PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31

THELASTOFUS_IRAN

کاربر سایت
Jun 16, 2019
178
اون تریلر ورژن نسل قبلی بازی بود ... :Shrewd::Shrewd:

تنها چیزی که حذف شده کشیدن اون چیز (اسمش یادم رفت) تفنگ هست

هر بار که نشون رو نگه داری این کارو میکنه حداقل ۴ ثانیه نگه دار (مخصوصا وقتی روی انمی نشون میگیری)
20200624_003556.jpg
20200624_003611.jpg
20200624_003625.jpg
20200624_003642.jpg

اینم واسه اینکه به عمق فاجعه گرافیکی و جزییات پی ببریم
با شیشه زدم تو صورت طرف تیکه های شیشه رفت توی پوستش یاااااا خود خداااااا

تازه همون سمتی از صورتش نابود شد که من زدم :D
20200623_231517.jpg
20200623_231448.jpg
ولی خوب بازیش مالی نیست:D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
تموم شد. تا امشب فقط BoJack Horseman تونسته بود از من یه گریه‌ی چند دقیقه‌ای بکشه بیرون، امشب The Last of Us Part II هم بهش اضافه شد. خوشحالم که به دنیا اومدم و زنده موندم و این بازی رو تجربه کردم. همین.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
هر بار که نشون رو نگه داری این کارو میکنه حداقل ۴ ثانیه نگه دار (مخصوصا وقتی روی انمی نشون میگیری)
View attachment 150110
View attachment 150111
View attachment 150112
View attachment 150113

View attachment 150116
View attachment 150117

ایوالله انفسکم ، واقعا الان نمیدونم شاد باشم ، هیجان زده، یا عصبانی و ناراحت ... یه تیم این همه کار کردن ، این همه سختی و عذاب برای این همه جزییات مغز ذوب کن که حتی اگه نبودن هم چیزی از بازی کم نمیشد ،، ولی بودمشون تجربه بازی رو چندین برابر لذت بخش تر کرده ... بعد ری اکشن رو میبینی.....

اگه الان آرزویی می‌تونستم بکنم که واقعی میشد این بود که ناتی داگ و بازی هاش از این دنیا محو میشدن، داشتن بعضی چیزا لیاقت میخواد ...

هر چی هست فردا استارت تموم کردن بازی میزنم خیلی ذهنیتم تحت تاثیر اسپویل ها و حواشی و هیت ها قرار گرفته ...

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
View attachment 150110
View attachment 150111
View attachment 150112
View attachment 150113

View attachment 150116
View attachment 150117
مرسی به خاطر اسکرین‌شات‌ها و WOW، من اصلا متوجه این شیشه نشده بودم....توجه به جزئیات توی این بازی خارق‌العاده‌اس

"ولی خوب بازیش مالی نیست"
نمیدونم اینو جدی گفتی یا نه ولی اگه بازی رو تموم کردی یه نگاهی به این پست من بنداز

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
تموم شد. تا امشب فقط BoJack Horseman تونسته بود از من یه گریه‌ی چند دقیقه‌ای بکشه بیرون، امشب The Last of Us Part II هم بهش اضافه شد. خوشحالم که به دنیا اومدم و زنده موندم و این بازی رو تجربه کردم. همین.
سکانس پایانی بازی دیدی عجب چیزی بود ؟ خدای این نیل رو نباید پرستید ؟ لون بغض جوئل و الی تو لحظه پایانی بازی داشت دیگه خفه ام میکرد .

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
دوستان نظرم و یک سری فکت رو در مورد چند نقطه حیاتی داستان و پایان بازی مینویسم، امیدوارم که مفید باشه
اگه تمومش کردید شدیدا توصیه میکنم بخونید
۱- نسخه‌ی اول رو واقعا دیگه از دستم خارج شده چند بار تموم کردم، آخرین بارش همین دو سه هفته پیش بود که میخواستم refreshing باشه واسه این نسخه و آره این بازی به کل با نسخه‌ی قبلی فرق داشت....تم لست یک در مورد اهمیت، عشق و احساس بود و این نسخه در مورد انتقام، خشم و عواقبش

پس در کل با یک بازی با تم و اتمسفر جدا طرفیم و نباید با یه دید یکسان به جفتش نگاه کنیم....هرچند که اینو باید به یاد داشته باشیم که کلا جهان لست یه جهان بی‌رحمه و نسخه‌ی یک هم پر بود از لحظاتی که اشک گیمر رو در میاورد

---------------------------------
۲- در مورد اعتماد جول و تامی

توی نسخه‌ی اول خیلی محتاط بودن، مخصوصا جول ولی الان ۵ ساله که در آرامش زندگی کردن
توی صحبت‌ها معلوم شد که با خیلیا برخورد داشتن این مدت، خیلیا به جکسون اومده بودن پس یعنی یکم Openتر بودن نسبت به بقیه
و حتی کات‌سین آخر بازی که جول داره قهوه میخوره، الی بهش میگه از کجا قهوه پیدا کردی؟؟؟ میگه از یه عده که اومدن و رفتن در ازای یه چیزی اینو گرفتم

یعنی میخواد بگه که حتی عده‌ای هم بودن که میومدن اونجا چند روز میموندن و میرفتن....حتی تامی وقتی گروه ابی رو دید گفت اگه میخواین بیاین اونجا یه restock کنین

پس بعد از گذشت این مدت و با این اتفاقات، نگرششون نسبت به بقیه یکم نرم‌تر و بازتر شده بوده و انتظار همچین چیزی رو نداشتن

------------------------------------------------
۳- اینکه ابی گذاشت الی و تامی زنده بمونن

بچه‌ها ابی که قاتل زنجیره‌ای نبود، فقط خواست انتقام مرگ پدرش، مرگ مارلین و به دنبالش منحل شدن فایرفلای که خونه‌اش بوده رو از جول بگیره و حتی دیدیم که آخرش هم به دنبال فایرفلای‌ها بود

و اونجا هم که الی گفت دینا حامله هست و ابی گفت Good، به خاطر انتقام مرگ Mel بود که اونم حامله بوده نه اینکه صرفا ذات پلیدی داره

این رفتار از اون دیوید آدم‌خوار لست ۱ برمیاد ولی از ابی نه و دیدیم که با حرف Lev دست نگه‌داشت

-----------------
۴- اندینگ بازی

به نظرم الی و ابی جفتشون تقریبا در شرایط یکسانی بودن. جفتشون همه چیز و همه کسشون رو از دست داده بودن. باز حالا الی هنوز جکسون رو داره که بره، ابی حتی همونو هم دیگه نداره و مردمش الان دشمنش هستن

از طرفی با حوادث Left Behind، دیدیم که هم در لست ۱ و هم کاتسین‌های لست ۲ الی فقط و فقط میخواست اون واکسن ازش ساخته بشه و این رو تعالی زندگیش میدونست و با تمام وجود اینو حس میکرد و میخواست
وقتی فهمید جول نذاشته این اتفاق بیفته، بهش گفت تو نذاشتی زندگی من معنا پیدا کنه و این رو از من گرفتی....یعنی کل هدف زندگیش رو در این می‌دید و حتی توی کاتسین آخر دیدیم که به جول گفت فکر نکنم بتونم هیچوقت ببخشمت ولی دلم میخواد تلاش کنم و جول هم گفت اگه دوباره برگرده به اون موقع بازم همین کارو میکنه
این رو به نظرم پدر مادرها خیلی خوب درک میکنن و اینجا ما دو دیدگاه رو داریم می‌بینیم

و خلاصه الی که اینو از جول دیده بود و به نظرم دید ابی هم توی شرایط مساوی‌ای هست و جفتشون به خاطر انتقام به این روز و این وضعیت اسفناک افتادن، تصمیم گرفت چرخه رو متوقف کنه وگرنه باید Lev رو هم میکشت

و الی قاتل نیست، بارها دیدیم که فقط واسه حفظ جون و دفاع از خودش میکشت....حتی اون NPC که PSP دستش بود رو هم اول نخواست بکشه تا اینکه خودش حمله کرد، بعد از شکنجه‌ی اون دختره دیدیم که چقدر بد ریخت بهم و بعد از کشتن Mel و Owen به معنای واقعی کلمه Crush شده بود

حالا با کشتن ابی یا باید Lev بیگناه رو هم میکشت و یا باید منتظر انتقام Levیی میموند که ابی جون خودش و خواهرش رو نجات داده بود و این چرخه همینطور ادامه پیدا میکرد

---------------------
این‌ها همه نظرات شخصیم بودن دوستان.....امیدوارم براتون قانع‌کننده و مفید باشن و دوست دارم نظراتتون رو در مورد حرفام بشنوم
خوشحال میشم اگه نظری دارید بگید

آخرین ویرایش:

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
تموم شد..33 ساعت..شرافتا بهترین بازی تمام دوران..من موندم چرا این همه مزخرف گفتن راجع به این بازی..اونایی که کوچکترین عیبی به این بازی بگیرن باس برن آتاری بخرن هواپیما بنزینی بازی کنن..فراتر از شاهکار..

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
دوستان نظر و تحلیلم رو در مورد چند نقطه حیاتی داستان مینویسم، امیدوارم که مفید باشه

۱- نسخه‌ی اول رو واقعا دیگه از دستم خارج شده چند بار تموم کردم، آخرین بارش همین دو سه هفته پیش بود که میخواستم refreshing باشه واسه این نسخه و آره این بازی به کل با نسخه‌ی قبلی فرق داشت....تم لست یک در مورد اهمیت، عشق و احساس بود و این نسخه در مورد انتقام، خشم و عواقبش

پس در کل با یک بازی با تم و اتمسفر جدا طرفیم و نباید با یه دید یکسان به جفتش نگاه کنیم....هرچند که اینو باید به یاد داشته باشیم که کلا جهان لست یه جهان بی‌رحمه و نسخه‌ی یک هم پر بود از لحظاتی که اشک گیمر رو در میاورد

---------------------------------
۲- در مورد اعتماد جول و تامی

توی نسخه‌ی اول خیلی محتاط بودن، مخصوصا جول ولی الان ۵ ساله که در آرامش زندگی کردن
توی صحبت‌ها معلوم شد که با خیلیا برخورد داشتن این مدت، خیلیا به جکسون اومده بودن پس یعنی یکم Openتر بودن نسبت به بقیه
و حتی کات‌سین آخر بازی که جول داره قهوه میخوره، الی بهش میگه از کجا قهوه پیدا کردی؟؟؟ میگه از یه عده که اومدن و رفتن در ازای یه چیزی اینو گرفتم

یعنی میخواد بگه که حتی عده‌ای هم بودن که میومدن اونجا چند روز میموندن و میرفتن....حتی تامی وقتی گروه ابی رو دید گفت اگه میخواین بیاین اونجا یه restock کنین

پس بعد از گذشت این مدت و با این اتفاقات، نگرششون نسبت به بقیه یکم نرم‌تر و بازتر شده بوده و انتظار همچین چیزی رو نداشتن

------------------------------------------------
۳- اینکه ابی گذاشت الی و تامی زنده بمونن

بچه‌ها ابی که قاتل زنجیره‌ای نبود، فقط خواست انتقام مرگ پدرش، مرگ مارلین و به دنبالش منحل شدن فایرفلای که خونه‌اش بوده رو از جول بگیره و حتی دیدیم که آخرش هم به دنبال فایرفلای‌ها بود

و اونجا هم که الی گفت دینا حامله هست و ابی گفت Good، به خاطر انتقام مرگ Mel بود که اونم حامله بوده نه اینکه صرفا ذات پلیدی داره

این رفتار از اون دیوید آدم‌خوار لست ۱ برمیاد ولی از ابی نه و دیدیم که با حرف Lev دست نگه‌داشت

-----------------
۴- اندینگ بازی

به نظرم الی و ابی جفتشون تقریبا در شرایط یکسانی بودن. جفتشون همه چیز و همه کسشون رو از دست داده بودن. باز حالا الی هنوز جکسون رو داره که بره، ابی حتی همونو هم دیگه نداره و مردمش الان دشمنش هستن

از طرفی با حوادث Left Behind، دیدیم که هم در لست ۱ و هم کاتسین‌های لست ۲ الی فقط و فقط میخواست اون واکسن ازش ساخته بشه و این رو تعالی زندگیش میدونست و با تمام وجود اینو حس میکرد و میخواست
وقتی فهمید جول نذاشته این اتفاق بیفته، بهش گفت تو نذاشتی زندگی من معنا پیدا کنه و این رو از من گرفتی....یعنی کل هدف زندگیش رو در این می‌دید و حتی توی کاتسین آخر دیدیم که به جول گفت فکر نکنم بتونم هیچوقت ببخشمت ولی دلم میخواد تلاش کنم و جول هم گفت اگه دوباره برگرده به اون موقع بازم همین کارو میکنه
این رو به نظرم پدر مادرها خیلی خوب درک میکنن و اینجا ما دو دیدگاه رو داریم می‌بینیم

و خلاصه الی که اینو از جول دیده بود و به نظرم دید ابی هم توی شرایط مساوی‌ای هست و جفتشون به خاطر انتقام به این روز و این وضعیت اسفناک افتادن، تصمیم گرفت چرخه رو متوقف کنه وگرنه باید Lev رو هم میکشت

و الی قاتل نیست، بارها دیدیم که فقط واسه حفظ جون و دفاع از خودش میکشت....حتی اون NPC که PSP دستش بود رو هم اول نخواست بکشه تا اینکه خودش حمله کرد، بعد از شکنجه‌ی اون دختره دیدیم که چقدر بد ریخت بهم و بعد از کشتن Mel و Owen به معنای واقعی کلمه Crush شده بود

حالا با کشتن ابی یا باید Lev بیگناه رو هم میکشت و یا باید منتظر انتقام Levیی میموند که ابی جون خودش و خواهرش رو نجات داده بود و این چرخه همینطور ادامه پیدا میکرد

---------------------
این‌ها همه نظرات شخصیم بودن دوستان.....امیدوارم براتون قانع‌کننده و مفید باشن و دوست دارم نظراتتون رو در مورد حرفام بشنوم
خوشحال میشم اگه نظری دارید بگید
خوب در مورد کدوم نقطه حیاتی?:/ الان من باز کردم پایان برام اسپویل شد. خوب اون تگ اسپویل رو بنویس کجا رو میخوای توضیح بدی. اگرم بحث در مورد پایان و داستانه کلی هست تاپیک جدا براشدهست دیگه. ای بابا.

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
خوب در مورد کدوم نقطه حیاتی?:/ الان من باز کردم پایان برام اسپویل شد. خوب اون تگ اسپویل رو بنویس کجا رو میخوای توضیح بدی. اگرم بحث در مورد پایان و داستانه کلی هست تاپیک جدا براشدهست دیگه. ای بابا.
وقتی نوشتم نقطه‌ی حیاتی چه انتظاری شما دارید؟؟؟ واقعا وقتی بازی رو تموم نکردید به چه امیدی بازش کردید؟؟
در هر صورت ویرایش کردم

• Like
Reactions: mojahed25

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
وقتی نوشتم نقطه‌ی حیاتی چه انتظاری شما دارید؟؟؟ واقعا وقتی بازی رو تموم نکردید به چه امیدی بازش کردید؟؟
وقتی اسپویلرو میزنی یه تگ داره میتونی توش بنویسی که کجاشو داری توضیح میدی. کاری که همه توی این تاپیک دادن میکنن. برا منی که بازیو تموم.نکردم , اتفاقاتی که تا الان دیدم توی بازی برام حیاتی بوده. من از کجا بودم تو داری از اندینگ مینویسی. ویرایش کن این اسپویلرتو. قشنگ نابود کردی بازیو برام.
شما هم نمیتونی به من بگی چرا باز کردم یا نکردم. وقتی اسپویلر میزنی باید توضیح بدی که کجا رو دقیق داری میگی.

• Like
Reactions: mojahed25 and MO021

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
وقتی اسپویلرو میزنی یه تگ داره میتونی توش بنویسی که کجاشو داری توضیح میدی. کاری که همه توی این تاپیک دادن میکنن. برا منی که بازیو تموم.نکردم , اتفاقاتی که تا الان دیدم توی بازی برام حیاتی بوده. من از کجا بودم تو داری از اندینگ مینویسی. ویرایش کن این اسپویلرتو. قشنگ نابود کردی بازیو برام.
شما هم نمیتونی به من بگی چرا باز کردم یا نکردم. وقتی اسپویلر میزنی باید توضیح بدی که کجا رو دقیق داری میگی.
ویرایش کردم ولی در هر صورت من تایتل زده بودم و نوشته بودم اندینگ بازی و قبل از اون هم هیچ حرفی از اندینگ نزده بودم
شما میتونستید اینو که دیدید دیگه ادامه ندید.....واقعا حرفتون غیرمنطقیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر