسخه فیزیکی توی جاهایی مثل دیوار می‌گردن، حواسشون به تبلیغ‌ها باشه.
چون یه سری کثافت (البته کثافت‌ کمترین واژه‌ای هست که میشه به کار برد) توی دیوار دارن داستان رو لو میدن و تبلیغ رو که باز کنین، خیلی راحت هرچی دلشون خواسته نوشتن.
خوشبختانه برای من که چیز خاصی لو نرفت و تا فهمیدم علت تبلیغ فقط لو دادن داستان بوده اومدم بیرون. ولی کلاً برام جالبه که TLoU2 چطوری داره مرزهای عوضی بودن رو توی یه عده جابجا می‌کنه!
نیل دراکمن تو هر ویدیو یوتیوب یه چند تا اسپورز هم قرار داده ، و ملت رو تبدیل به زامبی می‌کنه ، وگرنه این کار ها از آدم سالم حتی هیتر های ریشه دار هم سر نمیزنه ، رسما ملت دچار جنون شدن ...خلاصه بازی حتی تو دنیای واقعی هم داره مرز های جدیدی رو باز و اکتشاف می‌کنه که بشر تا حالا باهاش مواجه نشده بود.

آخرین ویرایش:

Amir...66

کاربر سایت
Nov 18, 2018
38
واقعا این بازیو منو متحیر کرده...من از جمعه صب دارم بازی میکنم و کلا اونقد همه جارو میگردم و کوچکترین قسمتای بازی و داستانو دنبال میکنم که هنوز day1 رو تموم نکردم.جالب اینه که یه بنده خدایی تو یوتیوب که خیلی قبولش دارم رو هم دنبال میکنم و همون قسمتایی که بازی کردمو دوباره میرم و اونجا هم تماشا میکنم که ببینم اون چجوری انجامش داده و قسمت جالب ماجرا اینه که منی که اینقد همه جارو میگردم و کند پیش میرم بازم خیلی از چیزارو میبینم از دست دادم...به دوستان توصیه میکنم حتما همه جای بازیو بگردن چون داخل همین چیزای کوچیکی که حتی فکرشو نمیکنیم سینماتیک ها و ایتم های خیلی جالبی قرار داره که به داستان بازی مرتبطه و خود من وقتی که میبینم اون قسمتارو از دست دادم فقط حسرت میخورم.کلا مراحل جانبی تو دل بازی قرار داره و نقطه به نقطه ی این بازی توش هدفه پس به سادگی از دستش ندین فقط به خاطر اینکه ببینید اخرش چی میشه(البته هر کسی مختاره چجوری بازیو پیش ببره فقط منباب راهنمایی گفتم چون واقعا حیفه)

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
کسی اشاره به شکستن شیشه‌ها توی بازی و اینکه چقدر زیادی خوبن، کرده؟ :D
کافی بود وارد جایی بشم که پر از شیشه هستش، تا همه رو به فنا نمیدادم آروم نمیگرفتم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
کافی بود وارد جایی بشم که پر از شیشه هستش، تا همه رو به فنا نمیدادم آروم نمیگرفتم :D
موقعی که ماشینی که پشتش خفا کردی رو مثل پدر خوانده می‌بندن به گلوله رو نمیگی ...
اولین بار که از پشت ماشین آشپالم کردن و این شیشه ها میپاچید این ور اون ور ، من دسته رو انداختم و سرم رو گرفتم....

روی هر جای بازی دست میزاری یه پدیده جدید و ماورای تصور وجود داره

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
دوستانی که هنوز بازی رو نخریدن و دنبال نسخه فیزیکی توی جاهایی مثل دیوار می‌گردن، حواسشون به تبلیغ‌ها باشه.
چون یه سری کثافت (البته کثافت‌ کمترین واژه‌ای هست که میشه به کار برد) توی دیوار دارن داستان رو لو میدن و تبلیغ رو که باز کنین، خیلی راحت هرچی دلشون خواسته نوشتن.
خوشبختانه برای من که چیز خاصی لو نرفت و تا فهمیدم علت تبلیغ فقط لو دادن داستان بوده اومدم بیرون. ولی کلاً برام جالبه که TLoU2 چطوری داره مرزهای عوضی بودن رو توی یه عده جابجا می‌کنه!
دقیقا آریا :| دو روز پیش داداشم داشت توی دیوار آگهی ها رو میخوند و داستان براش لو رفت :|
همون شب هم یه آدم ....... توی همینجا داستان رو اسپویل کرد و برای من لو رفت :(
این همه مدت مراقب بودیم اما...! ولی خب از اون روز تا الان هر موقع وقت میکنم, موقع بیدار شدن , وسط روز و موقع خواب , هر موقع که یادم میاد از خجالت اون آدم نفهم در میام و تا میتونم فحش میدم , میدونم با فحش دادن چیزی تغییر نمیکنه اما واقعا لیاقتش همینه...!

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
دقیقا آریا :| دو روز پیش داداشم داشت توی دیوار آگهی ها رو میخوند و داستان براش لو رفت :|
همون شب هم یه آدم ....... توی همینجا داستان رو اسپویل کرد و برای من لو رفت :(
این همه مدت مراقب بودیم اما...! ولی خب از اون روز تا الان هر موقع وقت میکنم, موقع بیدار شدن , وسط روز و موقع خواب , هر موقع که یادم میاد از خجالت اون آدم نفهم در میام و تا میتونم فحش میدم , میدونم با فحش دادن چیزی تغییر نمیکنه اما واقعا لیاقتش همینه...!
در مورد من نامرد تو نظرات بررسی call of duty جاساز کرده بود :Angry:

• Angry
Reactions: .:miladamiri:.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اسپویل پشیزی از ارزش بازی کم نمیکنه ، فقط شاید کمی المان سوپرایز رو خراب کنه ...

من دیروز فکر میکردم به خاطر اسپویل دست و دلم به بازی نمیره ... اما امروز صبح بدون اینکه گذر زمان رو حس کنم ۶،۵ ساعت بی وقفه بازی کردم ... مدت ها بود با همچین اشتیاقی بازی نکرده بودم

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
آره از اون مدل کلاهبرداری‌ها که متأسفانه خیلی زیاده. من همیشه حضوری خرید و فروش می‌کنم که مشکلات به حداقل برسه، ولی حتی حضوری هم شنیدم کلاهبرداری‌های خوشگلی می‌کنن با طراحی صفحه پرداخت موبایل جعلی و...
ولی دیگه واقعاً این مدلی رو ندیده بودم که تبلیغ بذارن و داخلش داستان رو لو بدن.
مدل داستان لو دادن که فقط از جبهه مقابل از سر حسودی و بخل برمیاد
ولی اون مدل که صفحه پرداخت جعلی درست میکنن ، دقیقا سر دوستم اومد، RE2 رو یارو مفتی صاحاب شد، اینم از ترس اینکه iPhoneX تو جیبش رو کش نرن گوشیش رو چک نکرده ببینه sms بانکی اومده یانه !!!:|

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
منم اومدم همین رو بگم :D
میخواستم بگم شما هم کرم شکستن شیشه دارید؟:D
من هیچ شیشه ای رو سالم نمیذارم، یه جا اومدیم وارد یه اتاقی بشیم ، دینا از در رفت من شیشه رو شکستم از پنجره رفتم:-w:D

راستی:
Thanks the director for bringing us
pleasure of revenge:-w

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
در اینکه این بازی شاهکار هست شکی نیست. من خودم پی اس فورمو فروختم و از نعمت این بازی محرومم.و با دیدن چند ویدئو تو یوتیوب میشه به شاهکار بودن از نظر داستان و شخصیت پردازی و حتی گیم پلی پی برد.

اما نکته ی مهم اینه که این بازی نتونسته مثل نسخه ی شماره ی یک همه رو راضی کنه.
لست او آس نسخه اول، بدون استثنا همه تعریف میکردن و شاید 90 به 10 بود.
اما اینجا قضیه فرق میکنه و شاید بشه گفت 60 به 40 که بازم از خوب بودنش کم نمیکنه

اما همیشه ساختنه یه سیکوئل (ادامه ) اون خاطره ی خوب و اون تجربه ی بی نظیر اول رو نه اینکه از بین ببره، بلکه کمرنگ میکنه.
قطعا لذتی که در شماره یک بود در 2 نبوده. تو فیلم و سریال ها هم همینه. بهتریناش تو فصل اول بی نظیر و در فصل های بعد کمرنگ و کم رنگ و حتی در برخی موارد کلا اون خاطره ی خوب پاک میشه.
--
در هر صورت به نظرم ای کاش شماره ی دوای ساخته نمیشد و یا ناتی داگ میومد و یه عنوان جدا معرفی میکرد.
این رو هم در نظر بگیرید، کارگردان اثر و استودیو قطعا پول بسیار بسیار بالایی فقط از اسم the last of us در میارن و بازی کردن من و شما اولویت اون ها نیست، دلیلش همینه که این شماره مثل شماره ی اول باب دل همه نبوده. (فقط از نظر داستان)

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
در اینکه این بازی شاهکار هست شکی نیست. من خودم پی اس فورمو فروختم و از نعمت این بازی محرومم.و با دیدن چند ویدئو تو یوتیوب میشه به شاهکار بودن از نظر داستان و شخصیت پردازی و حتی گیم پلی پی برد.

اما نکته ی مهم اینه که این بازی نتونسته مثل نسخه ی شماره ی یک همه رو راضی کنه.
لست او آس نسخه اول، بدون استثنا همه تعریف میکردن و شاید 90 به 10 بود.
اما اینجا قضیه فرق میکنه و شاید بشه گفت 60 به 40 که بازم از خوب بودنش کم نمیکنه

اما همیشه ساختنه یه سیکوئل (ادامه ) اون خاطره ی خوب و اون تجربه ی بی نظیر اول رو نه اینکه از بین ببره، بلکه کمرنگ میکنه.
قطعا لذتی که در شماره یک بود در 2 نبوده. تو فیلم و سریال ها هم همینه. بهتریناش تو فصل اول بی نظیر و در فصل های بعد کمرنگ و کم رنگ و حتی در برخی موارد کلا اون خاطره ی خوب پاک میشه.
--
در هر صورت به نظرم ای کاش شماره ی دوای ساخته نمیشد و یا ناتی داگ میومد و یه عنوان جدا معرفی میکرد.
این رو هم در نظر بگیرید، کارگردان اثر و استودیو قطعا پول بسیار بسیار بالایی فقط از اسم the last of us در میارن و بازی کردن من و شما اولویت اون ها نیست، دلیلش همینه که این شماره مثل شماره ی اول باب دل همه نبوده. (فقط از نظر داستان)
میدونی بحث اصلی کجاست؟ بحث اینجاست که ناتی‌داگ "نمیخواد"همه رو راضی کنه. ۴ سال پیش که بازی تو مراحل ساخت اولیه هم بود دراکمن گفت نصف فن‌ها ازش متنفر میشن

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
ای گفتی. اصلا شکوندن شیشه توی این بازی یک حس لذت روحی روانی خاصی میده به آدم مخصوصا با اون فیزیک داینامیک و صداگذاری فوق‌العاده:D!
این شات رو خودم گرفتم شکار لحظه‌ها:D
wr0p_t20.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر