PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
دوستان فرق نسخه تک دیسک و دو دیسک بازی چیه؟
سرچ کردم ظاهرا یکی از دیسکها مربوط به دیتای بازی هست خب چرا یه پک تک دیسک هم هست تو بازار؟

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
توجه: این فایل PDF حاوی اسپویل می باشد

با اجازه دوستان این پست در هر دو تا تاپیک گذاشتم. بخش گفتار چهارم به درک داستان و مفهوم و پیامش کمک بسیار زیادی میکنه.

تحلیل کامل و جامع The Last of Us Part II از نگاه دکتر یزدان حیدری
در چهار گفتار ( 47 صفحه ) بازیو مورد بررسی و آنالیز قرار دادن
--------------------------------------------------------------------------------------​

گفتار اول : در مورد فرهنگ نمره پرستی و نمره دهی در نقد و همچنین موج
فضای مجازی: (چرا نظر مخاطبان در فضای مجازی اینگونه
است؟)

گفتار دوم : چرا بازی TLOU PART 1 تا این حد محبوب شد و به مرحله تقدیس
رسید؟

گفتار سوم : بررسی جزئی نگرانه بازی THE LAST OF US PART 2

گفتار چهارم : کلامی در باب مفهوم و پیام داستان بازی THE LAST OF US PART 2

لینک دانلود فایل PDF

به تمام موافقان و مخالفان توصیه میکنم حتما بخونیدش . دیگه تحلیل و بررسی از این کاملتر به زبان فارسی پیدا نمیشه :D

آخرین ویرایش:

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
تصاویری از مطلب مجله دنیای تصویر شماره 308 درمورد The Last Of Us Part II
20200825_122845.jpg 20200825_122920.jpg
20200825_122942.jpg 20200825_123015.jpg
انقدر مجله دنیای تصویر و بقیه مجله ها مثل دانستنی ها یا آفتاب ورزشی گران شدن که آدم مثل قدیم توان تهیه همه شماره های مجله رو نداره مجبوره انگشت شماره فقط یه سری رو بخره

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
کلمه پایان Last رو که میبینم خود به خود ناراحت میشم که یه روزی Last هم تموم میشه:((
توی اوج تمام بشه بهتر از آب بستن بهش می شه

خیلی ip ها نشون دادند که وقتی تعداد شماره ها زیاد شده افت شدیدی کردند مثل مس افکت / کالاف / اساسین / فارکرای / بتلفیلد / گیرز و ....

• Like
Reactions: Nader1362

V.s

کاربر سایت
May 14, 2020
1,355
توجه: این فایل PDF حاوی اسپویل می باشد

با اجازه دوستان این پست در هر دو تا تاپیک گذاشتم. بخش گفتار چهارم به درک داستان و مفهوم و پیامش کمک بسیار زیادی میکنه.

تحلیل کامل و جامع The Last of Us Part II از نگاه دکتر یزدان حیدری
در چهار گفتار ( 47 صفحه ) بازیو مورد بررسی و آنالیز قرار دادن
--------------------------------------------------------------------------------------​

گفتار اول : در مورد فرهنگ نمره پرستی و نمره دهی در نقد و همچنین موج
فضای مجازی: (چرا نظر مخاطبان در فضای مجازی اینگونه
است؟)

گفتار دوم : چرا بازی TLOU PART 1 تا این حد محبوب شد و به مرحله تقدیس
رسید؟

گفتار سوم : بررسی جزئی نگرانه بازی THE LAST OF US PART 2

گفتار چهارم : کلامی در باب مفهوم و پیام داستان بازی THE LAST OF US PART 2

لینک دانلود فایل PDF

به تمام موافقان و مخالفان توصیه میکنم حتما بخونیدش . دیگه تحلیل و بررسی از این کاملتر به زبان فارسی پیدا نمیشه :D
واقعا فوق العاده بود نقد کاملا به جایی بود باعث شد عشقم به این بازی بیشتر از قبل بشه واقعا ناتی داگ خدایه بازی سازیه

• Like
Reactions: only sony

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
تصاویری از مطلب مجله دنیای تصویر شماره 308 درمورد The Last Of Us Part II
View attachment 162173View attachment 162174
View attachment 162175
انقدر مجله دنیای تصویر و بقیه مجله ها مثل دانستنی ها یا آفتاب ورزشی گران شدن که آدم مثل قدیم توان تهیه همه شماره های مجله رو نداره مجبوره انگشت شماره فقط یه سری رو بخره

من خوونده بودم مطالب این شماره رو اتفاقا و قسمت نقد tlou2 علاوه بر اینکه سطح نگارشیش از بقیه بخشا یکم پایینتره(احتمالا بخاطر نویسنده این بخشه و یا اهمیت مطلب تو یه مجله فیلم) با شماره ۲ هم اصلا حال نکرده و مشکلش مشکل رایج کسانیه که با داستان حال نکردن :
جویل یهو و فرتی میمیره
ابی متضاده کاراش و پایان بازی هم جور درنمیاد با اوایلش

خلاصه که انتظار نقد سینمایی تر و خیلی بهتری از مجله ای که کار اصلیش سینماس میرفت ( حتی تو قسمتایی که از بازی تعریف کرده هم جالب نیس...مثه قسمتی که میگه ناتی داگ تو گیم پلی مثه بارسلونای فوتباله :D

.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
من خوونده بودم مطالب این شماره رو اتفاقا و قسمت نقد tlou2 علاوه بر اینکه سطح نگارشیش از بقیه بخشا یکم پایینتره(احتمالا بخاطر نویسنده این بخشه و یا اهمیت مطلب تو یه مجله فیلم) با شماره ۲ هم اصلا حال نکرده و مشکلش مشکل رایج کسانیه که با داستان حال نکردن :
جویل یهو و فرتی میمیره

خلاصه که انتظار نقد سینمایی تر و خیلی بهتری از مجله ای که کار اصلیش سینماس میرفت ( حتی تو قسمتایی که از بازی تعریف کرده هم جالب نیس...مثه قسمتی که میگه ناتی داگ تو گیم پلی مثه بارسلونای فوتباله :D

.
‌اون شخصی که قسمت داستان بازیو نقد کرده، من از قبل میشناسم. ایشون قبل از تجربه بازی پروندشو بسته بود. :D هر چند اخرشم گفته این بازی بی رقیب است ولی از نوع پستاش مشخصه از قبل تصمیم گرفته از بازی خوشش نیاد. :D

اسپویل:

9EC8D0AE-1CC4-4375-BD9D-A8DE3D5D8C1D.jpeg
60883299-6510-4C8E-AC72-9F763D5D2DAC.jpeg

آخرین ویرایش:

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
‌اون شخصی که قسمت داستان بازیو نقد کرده، من از قبل میشناسم. ایشون قبل از تجربه بازی پروندشو بسته بود. :D هر چند اخرشم گفته این بازی بی رقیب است ولی از نوع پستاش مشخصه از قبل تصمیم گرفته از بازی خوشش نیاد. :D

اسپویل:

View attachment 162232
View attachment 162233
چرا زمان نمره دادن به بازی های مولتی پلتفرم حرف از مهندسی زده نمیشه که همیشه یه سری نمرات متوسط و ضعیف پخش میشند در پلتفرم های مختلف که اثری خاصی روی متا بازی نمی کنند

• Like
Reactions: only sony

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
جویل یهو و فرتی میمیره

.
دلیل تضاد در کاراکتر ابی ، به نوعی تبرئه جوئل هستش.میخواد بگه ابی در نهایت همون کارهایی رو که به خاطرش جوئل رو کشت برای نجات دوستش انجام داد .همونظور که جوئل برای نجات الی انجام داد.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
دلیل تضاد در کاراکتر ابی ، به نوعی تبرئه جوئل هستش.میخواد بگه ابی در نهایت همون کارهایی رو که به خاطرش جوئل رو کشت برای نجات دوستش انجام داد که جوئل برای نجات الی انجام داد.
متوجه هستم. بنده فهوای نقد ایشون رو گفتم

البته طبق پستی که دوستمون از سابقه منتقد اشاره کرد و لینک داد که نوشته چون نصف بازی رو اجازه نداشتن تو نقد به داستانش اشاره کنن پس نمره ندادن نشون میده سوای اینکه قبل از انجام بازی فکر و تفکرش در مورد بازی مشخص بوده، احمق هم بوده(فک میکنه چون اجازه نداشتن منتقدا در مورد نیمه دوم داستان صحبت کنن پس اجازه نداشتن نمره هم کم یا زیاد کنن بابتش :D)

مهندسی خفنی شده امتیازا خلاصه:D

.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
متوجه هستم. بنده فهوای نقد ایشون رو گفتم

البته طبق پستی که دوستمون از سابقه منتقد اشاره کرد و لینک داد که نوشته چون نصف بازی رو اجازه نداشتن تو نقد به داستانش اشاره کنن پس نمره ندادن نشون میده سوای اینکه قبل از انجام بازی فکر و تفکرش در مورد بازی مشخص بوده، احمق هم بوده(فک میکنه چون اجازه نداشتن منتقدا در مورد نیمه دوم داستان صحبت کنن پس اجازه نداشتن نمره هم کم یا زیاد کنن بابتش :D)

مهندسی خفنی شده امتیازا خلاصه:D

.

مذخرفترین و احمقانه ترین دلیلی که برای امتیازهای 10 میارن همینه ! یعنی باورکردنی نیست همچین تفکری که چون بخاطر اسپویل نشدن نباید راجع به نیمه دوم داستان صحبت کنن پس فقط به نصف بازی امتیاز دادن :)) بعد من موندم سونی از چه اهرم فشاری استفاده کرده که IGN و Game Informer و EuroGamer و Guardian و Telegraph و حدود 50 تا سایت دیگه سونی هر چی گفته اطاعت کردن !
و چطور مثلا در مورد بقیه انحصاریها این فشار نبوده ؟ چطور وقتی تونسته روی IGN US نفوذ داشته باشه روی IGN Japan که زیرمجموعه محسوب میشه نتونسته ؟! :D GameSpot چی ؟
چرا شرکت ها و پلتفرم های دیگه اوضاع مالیشون خیلی بهتر از سونی هست از این حرکتا نمیزنن ؟

تازه حتی اگه فرض محال کنیم که اینطور بوده ، این عزیزان میتونن وقتی به نصف بازی رسیدن کنسول رو خاموش کنن و از یک Masterpiece 10/10 لذت ببرن :D

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
مذخرفترین و احمقانه ترین دلیلی که برای امتیازهای 10 میارن همینه ! یعنی باورکردنی نیست همچین تفکری که چون بخاطر اسپویل نشدن نباید راجع به نیمه دوم داستان صحبت کنن پس فقط به نصف بازی امتیاز دادن :)) بعد من موندم سونی از چه اهرم فشاری استفاده کرده که IGN و Game Informer و EuroGamer و Guardian و Telegraph و حدود 50 تا سایت دیگه سونی هر چی گفته اطاعت کردن !
و چطور مثلا در مورد بقیه انحصاریها این فشار نبوده ؟ چطور وقتی تونسته روی IGN US نفوذ داشته باشه روی IGN Japan که زیرمجموعه محسوب میشه نتونسته ؟! :D GameSpot چی ؟
چرا شرکت ها و پلتفرم های دیگه اوضاع مالیشون خیلی بهتر از سونی هست از این حرکتا نمیزنن ؟

تازه حتی اگه فرض محال کنیم که اینطور بوده ، این عزیزان میتونن وقتی به نصف بازی رسیدن کنسول رو خاموش کنن و از یک Masterpiece 10/10 لذت ببرن :D
واقعا چه ربطی داره؟! اینا اینقدر نفهمن که هنوز معنای امبارگو رو نمیدونن اونم برای یک اثر شدیدا داستان محور؟! سونی گفته توی نقدهاتون مهم‌ترین بخش بازی رو اسپویل نکنید در نهایت ام نمره‌هایی که داده شده همه برای کلیت و ۱۰۰٪ بازی بوده نه چون سونی گفته از نیمه‌ی دوم بازی حرف نزنید پس اونا هم نیمه‌ی ابتدایی رو نقد کردن! لول چه اونی که ۱۰/۱۰ داد چه اونی که ۶/۱۰.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر