PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
حدود ۷ ۸ ساعت از پایان بازی گذشته ولی نمیدونم چرا اون بخش‌های آخرش اصلا از فکرم بیرون نمیرن :| کل روزم انگار پر شده از پوچی و ناامیدی. چیکار کردی تو با من

بذار برای بار دوم بازی رو شروع کنی و برسی به بعضی لوکیشنای خاص بازی که اتفاقات مهم توشون میفته. اون موقع ببین چه حس عجیبی بهت دست بده :D

من الان رسیدم با سالن تئاتر. واقعا حس عجیبیه توی این محیط چرخیدن وقتی میدونی قراره چه اتفاقاتی اینجا بیفته

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
حدود ۷ ۸ ساعت از پایان بازی گذشته ولی نمیدونم چرا اون بخش‌های آخرش اصلا از فکرم بیرون نمیرن :| کل روزم انگار پر شده از پوچی و ناامیدی. چیکار کردی تو با من
وورد رو باز کن با لپ تاپ و بشین یه تحلیل مشتی از داستان بنویس و حدسیات و فرضیاتتو بنویس. منم تموم بکنم یه تحلیل میخوام بنویسم ببینم یه پرونده درست حسابی میشه برا داستان این دو سری تشکیل داد یا نه. خیلی ابعاد انسانی و روان شناسی داره بازی. من ابتدای سیاتل ۲ ورژن ۲ هستم. نزدیک ۳۴ ساعت شده تا الان. تا اینجا واقعا داستانش غنی بوده.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
بذار برای بار دوم بازی رو شروع کنی و برسی به بعضی لوکیشنای خاص بازی که اتفاقات مهم توشون میفته. اون موقع ببین چه حس عجیبی بهت دست بده :D

من الان رسیدم با سالن تئاتر. واقعا حس عجیبیه توی این محیط چرخیدن وقتی میدونی قراره چه اتفاقاتی اینجا بیفته
آخه میدونی؟ هم میخوام فردا دوباره نیوگیم‌پلاس بزنم هم اینکه اینقدر بازی تلخه که دارم داغون میشم از یه نظرایی. میترسم دفعه دوم دیگه دووم نیارم اصا :D پارت ۲ زجر میده و زجری که من ازش لذت میبرم و تلخی‌ای که در عین تلخ بودن، شیرینه.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
وورد رو باز کن با لپ تاپ و بشین یه تحلیل مشتی از داستان بنویس و حدسیات و فرضیاتتو بنویس. منم تموم بکنم یه تحلیل میخوام بنویسم ببینم یه پرونده درست حسابی میشه برا داستان این دو سری تشکیل داد یا نه. خیلی ابعاد انسانی و روان شناسی داره بازی. من ابتدای سیاتل ۲ ورژن ۲ هستم. نزدیک ۳۴ ساعت شده تا الان. تا اینجا واقعا داستانش غنی بوده.
باید یک‌بار دیگه نشست پاش به نظرم :D یعنی ترجیح میدم بعد از دفعه دوم یه نقد بلند ازش بنویسم مخصوصا اینکه من یه حماقتی کردم و نوت‌هارو نخوندم خعلی :| و دفعه دوم باید تمرکزمو بزارم رو اونا

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
ویدئو هیچ اسپویلی نداره . نه داستانی و نه محیطی .

یه پلان بسته هستش و فقط ویدئو داره سیستم مبارزات و انیمیشن های فوق العاده بازی رو نشون میده . ( ویدئوی کوتاهی هم هستش )

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
من چند صفحه از تاپیک ویدئوهای لیک شده‌ی همین سایت و چنتا از ویدئوهای یوتوب و کامنتای زیرش رو دیدم تا با نگاه مخالفهای بازی بیشتر آشنا بشم، و نتیجه این بود که فهمیدم 90% ایراداتی که از بازی می‌گیرن بخاطر دید تک بعدی به داستان بازیه. سعی کردم جواب بعضی از ایراداتی که گرفتن رو بدم، ولی تو تاپیکی که همش شده meme و ترول و مسخره کردنِ کسایی که از بازی خوششون اومده، واقعا بحث کردن نشدنیه.

داستان و روایت بازی بی‌نقص نیست، ولی "نقصایی" که اکثرا ازش می‌گیرن ذره‌ای منطقی نیست! وقتی هم به سطحی بودن تحلیل‌ها اشاره می‌کنیم، بهشون برمی‌خوره! یا مثلا وقتی از کارگردانی و روایت بازی تعریف می‌شه اون بُعدِ فیلم‌بازشون unleashed می‌شه و خب همشونم ماشالله کوبریک بین و تارکوفسکی بینن. انگار نه انگار داستان و کارگردانی بازی تو سطح مدیوم گیم داره ارائه می‌شه و با استانداردهای مدیوم گیم باید ارزیابی بشه؛ نه استاندارهای فیلم‌های فاخر سینما! اینم البته یکم تقصیر اون بنده خدایی بود که بازی رو با لیست شیندلر مقایسه کرد. با اینکه منظورش چیز دیگه‌ای بود، ولی حسابی بساط ترول عزیزان منتقد رو به راه کرد.

اگه هنوز Part II رو تجربه نکردید و قصد دارید یه روزی تجربه‌ش کنید، یا هنوز اواسطش هستید، پیشنهاد می‌کنم به این جوی که توی اینترنت دور بازی ایجاد شده توجه نکنید و تجربه‌تون رو بخاطرش تحت الشعاع قراره ندید و با "بازی کردنش"، خودتون برای خودتون تصمیم بگیرید که از تجربه‌ش راضی بودید، یا نه.

آخرین ویرایش:

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
این احساساتی که برای دشمنان هنگام کشتن یکی از افرادشون درست کردن خیلی عالیه
مخصوصا وقتی سگشون رو میکشی
از بالا پریدن و حمله کردن به دشمن هم خیلی حال میده
هوش مصنوعی خیلی خوبه فقط ی جا ی مورد دیدم که ضعیف بود اونم ی جا پشت ی ون قایم شده بودم که طرف با سگش ردم رو گرفتن که زنه هم گفت پشت ماشین قایم شده و نزدیک که شدن سگ رو کشتم و منتظر این بودم که زنه بیاد طرفم در کمال تعجب دیدم رفتش بدون هیچ عکس العملی(روی درجه هارد بازی میکنم)
این رندوم بودن اتفاقاتی که بعد از هر سری مردن هم میفته ایده جالبی هست مثلا ی بار که زیر تخت قایم شده بودم دشمن از در روبرو وارد شد و از زیر تخت کشیدم بیرون و نفلم کرد ,سری بعد که منتظر بودم از در روبرو باز بیاد دیدم یکی از زیر تخت باز کشیدم بیرون نامرد از در بغلی اوده بود:D
دو چیز رو کاش به گیم پلی اضاف کرده بودن:
1-شلیک کردن هنگام دویدن
2-باز کردن در وقتی ایم کردی

• Like
Reactions: Brightman

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
kiarash2001 اسپویلر زیر رو باز کنید

اگر اشتباه نکنم و درست منظورتو فهمیده باشم، در اونجا الی میره بیمارستانی که فایر فلای ها بودن (پایان نسخه اول) و در مورد اتفاقات اونجا تحقیق میکنه. بعد جوئل میاد و الی بهش میگه راستشو بگو چی شده. اگر دروغ بگی میرم و دیگه منو نمیبینی. و اگر راست بگی برمیگردم جکسون. و جوئل اونجا بهش حقیقت قضیه رو میگه که با جراحی الی میمرد و جوئل برای نجات جونش این کارو کرد...

----------------------------------

دوستان برای دفعه آخر هست که تذکر میدم. از این به بعد هر پستی با اسپویلر بدون تیتر، سریعا پاک میشه! بدون هیچ درنگی! همین پست های اخیر پایان برای یکی از دوستان همینجوری اسپویل شد.
تیتر اسپویلر هم حتما باید حاوی چپتر مورد نظر باشه. و صد البته "اسپویل" هیچ تیتر خاصی محسوب نمیشه :|

هر گونه ارجاع به داستان و پرسش هم بیرون اسپویلر سریعا پاک میشه و اخطار داده میشه!

لطفا رعایت کنید. برای دفعه چندمه که میگیم و از این به بعد دیگه راحت نمیگیریم...
همه دوستان هم لطفا اسپویلر های بدون تیتر رو باز نکنید و اگر مشاهده کردید، گزارش کنید تا سریع پاک شه.

موفق باشید

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
دوستان اونجا که ابی توی خونه گیر میوفته و ظاهرا لو‌ و یارا ولش میکنن به امون خدا، روی سوروایور دارم میرم از دیشب تا الان اعصاب برام نزاشته. راهی هست بشه از شر این رانر‌ و کلیکر و شمبلر و اینا خلاص شد؟! مهماتم رو به خط فقره رسما!

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,059
نام
AmiR
دوستان یوتوب و بقیه بستر های مجازی خیلی خطرناک ن! اصلا نمیشه هیچ جا رفت، اونایی که نمیخوان بازی براشون اسپویل شه،خیلی مواظب باشن :-w (البته اتفاقی واسم نیفتاده خداروشکر )
View attachment 150161
‏تو بازی یه اثر مینیاتور از شاهنامه دیده شد. :x
میمردن صاف میذاشتنش :D؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
دوستان اونجا که ابی توی خونه گیر میوفته و ظاهرا لو‌ و یارا ولش میکنن به امون خدا، روی سوروایور دارم میرم از دیشب تا الان اعصاب برام نزاشته. راهی هست بشه از شر این رانر‌ و کلیکر و شمبلر و اینا خلاص شد؟! مهماتم رو به خط فقره رسما!
باید همشون رو بکشی و راهی به جز این نیست . اگه برات سخته بازی رو بزار رو Light

• Sad
Reactions: Amin.AP

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
She is out of ammo

هاهاها ،

جالبه سر نسخه قبل بامبول هوش مصنوعی رو داشتیم ، این نسخه هم این داستانا

روز سوم ....

این کارد کاردی کردن دشمنا چه حالی میده ، شدیداً بروتاله ، قشنگ دوپامین پمپاژ می‌کنه تو مغز

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vivanred and mdtnt

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
دوستان اهمیت داستان توی بازی چقدره؟
من فعلا ps4 ندارم و میخوام بازی رو با ps5 بخرم ولی وسوسه شدم برم walkthrough رو توی YouTube ببینم :D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
دوستان اهمیت داستان توی بازی چقدره؟
من فعلا ps4 ندارم و میخوام بازی رو با ps5 بخرم ولی وسوسه شدم برم walkthrough رو توی YouTube ببینم :D
خوب با این حرکت رسما بازی رو نابود میکنی !
به هیچ وجه هیچی نبین این که اولین بار خودت همه چیو ببینی اصلا قابل مقایسه با از یوتیوب دیدن نیست !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر