PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,990
نام
آریا
اونایی که انقدر به داستان نسخه دوم و پایانش گیر میدن... هیچ متوجه هستید همون نسخه اول که پایانش تمام پیرنگ اتفاقات نسخه دوم بهش وابسته است مشکل داشته؟!

مگه میشه تمام سرنوشت بشر دست فقط و فقط دست یک شخص باشه؟! :D از لحاظ علم پزشکی اصلا میشه همچین چیزی؟! :D (الان همین ویروس کرونا میلیون ها نفر هستن که خونشون در برابر ویروس مقاوم هست و حتی آنتی بادی خونشون رو به بقیه که آسیب پذیر بودن تزریق کردن اما فقط یک نفر در هشت میلیارد؟! شوخی میکنی؟! :-j:D)

اگه به این فکر میکردید، میدونستید این سری همیشه مشکل داشته. بار اولش نیست و نخواهد بود. تازه بنظر من داستان نسخه دوم خیلی منطقی تره. (بازی کردن در نقش Abby بنظر من کار جالب دراکمن بود!) هرچند بازی در نقش villain اصلا چیز تازه ای نیست در دنیای گیم.
گذشته از اینکه بازی شبیه‌ساز پزشکی نیست و یه اثر علمی تخیلی محسوب میشه، جایی گفته نشده توی کل دنیای The Last of Us فقط یه نفر شبیه الی هست. :D یعنی هیچ پزشکی توی دنیای این بازی نمی‌تونه همچین ادعایی بکنه، چون به کل انسان‌های اون دنیا دسترسی نداره که آزمایش‌شون کرده باشه.
شاید هزاران نفر مشابه الی وجود داشته باشن، ولی کسی گازشون نگرفته که این قضیه رو متوجه بشن. شاید خیلی‌ها هم بودن که گاز گرفته شدن و تبدیل نشدن، ولی این قضیه رو پیش خودشون مخفی نگه داشتن و به بقیه نگفتن یا حال و حوصله نداشتن سراغ نزدیک‌ترین درمانگاه برن و بگن بیاین روی من آزمایش کنین. یا مثلاً طرف رو گاز گرفتن و بنده خدا می‌خواسته در راه علم بره سراغ پزشک‌ها و خودش رو تسلیم کنه، ولی سر راه دزدها بهش حمله کردن و شهید شده. :D
این وسط الی زخمی شد و اطرافیان هم در جریان قرار گرفتن و اون اطرافیان به دم و دستگاه وصل بودن و در نهایت تصمیم گرفتن از این فرصت استفاده کنن.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
مگه میشه تمام سرنوشت بشر دست فقط و فقط دست یک شخص باشه؟!

بله میشه، در متون مذهبی امده وقتی منجی بیاد دنیا پر از صلح و صفا میشه و بشر به آرامش ابدی میرسه، پس مبینید که میشه سرنوشت تمام بشر و کهکشان و ایضا کهکشان های اطراف دست یک شخص باشه.

هرکی با شخصیت پردازی بازی مشکل داره یا فکر میکنه بده و کلا احساس میکنه داستان جالب نیست، دو ساعت وقت بزاره اینو ببینه. یکم طولانیه اما ارزشش رو داره.

من اینجا چیکار میکنم؟:D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,779
نام
حامد
بله میشه، در متون مذهبی امده وقتی منجی بیاد دنیا پر از صلح و صفا میشه و بشر به آرامش ابدی میرسه، پس مبینید که میشه سرنوشت تمام بشر و کهکشان و ایضا کهکشان های اطراف دست یک شخص باشه.

من اینجا چیکار میکنم؟:D
هر بار که میگی جوئل هی من cringe میشم. جوئل نوشته میشه ولی خوب همون جول خونده میشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,451
نام
امین
اونایی که انقدر به داستان نسخه دوم و پایانش گیر میدن... هیچ متوجه هستید همون نسخه اول که پایانش تمام پیرنگ اتفاقات نسخه دوم بهش وابسته است مشکل داشته؟!

مگه میشه تمام سرنوشت بشر دست فقط و فقط دست یک شخص باشه؟! :D از لحاظ علم پزشکی اصلا میشه همچین چیزی؟! :D (الان همین ویروس کرونا میلیون ها نفر هستن که خونشون در برابر ویروس مقاوم هست و حتی آنتی بادی خونشون رو به بقیه که آسیب پذیر بودن تزریق کردن اما فقط یک نفر در هشت میلیارد؟! شوخی میکنی؟! :-j:D)

بنظرم شما گیم و بیخیال شو و فقط مستند ببین که همه چی برات واقعی و قابل باور باشه.

Shayan Gamer

کاربر سایت
Oct 14, 2020
19
بنظرم شما گیم و بیخیال شو و فقط مستند ببین که همه چی برات واقعی و قابل باور باشه.
خط مشی سگ شرّ در دو نسل اخیر واقعگرایی بوده. برای همین از کاراکترهای کارتونی و محبوبش دست کشیده و این همه در راه انمیشن صورت و موشن کپچر و بکارگیری بازیگر (نه فقط صداپیشه) و ...داره هزینه گزاف میکنه. (و این هزینه های زیاد رو با گیمپلی خطی و اسکریپت شده و هزینه های پایینش جبران میکنه) اصلا هرکی بار اولش باشه فکر میکنه وارد تاپیک فیلم شده تا بازی!! :D پس طبق نظر جنابعالی حق نداریم به پلات هول های داستانی اشاره کنیم؟! :-?:-??

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,451
نام
امین
خط مشی سگ شرّ در دو نسل اخیر واقعگرایی بوده. برای همین از کاراکترهای کارتونی و محبوبش دست کشیده و این همه در راه انمیشن صورت و موشن کپچر و بکارگیری بازیگر (نه فقط صداپیشه) و ...داره هزینه گزاف میکنه. (و این هزینه های زیاد رو با گیمپلی خطی و اسکریپت شده و هزینه های پایینش جبران میکنه) اصلا هرکی بار اولش باشه فکر میکنه وارد تاپیک فیلم شده تا بازی!! :D پس طبق نظر جنابعالی حق نداریم به پلات هول های داستانی اشاره کنیم؟! :-?:-??

دوست عزیز با این دید میشه در طول و عرض تموم بازی های رایانه ای و شست و پهن کرد رو طناب.
میگم شما مسیر و اشتباه اومدی!
هیچ بازی نمیاد بگه من همه چیم شبیه ساز زندگی واقعی هست و عین و مو به مو داریم زندگی رو جلو میبریم(جز معدود شبیه ساز ها) که اون ها هم هنوز ادعای صد درصدی تو این مورد ندارن!
وقتی ما بازی رو استارت میزنیم با این پیش فرض جلو میریم که اون اتفاق افتاده و ما ادامه ش میدیم، به همین سادگی.
با نگاه شما همین والهالا هم رو اواتار شماست دارای ایرادهای اساسی میشه!

در کل بنظرم بین گیم و فیلم مستند شما یه تمایز قائل شو.

آخرین ویرایش:

Shayan Gamer

کاربر سایت
Oct 14, 2020
19
دوست عزیز با این دید میشه در طول و عرض تموم بازی های رایانه ای و شست و پهن کرد رو طناب.
میگم شما مسیر و اشتباه اومدی!
هیچ بازی نمیاد بگه من همه چیم شبیه ساز زندگی واقعی هست و عین و مو به مو داریم زندگی رو جلو میبریم(جز معدود شبیه ساز ها) که اون ها هم هنوز ادعای صد درصدی تو ان مورد ندارن!
وقتی ما بازی رو استارت میزنیم با این پیش فرض جلو میریم که اون اتفاق افتاده و ما ادامه ش میدیم، به همین سادگی.
با نگاه شما همین والها هم رو اواتار شماست دارای ایرادهای اساسی میشه!

در کل بنظرم بین گیم و فیلم مستند شما یه تمایز قائل شو.
با مدیوم گیم مشکلی نداریم اما خب عنوانی که یه عده ای ازش بعنوان "بهترین داستان تاریخ بازی ها" یاد میکنن مگه نباید بی نقص باشه؟! :-/
اتفاقا اصلا با مدیوم های سرگرمی ناآشنا نیستم! :D
وقتی یکی مثل من که فیلم leon the professional و اون رابطه خاص بین یه مرد مسن و دختربچه رو یه دهه قبل از tlou دیده و یا کلی درام های داستانی تاثربرانگیز رو توی سریال the walking dead تجربه کرده این بازی چه چیز جدیدی بهش عرضه کرده، چه چیز ویژه ای مختص به خودش رو داشته که ازش بعنوان "بهترین" و "بزرگترین" یاد کنم؟!! چیزی که سرتاپاش تقلید و الهامگیری از دیگرانه چطور بهترینه!؟ :D

یه پلات هول دیگه:
مگه abby زن غضلانی و قوی نیست پس چطور ellie توی نبرد تن به تن میتونه overpoweredـش کنه؟! بهتر نبود از هوش خودش استفاده کنه تا یه جوری تو تله ای چیزی گیرش بندازه؟!

و ده هد و صدها پلات هول دیگه... :D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,451
نام
امین
با مدیوم گیم مشکلی نداریم اما خب عنوانی که یه عده ای ازش بعنوان "بهترین داستان تاریخ بازی ها" یاد میکنن مگه نباید بی نقص باشه؟! :-/
اتفاقا اصلا با مدیوم های سرگرمی ناآشنا نیستم! :D
وقتی یکی مثل من که فیلم leon the professional و اون رابطه خاص بین یه مرد مسن و دختربچه رو یه دهه قبل از tlou دیده و یا کلی درام های داستانی تاثربرانگیز رو توی سریال the walking dead تجربه کرده این بازی چه چیز جدیدی بهش عرضه کرده، چه چیز ویژه ای مختص به خودش رو داشته که ازش بعنوان "بهترین" و "بزرگترین" یاد کنم؟!! چیزی که سرتاپاش تقلید و الهامگیری از دیگرانه چطور بهترینه!؟ :D

یه پلات هول دیگه:
مگه abby زن غضلانی و قوی نیست پس چطور ellie توی نبرد تن به تن میتونه overpoweredـش کنه؟! بهتر نبود از هوش خودش استفاده کنه تا یه جوری تو تله ای چیزی گیرش بندازه؟!

و ده هد و صدها پلات هول دیگه... :D
این ادعا رو که شما میگی نمیتونی به همه تعمیم بدی و خودتم میگی یه عده.
خب از نظر اونا بهترین بوده و خب ایرادی هم به سلیقه شون نمیشه گرفت.
انتخاب بهترین تو هر مدیایی به مخاطبش برمیگرده.
ولی میگم با دید موشکافانه شما میشه نسخه همه بازی ها رو پیچید و ازشون ایراد گرفت.
حرف شما زمانی میتونه قابل بحث یا تفکر باشه که خود سازنده بیاد و همچین ادعایی بکنه.
به طبع هر کودوم از ماها با شخصییت های مختص به خودمون و درکی که از این معقوله داریم بازیها رو تجربه میکنیم و چه بهتر که نگاهمون رو عمیقتر کنیم و قبول کنیم ممکنه خیلی ها واسشون داستان بازی بهترین بوده و این فقط نظر اون فرده.

پیشنهاد میکنم از بازی (اگه داریش البته) لذت ببری و قبول کنی این اتفاق ها توش افتاده و اگه دنبال چرایی خیلی چیزا بری باور کن دنیای گیم و زهر مار میکنی واسه خودت.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
860
نام
محسن
یه پلات هول دیگه:
این ایرادات رو میگی من بیشتر به بی نقص بودن داستان بازی پی میبرم!
اگر بازی رو از کانال های محترم یوتیوب دیده باشی!:D میبینی که بعد از چند وقتی که گروه رتلرز ابی رو گروگان گرفتن، وقتی الی میرسه، ابی اکثر ماهیچه هاش رو از دست داده و ضعیف تر شده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر