PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Ali Gamer984

کاربر سایت
Jul 9, 2020
18
نام
علی
دو سال گذشت و هنوزم نظرم تغییری نکرده و بهترین عنوانی هست که تا حالا که بازی کردم.
هنوز هیچ جایی ندیدم یه بازی انقدر مخاطبش رو دست بالا بگیره و باری به اون سنگینی روی دوشت بزاره.
مخصوصا وقتی بازار پر از بازیایی هستش که با مخاطبش مثل یه بچه رفتار میکنن...دست از پا خطا نمیکنن که ممکنه ناراحت بشی، بهت بر بخوره یا به احساساتت لطمه وارد بشه.
از نظر گیم پلی هم هنوز از خیلی جهات عنوان بهتری ندیدم توی این مدت.
انیمیشن هایی که هنوز تکرار نشده...هوش مصنوعی هم ندیدم توی بازی دیگه‌ای بهش نزدیک شده باشن. اون سیستم خفن ارتقای سلاح که بی‌نظیره و امیدوارم توی ریمیک Part 1 هم اعمالش کنن. اون حس واقعی بودن مبارزات و موارد دیگه‌ای که خودتون میدونید و تجربه کردید.
خلاصه امیدوارم حداقل تا آخر نسل یه بازی دیگه تجربه کنم که همچین حسی بهش داشته باشم.
این شاهکار برای منم بهترین بازی تاریخه.
The Last of Us Part II جزو محدود بازی هاییه که از همه نظر کامله. گیمپلی، داستان، شخصیت پردازی، موسیقی، صداگذاری، عملکرد فنی و گرافیک همه در بالاترین سطح ممکن قرار دارن و من بجر این عنوان و بازی Uncharted 4: A Thief's End هیچ بازی ای در سبک اکشن-ماجراجویی ندیدم که به این دستاورد بی نظیر رسیده باشن. به نظرم لایق تمامی جوایز و نمراتی که گرفت بود. توی هر لیستی از بهترین های تاریخ از نظر آمار بریم نام 2 نسخه The Last of Us دیده میشه. به عنوان مثال این 2 لیست شاید براتون جالب باشه: (دوستان من زیاد با قوانین اینجا آشنایی ندارم، اگر گذاشتن لینک از سایتای دیگه مشکلی داره لطفا اطلاع بدید)
کم نقص ترین بازی های تاریخ
بهترین بازی های تاریخ از نظر تعداد جوایز
و همچنین استودیوی ناتی داگ مهم ترین نقش رو در تبدیل سونی به پرافتخارترین ناشر تاریخ داشته​

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
دو سال گذشت و هنوزم نظرم تغییری نکرده و بهترین عنوانی هست که تا حالا که بازی کردم.
هنوز هیچ جایی ندیدم یه بازی انقدر مخاطبش رو دست بالا بگیره و باری به اون سنگینی روی دوشت بزاره.
مخصوصا وقتی بازار پر از بازیایی هستش که با مخاطبش مثل یه بچه رفتار میکنن...دست از پا خطا نمیکنن که ممکنه ناراحت بشی، بهت بر بخوره یا به احساساتت لطمه وارد بشه.
از نظر گیم پلی هم هنوز از خیلی جهات عنوان بهتری ندیدم توی این مدت.
انیمیشن هایی که هنوز تکرار نشده...هوش مصنوعی هم ندیدم توی بازی دیگه‌ای بهش نزدیک شده باشن. اون سیستم خفن ارتقای سلاح که بی‌نظیره و امیدوارم توی ریمیک Part 1 هم اعمالش کنن. اون حس واقعی بودن مبارزات و موارد دیگه‌ای که خودتون میدونید و تجربه کردید.
خلاصه امیدوارم حداقل تا آخر نسل یه بازی دیگه تجربه کنم که همچین حسی بهش داشته باشم.
کلا این بازی واقعا یه «تجربه» بود. بازی‌هایی هستن که تا این حد مخاطبشون رو دست بالا بگیرن، ولی اکثرا AAA نیستن و کلا هم انگشت شمارن. یکیش Disco Elysium بود.
پارت دو به غیر از بعد داستان و روایت تو بعد گیم‌پلی هم به شدت منحصر به فرد بود. اینا تو پارت دو به یه معجون بی‌همتایی از واقع‌گرایی و fun to play بودن رسیدن که من مثلش رو هیچجا ندیدم. مبارزات بازی رو درجات آخر با مهمات کم به قدری مهیج می‌شه که آدم یادش می‌ره نفس بکشه! :)):D

خلاصه که واقعا تجربه‌ی عجیبی بود این بازی. هم خودش هم اتفاقات پیرامونش.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,003
نام
آریا
این رو شاید قبلاً گذاشته بودم، ولی بد نیست به مناسبت دو سالگی بازی دوباره بذارم.
به نظرم یکی از بهترین ویدیوهایی هست که طرفدارهای همه بازی‌ها (نه فقط TLoU2) تا امروز ساختن و با اینکه صد بار دیدمش، هنوز سیر نشدم.
ویدیو از سر تا ته بازی رو اسپویل می‌کنه و اگه جزو ۰.۰۰۰۰۳٪‌ از گیمرهای دنیا هستین که هنوز از داستان بی‌خبرین، سراغ ویدیو نرین. :D
لینک یوتیوب هست که خب فیلــتره، ولی توی این دوره زمونه هم کمتر کسی رو داریم که بدون فیــلترشکن بیاد اینترنت و ایشالا که همه دوستان بتونن ویدیو رو راحت ببینن.

توی آپارات هم گذاشتم، ولی احتمالاً تا لحظاتی دیگه ویدیو رو منهدم می‌کنن.

Ali Gamer984

کاربر سایت
Jul 9, 2020
18
نام
علی
من هر کاری میکنم نمیتونم اکشن وار برم جلو.... فقط مخفی کاری با چاقو پیستول صدا خفه کن!!!!مرض بدیه:D
برعکست من کلا در 90درصد مواقع از روش بُکش برو جلو استفاده می کنم (: اون مبارزات واقع گرایانه رو واقعا حیفه از دست بدی...

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
برعکست من کلا در 90درصد مواقع از روش بُکش برو جلو استفاده می کنم (: اون مبارزات واقع گرایانه رو واقعا حیفه از دست بدی...
بازی جوریه که وادارت میکنه همش مخفی کاری بری.یک جورایی دست خودت نیست

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
بعد از دو سال بخاطر تروفی Dig Two Graves و You Can’t Stop This که از بازی باقی مونده بود دوباره دارم بازی رو روی Grounded میرم

به جرئت میتونم بگم همون حس و حالی که موقع ریلیز پیدا کردم رو دوباره پیدا کردم (خیلی سعی کردم اینطوری نشه چون تا مدت ها درگیر بغضی بودم که بازی توی گلوم گذاشته بود ولی هر کاری کردم نشد)
همون غم و اندوه و بغض مجدداً برام تداعی شد بخصوص آخر بازی که رسماً آخرین تکه باقی مونده قلبت رو هم تیکه پاره میکنه
این گیم یه چیز عادی نیست مثل سیاه چاله ای میمونه که نمیتونی بگی از کنارش رد میشم و جذبش نمیشم!
هر کاری هم بکنی واقعیت اینه که از کنار یک سیاه چاله داری رد میشی و اون در هر صورت تو رو میبلعه!

واقعا هیچ کلمه ای پیدا نمیکنم که باهاش بازی رو وصف کنم که در حقش ظلم نکرده باشم. شاهکار؟ بهترین؟ احساسی ترین؟ بیخیال! این کلمات همه در مقابل عظمت و بزرگی این گیم شوخیه
زبان این بازی احساسه نه کلام! برای همینم تنها چیزی که میتونه این گیم رو در حد و اندازه واقعیش توصیف کنه دل های ما و احساسات درونی ماست که قابل بیان نیست

ناتی داگ کار خیلــــــی سختی برای پارت سوم در پیش داره...

آخرین ویرایش:

rednathan2300

کاربر سایت
May 11, 2019
241
بعد از دو سال بخاطر تروفی Dig Two Graves و You Can’t Stop This که از بازی باقی مونده بود دوباره دارم بازی رو روی Grounded میرم

به جرئت میتونم بگم همون حس و حالی که موقع ریلیز پیدا کردم رو دوباره پیدا کردم (خیلی سعی کردم اینطوری نشه چون تا مدت ها درگیر بغضی بودم که بازی توی گلوم گذاشته بود ولی هر کاری کردم نشد)
همون غم و اندوه و بغض مجدداً برام تداعی شد بخصوص آخر بازی که رسماً آخرین تکه باقی مونده قلبت رو هم تیکه پاره میکنه
این گیم یه چیز عادی نیست مثل سیاه چاله ای میمونه که نمیتونی بگی از کنارش رد میشم و جذبش نمیشم!
هر کاری هم بکنی واقعیت اینه که از کنار یک سیاه چاله داری رد میشی و اون در هر صورت تو رو میبلعه!

واقعا هیچ کلمه ای پیدا نمیکنم که باهاش بازی رو وصف کنم که در حقش ظلم نکرده باشم. شاهکار؟ بهترین؟ احساسی ترین؟ بیخیال! این کلمات همه در مقابل عظمت و بزرگی این گیم شوخیه
زبان این بازی احساسه نه کلام! برای همینم تنها چیزی که میتونه این گیم رو در حد و اندازه واقعیش توصیف کنه دل های ما و احساسات درونی ماست که قابل بیان نیست

ناتی داگ کار خیلــــــی سختی برای پارت سوم در پیش داره...
عالیه حسین جان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر