PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
نسخه پرو بزرگترین کلاه برداری تاریخ بود بنظرم
کار کنسول اجرای گیم هست نه مثلا فیلم دیدن !!!
بعد اومدن یک دستگاه گرون تر و قوی تر ساختن ولی بازی ها رو برای مدل پایین تر تولید میکنن!!!
مثل اینکه روی ps4 بازی ps3 کنی یا تلویزیون 4k بگیری اما 1080p نشون بده !!!
حداقل انتظار از سونی و بازی ساز ها این بود چند عنوان مطرح گیم رو بتونی متفاوت روی این دو دستگاه بازی کنی که حداقل منی که رفتم پول بیشتر دادم PRO 'گرفتم احساس ساده لوحی نکنم!!!

نکته مسخره تر این قضیه اینه که شایعه هست PS5 هم قراره در دو نسخه عرضه بشه که یعنی این داستان همچنان ادامه دارد !!! و قراره بازی ای که سال اول ساخته میشه با بازی که 4 سال بعد از عرضه ساخته میشه بخاطر محدودیت هایی که دستگاه قدیمی ایجاد میکنه در یک حد قرار بگیرن !!!! و کنسول بین نسلی هم فقط برای گرفتن پول بیشتر از جیب خریدار ساده هست
از اولم قرار بر اين نبوده كه ps4 pro جاي كنسول بيس نسلو بگيره كه شما ميگي مث اينه ps4 بگيري بازي ps3 اجرا كنه...شما احتمالا با انتظارات اشتباهي اين كنسولو خريدين اين كنسول قرار نبوده گرافيك بازيا رو زير و رو كنه و ps4 رو بزنه كنار و اين حرفا...قرار بوده بازياي كنسول بيسو با ارتقا در فريم و رزولوشن اجرا كنه كه اين كارو ميكنه :D

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
عجب چیزیه :D
همینطوری نرمال میده این آیتم رو یا باید به دستش آورد ؟
این چاقو بصورت دیفالت از اول بازی وجود داره... مبارزات رودر رو (melee attack) در بازی با این چاقو انجام میشه

فک نمیکنم وجود این چاقو بصورت یک آیتم دیفالت... بازی رو آسون کنه
بازی نسبت به نسخۀ اول خیلی سخت‌تر شده... یعنی فک کنم درجۀ سختی Very hard‌ که تو نسخۀ اول رفتم... تو این یکی باید فراموشش کنم!
این چاقو فقط گوشه‌ای از اتفاقات بازی رو پر میکنه... مثلا اون سگ‌ها رو با چاقو نمیشه کشت...مگه اینکه خیلی باهاشون درگیر بشی
اما خب با وجود این چاقو دیگه مثل نسخۀ اول ی جاهایی دست خالی خالی نمیشی ...
ولی در عوض بازی سختتر شده!:ninja::D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
نسخه پرو بزرگترین کلاه برداری تاریخ بود بنظرم
کار کنسول اجرای گیم هست نه مثلا فیلم دیدن !!!
بعد اومدن یک دستگاه گرون تر و قوی تر ساختن ولی بازی ها رو برای مدل پایین تر تولید میکنن!!!
مثل اینکه روی ps4 بازی ps3 کنی یا تلویزیون 4k بگیری اما 1080p نشون بده !!!
حداقل انتظار از سونی و بازی ساز ها این بود چند عنوان مطرح گیم رو بتونی متفاوت روی این دو دستگاه بازی کنی که حداقل منی که رفتم پول بیشتر دادم PRO 'گرفتم احساس ساده لوحی نکنم!!!

نکته مسخره تر این قضیه اینه که شایعه هست PS5 هم قراره در دو نسخه عرضه بشه که یعنی این داستان همچنان ادامه دارد !!! و قراره بازی ای که سال اول ساخته میشه با بازی که 4 سال بعد از عرضه ساخته میشه بخاطر محدودیت هایی که دستگاه قدیمی ایجاد میکنه در یک حد قرار بگیرن !!!! و کنسول بین نسلی هم فقط برای گرفتن پول بیشتر از جیب خریدار ساده هست

کسی به شما فشاری وارد کرده بود که PRO بگیری ؟! اگر هم خودت بدون تحقیق و اطلاعات کافی رفتی کنسول خریدی هیچ کس جز خودت مقصر نیست .
ضمن اینکه کلا حرفات اشتباهه ، PS4 Pro و Xbox One X دقیقا همونی هستند که قرار بود باشن ، نه دروغی به کسی گفته شده و نه کلاهی برداشته شده ، مشکلات شما فقط مربوط به عدم آگاهی و بی اطلاعی خودته .

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
کسی به شما فشاری وارد کرده بود که PRO بگیری ؟! اگر هم خودت بدون تحقیق و اطلاعات کافی رفتی کنسول خریدی هیچ کس جز خودت مقصر نیست .
ضمن اینکه کلا حرفات اشتباهه ، PS4 Pro و Xbox One X دقیقا همونی هستند که قرار بود باشن ، نه دروغی به کسی گفته شده و نه کلاهی برداشته شده ، مشکلات شما فقط مربوط به عدم آگاهی و بی اطلاعی خودته .
ما از pro فقط انتظار 4k واقعی رو داشتم که 2k تحویلمون داد!!!!!!این به نظرت کلاهبرداری نبود!؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
ما از pro فقط انتظار 4k واقعی رو داشتم که 2k تحویلمون داد!!!!!!این به نظرت کلاهبرداری نبود!؟
کاری به این ندارم که چه وعده ای دادن ، ولی مارک سرنی موقع معرفی پرو کامل توضیح داد که چطوری کار می‌کنه و با اپ اسکیل رزولوشن رو ۴kمیکنه

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
کاری به این ندارم که چه وعده ای دادن ، ولی مارک سرنی موقع معرفی پرو کامل توضیح داد که چطوری کار می‌کنه و با اپ اسکیل رزولوشن رو ۴kمیکنه
شما برو روی جعبه پرو رو نگاه کن ببین چی نوشته.
نوشته4k.ننوشته اپسکل به 4k!!!!
درضمن حالا امدیم اصلا کسی زیاد تو اخبار کنسول نبود به خیال اینکه کنسول 4k هستش خریده.
بیخیال به موضوع تاپیک مربوط نمیشه.

• Like
Reactions: vaan 2

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
شما برو روی جعبه پرو رو نگاه کن ببین چی نوشته.
نوشته4k.ننوشته اپسکل به 4k!!!!
درضمن حالا امدیم اصلا کسی زیاد تو اخبار کنسول نبود به خیال اینکه کنسول 4k هستش خریده.
بیخیال به موضوع تاپیک مربوط نمیشه.
اين قسمت رو كه انصافا كلك زدن بحثي توش نيست
منتهي بحث رو حرف اون دوستمون بود كه ميگه روي پرو يا ايكس بايد يه بازي متفاوت ببينيم كه خوب مشخصه غلطه .طبعا تفاوتهاي گرافيكي و فريم دهي مخصوصا براي كسايي كه به جزييات اهميت ميدن وجود داره و اينكه ميگن معيارمون كنسول پايه است اين نيست كه اهميتي به پرو نمي دن بلكه بيشتر واسه اينه صاحبان كنسول پايه نگران ضعيف بودن كنسول و بد اجرا شدن بازي نباشن كه انصافا هم همين طوري عمل كردن.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
اين قسمت رو كه انصافا كلك زدن بحثي توش نيست
منتهي بحث رو حرف اون دوستمون بود كه ميگه روي پرو يا ايكس بايد يه بازي متفاوت ببينيم كه خوب مشخصه غلطه .طبعا تفاوتهاي گرافيكي و فريم دهي مخصوصا براي كسايي كه به جزييات اهميت ميدن وجود داره و اينكه ميگن معيارمون كنسول پايه است اين نيست كه اهميتي به پرو نمي دن بلكه بيشتر واسه اينه صاحبان كنسول پايه نگران ضعيف بودن كنسول و بد اجرا شدن بازي نباشن كه انصافا هم همين طوري عمل كردن.
این نسل که دیگه اخراشه ولی نسل بعد امیدوام با توجه به اینکه هر دو کنسول پایه و پیشرفته طبق شایعات با هم میان تو بازار دیگه از این بهانه ها نداشته باشن..
چون نسل قبل کاربرا بهانشون این بود که ما زمانی که ps4 گرفتیم نمیدونستم pro ای در اینده در کاره و همچنین عملا تفاوت ها تو جلوه های بصری یک مقدار بیشتر باشه و چشمگیرتر روی کنسول ps5 pro

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
این نسل که دیگه اخراشه ولی نسل بعد امیدوام با توجه به اینکه هر دو کنسول پایه و پیشرفته طبق شایعات با هم میان تو بازار دیگه از این بهانه ها نداشته باشن..
چون نسل قبل کاربرا بهانشون این بود که ما زمانی که ps4 گرفتیم نمیدونستم pro ای در اینده در کاره و همچنین عملا تفاوت ها تو جلوه های بصری یک مقدار بیشتر باشه و چشمگیر تر.
منم دوست دارم اينجوري باشه
منتهي اگه قرار باشه نسل بعد هم ٨ سال طول بكشه باز بخاطر پيشرفتهاي سخت افزاري يه ميان نسلي رو بايد داشته باشيم مگر اينكه روند توسعه زماني نسلها كوتاه تر بشه .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما

نه
ببینید 4K برای کسی هست که میفهمه 4K چیه ، کسی هم که میفهمه 4K چیه و کلا میدونه رزولوشن یعنی چی ، فریم ریت یعنی چی ، نمیره با عکس روی جعبه که نوشته 4K کنسول بخره ... کسی که میگه روی جعبه نوشته 4K پس من برم Pro بخرم عمرا فرق بین 2560*1440 و 3840*2160 رو تشخیص نمیده . شما باید به صورت منطقی بسنجی که کدوم بازی داره با چه رزولوشنی اجرا میشه . من اتفاقا از استودیوها متشکرم که مثلا نیومدن بخاطر اینکه همه ی بازیها رو 4K منتشر کنن از فریم ریت و گرافیک بازی بزنن .
الان کارت گرافیک های 1000 دلاری نمیتونن خیلی از بازیها رو 4K اجرا کنن ! بعد شما 100 دلار بیشتر پرداخت کردید ( به خواسته ی خودتون ) و ارتقاء گرافیکی قابل توجه دارید ( رزولوشن ، فریم ریت یا .... ) و این رو نمیتونید انکار کنید .
ضمنا 2K میشه همون 1920*1080 که PS4 پایه داره ...

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
نه
ببینید 4K برای کسی هست که میفهمه 4K چیه ، کسی هم که میفهمه 4K چیه و کلا میدونه رزولوشن یعنی چی ، فریم ریت یعنی چی ، نمیره با عکس روی جعبه که نوشته 4K کنسول بخره ... کسی که میگه روی جعبه نوشته 4K پس من برم Pro بخرم عمرا فرق بین 2560*1440 و 3840*2160 رو تشخیص نمیده . شما باید به صورت منطقی بسنجی که کدوم بازی داره با چه رزولوشنی اجرا میشه . من اتفاقا از استودیوها متشکرم که مثلا نیومدن بخاطر اینکه همه ی بازیها رو 4K منتشر کنن از فریم ریت و گرافیک بازی بزنن .
الان کارت گرافیک های 1000 دلاری نمیتونن خیلی از بازیها رو 4K اجرا کنن ! بعد شما 100 دلار بیشتر پرداخت کردید ( به خواسته ی خودتون ) و ارتقاء گرافیکی قابل توجه دارید ( رزولوشن ، فریم ریت یا .... ) و این رو نمیتونید انکار کنید .
ضمنا 2K میشه همون 1920*1080 که PS4 پایه داره ...
نظر شما محترم ولی
شما متاسفانه دارید با کلمات بازی میکنید.
اصل قضیه همونیه که عرض کردم.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان من خودم رشتم برق بوده و این دستکاه هایی که شما در موردش صحبت میکنید رو بنده تعمیر کردم و در زمینه صوت و تصویر هم کاملا روی همه مباحث مسلط بودم پس از روی عدم آگاهی خرید نکردم.. از روی تعاریفی که موقع عرضه محصول شرکت سونی همه جا پر کرده بود خرید کردم ...

صحبت من این بود که وقتی بازی ها طوری طراحی میشن که حداکثر بازدهی رو روی کنسول ps4 اسلیم یا فت داشته باشن نهایتا روی pro چند فریم بیشتر نشون میده که عملا دیگه قابل احساس نیست و بحث 4K که به اندازه کافی گفته شد و دیگه واردش نمیشم پس این همه تبلیغات سونی برای ps4 pro دقیقا برای چی بوده آپ اسکیل رو که الان خود تلویزیون های رده بالا انجام میدن و چند فریم بالاتری که در 99 درصد موارد بازیکن اصلا متوجه نمیشه و ترغیب بازیکن ها به هزینه اضافه بنظر شما فریب دادن نیست ؟ سونی در کدوم کنفرانس در زمان معرفی محصولش اومد اینا رو دقیقا به این شکل گفت ؟؟؟

نکته بعدی اینکه مگر روی pc شما نمیتونید گرافیک و جزئیات بازی رو تنظیم کنید ؟؟؟ همین تنظیمات رو سازندگان بازی قرار دادن که کسی که سیستم ضعیف تری داره با کسی که پول بیشتری داده و سیستم قوی تری داره بینشون تفاوت باشه ... کسی هم اعتراضی نمیکنه و کاملا پذیرفته شده هست ... پس میشد سونی برای بازی های انحصاری بازیسازها رو وادار کنه که تفاوت ها رو بین دو کنسول رقم بزنن اما این کار رو نکرده و بازیساز ها رو مجبور کرده در حد همون چند سال قبل بازی بسازن و توانایی هاشون رو محدود کرده

این ظلمی هست که شرکت های انحصار طلب ماکروسافت و سونی در حق کابراشون میکنن که شما 60 دلار پول میدی برای هر بازی اما اونی که حقت بوده بهت تحویل بدن تحویل نمیگیری

من دیگه ادامه نمیدم ...

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,093
نام
MohammadAli
بعد از چندین سال تاخیر و در حالتی که هیچ اشتیاقی واسه تجربه نسخه اول نداشتم به لطف فری شدنش رفتم سراغش و تبدیل به یکی از تجربه‌های خیلی خوبم بین بازی‌ها شد با وجود اینکه یه سری مشکلاتی داشت. این موضوع هم طبیعی هست با توجه به قدیمی بودنش خیلی از چیزا مثل گرافیک و کنترل‌های بازی دیگه Dated شده بودن. ولی با این وجود برای من تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش و متفاوت ساخت.
بی صبرانه منتظر نسخه دومم امیدوارم تجربه‌ای در حد و اندازه همون رو برامون ارائه بدند که البته از استودیویی مثل ناتی‌داگ چیز کمتری انتظار نمیره.
هیچ تریلری هم از این نسخه‌ نگاه نکردم و علاقه‌ای هم ندارم نگاه کنم چون واسه چنین بازی‌های داستان‌محوری حتی یه تریلر ۱۰ ثانیه‌ای هم باعث اسپویل بخش‌هایی از داستان میشه.
منم به فنای TLOU اضافه شدم. :D
رایگان شده بازی؟
برای پلاس

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
این چاقو بصورت دیفالت از اول بازی وجود داره... مبارزات رودر رو (melee attack) در بازی با این چاقو انجام میشه

فک نمیکنم وجود این چاقو بصورت یک آیتم دیفالت... بازی رو آسون کنه
بازی نسبت به نسخۀ اول خیلی سخت‌تر شده... یعنی فک کنم درجۀ سختی Very hard‌ که تو نسخۀ اول رفتم... تو این یکی باید فراموشش کنم!
این چاقو فقط گوشه‌ای از اتفاقات بازی رو پر میکنه... مثلا اون سگ‌ها رو با چاقو نمیشه کشت...مگه اینکه خیلی باهاشون درگیر بشی
اما خب با وجود این چاقو دیگه مثل نسخۀ اول ی جاهایی دست خالی خالی نمیشی ...
ولی در عوض بازی سختتر شده!:ninja::D
Very hard ندارن احتمالا Grounded میگی همچین اسمی داشت که خیلی هم سخت میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر